PDA

View Full Version : Πως αναγνωρίζω αν είναι παραεισαγωγή ή όχι?



soultz
04/06/2010, 07:52
Η απορία μου γεννήθηκε χτές καθώς πήγα σε έναν αντιπρόσωπο για καβασάκι. Είχα ρωτήσει 2 αντιπροσώπους, οι οποίοι μου είπαν πως δεν έχουν το χρώμα που θέλω ούτε στόκ, ούτε ο εισαγωγέας ούτε το ευρωπαικό κέντρο της καβα καθως ήταν περσινό.Ρωτώντας τον αν έχει το μοντέλο στο χρώμα που θέλω (απο το περσινό χρωματολόγιο) με ABS, μου είπε θα βρώ ένα αν βιαστείς κτλ κτλ (χωρίς να κάνει καθόλου έκπτωση αντίθετα με τους άλλους)?
Πως μπορεί να βρεί αν δεν έχει ο εισαγωγέας ή το ευρωπαικό κέντρο? Μήπως προσπαθεί να πουλήσει παραεισαγωγή σαν αντιπροσωπίας? Πως τα ξεχωρίζει κάποιος?

McGyver
04/06/2010, 08:08
Mπορεί είτε ο συγκεκριμένος να έχει κάποιο κομμάτι stock στη δική του έκθεση ή να γνωρίζει κάποιον συνεργάτη / συνάδελφο του που να έχει.

Για το αν είναι παραεισαγωγή παίρνεις τηλέφωνο στα κεντρικά της Ελληνικής αντιπροσωπείας, τους δίνεις τον αριθμό πλαισίου και σου λένε αν έχει εισαχθεί επίσημα...

soultz
04/06/2010, 08:24
Αν το έχεις πάρει όμως δεν θα είναι αργά?

ΟΚ πάντως, αφού αυτός είναι ο τρόπος ελέγχου θα το ξέρω για όταν έρθει η ώρα.
Ευχαριστώ πολύ.

McGyver
04/06/2010, 08:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από soultz
Αν το έχεις πάρει όμως δεν θα είναι αργά?

Zήτα του τον αριθμό πλαισίου της μηχανής που θέλεις να αγοράσεις.

manosamos
04/06/2010, 11:39
Εισαγωγη απο που?
Αν ειναι απο Αγγλια,θα εχει κοντερ με μιλια,οποτε ...μακρυα.
Η Γερμανια δεν εχει οριο στα αλογα πια,οποτε αφοβα............

ariona
04/06/2010, 12:45
Προτείνω: Να πάρεις παραεισαγωγήσ , πρώτοn καμια διαφορα στην ποιότητα,καλύτερη τιμή (σίγουρα) a' και δεν θα έχεις και τις αμφιβολίες σου...
Τώρα στην ερώτηση σου, ο τι ακριβώς σου είπε ο McGyver....:wacko:

ego_o_idios
05/06/2010, 03:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από soultz
Η απορία μου γεννήθηκε χτές καθώς πήγα σε έναν αντιπρόσωπο για καβασάκι. Είχα ρωτήσει 2 αντιπροσώπους, οι οποίοι μου είπαν πως δεν έχουν το χρώμα που θέλω ούτε στόκ, ούτε ο εισαγωγέας ούτε το ευρωπαικό κέντρο της καβα καθως ήταν περσινό.Ρωτώντας τον αν έχει το μοντέλο στο χρώμα που θέλω (απο το περσινό χρωματολόγιο) με ABS, μου είπε θα βρώ ένα αν βιαστείς κτλ κτλ (χωρίς να κάνει καθόλου έκπτωση αντίθετα με τους άλλους)?
Πως μπορεί να βρεί αν δεν έχει ο εισαγωγέας ή το ευρωπαικό κέντρο? Μήπως προσπαθεί να πουλήσει παραεισαγωγή σαν αντιπροσωπίας? Πως τα ξεχωρίζει κάποιος?

etsi ke alios i moni antiprosopia pou exi treli ipostiriksi se antalaktika ine i yamaha ke meta erxete i honda
an ine to mixanaki sou eliniko
tora an ine kawasaki ke eliniko 8a fas merika (perimene)

opote tora pou pires kawasaki to (perimene) to exis stin tsepi
opote ke paraisagogis pou ine vriskis ta panta sto internet ke den se apasxoli tipota

me to internet olos o kosmos ine merikes meres makria ti provlimatizese?