PDA

View Full Version : Μυστικά επιτόκια τραπεζών...και οχι μονον!



SpeakeasyBlues
19/05/2010, 14:23
http://www.tsig.gr/

Κατι πολυ ενδιαφερον:

Προθεσμιακές καταθέσεις με ανεπίσημα επιτόκια!
http://www.tsig.gr/lang-el/banks/prothesmiaka-melon


"Προθεσμιακές καταθέσεις με ανεπίσημα επιτόκια

Οι παρακάτω προθεσμιακές καταθέσεις εισάγονται από τα μέλη της ιστοσελίδας και τα δεδομένα δεν έχουν επαληθευτεί. Ο πίνακας προσπαθεί να καλύψει το κενό ενημέρωσης από τράπεζες που δεν δημοσιεύουν τα επιτόκιά τους ή που δίνουν καλύτερα επιτόκια από τα επίσημα..."
Ακολουθει πινακας που δεν γινεται copy/paste εδω.

Φιλος που το τσεκαρε μου ειπε οτι γραφει οντως τα επιτοκια "πιατσας"

.................................................................................................... ..................................................

Μερικα αλλα Θεματα για να παρετε μια ιδεα:

Δανειο σε περίπτωση χρεοκοπίας!
http://www.tsig.gr/lang-el/contact-us/ta-sxolia-mas/1159-%CE%94%CE%B1%CE%BD%CE%B5%CE%B9%CE%BF-%CF%83%CE%B5-%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%AF%CF%80%CF%84%CF%89%CF%83%CE%B7-%CF%87%CF%81%CE%B5%CE%BF%CE%BA%CE%BF%CF%80%CE%AF%CE%B1%CF%82

Καταθέσεις σε τράπεζες του εξωτερικού
http://www.tsig.gr/lang-el/foreign-bank-deposits

Θα χρεοκοπήσει η χώρας μας;
http://www.tsig.gr/lang-el/banks/536-xreokopia-xoras

Ο Byron που σε καποιο thread ειχε δηλωσει οτι κινηται επαγγελματικα στον χωρο, ισως να εχει καποιο συγκριτικο σχολιο.

AUFGEBRACHT
19/05/2010, 16:35
Το tsig προέρχεται από το τσιγκούνης;;; Όσο για το περιεχόμενο..."μυστικά" επιτόκια,ανεπίσημα επιτόκια,επιτόκια με ομερτά,επιτόκια με όρκο σιωπής και δε συμμαζεύεται...
Ανέκαθεν τα επιτόκια των τραπεζών ήταν ενδεικτικά και λογικό είναι ο κάθε πελάτης να έχει διαφορετική αντιμετώπιση και διαπραγμάτευση ανάλογά με το διαθέσιμο κεφάλαιό του. Η τάδε τράπεζα ας πούμε έχει ενδεικτικά το επιτόκιο σε τρίμηνη προθεσμιακή κατάθεση για 6 μήνες στο 2,40% για ποσό €20.000. Αν πάω εγώ με €18.000 θα μου δώσουν το 2,40% αν σκάσει μύτη ο άλλος με €300.00 λέτε να του δώσουν το ίδιο επιτόκιο; Οι τύποι στο tsig θα είναι κάτι καρμοίρηδες που γυρνάνε από τράπεζα σε τράπεζα όλη μέρα και μαζεύουν χαρτάκια με προσφορές για να βρούν ποια θα τους δώσει 0,10€ παραπάνω τόκο για να τα πάνε από τη μία στην άλλη,οι γνωστοί αλεξιπτωτάκηδες στην τραπεζική αργκό...Οι τράπεζες κοιτάνε να περιορίζουν το κόστος καταθέσεων, δε θα βγούνε με τη ντουντούκα να φωνάζουνε δίνουμε επιτόκιο 4% περάστε να πάρετε...Άσε που στην ισχύουσα οικονομική συγκυρία πολλές τράπεζες αντιμετωπίζουν πρόβλημα ρευστότητας λόγω δυσκολίας και αδυναμίας να δανειστούν από την ακριβή διατραπεζική αγορά κι έτσι με κράχτη μεγάλα επιτόκια να μαζεύουν χρήμα από την αγορά αν και "μπαίνουν" μέσα από το κόστος με το οποίο δανείζονται.Για τους γνώστες της αγοράς,δεν είναι μυστικό ότι όταν ο μέσος όρος του επιτοκίου μιας προθεσμιακής κατάθεσης τρίμηνης διάρκειας είναι περίπου στο 2,90% να υπάρχουν τράπεζες οι οποίες ιδιαίτερα για νέες καταθέσεις να δίνουν ακόμα και 4,90%...Φιλανθρωπικό ίδρυμα σίγουρα δεν είναι για να μοιράζει χρήμα,το κέρδος των τραπεζών είναι η διαφορά από το επιτόκιο με το οποίο δανείζει από αυτό με το οποίο δανείζεται η ίδια,άρα εμένα θα με ανησυχούσε προσωπικά μια τόσο τρομακτική διαφορά από τράπεζα σε τράπεζα...

SpeakeasyBlues
19/05/2010, 17:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
Το tsig προέρχεται από το τσιγκούνης;;; Όσο για το περιεχόμενο..."μυστικά" επιτόκια,ανεπίσημα επιτόκια,επιτόκια με ομερτά,επιτόκια με όρκο σιωπής και δε συμμαζεύεται...


Ανέκαθεν τα επιτόκια των τραπεζών ήταν ενδεικτικά και λογικό είναι ο κάθε πελάτης να έχει διαφορετική αντιμετώπιση και διαπραγμάτευση ανάλογά με το διαθέσιμο κεφάλαιό του. Η τάδε τράπεζα ας πούμε έχει ενδεικτικά το επιτόκιο σε τρίμηνη προθεσμιακή κατάθεση για 6 μήνες στο 2,40% για ποσό €20.000. Αν πάω εγώ με €18.000 θα μου δώσουν το 2,40% αν σκάσει μύτη ο άλλος με €300.00 λέτε να του δώσουν το ίδιο επιτόκιο;

Οι τύποι στο tsig θα είναι κάτι καρμοίρηδες που γυρνάνε από τράπεζα σε τράπεζα όλη μέρα και μαζεύουν χαρτάκια με προσφορές για να βρούν ποια θα τους δώσει 0,10€ παραπάνω τόκο για να τα πάνε από τη μία στην άλλη,οι γνωστοί αλεξιπτωτάκηδες στην τραπεζική αργκό...


Οι τράπεζες κοιτάνε να περιορίζουν το κόστος καταθέσεων, δε θα βγούνε με τη ντουντούκα να φωνάζουνε δίνουμε επιτόκιο 4% περάστε να πάρετε...Άσε που στην ισχύουσα οικονομική συγκυρία πολλές τράπεζες αντιμετωπίζουν πρόβλημα ρευστότητας λόγω δυσκολίας και αδυναμίας να δανειστούν από την ακριβή διατραπεζική αγορά κι έτσι με κράχτη μεγάλα επιτόκια να μαζεύουν χρήμα από την αγορά αν και "μπαίνουν" μέσα από το κόστος με το οποίο δανείζονται.Για τους γνώστες της αγοράς,δεν είναι μυστικό ότι όταν ο μέσος όρος του επιτοκίου μιας προθεσμιακής κατάθεσης τρίμηνης διάρκειας είναι περίπου στο 2,90% να υπάρχουν τράπεζες οι οποίες ιδιαίτερα για νέες καταθέσεις να δίνουν ακόμα και 4,90%...Φιλανθρωπικό ίδρυμα σίγουρα δεν είναι για να μοιράζει χρήμα,το κέρδος των τραπεζών είναι η διαφορά από το επιτόκιο με το οποίο δανείζει από αυτό με το οποίο δανείζεται η ίδια,άρα εμένα θα με ανησυχούσε προσωπικά μια τόσο τρομακτική διαφορά από τράπεζα σε τράπεζα...


Το tsig προέρχεται από το τσιγκούνης;;; Όσο για το περιεχόμενο..."μυστικά" επιτόκια,ανεπίσημα επιτόκια,επιτόκια με ομερτά,επιτόκια με όρκο σιωπής και δε συμμαζεύεται...

Ναι απο εκει προερχεται, αλλα, εαν εμπαινες θα το εβλεπες... Τωρα τα περι ορκου σιωπης κλπ. δεν σε καταλαβαινω που τα βρηκες και σ 'εκνευριζουν...

Ανέκαθεν τα επιτόκια των τραπεζών ήταν ενδεικτικά και λογικό είναι ο κάθε πελάτης να έχει διαφορετική αντιμετώπιση και διαπραγμάτευση ανάλογά με το διαθέσιμο κεφάλαιό του. Η τάδε τράπεζα ας πούμε έχει ενδεικτικά το επιτόκιο σε τρίμηνη προθεσμιακή κατάθεση για 6 μήνες στο 2,40% για ποσό €20.000. Αν πάω εγώ με €18.000 θα μου δώσουν το 2,40% αν σκάσει μύτη ο άλλος με €300.00 λέτε να του δώσουν το ίδιο επιτόκιο;

Στο site, εαν εμπαινες, θα εβλεπες στους σχετικους πινακες οτι τα μελη δηλωνουν τα επιτοκια που οι ιδιοι εκλεισαν και αυτο σε κανει να γλιτωνεις πολυ κοπο και χρονο + την γνωση του που θα παρεις περισσοτερα. Και ερχεσαι τωρα εσυ να πεις τι, οτι οι τραπεζες λειτουργουν ετσι και γιουβετσι λες και βαλαμε διαγωνισμα...

Οι τύποι στο tsig θα είναι κάτι καρμοίρηδες που γυρνάνε από τράπεζα σε τράπεζα όλη μέρα και μαζεύουν χαρτάκια με προσφορές για να βρούν ποια θα τους δώσει 0,10€ παραπάνω τόκο για να τα πάνε από τη μία στην άλλη,οι γνωστοί αλεξιπτωτάκηδες στην τραπεζική αργκό...

"Καρμοιριδες" με 100.000 και 180,000???!!! την στιγμη που ο κοσμος πειναει και κοιταει να εχει εισοδημα με οποιο τροπο, ερχεσαι εσυ ο Large να τους χλευασεις επειδη μαλλον δουλευεις σε τραπεζα και νομιζεις οτι τα λεφτα που μετρας ειναι και δικα σου?

Οι τράπεζες κοιτάνε να περιορίζουν το κόστος καταθέσεων, δε θα βγούνε με τη ντουντούκα να φωνάζουνε δίνουμε επιτόκιο 4% περάστε να πάρετε...Άσε που στην ισχύουσα οικονομική συγκυρία πολλές τράπεζες αντιμετωπίζουν πρόβλημα ρευστότητας λόγω δυσκολίας και αδυναμίας να δανειστούν από την ακριβή διατραπεζική αγορά κι έτσι με κράχτη μεγάλα επιτόκια να μαζεύουν χρήμα από την αγορά αν και "μπαίνουν" μέσα από το κόστος με το οποίο δανείζονται.Για τους γνώστες της αγοράς,δεν είναι μυστικό ότι όταν ο μέσος όρος του επιτοκίου μιας προθεσμιακής κατάθεσης τρίμηνης διάρκειας είναι περίπου στο 2,90% να υπάρχουν τράπεζες οι οποίες ιδιαίτερα για νέες καταθέσεις να δίνουν ακόμα και 4,90%...Φιλανθρωπικό ίδρυμα σίγουρα δεν είναι για να μοιράζει χρήμα,το κέρδος των τραπεζών είναι η διαφορά από το επιτόκιο με το οποίο δανείζει από αυτό με το οποίο δανείζεται η ίδια,άρα εμένα θα με ανησυχούσε προσωπικά μια τόσο τρομακτική διαφορά από τράπεζα σε τράπεζα...

Αυτο ολο το λογριδιο ποιος το εχει αναγκη χριστιανε μου...ελεος.
Το site απαντα στα υπολοιπα αρθρα του σε καθημερινα ερωτηματα που εχει ο κοσμος γυρω απο θεματα δανειων, χρεοκοπιας και καταθεσεων, ασε λοιπον τους "καρμοιριδες" να το διαβασουν και μετα σε συμβουλευονται...οκ?

byron
19/05/2010, 17:20
Δεν υπάρχει κάτι να προσθέσω. Εκτός από κάποιες ανακρίβειες στο θέμα του εξωτερικού, ο AUFGEBRACHT τα λεει σωστά.
Τα πάντα είναι θέμα ρευστότητας :wave2:

SpeakeasyBlues
19/05/2010, 17:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Δεν υπάρχει κάτι να προσθέσω. Εκτός από κάποιες ανακρίβειες στο θέμα του εξωτερικού, ο AUFGEBRACHT τα λεει σωστά.
Τα πάντα είναι θέμα ρευστότητας :wave2:

Μα το ζητουμενο, νομιζω ειναι οχι το πως λειτουργουν οι τραπεζες αλλα τι παιζει απο επιτοκια στην αγορα, αυτο ενδιαφερει τον κοσμο και εκει κολλαει το site με το οποιο δεν εχω βεβαια καμμια σχεση αλλα προεκυψε απο συζητηση με φιλο.
Και οι "καρμοιρηδες" Byron ειναι τραπεζικος ορος? γιατι εγω οποτε ημουν μπροστα σε τετοια deals τους συνοδευαν μεχρι εξω, η' κανω λαθος?
Μαλλον αφου φυγουν τους λενε ετσι...

AUFGEBRACHT
19/05/2010, 17:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Δεν υπάρχει κάτι να προσθέσω. Εκτός από κάποιες ανακρίβειες στο θέμα του εξωτερικού, ο AUFGEBRACHT τα λεει σωστά.
Τα πάντα είναι θέμα ρευστότητας :wave2:


Να σαι καλά γιατί ο φίλος παραπάνω μόνο μεγαλοιδιοκτήτη τράπεζας δε με χαρακτήρισε...Με μια κουβέντα τα είπες όλα,θέμα ρευτότητας:wave2: :wave2:

byron
19/05/2010, 17:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από SpeakeasyBlues
"Καρμοιριδες" με 100.000 και 180,000???!!! την στιγμη που ο κοσμος πειναει και κοιταει να εχει εισοδημα με οποιο τροπο, ερχεσαι εσυ ο Large να τους χλευασεις επειδη μαλλον δουλευεις σε τραπεζα και νομιζεις οτι τα λεφτα που μετρας ειναι και δικα σου?

Αυτο ολο το λογριδιο ποιος το εχει αναγκη χριστιανε μου...ελεος.
Το site απαντα στα υπολοιπα αρθρα του σε καθημερινα ερωτηματα που εχει ο κοσμος γυρω απο θεματα δανειων, χρεοκοπιας και καταθεσεων, ασε λοιπον τους "καρμοιριδες" να το διαβασουν και μετα σε συμβουλευονται...οκ?

Το πόσα λεφτά έχει ένας ντουφεκαλεύρης είναι άσχετο. Μπορεί να έχει κάποια μύρια και να κάνει παζάρια στα 5 ?.

Αν περιμενεις να βρεις κανόνες που ισχύουν σε όλες τις τράπεζες για θέματα ΙΔΙΩΣ δανείων, ρυθμίσεων, χρεωκοπίας κλπ μέσα απ΄το net καληνύχτα....
Το βασικότερο είναι το know your client. Κοινώς, αλλιώς αντιμετωπίζεις τον πελάτη σου που έχει κάποιο πρόβλημα, και αλλιώς τον άσχετο. :wave2:

byron
19/05/2010, 17:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από SpeakeasyBlues
Μα το ζητουμενο, νομιζω ειναι οχι το πως λειτουργουν οι τραπεζες αλλα τι παιζει απο επιτοκια στην αγορα, αυτο ενδιαφερει τον κοσμο και εκει κολλαει το site με το οποιο δεν εχω βεβαια καμμια σχεση αλλα προεκυψε απο συζητηση με φιλο.
Και οι "καρμοιρηδες" Byron ειναι τραπεζικος ορος? γιατι εγω οποτε ημουν μπροστα σε τετοια deals τους συνοδευαν μεχρι εξω, η' κανω λαθος?
Μαλλον αφου φυγουν τους λενε ετσι...

Στην συγκεκριμένη χρονική συγκυρία (όπως και πριν 2 χρόνια) το να κυνηγάει κάποιος το απόλυτο επιτόκιο είναι κάτι που εμπεριέχει ρίσκο. Η πλειονότητα προτιμάει την ασφάλεια μιας μεγάλης τράπεζας που δεν εχει προβλήματα ρευστότητας. Διαφορετικά πηγαίνει στην Kedr που ανέφερες και παίρνει 6+%.

Το τι κάνουν κάποιοι σε μεγάλους πελάτες μου είναι αδιάφορο. Οι μεγαλοκαταθέτες που είναι και επιτοκιάκηδες όμως, μην νομίζεις ότι είναι ο ορισμός του καλού πελάτη. Είναι βέβαιο ότι τα χρήματα που φέρνει είναι ορισμένης διάρκειας, αφού στην λήξη τους θα σου φύγουν. Και όταν φεύγουν μεγάλα ποσά με τη μία, σου κάνουν τα αποτελέσματα του καταστήματος κ@λο. Προσωπικά προτιμάω να έχω 20 πελάτες με 50.000? παρά έναν με 1mio.

SpeakeasyBlues
19/05/2010, 17:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Το πόσα λεφτά έχει ένας ντουφεκαλεύρης είναι άσχετο. Μπορεί να έχει κάποια μύρια και να κάνει παζάρια στα 5 ?.

Αν περιμενεις να βρεις κανόνες που ισχύουν σε όλες τις τράπεζες για θέματα ΙΔΙΩΣ δανείων, ρυθμίσεων, χρεωκοπίας κλπ μέσα απ΄το net καληνύχτα....
Το βασικότερο είναι το know your client. Κοινώς, αλλιώς αντιμετωπίζεις τον πελάτη σου που έχει κάποιο πρόβλημα, και αλλιώς τον άσχετο. :wave2:

Εγω τετοια παζαρια δεν εχω δει, τους τεμεναδες σε ολες τις τραπεζες, μαλλον τους προσπερνας, γιατι θα εισαι σε οροφο και δεν τους βλεπεις, για το πως αντιμετωπιζουν τους πελατες τους, ειμαστε αρκετοι που εχουμε γελασει με τις επιλογες τους ακομα και σε corporate επιπεδο και δεν ειναι του παροντος.
Εγω ξαναρωτω τι σχεση εχουν οι απαντησεις σας ΚΑΙ το δικιο που εχετε με την ρευστοτητα των τραπεζων σε ενα site που δεν ασχολειται μ'αυτο.
Τα επιτοκια +- που παιζουν εξω ειναι το θεμα για τον κοσμο που ρωταει καθημερινα.
Και, ενα τελευταιο, πρωταθλητης (απο φιλους) βγαινει η Ασπις, η...ΤBank, λογω ρευστοτητος.

byron
19/05/2010, 17:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από SpeakeasyBlues
Εγω τετοια παζαρια δεν εχω δει, τους τεμεναδες σε ολες τις τραπεζες, μαλλον τους προσπερνας, γιατι θα εισαι σε οροφο και δεν τους βλεπεις, για το πως αντιμετωπιζουν τους πελατες τους, ειμαστε αρκετοι που εχουμε γελασει με τις επιλογες τους ακομα και σε corporate επιπεδο και δεν ειναι του παροντος.
Εγω ξαναρωτω τι σχεση εχουν οι απαντησεις σας ΚΑΙ το δικιο που εχετε με την ρευστοτητα των τραπεζων σε ενα site που δεν ασχολειται μ'αυτο, τα επιτοκια +- που παιζουν εξω ειναι το θεμα για τον κοσμο που ρωταει καθημερινα.
Και, ενα τελευταιο, πρωταθλητης (απο φιλους) βγαινει η Ασπις, η...ΤBank, λογω ρευστοτητος.

Ούτε σε όροφο είμαι, ούτε κρυμμένος. Ακριβώς το αντίθετο.

Δεν καταλαβαίνεις την σχέση που έχει η ρευστότητα με τα επιτόκια?
Ξαναλέω ότι η πλειονότητα του κόσμου δεν κοιτάει τα επιτόκια, αλλά την ασφάλεια. Γιατί αν κοίταγε τα επιτόκια, οι τράπεζες που αναφέρεις δεν θα χρειαζόταν να δίνουν 5+% αφού θα είχαν μαζέψει όλες τις καταθέσεις των άλλων τραπεζών.

3 τρόποι υπάρχουν για να καλύψεις τις τρύπες που έχεις.
*Διατραπεζική (καληνύχτα θείε Τάκη για τις περισσότερες)
*ECB αλλά υπάρχουν όροι και όρια
*Πελάτες (η χειρότερη πηγή άντλησης ρευστότητας λόγω κόστους)

SpeakeasyBlues
19/05/2010, 18:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Στην συγκεκριμένη χρονική συγκυρία (όπως και πριν 2 χρόνια) το να κυνηγάει κάποιος το απόλυτο επιτόκιο είναι κάτι που εμπεριέχει ρίσκο. Η πλειονότητα προτιμάει την ασφάλεια μιας μεγάλης τράπεζας που δεν εχει προβλήματα ρευστότητας. Διαφορετικά πηγαίνει στην Kedr που ανέφερες και παίρνει 6+%.

Το τι κάνουν κάποιοι σε μεγάλους πελάτες μου είναι αδιάφορο. Οι μεγαλοκαταθέτες που είναι και επιτοκιάκηδες όμως, μην νομίζεις ότι είναι ο ορισμός του καλού πελάτη. Είναι βέβαιο ότι τα χρήματα που φέρνει είναι ορισμένης διάρκειας, αφού στην λήξη τους θα σου φύγουν. Και όταν φεύγουν μεγάλα ποσά με τη μία, σου κάνουν τα αποτελέσματα του καταστήματος κ@λο. Προσωπικά προτιμάω να έχω 20 πελάτες με 50.000? παρά έναν με 1mio.

Ρε συ Byron, ισχυριζομαι οτι ισχυριζομαι, γιατι ξερω προσωπικα πανω απο 30 ατομα που το μονο που δεν μου ανεφεραν σε συζητησεις ωρων ειναι το θεμα Ασφαλεια (που την κατανοω) αλλα κανεις δεν την σεβεται...
Και μιλαω για συζητησεις που δεν εχω επιδιωξει γιατι αν το 'κανα θα σου μεγαλωνα απλα το δειγμα, αλλα!
Αλλα συμφωνω για τους 20 πελατες παρα τον 1 με...γιατι ειναι ροτα και στην δικη μου δουλεια, σας πιανει ομως μια εξειδικευση (με κατι απο ellite) που δεν αφορα εμας εξω.
Ποιο αισθημα ευθυνης, γνωσης μου λετε στην πλειοψηφια των πελατων τραπεζων και πιο private banking με γονους δευτερης γενιας αστακοσαγιοναρας και μπασο φωνης απο την ηλικια των 19...μαλλον ευσεβεις ποθους εκφραζεται οπως και 'γω στον χωρο μου.

byron
19/05/2010, 18:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από SpeakeasyBlues
Ρε συ Byron, ισχυριζομαι οτι ισχυριζομαι, γιατι ξερω προσωπικα πανω απο 30 ατομα που το μονο που δεν μου ανεφεραν σε συζητησεις ωρων ειναι το θεμα Ασφαλεια (που την κατανοω) αλλα κανεις δεν την σεβεται...
Και μιλαω για συζητησεις που δεν εχω επιδιωξει γιατι αν το 'κανα θα σου μεγαλωνα απλα το δειγμα, αλλα!
Αλλα συμφωνω για τους 20 πελατες παρα τον 1 με...γιατι ειναι ροτα και στην δικη μου δουλεια, σας πιανει ομως μια εξειδικευση (με κατι απο ellite) που δεν αφορα εμας εξω.
Ποιο αισθημα ευθυνης, γνωσης μου λετε στην πλειοψηφια των πελατων τραπεζων και πιο private banking με γονους δευτερης γενιας αστακοσαγιοναρας και μπασο φωνης απο την ηλικια των 19...μαλλον ευσεβεις ποθους εκφραζεται οπως και 'γω στον χωρο μου.

Εγώ μιλάω με 30 πελάτες την ημέρα που ρωτάνε πως θα βγάλουν τα χρήματα τους στο εξωτερικό.

Καλά κάνουν όσοι ψάχνουν για επιτόκια αφού είναι κέρδος τους. Η αντίθετη πλευρά που δουλεύω εγώ, λέει ότι τα επιτόκια είναι κάτι που κάνουν μεγάλη ζημιά στις τράπεζες που τα προσφέρουν. Αδιάφορο βέβαια για τον πελάτη...

Η γενιά της αστακοσαγιονάρας, υπάρχει στις τράπεζες, στα Wealth management, στα Discretionary management, στα Αsset management κλπ κλπ. Απ΄την άλλη υπάρχουν και οι μπαμπάδες των αστακοσαγιονάρων που πληρώνουν προμήθειες διατήρησης άτοκου λογαριασμού στην Ελβετία. Και?

SpeakeasyBlues
19/05/2010, 18:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Εγώ μιλάω με 30 πελάτες την ημέρα που ρωτάνε πως θα βγάλουν τα χρήματα τους στο εξωτερικό.

Καλά κάνουν όσοι ψάχνουν για επιτόκια αφού είναι κέρδος τους. Η αντίθετη πλευρά που είμαι εγώ, λέει ότι τα επιτόκια είναι κάτι που κάνουν μεγάλη ζημιά στις τράπεζες που τα προσφέρουν. Αδιάφορο βέβαια για τον πελάτη...

Η γενιά της αστακοσαγιονάρας, υπάρχει στις τράπεζες, στα Wealth management, στα Discretionary management, στα Αsset management κλπ κλπ. Απ΄την άλλη υπάρχουν και οι μπαμπάδες των αστακοσαγιονάρων που πληρώνουν προμήθειες διατήρησης άτοκου λογαριασμού στην Ελβετία. Και?

...και, οταν και αμα με το καλο βρεθουμε το συζηταμε και θα ειναι και ευκολοτερο (για μενα) το πληκτροτετοιο δεν ειναι το forte μου γμτ, μου χει βγει η πιστη, good night all, φτωχοι και πλουσιοι :wave2:

ΥΓ. Γι 'αυτο με κανετε και πινω στο avatar :rolleyes: