PDA

View Full Version : service 24000km V STROM DL650



pakosgemistos
30/05/2010, 16:19
Γειά σε όλους!διάβασα σχετικα post για το συγκεκριμενο service και οτι γενικως παιζει λίγο δούλεμα σε μερικά συνεργεία:
οτι δεν ρυθμιζουν βαλβιδες,ΜΟΝΟ το χρεώνουν.
Οτι καλό είναι να έχεις κάποιον έμπιστο μηχανικόκ.λ.π. αλλά σκέφτομαι πλέον να συντηρώ μόνος τη μηχανή μου,
λαδια -μπουζί εχω αλλάξει και σε προηγούμενη μηχανή μου,αλλά οσον αφόρα τις βαλβίδες από όσο εχω μελετησει και το manual,φαίνεται αρκετά δύσκολο,
να επιχειρήσω εναν έλεγχο τους? ή είναι σίγουρο οτι θα πρέπει να αφαιθεί στο Ελεος 'κάποιου' μηχανικού?

project.breeze
30/05/2010, 16:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από pakosgemistos
Γειά σε όλους!διάβασα σχετικα post για το συγκεκριμενο service και οτι γενικως παιζει λίγο δούλεμα σε μερικά συνεργεία:
οτι δεν ρυθμιζουν βαλβιδες,ΜΟΝΟ το χρεώνουν.
Οτι καλό είναι να έχεις κάποιον έμπιστο μηχανικόκ.λ.π. αλλά σκέφτομαι πλέον να συντηρώ μόνος τη μηχανή μου,
λαδια -μπουζί εχω αλλάξει και σε προηγούμενη μηχανή μου,αλλά οσον αφόρα τις βαλβίδες από όσο εχω μελετησει και το manual,φαίνεται αρκετά δύσκολο,
να επιχειρήσω εναν έλεγχο τους? ή είναι σίγουρο οτι θα πρέπει να αφαιθεί στο Ελεος 'κάποιου' μηχανικού?



Η μόνη σίγουρη λύση φίλε μου είναι να κάνεις ό,τι μπορείς μόνος σου και να το πας σε μάστορα μόνο για τα πιο δύσκολα όπως η ρύθμιση των βαλβίδων που εννοείται θα κάτσεις να παρακολουθήσεις:beer:


Υ.Γ Τώρα είδα ότι είσαι Λαρισαίος.Αν το πας στον Μεσσή,ο μηχανικός ο Βαγγέλης είναι πολύ ξηγημένο παιδί,μπορείς να τον εμπιστευθείς:beer:

pakosgemistos
31/05/2010, 04:51
ναι, τον ξερω τον Μεσσή και ο Βαγγελης πολυ καλος μηχανικος,ειχα παει μια προηγουμενη μηχανή μου εκει.Αλλά τώρα κατοικώ Λήμνο και εδώ για τους μηχανικούς δεν εχω ακουσει πολλά καλά!ευχαριστώ πάντως!

MARKOS-V
31/05/2010, 12:22
μετα τα 60.000 να ενδιαφερθεις για βαλβιδες.
κ δεν ειμαι ασχετος.εχω με το στρωμα 63.000 κ δεν τις εχω πειραξει .
οταν μειωθει το ρελαντι τοτε να τις ρυθμισεις.
περνα ομως κ απο το καταλληλο φορουμ που ειναι μονο για στρωματα που ξερουν τα παιδια πολυ περισσοτερα απο μενα.

fparis
01/06/2010, 07:27
Ρύθμιση βαλβίβων στα 24000χλμ;;;;;;

Εγώ εχθες το πήγα για τα 24000 και δεν μου πείραξε βαλβίδες.

OldMan
01/06/2010, 07:45
Άντε πάλι ...

Καλέ, άλλο πράγμα ο έλεγχος και άλλο η ρύθμιση (των βαλβίδων) .. :winka:

pakosgemistos
01/06/2010, 15:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Άντε πάλι ...

Καλέ, άλλο πράγμα ο έλεγχος και άλλο η ρύθμιση (των βαλβίδων) .. :winka:

ναι αλλα για να κάνει έλεγχο παλι δεν πρεπει να ανοιξει καπακια κ.λ.π. και να σε χρεώσει γινει δε γινει το check.

DAN_DAN
02/06/2010, 00:50
Διάβασε (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=100835)

:wave2: