PDA

View Full Version : Καλησπερα!!!! (Scooter ή μηχανή;)



djNatassa
21/05/2010, 17:01
Μπαινω 1η φορα , μου συστησε το site ενας καλος μου φιλος !!!
Λοιπον εχω ενα θεματακι και γω....
Αγορασα πριν μια βδομαδα το ολοκαινουριο Beverly 300cc Tourer καλο δε λεω αν και ακριβο.....
Μηπως εκανα βλακεια??? Μιλαω ως παλια ψιλομηχανοβια μιας και ειχα ενα Kawasaki KLE 400...
Θεωρησα να κανω αυτο που με βολευει (δηλ. ψωνια , σουπερ μαρκετ κτλ...) και οχι αυτο που το γουστο μου, μου ελεγε να κανω....(δηλ. BMW 650, Transalp 650, KLE 500, XT600 κτλ..)
Μ αρεσει δε λεω αλλα τελικα η αγορα μιας μηχανης ειναι θεμα χρησης ή γουστου???
Θα το μετανοιωσω ή το χω μετανοιωσει ηδη και δεν το παραδεχομαι ????????

VALES
21/05/2010, 17:11
Καλησπέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας.
Και με τα υπόλοιπα 4 μοτό που έβαλες σε παρένθεση μπορούσες να κάνεις τα ψώνια σου και να βγάλεις και το γούστο σου.
Αν τώρα είσαι ευχαριστημένη με την επιλογή σου, εμάς δεν μας πέφτει λόγος. Αν πάλι, βλέπεις στο δρόμο ένα από αυτά που προείπες και ζηλεύεις... τότε έχεις κάνει λάθος επιλογή.

Πολλά και όρθια χιλιόμετρα. :beer: :beer:

djNatassa
21/05/2010, 17:19
Μπορω δηλ. να βαλω μια 6αδα νερα στο ντεποζιτο μιας BMW?

djNatassa
21/05/2010, 17:20
Ευχαριστω αρχικα για το καλως ορισμα!!!!

XJR_Billy
21/05/2010, 17:27
Καλώς ήρθες Νατάσσα.

Μπορείς να φορτώσεις την μπεμπέκα σαν μουλάρι και δεν θα βγάλει κιχ.
Όχι πάνω στο τεπόζιτο όμως..:D

Συμφωνώ με όσα είπε ο φίλος Βαλές από πάνω.

Η επιλογή μηχανής, για μένα πάντα, είναι θέμα γούστου. Αλλά σήμερα, με τόσα μοντέλα που κυκλοφορούν, σίγουρα θα υπάρχει κάποιο που θα αγγίξει την καρδιά σου και ταυτόχρονα θα κάνεις και τη δουλειά σου.

Καλές βόλτες!!:beer: :wave2:

djNatassa
21/05/2010, 17:34
Εσεις μιλατε εκ του ασφαλους γιατι μπορειτε να βαλετε οχι μονο 6αδες αλλα τα ψωνια 1 μηνα.....Οι γυναικες ομως δεν μπορουν και τοσο ευκολα .....φαντασου τα ψωνια του σ/μ το Σαββατο πανω σε ενα ΧΤ 600 !!?? πωπωπωπω !!!!

AUFGEBRACHT
21/05/2010, 17:51
Σοβαρά τώρα γιατί το παρατραβάμε Νατάσσα...από τη στιγμή που ήδη το πήρες το Beverly αλλάζει κάτι; Κράτα το λίγο,κοίτα πόσο θα σε βολέψει και αν μετά από καιρό νοιώθεις ότι δε σε καλύπτει και κάτι σε παρακινεί να το ψάξεις ακόμα, μάλλον σημαίνει ότι έπρεπε να κάνεις άλλη επιλογή...:wave2:

Allst@rf
21/05/2010, 18:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από djNatassa
Οκ σ ευχαριστω.....
Απλα ορισμενοι θα μπορουσαν να ειναι πιο ευγενικοι

κάτι τους είπες τώρα...
Μη χαλίεσαι ,θα δεις ότι είμαστε ωραία παρέα εδώ μέσα...και ειδικά όταν αρχίσουν η αντιπαραθέσεις ευρώπης-ιαπωνίας...

Α και να μην ξεχάσω ,μια χαρά είναι το beverly και αν θελήσεις να το δώσεις ,εύκολα θα τα καταφέρεις...:wave2:

keepdreaming
21/05/2010, 19:03
Καλως ηρθες:beer:

Ωραιο το Beverly και πρακτικο για την πολη. Κρατησε το λιγο, μην το αλλαξεις τοσο γρηγορα, κριμα ειναι. Το σιγουρο ειναι οτι θα βρεις να το πουλησεις :o ;)











ΠΑΜΕ ΜΩΡΗ ΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΤΙΣ 20 ΣΕΛΙΔΕΣ!

EVI
21/05/2010, 19:14
καλησπερα το beverly ειναι ενα σκουτερ που βολευει για μετακινησεις μεσα στη πολη και για κουβαλημα οσο το επιτρεπει η οδηγηση σου και οι χωροι αποσκευης που εχει -εαν δεν εχει τοποθετησει βαλιτσα καντο ειναι ενας εξτρα χωρος.

ΣΤο ερωτημα αν σου αρεσει η οχι ειναι καθαρα δικη σου η απαντηση πρωτη φορα ακουω καποιον να ρωταει κατι τετοιο...εκτος και αν ρωταγες τον εαυτο σου εκεινη τη στιγμη και παρασυρθηκες και το εγραψες κιολας.

Shaolin Monk
22/05/2010, 02:46
Καλημερα και καλως ηρθες...:wave2:

Κατα τη γνωμη μου απο τη στιγμη που ειχες μοτο-εμπειρια επρεπε να παρεις κατι που να σου αρεσει. Ειδικα αν αυτο θα ειναι και το μοναδικο μοτο που θα κυκλοφορεις.

Τωρα αν ζαχαρωνεις μηχανες που θα ηθελες να εχεις στο δρομο, τοτε η επιλογη σου ειναι 100% ακυρη. Κρατα το Μπεβερλι λιγο καιρο, δες αν εισαι ικανοποιημενη και αν καταλαβεις οτι δεν, παρε αυτο που γουσταρεις.

Αν δεν ειχες τη καψα για κατι καλυτερο, δεν θα ρωταγες, ετσι δεν ειναι; :smokin:

MikeG
22/05/2010, 07:59
Μπορείς πάντως να κάνεις ένα test ride κάποια από τις μοτοσυκλέτες που σου αρέσουν & δεν είναι τίποτα να πουλήσεις το θκουτερ να πάρεις μοτόρι κανονικό.

Προσοχή βέβαια εδώ στο Ηράκλειο, γιατί πλέον περνάει το 40% τα κόκκινα χωρίς καν να υπάρχουν. Χώρια τις υπόλοιπες παραβάσεις.
Αν θες βοήθεια για το μοτόρι, πέρνα από το Μπρίκι ή το Side Stand.

& μια έξτρα προσοχή τώρα το καλοκαίρι στη λιωμένη, σαπουναδάτη άσφαλτο μας.

Καλημέρα.:wave2:

djNatassa
22/05/2010, 08:02
Σ ευχαριστω...καλημερα!!!

latris mixanis
22/05/2010, 10:26
Βλέπω όλα τα αγοράκια είναι πρόθυμα να βοηθήσουν τις νεες κοπέλες... :rolleyes:


Καλώς όρισες Νατάσα,

Κράτησε για λίγο αυτό που έχεις κ αν δεις ότι δεν πάρε κάποιο άλλο που γουστάρεις. Εδώ τα παιδιά θα σε βοηθήσουν, μίλα και με τα Κρητικόπουλα κάτω..!!


:beer: :wave2: :beer:

John Steed
22/05/2010, 15:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από djNatassa
Μπαινω 1η φορα , μου συστησε το site ενας καλος μου φιλος !!!
Λοιπον εχω ενα θεματακι και γω....
Αγορασα πριν μια βδομαδα το ολοκαινουριο Beverly 300cc Tourer καλο δε λεω αν και ακριβο.....
Μηπως εκανα βλακεια??? Μιλαω ως παλια ψιλομηχανοβια μιας και ειχα ενα Kawasaki KLE 400...
Θεωρησα να κανω αυτο που με βολευει (δηλ. ψωνια , σουπερ μαρκετ κτλ...) και οχι αυτο που το γουστο μου, μου ελεγε να κανω....(δηλ. BMW 650, Transalp 650, KLE 500, XT600 κτλ..)
Μ αρεσει δε λεω αλλα τελικα η αγορα μιας μηχανης ειναι θεμα χρησης ή γουστου???
Θα το μετανοιωσω ή το χω μετανοιωσει ηδη και δεν το παραδεχομαι ????????


Καλωσόρισες Νατάσα! Για αρχή, μην δίνεις σημασία στα αγοράκια, είναι το βάπτισμα του πυρός, όλες το περνάνε, σε λίγο θα καταλάβεις πως είμαστε μια ωραία παρέα!!!

Στο θέμα σου: Πήρες ένα σκούτερ 300 κυβικά, αυτό σημαίνει πως έχει αρκετές δυνατότητες και δεν είναι μόνο για ψώνια. Με έναν ανεμοθώρακα, θα μπορείς να κάνεις αρκετές διαδρομές, ακόμη και μακρυνές βόλτες για καφέ ή φαγητό, ταξιδάκια κλπ. Επίσης από οτι έχω δει το Beverly παίρνει ΚΑΙ πλαϊνές βαλίτσες εκτός από μπαγκαζιέρα πίσω.....
Εκμεταλλεύσου τις δυνατότητές του και μετά, αν δεν είσαι ευχαριστημένη, δεν σε "γεμίζει", δώστο και πάρε κάτι που σε αντιπροσωπεύει καλύτερα. Αυτά!


:wave2: :wave2: :wave2:

djNatassa
22/05/2010, 18:20
Τετοιο πια βαπτισμα δεν ηταν αναγκαιο.... σ ευχαριστω παντως !!!!

daz
22/05/2010, 18:46
Καλώς ήρθες Νατάσα.

Δες λίγο να γελάσεις. Όλοι είναι υποψήφιοι για πείραγμα. Παλιοί και καινούριοι.

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=83858&highlight=%EA%EF%F5%E2%DD%ED%F4%E5%F2+%EC%E5%E3%DC%EB%F9%ED+%E1%ED%E4%F1%FE%ED

Καλορίζικο το σαραβαλάκι σου. Μηχανή έπρεπε να πάρεις βρε! Ποτέ δεν τα συμπάθησα τα σκουτεράκια, είναι όμως πολύ πιο χρηστικά και βολεύουν περισσότερο για να κάνεις τις δουλειές και τα ψώνια σου.