PDA

View Full Version : Λοιπόν.....



bikersonly
30/01/2004, 07:52
Καταρχήν καλημέρα σε όλους!!!

Χτες το βράδυ που λέτε πήγαμε με την ’ρτεμις βολτίτσα!Με τις μοτό μας και οι δύο!Θα μου πείτε ε και τώρα τι μας το λες!Ε και θα σας πω Ε και σας το λέω επειδή γουστάρω!χαχα!Στις ΓΕΝΙΚΕΣ δεν είμαι??Ώχου!χαχα!:D

Και που λέτε της έδωσα το ΧΧ.Δεν είναι η πρώτη φορά που της το δίνω.Το έχει πάρει και άλλη φορα.Παίρνω και εγώ το ελαφάκι της και γυρίζαμε.Σε ανοιχτό δρόμο χωρίς κίνηση.
Καταρχήν γενικά την μοτό μου δεν την έδινα ποτέ ή σπάνια.Και όταν την έδινα έκανα 50 τσιγάρα μονοκοπανιά από την αγωνία.

Την πρώτη φορά που της το έδωσα, λέω από μέσα μου "σιγά μην το πάρει, θα φοβηθεί κτλ κτλ".Και όμως το πήρε.Τσέκαρε πρώτα το βάρος του ΧΧ και αν μπορεί να το κοντρολάρει κούμπωσε 1η και ξεκίνησε.Έτσι απλά!Και η πλάκα είναι ότι δεν ανησύχησα καθόλου (έχει μεγάλη προίκα ντε χαχα!) πλάκα κάνω, δεν ανησύχησα καθόλου όπως είπα γιατί την έχω δει πολλές φορές πως οδηγεί το ελαφάκι της και ότι είναι προσεκτική και δεν κάνει βιαστικές και επιπόλαιες κινήσεις και ούτε παίρνει αέρα!
Με λίγα λόγια την εμπιστεύομαι σαν οδηγό.

Στον δρόμο που το έκανε βόλτα ήταν μια μεγάλη αλάνα στην οποία μπήκαμε για πιο άνετα.Και την έβλεπα και πήγαινε πάνω κάτω, έπαιρνε επιτόπου τις στροφές ΧΩΡΙΣ ΠΟΔΙΑ ΚΑΤΩ, και χωρίς να το σκέφτεται αλλά αποφασιστικά.Μέχρι και επιτόπου στροφή με πόδια και σε ΑΝΗΦΟΡΑ, που εκεί είναι δύσκολα ακόμα και για εμένα.Μην ξεχνάμε ότι είναι 1100 και 220 κιλά μοτό.Και αν έχεις συνηθίσει να οδηγάς μοτό ψηλόφτερη που κόβει πολύ το τιμόνι και ελαφριά είναι ακόμα πιο δύσκολο!Αλλά μια χαρούλα όλα.

Όταν ξαναλλάξαμε μοτό και φεύγαμε ....πως να το πω τώρα...ε θα το πω μπαμ και κάτω...χα! στην Αλεξάνδρας με τσάγιωσε!Και όχι μία φορά αλλά πολλές!:eek:

Από όλα αυτά το ευχάριστο είναι ότι στην πίτα που θα κόψουμε στην Χαλκίδα με βλέπω να έρχομαι με το ΧΧ αλλά συνοδηγός!Και να το οδηγάει η ’ρτεμις μου!!Χα!Ε να μην ξεκουραστούμε και λίγο?

Και πέρα από όλα αυτά το ηθικό δίδαγμα είναι ότι το ΧΧ που είναι HONDA είναι ΑΚΡΩΣ ΦΙΛΙΚΟ με τους πάντες!Ε να παινευτούμε και λίγο ντε!χα!

Και το άλλο ηθικό δίδαγμα είναι ότι γουστάρω άτομα με τσαμπουκά όμορφο όμως που δεν μασάνε να κάνουν βόλτα οτιδήποτε!Και προσεκτικά έτσι?Όχι φέρτο και ότι γίνει!Το χα δώσει σε 2 φίλους μου και ο ένας ούτε το stand δεν έβγαλε και ο άλλος το πήγε ευθεία και δεν μπορούσε να γυρίσει!Παρόλο που και οι δύο οδηγούνε μοτό.Ψηλόφτερες.
Ε όταν βλέπεις μια κοπέλα και δεν μασάει και το πηγαίνει και μια χαρά λέει πολλά!

’ντε ’ρτεμις μου και με την R6 σύντομα!!! (Είναι YAMAHOβια αλλά θα προσπαθήσω να την αλλάξω!χαχα!)

Υ.Γ Αφού την έκανε βόλτα για αρκετή ώρα και με πολλές επιτόπου στροφές και γενικά όχι ευθείες με ρώτησε αν την πήγαινε καλά! Ε τι της λες τώρα?Ότι αν συνεχίσει έτσι σε λίγο καιρό θα το σηκώνει σούζα??Χαχα ΕΥΓΕ ΚΟΡΙΤΣΑΡΑ ΜΟΥ!!

almalibera
30/01/2004, 08:30
I would like to thank my mother, my fother, my boyfriend, my agent....

(oscar γίναμε....):D


:o :o :o :o

Ελα, έλα με κανεις και κοκκινίζω.....:)


(Δεν ξερω εαν οντως τα πηγα καλα για αρχαρια πανω σε 1000αρι, ξερω ομως οτι ειχα εμπιστοσύνη στα χέρια μου και στον ευατό μου)

Τελικά ολα ειναι στο μυαλό μας! Ολα!
Ισως αν δεν φοβόμουν τόσο πολύ, θα εβγαινα και παραεξω...:D

Η αληθεια ειναι οτι κουμπώνοντας μια πρώτη ολοι οι φόβοι εξαφανίζονται και πολύ απλα...φεύγω!!!
Στις ανηφορες και στις σροφες ειχα μια μικρή δυσκολία, καθ'οτι βαρια μηχανή, αλλα με το καιρό και την πείρα ξεπερνιούνται όλα!

Anyway, Μιχάλη μου, σε ευχαριστώ που μου την έδωσες και μου την εμπιστεύτηκες (και εγώ με την σειρά μου δεν σε απογοήτευσα)

Τί να πω βρε παιδια....οδηγώντας το αναρωτήθηκα το εξής: Καλά η 1η και η 2α αντε και η 3η τις υπολοιπες ταχύτητες ΓΙΑΤΙ ΤΙΣ ΕΧΕΙ...???!!!!!;) ;)

SSMPRINIS
30/01/2004, 08:37
Καλημέρα και από εμένα Μιχαλιό!

Ξέρω ξέρω ...έχουμε πολύ καιρό να τα πούμε(να σφαχτούμε δηλαδή!)και σίγουρα σου έλειψα!Ο λόγος που γράφω είναι ότι με συγκίνησες ρε μπαγασάκο , δίνοντας το ΧΧ σου στο ταίρι σου ...κάποιος από εδώ μέσα της είπε μια φορά ότι ο όγκος δεν παίζει ρόλο (ΝΑ ΤΟΝ ΑΚΟΥΤΕ ΤΟΝ ΓΕΡΟΚΩΣΤΑ!)και ότι το καλύτερο σχολείο , για μετάβαση στα μεγάλα κυβικά , είναι τα street 600άρια...νάτο Μιχαλιό!είδες που καμιά φορά πρέπει να έχουμε εμπιστοσύνη στο ένστικτο ;

Αυτό που θα σου πω είναι να την ενθαρρύνεις να συνεχίσει γιατί το έχει στο αίμα της(που σημαίνει ότι όσο και να θέλει δεν μπορεί να το αποβάλει...)και πρέπει να μυηθεί ανεβαίνοντας σιγά σιγά κατηγορία!

Αυτά....και τέλος θα πω.........Πάρε επιτέλους στην κοπέλα ένα 600 να βρει την υγειά της!!!



ΥΓρε συ δεν πιστεύω να φοβάσαι μην γίνει πιο γρήγορη από εσένα;αλλά και να γίνει....που το κακό;

GyPsy
30/01/2004, 08:55
....ΝΑ ΧΑΙΡΟΜΑΙ....

ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΥΟ ΣΑΣ!!!



ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ...........................


ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΜΑΖΟΝΑ ΜΑΣ...........................

bikersonly
30/01/2004, 09:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από SSMPRINIS
1. Αυτά....και τέλος θα πω.........Πάρε επιτέλους στην κοπέλα ένα 600 να βρει την υγειά της!!!

2. ΥΓ ρε συ δεν πιστεύω να φοβάσαι μην γίνει πιο γρήγορη από εσένα;αλλά και να γίνει....που το κακό;

Ναι ρε Κωστάκη έχουμε καιρό να τα πούμε!!Και μου λείπεις ρε μπαγασάκο!!!Α ρε σουζοχαζομπαμπά!!!Σε χαίρομαι ρε φίλε!!Θα τα πούμε το ΣΚ!

ΠΑΝΤΑ τον ακούω τον Κωστάκη!Και έχω μάθει πολλά από σένα!Και συνεχίζω να μαθαίνω!Εμ τι τσάμπα τα πινα τα τσαγάκια???Χοχο!!

1.Τα λεφτά μας λείπουν!!Αλλά σύντομα σίγουρα θα γίνει πραγματικότητα!Το βλέπω στα μάτια της!

2.Λες?? Δεν το φοβάμαι αλλά πολύ πιθανό!Φαντάζομαι να πίνουμε καφεδάκι και να μου λέει ε δεν πάμε να "ξύσουμε" κάνα γόνατο? :eek:

bikersonly
30/01/2004, 09:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από GyPsy
[BΑΝΤΕ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ...........................


ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΜΑΖΟΝΑ ΜΑΣ........................... [/B]

Κωστή δεν υπάρχει καλύτερο πράγμα να έχεις κοινή αγάπη με το ταίρι σου!Και να σε καταλαβαίνει!Και να είναι και μηχανόβια!!
Για αυτό όλοι έξω να ΒΡΕΙΤΕ ΤΗΝ ΑΜΑΖΩΝΑ ΣΑΣ!!χαχα! ;)

Electra
30/01/2004, 09:28
Μπράβο ρε Mike και μπράβο και στην ’ρτεμις που απέδειξε επάξια ότι δέν έχει να φοβηθεί τίποτα από μερικά cc παραπάνω.
Αυτό είναι, άμα έχεις εμπιστοσύνη στα χέρια και στο μυαλό σου όλα γίνονται!!!

Αααα, και μή τον ακούς ’ρτεμις!!!!!!
Το R6 είναι γαμάτο !!!!!!!!

SSMPRINIS
30/01/2004, 09:30
OK!!!To ΣΚ πρόθημα θα σε κεράσω ....τσαγάκι.....στο σαλόνι του σπιτιού μου ρε αθεόφοβε !!!αμέσως κοκκίνισες !:D φέρε φυσικά και την ....απαραίτητη παρέα μαζί σου!
:cool:

flavor
30/01/2004, 18:12
μπράβο σε σένα μιχάλη που εμπιστεύτηκες την αγαπημένη σου στην αγαπημένη σου και άλλο ένα μπράβο σε σένα άρτεμη που τον έβγαλες ασπροπρόσωπο με την οδήγηση σου.

ναστε πάντα καλά για να μοιράζεστε το πάθο σας;)

άντε και με το 600cc σύντομα άρτεμη!!

ireneepi
30/01/2004, 19:10
Παντα τετοια.....:D

foti
31/01/2004, 02:13
μπραβο στην αρτεμις που αντιπροσωπευει ετσι επαξεια το φυλο μας! μ αρεσει πολυ να βλεπω και να ακουω τετοια! αλλα και ο μιχαλης σωστοτατος!!! ειχε πολυ συναισθημα το κειμενο! μπραβο ρε παιδια! να σας βλεπουμε να σας καμαρωνουμε!!!;)