PDA

View Full Version : Ξεπαρκαρω και στα @@@@ μου!!



2stroker
25/05/2010, 09:58
χτες βραδυ κατεβηκα μια βολτιτσα στο jazz festival στην τεχνοπολη στο γκαζι.φτανω λοιπον και σε ενα στενακι απεναντι παρκαρω τη μηχανη μου καθετα διαγωνια με μια μαντρα εχοντας πισω μου σε αποσταση μισου μετρου ενα αυτοκινητο παρκαρισμενο παραλληλα με την μαντρα,ενω εκεινο πισω του ειχε ενα τεραστιο κενο για να παρκαρει καποιος.οταν ηρ8ε η ωρα να φυγω απο το φεστιβαλ και κατηφοριζω προς την μηχανη μου,βλεπω τυπο να ξεπαρκαρει το αυτοκινητο και απεξω ενας αλλος να προσπαθει να σηκωσει την μηχανη μου,τρεχω προς τα κει και μεχρι να φτασω ο τυπος εχει σφηνωσει την πισω ροδα μου στην πορτα του και αρχιζει και σηκωνετε το μηχανακι στον αερα μιας και η μπροστινη μου ειχε βρει στην μαντρα.του φωναζω
-ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΡΕΕΕΕΕΕ!!ΘΑ ΤΟ ΔΙΑΛΥΣΟΥΜΕ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ Γ@@@@ ΤΗΝ Π@@@@@ ΜΟΥ

παω στον αλλο που ηταν απεξω του λεω ασε κατω ρε τη μηχανη,ο οποιος ηταν ξενος και μαλλον δεν καταλαβαινε και του λεγε του οδηγου
-wait george wait

οπου ο τριμαλακας ο οδηγος κανει και αλλη προσπαθεια να φυγει και μου εχει μαγκωσει την πινακιδα αυτη τη φορα και ενοειτε γδερνει την πισω πορτα του.
ξαναφωναζω
-ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!
και λεει αυτος
-πως θα βγω εδω που παρκαρες και μπλα μπλα μπλα
και του απανταω
-ΚΑΙ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΜΟΥ ΔΙΑΛΥΣΕΙΣ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ

οποτε εχωντας παρει τη μηχανιο στα χερια μου αρχιζω και την τραβαω προς τα πισω και την ελευθερωνω.
ο οδηγος τιποτα στα αρχιδια του συνεχισε πιο κατω και σταματησε και ο ξενος μου λεει
-sorry sorry
και αρχισε να τρεχει προς το αμαξι

ευτυχως το μηχανακι μου δεν επαθε ζημια.
χαρας την υπομονη μου παντως γιατι στο τσακ ημουν να του ορμηξω του μ@@@@@@

και ολο αυτο συνεβει γιατι μετα απο λιγη ωρα που παρακαρα εγω παρκαρανε απο πισω απο το αυτοκινητο και αλλα 2-3 μηχανακια με αποτελεσμα να τον κλεισουν.αλλα ποσο αχρηστος μπορει να ειναι τελικα καποιος.οκ εισαι κουλαδι και δεν μπορεις να ξεπαρκαρεις σπρωξε λιγο το μηχανακι στην ακρη και περνα,οχι περνα οπως να ναι.αμα δεν τους προλαβαινα παιζει να το χανε πεταξει και κατω και να φευγανε.

Guido_Brasletti
25/05/2010, 10:09
...και μετά σου λένε ορισμένοι μην παρκάρεις στο πεζοδρόμιο...

fz6man
25/05/2010, 10:44
καλα ρε φιλαρακι εννοειτε πως δεν παρκαρουμε ΠΟΤΕ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ παντα πεζοδρομιο! τελευταια φορα που παρκαρα ειχα ενα κτμ 640 σμ και εβλεπα αγωνα σε ενα καφε το μηχανακι μπροστα μου και παει να παρκαρει ενα κουλαδι και ξαφνικα βλεπω το μηχανακι ακριβως στα καπακια να πεσει μου εφυγε το σκατο μιλαμε.. τι μηχανη εχεις αν επιτρεπετε?

2stroker
25/05/2010, 10:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από fz6man
καλα ρε φιλαρακι εννοειτε πως δεν παρκαρουμε ΠΟΤΕ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ παντα πεζοδρομιο! τελευταια φορα που παρκαρα ειχα ενα κτμ 640 σμ και εβλεπα αγωνα σε ενα καφε το μηχανακι μπροστα μου και παει να παρκαρει ενα κουλαδι και ξαφνικα βλεπω το μηχανακι ακριβως στα καπακια να πεσει μου εφυγε το σκατο μιλαμε.. τι μηχανη εχεις αν επιτρεπετε?

φιλε γινοταν τοσο της π@@@@ στο γκαζι που δεν ειχε ουτε σε πεζοδρομιο να το βαλω.
και εκει που παρκαρα αφησα περιπου μισο μετρο κενο απο το αμαξι και εκεινη την ωρα πισω του δεν υπηρχε παρκαρισμενο τιποτα.

ενα Klx300R εχω:wave2:

devil's animal
25/05/2010, 10:51
παντα πεζοδρομιο παιδια.


προτιμηστε την κληση (στην χειροτερη) παρα το συνεργειο και τα ανταλλακτικα....
:beer: :beer: :beer:

orizontas
25/05/2010, 12:14
:o


αφου εφυγε ο τυπος αρτιμελεις .....


ευγε ...... :rotflmao:



τελικα πρεπει να απαγορευτουν τα αυτοκινητα εντος λεκανοπεδιου

τι υπαρχει το μετρο .....


και να εβγαινε ενα μέτρο .... υποχρεοτικη κυκλοφορια ποδηλατα ...μοτοσυκλετς μονο


:beer: :beer:

westie
25/05/2010, 13:05
Έτσι την πάτησα κι εγώ πριν μία βδομάδα αλλά δεν είμουν παρών να το τσιμπίσω εκείνη την ώρα το τυπάκι...:evil: Ήταν βράδυ,η μηχανή όρθια,καβαλάω και νιώθω ότι κάτι δεν πάει καλά!Έλλειπε η μισή ζελατίνα...η υπόλοιπη μισή κομμάτια στο δρόμο:bigcry: Κατεβαίνω σπασμένο και το φλας.Ευτυχώς είχε βρεί το μανιτάρι και δεν έκλαψα κανένα fairing.Πάω σπίτι βγάζω το κράνος...σπασμένο σε 2 σημεία (το είχα ασφαλίσει κάτω απ'τη σέλα ο μ@λ@κ@ς).
Σύνολο: 500 ευρώπουλα :wacko:
Οπότε δόξα τω θεώ να λες φίλε μου γιατί είμαστε πολύ μεγάλα γαιδούρια σ'αυτή την πόλη...και να με συγχωρούν τα συμπαθέστατα ζωάκια.Αυτά :(

DeusEx
25/05/2010, 13:58
φιλε μου,

δεν εχει σημασια που αφησες μισο μετρο οταν παρκαρες ... σταματα να το τονιζεις συνεχεια.

το μισο μετρο οταν παρκαρες , εγινε 25 cm οταν παρκαρε και αλλο ενα μηχανακι μπροστα , και 5 cm οταν παρκαρε αλλο ενα ...

στα υπολοιπα χιλιοστα ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ οτι καποιος κουτακιας θα προσπαθησει να το σφηνωσει με τα γνωστα αποτελεσματα ... και ειδικα στο Γκαζι που γινεται της @@τανας ...

εγω παντα πεζοδρομιο στο Γκαζι ...

φιλικα παντα ...

:winka:

jimmy10
25/05/2010, 14:17
τελικα, η βραδια στο jazz festival ηταν καλη?

2stroker
26/05/2010, 06:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx
φιλε μου,

δεν εχει σημασια που αφησες μισο μετρο οταν παρκαρες ... σταματα να το τονιζεις συνεχεια.

το μισο μετρο οταν παρκαρες , εγινε 25 cm οταν παρκαρε και αλλο ενα μηχανακι μπροστα , και 5 cm οταν παρκαρε αλλο ενα ...

στα υπολοιπα χιλιοστα ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ οτι καποιος κουτακιας θα προσπαθησει να το σφηνωσει με τα γνωστα αποτελεσματα ... και ειδικα στο Γκαζι που γινεται της @@τανας ...

εγω παντα πεζοδρομιο στο Γκαζι ...

φιλικα παντα ...

:winka:

στο πεζοδρομιο δεν επεφτε καρφιτσα.φαντασου οτι ακομα και αυτοι που ειχαν ποδηλατο δεν ειχαν που να το βαλουν και τα χαν κρεμασει απο τα καγκελα της τεχνοπολις δεμενα με αλυσιδα:wave2:

2stroker
26/05/2010, 06:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmy10
τελικα, η βραδια στο jazz festival ηταν καλη?

για οσο εκατσα καλα ηταν,ηρεμα βεβαια αλλα καλα.περνα μια βολτα το φεστιβαλ θα διαρκεσει αλλες 3-4 μερες αν θυμαμαι καλα:wave2:

makis 71
28/05/2010, 21:38
αντε ενας ακομα.εμενα μου ετυχε το εξης τρελο.ειχα την μηχανη παρκαρισμενη στον δρομο ,καθετα στο πεζοδρομιο κατω απο το σπιτι μου,αναμεσα σε δυο αυτοκινητα με πολυ κενο αναμεσα μας αλλα ουτε σμαρτ δεν χωρουσε να μπει.καποιος παλιομπασταρδος νομιζε οτι μπορουσε να παρκαρει οποτε παιρνει την μηχανη ,που η πισω ροδα ηταν δεμενη με αλυσιδα,και την σκουνταει στην μεση του δρομου.ειδε αποειδε δεν μπορεσε να βαλει το αμαξι του οποτε την εκανε .φευγοντας φυσικα δεν μπηκε καν στον κοπο να την βαλει πισω στην θεση της και την αφησε στην μεση του δρομου φευγοντας την τραβαει κιολας μια και την ριχνει και κατω και φευγει κυριος!!!.ενας γειτονας που τα ειδε ολα μου τα ειπε την αλλη μερα.η μηχανη ηταν ξαπλωμενη ολο το βραδυ στη μεση του δρομου γινοτανε ενας πανικος γιατι δεν μπορουσε κανενας να περασει και ουτε μπηκε κανεις στην ιδεα να την σηκωσει!!!!
τα αποτελεσματα?? πισω ζαντα σακατεμενη ακτινες στραβες απο την αλυσιδα η αλυσιδα δεν ξεμπλεκε με τιποτα αναγκαστηκα να την κοψω,παντου γρατζουνιες ,σπασμενα πλαστικα,και ξεχεσμα στην δουλεια γιατι αργησα γιατι δεν μπορουσα να παρω την μηχανη να παω αφου ειχε μπλεχτει η αλυσιδα ,μπροστινο φτερο και πλαινο καπακι σπασμενα .αμα τον πιασεις αυτον τον μαλακα τι τον κανεις μετα???
το πιο τρελλο παλι παρκαρισμενος στον δρομο καθετα στο πεζοδρομιο πισω απο θεση παρκινγκ αναπηρου μπροστα απο ενα αλλο αμαξι παλι δεν χωραγε αυτοκινητο αναμεσα.φευγει ο αναπηρος μενει η θεση κενη.ερχεται ο ξυπνιος με το κουτι του προσπαθει να βαλει αναμεσα βγαζει φυσικα την μηχανη μου και την παραταει στην μεση του δρομου .φυσικα εκανε καμποση ωρα για αυτο γιατι ειχα κλειδαρια στα δισκοφρενα.βαζει το κουτι και πιανει την μιση θεση του αναπηρου και βαζει και την μηχανη μου ακριβως πανω στην θεση του αναπηρου!!!! να φαω και προστιμο δηλαδη αν γινει τιποτα και καλεσει ο αναπηρος αστυνομια.ευτυχως τον πετυχαινω στα τελευταια πανω που κλειδωνε το αμαξι του ο σκατοφλωρος παω ανεβαινω πανω στο καπω του ορθιος τον κοιταω και του λεω μιλα ,πες κατι αμα θες τωρα!!!!χεστηκε !!!!! τελικα εφαγε κατι ψιλες πηρε το αμαξι του εβαλε την μηχανη στην θεση της υπογραψε δηλωση για τυχων ζημιες και την εκανε.

glargkatzis
29/05/2010, 02:28
εδώ φίλε μου άλλοι δεν έχουν να φάνε στην επαρχία, εσύ μου ήθελες jazz και πήγες και με μηχανή και θες και να μην στην πειράζουν τα suv ....τσ τσ τσ .... πλέον θεωρήσε πλούσιος και δεν μας νοιάζει η μηχανή σου....

Bowleno
29/05/2010, 05:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από glargkatzis
εδώ φίλε μου άλλοι δεν έχουν να φάνε στην επαρχία, εσύ μου ήθελες jazz και πήγες και με μηχανή και θες και να μην στην πειράζουν τα suv ....τσ τσ τσ .... πλέον θεωρήσε πλούσιος και δεν μας νοιάζει η μηχανή σου....



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: