PDA

View Full Version : Track Day Α.Λ.Α.Μ.Ε. 12 Iουνίου 2010 Μέγαρα



mini_yzf
20/05/2010, 08:06
Η Α.Λ.Α.Μ.Ε με πρόεδρο τον Νικήτα Κωβαίο απο το 1992 και ο Σ.Ο.Α.Μ, είναι η μόνη διοργανώτρια λέσχη επίσημων αγώνων πανελληνίου πρωταθλήματος ταχύτητας , όπως επίσης scramble, motocross και mini moto Blata cup σε Μέγαρα και Τρίπολη.
Η λέσχη αυτή πρώτη ξεκίνησε τον θεσμό των Track Days θέλοντας να φέρει τον κόσμο πιο κοντά στην πίστα, και σήμερα, είναι σε θέση να προσφέρει και πάλι στους αναβάτες το προνόμιο αυτό, δίνοντας τους ξανά την δυνατότητα να μπούν στην πίστα και να βελτιωθούν οδηγικά προσφέροντας τους οργανωμένα ολοήμερα Track Days.

Βρισκόμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσουμε νέο ολοήμερο Track Day που θα πραγματοποιηθούν στην πίστα των Μεγάρων .


Ημερομηνία:ΣΑΒΒΑΤΟ 12/06/2010

Απο τις 9:00 μέχρι τις 14:00 για όλους και απο τις 14:00 εως την δυση του ηλίου για το hayabusa club.

Να τονίσουμε πως όσοι αναβάτες θελήσουν να λάβουν μέρος, δεν έχουν καμία υποχρέωση προς την λέσχη και δεν θα υπάρχει χρηματική συνδρομή σε αυτή, παρά μόνο για την συμμετοχή τους στο Track Day.

Δηλώσεις συμμετοχής μπορείτε να βρείτε στο www.peristeras-tyres.gr και τις στέλνετε στα e-mails info@peristeras-tyres.gr όπως επίσης πληροφορίες στα τηλέφωνα 210 7775380 (9:00-19:00) και 6978483749

Το κόστος συμμετοχής θα είναι στα 40 ευρώ,είναι απαραίτητη η δήλωση συμμετοχής σας και υπάρχει η δυνατότητα προπληρωμής για την καλύτερη και γρηγορότερη εξυπηρέτηση σας.

ΠΑΡΟΧΕΣ:

· Ρύθμιση ηλεκτρονικών προγραμμάτων (power commander / rapid bike) by “Koveos Dyno Racing
· Ρύθμιση αναρτήσεων
· Χρονομέτρηση πρωταθληματικού επιπέδου (γρήγορο group)
· Πλήρη τεχνική κάλυψη ελαστικών & super τιμές ειδικά για το Track Day by “Peristeras Moto Tyres”
· Θεωρητικές & πρακτικές συμβουλές από πρωταθλητές και αγωνιζόμενους του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Ταχύτητας Ελλάδος
· Φωτογραφική κάλυψη
· Διάθεση αίθουσας / καντίνας

Οι συμμετέχοντες του Track Day θα χρησιμοποιήσουν την δική τους μοτοσυκλέτα και θα χωρίζονται σε γκρουπ ανάλογα με τα οδηγικά τους κριτήρια.

Οι πλοηγοί του κάθε γκρουπ θα είναι Πρωταθλητές και αγωνιζόμενοι του πρωταθληματος ταχύτητας με σκοπό να μεταφέρουν την οδηγική τους εμπειρία από την πίστα ώστε να υπάρξει η μέγιστη δυνατή βελτίωση του κάθε αναβάτη όπως και η ευχαρίστηση της γρήγορης οδήγησης.

Πλοηγοί των γκρουπ θα είναι:

Παπαγεωργίου ALEX : Πρωταθλητής 2009 κατηγορία SUPERSPORT 600cc

Κίτσος Γιώργος : Πρωταθλητής 2009 κατηγορία RACING 250cc

Κοντομάρος Κωνσταντίνος : Πρωταθλητής 2009 κατηγορία FORMULA EXTREME 1000cc

Κούλης Μαρίνος : Αγωνιζόμενος κατηγορία SUPERSPORT 600 ,Υπεύθυνος σεμιναρίων/εκπαιδευτής

Περιστεράς Νίκος : Αγωνιζόμενος κατηγορία SUPERSPORT 600cc

Σηφναίος Μάκης : Αγωνιζόμενος κατηγορία SUPERSPORT 600cc

*Οι πλοηγοί θα μας παρουσιάσουν διάφορες τεχνικές οδήγησης (θέση σώματος, φρενάρισμα, επιτάχυνση) όπως και συμβουλές για βελτίωση του οδηγικού στιλ.

*Ο Νικήτας Κωβαίος, που με την ομάδα του έχει κατακτήσει 14 πρωταθλήμτα ταχύτητας και έχει διοργανώσει σχεδόν όλους τους αγώνες ταχύτητας που έχουν διεξαχθεί στα Μέγαρα & Τρίπολη, θα είναι με το team του στην πίστα για ΡΥΘΜΙΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ , Ρύθμιση ηλεκτρονικών προγραμμάτων και οδηγικές συμβουλές[B][U]


198410

AKIS BUSA
25/05/2010, 07:39
Συγνωμη που θα επεμβω
αλλα πρεπει να κανεις μια αρκετα σοβαρη διορθωση!!

εκεινη την ημερα δηλαδη 12/06/2010 και ημερα Σαββατο
το track day ειναι απο το πρωι μεχρι το μεσημερι 13.00 με 14.00

διοτι απο της 14.00 και μεχρι την δυση του Ηλιου η πιστα θα παραχωρηθει!!
στο www.hayabusa.gr που την εχει κλεισει ηδη για καποιες δραστηριοτητες
και track day, προσωπικα με τον Κο Κωβαιο Νικητα

παρακαλω οπως επικοινωνησετε με τον Κο Κωβαιο για να σας ενημερωσει!!
και να το διορθωσετε!! προς αποφυγη παρεξηγησεων!!

Ευχαριστω πολυ!!! (Αkis Busa)

slipper
28/05/2010, 16:39
ότι νά΄ναι κανονίζουν:mad:

Allst@rf
01/06/2010, 18:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από slipper
ότι νά΄ναι κανονίζουν:mad:

μια χαρά είναι φίλε μου.βολεύει και μας που δουλεύουμε απόγευμα και δε θα έχουμε γκρίνια από τις γυναίκες μας για το κυριακάτικο πρωινό καφεδάκι με φίλους...αύριο θα δηλώσω συμμετοχή.:wave2:

Vourkoufales
02/06/2010, 05:06
ΚΑι το κόστος συμμετοχής απο τις 9 μέχρι τις 2 ποιος είναι ?

mizz
02/06/2010, 05:10
40....
βούρκωσα

Vourkoufales
02/06/2010, 07:06
Αν βγουν 3 σέζιον καλά θα είναι! :look:

Xigo
02/06/2010, 07:14
Την πρωτομαγια σε TD του περιστερα μεχρι της 12.45 ειχαν γινει 6 session καθε grp.Τοτε ηταν ολοημερο κ πληρωνες 50 ευρωπα'ι'κα..

Allst@rf
02/06/2010, 10:47
3 σεσιον του 0300 είναι 45 ευρώ τα οποία τα βγάζουμε μέσα σε τρεις ώρες πάνω κάτω.δεν κάνω διαφήμιση στην αλαμε ,δεν τους ξέρω τους ανθρώπους καν,πρώτη φορά θα παω σε τρακντέι τους αλλά πιστεύω ότι είναι οκ αυτα που ζητάν.:wave2:

Frezas
02/06/2010, 16:16
Μια χαρα κανονικη ειναι η τιμη ρε παιδια.
3 sessions θα βγουν σιγουρα..... :wave2:

mini_yzf
03/06/2010, 11:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vourkoufales
Αν βγουν 3 σέζιον καλά θα είναι! :look:
Μεχρι τις 14:00 θα υπαρχουν 2 group οπότε σίγουρα θα βγούν πάνω απο 3 session

Allst@rf
04/06/2010, 15:38
θα είναι κανείς άλλος από δω μέσα στο τρακντέι της αλαμε ,το επόμενο σάββατο 12/6,εκτός από μενα και τον φιλο μου με την μπρεβα(a.k.a guzzistas);

djspy21
05/06/2010, 06:14
Θα είμαι και εγώ κάτω.:beer: :beer: :beer:

Ελπίζω να μην έχει πολύ ζέστη και λιώσουμε :sun: :sun:

libali10
07/06/2010, 12:51
εχουμε και την πιστα των καρτ...μην ξεχνιοστε!!!!
Εδω στριβουν τα busa στα μεγαρα....

guzzistas
07/06/2010, 15:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
3 σεσιον του 0300 είναι 45 ευρώ τα οποία τα βγάζουμε μέσα σε τρεις ώρες πάνω κάτω.δεν κάνω διαφήμιση στην αλαμε ,δεν τους ξέρω τους ανθρώπους καν,πρώτη φορά θα παω σε τρακντέι τους αλλά πιστεύω ότι είναι οκ αυτα που ζητάν.:wave2:

Nα ξεκινήσουμε μαζί το πρωί.... :beer:

Allst@rf
07/06/2010, 15:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από guzzistas
Nα ξεκινήσουμε μαζί το πρωί.... :beer:

καλά ρε είχες σκοπό να με αφήσεις μόνο μου;:bawl: :bawl:

libali10
08/06/2010, 09:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από guzzistas
Nα ξεκινήσουμε μαζί το πρωί.... :beer:

Οντως συμφωνω..ειναι πολυ καλοι στην οργανωση...! αν και 1φορα εχω παει.

guzzistas
11/06/2010, 15:17
Οσοι πιστοί πάντως προσέλθετε για καφέ έστω αν δεν έχετε τίποτε άλλο να κάνετε!!!!

Kερκίδα moto.gr

:lol:

:beer: :beer:

Allst@rf
11/06/2010, 15:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από guzzistas
Οσοι πιστοί πάντως προσέλθετε για καφέ έστω αν δεν έχετε τίποτε άλλο να κάνετε!!!!

Kερκίδα moto.gr

:lol:

:beer: :beer:

μη τους βάζεις ιδέες ρε και τρελαθούμε στη τούμπα από το κακό μάτι και γελάν μαζί μας...

:p

Allst@rf
12/06/2010, 10:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
μη τους βάζεις ιδέες ρε και τρελαθούμε στη τούμπα από το κακό μάτι και γελάν μαζί μας...

:p

δε χρειάζεται το κακό μάτι για να μαζέψω ένα ωραιότατο lowside,το καταφέρνω και μόνο μου...ευχαριστώ τους guzzista,boldor 900f,jimtarasxtx,πίνδαρο και το παλικάρι από τα μέγαρα που με βοήθησαν και κάθησαν να φορτώσουμε τον πληγώνενο υπέρδούκα μου...

Xigo
12/06/2010, 10:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
δε χρειάζεται το κακό μάτι για να μαζέψω ένα ωραιότατο lowside,το καταφέρνω και μόνο μου...ευχαριστώ τους guzzista,boldor 900f,jimtarasxtx,πίνδαρο και το παλικάρι από τα μέγαρα που με βοήθησαν και κάθησαν να φορτώσουμε τον πληγώνενο υπέρδούκα μου...


Δεν πειράζει ρε παλικάρι καλά να είσαι και θα τον φτιάξεις τον πύραυλο μην ανησυχείς. Ελπίζω να μην έχει αρκετή ζημιά εφόσον εσύ είσαι καλά..

TROOPER
12/06/2010, 10:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xigo
Δεν πειράζει ρε παλικάρι καλά να είσαι και θα τον φτιάξεις τον πύραυλο μην ανησυχείς. Ελπίζω να μην έχει αρκετή ζημιά εφόσον εσύ είσαι καλά..

+1000

:wave2:

jimtarasxt660x
12/06/2010, 11:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
δε χρειάζεται το κακό μάτι για να μαζέψω ένα ωραιότατο lowside,το καταφέρνω και μόνο μου...ευχαριστώ τους guzzista,boldor 900f,jimtarasxtx,πίνδαρο και το παλικάρι από τα μέγαρα που με βοήθησαν και κάθησαν να φορτώσουμε τον πληγώνενο υπέρδούκα μου...

Τι ευχαριστείς ρε φίλε?μακαρι να μην είχε γίνει τίποτα...

Σιγά σιγά θα τον φτιάξεις τον υπερδούκα και θα ξαναμπείς μέσα ρε τρελαμένε καμικάζι:lol:

:beer: :beer: :beer: :beer:

Allst@rf
12/06/2010, 11:42
ευχαριστώ παιδιά.τα συναισθήματα είναι ανάμικτα.από την μια η αδρεναλίνη του να ξεπερνάς τα προσωπικα όρια με κάνει και χαίρομαι και με γεμίζει δύναμη,όπως επίσης η επιβεβαίωση ότι καλύτερα που έγινε στη πίστα και είμαι σώος και από την άλλη η απογοήτευση,ο καταλογισμός των ζημιών και η πίκρα που νοιώθουμε όταν ξέρουμε ότι έχουμε κάνει μαλακία και θα μπορούσαμε να την αποφεύγαμε...
Παντος ούτε κατάλαβα πως έπεσα...
Counter steering,απεξ της στροφής και...γειά σας...μάλλον άργησα να περάσω στο γκάζι...

jimtarasxt660x
12/06/2010, 12:25
Εντάξει ρε φίλε...όλα καλά θα πάνε...θα βρούμε καμιά άκρη από κανα ebay και θα το φτιάξουμε το όπλο....:winka:

Μην σε παίρνει από κάτω γιατί γ@μησετα:wave2:

menelaos46
12/06/2010, 12:26
Περαστικα.
Εχει πολυ ζημια?
Σε ποια επεσες?

Allst@rf
12/06/2010, 12:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Περαστικα.
Εχει πολυ ζημια?
Σε ποια επεσες?

ευχαριστώ μενέλαε.
Τιμόνι σπασμένο,μανέτα φρένου ξεκόλλημένη/σπασμένη από την ακτίνα(είναι ακτινικης ενεργοποίησης και δε ξέρω μην έχει κάνει ζημία σε όλη τη τρόμπα).μάσπίε δεξί με πεντάλ φρένου για πέταμα,δεξί μπουρί άκραποβίτσ με βάθουλωμα και καπάκι συμπλέκτη ξύσμενο αρκετά (εκτός το ξύσιμο που του έκανα από το πλάγιασμα:D ) δεν είναι πολλά αλλά δεν είναι και λίγα.
Έπεσα στην Κ7 ,αν την λέω σωστά είναι η στροφή μετά την μεγάλη πίσω ευθεία.πίεσα πολύ είναι η αλήθεια...

golden
12/06/2010, 13:00
εσυ να εισαι καλα και ολα τα αλλα φτιαχνονται...μπορει να σ φενεται βουνοπ στην αρχη αλλα μολις ηρεμησεις και το ψαξεις θα το φτιαξεις και θα ειναι σαν καινουριο!

karapialis
12/06/2010, 13:02
Το φιλαρακι με το ρ6 ελπιζω να προλαβες να το δεις,lowside στον 3 γυρο,1ο session ,με τους γρηγορους(μπροστα στην πλατεια την αρπαξε,μεγαλοπρεπεστατα και η μηχανη βγηκε σερνοντας μονη της).

Εγω στεναχορηθηκα και ξενερωσα,εβριζα,
αυτος σηκωνεται κοιταει ζημιες,δεν εχει προλαβει να παει κανενας κοντα.
Μεχρι να φτασει ο πρωτος κοντα του,ειχε ξανακαβαλησει και την πηγε να την φυσηξει ,διπλα στο φορτηγο,να φυγουν τα χορτα και ξαναμπαινει να συνεχισει το session.
Aν και φιλος με αφησε εντελως χαζο με την αντιδραση του,(η ζημιες γενικα γρατζουνιες , εκτος απο το δεξι fαιring που μας χαιρετισε)

Φυγαμε λιγο νωριτερα γιατι η ζεστη δεν παλευοταν ,4 session ηταν αρκετα και δεν ειδα τι επαθες.
Ελπιζω να εισαι εσυ καλα ,πρωτα απο ολα και ..:beer:

Allst@rf
12/06/2010, 13:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από karapialis
Το φιλαρακι με το ρ6 ελπιζω να προλαβες να το δεις,lowside στον 3 γυρο,1ο session ,με τους γρηγορους(μπροστα στην πλατεια την αρπαξε,μεγαλοπρεπεστατα και η μηχανη βγηκε σερνοντας μονη της).

Εγω στεναχορηθηκα και ξενερωσα,εβριζα,
αυτος σηκωνεται κοιταει ζημιες,δεν εχει προλαβει να παει κανενας κοντα.
Μεχρι να φτασει ο πρωτος κοντα του,ειχε ξανακαβαλησει και την πηγε να την φυσηξει ,διπλα στο φορτηγο,να φυγουν τα χορτα και ξαναμπαινει να συνεχισει το session.
Aν και φιλος με αφησε εντελως χαζο με την αντιδραση του,(η ζημιες γενικα γρατζουνιες , εκτος απο το δεξι fαιring που μας χαιρετισε)

Φυγαμε λιγο νωριτερα γιατι η ζεστη δεν παλευοταν ,4 session ηταν αρκετα και δεν ειδα τι επαθες.
Ελπιζω να εισαι εσυ καλα ,πρωτα απο ολα και ..:beer:

και γω νόμιζα ότι ήμουν ο μόνος που έπεσα...
Έτρεξες και συ;η ζέστη ήταν ανυπόφορη και δυσκόλευε την κατάσταση οπότε ήταν ενας αρνητικός παράγοντας για πτώση...
Αν σου πω ότι στο σεσίον που έπεσα έλεγα να μη μπω θα με πιστέψεις;κι όμως 2 φορές που εχω πέσει στα μέγαρα το ίδιο εχω πει...αλλά η καβλα τα νικάει όλα...

guzzistas
12/06/2010, 14:20
Κώστα φίλε μη στενοχωριέσαι, τα σίδερα είπαμε φτιάχνονται.....

Ησουν ο καλυτερος ρε και σε ματιάσανε τα κουλάδια!!

:beer: :beer:

Allst@rf
12/06/2010, 14:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από guzzistas
Κώστα φίλε μη στενοχωριέσαι, τα σίδερα είπαμε φτιάχνονται.....

Ησουν ο καλυτερος ρε και σε ματιάσανε τα κουλάδια!!

:beer: :beer:

σε υπέρευχαριστώ φάνη για τα καλά σου λόγια.
Δε πιστεύω στο κακό μάτι ,αλλά πιστεύω στη διαίσθηση και στο ένστικτο...
Με το που είναι έτοιμος ο υπέρδούκας μου κανονίζουμε τρακντέι...

guzzistas
12/06/2010, 15:04
Καλή οργάνωση, διαχωρισμός σε 2 γκρουπ (αργοί - γρήγοροι), καμία καθυστέρηση στην είσοδο έξοδο του κάθε γκρουπ με αποτέλεσμα 6 σέσιον... Χορτάσαμε οδήγηση. Απλά η ζέστη από κάποια στιγμή και μετά δεν παλεύοτανε με τίποτα.

ΥΓ1. Ενα μεγάλο ευχαριστώ στο παληκάρι που έτρεχε με τη μαύρη μηχανή με αυτοκόλητα ΠΕΡΙΣΤΕΡΑΣ, που μου έδωσε πολύτιμες συμβουλές και οδηγίες και ασχολήθηκε μαζί μου και μέσα στην πίστα.:beer: :beer:

ΥΓ2. Allst@rf κάνε μια λίστα με τα πράγματα που θέλει η μηχανή και θα αρχίσουμε να ψάχνουμε! Το moto.gr θα βοηθήσει!

Allst@rf
12/06/2010, 15:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από guzzistas
Καλή οργάνωση, διαχωρισμός σε 2 γκρουπ (αργοί - γρήγοροι), καμία καθυστέρηση στην είσοδο έξοδο του κάθε γκρουπ με αποτέλεσμα 6 σέσιον... Χορτάσαμε οδήγηση. Απλά η ζέστη από κάποια στιγμή και μετά δεν παλεύοτανε με τίποτα.

ΥΓ1. Ενα μεγάλο ευχαριστώ στο παληκάρι που έτρεχε με τη μαύρη μηχανή με αυτοκόλητα ΠΕΡΙΣΤΕΡΑΣ, που μου έδωσε πολύτιμες συμβουλές και οδηγίες και ασχολήθηκε μαζί μου και μέσα στην πίστα.:beer: :beer:

ΥΓ2. Allst@rf κάνε μια λίστα με τα πράγματα που θέλει η μηχανή και θα αρχίσουμε να ψάχνουμε! Το moto.gr θα βοηθήσει!

νταξει μωρέ όλα τα τρακντέι καλά είναι...αυτό είχε καλούς πλοηγούς ,το παραδέχομαι...

Θα τα μιλήσουμε από κοντά τα αλλά και με τον τζιμάρα ,που έχει άκρες για το ebay...δε το βλέπω για σύντομα όμως...

sotos 8
12/06/2010, 16:37
Allst@arf η μεταφορα πως πηγε δεν ειχες προβλημα με το δεσειμο;
Οσο για τη μηχανη τα σιδερα φτιαχνονται μη τους δινεις σημασια εσυ νασαι καλα.

libali10
13/06/2010, 05:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
νταξει μωρέ όλα τα τρακντέι καλά είναι...αυτό είχε καλούς πλοηγούς ,το παραδέχομαι...

Θα τα μιλήσουμε από κοντά τα αλλά και με τον τζιμάρα ,που έχει άκρες για το ebay...δε το βλέπω για σύντομα όμως...

Esy na eisai kala kai ta ypolipa se deyteri moira...pou se eleuthera ellhnika metafrazete sta @rxidia soy dioiti prokite gia sidera.
Oloi ligo polli sti otan pame se pista tin ptosi tin exoume piso piso sto mialo mas.

izzy
13/06/2010, 07:52
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από guzzistas


ΥΓ1. Ενα μεγάλο ευχαριστώ στο παληκάρι που έτρεχε με τη μαύρη μηχανή με αυτοκόλητα ΠΕΡΙΣΤΕΡΑΣ, που μου έδωσε πολύτιμες συμβουλές και οδηγίες και ασχολήθηκε μαζί μου και μέσα στην πίστα.:beer: :beer:

/QUOTE]

:beer: :beer:

Καλημέρα μας ,να ευχηθώ περαστικά αγύριστα και πάμε στα επόμενα για τον φίλο που είχε ατυχία και έπεσε ,η σωματική ακεραιότητα είναι που προέχει για όλους μας και χαίρομαι που είσαι καλά.

Σκόπος των πλοηγών είναι να προσφέρουν συμβουλές σε όσους είναι έτοιμοι και θέλουν να δουλέψουν την οδήγηση σωστά ώστε να προσφέρει ασφάλεια.

quzzistas μια προσωπική επιθυμία που έχω είναι να υπάρχει σωστή οδηγική παιδεία, η πίστα είναι ο χώρος που μπορεί να εξελιχθεί αυτό ,και η ευχάριστη εικόνα έρχεται απο παιδιά σαν και εσένα που προσπαθούν να το πετύχουν και εκτιμούν την προσπάθεια μας ..καλή δουλεία και ότι χρειαστείς πρόθυμος να σε βοηθήσω !

karapialis
13/06/2010, 08:50
Έτρεξες και συ;η ζέστη ήταν ανυπόφορη και δυσκόλευε την κατάσταση οπότε ήταν ενας αρνητικός παράγοντας για πτώση... Αν σου πω ότι στο σεσίον που έπεσα έλεγα να μη μπω θα με πιστέψεις;κι όμως 2 φορές που εχω πέσει στα μέγαρα το ίδιο εχω πει...αλλά η καβλα τα νικάει όλα...

Αν κανω λαθος διορθωσε με,ησουν κιτρινο group,και πηγαινες παρα πολυ καλα.
Ειχα ξενερωσει με το lowside toy φιλου sto κοκκινου group και ημουν πολυ προσεχτικος(vfr μαυρο).
Πεσαμε μαζι μια φορα στην κ1 και με περασες αρχοντικα,κυνηγησα για να δω λιγο γραμμες αλλα ηρεμησα γρηγορα καθως πηγαινες σε γρηγορο ρυθμο και δεν ηθελα να ζοριστω.
Ηταν η πρωτη μου επαφη με Μεγαρα και το ευχαριστηθηκα αν και δεν το περιμενα,πιστευα οτι λογω Σαββατου θα γινοταν πανικος.
Δεν ολοκληρωνα τα session kai εβγαινα γρηγορα γιατι δεν παλευοταν η ζεστη.Τελειωνοντας το 4session φυγαμε απο την πιστα για να μην μας πιασει η καβλα να ξαναμπουμε.

Πολλα μπραβο και απο εμενα στους πλοηγους των group.:beer: :beer:

boldor900f
13/06/2010, 10:50
Κώστα κάνε κατάλογο με τα ανταλλακτικά.
:beer: :beer: :beer:

AKIS BUSA
14/06/2010, 07:01
Κατ"αρχας να πω στον αγαπητο Allst@rf ενα μεγαλο δεν πειραζει!!
για οτι του συνεβει στην πιστα!!
αυτο που εχει σημασια πανω απο ολα, ειναι εμεις!! και οχι τα σιδερα!! (μοτο)
ετσι κι"αλλιως οσοι παμε στις πιστες (Μεγαρα-Σερρες,κλπ) και "πιεζουμε" περισσοτερο
εχουμε παθει η θα παθουμε (ευχομαι οχι) τα ιδια!!

το βασικο και κυριο θεμα ομως ειναι οπως ειπατε παραπανω, οτι οταν εχουμε μια τετοια
οχι ευχαριστη κατασταση!! το "ευχαριστο" ειναι οτι μας συμβαινει στο ασφαλες περιβαλλον
της πιστας!!
με την εννοια οτι συνηθως τετοια περιστατικα (μικρες πτωσεις) στον δρομο
δεν σταματανε μονο σε υλικες ζημιες!!
για πιο σοβαρες πτωσεις δεν το συζηταω τι συμβαινει στον δρομο
που ακομα και για τετοιες (μεγαλες πτωσεις) στην πιστα θα εχουμε το λιγοτερο!! κακο!!

αδελφε Allst@rf μην μασας!! θα το φτιαξεις το εργαλειο!! και θα γυρισεις δυνατοτερος!!

και για να αλλαξουμε και λιγο κλιμα!!
θα πω ενα Μεγαλο ευχαριστω!! στην Α.Λ.Α.Μ.Ε και στον Κο Κωβαιο Νικητα και Περιστερα
που μας παρειχαν την πιστα 12/06/2010 για το prive track day και για το σεμιναριο ασφαλους οδηγησης και οδηγησης γενικοτερα στην πιστα!! για το www.hayabusa.gr που μας εκαναν με υπομονη!! και πολυ καλη διαθεση!!

επισης το τηλεοπτικο καναλι extra 3 για την καλυψη του ολου event και προσπαθειας του
forum μας!!
οπως επισης και το περιοδικο Power Bike και τον Κο Καλατζοπουλο για την καλυψη επισης
του ολου θεματος,και για το test που εκανε για το Hayabusa σε συνθηκες οδηγησης
στην πιστα (circuit) των δυο μοντελων Hayabusa, gen 1, gen 2
και το οποιο θα παρουσιαστει στο τευχος Αυγουστου, 10 του ιδιου μηνα

ευχομαι ολα τα forum-club (γιατι οχι και το moto.gr) να εχουν τετοιου ειδους δραστηριοτητες
που εχουν να κανουν πανω απο ολα,με την ασφαλεια των οδηγων μοτοσυκλετας!!

παραθετω και μερικες φωτο. απο το ολο event


201409

AKIS BUSA
14/06/2010, 07:02
2η φωτο


201410

AKIS BUSA
14/06/2010, 07:03
3η φωτο.


201411

AKIS BUSA
14/06/2010, 07:04
4η φωτο.


201412

AKIS BUSA
14/06/2010, 07:06
5η. φωτο.


201413

Allst@rf
14/06/2010, 12:28
με τα δικα μου ξέχασα και γω να ευχαριστήσω τον δικό μου πλοηγο που βοήθησε να παω ακόμα πιο γρήγορα και ασφαλέστερα,παρόλη την πτώση,η οποία ήταν δικό μου λάθος ,με την έννοια ότι αφού μου έδειξε τις πιο αγωνιστικές γραμμές δεν χαλαρώσα λίγο ρυθμό για να εμπεδώσω τις αλλαγές και την νέα φιλοσοφία,αλλά συνέχισα στον ίδιο γρήγορο ρυθμό με τις δίκες μου γραμμές...
Νίκο σε ευχαριστώ για την βοήθεια σου...