PDA

View Full Version : Κυριακή(23-5) για καθαρό αέρα στο Καλλίδρομο



taxydromos
26/05/2010, 09:48
..αφου μας χαλασε τα σχεδια ο καιρος για το τριημερο....τουλαχιστον μια μονοημερη βολτουλα επρεπε να την παμε για να μη ξενερωσουμε..;)

στοχος λοιπον το βουνο καλλιδρομο το οποιο ειναι κοντα στη λαμια και ανατολικα του μπραλου,στην αντιθετη μερια απο την οιτη..:sun:
προορισμος μια λιμνουλα εκει πανω στο βουνο:beer:

απο μακ κατευθυνση προς το μωλο (χωριο μετα τα καμενα βουρλα) και απο εθνικη μαλιστα για να μη χασουμε χρονο!ταχυτητες 120-130 λογω χωματινων ελαστικων και σε 1.30 ωρα φτανουμε στο μωλο για ανεφοδιασμο και προετοιμασια για το χωμα το οποιο που βλεπουμε σε 2 χιλ κατευθυνομενοι προς μενδενιτσα..:cool:

απο μενδενιτσα αρχιζει το ανεβασμα του βουνου σε ελαφρως λασπωδες δασικους δρομους, μεσα στο πρασινο! :sun:
επιβαλεται μια σταση στη πανεμορφη λιμνη και συνεχιζουμε για το παλαιοχωρι οπου η τοπικη ταβερνα ειχε υπεροχο τσιπουρο και τιμες..:smokin:
επιστροφη απο μπραλο με γεματες μπαταριες και μια υποσχεση για επιστροφη..:)




ΒΙΝΤΕΑΚΙ>>>>>ΚΛΙΚ ΕΔΩ! (http://www.youtube.com/watch?v=-bi1bVygFx0)


:beer: :beer:


199280

taxydromos
26/05/2010, 09:48
:look:


199281

taxydromos
26/05/2010, 09:50
:sun:


199283

fournas
26/05/2010, 12:47
:beer: :beer: :beer:

nakedorange
26/05/2010, 12:57
Ομορφιες!


:beer:



@

lilipoua
27/05/2010, 03:57
:beer: :beer: :beer: :beer:




Η λιμνούλα, είναι αυτή κοντά στο ελευθεροχώρι??? ( έχω ρίξει κατι ύπνους εκεί !! :lol: :lol: :lol: )
αλλά ποτέ δεν τη βρήκα με νερό ...........και άλογα!!! νόμιζα πως είναι φήμες .......:lol: :lol:



Στο Παλαιοχώρι, άν εννοεις τη Χολεβαινα (http://www.facebook.com/home.php?#!/group.php?gid=50174778589&ref=ts) ............. είναι πράγματι ΟΛΑ τα λεφτά :beer: :beer:















............ μου φαίνεται πως έχω καιρό να πάω Μπράλο και μου έλειψε!! :sad:

Cpt. Haddock
27/05/2010, 04:13
Η λεγόμενη Νεβρολίμνη, όπου εικάζεται οτι στο βυθο μεσα σε ενα πιθαρι έκρυψε ο Εφιάλτης την αμοιβη του (χρυσοι Δαρεικοι) και όταν επεστρεψε να τον παρει 11 χρονια μετα τη μαχη των Θερμοπυλών, δολοφονηθηκε απο τον Αθηνοδωρο, γιο του Αριστόδημου (ενος εκ των δύο επιζησάντων της μαχης).

Ηταν το 5λεπτο της Ιστορίας. Αυριο παλι την ίδια ώρα :wacko:

antsoar
27/05/2010, 04:58
Είναι η ίδια λίμνη πάνω απο το Ελευθεροχώρι που

πέρναγε η ειδική του ράλι Ακρόπολις???

taxydromos
28/05/2010, 08:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από antsoar
Είναι η ίδια λίμνη πάνω απο το Ελευθεροχώρι που

πέρναγε η ειδική του ράλι Ακρόπολις???

ναι,αυτη ειναι!:beer:

taxydromos
29/05/2010, 06:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από lilipoua
:beer: :beer: :beer: :beer:




Η λιμνούλα, είναι αυτή κοντά στο ελευθεροχώρι??? ( έχω ρίξει κατι ύπνους εκεί !! :lol: :lol: :lol: )
αλλά ποτέ δεν τη βρήκα με νερό ...........και άλογα!!! νόμιζα πως είναι φήμες .......:lol: :lol:



Στο Παλαιοχώρι, άν εννοεις τη Χολεβαινα (http://www.facebook.com/home.php?#!/group.php?gid=50174778589&ref=ts) ............. είναι πράγματι ΟΛΑ τα λεφτά :beer: :beer:



............ μου φαίνεται πως έχω καιρό να πάω Μπράλο και μου έλειψε!! :sad:

:beer:
μαλλον ειναι εποχιακη η λιμνουλα...!

φαγαμε στο καφενειο του Γαλανοπουλου.....απιθανος τυπος!:smokin:
παλιος μηχανοβιος..
ειναι ενα απλο,ωραιο και κλασικα χωριατικο καφενειο!:)