PDA

View Full Version : μπιέλα



xtasi
06/06/2010, 14:23
Καλησπέρα.Από στιγμή σε στιγμή περιμένω να με αφήσει ένα xr250r από μπιέλα,ακούγεται αρκετά.Ξέρει κανείς σε πόσο καιρό θα είναι αυτή η στιγμή περίπου?και τι μπορώ να κάνω για να μεγαλώσω λίγο το χρόνο ζωής της.εκτός από ήρεμη οδήγηση,κάνα χοντρό λαδάκι θα βοηθήσει?κάτι άλλο?
ευχαριστώ

TOLISTOLAROS
06/06/2010, 14:45
:eyepop:
Φίλε μη το κινείς και φτιάξτο!Κανείς δεν ξέρει πότε το μοτέρ του θα τον αφήσει ξεβράκωτο.Μην πηγαίνεις γυρεύοντας αφού ξέρεις ότι υπάρχει πρόβλημα.Αν χτυπήσει μπιέλα μπορεί να πέσεις και να χτυπήσεις άσχημα...

Tpap
06/06/2010, 15:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από xtasi
Καλησπέρα.Από στιγμή σε στιγμή περιμένω να με αφήσει ένα xr250r από μπιέλα,ακούγεται αρκετά.Ξέρει κανείς σε πόσο καιρό θα είναι αυτή η στιγμή περίπου?

Ημ/νία: 15.06.10
Ωρα: 13:12

Band(age)it
06/06/2010, 15:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Ημ/νία: 15.06.10
Ωρα: 13:12


Περιοχη? :bigcry:

Tpap
06/06/2010, 15:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Band(age)it
Περιοχη? :bigcry:

Ε, δεν είμαι τόοοσο καλός. :wave2: :beer:

xtasi
06/06/2010, 15:30
ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΣΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΞΥΠΝΟΣ ΔΕ ΘΑ ΣΕ ΠΑΩ ΚΟΝΤΡΑ

Tpap
06/06/2010, 15:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από xtasi
ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΣΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΞΥΠΝΟΣ ΔΕ ΘΑ ΣΕ ΠΑΩ ΚΟΝΤΡΑ

Μα δεν κάνω κόντρες, φιλαράκι μου καλό. :nono:

Δεν έχω ούτε καν μηχανάκι τσι προκοπής... :(

Και τρέμουν και λίγο τα χέρια μου λόγω ηλικίας. :( :( :look:

OldMan
07/06/2010, 04:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από xtasi
ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΣΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΞΥΠΝΟΣ ΔΕ ΘΑ ΣΕ ΠΑΩ ΚΟΝΤΡΑ
Ρε συ, έχεις δει αρκετές φορές ότι δεν σου κάνει κάποιος "μαγκιές" εδώ μέσα...


Το αν σου λέει καποιος ΤΩΡΑ και καποιος άλλος το ίδιο με διαφορετικό τρόπο, θα σε παρακαλούσα να το εκλάβεις σαν μια χαριτωμένη προσπάθεια να μην σε βρίσουν κατάμουτρα...!!! :smokin:

xtasi
07/06/2010, 05:33
ΔΕΝ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΓΙΑ "ΜΑΓΚΙΑ" OLDMAN, ΕΙΠΑ ΠΩΣ ΔΕ ΘΑ ΠΑΩ ΚΟΝΤΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΗΛΙΘΙΑ ΕΞΥΠΝΑΔΑ.ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΠΙΣΗΣ ΗΛΙΘΙΑ ΕΙΡΩΝΙΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΔΕ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΣΧΟΛΙΑΣΕΙ ΩΣ ΤΩΡΑ.ΧΙΛΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ,ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ ΚΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΑΤΑΚΑ ΤΟΥ.ΟΙ ΝΤΕΜΕΚ ΕΞΥΠΝΟΙ -ΚΟΙΝΩΣ ΕΞΥΠΝΑΚΗΔΕΣ- ΠΡΟΤΙΜΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΡΙΖΟΥΝ,ΠΑΛΙ ΦΙΛΟΙ ΘΑ'ΜΑΣΤΕ

Cpt. Haddock
07/06/2010, 05:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από xtasi
[...]ΣΕ ΜΙΑ ΗΛΙΘΙΑ ΕΞΥΠΝΑΔΑ[...]

Ενώ η ερώτηση... :bigcry:


Αρχικά δημιουργήθηκε από xtasi
Καλησπέρα.Από στιγμή σε στιγμή περιμένω να με αφήσει ένα xr250r από μπιέλα,ακούγεται αρκετά.Ξέρει κανείς σε πόσο καιρό θα είναι αυτή η στιγμή περίπου?[...]

:rotflmao: :bawl: :lol:

xtasi
07/06/2010, 05:48
ΕΣΥ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΣ ΜΠΙΕΛΑ ΔΕΝ ΞΕΣ ΠΩΣ ΘΑ ΣΕ ΑΦΗΣΕΙ Η ΜΗΧΑΝΗ ΣΟΥ?

OldMan
07/06/2010, 05:51
Γιατί διαβλέπω ότι πάμε προς τους Ιονεσκικούς διαλόγους ..??? :winka:

Cpt. Haddock
07/06/2010, 05:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από xtasi
ΕΣΥ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΣ ΜΠΙΕΛΑ ΔΕΝ ΞΕΣ ΠΩΣ ΘΑ ΣΕ ΑΦΗΣΕΙ Η ΜΗΧΑΝΗ ΣΟΥ?

1. Μη φωναζεις

2. Δεν εχω ακομα ευτυχώς ακουσει μπιέλα

3. Ακόμα κι αν ξερει καποιος οτι θα σε αφήσει, πώς διάολο θα σου πει "σε πόσο καιρό θα είναι αυτή η στιγμή περίπου?"

:winka:


Κοινώς, όλοι καταλαβαίνουμε το πρόβλημα που έχει το μηχανάκι, αλλα η διατύπωση της ερώτησης ήταν προκληση για αστεία :wave2:

xtasi
07/06/2010, 05:59
ΑΝ ΗΞΕΡΑ ΔΕ ΘΑ ΡΩΤΟΥΣΑ.ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΙΟ ΑΛΑΝΙ ΑΠΟ ΣΕΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΑΝ ΘΑ ΜΕ ΑΦΗΣΕΙ ΣΕ 5 ΧΛΜ Η ΣΕ 5000.ΠΟΛΛΑ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΙ ΕΔΩ.ΞΕΣ?ΑΠΑΝΤΑΣ.ΔΕΝ ΞΕΣ?ΤΟ ΒΟΥΛΩΝΕΙΣ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΔΩ ΜΕΣΑ..

georgis4
07/06/2010, 06:05
Απλα μπορουσε να πει καποιος στο παλικαρι πως το ΠΟΤΕ θα μεινει το μηχανακι δεν μπορει να το προβλεψει κανεις (ουτε ο νοστραδαμος) και τα υπολοιπα ειναι περιττα...
Φιλε μου δυστηχως (αν και δε ξερω πως το καταφερες βρε θηριο 10 χρονια ειχα XR και ηταν ασπαστο:D ) δεν μπορεις να ξερεις το ποτε αλλα σκεψου πρωτα το να σου μεινει στην πορεια...μπορει ακομα και να σκοτωθεις...μονο αυτο σκεψου....:rolleyes:

xtasi
07/06/2010, 06:10
ΔΕ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΕΓΩ,ΣΠΑΣΜΕΝΟ ΤΟ ΠΗΡΑ(ΤΖΑΜΠΑ ΣΧΕΔΟΝ).

(αν και δε ξερω πως το καταφερες βρε θηριο 10 χρονια ειχα XR και ηταν ασπαστο ) ΓΙ'ΑΥΤΟ ΡΩΤΑΩ,ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΟΙ ΜΕ ΛΕΝΕ ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΜΗ ΧΑΛΑΣΕΙ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΑΝ ΔΕ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑΞΙΔΙΑ ΚΑΙ ΔΕ ΤΟ ΣΠΑΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ..
Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Tpap
07/06/2010, 06:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από xtasi
ΟΙ ΝΤΕΜΕΚ ΕΞΥΠΝΟΙ -ΚΟΙΝΩΣ ΕΞΥΠΝΑΚΗΔΕΣ- ΠΡΟΤΙΜΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΡΙΖΟΥΝ,ΠΑΛΙ ΦΙΛΟΙ ΘΑ'ΜΑΣΤΕ

Eγώ φιλαράκι δεν σε υβρίζω.

Αλλά και εσύ μην με ξαναπείς έξυπνο.



Και τι είναι αυτό το ντεμέκ που λές...? :confused: :lol:

georgis4
07/06/2010, 06:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Eγώ φιλαράκι δεν σε υβρίζω.

Αλλά και εσύ μην με ξαναπείς έξυπνο.



Και τι είναι αυτό το ντεμέκ που λές...? :confused: :lol:
Εκτος απο καφετερια στην πλατεια του ευοσμου εδω θεσσαλονικη...:lol:
ντεμεκ=δηθεν,ταχα,υποτιθεται :p

georgis4
07/06/2010, 06:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από xtasi
ΔΕ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΕΓΩ,ΣΠΑΣΜΕΝΟ ΤΟ ΠΗΡΑ(ΤΖΑΜΠΑ ΣΧΕΔΟΝ).
ΓΙ'ΑΥΤΟ ΡΩΤΑΩ,ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΟΙ ΜΕ ΛΕΝΕ ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΜΗ ΧΑΛΑΣΕΙ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΑΝ ΔΕ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑΞΙΔΙΑ ΚΑΙ ΔΕ ΤΟ ΣΠΑΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ..
Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ
Δυστηχως ειδικα για ΜΠΙΕΛΑ αυτο δεν μπορεις να το ξερεις......αντε και παιζει...μη παιζεις με την σωματικη σου ακεραιότητα :beer:

xtasi
07/06/2010, 06:30
ΟΚ,ΝΑ'ΣΑΙ ΚΑΛΑ!ΞΕΣ ΜΗΠΩΣ ΠΟΣΟ ΠΑΝΕ ΠΕΡΙΠΟΥ?100-200 ΕΥΡΩ?NOMIZΩ ΕΙΔΑ ΚΑΤΙ WISECO ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ 100..

georgis4
07/06/2010, 06:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από xtasi
ΟΚ,ΝΑ'ΣΑΙ ΚΑΛΑ!ΞΕΣ ΜΗΠΩΣ ΠΟΣΟ ΠΑΝΕ ΠΕΡΙΠΟΥ?100-200 ΕΥΡΩ?NOMIZΩ ΕΙΔΑ ΚΑΤΙ WISECO ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ 100..
Δεν γνωριζω αλλα αυτο που γνωριζω ΣΙΓΟΥΡΑ ειναι οτι στο XRακι θα πρεπει να κατεβει το μοτερ για να γινει η δουλεια....τα εργατικα θα ειναι ΠΟΛΛΑ :rolleyes:
Οσο για τη μπιελα (αν οντος ειναι μπιελα) γνωμη μου να μπει η μαμα της honda :smilea:

xtasi
07/06/2010, 06:40
ΤΑ ΕΡΓΑΤΙΚΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΗΔΕΝ,ΜΟΝΟΣ ΘΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΩ.ΑΛΛΑ ΤΗΣ HONDA ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΚΡΙΒΗ.ΤΟ ΛΕΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ Η ΕΠΕΙΔΗ ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ ΠΩΣ ΤΗΣ HONDA ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ?ΘΑ ΑΞΙΖΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΗΣ ΣΕ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΜΕ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ?ΝΟΜΙΖΩ 2ΠΛΑΣΙΑ + ΤΙΜΗ

OldMan
07/06/2010, 07:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από xtasi
ΤΑ ΕΡΓΑΤΙΚΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΗΔΕΝ,ΜΟΝΟΣ ΘΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΩ.
Και καλά θα κάνεις ...

(ειδικά αν ΔΕΝ είναι διαρούμενη ..) :winka:



@ Ευοσμίτη: Το τι θα μπορούσαμε να κάνουμε (και να πούμε..) σηκώνει πολύ νερό (όπως αυτό που πρέπει να βάλεις στις μπόμπες του "Ντεμέκ" για να κατέβουν στο στομάχι..) :wave2:

georgis4
07/06/2010, 07:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από xtasi
ΤΑ ΕΡΓΑΤΙΚΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΗΔΕΝ,ΜΟΝΟΣ ΘΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΩ.ΑΛΛΑ ΤΗΣ HONDA ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΚΡΙΒΗ.ΤΟ ΛΕΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ Η ΕΠΕΙΔΗ ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ ΠΩΣ ΤΗΣ HONDA ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ?ΘΑ ΑΞΙΖΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΗΣ ΣΕ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΜΕ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ?ΝΟΜΙΖΩ 2ΠΛΑΣΙΑ + ΤΙΜΗ
Δεν γνωριζω τιμες απλα για 100% αξιπιστια μιας και θα ανοιχτει το μηχανακι....
Τωρα αν οντος ξεφευγουν ΤΟΣΟ οι τιμες την HONDA μονο σε κατι επωνυμο οπως WISECO που ανεφερες τοτε θα πηγαινα...

xtasi
07/06/2010, 07:14
ΟΚ,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

motaba
07/06/2010, 07:40
Πάντως μιας που θα ανοιχτεί το μοτέρ δεν αλλάζεις και τα ρουλEμαν καλού κακού ??

:alien:

xtasi
07/06/2010, 07:48
ΝΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ,ΜΗΝ ΑΝΟΙΓΩ 15 ΦΟΡΕΣ
THANX

dkirkos
08/06/2010, 01:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Γιατί διαβλέπω ότι πάμε προς τους Ιονεσκικούς διαλόγους ..??? :winka:

λιγο off topic, αλλα εψαξα για τον Ευγενιο Ιονεσκο (μαλλον σε αυτον αναφερεσε), αλλα δεν μπορεσα να το συνδιασω .. κοινος δεν το επιασα.. τι ακριβως εννοεις??
:beer:

Band(age)it
08/06/2010, 02:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από dkirkos
λιγο off topic, αλλα εψαξα για τον Ευγενιο Ιονεσκο (μαλλον σε αυτον αναφερεσε), αλλα δεν μπορεσα να το συνδιασω .. κοινος δεν το επιασα.. τι ακριβως εννοεις??
:beer:

Ειχε γραψει ενα εργο , το "Ο Βασιλιας πεθαινει" οπου γενικα οι διαλογοι ηταν κουλοι.

dkirkos
08/06/2010, 04:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Band(age)it
Ειχε γραψει ενα εργο , το "Ο Βασιλιας πεθαινει" οπου γενικα οι διαλογοι ηταν κουλοι.
:a23: :a23: :a23: :a23:
:beer: