PDA

View Full Version : Wp ελατηρια



DeusEx
25/05/2010, 11:58
Εδω και μια βδομαδουλα εβαλα στο fazeraki μου wp ελατηρια και λαδια στο μπροστινο και κανω τεστ ντρα'ι'β !

Εντηπωσεις...

Αρκετα σημαντικη βελτιωση,δινει αισθημα στιβαροτητας κ δεν βυθιζεται τοσο πολυ στις λακουβες κ στα κοπανιματα ...

Βελτιωση κ στο φρεναρισμα, αφου δεν βυθιζει τοσο πολυ οσο τα μαμα, και η επαναφορα ειναι πιο ομαλη (χωρις ταλαντωσεις)

Την μεγαλυτερη διαφορα την ειδα οταν ειμαι σε στροφη πλαγιασμενος και πεσω σε λακουβα. Καμμια σχεση με τα μαμα. Κραταει την γραμμη του σταθερα χωρις να σου δινει το αισθημα της ασταθειας κ αβεβαιοτητας οτι παει κ καλα να σου ανοιξει την γραμμη ...



Οστοσο δεν σκλυρηνε τοσο πολυ οσο περιμενα ... δεν ξερω αν ειναι καλο ή κακο αυτο αλλα περιμενα μεγαλυτερη διαφορα ...

:wave2:

felter
25/05/2010, 15:13
Καταρχάς καλοτάξιδη

Μην χαλιέσε νομίζεις ότι είναι πιο μαλακό γιατί είναι λογαριθμικό στην πραγματικότητα είναι πιο σκληρό εκεί που θα σου τερμάτιζε το παλιό τα WP θα συνεχίσει να δουλεύει

Αλλά νομίζω ότι τα WP βγαίνουνε σε τρις σλιροτητες ανάλογα το βάρος σου

menelaos46
25/05/2010, 15:21
Αρχικα πολυ καλο θα ηταν να βρεις καποιον που ξερει να ρυθμισεις το μηχανακι στα κιλα σου
η αν οπως φανταζομαι παιρνεις και δευτερο κανε μια ρυθμιση ελαστικη αν με καταλαβαινεις.

Λευκάδιος
25/05/2010, 16:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
[B
η αν οπως φανταζομαι παιρνεις και δευτερο κανε μια ρυθμιση ελαστικη αν με καταλαβαινεις. [/B] δηλαδη?

peter86
25/05/2010, 17:55
ανεπιτρέπεται,που έκανεσ αυτή την αλλάγη και πόσο σου στοίχησε???τι λαδάκια έβαλες???

DeusEx
25/05/2010, 19:46
150e στο k-shock, εννοειται με λαδακια wp!

Τωρα απο ρυθμιση ... ???

Νομιζω του fz6 '05 δεν ειναι ρυθμιζομενο (ή κανω λαθος?)

:confused:

menelaos46
26/05/2010, 05:24
δηλαδη?

Δηλαδη παραπανω απο τα κιλα του,
Τελος παντων ισως και να μην εχει αποτελεσμα για'αυτο ειπα καποιον που να ξερει
δεν ειμαι ακριβως ο καταλληλος γι'αυτο.
Να φανταστεις ετρεξα τριπολη και σερρες με ακριβως τις ιδιες ρυθμισεις....
:confused: