PDA

View Full Version : μια καταπληκτική μοτοσυκλέτα...



Leopsomo
25/05/2010, 18:24
η μάλλον μια καταπληκτική κατηγορία σε μοτοσυκλετες πιστας. Αυτη των I4 600.

Ξεκίνησα με κινητήρα boxer που ηταν απλά.. boxer!

Πηγα σε V2 1000, (δυστυχως δεν ηταν ss) των οποιων η ροπη στις μεσαιες ειναι επικη και πολυ χρησιμη στην πιστα, αλλα κομπλαριζεσαι στις ευθειες (εντος και εκτος πιστας) οταν βρισκεσαι διπλα στα ''θρυλικα'' γιαπωνεζικα χιλιαρια...

Πηρα ετσι Ι4 1000... Ενταξει... δεν λεω μου εφυγε πια το κομπλεξ στις (μικρες για να το απολαυσεις) ευθειες Μεγαρων και Σερρών αλλα αυτο το μοτερ δεν δαμαζεται ευκολα!! Θελει ή να το πηγαινεις εκει που ειναι ψοφιο... (γιατι αφησα τον V2 ο μλκς?) ή να εισαι καλος ακροβατης να δαμαζεις τον ταυρο σε καθε μη χειρουργικο ανοιγμα του γκαζιου :bigcry:

Και ετσι εφτασαααααα!!!! I4 600, με τη λεπιδα τις yamaha που απο το 2006 που βγηκε ετσι κοφτερο το ειχα και καψουρα!

Μετα απο μολις 3 επαφες με την πιστα πανω στο R6 εχω τρελλαθει... ελαφρυ!!! Η δυναμη ψηλα ειναι υπερ-αρκετη! (πιο δυνατο απο Ι4 στα ψοφια του). Εχει τα χειροτερα φρενα απο ολα τα παραπανω αλλα εμεινα κοκκαλο οταν ανακαλυψα οτι δεν τα χρειαζεσαι πανω σε μια τοσο ελαφρια μοτοσυκλετα που ο κινητηρας της στροφαρει στις 15Κ και βαλε!

Στην τελικη, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ενα μηχανακι που μπορω κι εγω ο μετριος αλλα εμπειρος (σχετικα παντα) αναβατης μπορω να ΛΙΩΣΩΩΩΩΩΩΩ...

Και κλειδωμα γκαζιου, και απιστευτες για τα δεδομενα μου κλισεις και γενικοτερα μια πιο πορωτικη εμπειρια!!!
Του πινεις το αιμα και γουσταρεις!

Και μεσα σε ολο αυτο το πανηγυρι ανακαλυπτεις οτι χαβαλεδιαζοντας εχεις κατεβασει το χρονο που γυριζες οσο παλευες με τον χιλιαρη ταυρο...

R6...

Tελος... Εχω τρελλαθει!

Mια ολοσωμη με παραλληλο εγκεφαλο της φορεσα ετσι για την πορωση με τον ηχο ... :p
Μαζι με το κουστουμι το γλειφιτζουρακια... :rotflmao:

Ιιιισως και ενα stabilizater αργοτερα που του λειπει, δε βιαζομαι.

Και ειναι νουναρα...

:beer:


199155

devil's animal
25/05/2010, 18:28
:beer: :beer: :beer:

andgeo
25/05/2010, 18:31
Καλά καρατούμπανο , αλλά επειδή σε είδα και στο TD με το tricolore τούμπανο να πηγαίνεις τάπα στα Μέγαρα , μπορώ να πω ότι λυπάμαι ^^.

ziggΥ
25/05/2010, 18:32
:beer: :beer: :beer: :beer:

andgeo
25/05/2010, 18:33
Κι αυτό κούκλα είναι για να λέμε και την αλήθεια .

nio1981
25/05/2010, 18:35
:eyepop: :eyepop: :beer: :beer: :beer:

Leopsomo
25/05/2010, 18:50
:beer:

jpag
25/05/2010, 18:57
επιτελους καταλαβες τι θα πει YAMAHA ΛΕΩ :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:wave2:

Lioulios
25/05/2010, 19:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Leopsomo

Και ειναι νουναρα...

:beer:
:beer:

nassie
25/05/2010, 19:30
Nα τη χαίρεσαι!!!!!!!

Αρχικά δημιουργήθηκε από Leopsomo

Πηγα σε V2 1000, (δυστυχως δεν ηταν ss)

εμ, δεν ήταν ss :nono:

Αρχικά δημιουργήθηκε από Leopsomo

Πηρα ετσι Ι4 1000... Ενταξει... δεν λεω μου εφυγε πια το κομπλεξ στις (μικρες για να το απολαυσεις) ευθειες Μεγαρων και Σερρών

βασικά ψυχοθεραπευτή χρειαζόσουν :rotflmao:

Αρχικά δημιουργήθηκε από Leopsomo

Mια ολοσωμη με παραλληλο εγκεφαλο της φορεσα ετσι για την πορωση με τον ηχο ... :p
Μαζι με το κουστουμι το γλειφιτζουρακια... :rotflmao:
Ιιιισως και ενα stabilizater αργοτερα που του λειπει, δε βιαζομαι.
:beer:
ε καλα, και τα φρένα που γίνονται ζουμί μετα το πρώτο δεκάλεπτο?
οι αναρτήσεις?:beer:


Αρχικά δημιουργήθηκε από Leopsomo

Και ειναι νουναρα...

:beer:
οοοοχι, νουνάρα είναι η άλλη που έχεις
αυτή ειναι σαν να της τσίμπησες το κωλί και της το τράβηξες πολύ, πάααααααρα πολύ! κι έμεινε εκεί! και δεν επανήλθε ποτέ! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Leopsomo
25/05/2010, 20:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από nassie
ε καλα, και τα φρένα που γίνονται ζουμί μετα το πρώτο δεκάλεπτο?
οι αναρτήσεις?:beer:

Εχω ακουσει για προβληματα με μαμα φρενα και υπερθερμανση, περισσοτερο σε suzuki και kawasaki ομως. Tα 100 ευρω για τα σωληνακια δεν ειναι το θεμα.

Το οτι αναγκαζεσαι να φρεναρεις με τεσσερα και οχι με 2 δαχτυλα, δεν ειναι και τραγικο.
Επισης το γυρολογιο πεφτει, γιατι το μετριο φρενο σε αναγκαζει να κρατησεις φορα, και πλεον εκλειπτει η κλασσικη μλκια φρεναρω - ωπ το παρακανα -ξανανοιγω γκαζι και μετα στριβω... !

Οξυμωρο δεν ειναι ο crutclow να κατακτα το παγκοσμιο με μαμα δαγκανες-τρομπα και εμεις να ζηταμε brembo για να μπουμε στο κοτετσι μας στα Μεγαρα? :lol:

Ξαναλεω, για 180 κιλα μηχανακι γεματο μιλαμε και τον κινητηρα να βοηθα με μπολικο φρενο οταν κλεινεις γκαζι απο τις 15000 rpm..

Σε καμμια περιπτωση παντως δε θα με χαλαγε ενα σετ αναρτησεις-φρενα κι ας ειναι περιττα για τους ρυθμους μου! :rotflmao:

:beer: :beer: :beer:

Leopsomo
25/05/2010, 20:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από nassie

αυτή ειναι σαν να της τσίμπησες το κωλί και της το τράβηξες πολύ, πάααααααρα πολύ! κι έμεινε εκεί! και δεν επανήλθε ποτέ! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



Παραδεχομαι οτι εχει μια βαση το σκεπτικο... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:beer:

Ζεύκας
25/05/2010, 23:36
Άντε φίλε και σύντομα με ένα 675 εύχομαι που τα κάνει όλα στην πίστα και συμφέρει. :beer:

filipp0s
26/05/2010, 00:46
:beer: :beer: :beer: :beer:

XJR_Billy
26/05/2010, 02:21
Κούκλα φίλε!!:cool:
Μεγειές !!:beer: :beer:

alexxxcbr
26/05/2010, 03:47
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

sapila racing
26/05/2010, 03:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Leopsomo


Και μεσα σε ολο αυτο το πανηγυρι ανακαλυπτεις οτι χαβαλεδιαζοντας εχεις κατεβασει το χρονο που γυριζες οσο παλευες με τον χιλιαρη ταυρο...

R6...


:beer:

Ωραίος ρε φίλε!
Πάντως εμένα μου αρεσει να παλεύω με το τέρας κι ας μην κατεβαίνουν οι χρόνοι.

:beer: :beer:

nickmonstro
26/05/2010, 04:56
Kαι εσυ ρε Λεωνιδα...και εσυ???:sad:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Καλοστριφτο ρε φιλε να ειναι!!!!:beer: :beer: :beer:

To τουμπανο το tricolore το πουλησες τελικα???:confused:

Leopsomo
26/05/2010, 05:17
Nα ειστε ολοι καλα και παντα ορθιοι! :beer: :beer: :beer:

nickmonstro, οχι ακομη, υπαρχει, αλλα ειναι προς πωληση... Αντε, ψησου, θα συζητησουμε και την τιμη... :D

Σοβαρα τωρα, μακαρι να μπορουσα να το κρατησω το duc... αλλα δε βγαινω. Δεν ειμαι και βολτακιας, μονο πιστα παω εδω και καιρο, και να το εχω να καθεται ειναι μλκια... Η ακινησια το σκοτωνει... :beer:

djspy21
26/05/2010, 08:11
Να το χαίρεσαι φίλε..... Κουκλί το έχεις κάνει..... :beer: :beer: :beer:

Στείλε μου ένα πμ ........απο που πήρες την εξάτμιση και πόσο....thanks...

SPRIDER
26/05/2010, 18:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από djspy21
Να το χαίρεσαι φίλε..... Κουκλί το έχεις κάνει..... :beer: :beer: :beer:

Στείλε μου ένα πμ ........απο που πήρες την εξάτμιση και πόσο....thanks...

να εισαι παντα ορθιος φιλε αντε και καλα γυρολογια,, :beer: :beer:
πες μου και μενα για τιν εξατμηση σε παρακαλω!!!!:wave2:

Leopsomo
27/05/2010, 13:58
Εχετε και οι 2 PMs! :beer:

φωτο απ το 2ημερο Σερρες... :beer:


199450

Leopsomo
27/05/2010, 13:58
.


199451

Leopsomo
27/05/2010, 13:59
,


199452

Leopsomo
27/05/2010, 14:00
και μια τελευταια για το τεποζιτο!


199453

H.A.Balafoutre
27/05/2010, 14:36
Δηλαδή μου λες πως βρήκες το ΖΕΝ, μετά από όλα αυτά που καβάλησες....για τράκ μπάϊκ σε ένα τετρακύλινδρο σε σειρά εξακοσίων c.c.?

Ο.Κ....αφού γουστάρεις εσύ...εμένα μου αρκεί να ανεβάσεις στο Youtube ένα καλό βίντεο....ξέρεις εσύ...:wave2:

Leopsomo
27/05/2010, 15:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Δηλαδή μου λες πως βρήκες το ΖΕΝ, μετά από όλα αυτά που καβάλησες....για τράκ μπάϊκ σε ένα τετρακύλινδρο σε σειρά εξακοσίων c.c.?

Ο.Κ....αφού γουστάρεις εσύ...εμένα μου αρκεί να ανεβάσεις στο Youtube ένα καλό βίντεο....ξέρεις εσύ...:wave2:

Nαι doc!Το ΖΕΝ! :lol:

Ειναι μακραν οτι πιο καλο -για τον τροπο οδηγησης και τα μετρα μου- εχω καβαλησει!
Για αυτο και ο τρελλος ενθουσιασμος!

Θα τραβηξω vid οταν με το καλο ξανανεβω! :beer:

T.R.E
27/05/2010, 15:08
Ωραίο,του πάνε τα χρώματα πολύ! Επίσης είμαι και εγώ της άποψης ότι τα 600 είναι ο καλύτερος συμβιβασμός για την πίστα... :beer:

Leopsomo
27/05/2010, 17:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Ωραίο,του πάνε τα χρώματα πολύ! Επίσης είμαι και εγώ της άποψης ότι τα 600 είναι ο καλύτερος συμβιβασμός για την πίστα... :beer:

Ετσι. Να σαι καλα :beer: :beer:

makis206
27/05/2010, 17:14
Nα το χαρείς ατελείωτα το κουκλί!


Αρχικά δημιουργήθηκε από Leopsomo
Μαζι με το κουστουμι το γλειφιτζουρακια... :rotflmao:

...και βγάλε το νούμερο του αστροναύτη βρε!!:evil: :lol: :beer:

ducpilot
27/05/2010, 17:32
Εχεις κουμπωσει επανω του Λεο.Και εμαθα και χρονους Σερρες γαμωωωω:beer: :beer: Μπραβο ρε,ο κουμπαρος τι λεει!!!!!!

menelaos46
27/05/2010, 17:34
Με κανεις και προβληματιζομαι...

Καλοστριφτο και παντα ορθιος.

Leopsomo
27/05/2010, 17:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από ducpilot
Εχεις κουμπωσει επανω του Λεο.Και εμαθα και χρονους Σερρες γαμωωωω:beer: :beer: Μπραβο ρε,ο κουμπαρος τι λεει!!!!!!

Καλα ειναι... Λυσσαμε παρεα! :beer:

Leopsomo
27/05/2010, 17:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Με κανεις και προβληματιζομαι...

Καλοστριφτο και παντα ορθιος.

Να σαι καλα! :beer:

Για πες...

menelaos46
27/05/2010, 18:05
Για πες..


Μηπως επρεπε να παραμεινω σε yamaha???

Leopsomo
27/05/2010, 18:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Μηπως επρεπε να παραμεινω σε yamaha???

Βασικα αν επρεπε να καταταξω τα 600αρια... Παιζει να το εβαζα και τελευταιο το gsxr... Ομως δεν το εχω οδηγησει, μαλλον με επηρρεαζει το οτι δεν το βρισκω ομορφο.

Αλλα αφου το βρηκες και σε σουπερ τιμη το gsxr... πολυ καλα εκανες! Για αυτο που το θελεις πιστευω και μονο το οτι ειναι σαφως πιο καινουριο απ το r6 σου, θα σου δωσει αλλο αερα.

Αμολα φρεναααα Μενελαε και κυνηγα τους! Καλη συνεχεια και συνεχισε να μας πορωνεις με τις ωραιες περιγραφες σου...
:beer: :beer: :beer:

menelaos46
27/05/2010, 18:26
http://www.worldsbk.com/en/season/standings.html?p_S_Campionato=ST6&p_Anno=2010

Βλεπω κι αυτα εδω....

Το yamahaκι πρεπει να σκιζει....

τεσπα να το χαρεις ειναι ωραιο.

Leopsomo
27/05/2010, 18:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
http://www.worldsbk.com/en/season/standings.html?p_S_Campionato=ST6&p_Anno=2010

Βλεπω κι αυτα εδω....

Το yamahaκι πρεπει να σκιζει....

τεσπα να το χαρεις ειναι ωραιο.

ειναι το πιο δυνατο ψηλα. Και αυτο νομιζω κερδιζει. Απο γεωμετρια ολα ξυραφια ειναι... :beer: