PDA

View Full Version : Βρεθηκε Σκυλακι -Ανω Γλυφαδα



airamhag
28/05/2010, 00:11
Καλημερα , σορρυ που ανοιγω ενα εντελως ασχετο θεμα ,

βρηκαμε πριν μερικες μερες στην Ανω Γλυφαδα ενα σκυλακι που ειχε χαθει ,εσερνε κ το λουρι της βολτας του. Το εχουμε παει σε κτηνιατρους της περιοχης δεν τον γνωριζει κανεις.Σαφως το εχουμε ποσταρει σε facebook κ αναλογα site ,το ποσταρω κ εδω γιατι ο ιδιοκτητης του μπορει να μην ασχολειται με ιντερνετ ,αλλα να εχει καποια αλλα ενδιαφεροντα..ισως τον αναγνωρισει γειτονας,φιλος κλπ.

Προς το παρον τον φιλοξενω εγω.αλλα δυστυχως μπορω μονο για λιγες μερες...

Ειναι 1,5 ετους,χωρις τσιπ κ με πρασινο λουρακι βολτας.

Εαν γνωριζετε κατι επικοινωνειστε μεσω πμ.

Ευχαριστω.


199476

GABBER
28/05/2010, 03:06
Καλημέρα και μπράβο σου!!!


Κανε μια προσπάθεια να ρωτήσεις στα "στέκια" που βγάζουν τα σκυλιά βόλτα.

Δυο προτάσεις...1) Στο πάρκο στην Παπανδρέου (δίπλα από το νεκροταφείο)

2)Στο τέρμα της Ανθέων στις αρχές του βουνού.

Τέλος αν θες να ασχοληθείς , σε κανα Pet Shop...

Πάντως μην το αφήσεις στο δρόμο...Αν δεν μπορείς άλλο ....Φιλοζωική. :wave2:

airamhag
28/05/2010, 04:59
εχουμε ψαξει στην ανθεων με το σκυλι κ εχουμε ρωτησει κοσμο ,δεν το ξερει κανεις
εχουμε βαλει ανω γλυφαδα κ βουλα χαρτια με φωτογραφια του σκυλου σε φαρμακεια , φουρνους κλπ .. και σε petshop εχουμε ρωτησει..

απο την συμπεριφορα του φαινεται οτι μαλλον το ειχαν μεγαλοι ανθρωποι κ οχι για παραδειγμα μικρα παιδια..

ειναι κριμα γιατι καιαυτοι θα στεναχωριουνται.. :sad:
εξω σιγουρα δεν θα τον αφησω. απλα αν δεν του βρω το σπιτι του θα πρεπει να τον κρατησω.
την φιλοζωικη δεν την εμπιστευομαι .δεν ξερω δεν το εχω ψαξει κιολας..απο το να ειναι σε ενα κλουβι με αλλα 100 ζωα καλυτερα να ειναι με μαζι μου..απλα σκεφτομαι οταν θα λειπω για δουλεια κ θα πρεπει να μενει μονος του 7-8 ωρες μεσα στο σπιτι. :sad: γιατι φαινεται οτι ειναι ζωο συντροφιας..

εντωμεταξυ δεν τρωει κιολας.. ουτε νερο πινει...:sad:

Shaolin Monk
28/05/2010, 05:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
εχουμε ψαξει στην ανθεων με το σκυλι κ εχουμε ρωτησει κοσμο ,δεν το ξερει κανεις
εχουμε βαλει ανω γλυφαδα κ βουλα χαρτια με φωτογραφια του σκυλου σε φαρμακεια , φουρνους κλπ .. και σε petshop εχουμε ρωτησει..

απο την συμπεριφορα του φαινεται οτι μαλλον το ειχαν μεγαλοι ανθρωποι κ οχι για παραδειγμα μικρα παιδια..

ειναι κριμα γιατι καιαυτοι θα στεναχωριουνται.. :sad:
εξω σιγουρα δεν θα τον αφησω. απλα αν δεν του βρω το σπιτι του θα πρεπει να τον κρατησω.
την φιλοζωικη δεν την εμπιστευομαι .δεν ξερω δεν το εχω ψαξει κιολας..απο το να ειναι σε ενα κλουβι με αλλα 100 ζωα καλυτερα να ειναι με μαζι μου..απλα σκεφτομαι οταν θα λειπω για δουλεια κ θα πρεπει να μενει μονος του 7-8 ωρες μεσα στο σπιτι. :sad: γιατι φαινεται οτι ειναι ζωο συντροφιας..

εντωμεταξυ δεν τρωει κιολας.. ουτε νερο πινει...:sad:


Φροντισε να επικοινωνησεις με καποια φιλοζωικη της περιοχης, γιατι συνηθως οι ιδιοκτητες που χανουν σκυλια σε αυτην απευθυνονται πρωτα. Στειλε τους και φωτο. Σε νορμαλ συβθηκες συνηθως τρεχουν να βοηθησουν.

Εχετλαίος
28/05/2010, 05:27
Συνήθως εκεί τα παρατάνε όσοι τα βαριούνται...Άνω Γλυφάδα και πέριξ του γκόλφ. Μακάρι να βρεθεί ο ιδιοκτήτης (αν το θέλει...)
:(

airamhag
28/05/2010, 06:01
λετε να τον ειχαν παρατησει με το λουρι επανω??? :eyepop:
εγω πιστευω οτι καπου τον ειχαν δεσει ( εξω απο καποιο μινι μαρκετ πχ.. )κ αυτος ξελυθηκε κ ακολουθησε αλλα σκυλια.. κατι τετοιο τελοσπαντων..

GABBER
28/05/2010, 06:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
εχουμε ψαξει στην ανθεων με το σκυλι κ εχουμε ρωτησει κοσμο ,δεν το ξερει κανεις
εχουμε βαλει ανω γλυφαδα κ βουλα χαρτια με φωτογραφια του σκυλου σε φαρμακεια , φουρνους κλπ .. και σε petshop εχουμε ρωτησει..

απο την συμπεριφορα του φαινεται οτι μαλλον το ειχαν μεγαλοι ανθρωποι κ οχι για παραδειγμα μικρα παιδια..

ειναι κριμα γιατι καιαυτοι θα στεναχωριουνται.. :sad:
εξω σιγουρα δεν θα τον αφησω. απλα αν δεν του βρω το σπιτι του θα πρεπει να τον κρατησω.
την φιλοζωικη δεν την εμπιστευομαι .δεν ξερω δεν το εχω ψαξει κιολας..απο το να ειναι σε ενα κλουβι με αλλα 100 ζωα καλυτερα να ειναι με μαζι μου..απλα σκεφτομαι οταν θα λειπω για δουλεια κ θα πρεπει να μενει μονος του 7-8 ωρες μεσα στο σπιτι. :sad: γιατι φαινεται οτι ειναι ζωο συντροφιας..

εντωμεταξυ δεν τρωει κιολας.. ουτε νερο πινει...:sad:


Καλά εννοείται πως είναι προτιμότερο να τον κρατήσεις από το να τον δώσεις στην Φιλοζωική, δεν το συζητάς..

Όσο για το θέμα , φαγητό - νερό , σίγουρα είναι σε σοκ!!!
Αυτό δηλώνει ότι σίγουρα είναι σκύλος σπιτιού...Α στα να πάνε . Ούτε να το σκέφτομαι....

Για κάτι τέτοιες περιπτώσεις είναι χρήσιμο το Chip-ακι...

GABBER
28/05/2010, 06:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Shaolin Monk
Φροντισε να επικοινωνησεις με καποια φιλοζωικη της περιοχης, γιατι συνηθως οι ιδιοκτητες που χανουν σκυλια σε αυτην απευθυνονται πρωτα. Στειλε τους και φωτο. Σε νορμαλ συβθηκες συνηθως τρεχουν να βοηθησουν.

Σωστά ...
Αν υπήρχε:sad: :sad: :sad:

Γλυφαδα - πολιτισμενο προαστιο - 21ος αιωνας κτλ...

airamhag
28/05/2010, 16:57
ΒΡΕΘΗΚΕ !!! ΕΙΔΑΝ ΤΗΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΜΟΥ ΣΤΟ ΤΡΟΚΤΙΚΟ !!!!! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ?!

Shaolin Monk
28/05/2010, 18:05
Μπραβο φιλε. Μακαρι ολοι να εκαναν οτι εκανες εσυ. Ενας απο τους μεγαλυτερους φοβους που εχουμε ειναι να μην χασω καποια στιγμη καποιο σκυλι μου στο δρομο.

Ευγε και παντα τετοια.:wave2:

airamhag
28/05/2010, 18:29
να σαι καλα !

εαν ειχε τσιπακι θα ηταν πολυ πιο ευκολο.εγω δεν εκανα πολλα ..οι αλλες 2 κοπελες ετρεξαν πραγματικα..
Μακαρι να μην συμβει σε κανενα.. ειναι πολυ επωδυνο να χανεις κατοικιδιο.

Μαρια :D

Shaolin Monk
28/05/2010, 18:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
Μαρια :D


Σορρυ, δεν το καταλαβα.

airamhag
28/05/2010, 18:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Shaolin Monk
Σορρυ, δεν το καταλαβα.
its ok :):beer:

menelaos46
28/05/2010, 18:51
:beer: :beer: