PDA

View Full Version : Σε Βρήκα, Σε Είδα, Σ' Ευχαριστώ !



Thelwkiegw
23/05/2010, 21:06
Ένα βράδυ του χειμώνα, πηγμένος από διάφορα, έγραψα στο Google "Ιστορίες του δρόμου" απλά ψάχνοντας κάτι για να ξεφύγει το μυαλό. Δεν ήξερα φυσικά τι θα επακολούθουσε. Εκείνο το βράδυ κατέληξα να κοιμηθώ ... το επόμενο πρωί αφου είχα διαβάσει το μισό forum. Όλο τον επόμενο καιρό μέχρι και τώρα βρήκα που έπρεπε να "έρθω ν αράξω" τις δύσκολες στιγμές. Έμαθα πράγματα απίστευτα, εμπλούτισα τον εγκεφαλο με ιδέες σκέψεις, χάρτες και άλλα πολλά όμορφα. Το κυριότερο όμως, ανακάλυψα Ανθρώπους (επίτηδες κεφαλαίο).

Δεν είμαι "δικυκλυστής" ή "μηχανόβιος" όπως οι περισσότεροι από εσάς εδώ. Λίγους μήνες πριν παραλίγο να γινόμουν μέλος της κοινότητας σας (κανά δυο από σας που ποστάρατε αγγελίες είχατε ενα πμ) αλλά μια δουλειά δεν έκατσε οπότε ... υπομονή. Είδα όμως τον εαυτό μου σε πολλά post και κατάλαβα πως οι "ταμπέλες" έχουν το όνομα, αλλά η χάρη είναι αλλού: στις αυθόρμητες αντιδράσεις, στην αλληλεγγύη προς τον αγνωστο, σ'ενα αδιόρατο νεύμα/χαμόγελο στο φανάρι (ή αλλού) και σε πολλά πολλά μικρά πραγματάκια που περνάν απαρατήρητα καθημερινά και συνεχώς.


Το συμπέρασμα λοιπόν του post τούτου, είναι ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε όλους ξεχωριστά (ξεχώρισαν μερικά ονόματα αλλά δεν έχει σημασία να τ αναφέρω) στον/ην καθένα/μια από σας για όλα τα βράδυα που πέρασα μπροστά απ την οθόνη μου με ανάμεικτα συναισθήματα και με βοήθησαν να ξεφύγω απ τη ρουφιάνα τη ρουτίνα που μας μιζεριάζει όλους.

Πρώτο και τεευταίο post για μένα, ένας κύκλος κλείνει για ν ανοίξει κάποιος άλλος. Καλή δύναμη σε όλους/ες σας, και να θυμάστε ότι, όταν ένα κουτί σας παίζει φώτα/χαιρετάει με το χέρι, μπείτε στο κόπο να του ανταποδώσετε, μπορεί να ναι πονεμένη ψυχή κι αυτός

Αυτά τα λίγα στα γρήγορα από μένα, και από μια :beer: όπως αρμόζει στη περίσταση

VALES
23/05/2010, 21:21
Ίσως η καλύτερη ''καληνύχτα'' που έχω διαβάσει εδώ και πολλά πολλά χρόνια.
Να είσαι πάντα καλά.

:) :wave2:

EVI
23/05/2010, 21:24
και γιατι πρωτο και τελευταιο????πρωτο απο τα πολλα να λες :beer:

Band(age)it
23/05/2010, 21:44
:a012:

KIMONAS
23/05/2010, 21:44
Σωστα....δεν χρειαζεται να ειναι το τελευταιο...
Εξαλου μεχρι να παρεις μηχανη,καποιος πρεπει να σε συμβουλευει για εξοπλισμο,μηχανακια, κ.τ.λ.:D

makis206
24/05/2010, 04:06
:beer: :beer: :beer:

chris_honda
24/05/2010, 04:11
:beer: :beer: :beer:

chris_honda
24/05/2010, 04:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
και γιατι πρωτο και τελευταιο????πρωτο απο τα πολλα να λες :beer:


Συμφωνώ!!!!

vaska
24/05/2010, 04:33
Αν δεν σου μεταδώσαμε την "αρρώστια" μας πρέπει οπωσδήποτε να μείνεις κι άλλο. Φίλε η δικιά μας κατάσταση είναι ανεπίστρεπτη και δυστυχώς άκρως μεταδοτική σε σημείο μάλιστα να θεωρείται "λοιμώδες νόσημα" .
Μην ανησυχείς, λίγο ακόμα και θα κολλήσεις.

:beer: :beer:

DAYMAN
24/05/2010, 05:22
:beer: :beer:

Shaolin Monk
24/05/2010, 05:25
Καλως ηρθες...:wave2:

Εδω υπαρχουν ανθρωποι με ή χωρις μοτο, αλλα ολοι με την ιδια τρελα... Οποτε μεινε εδω και γινε ενα μελος της παρεας.:beer:

granazi
24/05/2010, 05:43
ειτε μεινεις...ειτε φυγεις........καλο "δρομο" να εχεις σε ολα φιλε :wave2:

Ζεύκας
24/05/2010, 06:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thelwkiegw
Πρώτο και τεευταίο post για μένα, ένας κύκλος κλείνει για ν ανοίξει κάποιος άλλος. Καλή δύναμη σε όλους/ες σας, και να θυμάστε ότι, όταν ένα κουτί σας παίζει φώτα/χαιρετάει με το χέρι, μπείτε στο κόπο να του ανταποδώσετε, μπορεί να ναι πονεμένη ψυχή κι αυτός

:nono:

φίλε όταν σου παίζει τα φώτα κουτί σημαίνει ότι υπάρχει μπλόκο αμέσως μετά! :lol:
και ψαρώνουμε και πηγαίνουμε φυλαγμένοι για τα επόμενα χλμ...:mad:


άμα θες να χαιρετήσεις μοτοσυκλετιστή κατέβασε το παράθυρο και κάντου νόημα με το χέρι :p :lol:

chris_honda
24/05/2010, 09:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Shaolin Monk
Καλως ηρθες...:wave2:

Εδω υπαρχουν ανθρωποι με ή χωρις μοτο, αλλα ολοι με την ιδια τρελα... Οποτε μεινε εδω και γινε ενα μελος της παρεας.:beer:

+600!! Το να μην έχεις μηχανή δεν σημαίνει ότι δεν μπορείς να παρακολουθήσεις ενδιαφέροντα άρθρα εδώ μέσα, ή στο να συμμετάσχεις σε κάποια συζήτηση. Δεν υπαρχουν δρόμοι για μοτοσικλετιστές και δρομοι για 4τροχους. Όλοι προβληματιζόμαστε για την οδική ασφάλεια και γενικά για διάφορα θέματα που μπορείς να βρείς ενδιαφέροντα εδώ μέσα. Πάντος για άλλη μια φορά Μπράβο για το πόστ σου. Μακάρι να σε βλέπουμε συχνά εδω!!:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

koulis19
24/05/2010, 09:07
+++++++πολλες:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

NikosKK
24/05/2010, 09:14
:beer: :beer: :beer:

TROOPER
24/05/2010, 12:00
διαολε!

:beer: :beer: :beer: :beer:

devil's animal
24/05/2010, 12:10
:beer: :beer: :beer: :beer:

antsoar
24/05/2010, 17:14
Πόσο ίδιοι είμαστε όλοι τελικά

:beer: :beer:

jimmy10
24/05/2010, 18:09
να φυγετε να πατε αλλού....






















παιδια, ξερουμε τι θα χρεωσουμε τον κυριο???? μην τον αφησουμε παραπονουμενο...
:beer: :beer: :beer:

stelios thunder
25/05/2010, 04:25
μη φυγειs τωρα που μαs βρηκεs ...........φερε κι αλλουs στη παρεα μαs.....:cool: :cool:

orizontas
25/05/2010, 12:45
εμεις ευχαριστουμε



:wave2:



να εισαι παντα καλα ......







Αρχικά δημιουργήθηκε από Thelwkiegw
η χάρη είναι αλλού: στις αυθόρμητες αντιδράσεις, στην αλληλεγγύη προς τον αγνωστο, σ'ενα αδιόρατο νεύμα/χαμόγελο στο φανάρι (ή αλλού) και σε πολλά πολλά μικρά πραγματάκια που περνάν απαρατήρητα καθημερινά και συνεχώς.



Αυτά τα λίγα στα γρήγορα από μένα, και από μια :beer: όπως αρμόζει στη περίσταση

:wave2:

broum
25/05/2010, 12:57
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

CIRUS
25/05/2010, 13:19
αι σιχτίρ, κόντεψα να συγκινηθώ παλιόπαιδο :lol: :lol: :lol:



:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Allst@rf
25/05/2010, 13:48
άσε ρε φίλε τώρα...μας πετάς το παραμύθι και καλά να συγκινηθούμε ,για να σε συμπαθήσουμε επειδή είσαι κουτάκιάς...










Τελικά ο μοτοσυκλετισμός είναι ιδέα...




Να σαι καλά ρε "κουτάκιά" και εύχομαι γρήγορα δίκυκλος...:wave2:

orizontas
25/05/2010, 15:28
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:




ασε που μπορει να εχει πεσει παντοφλα απο γυναικα και να ψαχνει δικαιολογια

για τον εαυτο του


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



καλους δρομους με οτι ναναι παλικαρι :wave2: :wave2:

Hiro
25/05/2010, 16:06
:beer:
Πάρε ένα μοτόρι.
Μπορείς.:wave2:

QSpec
25/05/2010, 20:55
Σου ρίχνουν στάχτη στα μάτια. Εμένα όταν πάω σε συναντήσεις με το αμάξι με κοροϊδεύουν, προσπαθούν να με διώξουν και με βάζουν στην γωνία με καπέλο γαιδάρου και μου πετάνε πετραδάκια.

Τώρα που ήρθες όμως άραξε λίγο, οι αμήχανοι του forum πρέπει να υψώσουμε ανάστημα. :a4:

Καλώς ήρθες και εύχομαι να παραμείνεις. :beer:

christostr
25/05/2010, 21:45
:beer: :beer: :beer:
:wave2:

danaos75
26/05/2010, 04:59
(ξεχώρισαν μερικά ονόματα αλλά δεν έχει σημασία να τ αναφέρω)

δεν ηταν αναγκη να με ευχαριστησεις δημόσια αχ αχ αχ :blush: :blush:

δεν πειραζει ομως εκανα οτι μπορουσα, δεν θα πω αλλα ευχαριστώ

:D










ας τις αηδιες και παρε μοτο
:beer: :beer: :beer:

VANDA
26/05/2010, 05:04
:beer: :wave2:




Αρχικά δημιουργήθηκε από QSpec
Εμένα όταν πάω σε συναντήσεις με το αμάξι με κοροϊδεύουν, προσπαθούν να με διώξουν και με βάζουν στην γωνία με καπέλο γαιδάρου και μου πετάνε πετραδάκια.



:rolleyes:

QSpec
26/05/2010, 05:08
Ισως να ήμουν λίγο υπερβολικός. Στην πραγματικότητα μου δίνουν να βολτάρω τα μηχανάκια τους μπας και αποφασίσω επιτέλους τι να πάρω. :a2: :D

Hiro
26/05/2010, 17:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από QSpec
Τώρα που ήρθες όμως άραξε λίγο, οι αμήχανοι του forum πρέπει να υψώσουμε ανάστημα. :a4:

Προτείνω να μπαναριστούν όλοι οι αμήχανοι του φόρουμ:rolleyes:
Ναι:o

JohnnyP
15/10/2010, 02:51
Ενα τοπικ που προκαλει συναισθηματα αλλα παιδια σαν νεος κ εγω εδω που σκεφτομαι για μηχανη οφειλω να ομολογησω οτι εχετε ενα απο τα καλυτερα φορουμ. Δεν το περιμενα ετσι ουτε κ εσας. Μπραβο

Ζεύκας
15/10/2010, 04:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από JohnnyP
Ενα τοπικ που προκαλει συναισθηματα αλλα παιδια σαν νεος κ εγω εδω που σκεφτομαι για μηχανη οφειλω να ομολογησω οτι εχετε ενα απο τα καλυτερα φορουμ. Δεν το περιμενα ετσι ουτε κ εσας. Μπραβο :a9:

blackbusa
15/10/2010, 04:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
:beer: :wave2:






:rolleyes:

:D :D :D

maron
15/10/2010, 04:52
πολυ ωραιο ποστ........:beer:
αν και πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω πως ειναι δυνατον να συνηθισεις - συμπαθισεις
αυτους που γραφουμε εδω μεσα.......................
specially αυτους που γραφουν συχνα :wave2:

vaska
15/10/2010, 07:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από JohnnyP
Ενα τοπικ που προκαλει συναισθηματα αλλα παιδια σαν νεος κ εγω εδω που σκεφτομαι για μηχανη οφειλω να ομολογησω οτι εχετε ενα απο τα καλυτερα φορουμ. Δεν το περιμενα ετσι ουτε κ εσας. Μπραβο

Μπα χάλια είναι, γεμάτο ξενέρωτους πολίτικαλι κορέκτ, με μπόλικους κάγκουρες, με αρκετούς φιλόσοφους του καφενείου κλπ.
Αλλά μας αρέσει και καμιά φορά κάνουμε 500 χλμ για να βρεθούμε και να πειράξουμε ο ένας τον άλλο.


Υ.Γ.
Υπάρχουν και δυό Αντώνηδες που καλύτερα μην πέσεις πάνω τους (στα τεχνικά γράφουνε αυτοί).
:bigcry: :rotflmao:

dimdil
16/10/2010, 16:26
κατσε καμια ωριτσα ακομα:) που να τρεχεις νυχτιατικα:lol: :lol: :lol:
:beer:

the who
16/10/2010, 17:32
Ρε τιν φτουνος?Ρε παληκαρι τσακο μπυρες κι αραξε.Εδω εχουμε τα παντα.Τσαντακηδες μηχανοβιους,κρυφοκουτακηδες,μπατσους γουρουνια αδερφια μας,που να τρεχεις τωρα.
:beer: :beer: :beer: