PDA

View Full Version : Ο ΟΡΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΞΕΦΤΙΛΑΣ



Σελίδες : [1] 2

iosif
10/06/2010, 05:31
Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΡΑΓΙΑΣ -ΙΘΑΓΕΝΗΣ ΞΑΝΑΧΤΥΠΑ!

Αποχαιρετισμός επιβατών Κρουαζιερόπλοιου από Αντιδημάρχους και μαθητές του Πειραιά
9/6/2010

σε συνεργασία με τη Βουλευτή κα. Μάγια Τσόκλη.

Στο πλαίσιο της πολιτικής του Δημάρχου κ. Παναγιώτη Φασούλα, για την ενίσχυση της τουριστικής εικόνας της πόλης, ο Δήμος Πειραιά σε συνεργασία με τη βουλευτή κ. Μάγια Τσόκλη και με την παρουσία Αντιδημάρχων μαθητών και δασκάλων του 3ουΔημοτικού Σχολείου, αποχαιρέτισαν τους επιβάτες του κρουαζιερόπλοιου της εταιρίας «AIDA». Στους ξένους επισκέπτες, που αναχωρούσαν, μοιράστηκαν δώρα με παραδοσιακά ελληνικά προϊόντα και ταξιδιωτικούς χάρτες (προσφορά χορηγών), ως ένδειξη της πατροπαράδοτης ελληνικής φιλοξενίας και ως ανάμνηση, από το πέρασμα τους από την πόλη του Πειραιά, δείχνοντας μια άλλη εικόνα της σύγχρονης Ελλάδας.

ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕ ΕΑΝ ΟΙ ΤΟΥΡΙΣΤΕΣ ΕΔΩΣΑΝ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΧΑΝΤΡΕΣ ΚΑΙ ΚΑΘΡΕΠΤΑΚΙΑ

LsKostas
10/06/2010, 05:34
Καλα τον Φασουλα τον ξερουμε ...

οι μαθητες δεν αντεδρασαν σε τετοια καραγκιοζηλικια ???


edit : Δημοτικο ηταν , τωρα το ειδα

veletzas
10/06/2010, 05:35
κατι δεν καταλαβαινω....:sick:

iosif
10/06/2010, 05:37
Φαντάζεστε να φεύγετε από την Ρώμη πχ και να έρχονται μικρά ιταλάκια στο αεροδρόμιο και να σας δίνουν το Κολοσσαίο σε πλαστική μικρογραφία και να σας εύχονται "gracie signora"?!

ggs
10/06/2010, 05:50
Τα είδες τα «δώρα» που πήραν οι τουρίστες ?


201114

Cpt. Haddock
10/06/2010, 05:50
:sick: :sad:

ermiss
10/06/2010, 05:55
Φανταστείτε ότι πάτε στην Ρώμη με αεροπλάνο και δεν σας αφήνουν να κατεβείτε στο αεροδρόμιο επειδή όλοι οι αεροσυνοδοί-φροντιστές κλπ είναι Έλληνες και ΌΧΙ Ιταλοί...




Και εξακολουθώ να ρωτάω και απάντηση δεν παίρνω...
Το ΚΚΕ κλείνει το λιμάνι για να προσλάβουν στα πλοία ξένων εταιρειών Έλληνες ναυτικούς, δηλαδή να απολυθούν μερικοί Πακιστανοί-Σομαλοί κλπ αλλοδαποί για να προσληφθούν οι Έλληνες.
Το ΛΑΟΣ ζητάει να φύγουν απο την Ελλάδα οι Αλλοδαποί γιατι παίρνουν τις δουλειές των Ελλήνων....

Γιατί δεν βρίσκω διαφορές???

Cpt. Haddock
10/06/2010, 06:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από ermiss
Και εξακολουθώ να ρωτάω και απάντηση δεν παίρνω...
Το ΚΚΕ κλείνει το λιμάνι για να προσλάβουν στα πλοία ξένων εταιρειών Έλληνες ναυτικούς, δηλαδή να απολυθούν μερικοί Πακιστανοί-Σομαλοί κλπ αλλοδαποί για να προσληφθούν οι Έλληνες.
Το ΛΑΟΣ ζητάει να φύγουν απο την Ελλάδα οι Αλλοδαποί γιατι παίρνουν τις δουλειές των Ελλήνων....
Γιατί δεν βρίσκω διαφορές???

Ασε το ΚΚΕ/ΠΑΜΕ και άλλα συναφη ιδρύματα. Οι ανθρωποι εχουν αποκλείσει το λιμανι της κορινθου και δεν αφήνουν ενα βρετανικο φορτηγο να ξεφορτώσει, ζητώντας να προσλαβει έλληνες....

Δεν ειναι εκεί το ζήτημα τώρα... Η ξεφτίλα μας έχει δύο όψεις και όσοι ηλίθιοι αποφασίζουν να κανουν τους τουρίστες εδω, βλέπουν και τις δύο.

veletzas
10/06/2010, 06:09
εξακολουθω να μην καταλαβαινω, ας ηταν αυτο "ο ορισμος της ξεφτιλας" οπως λεει ο τιτλος κ θα ημουν ευτυχισμενος, εχουν γινει αλλα κ αλλα...πολυ χειροτερα...βαρυγδουπος τιτλος απλα...

sniper
10/06/2010, 06:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
.....

Δεν ειναι εκεί το ζήτημα τώρα... Η ξεφτίλα μας έχει δύο όψεις και όσοι ηλίθιοι αποφασίζουν να κανουν τους τουρίστες εδω, βλέπουν και τις δύο.

To ατύχημα είναι ότι μας κυβερνούν Τουρίστες εδώ και πολλά χρόνια......

Λες ΛΑΟΣ και ΚΚΕ να ζητήσουν στο ΠΑΣΟΚ να αλλάξει πρωθυπουργό επειδή είναι (και) Αμερικανός; :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

super_toto
10/06/2010, 06:14
Εντελώς ερασιτεχνικός ο χειρισμός από πλευράς Φασούλα.

Αντι για αναμνηστικά έπρεπε να προσλάβει καμιά 20 κωλομπαρούδες. Κάθε τουρίστας θα πριν μπει στο πλοίο θα δέχονταν χειραψία από τον Φασούλα και χειρομάλαξη από μια κωλομπαρού. Στις γυναίκες θα γίνονταν το αντίθετο. Χειραψία από κωλομπαραρού και κωλοτρίψιμο από Φασούλα.
2,13 παληκάρι, μην το ξεχνάμε. Αναλογικά αν το πάρεις καλό εργαλείο θα έχει. :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ρε δεν παλευόμαστε.

Gandalf dr685sm
10/06/2010, 06:17
το χειρότερο όλων είναι το μήνυμα που περνάει σε παιδιά που είναι σε κρίσιμη ηλικία να αντιληφθούν κάποια πράγματα... και επειδή αυτά λόγω ηλικίας δεν ξέρουν να αντιδράσουν... οι γονείς πως το αντιλήφθηκαν;... γιατί αν ήταν δικό μου παιδί, το μπινελίκι που θα έτρωγε καθηγητής/διευθυντής/δήμαρχος αν το πήγαιναν χωρίς την άδεια μου, θα ήταν απίστευτο.

Gandalf

hristosP
10/06/2010, 06:21
Λοιπον θα μπορουσαμε παλι να αναλωθουμε σε πολιτικες κουβεντες,αλλα για το συγκεκριμενο περιστατικο,προσωπικα το βλεπω σαν αλλη μια εκφανση της υποτελειας που βγαζουμε πρωτον και δευτερον ως ζητημα εν γενει εκμεταλευσης...Να στελνουμε δηλαδη μικρα παιδια να κανουν τα καραγκιοζακια στο λιμανι,τι αλλο θα δουμε..
Αν θελει ας παει ο κυριος Φασουλας και η κοσμο γυρισμενη Τσοκλη να φανε μονοι το χειροκροτημα,τη γιουχα και την κριτικη της κινησης τους,αλλα οχι μικρα αβουλα παιδακια
Θυμαμαι 1η-2η δημοτικου 1992-93 να μας τσιμπανε ολο το δημοτικο,να κατεβαινουμε κεντρικη πλατεια Καλαματα να κανουμε συγκεντρωση για τη Μακεδονια..αει στα διαολο λεω μετα απο τοσα χρονια,ο καθεις ενηλικας ας αναλαμβανει τις ευθυνες των πρωτοβουλιων του

δε διαφερει και πολυ η εικονα ενος παιδιου να προσφερει πατε ελιας στο τουριστα και ενος παιδιου που σε λιγο καιρο στον ιδιο χωρο,θα απλωνει ενδεχομενως το χερι να ζητησει κανα ψιλο να ζησει...Απο τον ιδιο ευπορο τουριστα

Gandalf dr685sm
10/06/2010, 06:27
επαναλαμβάνω... οι ΜΑΛΑΚΕΣ ΓΟΝΕΙΣ τι στο διάολο κάνουν;

Gandalf

George20vt
10/06/2010, 06:31
http://www.protagon.gr/Default.aspx?tabid=75&smid=400&ArticleID=2729&reftab=37&t=%CE%97-%28%CF%80%CF%81%CE%AC%CE%BA%CF%84%CE%BF%CF%81%CE%B1%CF%82-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%BA%CE%B1%CF%80%CE%B9%CF%84%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%BF%CF%8D%29-%CE%9C%CE%AC%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%A4%CF%83%CF%8C%CE%BA%CE%BB%CE%B7-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%84%CE%BF-%CE%9A%CE%9A%CE%95

fantacid
10/06/2010, 06:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από iosif
ως ένδειξη της πατροπαράδοτης ελληνικής φιλοξενίας


αχα! καλο ε???

:a09:

ermiss
10/06/2010, 06:46
http://www.protagon.gr/Default.aspx?tabid=70&smid=382&ArticleID=2807&reftab=37&t=%C2%AB%CE%9F%CF%85-%CF%80%CE%B1%CE%BD%CF%84%CF%8C%CF%82-%CF%80%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%BD-%CE%B5%CF%82-%CE%9A%CF%8C%CF%81%CE%B9%CE%BD%CE%B8%CE%BF%CE%BD%C2%BB

byron
10/06/2010, 06:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
επαναλαμβάνω... οι ΜΑΛΑΚΕΣ ΓΟΝΕΙΣ τι στο διάολο κάνουν;

Gandalf

Μήν είσαι και τόσο σίγουρος ότι γνωριζαν που θα πάνε τα παιδιά.
Και μιας και υπάρχει μια "εργασία" το τελευταίο διάστημα με τίτλο "ο πειραιάς με τα μάτια των παιδιών" που τα παιδιά περιγράφουν ή φωτογραφίζουν τον Πειραιά, δεν θα μου έκανε εντύπωση τα παιδια να κουβαλήθηκαν εν αγνοία τους...:sick:

Gandalf dr685sm
10/06/2010, 06:51
Δεν με ενδιαφέρουν τα Καμποτάζ-Σαμποτάζ-ξεσκιτάζ κοκ... δεν με ενδιαφέρουν πολιτικές ίντριγκες και μαλακίες ενηλίκων.

Αυτά τα δύσμοιρα παιδιά... ΓΙΑΤΙ ΓΑΜΩ ΤΟ ΚΕΡΑΤΟ ΣΑΣ , τα κάνετε ραγιάδες σαν τα κωλομούτρα σας;

Ακόμα περισσότερο αυτούς τους παπάρες γονείς που έδωσαν και έγγραφη συγκατάθεση , ευνουχίστε τους καθώς δεν είναι ικανοί να αναθρέψουν παιδιά-ελεύθερους ανθρώπους...

Άξιοι της μοίρας τους είναι... πολιτικοί, γονείς, φορείς κτλ..

Κρίμα στα παιδάκια και το λεώ με πάσα ειλικρίνεια.


byr0n





Σύμφωνα με άρθρο του protagon.gr έδωσαν έγγραφη συγκατάθεση... αλλά ακόμα και αν δεν το γνώριζαν τότε.. τώρα τι κάνουν που το έμαθαν;... προσωπικά θα είχα ξεσηκώσει θύελλα... με οτι και όπως μπορούσα.

Gandalf

ktmakis
10/06/2010, 06:56
Σωστός .

Αλλά εδω που φτάσαμε να ξεπουλάμε οτι πιο ιερό και πολύτιμο από τα παιδιά .....

:a12:

από τους διανοούμενους Ελληνες περιμέναμε κάτι έτσι για το γανμωτο αλλά και αυτοί ντρέπονται πια

byron
10/06/2010, 07:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Σύμφωνα με άρθρο του protagon.gr έδωσαν έγγραφη συγκατάθεση... αλλά ακόμα και αν δεν το γνώριζαν τότε.. τώρα τι κάνουν που το έμαθαν;... προσωπικά θα είχα ξεσηκώσει θύελλα... με οτι και όπως μπορούσα.

Gandalf

Η έγγραφη συγκατάθεση πρέπει να δωθεί μιας και μπορεί να είχε δωθεί η εντύπωση ότι ήταν εκπαιδευτική εκδρομή.

Δεν μπορώ να πω βέβαια με σιγουριά, αλλά μιας και ο γιός μου συμμετείχε σε μια παρόμοια εκδρομή που αφορούσε το Ναυτικό Μουσείο αλλά στην πορεία τα παιδιά έκαναν μια ασχετη μεγάααααλη βόλτα πριν καταλήξουν εκεί, λεω μπας και....

vaska
10/06/2010, 07:15
Εύστοχος ο τίτλος 1000 %, αλλά και η ερώτηση : γιατί κάνετε τα δύσμοιρα παιδιά ΡΑΓΙΑΔΕΣ ΣΑΝ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΣΑΣ, πολύ μου άρεσε.
Τώρα αν το δικό μου παιδί το κουβαλούσαν σε λιμάνια - αεροδρόμια να κουνάει σημαιούλες και να μοιράζει τσολιαδάκια, θα δοκίμαζαν όλοι οι υπεύθυνοι την "ΚΡΕΑΤΟΒΕΡΓΑ".

Αυτά από μένα.
:mad: :mad:

Gandalf dr685sm
10/06/2010, 07:17
byr0n... φίλε μου , ξέρεις πολύ καλά πως οτι πολυτιμότερο έχουμε εμείς και αυτή η χώρα είναι τα μικρά παιδιά... αν κάποιος πάει να τα "αλλοιώσει" με αυτό τον τρόπο, δεν θα το άφηνα με τίποτα να περάσει έτσι για το δικό μου παιδί. Αυτή βέβαια είναι προσωπική μου άποψη.

Υπόψη πάντως οτι αν έδωσες έγγραφη συγκατάθεση για εκπαιδευτική εκδρομή μόνο για το Ναυτικό μουσείο και το πήγαν κάπου αλλού, είναι νομικά υπόλογοι για το οτιδήποτε ώς καθηγητές απέναντι στους γονείς.

Πρέπει να είναι ξεκάθαρο το που πάνε το παιδί σου.

Δυστυχώς είναι τέτοιες οι εποχές που δεν έχουν σχέση με τις δικές μας (ναι ρε... κωλόγερος είμαι..:D ) και πρέπει ειδικά στο θέμα των παιδιών για μένα , να έχουμε πάνω απο 14 τα μάτια μας. Ειδικά σε τέτοιες μαλακίες.

Gandalf

byron
10/06/2010, 07:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
byr0n... φίλε μου , ξέρεις πολύ καλά πως οτι πολυτιμότερο έχουμε εμείς και αυτή η χώρα είναι τα μικρά παιδιά... αν κάποιος πάει να τα "αλλοιώσει" με αυτό τον τρόπο, δεν θα το άφηνα με τίποτα να περάσει έτσι για το δικό μου παιδί. Αυτή βέβαια είναι προσωπική μου άποψη.

Υπόψη πάντως οτι αν έδωσες έγγραφη συγκατάθεση για εκπαιδευτική εκδρομή μόνο για το Ναυτικό μουσείο και το πήγαν κάπου αλλού, είναι νομικά υπόλογοι για το οτιδήποτε ώς καθηγητές απέναντι στους γονείς.

Πρέπει να είναι ξεκάθαρο το που πάνε το παιδί σου.

Δυστυχώς είναι τέτοιες οι εποχές που δεν έχουν σχέση με τις δικές μας (ναι ρε... κωλόγερος είμαι..:D ) και πρέπει ειδικά στο θέμα των παιδιών για μένα , να έχουμε πάνω απο 14 τα μάτια μας. Ειδικά σε τέτοιες μαλακίες.

Gandalf

Δεν διαφωνούμε πουθενά.

jimmis5
10/06/2010, 08:00
Μου κανει εντυπωση πως η Τσοκλη που εχει γυρισει ολο τον κοσμο που κυριως εχει δει τους φτωχους και πεινασμενους και ζητιανους αλλων χωρων,Πως ειχε την ιδεα αυτη που θυμιζει παλιες ελληνικες ταινιες που αποχαιρετουσαν τα παιδια στα πλοια:confused:

ggs
10/06/2010, 08:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmis5
Μου κανει εντυπωση πως η Τσοκλη που εχει γυρισει ολο τον κοσμο που κυριως εχει δει τους φτωχους και πεινασμενους και ζητιανους αλλων χωρων,Πως ειχε την ιδεα αυτη που θυμιζει παλιες ελληνικες ταινιες που αποχαιρετουσαν τα παιδια στα πλοια:confused:

τωρα ειναι βουλευτής.....

blackrose
10/06/2010, 15:40
Γ@@@@ την π@@@@@@ μου! δεν εχουν τον θεο τους!:a4: :sad:


αφιερωμενω σε ολους οσους εχουν περασει απο την βουλη τα τελευταια 36χρονια!!!

http://www.youtube.com/watch?v=nPrLhiit0lo&feature=player_embedded#!

route 66
10/06/2010, 16:19
Απο τη μια οι επαγγελματιες κομμουνιστες, απο την αλλη οι επαγγελματιες δοσιλογοι καιροσκοποι...

http://www.youtube.com/watch?v=BadL5vNGOCg&feature=related

route 66
10/06/2010, 16:48
http://www.youtube.com/watch?v=OPE0s0TKmgw&feature=related

α,ρε μαγια και ειχα πιστεψει σε σενα ρε κοριτσι μου...:rotflmao: :bigcry:

el_hymador
10/06/2010, 17:33
Πω-πω τι πάθανε τα παιδάκια!

Από ότι άκουσα τα θώπευσαν κάτι λιγούρηδες ανώμαλοι τουρίστες που θέλανε να πάνε Ταϋλάνδη, αλλά το μπερδέψαν και κατέληξαν στο Greece...

Επίσης, καμιά 25άρα από αυτά πουλήθηκαν ως σκλάβοι έναντι ευτελούς ποσού, με option αφαίρεσης οργάνων σε περίπτωση που νοσήσει βαριά κανά μούλικο πιτσιρικί βορειευρωπαϊκο...

ρε σεις τι γράφετε πάτε καλά;

Καρακιτσάτη κίνηση, δεν λέω, αλλά προσπαθούν να συμμαζέψουν τα ασυμμάζευτα απο τις χοντρομ@λ@κιες που πράτουν οι "ισάδι εγκεφαλογράφημα" του ΠΑΜΕ και του ΦΥΓΑΜΕ ΣΟΥ ΛΕΩ και του ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ ΕΙΣΑΙ; και του ΑΝΤΕ ΞΕΚΟΛΑ!

Τα παιδάκια στα @@δια τους...μια μέρα off σχολείο και χαβαλές ήταν...δηλαδή εμείς που κάναμε υποχρεωτικά προσευχή και εκκλησιασμό και παρέλαση επί χρόνια τι να σου πω, πολύ επηρρεαστήκαμε...υπόδειγμα Ελλήνων Χριστιανών Ορθόδοξων είμαστε! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

...και επειδή τα πήγανε μια φορά σε μια (επαναλαμβάνω καρακιτσάτη) μ@λ@κι@, πάει! αυτό ήταν! τα παιδάκια ξεπουλήθηκαν στα διεθνή τραστ της τουριστικής εκμετάλλευσης και έγιναν υπηρέτες του κεφαλαίου όπως ο πιτσιρικάς Ινδός πρίγκηπας στο Indiana Jones που λάτρευε τη χθόνια θέα Κάλι...έλεος!!! :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :rotflmao:

Αντί να τα βάζουμε με του λαλάκες που πάνε και υπονομεύουν τον τουρισμό, που είναι ο μεγαλύτερος πλούτος της χώρα μας, τα βλαζουμε με αυτούς που με λάθος και άκομψο τρόπο βέβαια, προσπάθησαν να κάνουν μια μ@λ@κισμένη κίνηση, μπας και ισιώσει τίποτα...στη τελική σε εμάς μπορεί να μας φάινεται γελοίο, αλλά πόσοι απο εμάς θα έκαναν τουρισμό "πακέτο" με κρουαζιερόπλοιο;

Σε αυτόυς λοιπόν που δέχονται να παστωθούν σε ένα καράβι και να ξεχύνονται σαν εμετός σε κάθε λιμάνι, μπορεί και να άρεσε σαν κίνηση...οκ, δεν θα το παγιώσουμε κιόλας τώρα, να περιμένουν τα πιτσιρίκια το κάθε luxury παπόρο όπως περιμέναν οι πουτ@νες το στόλο στο Περαία, αλλά ξεκολάτε ρε σεις! Σιγά τη μ@λ@κι@!!!

Γιατί φωνάζουν αυτοί του ΠΑΜΕ; Γιατί δεν δουλέυουν Έλληνες ναυτεργάτες στα κρουαζερόπλοια; Τι λε ρε παιδί μου...Στον κάμπο και σε άλλες αγροτοπαραγωγικές περιοχές, έχουν πάρει χαμπάρι αυτοί οι κρεττίνοι ποιοί δουλεύουν τα χωράφια για λογαριασμό των γραικών μεγαλο - νεο - τσιφλικάδων; Τη πίτσα που σαβουρώνουν έχουν παρατηρήσει ποιός τους τη φέρνει; Στο βενζιναδικο ποιος τους γεμίζει το ρεζεβουάρ; ο Άδωνις Γεωργιάδης; :lol: :lol: :lol:

ΠΑΜΕ! που ΠΑΜΕ; που αλλού; να τον παίξουμε...:a31: :a31: :a31:

sotpag
10/06/2010, 17:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas
Καλα τον Φασουλα τον ξερουμε ...

οι μαθητες δεν αντεδρασαν σε τετοια καραγκιοζηλικια ???


edit : Δημοτικο ηταν , τωρα το ειδα



οι γονεις;;;;


αν ειχαν φαει κανα χαστουκι θα ειχε γινει το ελα να δεις

vaska
10/06/2010, 18:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Πω-πω τι πάθανε τα παιδάκια!

......................... Στο βενζιναδικο ποιος τους γεμίζει το ρεζεβουάρ; ο Άδωνις Γεωργιάδης; :lol: :lol: :lol:

ΠΑΜΕ! που ΠΑΜΕ; που αλλού; να τον παίξουμε...:a31: :a31: :a31:



Τι θέλει να πει ο ποιητής άραγε????

:confused: :confused: :confused:


Μήπως να τους πούμε και μπράβο?
Να αγοράσουμε στα παιδιά μας από μία Ελληνική και μία Οτινάναι σημαία και να τα σέρνουμε από λιμάνι σε αεροδρόμιο και τανάπαλιν?

Το ότι τα παιδιά δεν πολυκαταλαβαίνουν τι κάνουν λόγω ηλικίας ή αν το θες έκαναν "κοπάνα" μια μέρα από τα μαθήματα είναι το ζητούμενο ή οι πράξεις των ενηλίκων ΔΙΔΑΣΚΑΛΩΝ τους?

el_hymador
10/06/2010, 19:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Τι θέλει να πει ο ποιητής άραγε????

:confused: :confused: :confused:


Μήπως να τους πούμε και μπράβο?
Να αγοράσουμε στα παιδιά μας από μία Ελληνική και μία Οτινάναι σημαία και να τα σέρνουμε από λιμάνι σε αεροδρόμιο και τανάπαλιν?

Το ότι τα παιδιά δεν πολυκαταλαβαίνουν τι κάνουν λόγω ηλικίας ή αν το θες έκαναν "κοπάνα" μια μέρα από τα μαθήματα είναι το ζητούμενο ή οι πράξεις των ενηλίκων ΔΙΔΑΣΚΑΛΩΝ τους?

Δεν ειπα να τους πουμε μπραβο και φυσικα δεν εννοω να βαλουμε τα πιτσιτρικια σκοπια να υποδεχονται καθε κρουαζιεροπλοιο στο λιμανι!

Απλα βρικω την αντιδραση των περισσοτερων απο υπερβολικη εως υστερικη!

Οκ, εγινε μια μ@λ@κι@ κινηση, τα παιδια δεν επαθαν τιποτα, γραψτε ακυρο...σιγα το πραγμα!

Κατα τα αλλα για το κατευθυνομενα κωθωνια που εχουν iq μικροτερο απο τα παιδακια, δεν μας πειραζει...ας κανουν οτι θελουν... :rolleyes:

Προσωπικα αν ημουνα γονιος, θα ανησυχουσα πολυ περισσοτερο για το εκπαιδευτικό συστημα και για τους νοοτροπιας δημοσιου υπαλληλου δασκαλους και καθηγητες (μερικοι ειναι και ψχ βαριες περιπτωσεις...) παρα για το οτι τα πηγανε ατα μια φορα στο λιμανι...

takis-kk
10/06/2010, 19:52
Η μια μαλακία (αποκλεισμός λιμανιού απο 50 υστερικούς).
Πήγε να διορθωθεί απο άλλη μαλακία .


Πρέπει να βρεθεί τρόπος να δείξουμε πως δεν μας εκφράζουν οι μαλάκες...

EVI
10/06/2010, 20:16
στο μουσειο της ακροπόλεως μπαινουν τουριστες μεσα και λενε <<σας λυπομαστε που ζειτε εδω μεσα στη φτωχια>> και αφηνουν μπουρμπουαρ 10ευρω...και οταν δεν τα επαιρνε μια φιλη μου με τιποτα (που δουλευει εκει μεσα) ηρθε ενας 3ος και ειπε στα αγγλικα οτι δεν το κανουν με το σωστο τροπο...το πηρε το 10ευρω το πεταξε μακρυα στο πατωμα και φυγαν βιαστικα.....(δεν ειναι μεμονομενο περιστατικο)

δε νομιζω λοιπον οτι (η ομολογουμενος ηλιθια κινηση του φασουλα) ειναι αυτη που εχει κανει καποια οποια διποτε ζημια.....αλλοι εχουν κανει πολυ μεγαλυτεργη....
:sad:

takis-kk
10/06/2010, 20:39
Κράξτε τους , φωνάξτε , μιληστε .

Δεν υποστηρίζω τις μπόμπες αλλά ένα γιαουρτάκι?? (κανει και καλό) .

Είναι δυνατόν μερικές δεκάδες παπαρες , δήθεν, τάχαμου, σοβαροφανείς , να διαφεντεύουν τις ζωές μας??

Στείλτε e-mail, βρίστε τους , είναι γυμνοί-ξεβράκωτοι σαν τον βασιλιά του παραμυθιού .

Κουνούν το δάχτυλο επιτιμητικά , μιλούν ξύλινη γλώσσα , ταχα βαθείς στοχασμοί τους απασχολούν,
όχι βέβαια , η περιουσία τους να αβγατίζει σε βάρος του κοπαδιού...

Απ την άλλη βέβαια .. πρέπει κι εμεις να είμαστε υπεύθυνοι , σε όλα , απο τα μικρότερα μέχρι τα μεγαλύτερα..

Η Δημοκρατία είναι "μεταξωτό βρακί" και θέλει επιδέξιους κώλους ... διαφορετικά κάνει κακό...
Γιατι σε μια κοινωνία με μαλάκες κυβερνά ο αρχιμαλάκας και αφού η μαλακία δεν είναι εξαγώγημο προιόν (διαφορετικά θα είμασταν Κουβέιτ), θα μένουμε πάντα στο επίπεδο του κουτσομπολιού και της δήθεν αγανάκτησης (ποιός πέταξε τα σκουπίδια ?? όχι εγώ ο γείτονας .. του μίλησες ?? Τι να του πώ ρε του μαλάκα?? .. Ε τότε εσύ είσαι ο Μαλάκας.).


Ανοχή = Συνενοχή.

Συγνώμη ρε παίδες , Αλλα τα έχω πάρει , Σαν μεγαλύτερος έχω μεγάλο μερίδιο ευθύνης .

Μοναδική ελπίδα αλλαγής είστε εσείς οι νεώτεροι (που θα φάτε και το αγγούρι δυστυχώς)

Gia
11/06/2010, 03:05
el hyma +10000 kai :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Cpt. Haddock
11/06/2010, 03:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
[....]Γιατί φωνάζουν αυτοί του ΠΑΜΕ; Γιατί δεν δουλέυουν Έλληνες ναυτεργάτες στα κρουαζερόπλοια; Τι λε ρε παιδί μου...Στον κάμπο και σε άλλες αγροτοπαραγωγικές περιοχές, έχουν πάρει χαμπάρι αυτοί οι κρεττίνοι ποιοί δουλεύουν τα χωράφια για λογαριασμό των γραικών μεγαλο - νεο - τσιφλικάδων; Τη πίτσα που σαβουρώνουν έχουν παρατηρήσει ποιός τους τη φέρνει; Στο βενζιναδικο ποιος τους γεμίζει το ρεζεβουάρ; ο Άδωνις Γεωργιάδης; :lol: :lol: :lol:

ΠΑΜΕ! που ΠΑΜΕ; που αλλού; να τον παίξουμε...:a31: :a31: :a31:

+1050 :lol: :beer: :beer:

iosif
11/06/2010, 03:46
ειλικρινα δεν αντιλαμβανομαι γιατι παει να γινει συμψηφισμος με τον αποκλεισμο του λιμανιου απο το παμε
το παμε που κολλαει?
(ασε που εγω μονο φιλος του κκε δεν ειμαι...αλλα αν νομιζει οτι η πτωση του τουρισμου οφειλεται στο παμε δεν ζει στην χωρα τα τελευταια 20 χρονια)

ολα αυτα γραφτηκαν γιατι:
μια βουλευτινα πηγε να κανει "κατι" το οποιο ειναι εκτος απο αισθητικα βρωμικο ειναι βασικα και ανηθικο διοτι χρησιμοποιει ανηλικα μεσω ενος (προφανως κομματικου ) μηχανισμου -δ/ντης α' βαθμιας εκπαιδευσης, δ/ντης σχολειου (ο μονος που συναινεσε) , δημαρχος.

προβληθηκε στην ετ1 στις ειδησεις σαν "γεγονος ενδεικτικο της ελληνικης φιλοξενιας"

η λογικη "ε στα χωραφια δουλευουν πακιστανοι ανασφαλιστοι που μενουν σε τρωγλες" αλλα και -θαλεγα εγω "αλλοι πανε τα παιδια τους να χορεψουν στην μανωλιδου στην τιβι" οδηγει στο να αδιαφορουμε λεγοντας "ε και τι εγινε γινονται και χειροτερα"

πρωτον δεν αδιαφορουμε για τιποτα (προσωπικα τα ιδιο θα εγραφα εαν ας πουμε το παμε ειχε βαλει παιδακια να δινουν στους τουριστες κειμενα διαμαρτυριας) και δευτερον αυτο στο λιμανι εγινε απο θεσμικο παραγοντα απο βουλευτη με συνεργασια δημαρχου και δ/ντη σχολειου-ουσιαστικα ειναι μια μορφη νομιμοποιησης. δηλαδη εκπαιδευτικο συστημα, δ/ντης yes man και δημαρχος εδειξαν και θεσμικα το πως αντιλαμβανονται την αξιοπρεπεια.
και οσοι ανυσηχειτε για το εκπαιδευτικο συστημα δεν καταλαβαινω πως περνατε στο ντουκου κατι τετοια οπως και τις εκδρομες (...εκπαιδευτικες) των επαρχιακων σχολειων στο mall και cosmos, τις πιστες κλπ.
μιλαμε οτι στους συλλογους γονεων πανε μονο κατι ψωνια για να εξασφαλισουν αριστη βαθμολογια για τα παιδια τους και κατι "γραφικοι" κκεδες και α/α.
οι υπολοιποι απλα "ανυσηχουν" για την εκπαιδευση ....

Cpt. Haddock
11/06/2010, 03:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από iosif
ειλικρινα δεν αντιλαμβανομαι γιατι παει να γινει συμψηφισμος με τον αποκλεισμο του λιμανιου απο το παμε
το παμε που κολλαει?

Γιατί ο αποκλεισμός ήταν η αφορμή να γίνει αυτή η - τελειως άστοχη - κίνηση. Αρα κολάει, αρα επιτρέπεται ο συμψηφισμός. :wave2:

iosif
11/06/2010, 03:53
τι λες φιλε μου, παιδακια ειχε βαλει το παμε?
λυπαμαι εαν δεν αντιλαμβανεσαι οτι με εξοργισε το γεγονος οτι χρησιμοποιησαν παιδια πολυ περισσοτερο απο την ενεργεια. αν το εκαναν λυκειοπαιδα θαλεγα "βλαμμενα" αν το εκαναν μεγαλοι θαλεγα "οι ξεφτιλες μας ντροπιαζουν" αλλα χρησιμοποιησαν αβουλα , αθωα πλασματα!

εαν ηταν ο γιος μου μεσα-τον ειχαν παει και καλα εκδρομη και τον πηγαιναν παρεπτοντως να δωσει και τιποτα σεβη-ακουμα θα κολυμπαγαν διπλα στο λησσος.

Boxer
11/06/2010, 03:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Πω-πω τι πάθανε τα παιδάκια!

...............................................................

ΠΑΜΕ! που ΠΑΜΕ; που αλλού; να τον παίξουμε...:a31: :a31: :a31:


+1100

iosif
11/06/2010, 04:00
αφου λοιπον δεν σας νοιαζει εαν αυριο πχ παρουν τα δικα σας παιδια και τα πανε να δινουν τσολαδακια σε τιποτε τουριστες εξω απο το μουσειο να πειτε "ε δεν επαθαν και τιποτα"

Cpt. Haddock
11/06/2010, 04:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από iosif
τι λες φιλε μου, παιδακια ειχε βαλει το παμε?

Αυτό ειναι το θεμα μας; Ή οτι εαν δεν τον έπαιζε το παμε δε θα κατεβαζαν τα παιδάκια να μοιράζουν τσολιάδες;

LsKostas
11/06/2010, 04:12
Κλασικα φταιει το ΠΑΜΕ για μια μαλακια του Φασουλα και αλλων βουλευτων.


Πως τα μπερδευεται ετσι ρε παιδια...


τι δουλεια εχει το ενα με το αλλο ... ?

Cpt. Haddock
11/06/2010, 04:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas
Κλασικα φταιει το ΠΑΜΕ για μια μαλακια του Φασουλα και αλλων βουλευτων

Δεν ειπα οτι φταίει. Είπα οτι την αφορμή για τη μαλακία την εδωσε το παμε.

el_hymador
11/06/2010, 04:16
Ρε σεις τα παιδακια τα πηγαν σε κρουαζιεροπλοιο στον Πειραια...δεν τα πηγαν ουτε στο Ελευθεριος Βενιζελος, ουτε στο Τελωνειακο σταθμο του Προμαχωνα...

δηλαδη εσεις πιστευετε οτι δεν υπαρχει συσχετισμος με τις μαλακιες του ΠΑΜΕ και δεν ηταν μια βλακωδης προσπαθεια να αντιστραφει το αρνητικο κλιμα που εχει δημιουργηθει;

LiakosVstrom
11/06/2010, 04:18
αυτός ο Φασούλας πολύ μαλάκας...

έχει να εμφανιστεί στον Πειραιά από τότε που τον εκλέξανε και εμφανίστηκε στο ΣΕΦ στον τελευταίο αγώνα του ΟΣΦΠ-ΠΑΟ και τώρα. μπας και το έκανε μην τον βρούνε πουθενά και τον μουντάρουνε;

iosif
11/06/2010, 04:19
ρε συ
θελεις να πως σαν υποθεση εργασιας οτι οτι εγινε εγινε λογω ενεργειας παμε?
οκ

ε και?

Cpt. Haddock
11/06/2010, 04:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από iosif
ρε συ
θελεις να πως σαν υποθεση εργασιας οτι οτι εγινε εγινε λογω ενεργειας παμε?
οκ

ε και?

Απλα η μια μαλακια, οδήγησε στην άλλη, αυτό λεω.

iosif
11/06/2010, 04:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Αυτό ειναι το θεμα μας; Ή οτι εαν δεν τον έπαιζε το παμε δε θα κατεβαζαν τα παιδάκια να μοιράζουν τσολιάδες;

απαντησα:
λυπαμαι εαν δεν αντιλαμβανεσαι οτι με εξοργισε το γεγονος οτι χρησιμοποιησαν παιδια πολυ περισσοτερο απο την ενεργεια. αν το εκαναν λυκειοπαιδα θαλεγα "βλαμμενα" αν το εκαναν μεγαλοι θαλεγα "οι ξεφτιλες μας ντροπιαζουν" αλλα χρησιμοποιησαν αβουλα , αθωα πλασματα!
και βεβαιως ακριβως τα ιδια θαλεγα εαν το παμε ειχε χρησιμοποιησει παιδια ή ο "χωρος" εβαζε παιδια να μοιραζουν φυλλαδια

ο σκοπος δεν αγιαζει τα μεσα. τα μεσα ταυτιζονται με την ηθικη του σκοπου.

ggs
11/06/2010, 04:23
ακομα και στο KIOBO παιδια δεν εβαλαν...


201192

LsKostas
11/06/2010, 04:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Δεν ειπα οτι φταίει. Είπα οτι την αφορμή για τη μαλακία την εδωσε το παμε.

Captain δεν ειναι ετσι


Εστω και να διαφωνεις με την ενεργεια του ΠΑΜΕ , δεν μπορεις στον αντιποδα να βαζεις παιδια

μπροστα σε κανεναν.


Στην τελικη αν το ΠΑΜΕ εδωσε μια αφορμη για σχολια , ας κατσει ο κυριος Φασουλας και οι βουλευτες να εκδοσουν μια ανακοινωση η οποια θα εξηγει τους λογους που αυτη η κινηση δεν ηταν σωστη.


Το οτι εβαλαν μικρα παιδια μπροστα στα σχεδια τους ,ειναι Εγκληματικο ...και κυριως επειδη εβαζαν

μικρες ηλικιες ...που δεν καταλαβαινουν τι παιχνιδια παιζονται οι βαρος τους...



Φωναζει ο Gandalf απο νωρις στο θρεντ το πιο σωστο κατ εμε ..."Οι ΜΑΛΑΚΕΣ οι γονεις που ειναι ρεεεεεεεεε????"

Cpt. Haddock
11/06/2010, 04:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas
Captain δεν ειναι ετσι
Εστω και να διαφωνεις με την ενεργεια του ΠΑΜΕ , δεν μπορεις στον αντιποδα να βαζεις παιδια

Δε λέω το αντίθετο. Εξ' αρχής συμφωνώ οτι και ηθικά (παιδιά) αλλα και πολιτισμικά (ιθαγενεις με χαντρες), ήταν άστοχη το λιγότερο ενέργεια.

Απλά να μην ξεχνάμε απο πού δόθηκε η αφορμή για να πάμε στο άλλο άκρο.

:beer: :beer: :beer:

Gandalf dr685sm
11/06/2010, 04:44
el_hymador.... έχεις παιδιά;

Το παιδί είναι σαν το σφουγγάρι σε αυτή την ηλικία. Οτι δεί και κάνει, και έχει επιβράβευση απο μεγαλύτερο , το θεωρεί ώς ¨"καλώς πράττειν".

Σίγουρα με μια φορά δεν θα πάθει τίποτα , ειδικά αν οι γονείς του εξηγήσουν γιατί είναι βλακεία αυτό το πράγμα. Αλλά αντίθετα αυτό που ειπώθηκε ισχύει... κάποιοι με μέσο τα παιδιά πάνε να περάσουν δουλικές κινήσεις και πράξεις που δεν τιμούν κανέναν.

Και φίλε.. ο πρώτος που θα εκμεταλλευθεί με αυτόν τον τρόπο το παιδί μου σε αυτή την ηλικία , καλό είναι να σκεφτεί και τις συνέπειες που θα ακολουθήσουν εκ μέρους μου ώς πατέρα.

Και επαναλαμβάνω... πάντα υπό την προϋπόθεση οτι στην έγγραφη άδεια δεν έγραφαν για κάτι τέτοιο ώς εκδήλωση. Αν το έγρφαν και εγώ το υπέγραψα, τότε όλη η ευθύνη είναι δική μου.

Gandalf

el_hymador
11/06/2010, 05:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
el_hymador.... έχεις παιδιά;

Το παιδί είναι σαν το σφουγγάρι σε αυτή την ηλικία. Οτι δεί και κάνει, και έχει επιβράβευση απο μεγαλύτερο , το θεωρεί ώς ¨"καλώς πράττειν".

Σίγουρα με μια φορά δεν θα πάθει τίποτα , ειδικά αν οι γονείς του εξηγήσουν γιατί είναι βλακεία αυτό το πράγμα. Αλλά αντίθετα αυτό που ειπώθηκε ισχύει... κάποιοι με μέσο τα παιδιά πάνε να περάσουν δουλικές κινήσεις και πράξεις που δεν τιμούν κανέναν.

Και φίλε.. ο πρώτος που θα εκμεταλλευθεί με αυτόν τον τρόπο το παιδί μου σε αυτή την ηλικία , καλό είναι να σκεφτεί και τις συνέπειες που θα ακολουθήσουν εκ μέρους μου ώς πατέρα.

Και επαναλαμβάνω... πάντα υπό την προϋπόθεση οτι στην έγγραφη άδεια δεν έγραφαν για κάτι τέτοιο ώς εκδήλωση. Αν το έγρφαν και εγώ το υπέγραψα, τότε όλη η ευθύνη είναι δική μου.

Gandalf



Όπως έγραψα και σε προηγούμενο μήνυμα, αν ισχύε το ότι το παιδί ρουφά σαν σφουγγάρι, τότε εγώ σήμερα θα έπρεπε να ήμουν ταλιμπάν Χριστιανορθόδοξος, χειρότερος από τους σταυροφόρους...

Τα παιδιά ειναι πολύ πιο έξυπνα από όσο πιστεύουμε και έχουν και κάτι που εμείς το έχουμε απωλέσει...διαίσθηση...είμαι 110% σίγουρος ότι την κουστωδία που τα συνόδευε στο λιμάνι την έιχαν γραμμένη στα @@δια του μπομπ του σφουγκράκη, δεν πα να τα επιβράβευσε 1000 φορές...

Gandalf dr685sm
11/06/2010, 05:31
κάνεις λάθος.... το παιδί απορροφά τα πάντα... αλλά θέλει επανάληψη για να του μείνει όπως σωστά λες.

Το θέμα μου δεν είναι εκεί, όμως. Το θέμα μου είναι οτι κάποιοι με γνώμονα την μαλακία που τους δέρνει εκμεταλλεύονται ώς μέσο τα παιδιά για να περάσουν εκδηλώσεις που θυμίζουν ραγιάδες. Μην βλέπεις το δέντρο και χάνεις το δάσος.

Και αυτό φίλε .. ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ... δεν το δέχομαι με κανένα τρόπο για μένα. Πόσο μάλλον όταν αφορά το παιδί μου και πιθανώς χωρίς την άδεια μου κιόλας. Αν εσένα δεν σε ενοχλεί για το δικό σου παιδί (αν έχεις) τότε δεν έχουμε κοινό σημείο συζήτησης.

Gandalf

iosif
11/06/2010, 05:31
αρα λοιπον ας τα αφηνουμε να πηγαινουν κατηχητικο να τους κυρρησει ο καντιωτης αφου εχουν διαισθηση και θα τους γραψουν στα ππρ του μπομπ του κοζωνη

φανταζομαι οτι ακριβως το ιδιο ειπαν και αυτα τα παιδια:


http://www.protagon.gr/Default.aspx?tabid=70&smid=382&ArticleID=2814&reftab=37&t=To-κρουασάν-της-τουρκοφάγου

οποτε δεν χρειαζεται να κανουμε κατι για την υπαλληλο.

the who
11/06/2010, 05:49
http://www.youtube.com/watch?v=Amq2Il2WY3w

Cpt. Haddock
11/06/2010, 05:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
http://www.youtube.com/watch?v=Amq2Il2WY3w

http://www.youtube.com/watch?v=2WhKB8JHipg

:winka: :lol:

ggs
11/06/2010, 06:00
Αγροίκος συνδικαλιστής του ΠΑΜΕ επιτίθεται σε αθώα τουρίστρια… ντροπή...

http://www.youtube.com/watch?v=QDYZtnBykNM

el_hymador
11/06/2010, 06:03
Συγνωμη κιολας, αλλα το εχετε χεσει το θεμα με τα παραδειγματα που βαζετε...

δηλαδη εσας τους καποιας ηλικιας (συμπεριλαμβανομαι και εγω στη κατηγορια) δεν σας πρηξαν τα παπαρια στο σχολειο με τον αιωνιο εχθρο μας τη Τουρκια; Δεν διδαχθηκαμε ιστορια διαστρεβλωμενη; Δεν προσπαθησαν με το στανιο να μας πεισουν οτι είμαστε φτιοαγμενοι απο πηλο και ότι θα πρεπει ως ειδος να μετανοουμε μια ζωη επειδη η Ευα ειχε λιγουρες;

Και τι καταφεραν; @@δια!

iosif
11/06/2010, 06:05
αρα ας το αφησουμε να γινεται και τωρα

ermiss
11/06/2010, 06:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από iosif
απαντησα:
λυπαμαι εαν δεν αντιλαμβανεσαι οτι με εξοργισε το γεγονος οτι χρησιμοποιησαν παιδια πολυ περισσοτερο απο την ενεργεια. αν το εκαναν λυκειοπαιδα θαλεγα "βλαμμενα" αν το εκαναν μεγαλοι θαλεγα "οι ξεφτιλες μας ντροπιαζουν" αλλα χρησιμοποιησαν αβουλα , αθωα πλασματα!
και βεβαιως ακριβως τα ιδια θαλεγα εαν το παμε ειχε χρησιμοποιησει παιδια ή ο "χωρος" εβαζε παιδια να μοιραζουν φυλλαδια

ο σκοπος δεν αγιαζει τα μεσα. τα μεσα ταυτιζονται με την ηθικη του σκοπου.

Τους 19χρονους φοιτητές που κατέβασε το ΠΑΜΕ δεν τους πιάνε η ξεφτίλα?

Όπως και να έχει, μαλακία με τα παιδάκια, ηλίθια κίνηση εννοείτε, αλλά οι υστερίες σε αυτό το βαθμό θυμίζουν Λουκά-Παπαρίγα κατάσταση, τρελός συνδυασμός...

Cpt. Haddock
11/06/2010, 06:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Συγνωμη κιολας, αλλα το εχετε χεσει το θεμα με τα παραδειγματα που βαζετε...

δηλαδη εσας τους καποιας ηλικιας (συμπεριλαμβανομαι και εγω στη κατηγορια) δεν σας πρηξαν τα παπαρια στο σχολειο με τον αιωνιο εχθρο μας τη Τουρκια; Δεν διδαχθηκαμε ιστορια διαστρεβλωμενη; Δεν προσπαθησαν με το στανιο να μας πεισουν οτι είμαστε φτιοαγμενοι απο πηλο και ότι θα πρεπει ως ειδος να μετανοουμε μια ζωη επειδη η Ευα ειχε λιγουρες;

Και τι καταφεραν; @@δια!

Τι λες τώρα; Καθε Παρασκευή εκκλησία πηγαιναμε και το μαθημα των θρησκευτικών ήταν ξεκάθαρη κατήχηση

Άσε που ήθελαν να μας κανουν και Ολυμπιακούς :rotflmao:

ermiss
11/06/2010, 06:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Τι λες τώρα; Καθε Παρασκευή εκκλησία πηγαιναμε και το μαθημα των θρησκευτικών ήταν ξεκάθαρη κατήχηση

Άσε που ήθελαν να μας κανουν και Ολυμπιακούς :rotflmao:

Μερικοί είμασταν και παπαδοπαίδια... :blush:

iosif
11/06/2010, 06:11
και σεις πιστευετε οτι δεν τα καταφεραν?

δεστε την κοινωνια που ζουμε.

δημιουργια μας


(οκ γαυρος δεν παλευετε....)

η εξισωση 19χρονων με 7χρονα σορρυ δεν στεκει καν σε αντιπαραθεση

Cpt. Haddock
11/06/2010, 06:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από iosif
η εξισωση 19χρονων με 7χρονα σορρυ δεν στεκει καν σε αντιπαραθεση

Δε στέκει γιατι τα 19χρονα δε δικαιολογούνται :D

el_hymador
11/06/2010, 06:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από iosif
και σεις πιστευετε οτι δεν τα καταφεραν?

δεστε την κοινωνια που ζουμε.

δημιουργια μας


(οκ γαυρος δεν παλευετε....)

η εξισωση 19χρονων με 7χρονα σορρυ δεν στεκει καν σε αντιπαραθεση

Φιλε μου το θεμα ειναι τι κανουν οι γονεις...αν οι γονεις ειναι 07:00 - 19:00 στη δουλεια και μετα λιωνουν μπροστα στη τηλεοραση χωρις να ασχολουνται με τα παιδια τους, γαματα...

για αυτο ειναι ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΗ αποφαση το να κανεις παιδι, η σοβαροτερη αποφαση της ζωης μας.

el_hymador
11/06/2010, 06:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από ermiss
Μερικοί είμασταν και παπαδοπαίδια... :blush:

εγω ειχα παει και προσκοπος με τον αδερφο μου μαζι...την τριτη φορα που πηγαμε στο "στρατοπεδο" μας πεταξαν εξω :lol: :lol: :lol: :lol:

iosif
11/06/2010, 07:14
και γω ημουν προσκοπος και περασα απιθανα

στους προσκοπους ειναι πολυ βασικο σε τι συστημα εισαι

ειναι αλλα στρατοκαβλικα ειναι αλλα αναρχοαυτονομα

ολα εξαρτωνται απο τους ομαδαρχες, τον αρχηγο συστηματος

και επειδη τους προσκοπους τους ξερω απεξω και ανακατωτα και σαν ιστορια τους και σαν νπιδ και σαν πρακτικες οι κατασκηνωσεις τα jamporee και οι δρασεις τους απεχουν παρασαγγας απο "στρατοπεδο"

ουσιατικα ειναι ενα εξωσχολικο προγραμμα εκπαιδευσης με βαση τη ζωη στη φυση, το προσωπικο παραδειγμα και την ατομικη ευθυνη. οι ηγετης αγελης, ομαδα, ενωμοτιας εκλεγονται και ειναι αμεσα ανακλητοι απο τα ιδια τα παιδι ατης ομαδας τέλος παντων μεγαλη ιστορια

κατα καιρους βεβαια εχουν χρησιμοποιηθει απο καθεστωτα. στις μονες χωρες που δεν υπηρξαν προσκοποι ηταν: ρωσια επι υπαρκτου , βιρμανια, κινα

μην μπερδευεσται με τους αλκιμους και την νεολαια του μεταξα. και στις δυο αυτες περιδοι ηταν διωγμενοι οι προσκοποι (ο μεταξας τους κατηργησε κιολας)

Anty12
11/06/2010, 07:25
Δηλαδή ρε ρεμάλια, εγώ έπαθα ότι έπαθα, επειδή πρόλαβα και κράτησα σημαιάκι στον Πατακό...???

Πέστε ρε......έχω κάτι χάπια σα λαγάνες, να τα'ρχίσω άμα είναι...

dukeandthecity
11/06/2010, 07:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Δηλαδή ρε ρεμάλια, εγώ έπαθα ότι έπαθα, επειδή πρόλαβα και κράτησα σημαιάκι στον Πατακό...???

ετσι εξηγουνται πολλα πράγματα :D :D :D

the who
11/06/2010, 11:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Τι λες τώρα; Καθε Παρασκευή εκκλησία πηγαιναμε και το μαθημα των θρησκευτικών ήταν ξεκάθαρη κατήχηση

Άσε που ήθελαν να μας κανουν και Ολυμπιακούς :rotflmao:

Τωρα εξηγουνται πολλα.:lol: :lol: :lol:

Τι λετε ρεεεεεεεεεεεεεεε?Πολιτικη αποφαση ΞΕΦΤΙΛΑΣ ηταν και σε αυτη χρησιμοποιησαν τα παιδακια.Σαν να θυμαμαι επι χουντας που μας μαζεψαν στο γηπεδο του μπασκετ του Ιωνικου(ελα μωρη αρρωστιαααααα) και μας μοιραζαν κασσετινες με μπογιες.Ετσι για να καταλαβουμε εμεις τα 7χρονα που οι γονεις μας ελειπαν καπου...και καποτεεεεεεε θα ξαναρχοντουσαν,ποσο καλοι κυριοι ηταν ολοι αυτοι με τα μυστρια.
Αργησα να καταλαβω γιατι τα πεταξε η γιαγια οταν πηγα σπιτι και γιατι εριχνε καντηλια(ναι απο κεινη εχω παρει και απο τη νονα μου :D ).

iosif
11/06/2010, 11:17
ela re nikaia!
συντεκνε!

the who
11/06/2010, 11:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από iosif
ela re nikaia!
συντεκνε!

Σηφηηη ιντα γινεται γμ τον μπελα μου?Που θα βρουμε στεγη εμεις οι ανενταχτοι αριστεροι ρε?Μας εχει καπελωσει το ΚΚΕ και τ ακουμε ΚΑΙ γι αυτο.:wave2:

stokos
11/06/2010, 12:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
el_hymador.... έχεις παιδιά;

Το παιδί είναι σαν το σφουγγάρι σε αυτή την ηλικία. Οτι δεί και κάνει, και έχει επιβράβευση απο μεγαλύτερο , το θεωρεί ώς ¨"καλώς πράττειν".

Σίγουρα με μια φορά δεν θα πάθει τίποτα , ειδικά αν οι γονείς του εξηγήσουν γιατί είναι βλακεία αυτό το πράγμα. Αλλά αντίθετα αυτό που ειπώθηκε ισχύει... κάποιοι με μέσο τα παιδιά πάνε να περάσουν δουλικές κινήσεις και πράξεις που δεν τιμούν κανέναν.

Και φίλε.. ο πρώτος που θα εκμεταλλευθεί με αυτόν τον τρόπο το παιδί μου σε αυτή την ηλικία , καλό είναι να σκεφτεί και τις συνέπειες που θα ακολουθήσουν εκ μέρους μου ώς πατέρα.

Και επαναλαμβάνω... πάντα υπό την προϋπόθεση οτι στην έγγραφη άδεια δεν έγραφαν για κάτι τέτοιο ώς εκδήλωση. Αν το έγρφαν και εγώ το υπέγραψα, τότε όλη η ευθύνη είναι δική μου.

Gandalf

Συνήθως συμφωνώ με αυτά που γράφεις, σήμερα όμως όχι.
Σα Θεσσαλονικιός και ΠΑΟΚσής, την "αγάπη" μου για τον δήμαρχο του πειραιά την φανάταζεσαι.
Όμως, δεν βρίσκω κάτι μεμτό στο να στείλει ένα Δημοτικό να μοιράσει σουβενίρ σε ένα καράβι τουρίστες που ταλαιπωρήθηκαν νωρίτερα από 10 μαλάκες.
Ούτε με χαλάει να μάθει η κόρη μου από τα 10 της να είναι φιλόξενη.

Στην ζωή δεν είναι όλα άσπρα και μαύρα και το να είσαι φιλόξενος δεν σημαίνει ότι είσαι και ραγιάς. Όπως και το να είσαι αριστερός δεν σημαίνει ότι είσαι και προοδευτικός. Ή το να είσαι δεξιός δεν σημαίνει ότι είσαι και φασίστας.
Αισθάνομαι έναν μηδενισμό και μια ισοπέδωση σε όλα τα παραπάνω (όχι μόνο από εσένα, γενικότερα). Και σχώρνα με αν κάπου έχω χαθεί, αλλά διάβασα μόνο τις 2 πρώτες σελίδες και τις άλλες απλώς τις "ξεφύλλισα". Μπορεί και να τα κατάλαβα λάθος.


Αν υπάρχει κάτι το οποίο ΕΓΩ βρίσκω σαν την απόλυτη ξεφτίλα είναι αυτό:


Αρχικά δημιουργήθηκε από ermiss

Και εξακολουθώ να ρωτάω και απάντηση δεν παίρνω...
Το ΚΚΕ κλείνει το λιμάνι για να προσλάβουν στα πλοία ξένων εταιρειών Έλληνες ναυτικούς, δηλαδή να απολυθούν μερικοί Πακιστανοί-Σομαλοί κλπ αλλοδαποί για να προσληφθούν οι Έλληνες.
Το ΛΑΟΣ ζητάει να φύγουν απο την Ελλάδα οι Αλλοδαποί γιατι παίρνουν τις δουλειές των Ελλήνων....
Γιατί δεν βρίσκω διαφορές???

... όπου ο Ερμής εκτός από το δίκαιο που έχει (άποψή μου), θέλω να υπενθυμίσω και την προ διμήνου "συμπαράσταση" της αριστεράς στους εργάτες της ναυπηγοεπισκευαστικής του Περάματος, την οποία βρήκα σαν μνημείο υποκρισίας.
Τα κόμματα που υποστηρίζουν τον Διεθνισμό και την πολυπολιτισμικότητα, που ζητάνε να ανοίξουν τα σύνορα στον κάθε λαθρομετανάστη που στην συνέχεια βαφτίζουν "οικονομικό μετανάστη" και που στην συνέχεια τους δίνουν δουλειά στο Πέραμα, στηρίζουν αυτούς που έχασαν τις δουλειές τους από αυτούς που έμπασαν (παράνομα) στην Ελλάδα.
Και αυτούς τους ανθρώπους, αυτά τα κόμματα, τα ψηφίζουν.

Αυτή είναι η απόλυτη ξεφτίλα φίλε μου: να σε φτύνουν και όχι μόνο να νομίζεις ότι βρέχει αλλά και να λες και ευχαριστώ στον μάγο της φυλής.

ermiss
11/06/2010, 12:58
Πάντως το θέμα με τους μαθητές, δεν μπορεί να αποκοπεί απο το κλείσιμο του λιμανιού...

Όταν θεωρείς σωστό να κλείνουν 30 άτομα το λιμάνι και να ταλαιπωρούν μερικούς χιλιάδες επιβάτες, μην περιμένεις να βρεις λογική ή εξήγηση σε ότι αντιτίθεται στις απόψεις σου.

the who
11/06/2010, 13:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από ermiss
Πάντως το θέμα με τους μαθητές, δεν μπορεί να αποκοπεί απο το κλείσιμο του λιμανιού...

Όταν θεωρείς σωστό να κλείνουν 30 άτομα το λιμάνι και να ταλαιπωρούν μερικούς χιλιάδες επιβάτες, μην περιμένεις να βρεις λογική ή εξήγηση σε ότι αντιτίθεται στις απόψεις σου.

Ελα ρε Ερμη πως κανεις ετσι?Εδω 300 ατομα ταλαιπωρουν εκατομμυρια.

ermiss
11/06/2010, 13:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Ελα ρε Ερμη πως κανεις ετσι?Εδω 300 ατομα ταλαιπωρουν εκατομμυρια.


Και όμως ρε φίλε υπάρχουν άτομα που πιστεύουν ότι ΣΩΣΤΑ οι 300 μας ταλαιπωρούν τόσα χρόνια και ότι κάνουν είναι σωστό και για το καλό μας.

Τι διάλογο να ανοίξεις μαζί τους??

Boxer
11/06/2010, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από stokos
Συνήθως συμφωνώ με αυτά που γράφεις, σήμερα όμως όχι.
Σα Θεσσαλονικιός και ΠΑΟΚσής, την "αγάπη" μου για τον δήμαρχο του πειραιά την φανάταζεσαι.
Όμως, δεν βρίσκω κάτι μεμτό στο να στείλει ένα Δημοτικό να μοιράσει σουβενίρ σε ένα καράβι τουρίστες που ταλαιπωρήθηκαν νωρίτερα από 10 μαλάκες.
Ούτε με χαλάει να μάθει η κόρη μου από τα 10 της να είναι φιλόξενη.

Στην ζωή δεν είναι όλα άσπρα και μαύρα και το να είσαι φιλόξενος δεν σημαίνει ότι είσαι και ραγιάς. Όπως και το να είσαι αριστερός δεν σημαίνει ότι είσαι και προοδευτικός. Ή το να είσαι δεξιός δεν σημαίνει ότι είσαι και φασίστας.
Αισθάνομαι έναν μηδενισμό και μια ισοπέδωση σε όλα τα παραπάνω (όχι μόνο από εσένα, γενικότερα). Και σχώρνα με αν κάπου έχω χαθεί, αλλά διάβασα μόνο τις 2 πρώτες σελίδες και τις άλλες απλώς τις "ξεφύλλισα". Μπορεί και να τα κατάλαβα λάθος.


Αν υπάρχει κάτι το οποίο ΕΓΩ βρίσκω σαν την απόλυτη ξεφτίλα είναι αυτό:



... όπου ο Ερμής εκτός από το δίκαιο που έχει (άποψή μου), θέλω να υπενθυμίσω και την προ διμήνου "συμπαράσταση" της αριστεράς στους εργάτες της ναυπηγοεπισκευαστικής του Περάματος, την οποία βρήκα σαν μνημείο υποκρισίας.
Τα κόμματα που υποστηρίζουν τον Διεθνισμό και την πολυπολιτισμικότητα, που ζητάνε να ανοίξουν τα σύνορα στον κάθε λαθρομετανάστη που στην συνέχεια βαφτίζουν "οικονομικό μετανάστη" και που στην συνέχεια τους δίνουν δουλειά στο Πέραμα, στηρίζουν αυτούς που έχασαν τις δουλειές τους από αυτούς που έμπασαν (παράνομα) στην Ελλάδα.
Και αυτούς τους ανθρώπους, αυτά τα κόμματα, τα ψηφίζουν.

Αυτή είναι η απόλυτη ξεφτίλα φίλε μου: να σε φτύνουν και όχι μόνο να νομίζεις ότι βρέχει αλλά και να λες και ευχαριστώ στον μάγο της φυλής.

Αν και στοκος σοφα εμιλησες....:beer:

tifoefs
13/06/2010, 05:40
Οι επομενοι θα πετανε γιουργια στο λιμανι και θα βγαζουν φωτογραφιες τους ιθαγενεις που θα βουτανε να τα μαζεψουν.

βεβαια μετα απο ικανοποιηση θα φωναζουν "δωσε κι' αλλα μπαρμπα" !!

mats8282
14/06/2010, 06:55
http://www.enet.gr/?i=arthra-sthles.el.home&id=172722


Πάρτε και άλλη μια ντροπή να έχουμε....Σε επανάληψη....

<<Τορπίλες... life style για το θωρηκτό-θρύλος>>

Εχετλαίος
14/06/2010, 06:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
http://www.enet.gr/?i=arthra-sthles.el.home&id=172722


Πάρτε και άλλη μια ντροπή να έχουμε....Σε επανάληψη....

<<Τορπίλες... life style για το θωρηκτό-θρύλος>>

:sad:
:mad:

liakaros
14/06/2010, 06:59
Αφου δεν γυρισαν και κανενα dvd που ειναι της μοδας τελευταια παλι καλα...

Η Μαριεττα ο Πουστιτσας και το παλαμαρι του βαρκαρη...

Ε,ρε βρεγμενη σανιδα....

byron
14/06/2010, 07:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
http://www.enet.gr/?i=arthra-sthles.el.home&id=172722


Πάρτε και άλλη μια ντροπή να έχουμε....Σε επανάληψη....

<<Τορπίλες... life style για το θωρηκτό-θρύλος>>

+1000

Η απόλυτη ξεφτίλα.

Cpt. Haddock
14/06/2010, 07:08
Είμαι περίεργος να δω τί θα δείξει η έρευνα... :rolleyes:

liakaros
14/06/2010, 07:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Είμαι περίεργος να δω τί θα δείξει η έρευνα... :rolleyes:

Και γω...

Κανενας ταλαιπωρος εφεδρος θα την πληρωσει την νυφη...:rolleyes:

jimmis5
14/06/2010, 07:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από liakaros
Αφου δεν γυρισαν και κανενα dvd που ειναι της μοδας τελευταια παλι καλα...

Η Μαριεττα ο Πουστιτσας και το παλαμαρι του βαρκαρη...

Ε,ρε βρεγμενη σανιδα....

Απο την αλλη παιδες και ταινια εχει γυριστει εκει με την Βουγιουκλακη που τοτε ηταν και πιο σφιχτα τα ηθη και επαιζε πιο πολυ το πατρις θρησκεια.



Σιγουρα διαφωνω με το γεγονος προφανως εχουν ισοπεδωθει ολα:wave2:

byron
14/06/2010, 07:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmis5
Απο την αλλη παιδες και ταινια εχει γυριστει εκει με την Βουγιουκλακη που τοτε ηταν και πιο σφιχτα τα ηθη και επαιζε πιο πολυ το πατρις θρησκεια.



Σιγουρα διαφωνω με το γεγονος προφανως εχουν ισοπεδωθει ολα:wave2:

Tο Αλικάκι :lol: είχε παίξει στο Α/Τ Λέων. Καμμία σχεση στο βάρος της ιστορίας που κουβαλάει το Αβέρωφ.

Εκτός και λάβουμε υπόψη οτι το Λέων ήταν το πλοίο του πειράματος της Φιλαδελφείας....:dizzy:

notakos600
14/06/2010, 07:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n


Εκτός και λάβουμε υπόψη οτι το Λέων ήταν το πλοίο του πειράματος της Φιλαδελφείας....:dizzy:



:a014: :a014: :a014:

byron
14/06/2010, 07:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
:a014: :a014: :a014:

Κοίτα.....

Σίγουροι δεν είμαστε, γιατί το USS Eldridge μάλλον άλλαξε χαρτιά (ως λαθρομετανάστης) για να χάσουμε τα ίχνη του. Υπάρχουν αδιάσειστα στοιχεία ότι το πραγματικό Eldridge ηταν το Α/Τ Αετός.
Κάτι κληρούχες που είχα, ορκίζονταν ότι ο ναύκληρος περναγε μέσα απο δωμάτια όποτε μύριζε τους μπάφους τους. :lol:

Gandalf dr685sm
14/06/2010, 07:49
Όμως, δεν βρίσκω κάτι μεμτό στο να στείλει ένα Δημοτικό να μοιράσει σουβενίρ σε ένα καράβι τουρίστες που ταλαιπωρήθηκαν νωρίτερα από 10 μαλάκες. Ούτε με χαλάει να μάθει η κόρη μου από τα 10 της να είναι φιλόξενη.

Άλλο πράγμα η φιλοξενία και άλλο πράγμα η υποτέλεια... μην τα μπερδεύεις. Φιλόξενος είσαι όταν κάνεις τον άλλον να νιώθει λες και είναι στο σπίτι του. Στην περίπτωση αυτή μόνο δουλική εικόνα έμοιαζε το να μαζεύεις παιδάκια να χαιρετάνε μερικούς ξένους. Άστο καλύτερα.

Για το Αβέρωφ.... ψάχνετε για αρχές και αξίες ρε παιδιά σε μια χώρα που έχει κυριαρχήσει το σύστημα του χρήματος σε όλους τους τομείς; Απορώ πως δεν έχει γίνει και κανά rave party στον βράχο της Ακρόπολης ακόμα. Θα ήταν δείγμα πολιτισμού και αυτό ..... ακριβώς όπως έκαναν οι Ρωμαίοι θανατώσεις κόσμου ζωντανά και το ονόμαζαν θέατρο.

Gandalf

jimmis5
14/06/2010, 07:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Κοίτα.....

Σίγουροι δεν είμαστε, γιατί το USS Eldridge μάλλον άλλαξε χαρτιά (ως λαθρομετανάστης) για να χάσουμε τα ίχνη του. Υπάρχουν αδιάσειστα στοιχεία ότι το πραγματικό Eldridge ηταν το Α/Τ Αετός.
Κάτι κληρούχες που είχα, ορκίζονταν ότι ο ναύκληρος περναγε μέσα απο δωμάτια όποτε μύριζε τους μπάφους τους. :lol:

Το αετος δεν το πηραν πισω οι Αμερικανοι τωρα που ηταν παροπλισμενο??



Αντε να βαλουν την ταινια με την βουγιουκλακη γιατι νομιζα οτι ηταν πανω στο αβερωφ
:wacko: :wacko: :lol:

Cpt. Haddock
14/06/2010, 07:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Κοίτα.....

Σίγουροι δεν είμαστε, γιατί το USS Eldridge μάλλον άλλαξε χαρτιά (ως λαθρομετανάστης) για να χάσουμε τα ίχνη του. Υπάρχουν αδιάσειστα στοιχεία ότι το πραγματικό Eldridge ηταν το Α/Τ Αετός.
Κάτι κληρούχες που είχα, ορκίζονταν ότι ο ναύκληρος περναγε μέσα απο δωμάτια όποτε μύριζε τους μπάφους τους. :lol:

Το "ΛΕΩΝ" ήταν και να μην ακούω ανοησίες :D

Αφού, 40 χρονια μετά το πείραμα, συνέχιζε να εξαφανιζεται. Για άσκηση ξεκίναγε, στο Ναυσταθμο έμενε (απο βλάβη) :rotflmao:

Αυτό και το ηρωικο "Ναυκρατούσα", εφευγε ο στόλος για άσκηση και ξαφνικά απο την παράταξη ακουγες κατι "γκλανγκ-ντονγκ-μπαμπ-φιζζζζζ-κρααααακ-τσαφ" και το ερείπιο έκοβε δεξια περιμένοντας το ρυμουλκό.

Κρεμασμένοι οι ναυτες απο τα ρέλια έκαναν κωλοδαχτυλο στους άλλους γιατι γλυτωναν την άσκηση :rotflmao:

notakos600
14/06/2010, 07:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Το "ΛΕΩΝ" ήταν και να μην ακούω ανοησίες :D

Αφού, 40 χρονια μετά το πείραμα, συνέχιζε να εξαφανιζεται. Για άσκηση ξεκίναγε, στο Ναυσταθμο έμενε (απο βλάβη) :rotflmao:

Αυτό και το ηρωικο "Ναυκρατούσα", εφευγε ο στόλος για άσκηση και ξαφνικά απο την παράταξη ακουγες κατι "γκλανγκ-ντονγκ-μπαμπ-φιζζζζζ-κρααααακ-τσαφ" και το ερείπιο έκοβε δεξια περιμένοντας το ρυμουλκό.

Κρεμασμένοι οι ναυτες απο τα ρέλια έκαναν κωλοδαχτυλο στους άλλους γιατι γλυτωναν την άσκηση :rotflmao:



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

byron
14/06/2010, 07:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmis5
Το αετος δεν το πηραν πισω οι Αμερικανοι τωρα που ηταν παροπλισμενο??



http://www.ussslater.org/

Cpt. Haddock
14/06/2010, 08:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
:rotflmao:

Μη γελάς καθόλου. Μιλάμε για την ΕΝΔΟΞΗ 20ετια του ΠΝ 1975-1995. Με αποβατικά "Γρηγορόπουλος", τορπιλακάτους ξυλινες κλάσης "Ανδρομέδα" που περίμενες να βγει ο Tyron Power απο πολεμικη ταινια του ειρηνικού το 1942...


Το top of the tops, ναρκοθέτιδες "Αμβρακία" και "Ακτιον"
Mια φορά στα δωδεκανησα τις είχαμε προσπεράσει.... με τα πανια :rotflmao: :bawl: :lol: :lol:

Θυμήθηκα και γνωστό ανέκδοτο.







Γινεται πόλεμος με την Τουρκία.

Η πολεμική αεροπορία αναχαιτίζει επιτυχώς τις επιθετικές προασπαθειες των τουρκων στα νησια, το Δ' σωμα στρατού ενεργει μεγάλη αντεπίθεση στον Εβρο, οι φρουρες των νησιών ανθιστανται και αποκρουουν τις αποβατικές ενέργεις.


Και μετά έρχεται το Πολεμικό Ναυτικό












Και κάνει μια ωραία δεξίωση

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :lol:

byron
14/06/2010, 08:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Μη γελάς καθόλου. Μιλάμε για την ΕΝΔΟΞΗ 20ετια του ΠΝ 1975-1995.


Λίγα λόγια για το ΠΝ αρβυλομούρη :mad:

Απ΄το 90 που υπηρετούσα, το 95% του στόλου έχει παροπλιστεί πάντως.

Tpap
14/06/2010, 08:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
http://www.enet.gr/?i=arthra-sthles.el.home&id=172722


Πάρτε και άλλη μια ντροπή να έχουμε....Σε επανάληψη....

<<Τορπίλες... life style για το θωρηκτό-θρύλος>>

Δεν το πιστεύω ρπμ..:mad: :mad: :mad: x 1.000.000

:a016: :a016: :a016: :a016: