PDA

View Full Version : Tdm 2006??



SAMS6
30/06/2005, 19:22
Υπαρχει σχεδιο για κινητηρα 1000 cc.....??

:confused: :confused:


Ξερει κανενας κατι για τετοιο σατανικο σχεδιο??

:evil: :evil: :evil: :evil:


Αν ξερει καποιος,εχει ακουσει κατι ή οτιδηποτε let us know........:wave2:

AFTER
30/06/2005, 19:42
Θα ηταν κατι ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ αν εκανε κατι τετοιο η ΥΑΜΑΗΑ(που θα το κανει....)

Παντως δεν ξερω αν μου αρεσε ενας μεγαλωμενος/δυναμωμενος εν σειρα κινητηρας, ή ενας νεος V-2

:confused:

gmakris
30/06/2005, 21:27
Καλο θα ηταν ενα V2 για να "ξυπνησει" τον ανταγωνισμο......:D

Tigas
30/06/2005, 22:22
Η ΥΑΜΑΗΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΝΕΟ 1000 V2 ΕΝΩ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΕΤΟΙΜΟ ΒΛΕΠΕ BULDOG

THEOD
30/06/2005, 22:31
Το θέμα δεν είναι αν το tdm θα αποκτήσει 100 κυβικά ακόμα...

Το θέμα είναι ότι κατά την γνώμη μου το μηχανάκι χρειάζεται βελτίωση ΣΥΝΟΛΙΚΑ.

Καθώς ψαχνόμουνα για την καινούργια μου μηχανή, οδήγησα αρκετά ένα tdm 05 και μπορώ να πώ ότι δεν καταλαβαίνω γιατί αυτό το μηχανάκι πουλάει τόσο...
Χωρίς να είναι φτηνό στην τιμή, προσφέρει λίγα πράγματα στον αναβάτη και δεν μπόρεσα να βρώ τον λόγο που θα μπορούσε να με κάνει να αγοράσω ένα (πλήν ίσως του εξτρά ABS στο 05)...
Νομίζω ότι τα περισσότερα εξακοσάρια (όπως το FZ6 που είχα) προσφέρουν περισσότερες και μεγαλύτερες συγκινήσεις σε αρκετά χαμηλότερη τιμή...

AFTER
30/06/2005, 23:22
Ενας λογος ειναι οτι φαινεται(θα το εξηγησω αυτο) το πιο σπορ απο ολα τα on-off χιλιαρια!

Ειναι καθαρα street στο στησιμο,εχει 18'' μπροστινο τροχο,ειναι πιο ''μαζεμενο'', και εχει την πιο σπορ γραμμη(αν και αυτο ειναι αντικειμενικο)

Μπορει και εγω να θεωρω το vstrom το καλυτερο στο ειδος του,ομως μαλλον σε TDM θα κατεληγα,και ομολογω οτι ο κινητηρας του δεν με εχει εντυπωσιασει και μενα!

Ειναι οντως παλιο παντως(αν και αυτο δεν πειραζει) και βλεπω την YAMAHA να βγαζει ενα εντελως νεο μηχανακι!

Το εκανε αλλωστε με τα R1,FZ6,MT-01....

Ο κινητηρας του BULLDOG δεν υπαρχει περιπτωση να μπει σε τετοιο μηχανακι για 2 λογους!
Ειναι παν-βαρυς και αδυναμος μεχρι εκει που δεν παει(1100cc-50hp)

gdevelek
30/06/2005, 23:42
THEOD, προφανώς θεωρείς το TDM πολύ χειρότερο από το V-strom1000 (αφού το θεωρείς χειρότερο κι από το FZ6 που πούλησες για να πάρεις το V-strom), είμαι λοιπόν περίεργος, πού πιστεύεις πως υστερεί και μάλιστα τόσο;

Για μένα, πάντως, το TDM900 είναι:

λίγο πιο αδύνατο
πολύ πιο όμορφο
σαφώς πιο ελαφρύ
σαφώς πιο "μαζεμένο"

THEOD
30/06/2005, 23:59
gdevelek

Eίναι βαρύ και άδικο να πείς για ένα μηχανάκι αν είναι καλύτερο ή χειρότερο από ένα άλλο ειδικά αν δεν έχεις ζήσει μαζί του....

Οι συνεπαγωγές που κάνεις κατά την γνώμη μου δεν ευσταθούν. Το ότι αλλάζει κάποιος μια μηχανή, δεν σημαίνει ότι πάντα παίρνει κάτι "καλύτερο". Πολλές φορές απλά παίρνει κάτι διαφορετικό...
Γι αυτό και όταν μίλησα για το TDM, απέφυγα ΕΠΙΤΗΔΕΣ και ΕΠΙΜΕΛΩΣ τέτοιους ισχυρισμούς.

Αλλά όταν οδηγείς ένα ακριβό σχετικά και καλοπουλημένο μηχανάκι, περιμένεις να νοιώσεις μερικά πράγματα που να δικαιολογήσουν το γιατί τόσοι άνθρωποι έδωσαν αυτά τα χρήματα και το αγόρασαν...

ΕΓΩ αυτό ΔΕΝ ΤΟ ΕΝΟΙΩΣΑ...

Αντίθετα το μηχανάκι (ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΕ ΕΝΟΧΛΗΣΕΙ για να είμαι δίκαιος...) δεν με εντυπωσίασε πουθενά.

Μου φάνηκε σχετικά λίγο στον κινητήρα, αρκετά "ξεκομμένο" στην αίσθηση που έχει ο αναβάτης από τους τροχούς, με αίσθηση αρκετά "φλού" και στο "περίπου", όχι ιδιαίτερα πλούσιο ή ποιοτικό για τα λεφτά του, ακόμα και οι φρενούκλες του έδειχναν να φέρνουν σε δύσκολη θέση το μπροστινό του και την γεωμετρία του(δεν ήταν η έκδοση με ABS). Αυτά όσο αφορά την ευχαρίστηση στην οδήγηση.
Από την άλλη όσο αφορά τις ταξιδιάρικες αρετές του, οι χώροι του δεν ήταν τεράστιοι, σοβαρή προστασία από τον αέρα δεν φάνηκε να διαθέτει, και δεν μπορώ να πώ ότι οι αναρτήσεις του ήταν μαγικό χαλί....

Αν θα έπρεπε σε 2 λέξεις να περιγράψω την εμπειρία μου από την οδήγησή του θα έλεγα ότι είναι μια "χρυσή μετριότητα". Μου έδωσε την εντύπωση μιας μοτοσυκλέττας πολλαπλών χρήσεων που όμως τίποτα δεν το κάνει με "ψυχή"....Δύσκολες έννοιες το ξέρω αλλά μιλάμε για συναισθήματα...

Δεν αποκλείεται και να το αδικώ και το μηχανάκι σε μια μακρόχρονη συμβίωση να ξεδιπλώσει αρετές που δεν γίνονται εμφανείς σε μια μισάωρη επαφή, πάντως με βάση αυτά που ΕΓΩ ένοιωσα το απέρριψα από τις επιλογές μου...

Φυσικά ΔΕΝ είμαστε όλοι ίδιοι, ούτε όλοι ζητάμε τα ίδια πράγματα από μια μηχανή, οπότε για κάποιους άλλους μπορεί και να είναι το ιδανικό μηχανάκι...Περί ορέξεως κολοκυθόπιττα...

Αλλά πάντα καταγράφουμε τις προσωπικές μας εμπειρίες και κρίνουμε με αυτές. Έτσι δεν είναι ???

GST
01/07/2005, 06:54
tdm 900

ειναι πολυ καλο για ενα μετριο αναβατη που δεν ζηταει και πολλα απο την μοτοσυκλετα του.........εχει ενας κολλητος μου στη δουλεια και το παιρνω που και που για καμια βολτα......αυτα που παρατηρησα

οι αναρτησεις του ειναι χαλια και μπρος και πισω.....με το 18αρι μπροστινο οι μισοι που ξερω ψαχνουν να βρουν ενα ζευγαρι πιο σπορ λαστιχα και δεν βρισκουν.......η θεση οδηγησης σε σχεση με το τιμονι και τις πληροφοριες που παιρνεις απο το μπροστινο ειναι πολυ λιγες...προστασια απο αερα ..μονο με ψιλη ζελατινα...γενικα δεν ειναι για σπορ οδηγηση....το μονο συν που ειδα ειναι το κιβωτιο του που βοηθαει τον σχετικα αδυναμο μοτερ ....γενικα ενα συνολο μετριο για καποιον με απαιτησεις

after.....για οδηγησε ενα tiger και κανενα multi και τα λεμε
:evil:

:wave2: :wave2:

AFTER
01/07/2005, 08:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST


after.....για οδηγησε ενα tiger και κανενα multi και τα λεμε
:evil:

:wave2: :wave2:

Το multi δεν ειναι on-off,για αυτο δεν το ανεφερα!
Eιναι street και πολυ καλα κανει!
Πολυ ευχαρίστος μια βολτα,γιατι το ζαχαρωνα κιολας!
PM me! :wave2:

GST
01/07/2005, 08:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Το multi δεν ειναι on-off,για αυτο δεν το ανεφερα!
Eιναι street και πολυ καλα κανει!
Πολυ ευχαρίστος μια βολτα,γιατι το ζαχαρωνα κιολας!
PM me! :wave2:

το multi ειναι οσο on-off ειναι και ολα τα αλλα της κατηγοριας....
απλα δεν το ζηταει το κοινο ειτε λογω εμφανισης ειτε λογω ducati....με οτι συνεπαγεται αυτο.....οτι αναφερα παραπανω δεν το αναφερα για να εξιψωσω το μηχανακι μου η να κατηγορησω καποιο αλλο ...απλα το tdm ειναι αυτο που ειναι και απευθυνεται εκει που απευθυνεται....ενας καλυτερος κινητηρας δεν θα βελτιωσει τιποτα εκτος απο το image καποιον στα φαναρια και δεν βρισκω λογω η yamaxa να το κανει....υπαρχει κοσμος που τον ενδιαφερει η μηχανη χωρις απαραιτητα να τους ενδιαφερει και η σπορ οδηγηση......για να μην παρεξηγηθω υπαρχουν οδηγοι που το πανε σφαιρα το tdm απλα οταν ζητησουν το κατι παραπανω το μηχανακι δεν ανταποκρινεται ...και οσοι εχουν προσπαθησει να το βελτιωσουν (ειναι αρκετοι) κατεληξαν τελικα σε αλλαγη μοτοσυκλετας

υγ....οποτε βρεθουμε σε βολτα ευχαριστως :smilea:

TRX124
01/07/2005, 08:47
το πιθανοτερο ειναι να μεινει σε δικυλινδρο εω σειρα και για ιστορικουσ λογουσ(το πρωτο τετραχρονο μηχανακι τησ υαμαηα ηταν δικυλινδρο εν σειρα)αλλα και λογω μαρκετινγκ(μην λενε οτι αντιγραφει)

DUKASII
01/07/2005, 08:59
στη yamaha..να βγάλει κανα καινούριο..fazer 1000 με το μοτερ το πιστολι το ρ1...τιποτα φρενούκλες...

ενα ανανεομένο σχεδιο να χτυπαει στα ισια τα αλλα..
και με όλες τις ανέσεις??

εμενα αυτο μου κανει εντύπωση..που δεν εχει δώσει βάση σε αυτο το ευχρηστο μηχανάκι οπου θα μπορούσε να το κάνει να είναι πρώτο σε πωλήσεις..:confused:
τεσπα!

για το tdm δεν εχω άποψη..αλλα πιστέυω οτι στα λεφτα και στα κυβικά που ειναι...
δεν προσφέρει αυτα που πρεπει για τη τιμή του.
ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ON -OFF!!

SAMS6
01/07/2005, 17:14
Οντως το TDM ειναι μονο on...

Φιλε GST,θα συμφωνησω στο "ειναι αυτο που ειναι και απευθυνεται εκει που απευθυνεται..." προσθετωντας οτι ετσι οπως ειναι μπορει και καλυπτει ενα μεγαλο ευρος αναβατων(και εμενα μεχρι προτινος για αρκετο καιρο.....:) )


Δεν υπαρχει θεμα παρεξηγησης απλα θα διαφωνησω στο "οσοι εχουν προσπαθησει να το βελτιωσουν (ειναι αρκετοι) κατεληξαν τελικα σε αλλαγη μοτοσυκλετας"..........:nono: :nono: :nono:


Μπορει να μην κολλαει κατω,να μην εχει αναποδο μπροστα και να ειναι λιγο στο περιπου αλλα αν ασχοληθεις πραγματικα μαζι του μπορεις και να το φερεις στα μετρα σου και να καλυψει τις απαιτησεις ενος (μεσου,οπως ειμαστε οι πιο πολλοι και εγω φυσικα) αναβατη......
Αρκει λογικα να μην μεινεις σε ενα ζευγαρι εξατμισεων.....
;) ;)


Και με την αναμενομενη αξιοπιστια της Ιαπωνιας (οχι οχι δεν ειναι μπηχτη....!:) :) ;) ;) :beer:

Λογικο ειναι οτι δυσκολα θα δεις καποιον με Multi που δεν εχει μερακι και καποιες βασικες γνωσεις....
Ετσι λογικα υπαρχουν και ιδιοκτητες TDM που το αφηνουν,βαζουν μονο βενζινη και καμια φορα το πανε για σερβις και λαδακια.....

AFTER
01/07/2005, 17:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από SAMS6

Λογικο ειναι οτι δυσκολα θα δεις καποιον με Multi που δεν εχει μερακι και καποιες βασικες γνωσεις....
Ετσι λογικα υπαρχουν και ιδιοκτητες TDM που το αφηνουν,βαζουν μονο βενζινη και καμια φορα το πανε για σερβις και λαδακια.....

Ασχετως μηχανακιου,παιδια στο 2005 ζουμε,ημαρτον!

Σιγα μην πρεπει να ανοιγω καπακια και να κατεβαζω κινητηρες την σημερον ημερα για να χαιρομαι του μοτοσυκλετισμου!
Εχω λυσει και εχω κατεβασει απειρα και εχω κανει πατεντες σε αλλα τοσα.
Σιγουρα σε πολλους,και εγω ειμαι ενας απο αυτους,αρεσει να ΒΕΛΤΙΩΝΟΥΝ την μηχανη τους,δεν νομιζω ομως ΠΛΕΟΝ να κατσει κανεις να αρχιζει να λυνει κινητηρες και αναρτησεις,μονο και μονο για να ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΕΙ!

Τα του προηγουμενου αιωνα περασαν ανεπιστρεπτι!

Πλεον δεν εχω ουτε χρονο,ουτε ορεξη να ψαχουλευω(λυνω) την μηχανη για παραπανω απο 1 ωρα!
Συγνωμη αλλα προτιμω να την ΟΔΗΓΑΩ,που ουτε και αυτο προλαβαινω....

TheDreamMachine
03/02/2006, 13:06
Δεν αποκλείεται και να το αδικώ και το μηχανάκι σε μια μακρόχρονη συμβίωση να ξεδιπλώσει αρετές που δεν γίνονται εμφανείς σε μια μισάωρη επαφή,

Se mia protash ta eipes OLA !!!

Egw to agorasa gia pollous kai diaforous logous , alla sigoura oxi giati htan to kalytero pou tha mporousa na parw.
Twra omws to lew kai to pistevw .....

Einai makran to kalytero ergaleio apo oles tis pleyres.

TheDreamMachine
03/02/2006, 13:18
Τώρα όσον αφορά το καινούριο μοντέλο.
Πρίν ένα μήνα πήγα σε έναν έμπορο στην Θηβών να βάλω τις καινούριες μου REMUS Revolution.
Εκεί είδα ένα απίστευτο TDM 900 '05 '' ΤΟΥΜΠΑΝΟ ''.
Ρώτησα και για καινούριο μοντέλο και η απάντηση ήταν η εξής :
Πήγαμε και το είδαμε στην έκθεση (δεν θυμάμαι σε ποιό μέρος).
Είναι μηχανικά ολόιδιο με το '05 απλά έχουν βγάλει κάτι απαίσια χρώματα (λαχανί , μπέζ , πορτοκαλί).
Κάτι σαν το ΧΤ 600 το ΒΕΝΕΤΤΟΝ δηλαδή.

Για το 1000άρι λένε για μετά το 2008.

Αυτά.

kachius
03/02/2006, 13:37
Εγώ θα συμφωνήσω με τον GST:

....υπαρχει κοσμος που τον ενδιαφερει η μηχανη χωρις απαραιτητα να τους ενδιαφερει και η σπορ οδηγηση......για να μην παρεξηγηθω υπαρχουν οδηγοι που το πανε σφαιρα το tdm απλα οταν ζητησουν το κατι παραπανω το μηχανακι δεν ανταποκρινεται ...


Είχα περίπου 2 χρονια το 850 και ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος.
Για την καρηγορία του (ποιά είναι όμως δε ξέρω:confused: :eyepop: ) είναι γαμάτο!!! Έχει αρκετά σπορ χαρακτήρα (για την κατηγορία του :confused: :eyepop: )

Για ποιο λόγο το πήρα;
Γιατί δεν ήξερα αν θέλω on-off ή σπορ!
Το σίγουρο ήταν ότι ήθελα γκάζι (σχετικά πάντα,έτσι;)
και στρωτή ροπή, καθώς ήταν το πρώτο μου μηχανάκι.

Γιατί το έδωσα;
Μεγάλωσα νομίζοντας ότι θέλω εντούρο.
Όταν έφτασε η κρίσιμη ώρα (στα 25 μου!!!) ζαχάρωνα τα
street-άκια. Στη συμβίωσή μας εξάντλησα τα σπορ όριά του
(δεν είναι και πολύ δύσκολο) και τελικά...ήθελα περισσότερο!

Αργά ή γρήγορα θα το άλλαζα.
Τελικά το άλλαξα γρήγορα για λόγους άσχετους με το ίδιο
το μηχανάκι. Υπό άλλες συνθήκες θα το είχα ακόμα...






*Η κατηγορία του;
Νομίζω ότι δεν έχει καμμία σχέση με V-strom/Varadero κτλ.
Η ταπεινή μου γνώμη είναι ότι συγκρίνεται μόνο με
το multi όπου χάνει σε σπορ ικανότητες αλλά κερδίζει
σε άνεση... (πριν το multi ήταν μόνο του το καημένο...)
Α!!! και σε καμμία περίπτωση δεν είναι -off.


(ουφ!...κουράστηκα)

Akefalos
04/02/2006, 02:34
Ε όχι και αδύναμο το TDM ρε παιδιά!!
Με τι το συγκρίνετε?Δηλαδή τα υπόλοιπα on-off,touring( και δεν ξέρω εγώ πως λέγεται αυτή η κατηγορία πλέον) είναι τόσο πιο δυνατά και γρήγορα?
Εντάξει τα v-strom και varadero είναι πιο δυνατά αλλά όχι και τόσο πολύ.Η transalp χειρότερη.Τα multistrada στα ίδια επίπεδα και πολύ πιο ακριβά.

Τώρα αν το συγκρίνετε με κάνα R1 ε ναι τότε υστερεί λίγο σε δύναμη και σε γκάζι....

Εγώ το θεωρώ μια χαρά μηχανή με αρκετό γκάζι και μεγάλη ροπή,άνετη για ταξίδια και για το συνεπιβάτη.

Το νέο μοντέλο θα είναι όντως ολόιδιο με το περσινό.Μόνο τα χρώματα αλλάζουν.

ironbum2
06/02/2006, 13:56
Σαν κάτοχος TDM 900 να πω οτι όντως η μηχανή είναι λίγο απ'ολα.
Με αυτήν πάω καθημερινά στην δουλειά μου (κορυφαία της κατηγορίας στην πόλη. είναι θεόστενη και χωράει παντού!!!!!)

Με αυτήν κάνω καμια εξόρμηση όποτε έχω χρόνο. Δεν έχω σπορ ανησυχίες και ούτε θέλω να ξύνω γόνατο και να βγαίνω με "ανάποδο"...

Με αυτήν κάνω κάθε χρόνο τις καλοκαιρινές μου διακοπές και την φορτώνω σαν γαιδούρι. (τριβάλιτσος + τανκ βανκ + γυναίκα εγνατία άνετα 180 km/h)

Θέματα

Προστασία από τον αέρα : με 60 ευρώ ζελατίνα Kappa και με το 1.75 που είμαι είναι μια χαρά.

Σπορ συμπεριφορά: Με 1300 ευρωπουλάκια βάζεις ohlins και γίνετε τρένο!!! (επόμενη βελτίωση)

όσο για την τιμή που λέτε οτι είναι ακριβό μάλλον είναι το πιο φτηνό της κατηγορίας του!!!!

Τα υπέρ : Είναι πανάλαφρο, είναι θεόστενο, έχει μικρή κατανάλωση (με 120 χλμ/ώρα έχω βγάλει 400 χλμ με ένα ρεζερβουάρ), είναι το πιο φτηνό στην κατηγορία του, είναι όντως μηχανή πολλαπλής χρήσης, είναι YAMAHA.

Τα κατά: Το είπατε εσείς...πλην του βάρους και της στενής σιλουέτας δεν είναι κορυφαίο πουθενά αλλού. (αυτό σε ένα all round μηχάνημα μάλλον είναι ουτοπία)

teobreva
17/02/2006, 23:36
εγω ηθελα να το αγορασω μονο και μονο για το θορυβο που κανει αν εχει ακραπα!!!:winka:

sotpag
17/02/2006, 23:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmakris
Καλο θα ηταν ενα V2 για να "ξυπνησει" τον ανταγωνισμο......:D



και με τον χρονισμος που εχει τωρα το tdm μπορει να ειναι σε σειρα αλλα δουλευει σαν V2 :wave2:

οποτε.... λιγα αλογα ακομα δεν βλαπτουν...

Man7
01/03/2006, 11:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από TheDreamMachine
Τώρα όσον αφορά το καινούριο μοντέλο.
Πρίν ένα μήνα πήγα σε έναν έμπορο στην Θηβών να βάλω τις καινούριες μου REMUS Revolution.
Εκεί είδα ένα απίστευτο TDM 900 '05 '' ΤΟΥΜΠΑΝΟ ''.



Για πες, για πες !!! :) :) :) :) :)


Μ.

dirtbird
03/03/2006, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akefalos
[B]
Τώρα αν το συγκρίνετε με κάνα R1 ε ναι τότε υστερεί λίγο σε δύναμη και σε γκάζι....
/B]

Tόσο δα, λιγουλάκι:winka:
Καλά πλάκα μας κάνεις, με το Ninja 900 (original του 86), που είχα προηγουμένως το πάταγα για πλάκα , το R1 που έχει +60 τουλάχιστον στο τροχό είναι λίγο πιο δυνατό?

el_hymador
04/03/2006, 21:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
Η ΥΑΜΑΗΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΝΕΟ 1000 V2 ΕΝΩ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΕΤΟΙΜΟ ΒΛΕΠΕ BULDOG

χμ, ο κινητηρας του bulldog προερχεται απο τα xv-1100 custom...δεν θα ταιριαζε με τιποτα σε ενα tdm , ειναι ροπατος αλλα πολυ αργος στο ανεβασμα , θεοβαρος και με λιγοστη ιπποδυναμη.
Παντως , η Υamaha πρεπει να το σκεφτει για ενα v2...εδω και πολλα χρονια δουλευει ειτε με παραλληλους δικυλινδρους ειτε με τετρακυλινδρους , V2 δεν εχει...το ιδιο και η kawasaki , αλλα αυτη δανειτηκε για λιγο απο την suzuki...

Προς το παρων θαυμαστε μηχανο τρελο , τον πιο τσαμπουκα στην κατηγορια....φοραει τον κινητηρα του ΤΝΤ ητη 120 αλογατα ....

ΒΕΝΕLLI TRE-K 1130cc


39549

mirrorofsorrow
05/03/2006, 03:27
Πανέμορφο είναι αλλά... Banelli. Με την αντιπροσωπεία να εδρεύει στα Τρίκαλα, μάλλον ρισκάρεις αγοράζοντάς το. Δεν ξέρω βέβαια κατά πόσο θα εισαχθεί Ελλάδα.

Πάντως πρέπει να σκοτώνει μια ςκαι προέρχεται κατευθείαν απο το ΤΝΤ.

stavrouliasp
05/03/2006, 08:18
ergaleio...:a23: :a23: :a23:

el_hymador
05/03/2006, 12:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από mirrorofsorrow
Πανέμορφο είναι αλλά... Banelli. Με την αντιπροσωπεία να εδρεύει στα Τρίκαλα, μάλλον ρισκάρεις αγοράζοντάς το. Δεν ξέρω βέβαια κατά πόσο θα εισαχθεί Ελλάδα.

Πάντως πρέπει να σκοτώνει μια ςκαι προέρχεται κατευθείαν απο το ΤΝΤ.

Εχεις δικιο...το θεμα με τους Ιταλους γενικοτερα , ειναι οτι βγαζουν μηχανακια τοσο μουν@ρες που καθε προσπαθεια για ορθολογιστικη προσεγγιση για την αγορα τους , παει περιπατο.....

Αν το ''πραγμα'' εχει μια αξιοπρεπη οδικη συμπεριφορα (που θα εχει , Ιταλικο ειναι!!!) θα παιρνει τα σωβρακα απο τα multistrada....εκτος και αν η ducati φορεσει τον κινητηρα του 999 στο multi , οποτε .....


παντως ειπαμε....ειναι μουν@ρ@!!!


39576

el_hymador
05/03/2006, 12:15
.....


39577

el_hymador
05/03/2006, 12:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Εχεις δικιο...το θεμα με τους Ιταλους γενικοτερα , ειναι οτι βγαζουν μηχανακια τοσο μουν@ρες που καθε προσπαθεια ορθολογιστικης προσεγγιση για την αγορα τους , παει περιπατο.....

Αν το ''πραγμα'' εχει μια αξιοπρεπη οδικη συμπεριφορα (που θα εχει , Ιταλικο ειναι!!!) θα παιρνει τα σωβρακα απο τα multistrada....εκτος και αν η ducati φορεσει τον κινητηρα του 999 στο multi , οποτε .....


παντως ειπαμε....ειναι μουν@ρ@!!!

ruyjin
07/03/2006, 14:03
καλα ολα
αλλα την πισω σελα γιατι την εχουν σηκωσει ετσι?

ε?

:sick:

el_hymador
07/03/2006, 18:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
καλα ολα
αλλα την πισω σελα γιατι την εχουν σηκωσει ετσι?

ε?

:sick:

...γιατι μπρος στα καλη ...ποιος τον γ@μει τον συνεπιβατη?:lol:

Man7
08/03/2006, 08:13
Εμένα θα μου πει κανείς για κείνο το ΤΟΥΜΠΑΝΟ TDM900 στη Θηβών;

ε;

DreamMachine;;

:)

M.

Daemon
08/03/2006, 08:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Man7
Εμένα θα μου πει κανείς για κείνο το ΤΟΥΜΠΑΝΟ TDM900 στη Θηβών;

ε;

DreamMachine;;

:)

M.

Ενταξει, δεν ειναι και τοσο τουμπανο.. αν εννοει ενα μαυρο. Ζελατινα, καρινα, εξατμισεις, αναρτηση πισω, ελλατηρια εμπρος, δισκοφρενα, 6πιστονες δαγκανες. τρομπα φρενου + μανετα συμπλεκτη, σωληνακια υψηλης..

Daemon
08/03/2006, 13:13
Διορθωση.. τωρα εχει 4πιστονες δαγκανες και 2χ διπλα δισκοφρενα.. Αλλαζει συνεχεια αυτο το μηχανακι:wacko:

Daemon
08/03/2006, 20:42
Και μια φωτο :a32: :a8:


40063