PDA

View Full Version : Asta Na Pane



koyis
02/07/2005, 16:08
:( KALISPERA PROKITE NA AGORASO ENA VSTROM 650 STHN ANTIPROSOPIA STIXIZEI 7950 KAI SE MIA EKTHESI EXEI 7500 TA OPOIA EINE MATAEISAGOGHS APO GALLIA TI DIAFORA IPARXEI EYXARISTO

AFTER
02/07/2005, 16:26
Για 450€ δεν εξιζει να παρεις παραεισαγωγης!
Δεν θα εχεις εγγυηση,ασε που πολλα μοντελα απο Γαλλια ερχονται ''κλειστα'',τουλαχιστον για αυτα των 100+ ιππων,δεν ξερω τωρα για το vstrom

makaronachis
03/07/2005, 11:15
Koyis,είσαι Αθήνα;Αν είσαι Αθήνα πιστεύω οτί είναι λιγότερο ρίσκο το παραεισαγωγής.7500 ευρώ πάντως για παραεισαγωγής είναι πολλά.Όταν έψαχνα πριν από 3-4 μήνες το είχα βρει 7200,και αυτή την εποχή νομίζω,χωρίς να είμαι σίγουρος οτί το Μοto Jellas το φέρνει με 7100.Στον Σουλτάτη ρώτησα πρόσφατα γιατί ψάχνω για ένα Dr 400 τι παίζει με την εγγύηση και να με καλύψει η αντιπροσωπεία στο παραεισαγωγής που φέρνει αυτός.Τηλεφωνικά μου είπε οτί πρέπει να το πηγαίνω σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο εδώ Κρήτη και οτί σε περίπτωση βλάβης αναλαμβάνει αυτός την επαφή με την Suzuki Hellas.Όπως έχω ξαναγράψει σε κατάστημα της Suzuki Hellas όταν είχα ρωτήσει σχετικά με τα παραεισαγωγής αν σε καλύπτει η εγγύηση,αφού ουσιαστικά δίνεται από το εργοστάσιο και όχι από τον τοπικό αντιπρόσωπο και είναι και παγκόσμια η απάντηση ήταν οτί τρέχα γύρευε,αν σου τύχει κάτι θα πρέπει να με τρέχεις στα δικαστήρια και ίσως σε κάνα δυο χρόνια βρεις το δίκιο σου.Τέλος πάντων,γνώμη μου:Πήγαινε από κάποιο μαγαζί που δίνει και δώρα και πάρε της επίσημης αντιπροσωπείας.Ψάξε και τα ποστ τα παλιά.Έχουμε ξαναγράψει νομίζω.

Grammarios
23/07/2005, 01:54
ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΣΕΙΣ 7500 ΔΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ.ΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ ΧΑΒΕΛΑΣ ΗΠΕΙΡΟΥ ΚΑΙ ΛΙΟΣΙΩΝ.

FUJI
24/07/2005, 11:58
ΦΙΛΕ koyis ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕ ΤΟ V-STROM; ΤΟ ΠHΡΕΣ ΑΠΟ ΕΠΙΣΗΜΟ Ή ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟ; ΣΕ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΔΙΛΗΜΜΑ...ΣΤΟΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟ ΜΕ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΑΠΟ ΒΕΛΓΙΟ ΤΟ ΒΡΗΚΑ 7.200 € (ΣΥΜΠ/ΝΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΙΝΑΚΙΔΑΣ), ΕΝΩ Ο ΕΠΙΣΗΜΟΣ
ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ 7.960 € (+ ΜΕ ΤΑ ΖΟΡΙΑ ΜΙΑ ΒΑΛΙΤΣΑ ΔΩΡΟ). ΣΤΟΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟ, ΕΧΩ ΕΝΑ ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΩΦΕΛΟΣ 1.ΟΟΟ € ΠΕΡΙΠΟΥ (ΔΙΝΩ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ΤΗ ΠΑΛΙΑ ΜΟΥ). ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΑΥΤΟΣ ΛΕΕΙ, ΦΕΡΝΟΝΤΑΣ Ο ΙΔΙΟΣ ΑΠ' ΕΞΩ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΟ... ΘΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΓΓΥΗΣΕΙΣ. Η ΛΟΓΙΚΗ ΜΟΥ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΧΩΡΕΣΕΙ ΤΟ ΠΩΣ Η ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΗΣ. ΑΝ ΔΗΛΑΔΗ ΠΑΡΩ ΕΓΩ ΕΝΑ "ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ" ΚΑΙ ΤΑΞΙΔΕΨΩ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΚΑΙ ΠΑΘΩ ΖΗΜΙΑ, ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ Ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ 'Η Ο ΒΕΛΓΟΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ Η ΕΓΓΥΗΣΗ ΤΟΥ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗ ΚΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΤΑ ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ 'Η ΤΑ ΒΕΛΓΙΚΑ; ΜΑ ΤΙ ΝΟΗΜΑ ΕΧΕΙ ΤΟΤΕ Η ΕΓΓΥΗΣΗ ΤΟΥ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟΥ; ΜΑΛΛΟΝ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΑΣ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΡΕΛΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΝ ΤΟ ΧΑΜΕΝΟ ΕΔΑΦΟΣ ΜΕ ΠΑΓΑΠΟΝΤΙΕΣ...

athandim
25/07/2005, 09:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από FUJI
ΦΙΛΕ koyis ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕ ΤΟ V-STROM; ΤΟ ΠHΡΕΣ ΑΠΟ ΕΠΙΣΗΜΟ Ή ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟ; ΣΕ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΔΙΛΗΜΜΑ...ΣΤΟΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟ ΜΕ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΑΠΟ ΒΕΛΓΙΟ ΤΟ ΒΡΗΚΑ 7.200 € (ΣΥΜΠ/ΝΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΙΝΑΚΙΔΑΣ), ΕΝΩ Ο ΕΠΙΣΗΜΟΣ
ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ 7.960 € (+ ΜΕ ΤΑ ΖΟΡΙΑ ΜΙΑ ΒΑΛΙΤΣΑ ΔΩΡΟ)....
................... ΜΑΛΛΟΝ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΑΣ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΡΕΛΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΝ ΤΟ ΧΑΜΕΝΟ ΕΔΑΦΟΣ ΜΕ ΠΑΓΑΠΟΝΤΙΕΣ...

Φίλε FUJI, διάβασε και τα άλλα post.Πιστεύω να σε βοηθήσουν...
:wave2:

FUJI
27/07/2005, 11:20
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΦΙΛΕ athandim ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΙ ΣΤΑ ΑΛΛΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ ΚΑΤΙ ΓΙ' ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΦΩΣ ΣΤΟ ΤΟΥΝΕΛ... (ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΗ ΝΙΚΟΛΟΥΛΗ;;;). ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΕΣΥ ΚΑΝΑ ΚΕΡΑΚΙ, ΑΝΑΨΕ ΤΟ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΗ ΣΚΟΝΤΑΨΩ ΚΑΙ ΦΑΩ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΜΟΥ... ΝΑ' ΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ!

gollum
27/07/2005, 15:13
Τα πραγματα ειναι απλα...

απο οπου και να παρεις το μηχανακι σου, καθε επισημος αντιπροσωπος η συνεργειο ΠΡΕΠΕΙ να σε εξυπηρετησει και με τον νομο.
Τωρα αν ο Σφακ θελει να σου κανει κομπλες και το προβλημα που εχεις (ανταλλακτικο) ειναι σοβαρο, μπορει να σου βγαλει το λαδι...

Εγω παντως εχω 3 χρονια το dl1000 αγορασμενο παραεισαγωγης απο Σουλτατη και no problem. (δεν ειχα ομως και καμια μεγαλη ζημια...)

Αυτα!

:wave2:

FUJI
27/07/2005, 16:20
ΦΙΛΕ gollum, Η ΛΟΓΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ, ΚΑΙ Η ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ ΕΠΙΣΗΣ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΜΩΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΞΕΧΝΑΝΕ ΤΟΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΣΜΟ, ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΩΣΟΥΝ ΤΟΝ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΧΤΥΠΗΜΑΤΑ ΚΑΤΩ ΑΠ' ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ...ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΠΗΡΕ ΣΑΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠ΄ΤΟΝ ΣΦΑΚ ΟΤΙ ΟΝΤΩΣ ΙΣΧΥΕΙ Η ΕΓΓΥΗΣΗ ΑΛΛΑ ΤΡΕΞΕ ΣΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΣΟΥ ΣΕ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ... ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΠΑΡΩΝ , ΔΕΝ ΞΕΡΩ, ΑΛΛΑ ΑΝ ΜΗ ΤΙ ΑΛΛΟ AN EΙΠΩΘΗΚΑΝ ΤΕΤΟΙΑ ΛΟΓΙΑ ΑΠΟ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟ ΜΙΑΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΟΠΩΣ ΤΗΣ SUZUKI, ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΕΠΙΕΙΚΩΣ ΑΝΤΙΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΚΑΙ ΣΕ ΜΑΣ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ... ΤΟ ΑΘΑΝΑΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΔΑΙΜΟΝΙΟ, ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΑΡΑΕΙΝΑΙ ΔΑΙΜΟΝΙΟ! :beer:

gollum
28/07/2005, 09:30
Συμφωνω απολυτα!

Γιαυτο προτιμησα να μην δωσω φραγκο στον ακατανομαστο...

να του χαρισω 2.000 €.... τι λεμε τωρα?

:wave2:

makaronachis
29/07/2005, 01:23
Βρε (ψιλό)παπάρες τι κάθεστε και γράφετε και ξαναγράφετε και το σκέφτεστε και το ξανασκέφτεστε.Το έχουμε πει αν πας σε συγκεκριμένα μαγαζιά χωρίς δώρα το αντιπρωσωπείας θα το πάρεις περίπου στα ίδια λεφτά με το παραεισαγωγής.Κι αν το πάρεις στην τιμή που δίνει ο Σφακιανάκης συμφέρει να παζαρέψεις για τα δώρα.Δεν θα χρειαστείς κεντρικό σταντ χούφτες συναγερμό κάγκελα bagster top case κτλ.Πάρτε παραεισαγωγής και πληρώστε τα μετά πιο ακριβά θα σας πάει.Αμάν πια.κοιτάχτε λίγο και στις συμβουλές αγοράς....

grouse
04/08/2005, 14:17
ΠΑΙΔΙΑ ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

ΜΟΛΙΣ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΓΙΝΑ Κ ΕΓΩ V-STROM ΙΤΗΣ!
ΛΟΙΠΟΝ, ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΤΟ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΣΤΗΝ ΑΚΟΛΟΥΘΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ!

V-STROM 650 ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ (ΠΑΡΑΕΙΣΑΓΩΓΗΣ), ΜΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΑ ΚΑΓΚΕΛΑ, ΒΑΛΙΤΣΑ KAPPA 48Lt. ΚΛΕΙΔΑΡΙΑ ΔΙΣΚΟΦΡΕΝΟΥ, ΚΡΑΝΟΣ CAMBERG, ΣΥΝΟΛΟ: 7400EURO.
(H MHXANH ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΔΙΝΕ 7000!)

Α! ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΠΩ.... ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΧΡΩΜΑ ΠΟΥ ΕΨΑΧΝΑ, ΜΑΥΡΗ

ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΙ ΠΟΥ ΤΗ ΒΡΗΚΑ...
"GLOBAL"
Λ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ 85.