PDA

View Full Version : camping ΚΟΥΚΟΥΝΑΡΙΕΣ



bamboozler
01/07/2005, 11:12
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΤΕ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ.ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΟ CAMPING ΚΟΥΚΟΥΝΑΡΙΕΣ ΣΤΗΝ ΣΚΙΑΘΟ?

bamboozler
01/07/2005, 12:01
Απ'οτι κατάλαβα μόνο εγώ είχα τη φαεινή ιδέα να πάω στη Σκιάθο για camping.:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Αλλά εγώ δεν πτοούμαι,θα πάω θα περάσω τέλεια και θα είναι και το καλύτερο camping που έχω πάει ποτέ:beer: :beer: :beer:

SeNNinhA
01/07/2005, 12:13
Δεν έχω πάει στα camping στην Σκιάθο αλλά το νησί λέει πολλά είναι απο τα αγαπημένα μου. Εκτός από τις παραλίες που έχει πάνω στον κεντρικό δρόμο (ένας είναι δεν υπαρχει άλλος) θα βρείς και πολλές από την άλλη πλευρά του νησιου αν ψάξεις τους χωματόδρομους. Ρώτα τους ντόπιους και θα σου πουν. Έχει και πολύ καλή ζωή το βράδι και φυσικά ΑΠΕΙΡΟ ΠΡΑΣΙΝΟ. Βαρέθηκα την ξεραϊλα από τις κυκλάδες

bamboozler
01/07/2005, 12:23
Μακάρι να είναι όπως τα λες γιατί αλλιώς μας βλέπω εμένα και το μωρό (canyon) να γυρνάμε μαύροι στο ξύλο απο τον θυλικό σατράπη που θα έχουμε μαζί μας :sick: :sick: :sick:

SeNNinhA
01/07/2005, 12:36
Οι παραλίες είναι Αμμος λεπτή και υπάρχουν φυσικά παντου ομπρέλες για ενοικίαση (πράγμα λίγο εκνευριστικό). Στις κουκουναριές ακριβώς πίσω από την παραλία έχει κουκουναριές και σκια γι αυτό και λέγονται έτσι. Είναι η τελευταία παραλία στο τέλος του δρόμου ο οποίος δεν είναι μεγάλος σε μήκος. Σε 15 λεπτά με παπί έχεις φτάσει από την πόλη της Σκιάθου. Ενδιάμεσα ύπάρχουν και άλλες παραλίες στο ίδιο στυλ. Από την άλλη μεριά δεν υπάρχουν παραλίες μεγάλες και οργανωμένες γιατί είναι βόρεια και έχει πιο πολύ βράχια. Υπάρχουν όμως μικρότερα κολπάκια πολύ όμορφα και αρκετοί χωματόδρομοι που οδηγούν σε αυτές. ΝΑ πάρεις και το καραβάκι να κάνεις το γύρο του νησιού. Υπάρχει και μια φοβερή παραλία που πας μόνο με βάρκα με ολόλευκο βότσαλο και έξω και μέσα. Η πόλη της Σκίαθου έιναι αρκετά γραφική με καλντερίμια και χρώμα και έχει πολύ βραδυνή ζωή. Πολλά μπαρ αλλά και κλασικές αγγλικες παμπ (που δουλευουν και χειμωνα) γιατί έχει πολλους άγγλους και ιταλούς το νησί. Κλαμπάκια φυσικά και υπάρχουν. Αυτά πανω κάτω. Δεν νομίζω να βαρεθείς και μάλλον θα σου αρέσει. Το πολύ πράσινο βοηθάει να χαλαρώσεις επιπλέον

Stabak
01/07/2005, 13:56
Οταν είχα πάει ήταν αρκετά καλό πριν 6-7 χρόνια και μες το πράσινο... (δεν είχε και πολύ κόσμο) και σχετικά πολύ καθαρό!!!

Το μόνο που να προσέξεις είναι το κρύο που κάνει το βράδυ ιδίως πανω σε μηχανάκι στο πήγαινε έλα!!! Είχα κοιμηθεί σε καφετέρια ένα βράδυ για να μην την αρπάξω.... και ναι είχα πιεί κιόλας

latris mixanis
02/07/2005, 11:10
Λοιπον είναι περίπου 7€ το άτομο 3€ η μηχανή και είναι στο πάρκιν και 2€ το άτομο. Δεν ξέρω παραπάνω λεπτομέριες. Πρώτη φορά θα πάω και γω.

afrotwin
03/07/2005, 01:17
para poli orea i skia8os to pio panakrivo nisi me poli prasino me polous italous me psixra to vradi eki 8es mpoufanaki to vradi ke ine apo ta nisia pou i nisiotes milane vlaxika...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

bamboozler
04/07/2005, 14:15
latris mixanis,αν πας πριν από εμένα περιμένω εντυπώσεις.Εγω θα φύγω για Σκόπελο 06/08 και θα είμαι Σκιάθο 10/08 :wave2:

latris mixanis
06/07/2005, 13:19
Θα πάω πριν απο εσένα οπότε θα σου πω εντυπώσεις σίγουρα! Θα σου βάλω και φώτο.

:wave2:

Tropeas
06/07/2005, 14:17
Πάντως αν θέλετε έχω κρατήσει και τα τηλέφωνα κάτι οικονομικών και πολύ ωραίων δωματίων που έχει ένας παπούλης κυρ Λάμπρος αριστερά 300μ πριν τις κουκουναριές, αν θα πάω σπίτι θα ψάξω να το βρώ...

Αααα να πάτε ντυμένοι για μπάνιο στην μεγάλη μπανάνα,
και γυμνοί :D :eyepop: για μπάνιο στην μικρή μπανάνα....

Ωραίες και ερημικές παραλίες έχει και στην πίσω μεριά που πάς μόνο με σκουτεράκι ή τζιπάκι απο τους χωματόδρομους...

latris mixanis
11/07/2005, 14:42
Τελικά δεν θα πάω Σκιάθο:bigcry: :bigcry: οπότε εσυ θα ενημερώσεις εμάς!:smilea:

bamboozler
24/08/2005, 11:59
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΟΣΟ ΚΑΛΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΑΦΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΟΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΡΕΨΑΜΕ ΣΤΗΝ ''ΠΡΩΤΕΥΟΥΣΑ''.ΠΗΓΑ ΣΚΙΑΘΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΦΥΓΩ.ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟ ΕΡΩΤΕΥΤΗΚΑ,ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ.ΤΟ CAMPING ΗΤΑΝ ΚΑΛΟ ΣΧΕΤΙΚΑ,ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΒΡΕΙΣ ΣΤΗΝΕΙΣ.Α,ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΤΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΑΠ'ΕΞΩ ΠΟΥ ΕΧΕΙ PARKING.ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΝΗΣΙ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΣΚΕΥΤΕΙ ΧΩΡΙΣ ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ:wave2: :wave2: :wave2:

bamboozler
24/08/2005, 13:48
...



22202

bamboozler
24/08/2005, 13:57
...


22203

bamboozler
24/08/2005, 14:01
και μια το μωρο...


22206

latris mixanis
24/08/2005, 16:05
Από χώρους υγιεινής κλπ πως ήταν ?? Καθαρό σαν κάμπινγκ τι είχε μέσα??

Noela
24/08/2005, 16:51
Μιας και πήγα κι εγώ Σκιάθο, θέλω να πω ότι το νησί είναι πανέμορφο, με πράσινο που φτάνει ως τις παραλίες και νυχτερινή ζωή για όλα τα γούστα. Και ναι, τα φαί είναι ακριβό χωρίς να λέει και τίποτα.

Όσο για το camping, δεν πήγα γιατί δεν επέτρεπαν σκυλιά, αλλά άκουσα τα χειρότερα από παιδιά που συνάντησα εκεί.
Ο ένας πάνω στον άλλον, τηλεφωνικά ρωτήσανε για θέσεις και τους λένε δεν έχει αλλά ελάτε. Μέχρι τις τουαλέτες φτάνανε οι σκηνές. Ο τύπος που είχει το camping, γκεστάπο τελειώς, έκανε περιπολίες για να βεβαιωθεί ότι είναι ήσυχοι και δεν επέτρεπε μουσική κλπ. Μηχανές μετά τις 11 δε μπαίνουν μέσα, και το μέσα δεν είναι ακριβώς μέσα, είναι απ’έξω και όχι δίπλα σου. Τσάμπα πληρώνεις δηλαδή.

Αυτιά! :wave2:

tifoefs
24/08/2005, 17:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από bamboozler
...

Αλβανικη κατασκηνωση ;;

Ολλανδοι προσφυγες ;;;

Αγγλοι ανεργοι ;;

Γερμανοι αφραγκοι ;;

Ιταλοι τσιγκουνηδες ;;

Μελη του μοτο.γρ ;;;


:confused: :confused: :confused: :hypnotize :look: :rotflmao:

bamboozler
25/08/2005, 11:58
Ναι λοιπόν,αφου με πιέζετε θα τα μαρτυρήσω όλα.Οι χώροι υγιεινής ήταν σχετικά καθαροί,όχι πολυτέλιες αλλά όχι και βρoμιες.Ο χώρος που έστηνες είχε αρκετό ίσκιο αλλά δεν είχε καμία σειρά.Οποιος ήθελε εστηνε όπου ήθελε,δεν υπήρχαν δηλαδή συγκεκριμένες θέσεις γι'αυτό δεν έκανε και κράτηση από το τηλέφωνο και είχε πάρα πολύ κρύο το βράδυ.Ο τύπος που δούλευε το camping μπορεί να χαρακτηρηστεί από γραφικός μέχρι ιδιόρυθμος.Στα άσχημα χρεώνεται το ότι δεν είχε χαρτί υγείας στις τουαλέτες,δεν είχε σαπούνι για να πλένεις τα χέρια σου (που μετά από παρατηρήσεις τελικά έβαλε),δεν είχε πρίζα μπροστά στην σκηνή ή τελος πάντων κάπου διασπαρτες μέσα στον καταυλισμό,παρά μόνο σε ένα σημείο,είχε ένα mini market το οποίο ήταν μονίμος κλειστό,και αν έκανες το λάθος να του πεις οτι έχεις ραδιοφωνάκι(μετά απο ερωτησή του στην είσοδο)στο έπαιρνε και στο επέστρεφε όταν θα έφευγες. Αυτά σε γενικές γραμμές,από κίνηση είχε πολύ,θα το έλεγα σχεδόν γεμάτο.Πάντως δεν ήταν τόσο άσχημα όσο σας τα παρουσιάζω γιατί το νησί ήταν τέλειο και όλα αυτά τα ξεχνούσες με την πρώτη βόλτα στα στενάκια του.Να κάνω και μία ερώτηση,εχει κανείς να μου χαρίσει ένα σπιτάκι στην Τσουγκριά να μείνω εκεί για πάντα;;;;;;:rolleyes:

bamboozler
25/08/2005, 12:16
Περισσότερες φωτογραφίες από το χώρο του parking για τις μηχανές από Τσουγκριά και Λαλάρια το βραδάκι που θα πάρω στα χέρια μου την ψηφιακή:wave2: :wave2: :wave2:

Tropeas
25/08/2005, 13:35
Πες μας και απο τιμές τι έπαιζε...
σίγουρα για τον Αυγουστο θα συμφέρει αλλά εγώ για Ιουνιο που χα πάει με 10 ? διαφορά (25? το κάμπινκ , 35? το δωμάτιο) την μέρα (5 ανα άτομο) βρήκα γαμώ τα σπιτάκια παρακάτω... OFF σεζόν λέω πάντα , αρχές Ιουνίου , που ακόμα το νησί έχει μόνο λίγους τουρίστες ξένους...

bamboozler
25/08/2005, 14:12
Tο ζευγάρι με μηχανή πήγαινε 19 ευρώ τη βραδυά.
7 ευρώ : το άτομο
3 ευρώ : η σκηνή
2 ευρώ : η μηχανή
Το φαγητό δεν μου φάνηκε ακριβό (αν φας σε εστιατόρια και ταβέρνες) και το ποτό και ο καφές φυσιολογικά.Το μόνο που με ξένισε λίγο ήταν οτί μετά τις 21:00 δεν σερβίρανε σχεδόν πουθενά καφέ.Επρεπε δηλαδή σώνει και καλά να πιείς ποτό ή κοκτέιλ από τόσο νωρίς.Ακριβά ήταν τα σουβλάκια (2.20) ενώ σε Ιταλικό εστιατόριο πάνω στο λιμάνι η πίτσα είχε 9.00 ευρώ(κανονικό μέγεθος)

latris mixanis
25/08/2005, 16:09
Δεν έχουν όλα τα κάμπινγκ χαρτί υγείας στη τουαλέτα και ποτέ δεν έχω δει να έχουν σαπούνι αυτά τα έχεις εσύ. Στα περισσότερα κάμπινγκ όταν πάει αργάμιση δεν σου επιτρέπουν να κυκλοφορείς με το αμάξι-μηχανή μέσα στο χώρο,το οποίο είναι σωστό για μένα.
Σε όλα τα υπόλοιπα τον Βρίσκω λάθος.όχι ρεύμα,όχι μίνι μάρκετ,όχι μουσική τι λες τώρα.

bamboozler
25/08/2005, 16:51
Επίσης ξέχασα να αναφέρω οτί δεν είχε ψυγείο για να βάλεις μέσα ένα νερό,ούτε κουζίνα.Αυτός θεωρούσε οτι έχει κουζίνα επειδή διέθετε ένα δωμάτιο με πρίζες και ένα τραπέζι και τα είχε ονομάσει έτσι.Ούτε ψυγείο,ούτε ένα μάτι ηλεκτρικό,ούτε ένα γκαζάκι,δεν προσέφερε τίποτα.
Οσο για το θέμα της μη κυκλοφορίας μεσα στο χώρο του καταυλισμού παντών τροχοφόρων(οποιαδήποτε ώρα),στην προκειμένη περίπτωση δεν γινόταν διαφορετικά γιατί έτσι κι΄αλλιώς ίσα που χωράγαμε εμείς με τις σκηνές.
Απλά πέρση είχα πάει στην Ελλαφόννησο και με τα ίδια χρήματα,οι παροχές που είχα ήταν απίστευτες,και είχα και την μηχανή μπροστά μου.Αυτά θα βάλω κι΄άλλες φωτό αργότερα για να δημιουργήσει ο καθένας την δική του άποψη.

tifoefs
25/08/2005, 19:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από bamboozler
Επίσης ξέχασα να αναφέρω οτί δεν είχε ψυγείο για να βάλεις μέσα ένα νερό,ούτε κουζίνα.Αυτός θεωρούσε οτι έχει κουζίνα επειδή διέθετε ένα δωμάτιο με πρίζες και ένα τραπέζι και τα είχε ονομάσει έτσι.Ούτε ψυγείο,ούτε ένα μάτι ηλεκτρικό,ούτε ένα γκαζάκι,δεν προσέφερε τίποτα.
Οσο για το θέμα της μη κυκλοφορίας μεσα στο χώρο του καταυλισμού παντών τροχοφόρων(οποιαδήποτε ώρα),στην προκειμένη περίπτωση δεν γινόταν διαφορετικά γιατί έτσι κι΄αλλιώς ίσα που χωράγαμε εμείς με τις σκηνές.
Απλά πέρση είχα πάει στην Ελλαφόννησο και με τα ίδια χρήματα,οι παροχές που είχα ήταν απίστευτες,και είχα και την μηχανή μπροστά μου.Αυτά θα βάλω κι΄άλλες φωτό αργότερα για να δημιουργήσει ο καθένας την δική του άποψη.

ΩΧ ! ΑΜΑΝ !!

Αυτο ρε συ ειναι στρατοπεδο συγκεντρωσης οχι καμπιγκ ~~~~~~~~~

Καλυτερα μιας ωρας ελευθερη ζωη παρα μια μερα με καμπιγκ και σκηνη !!!


:beer: :beer: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

latris mixanis
25/08/2005, 19:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
ΩΧ ! ΑΜΑΝ !!

Αυτο ρε συ ειναι στρατοπεδο συγκεντρωσης οχι καμπιγκ ~~~~~~~~~

Καλυτερα μιας ωρας ελευθερη ζωη παρα μια μερα με καμπιγκ και σκηνη !!!


:beer: :beer: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Αν πας σε πολύ καλά οργανωμένο κάμπινγκ είναι καταπληκτικά....
αλλά αυτό ούτε στρατόπεδο συγκέντρωσης δεν είναι !!

:a29: :a015: :a015: :a016: :a016:

Zanzibar
26/08/2005, 01:52
Πήγα κι εγώ λοιπόν στη Σκιάθο


ΑΙΣΧΟΣ

άμα ξαναπάω να με χέσεις, ούτε νεκρός...

πανακριβο χωρις φαι της προκοπής μαλακας κοσμος

Για παράδειγμα:

8,5 ? το Μοχίτο

6-7 ? η χωριάτικη ένα χάλι χωρίς λάδι....

150 ? αστακομακαρονάδα για 4 άτομα η οποία ήταν επιεικώς για τον φούτσο.

Το PIZ BUINN στον ΑΒ Αθήνα 8,50 ? στην Σκιάθο οπουδήποτε 19,90 ?!!!

Καφές σε καφετέρια 4,00 ?

Οι τιμές στα Σουπερμαρκετ 120% πάνω από της Αθήνας.

Ψάρι φρέσκο ούτε για δείγμα

Όστρακα επίσης

Έπιασε μια βροχή και πουλαγαν τις σακουλες 5 ?

Βρωμα και δυσωδία στην πόλη

Μπαρ με μουσική μωσαικό δεκαετιας, 20ετίας, 60ετίας αντε χαίρετε και θα σας δω στο πλοίο

4 μακαρονάδες + 1 πίτσα για τον πίτσο + 45 κοκα κολες για τους στερημενους/-ες και μια σαλάτα 85 ?. Ευτυχώς που λεφτά έχουμε...να φαν κι οι κότες


Το σπίτι του παπαδιαμάντη όλα τα λεφτά αν και οι σκατόβλαχοι ότνα ζούσε τον θεωρούσαν τρελό και μπεκρή. Α ρε επαρχία ΦΑΕ ΣΚΑΤΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ!


ουρντου ρε σκατοβλαχοι ποτε πια Σποράδες


Υ.Γ Εχω κανει τη μαλακια και εχω παει σε όλες τις Σκατοσποράδες , ευτυχώς είχα καλή παρέα :wave2: που έπινε μονο κοκα κολα ισαμε 34 τη μερα :nono: για τις βιταμινες πάντα εεε :hypnotize

Noela
26/08/2005, 10:15
Έλα ρε Ζαν, τώρα, η Σκιάθος είναι πανέμορφο νησί. Έπαθα πλάκα με το που μπήκαμε στο λιμάνι. :rolleyes:

Εντάξει το ιταλικό (εστιατόριο, ε; ) μου έκατσε κι εμένα στο στομάχι, άσε που το τεράστιο πιάτο το φαγε η Νοέλα τελικά (η ορίτζιναλ). :sick:

Όστρακα δε βρήκατε τελικά;

Η βρώμα ναι, είναι γεγονός μέσα στην πόλη, σε κάποια σημεία.

Ευτυχώς που η κοκά κόλα έχει ενιαία τιμή πώλησης και επιβιώσαμε :rotflmao:

Όσο για το camping, όταν λειτουργούσε αυτό στη βόρεια πλευρά, στην Ασέλινο, επιτρεπόταν να βάλεις τη μηχανή δίπλα στη σκηνή σου, που ήταν δηλάδη σε άνετους ανεξάρτητους χώρους, μέχρις την 1 μετά τα μεσάνυχτα. Μετά την άφηνες μπροστά στη reception, στο parking που ήταν ΜΕΣΑ στη camping ή την έπαιρνες στα χέρια. Βολικό για όλους και λογικό! :)

tifoefs
26/08/2005, 11:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Noela
Έλα ρε Ζαν, τώρα, η Σκιάθος είναι πανέμορφο νησί. Έπαθα πλάκα με το που μπήκαμε στο λιμάνι. :rolleyes:

Εντάξει το ιταλικό (εστιατόριο, ε; ) μου έκατσε κι εμένα στο στομάχι, άσε που το τεράστιο πιάτο το φαγε η Νοέλα τελικά (η ορίτζιναλ). :sick:

Όστρακα δε βρήκατε τελικά;

Η βρώμα ναι, είναι γεγονός μέσα στην πόλη, σε κάποια σημεία.

Ευτυχώς που η κοκά κόλα έχει ενιαία τιμή πώλησης και επιβιώσαμε :rotflmao:

Όσο για το camping, όταν λειτουργούσε αυτό στη βόρεια πλευρά, στην Ασέλινο, επιτρεπόταν να βάλεις τη μηχανή δίπλα στη σκηνή σου, που ήταν δηλάδη σε άνετους ανεξάρτητους χώρους, μέχρις την 1 μετά τα μεσάνυχτα. Μετά την άφηνες μπροστά στη reception, στο parking που ήταν ΜΕΣΑ στη camping ή την έπαιρνες στα χέρια. Βολικό για όλους και λογικό! :)

Δημοκρατικοτατη καμπινικη διαβιωση δηλαδη ! :eyepop:

Οταν ηθελες να κλασεις επρεπε να φορεσεις κλανιολα για να μη ξυπνας τους γειτονες ;;

:confused: :confused: :confused:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Gandalf dr685sm
26/08/2005, 12:05
Και μετά σου λέει πεινάνε στα νησιά και δεν πάνε οι ξένοι για τουρισμό...

ΡΕ ΟΥΡΤ...

Παραλίες και όμορφα μέρη , έχει σε όλο τον κόσμο , αλλά να πληρώνεις για να έχεις ενα μαλάκα , να σου λέει οτι σου δίνει υπηρεσίες , ενώ αυτός "ξύνει" τα.....

Διαφήμιση της Ελλάδος όσον αφορά τον τουρισμό , και απόδειξη λέει η συμπεριφορά μας κατά την Ολυμπιάδα..

Ναι...σωστά... αλλά η Ολυμπιάδα έγινε στην Αθήνα και στις υποδομές της , οχι ανά την επαρχία που ο κάθε χλιμίντζουρας , είναι του ρητού...

"Greek mousaka...εδώ ωραίο tzatziki...πέσε τον παρά και αεί γαμ.... τώρα!"


Gandalf

bamboozler
31/08/2005, 01:46
Οι φωτογραφίες που σας είχα τάξει απο τους χώρους του κάμπινγκ:


22764

bamboozler
31/08/2005, 01:50
...


22765

Zanzibar
31/08/2005, 01:52
Τι μηχανάκι είχες ρε φίλε..?

Σίγουρα θα είδες 2 Τουόνο μαύρα ή ένα ΚΤΜ 950LC8, ίδια εποχή είμασταν...

Εμείς μέναμε Αγ. Παρασκευή και ερχόμασταν στο La Bussola στις Κουκουναριές τα βράδια.

bamboozler
31/08/2005, 01:56
Να΄μαι κι΄εγώ ...


22768

Zanzibar
31/08/2005, 02:00
Αρνητικόν, δεν σε είχα δει πουθενά! :sick:

Ωραίο χρώμα το Canyon :cool:

bamboozler
31/08/2005, 02:03
Εχω Cagiva Canyon , αλλά έκατσα μόνο 2 βραδιές στη Σκιάθο , ερχόμουνα από Σκόπελο και τα δύο βράδια βγήκαμε στο λιμάνι . Ακολουθούν δυο απο τις αγαπημένες μου παραλίες : Λαλάρια ...


22769

bamboozler
31/08/2005, 02:08
Φοράω πάντα ένα κράνος με αυτιά οπότε αν με είχατε συναντήσει πιθανόν να με θυμόσασταν ...


22770

bamboozler
31/08/2005, 02:12
Και η πανέμορφη Τσουγκριά ...


22771

bamboozler
31/08/2005, 02:14
άλλη μία ...


22772

bamboozler
31/08/2005, 02:18
επίσης ξέχασα να αναφέρω οτί το καμπινγκ είχε και μια ''ωραιότατη'' παιδική χαρά ...


22773

bamboozler
31/08/2005, 02:24
και τέλος για να αναφερθούμε λίγο και στα πάτρια εδάφη , στον Πύργο τις ημέρες του 15Αύγουστου είχε κατέβει και ο πλανητάρχης (κατά κόσμον:Τάσος Μπουγάς) :a19: :a23: :a19:


22775

bamboozler
31/08/2005, 02:28
άλλη μία ...


22776

afrotwin
01/09/2005, 16:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από bamboozler
Tο ζευγάρι με μηχανή πήγαινε 19 ευρώ τη βραδυά.
7 ευρώ : το άτομο
3 ευρώ : η σκηνή
2 ευρώ : η μηχανή
Το φαγητό δεν μου φάνηκε ακριβό (αν φας σε εστιατόρια και ταβέρνες) και το ποτό και ο καφές φυσιολογικά.Το μόνο που με ξένισε λίγο ήταν οτί μετά τις 21:00 δεν σερβίρανε σχεδόν πουθενά καφέ.Επρεπε δηλαδή σώνει και καλά να πιείς ποτό ή κοκτέιλ από τόσο νωρίς.Ακριβά ήταν τα σουβλάκια (2.20) ενώ σε Ιταλικό εστιατόριο πάνω στο λιμάνι η πίτσα είχε 9.00 ευρώ(κανονικό μέγεθος)

kata ta ala den sou fanike akrivo isos ine to pio akrivo nisi..
2.20 to souvlaki...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

8eoftino itan

tifoefs
01/09/2005, 17:20
Και 19 γιουργια η βραδυα ;;;

Γιατι δε πηγατε με 25 σε δωματιο με ντους και κρεβατι αντι για σκηνη με μυρμηγκια, σκορπιους, αγκομαχητα γειτονων, πορδισματα παραδιπλα γειτονων, πετρουλα κατω απο τον υπνοσακκο, ανυπαρκτο WC χαρτι (φολοχαρτο ελληνιστι) ;;;;;;

:confused: :confused: :confused:

Καλα λεμε τωρα ε;; Αλλα στο καμπινγκ δεν ειχε θεϊκες υπαρξεις ;
Μονο κατι κοιλιες βλεπω στις φωτο !!!

:hypnotize :look:

bamboozler
02/09/2005, 09:54
Όπως έγραψα και παραπάνω μόνο τα σουβλάκια μου φάνηκαν ακριβά και γενικότερα οποιοδήποτε φαγητο γρήγορο.:sick:
Αν όμως έτρωγες σε ένα μαγαζάκι-εστιατόριο τα πράγματα ήταν πολύ καλύτερα :rolleyes:
Όσο για το camping αρκετές φορές δεν το αποφασίζεις μόνο για οικονομία αλλά επειδή αυτός ο τύπος διακοπών έχει την δική του ομορφιά.:wacko: