PDA

View Full Version : ΚΛΟΠΗ Tdm - 900 ΚΙΤΡΙΝΟ (μοντ. 2002) -- ΒΡΕΘΗΚΕ



tragedian
04/06/2010, 11:31
Σήμερα το πρωί στην Πάτρα (Κύπρου και Ηρ. Πολυτεχνείου) μεταξύ 07.20 και 08.00 εκλάπει μηχανή μου - Yamaha TDM 900 χρώματος κίτρινου (μοντ. 2002, βλ. φώτο) με αριθμό κυκλοφορίας ΑΖΥ 121. Ο συναγερμός βρέθηκε κομμένος και πεταμένος λίγο πιο πέρα. Όποιος γνωρίζει κάτι παρακαλώ να επικοινωνήσει στο 6944557512. Δίνεται αμοιβή.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων. Όποιος είχε μηχανάκι και το έχει πάθει, μπορεί να καταλάβει την ψυχολογική μου κατάσταση...

Δείτε το στο Link:
http://4.bp.blogspot.com/_lQIytwez6EE/TAi6wkpP-rI/AAAAAAAAAaA/0Xn8d230avI/s1600/TDM+Alex2.JPG

harris_x
04/06/2010, 11:37
Εύχομαι να τη βρεις γρήγορα και άθιχτη

a little help with the photo!


200454

Georgaras
04/06/2010, 11:40
Τους αλήτες..... :confused: :confused: :confused: :confused: Ρε φίλε πραγματικά καταλαβαίνω πως αισθάνεσαι, τα ιδια ειχα περασει και εγώ με το αμάξι... πραγματικά η ψυχολογία γίνεται κουρέλια... μην σκας φίλε και μην χαλάσεις την υγεία σου για τέτοια θέματα. Εγώ από κάτι τέτοιο κόντεψα να πάω νοσοκομείο πριν μερικά χρόνια..


Σου εύχομαι να βρεθεί σύντομα η μηχανή σου, συνήθως τις βουτάνε κλεφτρόνια για ληστείες και τις παρατάνε μετά.



Όποιοι το έκαναν, να τους κοπούν τα χέρια από την ρίζα και να μην προλάβουν να ξανά οδηγήσουν τα καθίκια...

tragedian
04/06/2010, 11:45
Ευχαριστώ πραγματικά,

Ντρέπομαι που αισθάνομαι έτσι και ειδικά τα κλισέ που ακούω από τους γύρω μου "μην κάνεις έτσι, σίδερα είναι, κτλ". Ντρέπομαι να τους πω επίσης πως η μηχανή ήταν μέρος της ζωής μου, της ηρεμίας μου, της ευκολίας μου στην πόλη. Ένας σύντροφος.

Σκάω.

XJR_Billy
04/06/2010, 11:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από tragedian
Ευχαριστώ πραγματικά,

Ντρέπομαι που αισθάνομαι έτσι και ειδικά τα κλισέ που ακούω από τους γύρω μου "μην κάνεις έτσι, σίδερα είναι, κτλ". Ντρέπομαι να τους πω επίσης πως η μηχανή ήταν μέρος της ζωής μου, της ηρεμίας μου, της ευκολίας μου στην πόλη. Ένας σύντροφος.

Σκάω.

Υπομονή φίλε... δεν μπορείς να κάνεις και κάτι άλλο...:(
Καλή τύχη εύχομαι, να την ξαναβρείς.

Georgaras
04/06/2010, 11:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από tragedian
Ευχαριστώ πραγματικά,

Ντρέπομαι που αισθάνομαι έτσι και ειδικά τα κλισέ που ακούω από τους γύρω μου "μην κάνεις έτσι, σίδερα είναι, κτλ". Ντρέπομαι να τους πω επίσης πως η μηχανή ήταν μέρος της ζωής μου, της ηρεμίας μου, της ευκολίας μου στην πόλη. Ένας σύντροφος.

Σκάω.

Δίκιο έχεις φιλαράκι και μην ντρέπεσαι για τίποτα, και για εμένα η μηχανή μου είναι η μεγαλη μου αγάπη, την φροντίζω, την προσέχω και την χαζεύω κάθε μέρα, αλλά προέχει η υγεία. Προς θεού ηρέμησε λίγο και μην σκας, η στεναχώρια δεν βγάζει σε τίποτα και μπορεί σου δημιουργήσει ακόμα περισσότερα προβλήματα.

Βγες σήμερα με τα φιλαράκια σου για ένα καφεδάκι , χαλάρωσε και να είσαι αισιόδοξος. Σου εύχομαι και πάλι όλα να πάνε καλά.


Θα περιμένουμε ευχάριστα νέα σου. :wave2:

guzzistas
04/06/2010, 12:28
:( :( :(

εύχομαι να την βρεις φίλε.......

τους &@(@#&@*&@#(#(@ :mad: :mad:

1 φορά να μου πέσει ένας στα χέρια μου.... θα τον δέσω σε ένα υπόγειο και θα σας φωνάξω όλους να έρθετε.....

TROOPER
05/06/2010, 06:48
μακαρι να το βρεις...

camen
05/06/2010, 08:21
ΠΟυ να τους κοπουν τα χερια...:mad: :mad: :mad: :mad:


Ειμαι Πατρα και θα εχω τον νου μου.Μακαρι να την πηρε κανενα πρεζονι και να την εχει παρατησει πουθενα.Γτ δεν εχω ακουσει για κρουσματα κλοπων ολοκληρης μηχανης.Αυτο που παιζει συχνα ειναι ψειρισμα.Ερχονται και περνουν αυτα που θελουν.


Εννοειται οτι εχεις παει αστυνομια να το δηλωσεις ετσι?!Υπομονη .................:beer: :wave2:

p@nos
05/06/2010, 08:42
φιλε θα εχω το νου μου...


επειδη πινακιδα δεν θα υπαρχει, αλλα και να υπηρχε δε θα τη θυμομουν...

πες καποιο χαρακτηριστικο της μοτο...πχ εξατμισεις η κατι αλλο...φανταζομαι δε στο φαγαν με τις βαλιτσες...

δεν εχει και πολλα κιτρινα tdm η πατρα και η αληθεια εινα πως το χρωμα βγαζει ματι

camen
05/06/2010, 08:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
φιλε θα εχω το νου μου...


επειδη πινακιδα δεν θα υπαρχει, αλλα και να υπηρχε δε θα τη θυμομουν...

πες καποιο χαρακτηριστικο της μοτο...πχ εξατμισεις η κατι αλλο...φανταζομαι δε στο φαγαν με τις βαλιτσες...

δεν εχει και πολλα κιτρινα tdm η πατρα και η αληθεια εινα πως το χρωμα βγαζει ματι

Πανο αυτο δεν θα κυκλοφορησει Πατρα που ειναι ενα χωριο.Εκτος και αν το βουτηξε κανενα πρεζονι ή γυφτος και το παρατησει πουθενα.

Η ανταλλακτικα θα γινει ή εχει φυγει ηδη για τα περιχωρα της Πελοπονησου...

p@nos
05/06/2010, 08:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Πανο αυτο δεν θα κυκλοφορησει Πατρα που ειναι ενα χωριο.Εκτος και αν το βουτηξε κανενα πρεζονι ή γυφτος και το παρατησει πουθενα.

Η ανταλλακτικα θα γινει ή εχει φυγει ηδη για τα περιχωρα της Πελοπονησου...

αμα ηταν ετσι τοτε δεν εχει και νοημα η υπαρξη του θρεντ:winka:


υπαρχει μια μικρη περιπτωση να κυκλοφορει...και αυτη παμε να πιασουμε...

camen
05/06/2010, 08:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
και αυτη παμε να πιασουμε...


Μ Α Κ Α Ρ Ι...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αλλα πρεπει να εισαι πολυ μαλακας για να το κυκλοφορησεις εδω μεσα...:winka:

tragedian
05/06/2010, 11:24
Συμφωνώ και 'γω με το ότι δεν μπορεί να κυκλοφορήσει Πάτρα, μάλλον για λύσιμο πάει ή στα περίχωρα.
Την ίδια μέρα στον ίδιο δρόμο φάγανε και ένα GS 1200... Το παιδί καθόταν στο πεζοδρόμιο και έκλαιγε μόνο του. Μόλις είχε πληρώσει την δόση 2 από 36. Η απόλυτη καταστροφή...

Εννοείται πως το δήλωσα στην Ασφάλεια. Κάτι βαριεστημένοι τύποι μου είπαν πως βρίσκουν το 15% από τα κλεμένα.

Ιδιαίτερο χαρακτηριστικό η μηχανή δεν είχε, εκτός από την custom made πινακίδα σε κίτρινο φόντο με μαύρα γράμματα - ΑΖΥ 121 (την εφτιαξα όταν το Υπ. Συγκ. δεν χορηγούσε πινακίδες και έκτοτε δεν έβαλα την κανονική). Μοναδικά αξεσουαρ ένα ψηλό φέρινγκ και μπάρες στον κινητήρα.

Σας ευχαριστώ όλους και πάλι για το ενδιαφέρον. Καμιά φορά - το ξανάπα - οι άγνωστοι σε καταλαβαίνουν καλύτερα.

massimo
05/06/2010, 14:27
αληθινος πονος φιλε καταλαβαινω την ψυχολογια σου...τι να πουμε τωρα...

nio1981
05/06/2010, 14:43
θα εχουμε το νου μας.....της π@@τανας γινεται παντως ρε γαμωτο...αν δεν μπορεις να το εχεις κλεισμενο το παιζεις κωρονα γραμματα....τι να πεις...υπομονη φιλε....:sad:

tragedian
01/07/2010, 19:57
Ευχαριστώ όλους για την υποστήριξη. Η μηχανή βρέθηκε στην Πρέβεζα... Διαβάστε...


"Τον Ελληνα φαντομά Βασίλη Παλαιοκώστα «βλέπει» η αστυνομία πίσω από τη ληστεία που έγινε σε υποκατάστημα της Εθνικής Τράπεζας στην Πρέβεζα. Δύο γιγαντόσωμοι άνδρες που φορούσαν μαύρα κράνη και κρατούσαν βαριοπούλες πλησίασαν στις 2.15 το μεσημέρι της Παρασκευής το υποκατάστημα και κατευθύνθηκαν στον θάλαμο στον οποίο βρίσκεται το ΑΤΜ. Μ’ ένα χτύπημα θρυμμάτισαν το τζάμι και με αστραπιαίες κινήσεις κατευθύνθηκαν στον έντρομο υπάλληλο που εκείνη τη στιγμή ανεφοδίαζε το μηχάνημα αυτόματης ανάληψης χρημάτων.

Αφού τον γρονθοκόπησαν και τον έριξαν στο έδαφος, του άρπαξαν τα τρία κουτιά που κρατούσε, τα οποία περιείχαν περίπου 190.000 ευρώ, και τα έβαλαν σε σάκους! Αμέσως μετά βγήκαν στον δρόμο, ανέβηκαν σε μια κίτρινη μηχανή μεγάλου κυβισμού που είχαν σταθμεύσει έξω από την τράπεζα και εξαφανίστηκαν. Μάλιστα, σύμφωνα με αυτόπτη μάρτυρα, ο ένας από τους δύο είπε στον άλλο να κάνει γρήγορα και να ανέβει στη μοτοσικλέτα για να φύγουν, σε άπταιστα ελληνικά.

Στο σημείο έσπευσαν περιπολικά της αστυνομίας, ωστόσο παρά τις έρευνες δεν έχει εντοπιστεί κανένα ίχνος των ληστών. Οπως είπε στην «Espresso» ο αστυνομικός διευθυντής Πρέβεζας Δημήτρης Διαμάντης, «η αστυνομία έχει εξαπολύσει από την πρώτη στιγμή ανθρωποκυνηγητό για τον εντοπισμό και τη σύλληψη των δραστών στην Πρέβεζα αλλά και σε ολόκληρη την Ηπειρο». Αξίζει, μάλιστα, να σημειωθεί ότι δόθηκε εντολή να ανακληθούν οι άδειες των αστυνομικών προκειμένου να συμμετάσχουν στις έρευνες.

Σύμφωνα με την αστυνομία, οι δύο ληστές είχαν σχεδιάσει με κάθε λεπτομέρεια το χτύπημά τους, αφού γνώριζαν τις ακριβείς ώρες που κλείνει το υποκατάστημα, καθώς επίσης και την ώρα που θα πήγαινε ο υπάλληλος στον θάλαμο με το ΑΤΜ για να το ανεφοδιάσει με χρήματα, ταινίες και φακέλους. Μάλιστα, το γεγονός ότι είχαν σταθμεύσει τη μοτοσικλέτα τους σε σημείο όπου δεν υπάρχει κάμερα καταδεικνύει με τον καλύτερο τρόπο ότι οι κακοποιοί δεν είχαν αφήσει απολύτως τίποτα στην τύχη."

nio1981
01/07/2010, 20:30
:beer: :beer: :beer: :beer:

Vagelis Gar
01/07/2010, 20:31
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

devil's animal
01/07/2010, 20:37
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

tragedian
01/07/2010, 20:39
Σας ευχαριστώ όλους παιδιά! :beer:

chr1s_86
01/07/2010, 21:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από tragedian
Ευχαριστώ όλους για την υποστήριξη. Η μηχανή βρέθηκε στην Πρέβεζα... Διαβάστε...


:a013: :beer: :beer: :beer:

nio1981
02/07/2010, 04:28
καθαρα απο περιεργια....τι διαδηκασιες πρεπει να ακολουθησεις να το παρεις πισω?για πε το ιστορικο λιγο....σε πηραν απο την αστυνομια και?


φανταζομαι την χαρα σου φιλε και χαιρομαι....εγω σε 10 μερες θα μετακομησω και την μαριγω (v-strom) δεν θα την παρω μαζι μου...θα την εχω στο μαγαζι και θα πηγαινω απο την δουλεια στο σπιτι με το παλιο το virago που εχω...αν το παρουν χαλαλι τους...το εχω απο το 1994....

Manalishi
02/07/2010, 04:37
:beer: :beer:

Τέτοια να ακούμε, μπράβο!!!!

DAYMAN
02/07/2010, 04:37
:beer: Χάρηκα με την εξέλιξη φίλε μου και ελπιζω να μην εχεις προβλήματα με την προέκταση που πηρε το θέμα απο την κλοπή της μοτο και έπειτα.

lspiros
02/07/2010, 04:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
ΠΟυ να τους κοπουν τα χερια...:mad: :mad: :mad: :mad:


Ειμαι Πατρα και θα εχω τον νου μου.Μακαρι να την πηρε κανενα πρεζονι και να την εχει παρατησει πουθενα.Γτ δεν εχω ακουσει για κρουσματα κλοπων ολοκληρης μηχανης.Αυτο που παιζει συχνα ειναι ψειρισμα.Ερχονται και περνουν αυτα που θελουν.


Εννοειται οτι εχεις παει αστυνομια να το δηλωσεις ετσι?!Υπομονη .................:beer: :wave2:
μην αντιγραφεις,αυτη η καταρα ειναι δικη μου,αλλα μια και με προλαβες να συμπληρωσω.

να τους κοπουν και τα ποδια στα τσογλανια:evil:

οι ευχες πιασαν τοπο:beer: :beer: :beer:

tragedian
02/07/2010, 05:02
Ευχαριστώ όλους σας παιδιά.

Η αλήθεια είναι ότι μπαίνω σε μια διαδικασία ανακρίσεων κλπ, η μηχανή θεωρείται μέσο διάπραξης εγκληματικής πράξης, αλλά απ' ότι μου είπε ο Διοικητής στην Πρέβεζα θα τελειώσει σχετικά γρήγορα. Αν τον είχαν συλλάβει τότε θα υπήρχε πρόβλημα και η μηχανή θα είχε κατασχεθεί μέχρι την δικάσιμο...

Τυχερός στην ατυχία μου...

XJR_Billy
02/07/2010, 05:08
Μπράβο ρε φίλε, πολύ ευχάριστα νέα !!!
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Pardalotzatziki
02/07/2010, 06:01
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Τα καλυτερα νεα....ευχομαι να μην εχεις και πολλες φθορες

:a25: :a25: :a25: :a25: :a25:

tragedian
02/07/2010, 20:10
Ευχαριστώ και πάλι παιδιά. Ανυπομονώ να την πάρω.

Μίλησα με Διοικητή Ασφαλείας Πρεβέζης. Έχει βάλει δικό του εγκέφαλο (ο συναγερμός μου έκοβε εγκέφαλο - βενζίνη), οπότε κρέμονται κάτι καλώδια. Κατά τα άλλα είναι σε άριστη κατάσταση.

Τι κάνω τώρα; Θέλει ηλεκτρολόγο; Πως θα μπει μπροστά; Help!