PDA

View Full Version : Θεσσαλονίκη φτωχομάνα ή αλλιώς Ο ΦΤΩΧΟΣ ΣΥΓΓΕΝΗΣ



ixnilatis
30/06/2005, 17:38
Με πιάνει το παράπονο ρε φούστη μου.....

Ζώ όπως και πολλοί άλλοι μέσα από το forum στην ομορφότερη πόλη της Ελλάδας αλλά εξακολουθεί να είναι ο φτωχός συγγενής της μητροπολιτικής Αθήνας.

Εξακολουθεί να είναι πάντα ουραγός και το αποπαίδι της.

Ζητάς κάτι και σου λένε ότι θα το φέρουν από την Αθήνα σε 4-5-6-7-8-9-10-11-12-14-15-20 μέρες.....κανά μήνα..... :mad:


Μετά από 15 μέρες μου φέρανε τα κράνη που είχα ποστάρει σε άλλο thread (κάτι Schouberth)

Σε ένα μήνα περίπου άλλο κατάστημα θα μου φέρει το Bagster

Σε ''λίγες'' μέρες άλλο κατάστημα θα μου φέρει το tank bag που θέλω...:mad:


Εντάξει....δε λέω άλλο Αθήνα άλλο Θεσσαλονίκη.... το 99% των εισαγωγέων είναι εκεί...αλλά όχι έτσι ρε παιδιά.
Πήρα κάτι πλαϊνές βαλίτσες για το Vara της GIVI και βγήκε προβληματικός ο μηχανισμός του συνδυασμού σε μία από τις 2...
ακόμα και αυτό για να γίνει πρέπει να τις στείλουνε ΑΘΗΝΑ...


Μου φαίνεται ότι η Θεσσαλονίκη μόνο για το εορταστικό 3ήμερο του Αγίου Δημητρίου και στα εγκαίνια της Δ.Ε.Θ είναι στο επίκεντρο....

Θλίβομαι αλλά αυτή είναι η πραγματικότητα... :sad:


18442

adam_tsouk
30/06/2005, 17:41
Ε, καλά και συ!


'Ελα για κανά μήνα στην Αθήνα να κάνεις τις δουλειές σου και ξανανέβα!






:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
30/06/2005, 17:43
min to les re filaraki exi ke kales mpougatses.....
mpougatses me malia....(kita milaber)
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

gmakris
30/06/2005, 17:48
Τι να κανεις αφου ο μισος πληθησμος της Ελλαδας ειναι στην Αθηνα ενω και το 60% της αγοραστικης δυναμης βρισκεται εντος Ν.Αττικης? Συνεπως ολα δουλευουν γυρω απο εκει.

Παντως εχω αγορασει 2 φορες απο Μotomarket που τα κεντρικα και οι αποθηκες ειναι Θεσσαλονικη και τα εχουν φερει σε 3-4 ημερες - δεν ξερω γιατι ειναι δυσκολο να συμβει το αντιστροφο.

Υποθετω οτι συμβαινει συχνα να θελουν να "ομαδοποιουν" τις αποστολες δηλαδη δεν κανουν αποστολη ενα-ενα τα κρανη αλλα περιμενουν να μπουν 3-4 παραγγελιες για να σταλουν ομαδικα.

νόμος της αγορας βλεπεις......:smilea:

AFTER
30/06/2005, 17:56
Καθε αντιπροσωπια και καταστημα δουλευει με διαφορετικους τροπους,μην τα τσουβαλιαζουμε ολα!

Εγω παντως θα ζητουσα,αν το βιαζομουνα,να το στειλουν με courier και τα εξοδα δικα μου,δικα τους ή μισα μισα(15€ το πολυ αν ειναι μεγαλο το δεμα)

ΜΠΟΡΟΥΝ να το κανουν,τριξε λιγο τα δοντια,παιζουν μεγαλα ποσοστα κερδους

Stergios69
30/06/2005, 18:11
Στις περισσότερες περιπτώσεις περιμένουν να μαζευτούν αρκετές παραγγελίες για να γλυτώουν μεταφορικά.
Βασικά, αν παράγγελνες το Bagster πχ από τον κεντρικό εισαγωγέα στην Αθήνα μπορούσε να σου το στείλει με κούριερ και σε δύο μέρες να το είχες.
(Η αλήθεια βέβαια είναι ότι μπήκα στο θέμα νομίζοντας ότι θα μιλά για την ανισότητα Αθήνας-περιφέρειας σε άλλα ζητήματα) :wave2:

free rider
30/06/2005, 18:22
νπορεί να γκρινιάζεις για το κράνος που αργεί να έρθει αλλά.................






αν αντέχεις ελα ζήσε στο καμίνι και θα σου πώ για πότε θα την κάνεις με ελαφρά πηδηματάκια...

Μύλος ρεεε...



:beer: :beer: :beer:

periklisk
01/07/2005, 14:44
Ναι και εμείς που είμαστε στην Αθήνα νομίζεις πως περιμένουμε λιγότερο?

Το undertail και το hugger που έβαλα στο μηχανάκι μου έκανε πάνω από ένα μήνα να το φέρει ο εισαγωγέας....

Άσε και εδώ ψιλοχάλια είναι....

idi
01/07/2005, 14:51
αμ τις Ακραπες? 1 1/5 μηνα περιμενα και ενω ηθελα Carbon εφερε τιτανιο :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

periklisk
01/07/2005, 14:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
αμ τις Ακραπες? 1 1/5 μηνα περιμενα και ενω ηθελα Carbon εφερε τιτανιο :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

και εγώ περίμενα 1 1/2 μήνα για την ακράπα.... είπαμε νικολαϊδης είναι αυτός.....

Μικρή Λουλού
01/07/2005, 14:58
αν απαντησω,θα ειμαι πολυ υποκειμενικος...
μαστορα μου..καλυτερα να περιμενεις και ενα μηνα γι'αυτο που ζητας,παρα να βιαστεις να εξισωθεις μ'αυτο το πανηγυρι..
μη βαζεις την Αθηνα σαν πηχυ γιατι θα χασεις το αλμα..
αν βιαζεσαι να καταντησεις,κατεβα..

φιλος Αθηναιος.