PDA

View Full Version : ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΕΝΟΣ ΠΟΣΤ ΑΠΟ ΑΓΓΕΛΙΑ



vassilis79
25/05/2010, 05:06
Καποιο παλικαρι στις αγγελιες αξεσουαρ πουλαει ενα σταντ το οποιο κατα πασα πιθανοτητα ειναι αγορασμενο απο ενα power buy που εγινε σε γειτονικο φορουμ (vstrom.gr).

H τιμη πωλησης του ειναι υπερδιπλασια απο την τιμη αγορας του . €29.80 - €65
Το ποστ το δικο μου ηταν για προστασια του υποψηφιου αγοραστη , κατι το οποιο ομως δεν αρεσε σε καποιους εδω μεσα .

Μπορει , το ποστ το δικο μου , να παραβαινει τους κανονες των αγγελιων αλλα δεν νομιζω να μπορει ο καθενας να εκμεταλλευεται τον κοπο του αλλου και να βγαζει χρηματα και να προστατευεται και απο πανω.

Το φορουμ ειναι ενας χωρος ο οποιος ολοι μας προσπαθουμε να βοηθησουμε και να εξυπηρετησουμε ανθρωπους που εχουν το ιδιο παθος , τη μαχανη .

Να μαθει ο ενας απο τον αλλο και να λλαξουμε αποψεις και εμπειριες και οχι να εκμεταλλευομαστε την ανωνυμια μας πισω απο ενα nickname .

Εντελλως φιλικα προς τους διαχειριστες !!!!!!!:wave2:

Ευχαριστω Βασιλης .

argy_kap
25/05/2010, 05:15
Βασίλη,

δεν έχω καμία σχέση προφανώς με την αγγελία απλά ενημερώνω οτι ζούμε σε ελεύθερη χώρα με ελεύθερη αγορά. Ο καθένας αγοράζει και πουλάει κάτι όσο θέλει και βγάζει όσα λεφτά θέλει αν βρεθεί αγοραστής για αυτό που πουλάει.

Αν εσύ θέλεις να πουλήσεις το σπίτι/μηχανάκι/σεσουάρ μαλλιών 30 φορές πάνω απο ότι το πήρες ποιος είμαι εγώ που θα κριτικάρω την επιλογή σου και θα ενημερώσω τους αγοραστές σου οτι εσύ πας να βγάλεις 100% πάνω από αυτό που το αγόρασες?

Κάποιος μπορεί σε μια ομαδική αγορά να δει μια ευκαιρία και να πάρει 20 τεμάχια απο κάτι, δεν είναι δικαίωμα του να βγάλει λεφτά απο αυτό? Άσε που με τα κομμάτια που αγόρασε και αυτός εξ αρχής βοήθησε στο να πέσει η τιμή αγοράς....

Φιλικά πάντα, έτσι λειτουργεί το εμπόριο....:wave2:

argy_kap
25/05/2010, 05:17
Και στην τελική αυτός που θα δώσει τα 65 (αν βρεθεί) θα τα δώσει γιατί τα θεωρεί καλή τιμή....δεν έχει καμία υποχρέωση να το πάρει.....είναι η καταναλωτική συνείδηση που ΔΕΝ έχουμε και τόσο ανεπτυγμένη σε αυτή την χώρα.....

vassilis79
25/05/2010, 05:25
Αν η αγορα του ειναι απο την ομαδικη , ακομα χειροτερα , διοτι επικοινωνησα με το παλικαρι που ετρεχε την ομαδικη ,και με το που το ακουσε ξενερωσε . Μου λεει :

Αν ήταν έτσι, μπορούσα να βγαζω και εγώ λεφτά!!!
Ειναι ξεφτυλα, να τρωμε ωρες σε συνενοησεις, ψαξιμο, κλπ,κλπ και ένας .......... να το εκμεταλευεται για να βγαλει 30€

SeNNinhA
25/05/2010, 05:28
Εγώ πάλι θεωρώ ότι σχόλια για την τιμή πώλησης σε αγγελία είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ.

Ο καθένας πουλάει την περιουσία ΑΝ θέλει σε ΟΠΟΙΟΝ θέλει και ΟΣΟ θέλει. Το πόσο την αγόρασε και πόσο την πουλάει είναι δικό του θέμα ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ.

Εαν θέλει ο καθένας να σχολιάσει ας το κάνει ελεύθερα σε ΝΕΟ POST κι ας γράψει τίτλο "ΣΧΟΛΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΓΕΛΙΑ ......" και ας γράψει ΟΤΙ γνώμη θέλει.

:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:


Υ.Γ. Κανονικά το όποιο σχετικό σχόλιο με αγγελία θα πρέπει να απευθύνεται πρώτα με ΠΜ στον πωλητή.

Cpt. Haddock
25/05/2010, 05:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis79
Ειναι ξεφτυλα, να τρωμε ωρες σε συνενοησεις, ψαξιμο, κλπ,κλπ και ένας .......... να το εκμεταλευεται για να βγαλει 30€

ενώ θα έπρεπε να βγάλουν όλοι :lol: :lol: :lol:

DimChios
25/05/2010, 05:35
Ποσο σιγουρος εισαι οτι το αγορασε απο εκει που λες?

aakkuan
25/05/2010, 05:36
σωπατε ρε παιδια, ειμαστε σε ελευθερη αγορα...:dizzy:
και εδω δηλαδη στο φορουμ γιατι βγαινουν καταγγελιες για μαγαζια, για να προστατευτουμε απο απατεωνες???? ελευθερη αγορα ειναι, ας του κοψει του καθενα ξεχωριστα να μην πατησει στο συγκεκριμενο μαγαζι..
δηλαδη επειδη ενας δεν το χει ψαξει οσο θα πρεπε, πρεπει να πιαστει κοτσος;;; η μηπως ολοι εσεις που υπερασπιζεστε τον πωλητη εχετε κατα νου να μας πλασαρετε πραματα σε αναλογες τιμες;;:winka:

vassilis79
25/05/2010, 05:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
ενώ θα έπρεπε να βγάλουν όλοι :lol: :lol: :lol:

αν νομιζεις οτι καποιος πηγε να βγαλει χρηματα....
εκτος του πωλητη , μαλλον δεν διαβασες καλα

argy_kap
25/05/2010, 05:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από aakkuan
η μηπως ολοι εσεις που υπερασπιζεστε τον πωλητη εχετε κατα νου να μας πλασαρετε πραματα σε αναλογες τιμες;;:winka:

Σου πουλάω το Tiger μου 20,000 ευρώ, κατάγγειλε με γιατί πάω να βγάλω λεφτά.....

Διαβάζω το forum 5 χρόνια, δεν είδα ποτέ καταγγελία για ακριβό μαγαζί....μόνο για απατεώνες, μάλλον κάτι έχεις μπερδέψει.....

vassilis79
25/05/2010, 05:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Ποσο σιγουρος εισαι οτι το αγορασε απο εκει που λες?

http://www.ricambiweiss.de/product_info.php/language/en/info/p253_AIO-Montagestaender-Suzuki-DL-650-1000-V-Strom-SV-TL-S-R.html

Οπως και να εχει παει να κανει το φορουμ μαγαζακι .

Και αν αυτο δεν ενοχλει ορισμενους , που μιλανε για ελευθερο εμποριο κλπ , ας ανοιξει ενα μαγαζι να πουλαει οσο θελει , και να μην εκμεταλλευεται καταστασεις και προσωπα .

Οποιος καταλαβε , καταλαβε .

Cpt. Haddock
25/05/2010, 05:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis79
αν νομιζεις οτι καποιος πηγε να βγαλει χρηματα....
εκτος του πωλητη , μαλλον δεν διαβασες καλα

Μια χαρά διαβασα. Εγραψες (τα λεγόμενα αυτου που έτρεξε την ομαδική)


Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis79
[...]Αν ήταν έτσι, μπορούσα να βγαζω και εγώ λεφτά!!![...]

Ας έβγαζε, δεν του είπε κανένας τίποτα. Αλλα άλλος είχε την ιδέα και αυτός ξενέρωσε γιατί δεν το σκέφτηκε :winka:

Όπως τα λεει ο argykap ειναι. Εχω το tiger και βαζω αγγελια 50,000 ευρω γιατί ετσι το κοστολογώ εγώ. Εαν βρεθεί καποιος και τα δώσει πρόβλημά του.

Caveat emptor :wave2: :beer: :wave2:

dond4le
25/05/2010, 05:59
Πολλοι θα την δουν..................λιγοι θα μπουν στον πειρασμο να την παρουν.............ενας θα την πατησει.


Αυτος ο ενας θα ειναι καποιος που βαριετε να ξαψει και θελει κατι αμεσο και δοκιμασμενο και φυσικα δεν θα του λιψουν τα 65 ? !!!!!


:wave2:

vassilis79
25/05/2010, 06:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock




Εαν βρεθεί καποιος και τα δώσει πρόβλημά του.

Caveat emptor :wave2: :beer: :wave2:

ΠΡΟΤΑΣΗ : Να μετατραπει το φορουμ απο moto.gr σε motoshop.gr

Ρε εισαστε σοβαροι ,παμε να βοηθησουμε καποιον απο το φορουμ να μην πιαστει κοροιδο και εσεις λετε :ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕ ΤΟ ΘΥΜΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Ο ΕΞΥΠΝΟΣ ΠΟΥ ΤΟΥ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΜΑΛΑΚΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ

DimChios
25/05/2010, 06:04
ουφ!

:rolleyes:

Nostra
25/05/2010, 06:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
ουφ!

:rolleyes:

nai ... ta kanes pali tana-pou kai apla petas ena ouf gia sxolio...

αγγελιοπνίχτη ! :lol: :lol:

DimChios
25/05/2010, 06:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
nai ... ta kanes pali tana-pou kai apla petas ena ouf gia sxolio...

αγγελιοπνίχτη ! :lol: :lol:


ΦΟΥ!

:evil:







ξουτ, κακο παιδι! :lol:

georgio
25/05/2010, 06:51
Ρε παιδιά έχει δίκιο το παληκάρι. Δεν είναι σύμφωνο με τους κανόνες του φόρουμ να παρεμβαίνεις έτσι σε μια αγγελία αλλά αυτό που κάνει βγάζει μάτι.

Και είναι δύο τα θέματα, ένα ότι προσπαθεί να πουλήσει διπλάσια τιμή κάτι και δύο ότι το πήρε από ομαδική αγορά από κάπου αλλου, προφανώς φθηνά, και βγάζει λεφτά από αυτό.

Δηλαδή αν βλέπατε κάποιον σε ένα μαγαζί να πάει να αγοράσει κάτι που παρακάτω το έχει μισή τιμή δε θα του λέγατε αδερφέ πήγαινε και πάρτο από εκεί;
Βέβαια εδώ μάλλον το αντίστοιχο είναι να στείλεις πμ σε υποψήφιο αγοραστή και όχι να το γράψεις στην αγγελία, κάτι σαν να κολάς χαρτί στη τζαμαρία του μαγαζιού "πηγαίνετε πάρτε το από εκεί".

Για το ηθικό κομμάτι, πραγματικά καταλάβατε ότι αυτός που οργάνωσε την ομαδική παραγγελία σπάστηκε επειδή δεν σκέφτηκε αυτός να βγάλει λεφτά;;; :confused:

Τραβηγμένο παράδειγμα: αν δηλαδή τα παιδιά που μοιράζουν τώρα τα αυτοκόλλητα μπορούσαν να ζητήσουν 1-2 ευρώ για να τα δώσουν θα τους λέγαμε μπράβο;;; Και αν το μάθενε ο Σπύρος θα τσαντιζόταν επειδή δεν σκέφτηκε αυτός να βγάλει λεφτά ή επειδή τον δικό του ανιδιοτελή κόπο τον εκμεταλλεύεται κάποιος άλλος για να βγάλει λεφτά;; (δεν θίγω κανέναν, και μπράβο στα παιδιά που μοιράζουν τα αυτοκόλλητα και στον Σπύρο)

Και στους πιτσιρικάδες που βγάζουν λεφτά σε βάρος των συμμαθητών τους για την πενθήμερη, μπράβο και σε αυτούς ε;; Αυτό θα πούμε στα παιδιά μας να κάνουν;;

Τι λέτε;; :sad:

Sephiroth5
25/05/2010, 07:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis79
ΠΡΟΤΑΣΗ : Να μετατραπει το φορουμ απο moto.gr σε motoshop.gr

Ρε εισαστε σοβαροι ,παμε να βοηθησουμε καποιον απο το φορουμ να μην πιαστει κοροιδο και εσεις λετε :ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕ ΤΟ ΘΥΜΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Ο ΕΞΥΠΝΟΣ ΠΟΥ ΤΟΥ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΜΑΛΑΚΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ

+675
Σε αλλο φορουμ που διαβαζω (για μηχανες) κ επιτρεποντε τα σχολια στις αγγελιες κ αμα καποιος κανει κατι οπως με το σταντ τον σχολιαζουμε γιατι εκει ειμαστε παρεα κ δεν παμε ο ενας να βγαλει λεφτα σε βαρος του αλλου.
Εδω δεν ενδιαφερονται κ αμα κοιταξεις πολλες αγγελιες ειναι για γελια, περιμενουν να την δει ο ασχετος κ δεν επιτρεπουν κ τα σχολια κιολας (μου εχουν σβησει 2 φορες κ μετα σταματησα να σχολιαζω).
Γιαυτο οντως μην ασχολησε, ειναι κανονας του φορουμ να κοροιδεουν μερικους στις αγγελιες κ να μην μπορεις να παρεμβεις.

DimChios
25/05/2010, 07:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sephiroth5

Γιαυτο οντως μην ασχολησε, ειναι κανονας του φορουμ να κοροιδεουν μερικους στις αγγελιες κ να μην μπορεις να παρεμβεις.


:a31:

Sephiroth5
25/05/2010, 07:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
:a31:

:a31: :a31:

Cpt. Haddock
25/05/2010, 07:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
:a31:

Προτού αρχισετε τις κοντρες, ποιος θα τραβήξει περισσότερες, Μήτσο, το παραπάνω δεν ειναι πρέπουσα απάντηση απο mod.

Γνώμη μου :wave2:

georgio
25/05/2010, 07:40
Ήρεμα boys! :D


Αρχικά δημιουργήθηκε από Sephiroth5
Γιαυτο οντως μην ασχολησε, ειναι κανονας του φορουμ να κοροιδεουν μερικους στις αγγελιες κ να μην μπορεις να παρεμβεις.

Φίλε συμφωνώ μαζί σου αλλά μάλλον είναι ορθότερο να στείλεις πμ σε κάποιον που θα δεις ότι ενδιαφέρεται ώστε να τον ενημερώσεις. Δεν μπορεί να σου πει κανείς τίποτα για αυτό.
Όπως έγραψα και παραπάνω δεν μπορεί να κολήσεις χαρτί έξω από ένα μαγαζί πχ ότι να πάτε Κρέοντος 12 το έχει φθηνότερα 30%.


Πάντως DimChios γνώμη μου είναι ότι θα έπρεπε να συζητηθεί λίγο πως θα χειρίζονται τέτοια θέματα γιατί αλλιώς δίνει την εντύπωση που είπε ο Sephiroth5

TROOPER
25/05/2010, 10:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από georgio


Δηλαδή αν βλέπατε κάποιον σε ένα μαγαζί να πάει να αγοράσει κάτι που παρακάτω το έχει μισή τιμή δε θα του λέγατε αδερφέ πήγαινε και πάρτο από εκεί;
Βέβαια εδώ μάλλον το αντίστοιχο είναι να στείλεις πμ σε υποψήφιο αγοραστή και όχι να το γράψεις στην αγγελία, κάτι σαν να κολάς χαρτί στη τζαμαρία του μαγαζιού "πηγαίνετε πάρτε το από εκεί".



εστιαστε σε αυτο παιδες.

μητσο...:nono:

TROOPER
25/05/2010, 10:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sephiroth5
+675
Σε αλλο φορουμ που διαβαζω (για μηχανες) κ επιτρεποντε τα σχολια στις αγγελιες κ αμα καποιος κανει κατι οπως με το σταντ τον σχολιαζουμε γιατι εκει ειμαστε παρεα κ δεν παμε ο ενας να βγαλει λεφτα σε βαρος του αλλου.
Εδω δεν ενδιαφερονται κ αμα κοιταξεις πολλες αγγελιες ειναι για γελια, περιμενουν να την δει ο ασχετος κ δεν επιτρεπουν κ τα σχολια κιολας (μου εχουν σβησει 2 φορες κ μετα σταματησα να σχολιαζω).
Γιαυτο οντως μην ασχολησε, ειναι κανονας του φορουμ να κοροιδεουν μερικους στις αγγελιες κ να μην μπορεις να παρεμβεις.

αλλα και εδω :nono: :nono:

devil's animal
25/05/2010, 11:15
αληθεια πολλες φορες δεν σας καταλαβαινω μερικους.
οταν μπαινει ενας πιτσιρικας τρεχετε να τον πεισετε να ΜΗΝ παρει 1000αρι ss (και καλα κανετε)
αλλα οταν μπαινει καποιος ασχετος ξερω εγω να αγορασει ενα παπι 50αρι με 3000? δεν του λετε τιποτα και υπαρχει η νοοτροπια "ας προσεχε"...


γιατι δεν το λετε αυτο και στον τυπακο που σπαει τα μουτρα του με το χιλιαρι?

ολα αυτα βεβαια μεσα στο φιλικο κλιμα του φορουμ.

το φορουμ δεν εχει δημουργηθει για να προστατευονται καινουργια ατομα που θελουν να ασχοληθουν με την μοτοσυκλετα και "υποτιθεται" εμεις ολοι που εχουμε μια εμπειρια τους βοηθαμε στην προσπαθεια τους? ή ειμαι πολυ ρομαντικος και τα βλεπω ετσι?


οταν μπει δλδ ενα λαμογιο το οποιο εχει παρει ενα κρανος απο Αγγλια με 250? και ξερει οτι εδω εχει 380? και το βαλει αγγελια στα 300? και μπει καποιος που ενδιαφερεται και δεν ξερει οτι παιζει Αγγλια και ετσι (ναι υπαρχουν ακομα πολλοι τετοιοι) ΔΕΝ θα του πουμε "ρε μεγαλε...αυτο το κρανος εχει τοσο απο εκει..."??


οταν ενα μελος απο εδω πηγε να κανει κατι παρομοιο και να περνει προμηθεια απο αυτα που εφερνε απο εξω, τον κραξατε (και καλα κανατε), τωρα γιατι δεν ενεργειτε με τον ιδιο τροπο ωστε να προστατευετε αυτος που δεν ξερει??

εγω ειμαι υπερ των σχολιων στην αγγελια (αν υπαρχει σκοπος να προστατευτουν οι συμφορουμιτες) με φυσικα την καταλληλη αποδειξη.
μπαινει μια αγγελια για κρανος στα 300?.
αποκατω post. μεγαλε το κρανος αυτο κανει 220? στο site http://www.treistonpoutsoklaigane.co.uk


προσοχη.
δεν λεω να επιτραπουν τα σχολια του τυπου "ωραιο το μηχανακι σου αλλα δεν εχω λεφτα".
ή "πολυ ακριβα την δινεις την μπεμπα, εγω ειδα μια προχθες στο car με 2 χιλιαρικα κατω".

απλα πραγματα νομιζω.
:wave2:

Cpt. Haddock
25/05/2010, 11:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
[...]γιατι δεν το λετε αυτο και στον τυπακο που σπαει τα μουτρα του με το χιλιαρι?


Σταυρο, αλλο η ζημιά στην τσέπη κι αλλο στα κόκκαλα :wave2: :winka: :beer:

Lioulios
25/05/2010, 12:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
αληθεια πολλες φορες δεν σας καταλαβαινω μερικους.
οταν μπαινει ενας πιτσιρικας τρεχετε να τον πεισετε να ΜΗΝ παρει 1000αρι ss (και καλα κανετε)
αλλα οταν μπαινει καποιος ασχετος ξερω εγω να αγορασει ενα παπι 50αρι με 3000? δεν του λετε τιποτα και υπαρχει η νοοτροπια "ας προσεχε"...


γιατι δεν το λετε αυτο και στον τυπακο που σπαει τα μουτρα του με το χιλιαρι?

ολα αυτα βεβαια μεσα στο φιλικο κλιμα του φορουμ.

το φορουμ δεν εχει δημουργηθει για να προστατευονται καινουργια ατομα που θελουν να ασχοληθουν με την μοτοσυκλετα και "υποτιθεται" εμεις ολοι που εχουμε μια εμπειρια τους βοηθαμε στην προσπαθεια τους? ή ειμαι πολυ ρομαντικος και τα βλεπω ετσι?


οταν μπει δλδ ενα λαμογιο το οποιο εχει παρει ενα κρανος απο Αγγλια με 250? και ξερει οτι εδω εχει 380? και το βαλει αγγελια στα 300? και μπει καποιος που ενδιαφερεται και δεν ξερει οτι παιζει Αγγλια και ετσι (ναι υπαρχουν ακομα πολλοι τετοιοι) ΔΕΝ θα του πουμε "ρε μεγαλε...αυτο το κρανος εχει τοσο απο εκει..."??


οταν ενα μελος απο εδω πηγε να κανει κατι παρομοιο και να περνει προμηθεια απο αυτα που εφερνε απο εξω, τον κραξατε (και καλα κανατε), τωρα γιατι δεν ενεργειτε με τον ιδιο τροπο ωστε να προστατευετε αυτος που δεν ξερει??

εγω ειμαι υπερ των σχολιων στην αγγελια (αν υπαρχει σκοπος να προστατευτουν οι συμφορουμιτες) με φυσικα την καταλληλη αποδειξη.
μπαινει μια αγγελια για κρανος στα 300?.
αποκατω post. μεγαλε το κρανος αυτο κανει 220? στο site http://www.treistonpoutsoklaigane.co.uk


προσοχη.
δεν λεω να επιτραπουν τα σχολια του τυπου "ωραιο το μηχανακι σου αλλα δεν εχω λεφτα".
ή "πολυ ακριβα την δινεις την μπεμπα, εγω ειδα μια προχθες στο car με 2 χιλιαρικα κατω".

απλα πραγματα νομιζω.
:wave2:
Καλά τα λες εσύ (όπως σχεδόν πάντα ) ,αλλά στο στρώμα φόρουμ που επιτρέπονται τα σχόλια ...γίνεται της Π@@τάνας .

Δικαίωμα του πωλητή να ζητάει όσα θέλει και του αγοραστή υποχρέωση να κάνει έρευνα αγοράς .

Δε γίνεται να έχουμε δικηγόρους στις αγγελίες .

Εδώ είμαστε βλέπουμε και πιστεύω θα την πατήσει αυτός που δεν θα κάτσει να ψάξει για τον λόγο του ότι δεν του λείπουν .

Θυμάμαι με ένα gs που ξαναμπήκε αγγελία πιο ακριβό από ότι πριν και τον τσακώσανε .

Εμένα δεν με πειράζει αν κάποιος μοντ κάνει έτσι:a31: Άνθρωπος είναι και μάλλιστα μηχανόβιος .
Δεν είμαστε οι πρόσκοποι.gr

Σωστές αγγελίες από την αρχή και ξυράφι στους spammers .

Μια αγγελία ...και πείτε μου αν σας αρέσει .http://vstromhellas.forumotion.com/forum-f18/topic-t8491.htm

Λευκάδιος
25/05/2010, 12:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από georgio


Δηλαδή αν βλέπατε κάποιον σε ένα μαγαζί να πάει να αγοράσει κάτι που παρακάτω το έχει μισή τιμή δε θα του λέγατε αδερφέ πήγαινε και πάρτο από εκεί;
Βέβαια εδώ μάλλον το αντίστοιχο είναι να στείλεις πμ σε υποψήφιο αγοραστή και όχι να το γράψεις στην αγγελία, κάτι σαν να κολάς χαρτί στη τζαμαρία του μαγαζιού "πηγαίνετε πάρτε το από εκεί".
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
εστιαστε σε αυτο παιδες.

+1

noe13
25/05/2010, 12:19
Γενικα τα σχολια στις αγγελιες ειναι μλκια!Ομως σε αγγελιες που βγαζουν ματι τα σχολια ειναι απαραιτητα!Τωρα ποιες ειναι αυτες ειναι στη διακριτικη ευχερεια του καθενος......και δυστυχως εκει 'πονανε' τα περισσοτερα φορουμ!

DimChios
25/05/2010, 12:28
ΜΑΓΚΕΣ, για να τελειωνει απο μενα τουλαχιστον η κουβεντα και δε πα να λετε...

ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ εχω "ξεσκεπασει" ή κραζω καποιον που παει να κανει λαμογια σε αγγελια, εχοντας και τη δυνατοτητα να δω και σε "σβησμενα" ποστ του τι εχει πει, αν εχει πεσει, τι εχει αλλαξει κτλ κτλ...

εχετε παρατηρησει ή μηπως με εχετε "συλλαβει" να κουκουλωνω καποιον?

ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΤΙΜΗΣ ΟΜΩΣ μπορει να ζηταει ο,τι γουσταρει ο καθενας!

ΑΝ, και λεω και παλι ΑΝ καποιος παει να εξαπατησει καποιον τοτε ναι, πειτε ο,τι θελετε ΣΕ ΝΕΟ ΘΡΕΝΤ ομως (ενα το κρατουμενο) και με οσες περισσοτερες αποδειξεις μπορειτε να εχετε!

Στην προκειμενη φαση δεν μπορω να καταλαβω απο που ο σχολιαστης γνωριζει και ειναι σιγουρος οτι ο πωλητης εχει στα χερια του το συγκεκριμενο προιον απο τη προαναφερθησα ομαδικη παραγγελια! (σαν το Μακη μιλαω γμτ μου) :sad:

Οταν πριν λιγο καιρο καποιος μας εκανε ενα report οτι το κρανος που πουλαει καποιος ειναι κλεμενο, το ψαξαμε οσο μπορουσαμε γιατι ηταν μια σοβαρη καταγγελια που ομως δεν ειχε αρκετα στοιχεια εναντιον του πωλητη!

Λοιπον, δεν εχουμε να πουμε πολλα περισσοτερα νομιζω, ε?

:wave2:

argy_kap
25/05/2010, 12:33
I rest my case :a56:

SeNNinhA
25/05/2010, 12:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
...
ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΤΙΜΗΣ ΟΜΩΣ μπορει να ζηταει ο,τι γουσταρει ο καθενας!

ΑΝ, και λεω και παλι ΑΝ καποιος παει να εξαπατησει καποιον τοτε ναι, πειτε ο,τι θελετε ΣΕ ΝΕΟ ΘΡΕΝΤ ομως (ενα το κρατουμενο) και με οσες περισσοτερες αποδειξεις μπορειτε να εχετε!
....

ΣΩΣΤΌ ΣΩΣΤΟΤΑΤΟ εκτός κι αν απλά θέλετε μα κάνετε χαβα

Οσον αφορά το πόσο το αγόρασε κανείς, δεν είναι υποχρεωτικό να το πουλάς λιγότερο. Μπορεί να το αγορασες ευκαιρία ή γιατί κάποιος ήταν χαζος ή είχε ανάγκη και το έδινε τζάμπα . Όσον αφορά την αγορά από το εξωτερικό, εκεί είναι για όλους. Κάποιος το έψαξε, πηρε την ευθύνη και το ρίσκο να το παραγγείλει στην μισή τιμή. Κανε το ίδιο η πάρτο στην τιμή που το ζητάει ή μην το παίρνεις καθόλου.

DimChios
25/05/2010, 12:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA
ΣΩΣΤΌ ΣΩΣΤΟΤΑΤΟ εκτός κι αν απλά θέλετε μα κάνετε χαβα



οπου και ο "χαβας" κοβεται οπως θα εχεις παρατηρησει!

:winka:

SeNNinhA
25/05/2010, 12:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
οπου και ο "χαβας" κοβεται οπως θα εχεις παρατηρησει!

:winka:

:beer: :beer: :beer:

Africaptan
25/05/2010, 14:50
Εγω παλι νομιζα οτι τα forum ειναι μια αγνωστη παρεα (παρεα=φιλοι) και οι φιλοι προστατευονται. (Στην εποχη μου τουλαχιστον...)

DimChios
25/05/2010, 14:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Africaptan
Εγω παλι νομιζα οτι τα forum ειναι μια αγνωστη παρεα (παρεα=φιλοι) και οι φιλοι προστατευονται. (Στην εποχη μου τουλαχιστον...)


στην εποχη σου φιλε μου!
που δεν ειχατε ιντερνετ και αυτο σημαινε οτι ο καθεις ήταν φατσα φορα η πραγματικη του φατσα! Οχι η ιντερνετικη!

ΕΠΙΣΗΣ, οι "φιλιες" και οι "παρεες" ειδικα οταν παιζουν "φραγκα" στη μεση, ΔΥΣΤΥΧΩΣ χαλανε ευκολα!
Ποσο μαλλον οταν ΔΕΝ ειναι στ αληθεια φιλοι πισω απο τις οθονες τους οι ανθρωποι αλλα μπορουν και λενε ο,τι μλκια τους κατεβει!

:winka:

Cpt. Haddock
25/05/2010, 14:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
στην εποχη σου φιλε μου!
που δεν ειχατε ιντερνετ και αυτο σημαινε οτι ο καθεις ήταν φατσα φορα η πραγματικη του φατσα! Οχι η ιντερνετικη!

Δεν ειναι και μεγάλος ο ανθρωπΑς :mad:

DimChios
25/05/2010, 15:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Δεν ειναι και μεγάλος ο ανθρωπΑς :mad:


Ναι, σορυ! ΕΣΥ του ριχνεις!

:bigcry: :bigcry: :bigcry:

Cpt. Haddock
25/05/2010, 15:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Ναι, σορυ! ΕΣΥ του ριχνεις!

παρ' ολα αυτα παω στοιχημα οτι ειχα ιντερνεντ ΠΡΙΝ απο σένα :evil:

nikos force
25/05/2010, 16:29
κριμα :sick: :sick: :sick: :sick: :sick: :sick:

kerasaki
25/05/2010, 17:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
http://www.treistonpoutsoklaigane.co.uk


Φιλος δεν ανοιγει.....:rotflmao:

Περα απο την πλακα πιστευω οτι οι διαχειριστες εχουν ηδη ασχοληθει πολυ με τους κανονες των αγγελιων οι οποιοι εχουν μια λογικη και εμενα προσωπικα με βρισκουν συμφωνο.

Καλυτερα να μας 'ξεφευγει' μια αγγελια οπως η συγκεκριμενη που σχολιαζετε αν και υπαρχει λυση(βλεπε π.μ. η νεο θρεντ) παρα να βλεπουμε αγγελιες στις οποιες γινεται της 'ιεροδουλης'
προκειμενουν να μενουν up

DimChios
26/05/2010, 02:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
παρ' ολα αυτα παω στοιχημα οτι ειχα ιντερνεντ ΠΡΙΝ απο σένα :evil:


Μαλλον! Εγω ξεκινησα ομως νωρις να ασχολουμαι με γυναικες!

:a36:


:lol: :lol: :lol:

DimChios
26/05/2010, 02:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
κριμα :sick: :sick: :sick: :sick: :sick: :sick:


για ποιο απ ολα?

SeNNinhA
26/05/2010, 03:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
παρ' ολα αυτα παω στοιχημα οτι ειχα ιντερνεντ ΠΡΙΝ απο σένα :evil:

Εγώ σίγουρα είχα από τους πρώτους internet με δωρεάν account από το ΑΠΘ. Σύνδεση στην Λάρισα με το καλό κλασικό modem με τα ωραία biiiiiiipppp, biiipp, biiiiiiiiiiiiiiiiiip..... και τις μαύρες οθόνες. Δεν υπολόγισα ποτέ πόσο μου κόστιζε η σύνδεση κάθε φορά μιας και τότε τα υπεραστικά ήταν ακριβά...

:smokin: :smokin: :smokin: :smokin:

Anritsu
26/05/2010, 04:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios

....
ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΤΙΜΗΣ ΟΜΩΣ μπορεί να ζηταει ο,τι γουσταρει ο καθενας!






ας μην φωνάζουμε και εμείς λοιπόν όταν θα μας ζήτανε την βενζίνη 2 ευρώ το λίτρο , το ψωμί 1.5 ευρώ το καρβέλι και όταν κάποια στιγμή (που δεν αργεί) θα αρχίσει να παίρνει και το νερό την ανηφόρα . Οχι όμως όπου μας βολεύει η τουλάχιστον δεν μας αφορά να θέλουμε ελευθερία στις τιμές και όταν τις βρίσκουμε μπροστά μας να "ζητάμε προστασία".

Το σχόλιο μου δεν έχει να κάνει τόσο με το θέμα , όσο με την επερχόμενη θύελλα που θα ξεκινήσει με τις κατάργηση κάθε λογής συλλογικής σύμβασης . Και οι βιομήχανοι άνθρωποι είναι άλλωστε , όσο ελεύθερος είναι κάποιος να πουλάει στην τιμή που επιθυμεί (π.χ ένα σταντ) , άλλο τόσο είναι και οι εργοδότες να αγοράζουν στην τιμή που επιθυμούν την εργασία μας . Οπότε κακώς και φωνάζουμε κατεβαινούμε στους δρόμους και λοιπά ...

Και λέω εγώ τώρα , μήπως τελικά αυτή την ασύδοτη και υπέρμετρη ελευθερία κάποιων κλάδων (πχ τράπεζες) καλούμαστε να πληρώσουμε σήμερα

αυτά και καλή σας ημέρα

DimChios
26/05/2010, 04:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anritsu
ας μην φωνάζουμε και εμείς λοιπόν όταν θα μας ζήτανε την βενζίνη 2 ευρώ το λίτρο , το ψωμί 1.5 ευρώ το καρβέλι και όταν κάποια στιγμή (που δεν αργεί) θα αρχίσει να παίρνει και το νερό την ανηφόρα . Οχι όμως όπου μας βολεύει η τουλάχιστον δεν μας αφορά να θέλουμε ελευθερία στις τιμές και όταν τις βρίσκουμε μπροστά μας να "ζητάμε προστασία".

Το σχόλιο μου δεν έχει να κάνει τόσο με το θέμα , όσο με την επερχόμενη θύελλα που θα ξεκινήσει με τις κατάργηση κάθε λογής συλλογικής σύμβασης . Και οι βιομήχανοι άνθρωποι είναι άλλωστε , όσο ελεύθερος είναι κάποιος να πουλάει στην τιμή που επιθυμεί (π.χ ένα σταντ) , άλλο τόσο είναι και οι εργοδότες να αγοράζουν στην τιμή που επιθυμούν την εργασία μας . Οπότε κακώς και φωνάζουμε κατεβαινούμε στους δρόμους και λοιπά ...

Και λέω εγώ τώρα , μήπως τελικά αυτή την ασύδοτη και υπέρμετρη ελευθερία κάποιων κλάδων (πχ τράπεζες) καλούμαστε να πληρώσουμε σήμερα

αυτά και καλή σας ημέρα


Παμε αλλου τωρα κι αν ειναι να γινει αυτο θα ζητησω να διαχωριστουν τα θρεντ!

:wave2:

idi
26/05/2010, 13:03
ω ρε φουστη μου που ειναι οι επαναστάτες σύντροφοι που κανουν τον ανιδιοτελή αγωνα υπερ του καταπιεσμένου λαου που τον κοροϊδεύουν ολοι????

στη θεωρία πήξαμε, στη πράξη ... κοκοκο......... ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΜΟΣ ΡΟΥΛΖ....

το να υποστηρίζεις αυτα που λες με τη σταση ζωης που κρατας ειναι το δυσκολο.... ξερω, ξερω ... "αλλο εγω"... "αλλο αυτο"... "δε ξερεις"... "εσυ εισαι ετσι εισαι αλλιως"

γιαυτο ειμαι "πρώην μέλος".... ΔΗΘΕΝΙΛΙΚΙ ΣΥΝΕΦΟ.... δεν εχω κοινα με πολλους απο δω μεσα πια... ακου "ελευθερη αγορα" ....

πουτσες μπλε

nikos147
04/06/2010, 19:21
Να κανω και εγω μια ερωτηση με την σειρα μου...ειχα βρει μια αγγελια για μια ενδοεπικοινωνια ΑΕ 500 S που εδινε ενα παιδι και ειχα κανει και ερωτηση αλλά σημερα που μπαινω μου πεταει μηνυμα οτι δεν υπαρχει αυτη η σελιδα και κατι άλλα...χαθηκε η αγγελια με την δημιουργια των νεων κατηγοριων?? Ευχαριστω!

chr1s_86
05/06/2010, 00:48
Eρώτηση: σχόλια του τύπου "φίλε το μηχανάκι που πουλάς είναι '96 και όχι '99 γιατί τότε είχε μαύρες ζάντες και άλλα γραφικά στα πλαστικά" κόβονται ή μένουν;

DimChios
05/06/2010, 02:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos147
Να κανω και εγω μια ερωτηση με την σειρα μου...ειχα βρει μια αγγελια για μια ενδοεπικοινωνια ΑΕ 500 S που εδινε ενα παιδι και ειχα κανει και ερωτηση αλλά σημερα που μπαινω μου πεταει μηνυμα οτι δεν υπαρχει αυτη η σελιδα και κατι άλλα...χαθηκε η αγγελια με την δημιουργια των νεων κατηγοριων?? Ευχαριστω!


πουληθηκε, γι αυτο σου βγαζει αυτα φιλε μου!

:beer: :beer: :beer: :beer: :wave2:

DimChios
05/06/2010, 02:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από chr1s_86
Eρώτηση: σχόλια του τύπου "φίλε το μηχανάκι που πουλάς είναι '96 και όχι '99 γιατί τότε είχε μαύρες ζάντες και άλλα γραφικά στα πλαστικά" κόβονται ή μένουν;


αγαπητε Χριστοφορε, εχω την εντυπωση οτι τετοιου ειδους σχολια πρεπει να μένουν, αναλογως βεβαια και με το υφος του σχολιαστη!
Δλδ "φιλε μου, δε θα ηθελα σε καμμια περιπτωση να χαλασω κατι στην αγγελια σου, αλλα επειδη κι εσυ ο ιδιος ισως να μη το γνωριζεις, θεωρω καλο και σωστο να ενημερωσω οτι το μηχανακι σου ειναι μοντελο 1996 και οχι 1999! Ισως βεβαια να ηθελες να πεις 1η αδεια ποτε ειναι οποτε και ολα καλα, απλως διευκρινησε το!
Οριστε και το site για του λογου το αληθες: www.vrestimodeloeinai.com Να σαι καλα και καλοπουλητο ευχομαι!"

Αυτο, μένει!

Αν γραψει: "Μαγκα, μη μας πουλας μουφες εμας, δεν ειμαστε χτεσινοι στο κουρμπετι! το μπ00ρδ3λο σου ειναι 96 και οχι 99 που μας τσαμπουνας εδω περα! αϊ σιχτιρ με τον καθε μλκ που γραφει ο,τι του γουσταρει"!

Ε, αυτο καταλαβαινεις οτι παιρνει π00λο!

ΒΕΒΑΙΑ! Για να σου λυθει 100% η απορια σου, καλυτερα να σου απαντησει καποιος moderator!

Με εκτιμιση,

DimChios

:beer: :beer: :beer: :beer: :wave2:

Lioulios
05/06/2010, 10:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
πουληθηκε, γι αυτο σου βγαζει αυτα φιλε μου!

:beer: :beer: :beer: :beer: :wave2: :sad: :sad:
Πού είναι το 1ο μέρος της παλιάς σου υπογραφής ;
:sad: :sad:
Δεν είσαι πια ;
:sad: :sad:

menelaos46
05/06/2010, 11:12
Τι σχεση εχει απο που το πηρε πως το πηρε και ποσο το πουλαει?
Αφου μπορεις να σχολιασεις σε αλλο ποστ για την αγγελια αυτη γιατι δε το κανεις εκει?
Δηλαδη κι απο κει να το πηρε γιατι να μη το πουλησει οσο θελει?

Καλα αυτο με τη βενζινη δε το σχολιαζω καθολου.....

Δηλαδη εσυ οταν πας να αγορασεις ενα μηχανακι και στο δινει ο αλλος σε τιμη ξεφτιλα π.χ. αν κανει 6000ευρω στα 4.500 θα του πεις οχι φιλε εγω το θελω 6000?????

Η αγορα ειναι και πρεπει να ειναι ελευθερη, αν δε σ'αρεσει η τιμη μη το παρεις. Απλα ειναι τα πραγματα.