PDA

View Full Version : ΚΟΜΠΡΕΣΕΡ ΓΙΑ ΦΟΥΣΚΩΜΑ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ



AUFGEBRACHT
23/05/2010, 05:05
Καλημέρα σε όλους,
Έχω ένα F650GS το οποίο έχει στον εξοπλισμό και πρίζα 12V νομίζω...έτσι για να το εκμεταλλευτώ αγόρασα έναν αντάπτορα. Ψάχνω να βρω ένα φορητό κομπρεσέρ για φούσκωμα ελαστικών και βρήκα αυτό: http://www.baxevanismoto.com/main/index.php?sel=access&ids=371&srch_pro_type=&srch_pro_brand=Grypp&srch_pro_word=&srch_pro_gendre=&srch_pro_order=&srch_pro_asc=

Το ερώτημα είναι αν έχει αγοράσει κανείς το συγκεκριμένο κομπρεσέρ και έχει άποψη και αν χρειάζεται κάτι επιπλέον εκτός από τον αντάπτορα (επισυνάπτω φωτό).Φαντάζομαι πως η πρίζα θα σηκώνει τον κομπρεσέρ και δεν θα υπάρχει πρόβλημα...Οι γνώστες ας με διαφωτίσουν παρακαλώ...


198836

siraxanz
23/05/2010, 05:21
Το εργαλειο αυτο το εχω παντα μαζι μου. Δεν χρειαζεσε τπτ αλλο. Ενοειται το Σουβλι κ τα μακαρονια για τυχον επιπσκευη

AUFGEBRACHT
23/05/2010, 05:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από siraxanz
Το εργαλειο αυτο το εχω παντα μαζι μου. Δεν χρειαζεσε τπτ αλλο. Ενοειται το Σουβλι κ τα μακαρονια για τυχον επιπσκευη


Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντησή σου. Έχεις το συγκεκριμένο κομπρεσέρ δηλαδή της GRYP που αναφέρω παραπάνω; Ο αντάπτορας που έχω αγοράσει κάνει; :wave2:

vaska
23/05/2010, 05:44
Έχω αυτό
http://www.motor-world.co.uk/index.cfm?product=740&product_title=Michelin%20High%20Power%20Compressor%20with%20Detachable%20Gauge%2012260

και είναι ΟΚ. Είναι και ψηφιακό και μικρό και κουβαλιέται πάρα πολύ εύκολα. Το έχω δοκιμάσει και στο φις της BMW και είναι άψογο


:rotflmao: :rotflmao:

AUFGEBRACHT
23/05/2010, 05:48
Εδώ Ελλάδα το βρήκες; Γιατί το site που παραθέτεις κάνει αποστολές μόνο εντός Ηνωμένου Βασιλείου (σικ..)

vaska
24/05/2010, 03:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
Εδώ Ελλάδα το βρήκες; Γιατί το site που παραθέτεις κάνει αποστολές μόνο εντός Ηνωμένου Βασιλείου (σικ..)

Σόρυ που καθυστέρησα να απαντήσω, εχθές έλειπα και δεν είχα πρόσβαση σε pc, το αγόρασα προσφορά από το prakticker πριν ένα χρόνο,νομίζω κοντά 50 ?

SEARCH
25/05/2010, 05:58
φουσκώνεις με τον κινητήρα σε λειτουργία και μην δουλέψεις το κομπρεσέρ σερί για περισσότερο από 10 λεπτά για παν ενδεχόμενο