PDA

View Full Version : SUZUKI ADDRESS ΠΑΡΑΞΕΝΟΣ ΘΟΡΥΒΟΣ



KAT-TASSOS
03/06/2010, 11:16
καλησπερα παληκαρια
εχω ενα suzuki address εχω κανει 26000 χλμ. Τον τελευταιο καιρο ακουω εναν θορυβο (μετταλικος καπως σαν ρουλεμαν ) . Οταν ειμαι με 40-50 χλμ με 3 ταχυτητα αφηνω το γκαζι μολις το ανοιγω ακουω αυτον τον θορυβο και οσο ανεβαζω τα χλμ μειωνεται ο θορυβος. Στην 4 ταχυτητα πιο λιγο και γενικα πιο εξασθενυμενος στην 1 και 2 ταχυτητα. Στις ψηλες ταχυτητες δεν το ακουω , το πηγα στην αντιπροσωπια και μου ειπαν οτι δεν ειναι σασμαν και δεν μου εδωσαν να καταλαβω απο τι ειναι ,αν μπορει καποιος να με βοηθησει να δω απο που θα ξεκινησω να ψαχνω? σας ευχαριστω πολυ

OldMan
03/06/2010, 11:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από KAT-TASSOS
αν μπορει καποιος να με βοηθησει να δω απο που θα ξεκινησω να ψαχνω
Αν ξεκινούσες με το να βάζεις τελείες στα παραπάνω, ειλικρινά θα βγάζαμε κάποια άκρη ... :beer:

KAT-TASSOS
03/06/2010, 11:30
Φιλε μου το διορθωσα το κειμενο . sorry

OldMan
03/06/2010, 11:39
Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω, γιατί φαίνεσαι καλό παλικάρι αλλά θα σε στεναχωρήσει το ρουλεμάν της μπιέλας σου ... :(

KAT-TASSOS
03/06/2010, 11:58
φτιαξε με χαχαχα. Απορω που η αντιπροσωπεια δεν μου το ειπε, ισως επειδη τους ειπα οτι εχω ακομα την εγγυηση ? μαλλον θα παω σε αλλη να δω τι θα μου πουν. Δεν ξερω. Αφου και με το κρανος τον ακουω τον θορυβο , τι μου προτεινεις σ'ευχαριστω

OldMan
04/06/2010, 04:14
Κάτσε λίγο να καταλάβω ...

Στην αντιπροσωπεία σου είπαν τι μπορει να είναι αλλά εσύ δεν το κατάλαβες ή δεν σου είπαν τίποτε ?? :confused:

alex14
04/06/2010, 05:51
Λογικα ειναι το σασμαν, ενεκα των σχετικα αρκετων περιπτωσεων που εχουν ακουστει για το σασμαν του συγκεκριμενου μηχανακιου :D

Στην suzuki εχουν ακτινολογικο και εβγαλαν πορισμα οτι δεν ειναι το σασμαν ?:D

:wave2:

KAT-TASSOS
04/06/2010, 09:00
καλησπερα, στην αντιπροσωπεια μου ειπαν οτι δεν ακουν κανενα θορυβο. Σημερα το πηγα σ'ενα εξουσιοδοτημενο συνεργειο στην αθηνα , δεν ηταν εκει ο μαστορας αλλα ενας βοηθος που ηταν εκει
το καβαλησε, δεν μπορουσε να μου πει ο ιδιος τι ειναι ( μου ειπε πρεπει να εισαι κουφος για να μην τον ακους) , θα ξαναπαω να το ακουσει και ο μηχανικος , για να ξεμπερδευω !!
σας ευχαριστω για τις συμβουλες σας,και για τον χρονο που διαθεσατε . καλο απογευμα