PDA

View Full Version : Μοτοσυκλέτα και "ευαίσθητες περιοχές"



Σελίδες : [1] 2

project.breeze
07/06/2010, 14:55
Μετά από μία βόλτα πριν λίγο καιρό με την μηχανή (γύρος Λίμνης Πλαστήρα) ένιωσα κάποιες ενοχλήσεις στα ευαίσθητα δίδυμα :rotflmao: .Περισσότερο ήταν σαν αίσθημα υπερευαισθησίας και αίσθημα βάρους.Επισκέφτηκα ουρολόγο,έγιναν οι απαραίτητες εξετάσεις (αίματος,υπέρηχος,καλλιέργεια σπέρματος) και τα αποτελέσματα ήταν πάρα πολύ καλά,δεν έχω τίποτα.Αυτό που εγώ εντοπίζω σαν πηγή του προβλήματος είναι το στενό παντελόνι που φορούσα εκείνη την μέρα και το ότι ήμουν δικάβαλος σε διαδρομή με πολλές κατηφόρες και φρένα που επιβάρυναν το επίμαχο σημείο.Έχει αντιμετωπίσει κανείς αυτό το πρόβλημα;Πώς το αντιμετωπίσατε;Το GSR γενικά έχει όρθια θέση οδήγησης και δεν επιβαρύνει τόσο το σημείο,αλλά σε κατηφορική διαδρομή με δεύτερο άτομο η επαφή με το ντεπόζιτο είναι αναπόφευκτη.Το θέμα είναι ότι πλέον έχω αποκτήσει μία "φοβία" και αποφεύγω πλέον να παίρνω την μηχανή μέχρι να περάσει αρκετός καιρός.Θέλω να ακούσω τις απόψεις σας

sniper
07/06/2010, 15:01
Σαν ειδικός στο θέμα....

1. Μάθε να σφίγγεις τα γόνατα.. μαλλιασε η γλώσσα μας να το λέμε... δεν φρενάρουμε με τ' @@ μας.
2. Μάθε στην (ελπίζω) πίσω να μην πέφτει πάνω σου.
3. Πες της να αδυνατήσει (με τρόπο γιατί βλέπω να στα κόβει)
4. Να πηγαίνεις μόνο σε ανηφόρες
5. Σταμάτα τα πολλά πάρε δώσε με τον Devils (στενά παντελόνια τωρα, άσπρα γυαλιά και μαγιώ αργότερα)

fantacid
07/06/2010, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Σαν ειδικός στο θέμα....


:lol: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :lol:

camen
07/06/2010, 15:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Μετά από μία βόλτα πριν λίγο καιρό με την μηχανή (γύρος Λίμνης Πλαστήρα) ένιωσα κάποιες ενοχλήσεις στα ευαίσθητα δίδυμα :rotflmao: .Περισσότερο ήταν σαν αίσθημα υπερευαισθησίας και αίσθημα βάρους.Επισκέφτηκα ουρολόγο,έγιναν οι απαραίτητες εξετάσεις (αίματος,υπέρηχος,καλλιέργεια σπέρματος) και τα αποτελέσματα ήταν πάρα πολύ καλά,δεν έχω τίποτα.Αυτό που εγώ εντοπίζω σαν πηγή του προβλήματος είναι το στενό παντελόνι που φορούσα εκείνη την μέρα και το ότι ήμουν δικάβαλος σε διαδρομή με πολλές κατηφόρες και φρένα που επιβάρυναν το επίμαχο σημείο.Έχει αντιμετωπίσει κανείς αυτό το πρόβλημα;Πώς το αντιμετωπίσατε;Το GSR γενικά έχει όρθια θέση οδήγησης και δεν επιβαρύνει τόσο το σημείο,αλλά σε κατηφορική διαδρομή με δεύτερο άτομο η επαφή με το ντεπόζιτο είναι αναπόφευκτη.Το θέμα είναι ότι πλέον έχω αποκτήσει μία "φοβία" και αποφεύγω πλέον να παίρνω την μηχανή μέχρι να περάσει αρκετός καιρός.Θέλω να ακούσω τις απόψεις σας

Φορα ποδηλατικο κολαν απο μεσα.Το μαξιλαρακι του θα σε σωσει αν προκειται να κανεις πολλα χιλιομετρα...:winka: :wave2:

sniper
07/06/2010, 15:10
Ντεμέκ μηχανόβιοι ΡΠΜ :sad:

nic mor
07/06/2010, 15:28
1

Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper


δεν φρενάρουμε με τ' @@ μας.

2


Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper

Πες της να αδυνατήσει (με τρόπο γιατί βλέπω να στα κόβει)

kai 3


Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ντεμέκ μηχανόβιοι ΡΠΜ :sad:



ολα τα λεφτα!!
:rotflmao: :bawl: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :bawl: :rotflmao:

byron
07/06/2010, 15:30
Σ΄έφτιαξα μάγκα... (http://www.steel-underwear.ch/) :smokin:


200793

sniper
07/06/2010, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Σ΄έφτιαξα μάγκα... (http://www.steel-underwear.ch/) :smokin:

Πες που ψωνίζεις.... θα ρωτήσει ο Ντέβιλς... :lol: :bawl: :lol: :bawl: :lol:

byron
07/06/2010, 15:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Πες που ψωνίζεις.... θα ρωτήσει ο Ντέβιλς... :lol: :bawl: :lol: :bawl: :lol:

www.tsigkinosovrakaki.co.uk αλλά θέλει invitation για να ψωνίσεις.:p

vaska
07/06/2010, 15:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Μετά από μία βόλτα πριν λίγο καιρό με την μηχανή (γύρος Λίμνης Πλαστήρα) ένιωσα κάποιες ενοχλήσεις στα ευαίσθητα δίδυμα :rotflmao: .Περισσότερο ήταν σαν αίσθημα υπερευαισθησίας και αίσθημα βάρους.Επισκέφτηκα ουρολόγο,έγιναν οι απαραίτητες εξετάσεις (αίματος,υπέρηχος,καλλιέργεια σπέρματος) και τα αποτελέσματα ήταν πάρα πολύ καλά,δεν έχω τίποτα.Αυτό που εγώ εντοπίζω σαν πηγή του προβλήματος είναι το στενό παντελόνι που φορούσα εκείνη την μέρα και το ότι ήμουν δικάβαλος σε διαδρομή με πολλές κατηφόρες και φρένα που επιβάρυναν το επίμαχο σημείο.Έχει αντιμετωπίσει κανείς αυτό το πρόβλημα;Πώς το αντιμετωπίσατε;Το GSR γενικά έχει όρθια θέση οδήγησης και δεν επιβαρύνει τόσο το σημείο,αλλά σε κατηφορική διαδρομή με δεύτερο άτομο η επαφή με το ντεπόζιτο είναι αναπόφευκτη.Το θέμα είναι ότι πλέον έχω αποκτήσει μία "φοβία" και αποφεύγω πλέον να παίρνω την μηχανή μέχρι να περάσει αρκετός καιρός.Θέλω να ακούσω τις απόψεις σας

Και πρόσθεσε στις συμβουλές των παραπάνω, ότι είναι σημαντικό να καβαλάς "αδειανός" δλδ να μην κουβαλάς φορτίο στα @ρχίδια σου. Εγώ προσωπικά το έχω καθιερώσει εδώ και πολλά χρόνια. Πριν από μεγάλη βόλτα "τραβάω μια παχιά". Όχι ότι είδα και καμία διαφορά στους πόνους στην επίμαχη περιοχή, αλλά ρε φίλε έχω κάτι δικέφαλους στο δεξί μου χέρι, άστα να πάνε.

:bigcry: :bigcry:

camen
07/06/2010, 15:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Και πρόσθεσε στις συμβουλές των παραπάνω, ότι είναι σημαντικό να καβαλάς "αδειανός" δλδ να μην κουβαλάς φορτίο στα @ρχίδια σου. Εγώ προσωπικά το έχω καθιερώσει εδώ και πολλά χρόνια. Πριν από μεγάλη βόλτα "τραβάω μια παχιά". Όχι ότι είδα και καμία διαφορά στους πόνους στην επίμαχη περιοχή, αλλά ρε φίλε έχω κάτι δικέφαλους στο δεξί μου χέρι, άστα να πάνε.

:bigcry: :bigcry:

Ελεος ρε μλκ:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

SVX
07/06/2010, 15:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Σ΄έφτιαξα μάγκα... (http://www.steel-underwear.ch/) :smokin:



τι κακοπροαιρετοι...... :blush: :cry:

camen
07/06/2010, 15:39
Παντως περαν της πλακας ειναι πολυ σοβαρο θεμα και ΑΝΕΤΑ μπορεις να παθεις σοβαρη ζημια απο την συνεχη πιεση στην περιοχη...Ειδικα αν δεν εχεις κανενα μηχανακι-πολυθρονα.

Εχω αρκετους φιλους ποδηλατες που εχουν σοβαρα προβληματα που εχουν προκληθει απο τις πολλες ωρες στην σελα...Για αυτο το νου σας οι σιδεροκωλοι...:winka:

fantacid
07/06/2010, 15:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Παντως περαν της πλακας ειναι πολυ σοβαρο θεμα και ΑΝΕΤΑ μπορεις να παθεις σοβαρη ζημια απο την συνεχη πιεση στην περιοχη...Ειδικα αν δεν εχεις κανενα μηχανακι-πολυθρονα.

Εχω αρκετους φιλους ποδηλατες που εχουν σοβαρα προβληματα που εχουν προκληθει απο τις πολλες ωρες στην σελα...Για αυτο το νου σας οι σιδεροκωλοι...:winka:


εχεις τις σελες των ποδηλατων????
:eyepop: :eyepop:

φυσικα ολα διορθώνονται αν την βγαλεις!

:a13:

camen
07/06/2010, 15:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
εχεις τις σελες των ποδηλατων????
:eyepop: :eyepop:

φυσικα ολα διορθώνονται αν την βγαλεις!

:a13:

Οι σελες των ποδηλατων ειναι απειρως καλυτερες απο την οποιαδηποτε σελα μηχανης.Αρκει να σου πω οτι μια αξιοπρεπης σελα ξεκινα απο 200Ε και φτανουν ανετα τα 300-400Ε.Και εχουν τεχνογνωσια υψηλου επιπεδου.Οποτε ανατομικα -πιστεψε με- ειναι πολυ καλυτερες απο της μηχανης.Σκεψου οτι σε τετοια σελα εβγαζα αγωνα διαρκειας 3-4-5 ωρων βαροντας πεταλι χωρις σταματημο.Πραγμα που στην σελα απο το μηχανακι δεν το κανεις χωρις να σταματησεις και ας κουνας τον δεξι σου καρπο μονο...:winka:

Αρα η ευαισθητη περιοχη ειναι το ιδιο εκτεθειμενη(πιθανως και περισσοτερο!!!) και στην σελα της μηχανης και ας σου φαινεται οτι ειναι αφρατη και μαλακη...:wave2:

Gi_4ce
07/06/2010, 15:52
βασικα και εγω gsr εχω αλλα δεν εχω καποιο προβλημα...

ρε λες οντως να ειναι τοσο μικρος?

:cry:

camen
07/06/2010, 15:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gi_4ce
βασικα και εγω gsr εχω αλλα δεν εχω καποιο προβλημα...

ρε λες οντως να ειναι τοσο μικρος?

:cry:

Το προβλημα δεν εντοπιζεται στον π### και στα @ρχ### αλλα στην περιοχη μετα απο αυτα,αναμεσα στα μπουτια σου.Εκει ειναι που ασκειται η πιεση και επιβαρυνονται και ολα τα υπολοιπα.

sniper
07/06/2010, 15:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
........το κανεις χωρις να σταματησεις και ας κουνας τον δεξι σου καρπο μονο...:winka:

Αρα η ευαισθητη περιοχη ειναι το ιδιο εκτεθειμενη(πιθανως και περισσοτερο!!!) και στην σελα της μηχανης και ας σου φαινεται οτι ειναι αφρατη και μαλακη...:wave2:

Καλά εσύ δεν έχεις και μηχανή......

:smokin:

sniper
07/06/2010, 15:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Το προβλημα δεν εντοπιζεται στον π### και στα @ρχ### αλλα στην περιοχη μετα απο αυτα,αναμεσα στα μπουτια σου.Εκει ειναι που ασκειται η πιεση και επιβαρυνονται και ολα τα υπολοιπα.

φιλαράκι προχώρησες πολύ.... θα πέσεις στο πηγάδι... :lol: :bawl: :lol: :bawl: :lol: :bawl:

camen
07/06/2010, 15:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Καλά εσύ δεν έχεις και μηχανή......

:smokin:

Κομπρεσερ εχω...:smokin:

Αφου μετα απο καθε ταξιδι ειναι τα χερια μου λες και γυρισα απο το γυμναστηριο:lol: :lol: :lol:

camen
07/06/2010, 15:59
Παντως αφου φοραμε που φοραμε ενα σκασμο εξοπλισμο,ενα ποιοτικο κολαν ποδηλασιας με 40-60Ε ειναι must πιστευω σε πολυωρα ταξιδια...Και ανεση προσφερει και προστασια...:winka:

castor
07/06/2010, 16:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Και πρόσθεσε στις συμβουλές των παραπάνω, ότι είναι σημαντικό να καβαλάς "αδειανός" δλδ να μην κουβαλάς φορτίο στα @ρχίδια σου. Εγώ προσωπικά το έχω καθιερώσει εδώ και πολλά χρόνια. Πριν από μεγάλη βόλτα "τραβάω μια παχιά". Όχι ότι είδα και καμία διαφορά στους πόνους στην επίμαχη περιοχή, αλλά ρε φίλε έχω κάτι δικέφαλους στο δεξί μου χέρι, άστα να πάνε.

:bigcry: :bigcry: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :lol: :rotflmao: :lol:

vaska
07/06/2010, 16:04
Του ήτανε που του ήτανε πρησμένα του ανθρώπου, του τα παραπρήξατε κι εσείς διεθνείς πρηξολόγοι. Είπαμε μία η λύσηηηη.

Κάνει καλό και στους δικέφαλους.....

camen
07/06/2010, 16:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Είπαμε μία η λύσηηηη.



Τι να σου πω,δεν την εχω δοκιμασει γτ στο ποδηλατο αν το κανεις πριν σου κοβει τα ποδια...:lol:
Στην μηχανη μπορει και να βολευει...:smokin:

Panos1313
07/06/2010, 16:22
Ειχα κανει κατι ράμματα στην επιμαχη περιοχη (τιποτα σοβαρο), και δεν αντεξα και στην βδομαδα-πανω πηγα βολτιτσα. Σκυφτη η μηχανη, και σε ενα σαμαρι γινεται ενα γδουπ, και φευγει το 1 ραμμα. Το καταλαβα οταν πηγα σπιτι, μαλακια:D

vaska
07/06/2010, 16:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panos1313
Ειχα κανει κατι ράμματα στην επιμαχη περιοχη (τιποτα σοβαρο), και δεν αντεξα και στην βδομαδα-πανω πηγα βολτιτσα. Σκυφτη η μηχανη, και σε ενα σαμαρι γινεται ενα γδουπ, και φευγει το 1 ραμμα. Το καταλαβα οταν πηγα σπιτι, μαλακια :D

Είδες που τελικά κι εσύ εκεί κατέληξες?????

:bigcry: :bigcry:

Akatanomastos
07/06/2010, 16:27
πανε κοφτα ρε φιλαρακι,

να γλιτωσεις και απο τα προβληματα(γυναικες)
και να κανεις τις βολτες σου ανετος και ωραιος:a47:

sniper
07/06/2010, 16:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Είδες που τελικά κι εσύ εκεί κατέληξες?????

:bigcry: :bigcry:


Το πεπρωμένον, φυγείν αδύνατον..... φευ

:smokin:

tai
07/06/2010, 16:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
ΤΕίπαμε μία η λύσηηηη.

Κάνει καλό και στους δικέφαλους.....
ΝΑΙ αλλα μετα αμα κάνεις τπτ και δικιο να εχεις θα σε πουν μ@λ@κα:smokin:







:lol: :lol:

project.breeze
07/06/2010, 16:33
Ποιόν να πρωτοκάνω quote ρπμ,δεν υπάρχετε λέμε :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



Υ.Γ Sniper τα γόνατα τα σφίγγω,αλλά όταν είσαι σε κατηφόρα με κλίση 15-20% και η συνεπιβάτης είναι newbie ακόμα στον χώρο,όσο να 'ναι είναι λίγο δύσκολο να αποφύγεις τις επαφές με το ντεπόζιτο

vaska
07/06/2010, 16:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
ΝΑΙ αλλα μετα αμα κάνεις τπτ και δικιο να εχεις θα σε πουν μ@λ@κα:smokin:

Θείο Χρήστο έχω το γνώθι σαυτόν, δεν χρειάζεται να με πουν μαλάκα, ξέρω ότι είμαι....
:mad: :mad:

devil's animal
07/06/2010, 16:54
πονεμενο θεμα το συγκεκριμενο...
μετα απο 3 εγχειρησεις στο συγκεκριμενο σημειο (κιρσοκηλη, οσχεοπηξια και στους 2 ορχεις λογω συστροφης) και καμποσες μολυνσεις...(προσφατα επαθα και επιδιδυμιτιδα)

εχω να πω τα εξης:

1) ο sniper ειναι μ@λακας:lol:
2) αν αισθανεστε πονο απλα σταματατε να καβαλατε και πατε γιατρο (ο οποιος αν ειναι κατι σοβαρο κατα 99% θα σας πει να μην καβαλατε για οσο διαρκεσει η θεραπεια)
3) φορατε παντα σλιπ και γενικα στενα εσωρουχα ετσι ωστε το οσχεο (το σακουλακι δλδ) να μην κρεμεται. να ειναι σαν στερεωμενο ενα πραγμα.
4) παντα τα γονατα και οι προσαγωγοι κρατανε κοντρα στο ντεποζιτο και δεν αφηνουμε σε καμια περιπτωση να ειναι πολυ στριμωγμενα τα @@ μας σε ταξιδι ή εστω και βολτα.
5) υπαρχει περιπτωση να νοιωθουμε και ελαφρα πονακια μετα απο καμια βολτα ή ταξιδι αν υπαρχουν πολλοι κραδασμοι απο το μηχανακι και δεν αλλαζουμε θεση κατα την διαρκεια της βολτας ή του ταξιδιου.
6) επισης υπαρχει περιπτωση να πονανε λογω προβληματων στην μεση. (χτυπανε τα νευρα)


αυτα και να προσεχετε τα μπαλακια σας...
:rotflmao: :rotflmao:
:wave2:


200800

byron
07/06/2010, 17:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Ποιόν να πρωτοκάνω quote ρπμ,δεν υπάρχετε λέμε :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



Υ.Γ Sniper τα γόνατα τα σφίγγω,αλλά όταν είσαι σε κατηφόρα με κλίση 15-20% και η συνεπιβάτης είναι newbie ακόμα στον χώρο,όσο να 'ναι είναι λίγο δύσκολο να αποφύγεις τις επαφές με το ντεπόζιτο

Εχεις δοκιμάσει να οδηγήσεις ανάποδα? :ninja:

project.breeze
07/06/2010, 17:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Εχεις δοκιμάσει να οδηγήσεις ανάποδα? :ninja:


Διάσημες τελευταίες κουβέντες :smokin:

makis206
07/06/2010, 17:18
Πουτ@ν@ BMW, για όλα έχεις φροντίσει...:D





200804

byron
07/06/2010, 17:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Πουτ@ν@ BMW, για όλα έχεις φροντίσει...:D Με διττή χρήση. Οι γερμαναράδες βάζουν μέσα τις μπυροκοιλιές τους ενώ οι ελληναράδες τα @@ τους.

Akatanomastos
07/06/2010, 17:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Με διττή χρήση. Οι γερμαναράδες βάζουν μέσα τις μπυροκοιλιές τους ενώ οι ελληναράδες τα @@ τους.

μαλλον τριπλη


ειναι σχεδιαζμενο και για βυζια γερμανιδας γριας κλάσης χιτλερ:bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

alex k8
07/06/2010, 17:29
πολυ δυναμη στα χερια,καλυτερα να παθεις καμια τενοντιτιδα παρα τιποτε αλλο...

tai
07/06/2010, 17:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex k8
πολυ δυναμη στα χερια,καλυτερα να παθεις καμια τενοντιτιδα παρα τιποτε αλλο...
εξαρτάται τι σου ειναι πιο χρήσιμο :lol:

jimmis5
07/06/2010, 17:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
πονεμενο θεμα το συγκεκριμενο...
μετα απο 3 εγχειρησεις στο συγκεκριμενο σημειο (κιρσοκηλη, οσχεοπηξια και στους 2 ορχεις λογω συστροφης) και καμποσες μολυνσεις...(προσφατα επαθα και επιδιδυμιτιδα)


:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:
Το ανεκδοτο που λεει ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΠΑΘΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑ το ξερεις??φιλε τι να πω αν εχεις παθει ολα αυτα λεμε οτι εισαι λοκατζης ΔΕΝ ΠΟΝΑΣ:a23: :a23: :a23: :a23:

Allst@rf
07/06/2010, 18:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Και πρόσθεσε στις συμβουλές των παραπάνω, ότι είναι σημαντικό να καβαλάς "αδειανός" δλδ να μην κουβαλάς φορτίο στα @ρχίδια σου. Εγώ προσωπικά το έχω καθιερώσει εδώ και πολλά χρόνια. Πριν από μεγάλη βόλτα "τραβάω μια παχιά". Όχι ότι είδα και καμία διαφορά στους πόνους στην επίμαχη περιοχή, αλλά ρε φίλε έχω κάτι δικέφαλους στο δεξί μου χέρι, άστα να πάνε.

:bigcry: :bigcry:

δε με λες,επειδή οι παλιοί έλεγαν ότι η πολύ...τυφλώνει σιγά σιγά,λες να απαλλαγούμε από το target fixattion ,μιας και δε θα βλέπουμε;
που σημαίνει ότι με ένα σμπάρο 2 τρυγόνια...

nic mor
07/06/2010, 18:09
:o :o
εγω ενα εχω να πω...


παρτε ενα v-strom να βρειτε την υγεια σας!!


η σελα του ειναι ειδικη αντισπασαρχιδικη!!!
:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

ego_o_idios
07/06/2010, 18:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Μετά από μία βόλτα πριν λίγο καιρό με την μηχανή (γύρος Λίμνης Πλαστήρα) ένιωσα κάποιες ενοχλήσεις στα ευαίσθητα δίδυμα :rotflmao: .Περισσότερο ήταν σαν αίσθημα υπερευαισθησίας και αίσθημα βάρους.Επισκέφτηκα ουρολόγο,έγιναν οι απαραίτητες εξετάσεις (αίματος,υπέρηχος,καλλιέργεια σπέρματος) και τα αποτελέσματα ήταν πάρα πολύ καλά,δεν έχω τίποτα.Αυτό που εγώ εντοπίζω σαν πηγή του προβλήματος είναι το στενό παντελόνι που φορούσα εκείνη την μέρα και το ότι ήμουν δικάβαλος σε διαδρομή με πολλές κατηφόρες και φρένα που επιβάρυναν το επίμαχο σημείο.Έχει αντιμετωπίσει κανείς αυτό το πρόβλημα;Πώς το αντιμετωπίσατε;Το GSR γενικά έχει όρθια θέση οδήγησης και δεν επιβαρύνει τόσο το σημείο,αλλά σε κατηφορική διαδρομή με δεύτερο άτομο η επαφή με το ντεπόζιτο είναι αναπόφευκτη.Το θέμα είναι ότι πλέον έχω αποκτήσει μία "φοβία" και αποφεύγω πλέον να παίρνω την μηχανή μέχρι να περάσει αρκετός καιρός.Θέλω να ακούσω τις απόψεις σας

stamata na les sinexia sta @@ mou ke ola 8a dior8o8oun...
:rotflmao: :rotflmao:

project.breeze
07/06/2010, 18:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmis5
:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:
Το ανεκδοτο που λεει ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΠΑΘΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑ το ξερεις??φιλε τι να πω αν εχεις παθει ολα αυτα λεμε οτι εισαι λοκατζης ΔΕΝ ΠΟΝΑΣ:a23: :a23: :a23: :a23:



Κι εγώ μία από τα ίδια (συστροφή,κιρσοκήλη).Ρε συ Devils,τα @@ μας όλο προβλήματα βγάζουν,λες να είναι ΚΤΜ;

vangelis 64
07/06/2010, 18:52
Περιμένετε να το δει ο bikerted αυτό.:bawl: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry:

devil's animal
07/06/2010, 19:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmis5
:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:
Το ανεκδοτο που λεει ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΠΑΘΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑ το ξερεις??φιλε τι να πω αν εχεις παθει ολα αυτα λεμε οτι εισαι λοκατζης ΔΕΝ ΠΟΝΑΣ:a23: :a23: :a23: :a23:


ακριβως το αντιθετο αδερφε.
ποναω και μαλιστα πολυ.

υπερευαισθησια λεγεται. πως ο αλλος π.χ. λεει "εχω αυχενικο"...ή "εχω προβλημα μεσης χρονιο"...ε,εμενα ειναι στα @@.
:blush:


περα απο την πλακα να προσεχετε πολυ την συγκεκριμενη περιοχη και ειδικα αυτοι που ΔΕΝ εχουν τεκνοποιησει γιατι απο το πουθενα μπορει να στειρωθεις ή ακομα και να χασεις ορχι.

π.χ. αν παθεις ολικη συστροφη και δεν χειρουργηθεις μεσα στις επομενες 6 ωρες ο ορχις σταματαει να αιματωνεται και νεκρωνει.:sad:

τα συμπτωματα ειναι πολυ πονος, πρηξιμο και "ανεβασμα" προς τα επανω.

η πλακα ειναι οτι εγω επειδη εχω σχετικα αντοχη στον πονο ΔΕΝ πηγα να το κοιταξω και επεσα και κοιμηθηκα νομιζοντας οτι ειναι απλα ενα πρηξιμο απο καποιο χτυπημα.
ευτυχως ηταν μερικη συστροφη και επανηλθε μονος του χανοντας ομως καποιο ποσοστο στην γονιμοτητα του.:sad:

devil's animal
07/06/2010, 19:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Κι εγώ μία από τα ίδια (συστροφή,κιρσοκήλη).Ρε συ Devils,τα @@ μας όλο προβλήματα βγάζουν,λες να είναι ΚΤΜ;

φιλε αν ηταν μαρκες απο μηχανες τοτε ΣΙΓΟΥΡΑ τα δικα μου ειναι το ενα ΚΤΜ και το αλλο DUCATI...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Bowleno
07/06/2010, 19:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
φιλε αν ηταν μαρκες απο μηχανες τοτε ΣΙΓΟΥΡΑ τα δικα μου ειναι το ενα ΚΤΜ και το αλλο DUCATI...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



:bawl: :lol: :bawl: :lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao:

nasosR
07/06/2010, 20:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
φιλε αν ηταν μαρκες απο μηχανες τοτε ΣΙΓΟΥΡΑ τα δικα μου ειναι το ενα ΚΤΜ και το αλλο DUCATI...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

αυτο που ειναι ΚΤΜ χανει και λαδι? :eek:
φιλικα παντα :wave2: .............

περαστικα κιολας και σιδερενιος.....:beer: :beer:

konsttanttinos
08/06/2010, 01:42
Καλυτερο και απο τα ανεκδοτα:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Ηρακλη, πεθαινω ν'ακουσω την επομενη απορια σου φιλε!:lol: :lol: :bigcry:

TROOPER
08/06/2010, 04:48
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

John Steed
08/06/2010, 04:50
Στην τελική άμα ζοριστείς ΠΟΛΥ τα κάνεις κρεμαστάρια:lol: :lol:


(ΥΓ: τα σλιπάκια που κρατάνε το σάκο ψηλά και σφιχτά βοηθάνε πάρα πολύ)


200846

John Steed
08/06/2010, 04:51
Τα κάνεις και δώρο άμα λάχει ναουμ'....


200847

DeusEx
08/06/2010, 07:03
εκτος απο το να σφιγγεις ΕΣΥ τα γονατα σου πανω στο ντεποζιτο,

μαθε κ στον συνεπιβατη σου να σφιγγει κ ΑΥΤΟΣ τα γονατα του επανω σου,

ειδικα στα φρεναρισματα κ στις κατηφορες ...


τα @@ σου θα το εκτιμησουν ...

(επισης, το εχω ξαναπει, σε καμμια στροφουλα πιο σβελτη, κουνα λιγο την θεση του σωματος και τον κωλο σου προς την στροφη , motogp style , μεταφεροντας το βαρος στα ποδια, ανακουφιζοντας τα @@ σου)

reinmeister
08/06/2010, 07:40
τα πραγματα ειναι σοβαρα κι εσεις κανετε χαβαλε...

εγω πιστευω οτι εχεις καψει @ρχιδι...

οταν η τριβη της συγκεκριμενης περιοχης ειναι παρατεταμενη,χρειαζεται και ιδιαιτερη μεταχειριση...

οπερ μεθερμηνευομενον...

δεν καλυπτεις την ψυξη μονο με νερο και μαλιστα με τις συνηθεις ποσοτητες...θελει μεγαλυτερες και σαφεστατα θελει και λιγοτερη πρωτη υλη το μιγμα...λογω υψηλοτερων θερμοκρασιων...

δηλαδη...λιγοτερο αλατι στις τροφες και μειωνεις και την καταναλωση γλυκων μια και δυσχεραινουν την ροη του κυκλωματος...

απο κει και περα,καλο θα ηταν να ριξεις και μια ματια στο κυκλωμα ψυξης,δηλαδη νεφρα καθως και σωληνωσεις,ουρητηρα κλπ...

ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ τσεκαρεις το δοχειο διαστολης(ουροδοχο κυστη),μηπως τυχον και ξερναει απο κει...

επισης τσεκαρε το ψυγειο για βουλωματα...(τρυπες παντελονιου και σωβρακου) διοτι αν δεν περναει αρκετος αερας δεν κανεις δουλεια...

anyway...τσεκαρε τα παραπανω κι εδω ειμαστε...

Cpt. Haddock
08/06/2010, 07:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
[....]

:a19:

Στα "Τεχνικά" και στίκη γρήγορα :D

sniper
08/06/2010, 07:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
τα πραγματα ειναι σοβαρα κι εσεις κανετε χαβαλε...

....


Ροϊκή παίζει να κάνουμε εδώ ή δεν παίρνει τίποτα;

sarimarina
08/06/2010, 08:05
συγγνώμη κιόλας που παρεμβαίνω, μιας και το θέμα ειναι καθαρα "αντρικό" αλλα δεν αντέχω να μην σχολιάσω το εξής...

το "δικό" μας είναι ικανό να σύρει καράβι....το "δικό" σας ουτε ενα ντεπόζιτο δεν αντέχει!!:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:

reinmeister
08/06/2010, 08:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από sarimarina
συγγνώμη κιόλας που παρεμβαίνω, μιας και το θέμα ειναι καθαρα "αντρικό" αλλα δεν αντέχω να μην σχολιάσω το εξής...

το "δικό" μας είναι ικανό να σύρει καράβι....το "δικό" σας ουτε ενα ντεπόζιτο δεν αντέχει!!:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:

λογικο μια και το δικο σας ειναι παντα τελεια συντηρημενο...σπιτια,αυτοκινητα κοτερα κλπ κλπ...

το δικο μας συντηρειται-ψυχεται μονο οταν δεν εχετε πονοκεφαλο...

:lol: :lol:

reinmeister
08/06/2010, 08:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ροϊκή παίζει να κάνουμε εδώ ή δεν παίρνει τίποτα;

για τι χρηση μιλαμε?:rotflmao: :rotflmao:

makis206
08/06/2010, 08:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
λογικο μια και το δικο σας ειναι παντα τελεια συντηρημενο...σπιτια,αυτοκινητα κοτερα κλπ κλπ...
το δικο μας συντηρειται-ψυχεται μονο οταν δεν εχετε πονοκεφαλο...
:lol: :lol:

Αχ αχ αχ... δεν ξέρετε να εκμεταλλευτείτε πλήρως ένα ντεπόζιτο...:D :uplate: :rotflmao:

mats8282
08/06/2010, 08:25
Υπάρχει ένα θέμα με την θέση συνοδηγού του GSR...Είναι ψηλά και μακριά από τον οδηγό και σε όρθια θέση...Οπότε ο/η συνοδηγός που δεν είναι σχετικός με το όλο θέμα έχει πρόβλημα και δημιουργεί πρόβλημα και στον οδηγό στα φρεναρίσματα...Ούτε μπορεί να πιαστεί με τα γόνατα από πάνω του εύκολα λόγω απόστασης ειδικά αν είναι κοντούλης/κοντούλα...

Ειδικά με μια πρώην,που ήταν κοντούλα,έφτανε η διαδρομή για καφέ προς Μαραθώνα για να έχω τα ίδια συμπτώματα....Σε μερικές λακούβες και σε ελαφρά φρεναρίσματα στα φανάρια κατέβαινε στην σέλα μου....

Επίσης,σύμφωνα με μια γνωστή μου(~1.60) που έχει γράψει χιλιάδες χιλιόμετρα σαν συνοδηγός σε GSXR 1000,Κ6 και Κ7, ακόμα και το Κ6 είναι πολύ πιο βολικό από το GSR για τον συνοδηγό..

Για του λόγου το αληθές....


200863

camen
08/06/2010, 08:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
για τι χρηση μιλαμε?:rotflmao: :rotflmao:

Αγωνιστικη:smokin:

sarimarina
08/06/2010, 08:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
λογικο μια και το δικο σας ειναι παντα τελεια συντηρημενο...σπιτια,αυτοκινητα κοτερα κλπ κλπ...

το δικο μας συντηρειται-ψυχεται μονο οταν δεν εχετε πονοκεφαλο...

:lol: :lol:
θα σου πρότεινα να βρίσκεις "εργαλεία" άνευ εγκεφάλου!!
ετσι θα λυθουν τα ζητήματα περι ημικρανίας!!

υ.γ. η πιθανότητα βέβαια να είναι δικαιολογία ......δεν φαντάζομαι να περνάει απο τον μυαλό σας!!:lol: :lol:

DeusEx
08/06/2010, 08:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
λογικο μια και το δικο σας ειναι παντα τελεια συντηρημενο...σπιτια,αυτοκινητα κοτερα κλπ κλπ...

το δικο μας συντηρειται-ψυχεται μονο οταν δεν εχετε πονοκεφαλο...

:lol: :lol:

Τοχουμε ξαναπει ... πρεπει να μαθουμε να κανουμε τα σερβις στο εργαλειο μας , μονοι μας ...

και λεφτα θα μας γλυτωσουν, και χρονο , και πονοκεφαλους ...

Ειδικα αν πιανουν τα χερια σου ...

:lol:

OldMan
08/06/2010, 08:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
ευτυχως ηταν μερικη συστροφη και επανηλθε μονος του χανοντας ομως καποιο ποσοστο στην γονιμοτητα του.:sad:
Ρε συ Ντεβιλάκο, δεν μας τα δίνεις να βγάλουμε καμιά τηγανιά της προκοπής..?? :winka:

(άχρηστα σου είναι..)

Cpt. Haddock
08/06/2010, 08:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Ρε συ Ντεβιλάκο, δεν μας τα δίνεις να βγάλουμε καμιά τηγανιά της προκοπής..?? :winka:

(άχρηστα σου είναι..)

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

camen
08/06/2010, 08:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Ρε συ Ντεβιλάκο, δεν μας τα δίνεις να βγάλουμε καμιά τηγανιά της προκοπής..?? :winka:

(άχρηστα σου είναι..)

:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

DUKASII
08/06/2010, 08:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Ρε συ Ντεβιλάκο, δεν μας τα δίνεις να βγάλουμε καμιά τηγανιά της προκοπής..?? :winka:

(άχρηστα σου είναι..) εγω παλι ειμαι σιγουρος οτι αυτο ειναι παραμυθι που λεει στις γυναικες του ο ντεβιλακος ωστε να μη κανουν μαζι του μακροπροθεσμα ονειρα με ..στεφανα ,νυφικα..παιδια..κτλ..
σωστος ντεβιλ!

sniper
08/06/2010, 08:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
εγω παλι ειμαι σιγουρος οτι αυτο ειναι παραμυθι που λεει στις γυναικες του ο ντεβιλακος ωστε να μη κανουν μαζι του μακροπροθεσμα ονειρα με ..στεφανα ,νυφικα..παιδια..κτλ..
σωστος ντεβιλ!


Άμα είσαι γάτα, διαβάζεις ανάμεσα στις γραμμές...... :lol: :lol:

OldMan
08/06/2010, 08:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Να πιούμε και καμιά ρακή στην υγειά του ...:winka:



(όπως έλεγε και ο Χάνιμπαλ Λέκτερ : Με περιμένει ένας φίλος στο δείπνο..) :p

sniper
08/06/2010, 08:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Να πιούμε και καμιά ρακή στην υγειά του ...:winka:



(όπως έλεγε και ο Χάνιμπαλ Λέκτερ : Με περιμένει ένας φίλος στο δείπνο..) :p


Θες και καλαμάκι; άχρηστο του είναι κι αυτό..... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

Cpt. Haddock
08/06/2010, 08:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
(όπως έλεγε και ο Χάνιμπαλ Λέκτερ : Με περιμένει ένας φίλος στο δείπνο..) :p

:a013:

DimChios
08/06/2010, 09:19
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

μλκιες!

Ολο το θεμα που ηθελε και γι αυτο ανοιξε το θρεντ ειναι εδω:


Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Επισκέφτηκα ουρολόγο,έγιναν οι απαραίτητες εξετάσεις (αίματος,υπέρηχος,καλλιέργεια σπέρματος) και τα αποτελέσματα ήταν πάρα πολύ καλά,δεν έχω τίποτα.


...μπας και το δει καμμια γκομενα και σκεφτει "ωραια, ειναι μες στην εγγυηση ακομα" και τσιμπησει!

:smokin:











:rotflmao: :bigcry: :rotflmao:


δεν το διαβαζω ολο το θρεντ! δεν εχει νοημα! :rotflmao: :rotflmao:

DimChios
08/06/2010, 09:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από sarimarina
συγγνώμη κιόλας που παρεμβαίνω, μιας και το θέμα ειναι καθαρα "αντρικό" αλλα δεν αντέχω να μην σχολιάσω το εξής...

το "δικό" μας είναι ικανό να σύρει καράβι....το "δικό" σας ουτε ενα ντεπόζιτο δεν αντέχει!!:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:


α, νταξ τωρα δεσαμε!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DimChios
08/06/2010, 09:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Ρε συ Ντεβιλάκο, δεν μας τα δίνεις να βγάλουμε καμιά τηγανιά της προκοπής..?? :winka:

(άχρηστα σου είναι..)



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

byron
08/06/2010, 09:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
τα πραγματα ειναι σοβαρα κι εσεις κανετε χαβαλε...

εγω πιστευω οτι εχεις καψει @ρχιδι...

οταν η τριβη της συγκεκριμενης περιοχης ειναι παρατεταμενη,χρειαζεται και ιδιαιτερη μεταχειριση...

οπερ μεθερμηνευομενον...

δεν καλυπτεις την ψυξη μονο με νερο και μαλιστα με τις συνηθεις ποσοτητες...θελει μεγαλυτερες και σαφεστατα θελει και λιγοτερη πρωτη υλη το μιγμα...λογω υψηλοτερων θερμοκρασιων...

δηλαδη...λιγοτερο αλατι στις τροφες και μειωνεις και την καταναλωση γλυκων μια και δυσχεραινουν την ροη του κυκλωματος...

απο κει και περα,καλο θα ηταν να ριξεις και μια ματια στο κυκλωμα ψυξης,δηλαδη νεφρα καθως και σωληνωσεις,ουρητηρα κλπ...

ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ τσεκαρεις το δοχειο διαστολης(ουροδοχο κυστη),μηπως τυχον και ξερναει απο κει...

επισης τσεκαρε το ψυγειο για βουλωματα...(τρυπες παντελονιου και σωβρακου) διοτι αν δεν περναει αρκετος αερας δεν κανεις δουλεια...

anyway...τσεκαρε τα παραπανω κι εδω ειμαστε...

:a16: :a16: :a16:

Γιατί δεν του λες να πιεί κανα 5λιτρο παραφλού και τον παιδεύεις ρε τον άνθρωπο?

Tpap
08/06/2010, 10:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
πονεμενο θεμα το συγκεκριμενο...
μετα απο 3 εγχειρησεις στο συγκεκριμενο σημειο (κιρσοκηλη, οσχεοπηξια και στους 2 ορχεις λογω συστροφης) και καμποσες μολυνσεις...(προσφατα επαθα και επιδιδυμιτιδα)

εχω να πω τα εξης:

1) ο sniper ειναι μ@λακας:lol:
2) αν αισθανεστε πονο απλα σταματατε να καβαλατε και πατε γιατρο (ο οποιος αν ειναι κατι σοβαρο κατα 99% θα σας πει να μην καβαλατε για οσο διαρκεσει η θεραπεια)
3) φορατε παντα σλιπ και γενικα στενα εσωρουχα ετσι ωστε το οσχεο (το σακουλακι δλδ) να μην κρεμεται. να ειναι σαν στερεωμενο ενα πραγμα.
4) παντα τα γονατα και οι προσαγωγοι κρατανε κοντρα στο ντεποζιτο και δεν αφηνουμε σε καμια περιπτωση να ειναι πολυ στριμωγμενα τα @@ μας σε ταξιδι ή εστω και βολτα.
5) υπαρχει περιπτωση να νοιωθουμε και ελαφρα πονακια μετα απο καμια βολτα ή ταξιδι αν υπαρχουν πολλοι κραδασμοι απο το μηχανακι και δεν αλλαζουμε θεση κατα την διαρκεια της βολτας ή του ταξιδιου.
6) επισης υπαρχει περιπτωση να πονανε λογω προβληματων στην μεση. (χτυπανε τα νευρα)


αυτα και να προσεχετε τα μπαλακια σας...
:rotflmao: :rotflmao:
:wave2:

Σταύρε, πρώτα-πρώτα περαστικά με την αρχιδιά που σου έκατσε.:lol:
Οι μολύνσεις δεν πιστεύω να είναι από απροσεξίες στο ξούρισμα... :blush::lol:

αλλά ρε σύ, νομίζω ότι κάνεις τραγικό λάθος στο 3. (για το 1. δεν μιλάω)

Εκ κατασκευής το όσχεο πρέπει να κρέμεται σε απόσταση από το σώμα.
Και αυτό για λόγους ψύξης. Σε θερμοκρασίες κοντά στην θερμοκρασία σώματος -ή και υψηλότερες- τα σπερματοζωάρια χάνουν μέρος της κινητικότητας αλλά και οι όρχεις μειώνουν αριθμο παραγωγής.
Η ιδανική περιοχή είναι μερικοί βαθμοί κάτω τών 36.6C.
Τεράστιο ποσοστό μερικώς/πλήρως ανίκανων, οφείλεται σε στενά εσώρουχα/παντελόνια.
Αυτό που συστήνεις είναι σχεδόν καταστροφή.

Το καλλίτερο είναι μποξεράκια -όχι εφαρμοστά- και άνετα παντελόνια.

Κατά την οδήγηση επιλέγεις μία θέση ώστε να μην ασκείται πίεση στην περιοχή, καθώς και σε περιπτώσεις ύψηλών θερμοκρασιών κατεβάζεις και λίγο το φερμουαράκι να δουλεύει η αερόψυξη... :blush:

Cpt. Haddock
08/06/2010, 11:41
Ρε μάγκες, μην οδηγάτε SS εαν δεν έχετε τα @@ γι' αυτά :smokin: :rotflmao:

vaska
09/06/2010, 01:09
Αν μετά από βόλτα τ' απαυτάρια σου χωράνε άνετα εδώ μέσα, άλλαξε μηχανάκι...

:bigcry: :bigcry:


200951

sakisvolos
09/06/2010, 01:46
Ρε τι του λέτε του ανθρώπου???:eyepop: :eyepop: :eyepop:

Είστε όλοι αλητήριοι τέλος.......:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

hidefnick
09/06/2010, 02:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
...Εκ κατασκευής το όσχεο πρέπει να κρέμεται σε απόσταση από το σώμα.
Και αυτό για λόγους ψύξης. Σε θερμοκρασίες κοντά στην θερμοκρασία σώματος -ή και υψηλότερες- τα σπερματοζωάρια χάνουν μέρος της κινητικότητας αλλά και οι όρχεις μειώνουν αριθμο παραγωγής.
Η ιδανική περιοχή είναι μερικοί βαθμοί κάτω τών 36.6C.
Τεράστιο ποσοστό μερικώς/πλήρως ανίκανων, οφείλεται σε στενά εσώρουχα/παντελόνια.
Αυτό που συστήνεις είναι σχεδόν καταστροφή....

Και όμως, τα στενά σε προστατεύουν απο κυρσοκοίλη που είναι και ο λόγος για τα μεγαλύτερα ποσοστά στιρότητας, και είναι και κάτι που δεν το ανιχνεύεις εύκολα μόνος σου, μιάς και δεν έχει ενοχλήσεις. Το αίμα που συσωρευεται λόγο της κοίλης, ανεβάζει πολύ την θερμοκρασία με τα αποτελέσματα που περιγράφεις. Τα φαρδιά σε προστατεύουν απο μύκητες κλπ.

Πάντως δεν χρειάζεται να ντρέπεστε... Το section έχει ανοίξει και δεχόμαστε..... ;)


200952

TROOPER
09/06/2010, 04:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ρε μάγκες, μην οδηγάτε SS εαν δεν έχετε τα @@ γι' αυτά :smokin: :rotflmao:

και εδωσε και το 636.

τυχαιο?
δε νομιζω!:lol: :lol: :lol:

reinmeister
09/06/2010, 04:38
http://www.youtube.com/watch?v=pAdS2txihCk&feature=PlayList&p=7F93AD31177A9B59&playnext_from=PL&index=60

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Xrider
09/06/2010, 04:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Μετά από μία βόλτα πριν λίγο καιρό με την μηχανή (γύρος Λίμνης Πλαστήρα) ένιωσα κάποιες ενοχλήσεις στα ευαίσθητα δίδυμα :rotflmao: .Περισσότερο ήταν σαν αίσθημα υπερευαισθησίας και αίσθημα βάρους.Επισκέφτηκα ουρολόγο,έγιναν οι απαραίτητες εξετάσεις (αίματος,υπέρηχος,καλλιέργεια σπέρματος) και τα αποτελέσματα ήταν πάρα πολύ καλά,δεν έχω τίποτα.Αυτό που εγώ εντοπίζω σαν πηγή του προβλήματος είναι το στενό παντελόνι που φορούσα εκείνη την μέρα και το ότι ήμουν δικάβαλος σε διαδρομή με πολλές κατηφόρες και φρένα που επιβάρυναν το επίμαχο σημείο.Έχει αντιμετωπίσει κανείς αυτό το πρόβλημα;Πώς το αντιμετωπίσατε;Το GSR γενικά έχει όρθια θέση οδήγησης και δεν επιβαρύνει τόσο το σημείο,αλλά σε κατηφορική διαδρομή με δεύτερο άτομο η επαφή με το ντεπόζιτο είναι αναπόφευκτη.Το θέμα είναι ότι πλέον έχω αποκτήσει μία "φοβία" και αποφεύγω πλέον να παίρνω την μηχανή μέχρι να περάσει αρκετός καιρός.Θέλω να ακούσω τις απόψεις σας

Βασικα μου τυχαινει οταν ειμαι πολλες ωρες στην μηχανη χωρις σταση...(και για να γεμισω το τεποζιτο δεν κατεβαινω :cool: )
Με το ντουκατι συνηθως νιωθω ενα μουδιασμα στο @κεφαλο σε φαση που δημιουργει την εντυπωση οτι αν σηκωθεις θα ξεκολησει και θα πεσει κατω...
οπως και μου εχει τυχη να φτασω στον προορισμο μου,να κατεβω και οταν πηγα για κατουρημα ειχε συρικνωθει απιστευτα...ηταν σαν μωρου παιδιου.
Ολα αυτα πιστευω οτι ειναι συμπωματα κραδασμων...που περνανε στα @@ρια αφου ακουμπανε στο τεποζιτο.
Βεβαια αν εχεις επιπλεον βαρος στην πλατη να σε πιεζει μπροστα θα ειναι χειροτερα.

vaska
09/06/2010, 05:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
Βασικα μου τυχαινει οταν ειμαι πολλες ωρες στην μηχανη χωρις σταση...(και για να γεμισω το τεποζιτο δεν κατεβαινω :cool: )
Με το ντουκατι συνηθως νιωθω ενα μουδιασμα στο @κεφαλο σε φαση που δημιουργει την εντυπωση οτι αν σηκωθεις θα ξεκολησει και θα πεσει κατω...
οπως και μου εχει τυχη να φτασω στον προορισμο μου,να κατεβω και οταν πηγα για κατουρημα ειχε συρικνωθει απιστευτα...ηταν σαν μωρου παιδιου.
Ολα αυτα πιστευω οτι ειναι συμπωματα κραδασμων...που περνανε στα @@ρια αφου ακουμπανε στο τεποζιτο.
Βεβαια αν εχεις επιπλεον βαρος στην πλατη να σε πιεζει μπροστα θα ειναι χειροτερα.


ΡΕ τι σκαρφίζεται ο άνθρωπος για να μας πει ότι είναι μικροτσούτσουνος. Άκου έχω Ντουκάτι... σα μωρού παιδιού...

:bigcry: :bigcry:

Τι να πω ρε φίλε, ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, αλλά η επιστήμη κάνει θαύματα. Μπορείς να επισκεφτείς έναν πλαστικό χειρουργό και θα σου δώσει λύση.....

makis206
09/06/2010, 05:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Τι να πω ρε φίλε, ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, αλλά η επιστήμη κάνει θαύματα. Μπορείς να επισκεφτείς έναν πλαστικό χειρουργό και θα σου δώσει λύση.....

Πιο φθηνά θα τού'ρθει ένα Hornet..:lol: :rotflmao:

TROOPER
09/06/2010, 05:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
ΡΕ τι σκαρφίζεται ο άνθρωπος για να μας πει ότι είναι μικροτσούτσουνος. Άκου έχω Ντουκάτι... σα μωρού παιδιού...

:bigcry: :bigcry:

Τι να πω ρε φίλε, ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, αλλά η επιστήμη κάνει θαύματα. Μπορείς να επισκεφτείς έναν πλαστικό χειρουργό και θα σου δώσει λύση.....

:nono:

απλα μας λεει με τροπο οτι τα ντουκατια δε σε καυλωνουν.ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΑΖΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!

:lol: :lol: :lol:

Xrider
09/06/2010, 05:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
ΡΕ τι σκαρφίζεται ο άνθρωπος για να μας πει ότι είναι μικροτσούτσουνος. Άκου έχω Ντουκάτι... σα μωρού παιδιού...

:bigcry: :bigcry:

Τι να πω ρε φίλε, ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, αλλά η επιστήμη κάνει θαύματα. Μπορείς να επισκεφτείς έναν πλαστικό χειρουργό και θα σου δώσει λύση.....

800γραμμαρια βαρος και 70 εκατοστα μηκος ...ειναι οπως ενα μωρο παιδι ;)

Cpt. Haddock
09/06/2010, 05:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
800γραμμαρια βαρος και 70 εκατοστα μηκος ...ειναι οπως ενα μωρο παιδι ;)

Το αριστερό ή το δεξί πόδι;


(μιλάω για τα πίσω :wacko: )

vaska
09/06/2010, 05:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
800γραμμαρια βαρος και 70 εκατοστα μηκος ...ειναι οπως ενα μωρο παιδι ;)

:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:

Εσύ ήσουν με τη γνωστή Ελληνίδα πορνοστάρ που δεν φαινόταν το κεφάλι σου??????????
:a19: :a19: :a19: :a19:

ΡΕ ΦΙΛΕ ΕΙΣΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ
:rotflmao: :rotflmao:

DimChios
09/06/2010, 05:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Το αριστερό ή το δεξί πόδι;


(μιλάω για τα πίσω :wacko: )



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

]:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

vaska
09/06/2010, 05:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

]:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Εσύ πάλι τι θες και γελάς, σε πιάνει και σένα το νομοσχέδιο ή όπου γάμος και χαρά Η ΒΑΣΙΛΩ ΠΡΩΤΗ??
:rotflmao: :rotflmao:

TROOPER
09/06/2010, 05:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
800γραμμαρια βαρος και 70 εκατοστα μηκος ...ειναι οπως ενα μωρο παιδι ;)

φιλε απο το τζιμπουντι εισαι?

:look:

Cpt. Haddock
09/06/2010, 05:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
[...]όπου γάμος και χαρά Η ΒΑΣΙΛΩ ΠΡΩΤΗ??


Τα κεφαλαία πάνε στο "ΧΑΡΑ" :winka: :D :smokin:

vaska
09/06/2010, 05:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Τα κεφαλαία πάνε στο "ΧΑΡΑ" :winka: :D :smokin:

Όχι ρε, τον λέω "Βασίλω" γιατί κάτι έμαθα για τον καιρό που ήταν Πάτρα και θα πληρώσει το βάρος μου σε χρυσάφι (και πίστεψέ με είμαι μπόλικος) για να μη τον κάνω βούκινο

:rotflmao: :rotflmao:

MuayThai
09/06/2010, 05:32
Ρε παιδιά σας ακούω όλους να λετε ότι ακουμπάνε τα @@ σας στο ντεπόζιτο και με προβληματίζετε...

Εγώ που έχω ss και δεν έχω αντιληφθεί κάτι τέτοιο μήπως πρέπει να ανησυχώ??

:confused:

makis206
09/06/2010, 05:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από MuayThai
Ρε παιδιά σας ακούω όλους να λετε ότι ακουμπάνε τα @@ σας στο ντεπόζιτο και με προβληματίζετε...
Εγώ που έχω ss και δεν έχω αντιληφθεί κάτι τέτοιο μήπως πρέπει να ανησυχώ??
:confused:

Μόνο αν το χάσεις κάποια στιγμή ανάμεσα στα πόδια σου :lol: :beer:

DimChios
09/06/2010, 05:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Όχι ρε, τον λέω "Βασίλω" γιατί κάτι έμαθα για τον καιρό που ήταν Πάτρα και θα πληρώσει το βάρος μου σε χρυσάφι (και πίστεψέ με είμαι μπόλικος) για να μη τον κάνω βούκινο

:rotflmao: :rotflmao:


ο,τι και να πεις δεν πτοούμαι!

Τιποτα δεν εκανα κρυφό.....εγω!
Για τις άλλες, δεν παιρνω και όρκο!

:smokin:



Καπ10 το νου σου το π.μ! :evil:

DimChios
09/06/2010, 05:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από MuayThai
Ρε παιδιά σας ακούω όλους να λετε ότι ακουμπάνε τα @@ σας στο ντεπόζιτο και με προβληματίζετε...

Εγώ που έχω ss και δεν έχω αντιληφθεί κάτι τέτοιο μήπως πρέπει να ανησυχώ??

:confused:


καπου κανεις ενα λάθος!

Τα 636 δεν πιανονται για SS!

Κατ αρχην ειναι Καβασακι!

:wacko: