PDA

View Full Version : xj6



bkrabbar
21/05/2010, 17:13
Παιδια χαιρετω.
Νεος χρηστης και συντομα ιδιοκτητης μιας xj6 diversion μαυρης.
Θελω να ρωτησω αν ξερει κανεις για ποιο λογο κατεβασαν τοσο πολυ την τιμη του diversion (5.995 ?)?
επειδη πουλαει και θελουν να συνεχισουν τις πωλησεις σε υψηλο επιπεδο λογω κρισης η επειδη δεν προχωρησε το συγκεκριμενο μοντελο????
αν μπορει καποιος να δωσει φως στην υποθεση ειμαι υπόχρεος....



και δευτερη ερωτηση. δεν μπορω να κατασταλαξω.
μηχανη με η χωρις ABS???
δεν εχω γυρει καπου. οι μισοι λενε με και οι υπολοιποι χωρις.
ευχαριστω!!!!

CIRUS
21/05/2010, 17:22
κοίτα την τιμή της ίδιας με ABS και θα καταλάβεις γιατί!!!!!!!!

πολύ απλά στο Diversion πούλησε πολύ η version με το ABS με αποτέλεσμα να μείνουν πολλά απούλητα χωρίς ABS και κατέβασαν πολύ την τιμή για να τα διώξουν (τα περισσότερα είναι μοντέλα 2009)

αντιθέτως Το ίδιο μηχανάκι με ABS (το δικό μου :D ) πούλησε καλά και ακρίβυνε σαν μοντέλο με αποτέλεσμα οι τιμές τώρα να είναι ως εξής:

YAMAHA XJ6 DIVERSION ABS : 8,440.00 ?

YAMAHA XJ6 DIVERSION : 5.995 ?

και μιλάμε πάντα για την ίδια ακριβώς μηχανή με μόνη αλλαγή το ABS και διαφορά σε χρήματα 2445 ?


:eyepop: :eyepop: :eyepop:

Απίστευτο και όμως αληθινό!!!!!!

Υ.Γ.1. Είμαι υπέρ του ABS και εγώ έτσι το πήρα, αλλά αν κοιτάς το συγκεκριμένο μοντέλο η τιμή που έχουν βάλει είναι πρόκληση θα διάλεγα χωρίς το ABS αβλεπί με ΤΕΤΟΙΑ τιμή

Υ.Γ.2. Καλώς όρισες, καλορίζικο το καινούργιο σου μωρό και πάντα όρθιος αδερφέ :beer: :beer: :beer:

notakos600
21/05/2010, 17:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από CIRUS
κοίτα την τιμή της ίδιας με ABS και θα καταλάβεις γιατί!!!!!!!!

πολύ απλά στο Diversion πούλησε πολύ η version με το ABS με αποτέλεσμα να μείνουν πολλά απούλητα χωρίς ABS και κατέβασαν πολύ την τιμή για να τα διώξουν (τα περισσότερα είναι μοντέλα 2009)

αντιθέτως Το ίδιο μηχανάκι με ABS (το δικό μου :D ) πούλησε καλά και ακρίβυνε σαν μοντέλο με αποτέλεσμα οι τιμές τώρα να είναι ως εξής:

YAMAHA XJ6 DIVERSION ABS : 8,440.00 ?

YAMAHA XJ6 DIVERSION : 5.995 ?

και μιλάμε πάντα για την ίδια ακριβώς μηχανή με μόνη αλλαγή το ABS και διαφορά σε χρήματα 2445 ?


:eyepop: :eyepop: :eyepop:

Απίστευτο και όμως αληθινό!!!!!!


:eyepop: :eyepop: :eyepop: :beer: :beer:

bkrabbar
22/05/2010, 21:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από CIRUS
κοίτα την τιμή της ίδιας με ABS και θα καταλάβεις γιατί!!!!!!!!

πολύ απλά στο Diversion πούλησε πολύ η version με το ABS με αποτέλεσμα να μείνουν πολλά απούλητα χωρίς ABS και κατέβασαν πολύ την τιμή για να τα διώξουν (τα περισσότερα είναι μοντέλα 2009)

αντιθέτως Το ίδιο μηχανάκι με ABS (το δικό μου :D ) πούλησε καλά και ακρίβυνε σαν μοντέλο με αποτέλεσμα οι τιμές τώρα να είναι ως εξής:

YAMAHA XJ6 DIVERSION ABS : 8,440.00 ?

YAMAHA XJ6 DIVERSION : 5.995 ?

και μιλάμε πάντα για την ίδια ακριβώς μηχανή με μόνη αλλαγή το ABS και διαφορά σε χρήματα 2445 ?


:eyepop: :eyepop: :eyepop:

Απίστευτο και όμως αληθινό!!!!!!

Υ.Γ.1. Είμαι υπέρ του ABS και εγώ έτσι το πήρα, αλλά αν κοιτάς το συγκεκριμένο μοντέλο η τιμή που έχουν βάλει είναι πρόκληση θα διάλεγα χωρίς το ABS αβλεπί με ΤΕΤΟΙΑ τιμή

Υ.Γ.2. Καλώς όρισες, καλορίζικο το καινούργιο σου μωρό και πάντα όρθιος αδερφέ :beer: :beer: :beer:






μεγαλο προβλημα αδερφε η επιλογη αυτη
το διλημμα ειναι μεγαλο γιατι απο τη μια η τιμη ειναι πολυ φθηνη αλλα απο την αλλη ειναι ενα πραγμα που το παιρνεις για μια φορα (τουλαχιστον για καποια χρονια...)
θα το σκεφτω πολυ σοβαρα παντως.
σε ευχαριστω πολυ και καλες βολτες παντα ορθιος!!!!

CIRUS
23/05/2010, 10:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από bkrabbar
μεγαλο προβλημα αδερφε η επιλογη αυτη
το διλημμα ειναι μεγαλο γιατι απο τη μια η τιμη ειναι πολυ φθηνη αλλα απο την αλλη ειναι ενα πραγμα που το παιρνεις για μια φορα (τουλαχιστον για καποια χρονια...)
θα το σκεφτω πολυ σοβαρα παντως.
σε ευχαριστω πολυ και καλες βολτες παντα ορθιος!!!!


δικό σου πορτοφόλι είναι φίλε μου και δική σου επιλογή, εσύ ξέρεις καλύτερα από όλους τι θα κάνεις. Οπως είπα και πριν και εγώ υπέρ του ABS είμαι αλλά 2500 χιλιάρικα πάνω για μένα είναι χαοτική διαφορά σε τιμή και θα με έκανε στα σίγουρα να προτιμήσω την απουσία του ABS.

Σκέψου παίρνεις την ίδια σχεδόν μηχανή, παίρνεις επιπλέον ένα καινούργιο παπί και με τα ρέστα τρως σουβλάκια για ένα χρόνο :lol: :lol: :lol: :lol:

giannis113
23/05/2010, 11:39
με 8440 που κανει με το abs μπορεις να βρεις πολυ καλες μοτο + α μπου σου, ελαφρως μεταχειρησμενες

εγω δε θα τα εδινα.. θα τα εδινα μονο για το απλο με τα 6000

CIRUS
23/05/2010, 11:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από giannis113
με 8440 που κανει με το abs μπορεις να βρεις πολυ καλες μοτο + α μπου σου, ελαφρως μεταχειρησμενες

εγω δε θα τα εδινα.. θα τα εδινα μονο για το απλο με τα 6000

κοίταξε, το μηχανάκι το έχω και μια χαρά τιμή είναι τα 8440 για αυτό και ο φίλος το έχει αποφασίσει για το συγκεκριμένο μοντέλο από ότι κατάλαβα.

Απλά τα 6000 για το απλό είναι φοβερή τιμή..............

giannis113
23/05/2010, 11:55
ε ναι. η μηχανη τα αξιζει οπως και να χει. ΟΜΩΣ απο την στιγμη που κανει 6000 το απλο μαζι με ποσα αλλα πχ gsr 600 κλπ κλπ.. ειναι εκτoς συναγωνισμου λογω τιμης το μοντελο με το abs..