PDA

View Full Version : Φλαντζες εξατμισης



Drapetsoniths
27/05/2010, 11:30
Γεια χαρα!

ειχα ανοιξει παλιοτερα ενα θεμα γιατι μου ειχαν στραβωσει οι λαιμοι στο suzuki gsr μου
Τελικα βρηκα απο ebay και θα ους βαλω μονος μου.

Ξεχασα ομως να παραγγειλω και φλατζουλες.Νομιζω πως πρεπει να αλλαζονται καθε φορα που βγαινουν οι λαιμοι απο του κυλινδρους.

Τεσπα επειδη βαριομουν να περιμενω να ερθουν απο εξω(3 ευρω) παω στη σουζουκι και μου λεει 8 ευρω!
Δηλαδη αντι για 12 ευρω για τις 4 ροδελες θα δωσω 32.Ειναι σοβαροι???Νταβατζιλικι κανονικο!

Παιζει να βρω κατι εκτος αντιπροσωπειας?Ειναι απαραιτητο να αλλαχτουνε?

ftsmf
27/05/2010, 12:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Drapetsoniths
Γεια χαρα!

ειχα ανοιξει παλιοτερα ενα θεμα γιατι μου ειχαν στραβωσει οι λαιμοι στο suzuki gsr μου
Τελικα βρηκα απο ebay και θα ους βαλω μονος μου.

Ξεχασα ομως να παραγγειλω και φλατζουλες.Νομιζω πως πρεπει να αλλαζονται καθε φορα που βγαινουν οι λαιμοι απο του κυλινδρους.

Τεσπα επειδη βαριομουν να περιμενω να ερθουν απο εξω(3 ευρω) παω στη σουζουκι και μου λεει 8 ευρω!
Δηλαδη αντι για 12 ευρω για τις 4 ροδελες θα δωσω 32.Ειναι σοβαροι???Νταβατζιλικι κανονικο!

Παιζει να βρω κατι εκτος αντιπροσωπειας?Ειναι απαραιτητο να αλλαχτουνε?

απ'οσο ξερω και πραττω κιολας δεν χρειαζεται να αλλαξεις τις φλατζουλες... εξαλλου για 4 μεταλλικα δακτυλιδια μιλαμε... δεν βρισκω το λογο...

nihristo
27/05/2010, 12:14
τα μεταλλικά δαχτυλίδια αυτά όταν σφίγγεις τους λαιμούς παραμορφώνονται για να στεγανοποιήσουν. Οπότε τα παλιά είναι ήδη παραμορφωμένα και έτσι μπορεί να έχεις διαρροή καυσαερίου.

Drapetsoniths
27/05/2010, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από nihristo
Οπότε τα παλιά είναι ήδη παραμορφωμένα και έτσι μπορεί να έχεις διαρροή καυσαερίου.

Αυτην την εντυπωση ειχα και εγω...Οποτε μαλλον δεν το γλιτωνω.Suzuki και γδαρσιμο ή υπομονη και απο εξω.

ftsmf
27/05/2010, 14:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από nihristo
τα μεταλλικά δαχτυλίδια αυτά όταν σφίγγεις τους λαιμούς παραμορφώνονται για να στεγανοποιήσουν. Οπότε τα παλιά είναι ήδη παραμορφωμένα και έτσι μπορεί να έχεις διαρροή καυσαερίου.

δεν ειχα παρατηρησει καποια παραμορφωση στα δακτυλιδια να πω την αληθεια... αλλα εφοσον δεν το ηξερα παιζει να εχω κανει και πατατα...

παω πασο επι του θεματος και μαλλον θα μπω στη διαδικασια να τσεκαρω λιγακι... :winka: