PDA

View Full Version : Άλλος με 9 1/2 δάκτυλα?



dimzab
03/06/2010, 13:02
Έχασα μισό δάκτυλο (χεριού, αριστερός παράμεσος). :rolleyes:

Ατύχημα, απ' το οποίο βγήκα κατά τα λοιπά άθικτος, κι εγώ και η μηχανή. :uplate:


Κανάς ομοιοπαθείς υπάρχει?
η κανένας που να ξέρει τι παίζει με αποζημιώσεις σε παρόμοιες περιπτώσεις?

andgeo
03/06/2010, 13:06
Για κάποιο γνωστό μου στο πόδι ένα μικρό κομμάτι από το δάκτυλο του , για 30000 euros . Σόρρυ κιόλλας αλλά τέτοια θέματα δεν είναι για ανοικτή συζήτηση για ένα φόρουμ .

menelaos46
03/06/2010, 13:06
Πως εγινε αυτο χωρις να παθει κατι η μηχανη κι εσυ ???

Υ.Γ. Θα το ρωτουσε σιγουρα καποιος...
Υ.Γ.2.Παντως αυτο το δαχτυλο δε χρειαζεται και πολυ...

Lioulios
03/06/2010, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimzab
Έχασα μισό δάκτυλο (
Κανάς ομοιοπαθείς υπάρχει?


+1

To καλό με εσένα είναι ότι ο παράμεσος είναι το λιγότερο συμαντικό δάκτυλο .

sergiosm
03/06/2010, 13:07
ΩΧ

τί έγινε;

πόρτα;

Δικαιούσαι αποζημίωση και (επιπλέον) χρηματική ικανοποίηση της ηθικής σου βλάβης.

το ποσό εξαρτάται από πολλά, και κυρίως από το πόσο απαραίτητο ήταν το 1/2 δάκτυλο που έχασες στην δουλειά σου.
Αν μπορείς να αποδείξεις ότι σου ήταν απαραίτητο και η απώλειά του επηρεάζει τη δουλειά σου τότε πας για καλά χρήματα, αλλιώς μην κουβαλάς μεγάλο καλάθι.

Όλα αυτά βέβαια, υπό την προϋπόθεση ότι υπαίτιος για το ατύχημα ήταν ο άλλος.

Περαστικά και αγύριστα

:wave2:

andgeo
03/06/2010, 13:07
Και βέβαια εύχομαι να μην ξαναπάθεις ποτέ τπτ . Γιατί περαστικά δεν ξέρω αν μπορώ να ευχηθώ υπό τις παρούσες συνθήκες .

dimzab
03/06/2010, 13:09
Καταρχήν, ναι δε χρειάζεται να αναφέρονται δημόσια τα ποσά...
Αν κάποιος γνωρίζει παρόμοια περίπτωση, ας επικοινωνήσει μαζί μου με πμ.

menelaos46
03/06/2010, 13:12
Παντως αν ειναι υπαιτιος αλλος για το ατυχημα σιγουρα δικαιουσαι αποζημιωση για πολλους λογους.
Το υψος αυτης βεβαια θα ορισθει απο δικαστηριο και καλο θα ηταν να εχεις επιχειρηματα οπως της δουλειας η και αλλα...

filipp0s
03/06/2010, 13:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimzab
...

Τι εγινε ρε Μητσο? :sick: :sick:

mparmpanik
03/06/2010, 13:18
ο δικηγορος σου τι λεει για την περιπτωση?

εμπλεξες σε ατυχημα, ειχες τραυματισμο μειωση της αρτιμελειας, σιγουρα θα εχεις δικηγορο..

Cpt. Haddock
03/06/2010, 13:19
:sick: :sick: :sick: :sick:

devil's animal
03/06/2010, 13:20
:uplate: :uplate: :uplate: :uplate:

ρε Δημητρη πες μας τι εγινε και πως...

dimzab
03/06/2010, 13:25
Το ατύχημά έγινε την προηγούμενη εβδομάδα.

Στον Πειραιά, σε δρόμο διπλής κατεύθυνσης και δύο (σχεδόν) ρεύματα ανα κατεύθυνση, σε φανάρι που στρίβει αριστερά.

Το φανάρι κόκκινο για αριστερά, πράσινο για ευθεία.
Δυο αυτοκίνητα είδη περιμένουν στο κόκκινο.
Σταματάω πίσω τους για αριστερά, καθώς με πράσινο για ευθεία δεν χώραγα να σταματήσω δίπλα τους, και δεν ήθελα να τους περάσω και να σταματήσω μετά το φανάρι στο διάζωμα.
Έρχεται και τρίτο αυτοκίνητο και σταματάει πίσω μου.

Και εκεί που περιμένουμε όλοι το φανάρι,
έρχεται τέταρτο αυτοκίνητο και πέφτει στον πίσω μου. Χωρίς φρένα!
Ο πίσω με κάνει σάντουιτς με τον μπροστινό!
Άκουσα μόνο μπαμ και βρέθηκα κάτω χωρίς να καταλάβω τίποτα.

Φορούσα κράνος, μπότες, δερμάτινο μπουφάν, δερμάτινα γάντια.

Σηκώνομαι αμέσως και λέω είμαι καλά!
Το χέρι μου όμως είχε αίματα!!! και μου έλειπε το γάντι.
Ε το γάντι είχε μείνει στη μανέτα του συμπλέκτη με το δάκτυλο μέσα!!! :hypnotize

Κόπηκε σχεδόν στη βάση του νυχιού.
Στο νοσοκομείο μου είπανε ακρωτηριασμός ονυχοφόρου φάλαγγος.

Ο τελευταίος, που προκάλεσε το ατύχημα, έχει αναλάβει την ευθύνη και μας αποζημιώνει όλους.

Η μηχανή δεν έπαθε ουσιαστικά τίποτα. Δεν έσπασε καν η χούφτα ή η μανέτα.

$py
03/06/2010, 13:27
Ένα νύχι λιγότερο για κόψιμο...


:D





Φυλαχτείτε, δεν ξέρουμε από που θα μας έρθει με τους παλιομαλάκες που κυκλοφορούν...

:mad:

devil's animal
03/06/2010, 13:29
περαστικα ρε Μητσακο...
ελπιζω να παρεις τα προβλεπομενα και ακομα περισσοτερα...
:beer: :beer: :beer: :beer:

$py
03/06/2010, 13:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από andgeo
Για κάποιο γνωστό μου στο πόδι ένα μικρό κομμάτι από το δάκτυλο του , για 30000 euros . Σόρρυ κιόλλας αλλά τέτοια θέματα δεν είναι για ανοικτή συζήτηση για ένα φόρουμ .


Δε συζητάμε ποσά αλλά τι γίνετε σε τέτοιες περιπτώσεις.

Ichigo
03/06/2010, 13:32
:sick: :eyepop: :hypnotize :eek: :uplate: :a7: :a53:

Περαστικά φίλε! Κοίτα να δεις τι μπορεί να σου συμβεί στα καλά καθούμενα! Βασικά δε μπορώ καν να φανταστώ πως έγινε! :dizzy: :confused:

catmaster
03/06/2010, 13:33
:sick: :sick: :sick: :sick:

Στα καλά καθούμενα ρε πούστη μου ...


Δημήτρη σκίστον το τύπο .....

Acacius
03/06/2010, 13:33
Και πάλι καλά που είχες αμάξι από πίσω αλλιώς δε θα γινόσουν σάντουιτς, αλλά μαρμελάδα στη μπροστινή "φέτα".


Ανατρίχιασα.... περαστικά.

Μικe777
03/06/2010, 14:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
ΩΧ

τί έγινε;

πόρτα;

Δικαιούσαι αποζημίωση και (επιπλέον) χρηματική ικανοποίηση της ηθικής σου βλάβης.

το ποσό εξαρτάται από πολλά, και κυρίως από το πόσο απαραίτητο ήταν το 1/2 δάκτυλο που έχασες στην δουλειά σου.
Αν μπορείς να αποδείξεις ότι σου ήταν απαραίτητο και η απώλειά του επηρεάζει τη δουλειά σου τότε πας για καλά χρήματα, αλλιώς μην κουβαλάς μεγάλο καλάθι.

Όλα αυτά βέβαια, υπό την προϋπόθεση ότι υπαίτιος για το ατύχημα ήταν ο άλλος.

Περαστικά και αγύριστα

:wave2:
φιλε περαστικα και αγυριστα!!!!
Ο sergiosm τα ειπε οπως ακριβως ειναι τα πραγματα!!!!
Δικηγορο γρηγορα!!
Αι στο Διατανο!! με τους μαλακες!!!!!
:evil:

DimChios
03/06/2010, 14:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimzab
Το ατύχημά έγινε την προηγούμενη εβδομάδα.

Στον Πειραιά, σε δρόμο διπλής κατεύθυνσης και δύο (σχεδόν) ρεύματα ανα κατεύθυνση, σε φανάρι που στρίβει αριστερά.

Το φανάρι κόκκινο για αριστερά, πράσινο για ευθεία.
Δυο αυτοκίνητα είδη περιμένουν στο κόκκινο.
Σταματάω πίσω τους για αριστερά, καθώς με πράσινο για ευθεία δεν χώραγα να σταματήσω δίπλα τους, και δεν ήθελα να τους περάσω και να σταματήσω μετά το φανάρι στο διάζωμα.
Έρχεται και τρίτο αυτοκίνητο και σταματάει πίσω μου.

Και εκεί που περιμένουμε όλοι το φανάρι,
έρχεται τέταρτο αυτοκίνητο και πέφτει στον πίσω μου. Χωρίς φρένα!
Ο πίσω με κάνει σάντουιτς με τον μπροστινό!
Άκουσα μόνο μπαμ και βρέθηκα κάτω χωρίς να καταλάβω τίποτα.

Φορούσα κράνος, μπότες, δερμάτινο μπουφάν, δερμάτινα γάντια.

Σηκώνομαι αμέσως και λέω είμαι καλά!
Το χέρι μου όμως είχε αίματα!!! και μου έλειπε το γάντι.
Ε το γάντι είχε μείνει στη μανέτα του συμπλέκτη με το δάκτυλο μέσα!!! :hypnotize

Κόπηκε σχεδόν στη βάση του νυχιού.
Στο νοσοκομείο μου είπανε ακρωτηριασμός ονυχοφόρου φάλαγγος.

Ο τελευταίος, που προκάλεσε το ατύχημα, έχει αναλάβει την ευθύνη και μας αποζημιώνει όλους.

Η μηχανή δεν έπαθε ουσιαστικά τίποτα. Δεν έσπασε καν η χούφτα ή η μανέτα.


:sick: :sick: :sick: :sick: :sick:

μαγκα μου!!!!!!!!

ανατριχιασα!!!

Καλα ξεμπερδεματα ρε Μητσο!

KaTaNaS
03/06/2010, 14:20
perastika Δημήτρη :sad:

κοιτα ρε πουστη μου που την πατας επειδή δεν την κάνεις πούστικα (σφηνα προσπέραση στο φαναρι και καθεσαι μπροστα απο όλους) :(

το ξέρω πως οι μικροεπεμβάσεις στην τελευταια φαλαγγα συνηθως δεν γίνονται. Όπως επίσης οτι το δαχτυλο (και γενικα κάθε μικρη πληγή) πονάει δυσανάλογα πολύ! :sad:

filipp0s
03/06/2010, 14:22
Ω ρε πουστη μου! :sick: Στα καλα καθουμενα... Τι να πω ρε Δημητρη... περαστικα! :(

billk
03/06/2010, 14:27
τι λες ρε φίλε. από το τίποτα.

και να φανταστείς πως τις τελευταίες μέρες, τα γάντια λόγω ζέστης μεσημέρι δεν τα έπαιρνα.καιρός να αναθεωρήσω.

το καλό είναι πως λειτουργικά δεν θα έχεις πρόβλημα, εκτός αν παίζεις κιθάρα, η κάτι παρόμοιο.
περισσότερο θα έχεις ξενερώσει στο θέμα εμφάνισης να το πω έτσι, αν και με το καιρό θα ξεχαστεί. Αν τελικά σκεφτείς πόσα χειρότερα συμβαίνουν στους γύρω μας, απο θέματα υγείας και όχι μόνο, αυτό δεν είναι τίποτα.

Σου εύχομαι να είναι το τελευταίο άσχημο περιστατικό στην ζωή σου, τι να πω.

Πάντως προσπαθώ να καταλάβω πως έγινε αλλά αναφέρεις πως η χούφτα δεν έσπασε, άρα η μανέτα που βρήκε τόσο κόντρα για να κάνει τέτοια ζημιά;;

drspeed
03/06/2010, 14:28
Στο δικαστήριο να πεις ότι η δουλειά σου έχει να κάνει με H/Y και ότι όλη την μέρα γράφεις εκεί(αν δεν κάνεις κάτι άλλο που είναι εξίσου χρήσιμος ο παράμεσος).
Αυτή είναι μία από της δουλειές που ο παράμεσος είναι 100% χρηστικό δάκτυλο.Έτσι θα μπορείς να πάρεις την μεγαλύτερη αποζημίωση.Το αμέσως καλύτερο για περισσότερα λεφτά είναι να είσαι ιατρός και δη χειρουργός ή γυναικολόγος ή οδοντίατρος.Τότε πάς για χοντρά φράγκα.Και η δουλειά του μουσικού δεν είναι κακή ιδέα αλλά πρέπει να προλάβεις να μάθεις κιθάρα ή μπουζούκι μέχρι το δικαστήριο

Τώρα αν καταφέρεις να τους πείσεις ότι είσαι επαγγελματίας ορειβάτης και έτσι βγάζεις το ψωμί σου, μπορεί να σου δώσουν κάτι τοις παραπάνω

billk
03/06/2010, 14:30
σε αυτό το σημείο δεν παίρνει κάποια μικροεπέμβαση για να φτιαχτεί τουλάχιστον αισθητικά κάπως;;
ή είναι όπως τα λέει ο κατανας;

drspeed
03/06/2010, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από billk
σε αυτό το σημείο δεν παίρνει κάποια μικροεπέμβαση για να φτιαχτεί τουλάχιστον αισθητικά κάπως;;
ή είναι όπως τα λέει ο κατανας;
Σε τέτοιες περιπτώσεις δεν κάνουν τίποτα γιατί είναι μεγαλύτεροι και περισσότεροι οι κίνδυνοι από τις επιπλοκές και τις μολύνσεις παρά το καλό που θα κάνεις στον ασθενή αν τελικά πετύχει η επέμβαση.

stavrouliasp
03/06/2010, 14:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
Ένα νύχι λιγότερο για κόψιμο...


Συγνώμη κιόλας αλλά γέλασα πολύ!!!

Για το περιστατικό τι να πει κανείς...

Shaolin Monk
03/06/2010, 14:37
Μακαρι να ειναι το μονο ...:sad:

Ποτε ξανα ευχομαι.

SVX
03/06/2010, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimzab


Φορούσα κράνος, μπότες, δερμάτινο μπουφάν, δερμάτινα γάντια.

Σηκώνομαι αμέσως και λέω είμαι καλά!
Το χέρι μου όμως είχε αίματα!!! και μου έλειπε το γάντι.
Ε το γάντι είχε μείνει στη μανέτα του συμπλέκτη με το δάκτυλο μέσα!!! :hypnotize

Κόπηκε σχεδόν στη βάση του νυχιού.
Στο νοσοκομείο μου είπανε ακρωτηριασμός ονυχοφόρου φάλαγγος.

Ο τελευταίος, που προκάλεσε το ατύχημα, έχει αναλάβει την ευθύνη και μας αποζημιώνει όλους.

Η μηχανή δεν έπαθε ουσιαστικά τίποτα. Δεν έσπασε καν η χούφτα ή η μανέτα.

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ και παλι πιο γερος ....


Να ρωτησω κατι αδιακριτο? Τα γαντια ηταν κουμπωμενα δεμενα οπως τα φορουσες ?

ή ηταν απλα φορεμενα με τα Velcro ανοιχτα... ρωταω γιατι επρεπε να σου προσφερουν προστασια κι οχι να λειτουργησουν σαν παγιδα....

EVI
03/06/2010, 14:48
:uplate: :sick:

miraze
03/06/2010, 15:04
Τί έγινε ρε μήτσο....:eek: :eek: :eek:

Περαστικά φίλε

Έναν καλό γιατρό τώρα και ένα καλό δικηγόρο

:wave2:

KaTaNaS
03/06/2010, 15:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
Τα γαντια ηταν κουμπωμενα δεμενα οπως τα φορουσες ?

ή ηταν απλα φορεμενα με τα Velcro ανοιχτα... ρωταω γιατι επρεπε να σου προσφερουν προστασια κι οχι να λειτουργησουν σαν παγιδα....

εγω ηθελα να ρωτησω νωριτερα κατι περι γαντιων (καθαρα στατιστικα) και το ξεχασα.

το ρωταω τωρα: Δημητρη φορουσες εντουραδικα γαντια (απλα υφασματινα για οποιους δεν ξερουν) ή δερματινα (με δερματινα δαχτυλα) ;

dirtbird
03/06/2010, 15:29
Περαστικά Μήτσο:wave2: :wave2:

sapila racing
03/06/2010, 15:37
Αυτό θα πει να σου ρθει απο κει που δεν το περιμένεις!

Περαστικά εύχομαι, και κοίταξε να αποζημιωθείς τουλάχιστον.

kordix
03/06/2010, 15:40
Περαστικά Μήτσο και από μένα.

:mad:

STOYBI
03/06/2010, 15:56
:uplate: Περαστικα....!! :(

ermiss
03/06/2010, 17:05
Περαστικά αγόρι...

Μην μασάς για το δάχτυλο,πολύ μικρό το κακό και απλά θέμα αισθητικής.

Σε μερικούς μήνες θα ξεχνάς ότι λείπει η άκρη του.

:beer:

jimmis5
03/06/2010, 17:30
Περαστικα σιγουρα ειναι σημαντικο να χασεις ενα ακρο εστω και δαχτυλο τουλαχιστον γλυτωσες τα χειροτερα..:eyepop: :beer::wave2:

Tpap
03/06/2010, 17:32
Όχι ρε Μήτσ...:(


Περαστικά, ρε φίλε ευχομαι... :wave2: :beer: :beer:

kalesin
03/06/2010, 17:35
τι ειπες τωρα.... :sick: :sick:


περαστικα ρε συ

road spirit
03/06/2010, 17:43
ε?? :sick: :sick:

περαστικά Δημητρό

makis206
03/06/2010, 17:46
Περαστικά κι ας είναι η τελευταία σου αναποδιά..:sick:

Xrated
03/06/2010, 20:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από drspeed
Στο δικαστήριο να πεις ότι η δουλειά σου έχει να κάνει με H/Y και ότι όλη την μέρα γράφεις εκεί(αν δεν κάνεις κάτι άλλο που είναι εξίσου χρήσιμος ο παράμεσος).
Αυτή είναι μία από της δουλειές που ο παράμεσος είναι 100% χρηστικό δάκτυλο.Έτσι θα μπορείς να πάρεις την μεγαλύτερη αποζημίωση.Το αμέσως καλύτερο για περισσότερα λεφτά είναι να είσαι ιατρός και δη χειρουργός ή γυναικολόγος ή οδοντίατρος.Τότε πάς για χοντρά φράγκα.Και η δουλειά του μουσικού δεν είναι κακή ιδέα αλλά πρέπει να προλάβεις να μάθεις κιθάρα ή μπουζούκι μέχρι το δικαστήριο

Τώρα αν καταφέρεις να τους πείσεις ότι είσαι επαγγελματίας ορειβάτης και έτσι βγάζεις το ψωμί σου, μπορεί να σου δώσουν κάτι τοις παραπάνω
Επισης,αν παιζει σε συγκροτημα μπορουν να κανουν και ενα live μεσα στην αιθουσα.Και στην αρχη τον ρυθμο αντι για τον ντραμερ θα τον δωσει ο δικαστης χτυπωντας το σφυρακι 3 φορες.:a49:
Τωρα σοβαρα οταν σου κοπησε το δαχτυλο,πονεσες?Επισης στο νοσοκομειο προσπαθησαν να στο βαλουν?

XJR_Billy
04/06/2010, 02:11
Περαστικά ρε φίλε...
Τι παθαίνεις στα καλά καθούμενα...:sick:

CIRUS
04/06/2010, 02:25
κρίμα ρε γαμώτο στα καλά καθούμενα με τον κάθε παπάρα:mad: :mad:

ποτέ ξανά θα σου ευχηθώ φίλε, και να αποζημιωθείς χοντρά

το μόνο καλό μέσα στην ατυχία που σου έτυχε είναι ότι ο παράμεσος δεν είναι τόσο σημαντικός όσο τα υπόλοιπα δάχτυλα.:wave2:

McGyver
04/06/2010, 02:32
Περαστικά...

:sick:

TROOPER
04/06/2010, 03:46
τι λες ρε μλκ !!!!

μητσακο περαστικα ρε φιλε !!!!

danaos75
04/06/2010, 04:12
φιλαρακι τι να πω, περαστικα, και σε αναλογη εμπειρια απο τον πεθερο μου (ισωσ λιγο χειροτερη εχει χασει τον μισο δεικτη) θα σου πω οτι μου ειπε, όλα μια ιδεα είναι.

christosms
04/06/2010, 09:38
Περαστικά...

alex14
04/06/2010, 09:46
Περαστικα ρε φιλε

:sick:

ziggΥ
04/06/2010, 10:05
περαστικά.. :sick:

bikerted
04/06/2010, 11:57
:eyepop:
Να είναι το τελευταίο ρε Μήτσε!!!
:mad: :sick:

maeonapii-1100
04/06/2010, 12:43
9 κι ένα τρίτο κερδίζει? Ψιλοάσχετο αλλά χανοντας κάποια στιγμή δεύτερη και Τρίτη φάλαγγα αριστερού μικρού δακτύλου ήταν άχρηστο γιατί έχασα και τον έλεγχο όλης της αριστερής μου πλευράς από άλλη βλάβη (ΚΕΚ) από μόνο του χρεώνεται σε επιτροπές υγείας ως αναπηρία 10%:nono: :yuck: :hypnotize :smokin:


200464

dimzab
04/06/2010, 13:02
Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις ευχές σας! :beer:

Georgaras
04/06/2010, 13:07
Περαστικά και από εμένα φιλαράκι.

Ακόμα δεν το χωράει ο νους μου, πως έπαθες τέτοια ζημιά ενώ φόραγες γάντια...

dimzab
04/06/2010, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
κοιτα ρε πουστη μου που την πατας επειδή δεν την κάνεις πούστικα (σφηνα προσπέραση στο φαναρι και καθεσαι μπροστα απο όλους) :(


Το συγκεκριμένο φανάρι, το πέρνάω πολύ συχνά. Εξακολουθώ να θεωρώ περισσότερο επικύνδινο το να το περάσω και να σταθώ στο διάζωμα. Είσαι εκτεθειμένος σε περισσότερους και μεγαλύτερους κινδύνους από το να κάτσεις πίσω από αυτοκίνητο (για το συγκεκριμένο φαναρι επαναλαμβάνω)

Δεν περίμενα ποτέ ότι σε ώρα αιχμής με μαγαζία ανοικτά, πεζους στο δρόμο, διπλοπαρκαρισμένα αυτοκίνητα και γενικά κίνηση όσο δεν πάει ...θα κοιμόταν ο άλλος στο αυτοκίνητο για να πέσει χωρίς φρένα σε ουρά 4 οχημάτων που περιμένουν στο φαναρι. Θα μπορούσε κάλλιστα να είχε θερίσει πεζο!!!

dimzab
04/06/2010, 13:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από drspeed
Στο δικαστήριο να πεις ότι η δουλειά σου έχει να κάνει με H/Y και ότι όλη την μέρα γράφεις εκεί(αν δεν κάνεις κάτι άλλο που είναι εξίσου χρήσιμος ο παράμεσος).
Αυτή είναι μία από της δουλειές που ο παράμεσος είναι 100% χρηστικό δάκτυλο.


Δικηγόρο έχω βάλλει.
Προγραμματιστής είμαι, οπότε θεωρώ οτι σαφώς επηρεάζει τη δουλειά μου.

Το πόσο την επηρεάζει, ώστε να καθοριστει το ύψος της αποζημίωσης, δεν ξέρω πως αποδεικνύεται.

dimzab
04/06/2010, 13:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
Τα γαντια ηταν κουμπωμενα δεμενα οπως τα φορουσες ?

ή ηταν απλα φορεμενα με τα Velcro ανοιχτα... ρωταω γιατι επρεπε να σου προσφερουν προστασια κι οχι να λειτουργησουν σαν παγιδα....


Φορουσα δερμάτινα γάντια (όχι εντουράδικα) με προστασίες κέβλαρ στην πάνω μεριά του χεριού και στα δάκτυλα.

Ήταν δεμένα κανονικά, (ενα μικρό velcro στον καρπό και ένα μεγαλύτερο velcro στο τέλος του γαντιού)

Το αρίστερο γάντι (που έμεινε στη μανέτα με το δάκτυλο μέσα) δεν σκίστηκε!!!

ουτε εγω καταλαβαινω πως έγινε, και αν τελικά με προστάτεψε από μεγαλύτερη ζημιά!

dimzab
04/06/2010, 13:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrated
Τωρα σοβαρα οταν σου κοπησε το δαχτυλο,πονεσες?Επισης στο νοσοκομειο προσπαθησαν να στο βαλουν?

Μ΄αυτά που βλέπω στις ταινίες περίμενα κανα πίδακα αίματος και απιστευτό πόνο, αλλά δεν... :lol:

Δεν πονούσε ιδιαίτερα (περισσότερο από ένα απλό χτύπημα - στουμπηγμα) , και ο λόγος όπως μου εξήγησε ο γιατρός, είναι οτι κόπηκε το νέυρο. Κόβεται το νεύρο, σταματας να πονας!

Πήγα αμέσως στο νοσοκομείο, και οι γιατροι μου είπαν κατευθείαν ότι δεν κολλάει, χωρίς να δουν σε τι κατάσταση ήταν το κομμένο.

tai
04/06/2010, 13:29
περαστικά ρε Δημητρό και καλα ξεμπερδέματα:(
ευτυχώς που ειναι μονο αυτο:(








Αρχικά δημιουργήθηκε από dimzab

ουτε εγω καταλαβαινω πως έγινε, και αν τελικά με προστάτεψε από μεγαλύτερη ζημιά!
Δεν τα σχεδιάζουν για περιπτώσεις μανετα-ψαλίδι, γιαυτο και ΔΕΝ σε προστάτευσαν:sick:

dimzab
04/06/2010, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
Ένα νύχι λιγότερο για κόψιμο... :D

Επίσης θα κάνω καλύτερο fake ξύσιμο μύτης και αυτιού! :lol: :rotflmao:
Θα το ακουμπάω απλά, και ο άλλος θα νομίζει ότι έχω βάλλει όλο το νύχι μέσα... :a24: (τι λέω ο μλκς! :uplate: :bigcry: )

Akatanomastos
04/06/2010, 13:59
η κακια η ωρα ρε γμτ..



περαστικα δημητρη

Μικρή Λουλού
05/06/2010, 02:06
Περαστικα ρε Δημητρη.
για να μη στεναχωριεσαι,να σκεφτεσαι ποσο τυχερος εισαι που δεν μαγκωσε κανενα αλλο μελος μεταξυ σελας και ντεποζιτου!!
ακομα κι ο μισος ποντος μετραει!!:lol: :lol:

Panopticon7
05/06/2010, 02:19
Στο δικαστηριο, θα πεις οτι ασχολεισαι με pc στην δουλεια καθως και οτι παιζεις κιθαρα και πιανο, επισης θα πεις οτι πλεον δεν μπορεις να συνεννοηθεις στην νοηματικη πλεον με τους υπολοιπους χρηστες του δρομου. :lol:

TROOPER
05/06/2010, 06:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimzab
Επίσης θα κάνω καλύτερο fake ξύσιμο μύτης και αυτιού! :lol: :rotflmao:
Θα το ακουμπάω απλά, και ο άλλος θα νομίζει ότι έχω βάλλει όλο το νύχι μέσα... :a24: (τι λέω ο μλκς! :uplate: :bigcry: )

μα ναι ρε μλκ τι λες ημαρτον !!!!:lol: :lol: :lol:

χαιρομαι ρε μητσο που το αντιμετωπιζεις ετσι !!!!:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Nik0s
05/06/2010, 06:20
Περαστικά :beer:

dammed_kittin
06/06/2010, 08:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimzab
Επίσης θα κάνω καλύτερο fake ξύσιμο μύτης και αυτιού! :lol: :rotflmao:
Θα το ακουμπάω απλά, και ο άλλος θα νομίζει ότι έχω βάλλει όλο το νύχι μέσα... :a24: (τι λέω ο μλκς! :uplate: :bigcry: )

κ σκεφτομουν τοση ωρα τι θα σου πω...
οτι μεσα στην γκαντεμια σου ησουν τυχερος που ηταν αυτο το δαχτυλο
κτλ κτλ κτλ κτλ

αλλα.......

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

δεν χρειαζεται απ οτι βλεπω!!!


περαστικαααααααααααα!!!!
:wave2:

παντως ανατριχιασα με το σκηνικο ρε πστ μου!
πως γινονται αυτα τα κουλα?
:rolleyes:

Zid
06/06/2010, 08:21
Ουπςςςςςς τώρα το ειδα...... :sad: Μήτσο περαστικά ρε τι να πώ γκαντεμιά ..ρε γαμώτο ..


Υ.Γ Μ αρέσει πυο ρώτησα χθες το Σπύρο και του λέω.. ολα καλά ... ο Δημήτρης οκ... ναι μια χαρα μου λεει... :bigcry:

vangelis 64
06/06/2010, 08:24
Περαστικά ρε φίλε,τι να πω...:( :(

Νομίζω πως δεν θα την πάλευα αν ήμουν στη θέση σου.Δεν το λέω για να σού πηδήξω τη διάθεση,ξέρεις..:winka:

Χαίρομαι πάντως που το χιούμορ δεν σού λείπει.Πάντα όρθιος ρε!!:beer: :beer: :beer: :wave2:

ego_o_idios
07/06/2010, 05:32
ti perastika re den prokite na ksanafitrosi

lipomaste gia tin apolia leei o kosmos
:(

re file ti na sou poume
exo kopsi ke ego 1 pontos apo ton dikti tou aristeriou xeriou
zis ikanopioitika ine mia anapiria 0,45% ala 8a ma8is
oti den perimenoume anamesa sta aftokinita
ti kopaname panta na vgoume ektos emvelias
ke edo ke merika xronia otan ime protos sto fanari perimeno kitazontas piso apo ton ka8repti
ke pote den ka8ome na kano ton nomimo ke sosto odigo anamesa sta aftokinita

min diavazis moto.gr grafoun tou kosmou tis vlakies...:rotflmao:

na ginis grigora kala ke pote ksana

Ζεύκας
07/06/2010, 07:42
Γι'αυτό ποτέ ανάμεσα στ'αμάξια όπως λέει ο Λεωνίδας.
Κι όταν ανάβει πράσινο πάντα γκαζιά για να φεύγουμε γρήγορα από το τσούρμο.


Δημήτρη εύχομαι και είμαι σίγουρος πως αυτό το δυστύχημα θα σε βγάλει πιο δυνατό :wave2:

MikeG
08/06/2010, 14:20
Μήτσο, τώρα το διάβασα..
Έυχομαι να είναι το τελευταίο ατύχημα που σου συμβαίνει. & να μη νιώθεις άσχημα ή να σκέφτεσαι αυτό που συνέβει. Όλα καλά, καμία αλλαγή.


Χαιρετώ φίλε


:beer: :wave2:

Panos1313
08/06/2010, 15:04
Πωπω περαστικα. Και εγω προγραμματιστης ειμαι και συχνα σκεφτομαι τι θα γινει αμα παθω τιποτα στα δαχτυλα... Ευτυχως η συγκεκριμενη απωλεια δεν θα επηρεασει πολυ σοβαρα τη δουλεια σου.

Και ενα αισιοδοξο, ο θειος μου εχει χασει το συγκεκριμενο δαχτυλο, στο ιδιο υψος επισης (απο μηχανημα εργοστασιου). Δεν το προσεχω καθολου, σε σημειο που ειχα ξεχασει οτι το 'χε χασει, και οταν το "ειδα" μετα απο καιρο προχτες, του εκανα πλακα : " Που πhγε το δαχτυλο σου!?!?"

Pardalotzatziki
08/06/2010, 18:34
Περαστικα ρε συ.....αν και το αντιμετωπιζεις μια χαρα...

Παραξενευτηκα γιατι σε ειδα πολυ χαλαρο...

Α, και μια ιδεα που ειχα διαβασει καπου, μπορει και εδω μεσα....

Καποιος που του ειχε κοπει δαχτυλο, εβαλε usb φλασακι.....αφου εισαι και προγραμματιστης....

:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

Pardalotzatziki
08/06/2010, 18:37
Εδω εισαι....προγραμματιστης.....μοτοσυκλετιστης

http://kakoslykos7.blogspot.com/2009/03/blog-post_18.html

Ε, να μη το πω?

Τυχαιο????


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

BLiTzER
08/06/2010, 18:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panos1313
Πωπω περαστικα. Και εγω προγραμματιστης ειμαι και συχνα σκεφτομαι τι θα γινει αμα παθω τιποτα στα δαχτυλα...

Απλά ο κώδικάς του θα δείχνει κάπως έτσι:

#include <iotream>
#include <ctdlib>
uing namepace td;

cla mycla {
int *p;
public:
mycla(int i);
~mycla();
int getval() { return *p; }
};

dond4le
08/06/2010, 19:37
Τα γαντια δεν απορροφανε καθετες δυναμεις μονο γδαρσιματα.............και λιγο με την βοηθεια του κεβλαρ(που μαλλον θα εχει κανενα κοματακι σε εκεινο το δακτυλο)....εγινε η ζημια.



Να το συννηθησεις γρηγορα σου ευχομαι.........και καλοφαγωτη η αποζημιωση.



Δεν προλαβες να το πας το ακρο για ραψιμο και το εβγαλαν ακαταλληλο η λογο του οτι ηταν μεσα

στο γαντι?

$py
09/06/2010, 10:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pardalotzatziki


Καποιος που του ειχε κοπει δαχτυλο, εβαλε usb φλασακι.....αφου εισαι και προγραμματιστης....

:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:


axaxaxaaxax

:lol: :rotflmao: :lol:


Κορυφαίο. Θα το βάλει σίγουρα, πόσες φορές του έχω ζητήσει πράγματα και μου έχει πει ότι ξέχασε το φλασάκι. Να δω τώρα τι θα λέει.

Trickster
10/06/2010, 03:11
Τώρα το είδα.. Δημήτρη μαλακία ρε φίλε... Προσοχή ρε γμτ.. :mad: :mad:


Btw κάνε αδερφό να δείς καλό :rotflmao: :rotflmao: