PDA

View Full Version : Αγορα Βιβλιου



toyota
28/06/2005, 14:30
Παιδιά ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα βιβλίο με θέμα τελετές βουντού.Όσο και να έψαξα βρήκα κάτι άσχετα (παιδικά παραμύθια).Έχετε τίποτα υπόψην σας;

gtsiros
28/06/2005, 14:36
(θα γίνει της πουτάνας, το βλέπω, αλλά... ) Δε θα βρεις κάτι που να γράφει για voodoo (και γενικότερα μαγείες) που μην είναι παιδικά παραμύθια.

free rider
28/06/2005, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
(θα γίνει της πουτάνας, το βλέπω, αλλά... ) Δε θα βρεις κάτι που να γράφει για voodoo (και γενικότερα μαγείες) που μην είναι παιδικά παραμύθια.

ρε φιλαράκι δεν αντέχω αλλά θα το πω τώρα....















στις τελετές ξέρεις οτι χρησιμοποιούν ..μαύρες γάτες...????

:rotflmao: :rotflmao:

toyota
28/06/2005, 14:43
Έχω ήδη βιβλία Σολομωνικής,Μαύρης μαγείας,Λευκής μαγείας και Κόκκινης μαγείας (επιστημονικά).Πουθενά όμως δεν έχω βρει για voodoo.

free rider
28/06/2005, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από toyota
Έχω ήδη βιβλία Σολομωνικής,Μαύρης μαγείας,Λευκής μαγείας και Κόκκινης μαγείας (επιστημονικά).Πουθενά όμως δεν έχω βρει για voodoo.

τι θες να μπλέξεις με τέτοια κόλπα??

:confused: :confused:

gtsiros
28/06/2005, 14:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από toyota
Έχω ήδη βιβλία Σολομωνικής,Μαύρης μαγείας,Λευκής μαγείας και Κόκκινης μαγείας (επιστημονικά).Πουθενά όμως δεν έχω βρει για voodoo.

Πρόκειται περι κοινής απάτης, φίλε μου.

Rezeguet
28/06/2005, 14:59
τι λετε ρε δεν ειναι απατη.. εγω πχ εχω βουντισει ολους αυτους που δεν παω και τωρα εχουν μεταμορφωθει σε σκουλικια της ασφαλτου :look: Φυσικα επρεπε να θυσιασω μερικες μαυρες γατες :lol: αλλα αξιζε :rotflmao:

Βουντου-Βουντου θα βρεις σε εξειδικευμενα βιβλιοπωλεια αφρικανικης κουλτουρας αλλα και στα Κάισα, Fantasy Store κλπ αν εισαι τυχερος. Αν δεν βρεις υπαρχει παντα το ιντερνετ και το ebay :wave2: :D

Τωρα το γιατι ενδιαφερεσαι για βουντου μην το πεις δεν θελω να ξερω :lol:

toyota
28/06/2005, 15:12
Για τον ίδιο λόγο που έχω και το "Κώδικα Ντα Βίντσι","Μουσική και Σατανισμός" και πολλά άλλα.Διευρύνω τους πνευματικούς μου ορίζοντες.:beer:

free rider
28/06/2005, 15:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από toyota
Για τον ίδιο λόγο που έχω και το "Κώδικα Ντα Βίντσι","Μουσική και Σατανισμός" και πολλά άλλα.Διευρύνω τους πνευματικούς μου ορίζοντες.:beer:

αμα μάθεις πάντως....

εχω μερικά πειραμτόζωα υπ ' οψιν μου....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Rezeguet
28/06/2005, 15:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από toyota
Για τον ίδιο λόγο που έχω και το "Μουσική και Σατανισμός" .Διευρύνω τους πνευματικούς μου ορίζοντες.:beer:

Τωρα μου θυμισες το θρυλικο βιντεακι

''-Να μην ακουτε χιπ χοπ μεταλ και ροκ. Επαναλμαβανω, να μην ακουτε χι χοπ, μεταλ και ροκ.
Ν'ακουτε υμνους. Αυτο ειναι το καλυτερο. Ν'ακουτε υμνους.

-Τον υμνο του Ολυμπιακου να τον ακουμε?

-Καλα, ενταξει υμνος ειναι και αυτος...δεν ειναι αμαρτια...αμα θελετε ακουστε και τον υμνο του ολυμπιακου''

:lol: :rotflmao: :lol:

dez
28/06/2005, 15:31
http://www.geocities.com/BourbonStreet/6157/VoodooBooks.html

online bookstore.... το 1ο link στο google search "voodoo+books", απο κατω ειχε αλλες 10 σελιδες URLs ... ε, ολο και κατι θα βρεις, ποσο εψαξες δηλ?

tifoefs
29/06/2005, 00:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από toyota
Για τον ίδιο λόγο που έχω και το "Κώδικα Ντα Βίντσι","Μουσική και Σατανισμός" και πολλά άλλα.Διευρύνω τους πνευματικούς μου ορίζοντες.:beer:

Εισαι σιγουρος οτι διευρυνονται ;;;

Επιτρεψε μου να αμφιβαλλω ! Μαλλον σκοτοδινη σε πιανει αλλα δε το καταλαβαινεις !
Σε συμβουλευω να κανεις ενα μεγαλο ταξιδι να σε φυσηξει ο αγερας και ειδικα κανας πελαγιτικος.
Εκει να δεις διευρυνση !

Και μετα ελα πες μου !

:beer: :beer: :wave2:

bonepeeler
29/06/2005, 00:31
Για τσέκαρε στα βιβλιοπωλεία στο Μοναστηράκι.
Όλο και κάτι θα βρεις.




:beer:

toyota
29/06/2005, 07:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από dez
http://www.geocities.com/BourbonStreet/6157/VoodooBooks.html

online bookstore.... το 1ο link στο google search "voodoo+books", απο κατω ειχε αλλες 10 σελιδες URLs ... ε, ολο και κατι θα βρεις, ποσο εψαξες δηλ?

Ψάχνω βιβλίο γραμμένο στα ελληνικά.Αυτά τα έχω δεί ήδη.

stratospr
07/07/2005, 07:53
Για ρίξε μια ματιά και εδώ:

http://www.hermetics.org/library.html

Είναι στα Αγγλικά, αλλά έχει μεγάλη ποικιλία