PDA

View Full Version : carbtune



mars696
31/05/2010, 04:33
Καλησπερα!!!
Εχει αγορασει κανεις το carbtune απο αυτο το site
ΕΔΩ (www.carbtune.com)
Ειναι ασφαλες????(λογικα ναι,απλα 8ελω να σιγουρευτω ντεεε!!!
Ευχαριστω!!!::beer: :beer: :beer:

sapila racing
31/05/2010, 04:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από mars696
Καλησπερα!!!
Εχει αγορασει κανεις το carbtune απο αυτο το site
ΕΔΩ (www.carbtune.com)
Ειναι ασφαλες????(λογικα ναι,απλα 8ελω να σιγουρευτω ντεεε!!!
Ευχαριστω!!!::beer: :beer: :beer:

Παρτο ανεπιφύλακτα.

Acacius
31/05/2010, 20:59
Το έχω αγοράσει κι εγώ από εκεί, κανένα πρόβλημα προσωπικά, αντιθέτως ήρθε πολύ γρήγορα. Η συσκευασία δεν ήταν κακή αλλά το εξωτερικό χάρτινο κουτί του carbtune είχε ταλαιπωρηθεί λίγο.


Το ότι δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα είναι εντελώς άλλο θέμα :blush: :blush:

DrBig
01/06/2010, 04:04
Εχω ακριβως το ιδιο και δηλωνω απολυτα ευχαριστημενος. Το διπλο παντως επαρκει, δεν χρειαζεται τετραπλο.

sapila racing
01/06/2010, 04:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Εχω ακριβως το ιδιο και δηλωνω απολυτα ευχαριστημενος. Το διπλο παντως επαρκει, δεν χρειαζεται τετραπλο.

Αντε συγχρόνισε V4 με το διπλό κι αν δεν πάθεις εγκεφαλικό ελα να μας πεις!
Για μηχανάκι σε σειρά οκ γίνεται εύκολα και με το 2πλό, αλλά το εργαλείο το παίρνεις μια φορά και το εχεις για πάντα.

mars696 το 4πλό πάρε, δεν ειναι κι ακριβό. :wave2:

mars696
01/06/2010, 08:22
Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια!
Ναι το 4πλο 8α παρω!
Ετσι κι αλλιως μια φορα θα το παρεις,εχω ακουσει κι εγω τα καλυτερα!
:beer: :beer: :beer:

sakisvolos
01/06/2010, 16:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από mars696
Καλησπερα!!!
Εχει αγορασει κανεις το carbtune απο αυτο το site
ΕΔΩ (www.carbtune.com)
Ειναι ασφαλες????(λογικα ναι,απλα 8ελω να σιγουρευτω ντεεε!!!
Ευχαριστω!!!::beer: :beer: :beer:

Χτύπα το σα χταπόδι μια χαρά είναι!:wave2: :wave2:

DrBig
01/06/2010, 16:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Αντε συγχρόνισε V4 με το διπλό κι αν δεν πάθεις εγκεφαλικό ελα να μας πεις!
Για μηχανάκι σε σειρά οκ γίνεται εύκολα και με το 2πλό, αλλά το εργαλείο το παίρνεις μια φορά και το εχεις για πάντα.

mars696 το 4πλό πάρε, δεν ειναι κι ακριβό. :wave2:

Εγκεφαλικο θα εχω παθει ηδη για να θελω ν4 μηχανακι...

sakisvolos
01/06/2010, 16:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Εγκεφαλικο θα εχω παθει ηδη για να θελω ν4 μηχανακι...

Γιατί μωρέ πρέπει να έχεις πάθει εγκεφαλικό για να θες V4? :D :D :D

:wave2: :wave2: :wave2:

DrBig
01/06/2010, 17:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από sakisvolos
Γιατί μωρέ πρέπει να έχεις πάθει εγκεφαλικό για να θες V4? :D :D :D

:wave2: :wave2: :wave2:


Γιατι δεν νομιζω να αξιζει η παραπανω περιπλοκοτητα και βαρος απο εναν Ι4. Τουλαχιστο σε ενα vfr800 που καποτε πηρα βολτα, δεν αξιζε. Εκεινο το καιρο οδηγουσα ενα thunderace και ο κινητηρας του χονδα μου φανηκε υποδεεστερος παντου (και δεν αναφερομαι μονο σε ισχυ).
Για την ακριβεια, θεωρω οτιδηποτε με πανω απο 3 κυλινδρους περιττο για τα γουστα μου. [Τωρα περναω ερωτα με ν2 :D ]

sapila racing
02/06/2010, 03:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Γιατι δεν νομιζω να αξιζει η παραπανω περιπλοκοτητα και βαρος απο εναν Ι4. Τουλαχιστο σε ενα vfr800 που καποτε πηρα βολτα, δεν αξιζε. Εκεινο το καιρο οδηγουσα ενα thunderace και ο κινητηρας του χονδα μου φανηκε υποδεεστερος παντου (και δεν αναφερομαι μονο σε ισχυ).
Για την ακριβεια, θεωρω οτιδηποτε με πανω απο 3 κυλινδρους περιττο για τα γουστα μου. [Τωρα περναω ερωτα με ν2 :D ]

Κι εγω δεν θα το προτιμούσα να σου πω, αλλά μου έκατσε ενα VFR400R NC24 που καθόταν 6-7 χρόνια και του έδωσα και πάλι ζωή.
Δες εδω http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=67222

Τα καρμπυρατερ ηταν σε άθλια κατάσταση κι εφαγα πακέτο, τουλάχιστον το carbtune βοήθησε στο τέλος, αλλά αν είχα το 2πλό απλά δεν γινόταν! :wave2:

Αφού το έκανα και μερικές βόλτες μποώ να πω οτι είναι εθιστικό, ανεβάζει άνετα 15000 στροφές και 200ρίζει για πλάκα. Οχι κι ασχημα για 400ρι 23 χρονών. :eyepop:

DrBig
02/06/2010, 04:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Κι εγω δεν θα το προτιμούσα να σου πω, αλλά μου έκατσε ενα VFR400R NC24 που καθόταν 6-7 χρόνια και του έδωσα και πάλι ζωή.
Δες εδω http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=67222

Τα καρμπυρατερ ηταν σε άθλια κατάσταση κι εφαγα πακέτο, τουλάχιστον το carbtune βοήθησε στο τέλος, αλλά αν είχα το 2πλό απλά δεν γινόταν! :wave2:

Αφού το έκανα και μερικές βόλτες μποώ να πω οτι είναι εθιστικό, ανεβάζει άνετα 15000 στροφές και 200ρίζει για πλάκα. Οχι κι ασχημα για 400ρι 23 χρονών. :eyepop:



δεν μπορεις να συγχρονισεις τα 1-2 μεταξυ τους και μετα το καθενα απο τα 3-4 με ενα εκ των 1,2?
Στο θαντερ εσαχνες τα δυο αριστερα μεταξυ τους, μετα τα δυο δεξια και μετα τις δυο ομαδες μεταξυ τους.

sapila racing
02/06/2010, 04:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
δεν μπορεις να συγχρονισεις τα 1-2 μεταξυ τους και μετα το καθενα απο τα 3-4 με ενα εκ των 1,2?
Στο θαντερ εσαχνες τα δυο αριστερα μεταξυ τους, μετα τα δυο δεξια και μετα τις δυο ομαδες μεταξυ τους.

Θεωρητικά ναι, αλλά το πιο δύσκολο θέμα της υπόθεσης είναι να βάλεις τα σωληνάκια! Δεν υπάρχει χώρος ούτε για χέρια/δάχτυλα μικρού παιδιού εκει μέσα και καίγεσαι κιόλας. :lol:

Οπως καταλαβαίνεις δεν παίζει να βαζεις/βγάζεις σωληνάκια. :wave2:

mars696
01/07/2010, 13:23
Ρε παιδια τι στο διαολο φτυσμενο με εχουν.Περιμενω το carbtune απο τις 7-8 του μηνος και ακομα τιποτα.Το στειλανε με royal air mail και λεει κανει γυρω στις 10 μερες.
Απο οτι εμαθα ερχεται με ελτα,αλλα δεν εχω παρει καμια ειδοποιηση.
Ξερετε αν απλα τα αφηνουν στην ειδοσο της πολυκατοικιας,μιας και δεν ξερω αν ειναι συστημενο...

infidel
01/07/2010, 13:38
Για να σε βοηθήσω κάπως εγώ παρήγγειλα κάτι από Αγγλία Σάββατο, η παραγγελία μπήκε στο σύστημα Δευτέρα πρωί, Δευτέρα μεσημέρι έφυγε με Royal Air mail και το πακέτο το βρήκα σήμερα Πέμπτη μεσημέρι στην είσοδο την πολυκατοικίας. Τα ελτά το φέρνουν σαν απλό γράμμα, ούτε ειδοποίηση ούτε τίποτα.

mars696
01/07/2010, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από infidel
Για να σε βοηθήσω κάπως εγώ παρήγγειλα κάτι από Αγγλία Σάββατο, η παραγγελία μπήκε στο σύστημα Δευτέρα πρωί, Δευτέρα μεσημέρι έφυγε με Royal Air mail και το πακέτο το βρήκα σήμερα Πέμπτη μεσημέρι στην είσοδο την πολυκατοικίας. Τα ελτά το φέρνουν σαν απλό γράμμα, ούτε ειδοποίηση ούτε τίποτα.



:eyepop: :eyepop: :eyepop:

Δλδ παιζει και να μου το φαγανε??????????????????????
Ελεοοοοοοοοοοοοος...

Acacius
01/07/2010, 13:50
Κανονικά ό,τι έρχεται από Αγγλία θέλει γύρω στις 5-7 εργάσιμες μέρες. Στείλε ένα μέιλ στον αποστολέα να ρωτήσεις αν έχει τρόπο να δει πού είναι.

Σε εμένα τα πακέτα (εκτός από τα πολύ μικρά) δεν παραδίδονται σπίτι, λαμβάνω μόνο ειδοποιήσεις να πάω να τα παραλάβω από το ταχυδρομείο.

mars696
01/07/2010, 13:54
Εχω στειλει μειλ στον αποστολεα και τον ρωτησα για tracking number ,αλλα μου ειπε οτι γι αυτα τα μικρα δεματα δεν υπαρχουν κωδικοι,επειδη στελνονται σαν γραμμα.
Το θεμα ειναι οτι ο αποστολεας ειναι αξιοπιστος μιας και πολλοι εχουν παραγγειλει απο εκει....
Μια η απωλεια δεματος απο ενα αλλο μαγαζι στην Αγγλια ,μια αυτο αρχιζω να πιστευω οτι καποιος με δουλευει....:sick: :sick:

Acacius
01/07/2010, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από mars696
Εχω στειλει μειλ στον αποστολεα και τον ρωτησα για tracking number ,αλλα μου ειπε οτι γι αυτα τα μικρα δεματα δεν υπαρχουν κωδικοι,επειδη στελνονται σαν γραμμα.
Το θεμα ειναι οτι ο αποστολεας ειναι αξιοπιστος μιας και πολλοι εχουν παραγγειλει απο εκει....
Μια η απωλεια δεματος απο ενα αλλο μαγαζι στην Αγγλια ,μια αυτο αρχιζω να πιστευω οτι καποιος με δουλευει....:sick: :sick: Λίγο ατυχής η "σύμπτωση" ομολογουμένως, κάτι τέτοια είναι που σου κόβουν την όρεξη για αγορές από έξω.

Μήπως κανένας υπάλληλος στα ΕΛΤΑ της γειτονιάς σου έχει μοτοσυκλέτα με αρρύθμιστα καρμπυρατέρ;......λέω εγώ τώρα.

mars696
01/07/2010, 14:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Acacius
Λίγο ατυχής η "σύμπτωση" ομολογουμένως, κάτι τέτοια είναι που σου κόβουν την όρεξη για αγορές από έξω.

Μήπως κανένας υπάλληλος στα ΕΛΤΑ της γειτονιάς σου έχει μοτοσυκλέτα με αρρύθμιστα καρμπυρατέρ;......λέω εγώ τώρα.


:lol: :lol: :lol: :lol: λες?????
Παντως γελαω ακομα με την γκαντεμια μου αυτες τις μερες....αλλα αρχιζω και τα περνω....:evil: :evil:

Και οχι τπτ αλλο,σκεφτηκα να παω στα ελτα της περιοχης να ρωτησω πως και τι,αν ηρθε και τετοια,αλλα νομιζω οτι δεν λενε...:sick: :sick:

mars696
02/07/2010, 04:40
Ρε παιδια,υπαρχει κανενας που να εχει παραγγειλει το carbtune απο το συγκεκριμενο site, να μου πει αν ερχεται ειδοποιητηριο ή το αφηνουν απλα στην πορτα??????

Acacius
02/07/2010, 06:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από mars696
Ρε παιδια,υπαρχει κανενας που να εχει παραγγειλει το carbtune απο το συγκεκριμενο site, να μου πει αν ερχεται ειδοποιητηριο ή το αφηνουν απλα στην πορτα??????

Στη δική μου περίπτωση ειδοποιητήριο (ΕΛΤΑ Ηρακλείου Κρήτης).

infidel
02/07/2010, 07:41
Εμένσ μου δώσανε tracking number απο την εταιρία αλλά το μόνο που έλεγε είναι ότι παραδώθηκε στην overseas εταιρία (δηλαδή ΕΛΤΑ) Βέβαια ξέχασα να σου πω ότι την ίδια μέρα πήρα και κάτι άλλο από ένα άλλο site (Αγγλία) και έφυγε και αυτό Δευτέρα αλλά δεν έχει έρθει ακόμα. Δεν ξέρω με τι το στείλανε αυτοι όμως.

reinmeister
02/07/2010, 07:55
εγω θα προτιμουσα κατι με 4 μανομετρα και καλες βαλβιδες υποπιεσης...οσα δουλευουν με ραβδους δεν εχουν ιδιαιτερη ακριβεια...

iagos
02/07/2010, 11:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από mars696
Εχω στειλει μειλ στον αποστολεα και τον ρωτησα για tracking number ,αλλα μου ειπε οτι γι αυτα τα μικρα δεματα δεν υπαρχουν κωδικοι,επειδη στελνονται σαν γραμμα.
Το θεμα ειναι οτι ο αποστολεας ειναι αξιοπιστος μιας και πολλοι εχουν παραγγειλει απο εκει....
Μια η απωλεια δεματος απο ενα αλλο μαγαζι στην Αγγλια ,μια αυτο αρχιζω να πιστευω οτι καποιος με δουλευει....:sick: :sick:

Μήπως ο πωλητής σου είναι ο boozecruiser;
Είχα ακριβώς την ίδια περίπτωση με εσένα για το ίδιο αντικείμενο.
Ο πωλητής φαινόταν αξιόπιστος (με 757 κριτικές, 100% positive) αλλά όταν μετά από 3 εβδομάδες, που δεν είχε έρθει το δέμα, τον ρώτησα αν ξέρει πού βρίσκεται, άρχισε να επαναλαμβάνει την ημερομηνία αποστολής, να λέει πως αυτά δεν έχουν tracking ή reference number, ούτε απόδειξη κλπ,κλπ.
Στο τέλος, με απείλησε πως θα κόψει την επικοινωνία και το έκανε!
Τον ανέφερα στο resolution center του ebay και του paypal και τον υποχρέωσαν να επιστρέψει τα χρήματα (πρόσεξε μόνο γιατί υπάρχει χρονικός περιορισμός για την υποβολή αίτησης επιστροφής χρημάτων).
Φυσικά, το Carbtune δεν ήρθε ποτέ.

mars696
02/07/2010, 12:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από iagos
Μήπως ο πωλητής σου είναι ο boozecruiser;
Είχα ακριβώς την ίδια περίπτωση με εσένα για το ίδιο αντικείμενο.
Ο πωλητής φαινόταν αξιόπιστος (με 757 κριτικές, 100% positive) αλλά όταν μετά από 3 εβδομάδες, που δεν είχε έρθει το δέμα, τον ρώτησα αν ξέρει πού βρίσκεται, άρχισε να επαναλαμβάνει την ημερομηνία αποστολής, να λέει πως αυτά δεν έχουν tracking ή reference number, ούτε απόδειξη κλπ,κλπ.
Στο τέλος, με απείλησε πως θα κόψει την επικοινωνία και το έκανε!
Τον ανέφερα στο resolution center του ebay και του paypal και τον υποχρέωσαν να επιστρέψει τα χρήματα (πρόσεξε μόνο γιατί υπάρχει χρονικός περιορισμός για την υποβολή αίτησης επιστροφής χρημάτων).
Φυσικά, το Carbtune δεν ήρθε ποτέ.

Εσυ μιλας για ebay ετσι??? Εγω δεν το πηρα απο το ebay ,αλλα απο το "¨επισημο" site.:beer: :beer:

iagos
02/07/2010, 13:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από mars696
Εσυ μιλας για ebay ετσι??? Εγω δεν το πηρα απο το ebay ,αλλα απο το "¨επισημο" site.:beer: :beer:

Sorry, λάθος. :beer: