PDA

View Full Version : katevasma moter c50



anestef
26/05/2010, 18:27
kalispera pedia...
logo synesthimatikhs Aksias kai eleytherou xronou tha anakataskeuaso to papi mou honda c50...
exarxhs thA arxiso me ena vapsimo...
tha ithela omos kai thn yposthrixh kai thn voitheia apo esas...
gia arxh thelo na rotiso pws tha vgalo to moter...dioti den to exw kanei pote...g auto den tha ithela na mplexo...tha protimousa kapoion empyro kai ean vreiskame kai photo akoma kalhtera euxaristo...

anestef
27/05/2010, 05:10
kapoios?

lspiros
27/05/2010, 05:17
λογω συναισθηματικης αξιας και συγγενειας με τον παπου μου αποφασισα να του κανω εγχειρηση ανοιχτης καρδιας και στη συνεχεια ενα lifting.επειδη ομως δεν το εχω ξανακανει θα μου ηταν πολυτιμη καθε βοηθεια.επισης αν υπαρχει φωτογραφικο υλικο γιατι δεν θελω να μπλεξω................

βλεπεις καμια ομοιοτητα?αν ναι θα καταλαβεις το ατοπο του εγχειρηματος σου.
ξεκινα παρεα με καποιον φιλο που γνωριζει 5 πραγματα και πιανουν τα χερια του.κατεβαστε το μοτερ και στειλτο σε συνεργειο.τον σκελετο του παπιου μπορεις να τον προετοιμασεις για βαφη και να το ευχαριστηθεις κιολας.τα πλαστικα παλι με λιγο παραπανω προσπαθεια και βοηθεια παλι απο καποιον που ξερει μπορεις να τα φτασεις σε καλο επιπεδο.στη διαθεση σου για βοηθεια,σοβαρα ομως:wave2:


και γραφε ΕΛΛΗΝΙΚΑ...

SeNNinhA
27/05/2010, 05:21
Προσοχή μην κοψομεσιαστείς όμως.... είναι βαρύ το μοτέρ..... :lol: :lol: :lol:

Δεν νομίζω ότι είναι δύσκολο. Απλά θα πρέπει να βγάλεις σιγά σιγά και προσεκτικά όλα τα περιφεριακα πρώτα που έχουν σχέση με τον κινητήρα.

Βγάλε και μερικές φωτό και βάλτα και σε μια τάξη σε διαφορετικά κουτιά με όλα τα κοκοψόψαρά τους αντίστοιχα γιατί όταν θα το δένεις δεν θα ξέρεις τι πάει που.

Το λύσιμο είναι πάντα εύκολο. Το δέσιμο είναι το δύσκολο. Ενα manual θα σου ήταν χρήσιμο.

Καλή τύχη


:wave2: :wave2: :wave2:

OldMan
27/05/2010, 05:42
Δεν μΕ λετε ρε ομορφόπαιδα (anestef, gakias, artec12 κ.λ.π.)...

Επειδή ποστάρετε στις Βελτιώσεις νομίζετε ότι θα την γλυτώσετε ..??? :smokin:

notakos600
27/05/2010, 05:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Δεν μΕ λετε ρε ομορφόπαιδα (anestef, gakias, artec12 κ.λ.π.)...

Επειδή ποστάρετε στις Βελτιώσεις νομίζετε ότι θα την γλυτώσετε ..??? :smokin:


Ωωωωχχχχ.....

road spirit
27/05/2010, 05:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Δεν μΕ λετε ρε ομορφόπαιδα (anestef, gakias, artec12 κ.λ.π.)...

Επειδή ποστάρετε στις Βελτιώσεις νομίζετε ότι θα την γλυτώσετε ..??? :smokin:


αχαααά


Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Δεν έμαθες ακόμη ότι το αχαλίνωτο sex θα πρέπει να το ζητάς με πιο "πλάγιο" τρόπο ..??? :smokin:

συ είπας ... εγώ μεταφέρω μπλιό :smokin:

tragos
30/05/2010, 10:59
1 σηκωσε το μηχανακι στον ορθοστατη!
2 βγαλε την ποδια (αν εχει)
3 βγαλε την αλυσιδα (ανοιγοντας την ασφαλεια της.
4 βγαλε το καρμυρατερ απο την κεφαλη βγαζοντας τις 2 βιδες. (βγαζοντας το μοτερ το καρμπυρατερ θα μεινει στο μηχανακι με αυτον τον τροπο.
5 ξεφισωσε οτι καλωδιακια βρεις.
6 βγαλε την εξατμιση
7 <<αν ειναι χωρις μιζα>> βγαλε το αριστερο καπακι του κινητηρα που πιανει με 3 8αρες βιδες.
<<αν ειναι με μιζα βγαλε το καπακι το γραναζιου που πιανει με 2 8αρες και ξεφισωσε την μιζα.
8 το μονο που μενει τωρα ειναι οι 2 πιροι του μοτερ. βγαλε πρωτα τον πισω (ειναι πισω απο το γραναζι μεταδοσης). μετα βγαλε τον πανω. εδω καλο θα ηταν να εχεις μια βοηθεια απο καποιον φιλο σου.

ελπιζω να βοηθησα:beer:

sakisvolos
30/05/2010, 16:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Δεν μΕ λετε ρε ομορφόπαιδα (anestef, gakias, artec12 κ.λ.π.)...

Επειδή ποστάρετε στις Βελτιώσεις νομίζετε ότι θα την γλυτώσετε ..??? :smokin:



Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
Ωωωωχχχχ.....


Ωχ ωχ ωχ θα έλεγα! :eyepop: :eyepop:

Αντώνη ήρεμα!

TROOPER
31/05/2010, 03:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από anestef
...
tha ithela omos kai thn yposthrixh kai thn voitheia apo esas......

δεν υπαρχει σαλιο μεγαλε :lol: :lol: