PDA

View Full Version : Cbr 600 Rr



jon_rok
20/05/2010, 13:29
Καλησπέρα.
Έχω 1 CBR 600 RR του 2005 και πρόσφατα του άλλαξα την μάσκα και τα φανάρια. Μόλις όμως τα έβαλα πάνω μετά δεν έπαιρνε μπροστα.... Ενώ μίζαρε κανονικά δεν έπαιρνε μπροστά.
Το μηχανάκι το έχω απο την Δευτερα στο συνεργείο και δεν βρίσεουν τίποτα... Μέχρι και για εγκέφαλο μου είπαν αλλά δεν το πιστεύω. Ο μάστορας μου είπε οτι δεν παίρνει εντολή η τρόμπα βενζίνης, αλλά δεν βρίσκει τον λόγο...
Έχει κανεις καμιά ανάλογη εμπειρία ή κάποια ιδέα;

Hiro
20/05/2010, 13:33
Να του βάλεις μάσκα από V-Strom και θα πάρει αμέσως:lol:






Σόρρυ αλλά δεν έχω σοβαρή απάντηση..:wave2:

catmaster
20/05/2010, 14:30
Μπροστά στα φανάρια υπάρχει μια φίσα (3pin) Bank Angle Sensor (μαύρη πρέπει να είναι )

για αποσύνδεσέ την και ξανασύνδεσέ την πάλι .... ίσως τραβώντας τα φανάρια να τη ζόρισες και να μην δίνει ρευμα κάποιο καλώδιο ..


:wave2:

McTalas
20/05/2010, 14:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από jon_rok
Καλησπέρα.
Έχω 1 CBR 600 RR του 2005 και πρόσφατα του άλλαξα την μάσκα και τα φανάρια. Μόλις όμως τα έβαλα πάνω μετά δεν έπαιρνε μπροστα.... Ενώ μίζαρε κανονικά δεν έπαιρνε μπροστά.
Το μηχανάκι το έχω απο την Δευτερα στο συνεργείο και δεν βρίσεουν τίποτα... Μέχρι και για εγκέφαλο μου είπαν αλλά δεν το πιστεύω. Ο μάστορας μου είπε οτι δεν παίρνει εντολή η τρόμπα βενζίνης, αλλά δεν βρίσκει τον λόγο...
Έχει κανεις καμιά ανάλογη εμπειρία ή κάποια ιδέα;
φιλαρακι μετα να μην ξεχασεις να αλλαξεις μαστορα!!!

road spirit
20/05/2010, 15:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Μπροστά στα φανάρια υπάρχει μια φίσα (3pin) Bank Angle Sensor (μαύρη πρέπει να είναι )

για αποσύνδεσέ την και ξανασύνδεσέ την πάλι .... ίσως τραβώντας τα φανάρια να τη ζόρισες και να μην δίνει ρευμα κάποιο καλώδιο ..


:wave2:

+1

μπορεί και να έβαλε το σένσορα ανάποδα (το πάνω κάτω) οπότε τώρα η μονάδα θεωρεί το μηχανάκι ...τούμπα :lol: και κόβει την ανάφλεξη

jon_rok
20/05/2010, 15:55
ευχαριστώ πολύ για όλες τις συμβουλές... Θα ληφθούν πολύ σοβαρά υπ'όψιν....

jon_rok
21/05/2010, 08:50
Τελικά ήταν η φύσα του αισθητήρα γωνίας κλίσης... Είχατε δίκιο!
Ευχαριστώ πολύ