PDA

View Full Version : πολυ μεγαλη αναγκη για φιλοξενια γατιων



dammed_kittin
21/05/2010, 07:40
σας παραθετω το email οπως μου το εστειλε η ολγα απο τη φιλοζωικη του χαλανδριου...
να σας εξηγησω μονο οτι φιλοξενια σημαινει μεχρι να υιοθετηθουν...



επειγουσα εκκληση προς εσας τους....ζωοφιλους φιλους αλλα κι αγνωστους μου!!!

Προσπαθω, οπως ηδη ξερετε, να αδειασω το διαμερισμα που εχω προς ενοικιαση, αλλα ματαια!!!
6 μηνες τωρα το εχω μετατρεψει σε χωρο φιλοξενιας γατιων.....Γατια μικρα η μεγαλα, χτυπημενα, δαγκωμενα, που χρειαζονταςν θεραπεια η αντιβιωση.....

Ηδη εχασα 2 ενοικιαστες που τους ειχα στο περιμενε....σημερα θα τ αδειασω....αυριο θα τ αδειασω......με εγκατελειψαν και καλα εκαναν...

Τα μαθηματα με το τελος των σχολειων σταματανε, αρα, δεν θαχω αυτη την πηγη εσοδων μεχρι το σεπτεμβρη
Αυτο σημαινει οτι χρειαζομαι αμεσα, για βιοποριστικους πια λογους, τα χρηματα του ενοικιου, που 6 μηνες τωρα τα στερουμαι κι η ψυχη μου ξερει πως τ;α φερνω βολτα με τοσες φιλοζωικες αναγκες κι εξοδα.......

Αυριο ερχεται νεος ενοικιαστης που θελει το σπιτι αμεσα, απο βδομαδα.....

Πρεπει να διοχετευτουν καπου τα υπαρχοντα γατια....5 στον αριθμο που δεν εχουν ακομη βολευτει....

Τοσα χρονια βοηθαω ολη την αθηνα, μα τωρα, στη δικη μου αναγκη......δεν υπαρχει κανεις κι αυτο μ εχει φοβερα και πικρανει και προβληματισει...

Δεν ειναι δυνατον να μην υπαρχει ενα δωματιο.....μια βεραντα....μια αυλη.....
Δεν ειναι δυντον σε τοσα ατομα, γνωστους κι αγνωστους, να μη μπορει να βρεθει μια λυση!!!

ν αναγκαστω ν ανοιξω τη πορτα και να τα βγαλω στο δρομο κι ετσι, ολοι οι τοσοι κοποι και τα εξοδα που εκανα να πανε στραφι????

Κι αν δεν εχω αλλη λυση που να καταφυγω????

Κατι τετοιες στιγμες μουρχεται να τα παρατησω ολα, ν αλλαξω τηλεφ. να εξαφανιστω και ν αλλαξω για παντα τροπο ζωής γιατι.......η φιλοζωια, οταν γινεται μονοδρομος, οταν δινεις χωρις να παιρνεις, οταν δεν βοηθαει ο ενας τον αλλο, τοτε.....ειναι ενα μπουμεργκ που σε διαλυει!!!!

Ρωτειστε τους φιλους και τους γνωστους σας....ξανα....επιμεινετε......
Το ξερω οτι γινομαι πιεστικη, ομως....υποσχομαι να φροντισω να μην ξαναβρεθω σε τοσο δυσχερη θεση....πηρα ενα πολυ καλο μαθημα απο τους ανθρωπους...και το παθημα εγινε μαθημα.....

στα γνωστα τηλεφωνα 6945386096 & 6986008025, μακαρι ν ακουσω κανενα καλο νεο!!!

Προωθειστε το σε ιντερνετ, φατσαμπουκ, επαφες φιλων κ γνωστων......δε με νιαζει πια....εδω που εφτασα, δεν παει παρακατω!!!!

ευχαριστω
Η ολγα της φιλζ.χαλανδριου!!!

dammed_kittin
21/05/2010, 08:07
...


198589

dammed_kittin
21/05/2010, 08:08
...


198590

dammed_kittin
21/05/2010, 08:12
...


198591