PDA

View Full Version : KTM Adventure 1190



alexioannides
10/06/2010, 10:22
yparxoun idieteres fhmes oti to 2011 8a bgei to neo adventure 1190 (pros apanthsh sto multistrada 1200)

anamenoume loipon......:beer:

SVX
10/06/2010, 10:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexioannides


anamenoume loipon......:beer:

ΜΑΣ έχει "φάει" η αγωνία ΝΑ'Σαι σίγουρος... :ZZZ:

:wacko: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


201159

DrBig
10/06/2010, 10:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
ΜΑΣ έχει "φάει" η αγωνία ΝΑ'Σαι σίγουρος... :ZZZ:

:wacko: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Επιτελους!



















Ενα πρωτοτυπο αστειο στο μοτο.γρ
:p

alexioannides
10/06/2010, 10:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
ΜΑΣ έχει "φάει" η αγωνία ΝΑ'Σαι σίγουρος... :ZZZ:

:wacko: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ts ts ts ti na ksereis esy apo adventure.... asxete!

LOUKILOUK
10/06/2010, 11:12
καμιά πληροφορία ή φωτό παίζει;

KOSTAS-ER6
10/06/2010, 11:18
αυτο ειχε ακουστει κ για το 2009 πριν παρουσιασστει το facelift 990 κ το R αλλα τιποτα.....
Σιγουρα πρεπει να απαντησει στον ανταγωνισμο αλλα πιστευω για 2012, μας εχει συνηθησει στο adventure καθε 3χρονια αλλαγη

αναμενουμε εξελιξεις!

ggs
10/06/2010, 11:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από KOSTAS-ER6

Σιγουρα πρεπει να απαντησει στον ανταγωνισμο


στον ...ποιο ???

KOSTAS-ER6
10/06/2010, 11:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
στον ...ποιο ???

λεμε τωρα......
απλα περασαν τα χρονια κ πρεπει να παρουσιαστει κατι πιο νεο με περισσοτερες τεχνολογιες, ισως κ μια πιο touring εκδοση με διαφορικο, antispin, μεγαλυτερο ντεποζιτο, δεικτη βενζινης κτλ.

περασαν 9 χρονια απο το 950 κ δεν εχει αλλαξει τιποτα το ιδιαιτερο!

ggs
10/06/2010, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από KOSTAS-ER6
λεμε τωρα......
απλα περασαν τα χρονια κ πρεπει να παρουσιαστει κατι πιο νεο με περισσοτερες τεχνολογιες, ισως κ μια πιο touring εκδοση με διαφορικο, antispin, μεγαλυτερο ντεποζιτο, δεικτη βενζινης κτλ.

περασαν 9 χρονια απο το 950 κ δεν εχει αλλαξει τιποτα το ιδιαιτερο!

Και μακάρι να μην αλλάξει….
Φτάνουν ποια τα wanna be R1200GS… μην κάνει την μ@λ@κι@ της ΥΑΜΑΗΑ….
Αν καποιος θελει

"κατι πιο νεο με περισσοτερες τεχνολογιες, ισως κ μια πιο touring εκδοση με διαφορικο, antispin, μεγαλυτερο ντεποζιτο, δεικτη βενζινης κτλ."

Θα πάρει BMW….

DrBig
10/06/2010, 11:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
Και μακάρι να μην αλλάξει….
Φτάνουν ποια τα wanna be R1200GS… μην κάνει την μ@λ@κι@ της ΥΑΜΑΗΑ….
Αν καποιος θελει

"κατι πιο νεο με περισσοτερες τεχνολογιες, ισως κ μια πιο touring εκδοση με διαφορικο, antispin, μεγαλυτερο ντεποζιτο, δεικτη βενζινης κτλ."

Θα πάρει BMW….

+950

KOSTAS-ER6
10/06/2010, 11:38
καλα τα λες αδερφε, οι Αυστριακοι ομως μπορει να θελουν να χτυπησουν την BMW, την YAMAHA κτλ κ να αυξησουν τις πωλησεις, ετσι ειναι ο ανταγωνισμος.

DrBig
10/06/2010, 11:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από KOSTAS-ER6
λεμε τωρα......
απλα περασαν τα χρονια κ πρεπει να παρουσιαστει κατι πιο νεο με περισσοτερες τεχνολογιες, ισως κ μια πιο touring εκδοση με διαφορικο, antispin, μεγαλυτερο ντεποζιτο, δεικτη βενζινης κτλ.

περασαν 9 χρονια απο το 950 κ δεν εχει αλλαξει τιποτα το ιδιαιτερο!

Το μονο που χρειαζονται τα μεγαλα κατουμ ειναι ενα FI που να δουλευει χαμηλα οσο καλα δουλευουν τα καρμπυρατερ της. Αν και τα 2009 εχουν βελτιωθει πολυ. Ισως να χασουν κανα 10κιλο για να γινουν ακομα πιο γ@μ@τα. Παντως και αλλα κυβικα σε ον-οφφ ειναι αχρηστα.

DrBig
10/06/2010, 11:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από KOSTAS-ER6
καλα τα λες αδερφε, οι Αυστριακοι ομως μπορει να θελουν να χτυπησουν την BMW, την YAMAHA κτλ κ να αυξησουν τις πωλησεις, ετσι ειναι ο ανταγωνισμος.

Αν κανουν κατι τετοιο θα το κανουν σε εκδοση με 17/19 τροχους (ελπιζω) και θα αφησουν στην ησυχια του το υπαρχον.

KOSTAS-ER6
10/06/2010, 12:05
ο καθενας μας λεει οτι τον βολευει η οτι θα ηθελε να εχει το τελειο μηχανακι γιαυτον!!!

DrBig
10/06/2010, 12:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από KOSTAS-ER6
ο καθενας μας λεει οτι τον βολευει η οτι θα ηθελε να εχει το τελειο μηχανακι γιαυτον!!!

Τουλαχιστον ετσι υπαρχει μια ταξη. Φαντασου τι παρεξηγησεις θα γινονταν αν λεγαμε ο ενας τι βολευει τον αλλο...:beer:

KOSTAS-ER6
10/06/2010, 12:15
Δεν ηταν να το συνεχισουμε αλλο.....οπως εγραψα κ νωριτερα αναμενουμε, προς το παρον απολαμβανω το 990 κ δεν με χαλαει....:beer: :beer: :beer:

LOUKILOUK
10/06/2010, 12:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από KOSTAS-ER6
ο καθενας μας λεει οτι τον βολευει η οτι θα ηθελε να εχει το τελειο μηχανακι γιαυτον!!!

Εμένα πολύ θα με βόλευε ένα "άρμα" 250 κιλών με περισσότερα άλογα, μικρότερους τροχούς, ηλεκτρονικά και άλλα μπιχλιμπίδια, ακριβό και εμφανισιακά "βαραντεράτο"... Έτσι δεν θα έμπαινα στον πειρασμό να αλλάξω το 990 μου...:winka:
Είδωμεν...προς το παρόν την πρώτη κουβέντα έχει η κρίση.... :bigcry: :bawl:

XJR_Billy
10/06/2010, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
Και μακάρι να μην αλλάξει….
Φτάνουν ποια τα wanna be R1200GS… μην κάνει την μ@λ@κι@ της ΥΑΜΑΗΑ….
Αν καποιος θελει

"κατι πιο νεο με περισσοτερες τεχνολογιες, ισως κ μια πιο touring εκδοση με διαφορικο, antispin, μεγαλυτερο ντεποζιτο, δεικτη βενζινης κτλ."

Θα πάρει BMW….

+660

Gallos
10/06/2010, 13:38
Ε όχι και να βγει το 2011 καινούριο,ακόμα χρόνο δεν κλεισαμε που το πήραμε
:lol: :lol:

Allst@rf
10/06/2010, 14:26
πολύ φοβάμαι ότι οι χαρτογιακαδες του μάνατζμεντ θα την κάνουν τη μαλακία τους και θα χάσει τον ready to race χαρακτήρα του.
εξ'αλλού στην ΚΤΜ πλέον έχει και λόγο η άλλη από την ινδία...:yuck:

camen
10/06/2010, 17:56
Εμενα παλι κατι μου λεει οτι θα κρατησει τον χαρακτηρα του... :) Κ μακαρι να βγει μπας και πεσουν κι αλλο οι τιμες στα 950/990 και καταφερουμε να τσιμπησουμε κανενα...:cool:

Αλλωστε δεν βλεπω κανενα λογο να μας απογοητευσει αυτη την φορα απο την στιγμη που οτι μηχανακι εχει βγαλει ειναι απλα γαματο:winka:

el patron
10/06/2010, 19:08
Περιμενει να Βγαλουν ολοι , και μετα θα δωσει απαντηση , και να ξερετε δεν παιζει να μην ειναι ready to race...

Greg_950 S
11/06/2010, 09:17
Δεν κοιτάνε οι Αυστριακοί να βγάλουν πρώτα κανένα 690 σε ADV έκδοση, για να μαζέψουν κανένα φράγκο με την κρίση στην Ευρώπη και μετά ας βγάλουν και project των 1.Χ90 cc....:sun:

KOSTAS-ER6
11/06/2010, 09:20
δεν ειπαν οτι ετοιμαζουν τιποτα, εμεις συζηταμε αν εχει ακουστει!

το τι θα κανουν το ξερουν μονο αυτοι αν θα κανουν.....

γιατι οχι κ ενα adventure στη μεσσαια κατηγορια, δεν θα ηταν καθολου ασχημη κινηση:smilea:

Tpap
11/06/2010, 09:21
ρε παιδιά...κάποιος να το βάλει στα ανέκδοτα... :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

KOSTAS-ER6
11/06/2010, 09:25
:nono: :nono: :nono:

p@nos
11/06/2010, 09:27
γενικα απ'οτι μου πε αντιπροσωπος, ηταν ετοιμο να βγει το 2010, απλα λογω του οτι βγηκε το μουλινεξ το κρατησανε λιγο ακομα...


παντως φανταζομαι θα ειναι οπως το τωρινο, απλα σε 1200 γυρω στα 130 αλογα...πιθανως με πιο μεγαλα φρενα...δε νομιζω να εχει τρελες διαφορες

SVX
11/06/2010, 09:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από KOSTAS-ER6
ο καθενας μας λεει οτι τον βολευει η οτι θα ηθελε να εχει το τελειο μηχανακι γιαυτον!!!


Κανενας δεν εχει κατι με τα ΚΤΜ φιλε μου..... Μακαρι τα KΤΜ να ειχαν μεγαλυτερο ποσοστο στην ελληνικη αγορα...


ΑΠΛΑ ΟΜΩΣ (γνωμη μου ) το SM 950 ΜΟΝΟ ΤΩΡΑ στα 8900 (stock βεβαια) ειναι Value For Money

σαν παραδειγμα το αναφερω... δεν μπορει το SMT να πλησιαζει το Multi το 1200 στην περιοχη των 15000-20000 ευρω :rolleyes:

Δεν μπορει να ειναι Μοτο από την Αυστρία, γειτονική χώρα και να στο πασαρουν σαν "EXOTIC BIKE"....


Η γκαΒΒλα γκαΒΒλα .....αλλα υπαρχουν και ορια (και κοινη λογικη)

KOSTAS-ER6
11/06/2010, 09:50
εχεις απολυτο δικιο απλα συζητουσαμε αποκλειστικα κ μονο για adventure εγω προσωπικα sm,smr κ smt δεν τα κοιταω καθολου γιατι δεν ειναι του στυλ μου!

:beer: :beer:

Allst@rf
11/06/2010, 10:23
.
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
Κανενας δεν εχει κατι με τα ΚΤΜ φιλε μου..... Μακαρι τα KΤΜ να ειχαν μεγαλυτερο ποσοστο στην ελληνικη αγορα...


ΑΠΛΑ ΟΜΩΣ (γνωμη μου ) το SM 950 ΜΟΝΟ ΤΩΡΑ στα 8900 (stock βεβαια) ειναι Value For Money

σαν παραδειγμα το αναφερω... δεν μπορει το SMT να πλησιαζει το Multi το 1200 στην περιοχη των 15000-20000 ευρω :rolleyes:

Δεν μπορει να ειναι Μοτο από την Αυστρία, γειτονική χώρα και να στο πασαρουν σαν "EXOTIC BIKE"....


Η γκαΒΒλα γκαΒΒλα .....αλλα υπαρχουν και ορια (και κοινη λογικη)

η ΚΤΜ ελλάς ,βραβεύτηκε τον προηγούμενο μήνα σαν ένα από τα πιο αναγνωρίσιμα brands στην ελλαδα(περιοδικό ΜΟΤΟ προηγούμενου μήνα).
Το SΜΤ Σε καμία περίπτωση δεν κοστίζει όσο το νέο multi...
Δεν εχω δει πουθενά τα ΚΤΜ να παρουσιάζονται σαν exotic bikes.αν έχει γίνει,έχει γίνει από περιοδικά του ειδικού τύπου και πότε η ίδια η ΚΤΜ δε παρουσιάστηκε σαν τέτοια.έχει παρουσιαστεί σαν Ready to race ,το οποίο την χαρακτηρίζει απόλυτα.
Γειτονική χώρα είναι η ιταλία,και όχι η αυστρία, που βγάζει εξωτικές μοτο ,που και αυτές μεταξύ σοβαρού και αστείου στη "μπούκα" της έχετε ,αλλά δε γνωρίζω κανέναν που να μην του τρέχουν τα σαλία στη θέα μια 1198,streetfighter,f4,RSV Factory,tuono factory,ΤΝΤ...οποίος λέει ότι δεν καβλωνει έστω με μια από αυτές τότε για μενα δεν είναι μοτοσυκλετιστής...
Παντος γενικά βλέπω ότι υπάρχει μεγάλη εμπάθεια με τα ΚΤΜ.όταν δεν μασούλατε την καραμέλα του κάθε τρίτη μάστορα ,πιάνεται τις πωλήσεις τις τιμές ...
Υπάρχει κάποιος λόγος;

camen
11/06/2010, 10:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
.

Υπάρχει κάποιος λόγος;

Eγω ξερω αλλα δε λεω ,γτ θα με πειτε κακο και μπορει να μου καταραστειτε και το ΚΤΜακι μου :sad:

SVX
11/06/2010, 10:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
.

,πιάνεται τις πωλήσεις τις τιμές ...
Υπάρχει κάποιος λόγος;

το σουσαμι... :smilea:

Allst@rf
11/06/2010, 10:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Eγω ξερω αλλα δε λεω ,γτ θα με πειτε κακο και μπορει να μου καταραστειτε και το ΚΤΜακι μου :sad:

μωρέ όλοι μας/τους ξέρουμε/ξέρουν αλλά...να ταν η ζήλια ψώρα ,που είχε πει και κάποιος άλλος εδώ μέσα...
Το χουμε πει και πάλι,μην αγοράζετε ΚΤΜ ,γιατί εκτός του ότι χαλάνε είναι και υπερεκτιμημένα
...κολλημένοι γιαπωνέζοφίλοι του "δε σπαω,δε χαλαω"...

Allst@rf
11/06/2010, 10:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
το σουσαμι... :smilea:

για καντο ρέστα γιατί δε το πιάσα...

DrBig
11/06/2010, 10:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από KOSTAS-ER6
δεν ειπαν οτι ετοιμαζουν τιποτα, εμεις συζηταμε αν εχει ακουστει!

το τι θα κανουν το ξερουν μονο αυτοι αν θα κανουν.....

γιατι οχι κ ενα adventure στη μεσσαια κατηγορια, δεν θα ηταν καθολου ασχημη κινηση:smilea:

Η ΚΤΜ ειχε ανακοινωσει εδω και χρονια 1190 (adv και travel) για το 2009...

LOUKILOUK
11/06/2010, 11:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
Κανενας δεν εχει κατι με τα ΚΤΜ φιλε μου..... Μακαρι τα KΤΜ να ειχαν μεγαλυτερο ποσοστο στην ελληνικη αγορα...


ΑΠΛΑ ΟΜΩΣ (γνωμη μου ) το SM 950 ΜΟΝΟ ΤΩΡΑ στα 8900 (stock βεβαια) ειναι Value For Money

σαν παραδειγμα το αναφερω... δεν μπορει το SMT να πλησιαζει το Multi το 1200 στην περιοχη των 15000-20000 ευρω :rolleyes:

Δεν μπορει να ειναι Μοτο από την Αυστρία, γειτονική χώρα και να στο πασαρουν σαν "EXOTIC BIKE"....


Η γκαΒΒλα γκαΒΒλα .....αλλα υπαρχουν και ορια (και κοινη λογικη)


Σε διαβάζω, σε εκτιμώ και σε σέβομαι... δεν σε ξέρω, δεν με ξέρεις, αλλά πιστεψέ με...Παρολαταύτα...

Τα παίρνω ένα -ένα...
-"κανείς δεν έχει κάτι με τα ΚΤΜ" ...Πλάκα κάνεις προφανώς και δεν θα κάτσω να αραδιάσω όλα τα θρεντάκια με τους "ειδικούς" που αναθεματίζουν την Αυστριακή, "προβληματική" και "αναξιόπιστη" εταιρεία που την έχουν δει μόνο στα φανάρια, άντε και στα διόδια, και μετά την συνδυάζουν στην μνήμη τους με την... σκόνη και κάποια ροφήματα που πίνονται ζεστά αλλά και παγωμένα... Δεν καβάλησαν ποτέ "πορτοκαλι" αλλά επειδή τρώνε 3 την μέρα τα ξέρουν όλα...άλλο το πορτοκάλι και άλλο το πορτοκαλί ρεεεεε... :winka:
-"μακάρι ....αγορά" Πριν χρόνια τα ΚΤΜ δεν τα γνώριζαν οι περισσότεροι Έλληνες...τώρα έχουν πολλοί και γουστάρουν...το μέλλον θα δείξει... δεν θα διαφωνήσω γενικώς αλλά γούστα είναι αυτά... ας παίρνει ο καθένας ότι γουστάρει...κάιν προμπλέμ
-Value for money...και μηχανή είναι έννοιες ασύμβατες έτσι και αλλιώς... ("3 εκ δρχ για μηχανή...;!! και δεν παίρνεις βρε ένα αμαξάκι με 4 ρόδες να βάζεις και 4 φίλους σου μέσα...;"΄μου έλεγε η μάνα μου εν έτη 2001). Με αυτη την λογική τα μόνα μηχανάκια που θα έπρεπε να κυκλοφορούν στην ελλάδα θα ήταν παπιά και μέχρι 250 ον οφ...Όλα τα άλλα άχρηστα και υπερβολικά ακριβά...κάνω λάθος; Το ότι έχω μόνο μηχανή τυχαίο; Δεν νομίζω...
- "Δεν μπορει να ειναι Μοτο από την Αυστρία, γειτονική χώρα και να στο πασαρουν σαν "EXOTIC BIKE"....
ΑΣΧΕΤΟ...!!! φταίει το "Αυστρία" , το "μοτό" ή μήπως το "γειτονική χώρα" που δεν συνάδουν με το "EXOTIC BIKE" ; θα τρελαθούμε... δεν θεωρώ ότι κατέχω εξωτικό μηχάνημα αλλά πιστεύω ότι ότι άλλα είναι τα κριτήρια που καθορίζουν μια μηχανή ως εξωτική και όχι η γειτνίαση με την Ελλάδα ας πούμε...(πούτα Ιτάλια....).
- για την γκάυλα νομίζω ότι απλά ότι δεν υπάρχει συγκεκριμένο όριο και ο καθένας την ορίζει όπως του γκαυλώσει... εξ ου και γκάυλα...αν εσύ βάζεις όρια δικό σου θέμα δεν θα βάλω και εγώ τα ίδια...
Όσο για την κοινή λογική, την όποια νομίζω ότι κατέω, τι να πω... κανένας τρελός δεν παραδέχεται την τρέλα του...ρε λες...;!!! μπά...ααα καλάααααά... και πούσε Τάσο (Tpap) με το "ανέκδοτό" μου δεν σταματάω να γελάω λέμε....μπα σε καλό μου...τρελός θα είμαι...
:a48:
Άντε γεια...:beer: :wave2:

SVX
11/06/2010, 11:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK
Σε διαβάζω, σε εκτιμώ και σε σέβομαι... δεν σε ξέρω, δεν με ξέρεις, αλλά πιστεψέ με...Παρολαταύτα...

Τα παίρνω ένα -ένα...
-"κανείς δεν έχει κάτι με τα ΚΤΜ" ...Πλάκα κάνεις προφανώς και δεν θα κάτσω να αραδιάσω όλα τα θρεντάκια με τους "ειδικούς" που αναθεματίζουν την Αυστριακή, "προβληματική" και "αναξιόπιστη" εταιρεία που την έχουν δει μόνο στα φανάρια, άντε και στα διόδια, και μετά την συνδυάζουν στην μνήμη τους με την... σκόνη και κάποια ροφήματα που πίνονται ζεστά αλλά και παγωμένα... Δεν καβάλησαν ποτέ "πορτοκαλι" αλλά επειδή τρώνε 3 την μέρα τα ξέρουν όλα...άλλο το πορτοκάλι και άλλο το πορτοκαλί ρεεεεε... :winka:
Οι κάτοχοι των APRILIA Tuono K mille δηλαδη λιγοτερα ακουνε ....απο απαξιωση και απο "ζηλεια"


Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK
-"μακάρι ....αγορά" Πριν χρόνια τα ΚΤΜ δεν τα γνώριζαν οι περισσότεροι Έλληνες...τώρα έχουν πολλοί και γουστάρουν...το μέλλον θα δείξει... δεν θα διαφωνήσω γενικώς αλλά γούστα είναι αυτά... ας παίρνει ο καθένας ότι γουστάρει...κάιν προμπλέμ
-Value for money...και μηχανή είναι έννοιες ασύμβατες έτσι και αλλιώς... ("3 εκ δρχ για μηχανή...;!! και δεν παίρνεις βρε ένα αμαξάκι με 4 ρόδες να βάζεις και 4 φίλους σου μέσα...;"΄μου έλεγε η μάνα μου εν έτη 2001). Με αυτη την λογική τα μόνα μηχανάκια που θα έπρεπε να κυκλοφορούν στην ελλάδα θα ήταν παπιά και μέχρι 250 ον οφ...Όλα τα άλλα άχρηστα και υπερβολικά ακριβά...κάνω λάθος; Το ότι έχω μόνο μηχανή τυχαίο; Δεν νομίζω... [/B]

με 12-13 χιλιαρικα ευρω στην τσεπη βγαζεις ΟΣΑ γουστα θελεις...χωρις να ειναι κουτι ή ΚΤΜ...παιρνεις ενα Speed Triple ...και σου μενουν ρεστα!αγοραζεις ενα Factory και σου μενουν και ρεστα ! Καβαλας ενα Hypermotard 1100 ΚΑΙ ΣΟΥ ΜΕΝΟΥΝΕ και ρεστα!!


Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK
- "Δεν μπορει να ειναι Μοτο από την Αυστρία, γειτονική χώρα και να στο πασαρουν σαν "EXOTIC BIKE"....
ΑΣΧΕΤΟ...!!! φταίει το "Αυστρία" , το "μοτό" ή μήπως το "γειτονική χώρα" που δεν συνάδουν με το "EXOTIC BIKE" ; θα τρελαθούμε... δεν θεωρώ ότι κατέχω εξωτικό μηχάνημα αλλά πιστεύω ότι ότι άλλα είναι τα κριτήρια που καθορίζουν μια μηχανή ως εξωτική και όχι η γειτνίαση με την Ελλάδα ας πούμε...(πούτα Ιτάλια....).
[/B]
το "εξωτικο" αναφερεται" στο οτι η τιμη ΔΕΝ δικαιολογειται ουτε απο την παραγωγη(δεν ειναι Limited edition) ΟΥΤΕ απο αλλους παραγοντες (να μου πεις οτι τα φερνουν αεροπορικως απο HAWAI να με ¨ξεγελασεις")- ΕΞΩΤΙΚΗ ΕΙΝΑΙ Η ΤΙΜΗ σε σχεση με τις τιμες που αγοραζει KTM ο γερμανος...εγινα πιο κατανοητος;
γεια σου και σενα... :wave2:

DrBig
11/06/2010, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
Οι κάτοχοι των APRILIA Tuono K mille δηλαδη λιγοτερα ακουνε ....απο απαξιωση και απο "ζηλεια"



με 12-13 χιλιαρικα ευρω στην τσεπη βγαζεις ΟΣΑ γουστα θελεις...χωρις να ειναι κουτι ή ΚΤΜ...παιρνεις ενα Speed Triple ...και σου μενουν ρεστα!αγοραζεις ενα Factory και σου μενουν και ρεστα ! Καβαλας ενα Hypermotard 1100 ΚΑΙ ΣΟΥ ΜΕΝΟΥΝΕ και ρεστα!!


το "εξωτικο" αναφερεται" στο οτι η τιμη ΔΕΝ δικαιολογειται ουτε απο την παραγωγη(δεν ειναι Limited edition) ΟΥΤΕ απο αλλους παραγοντες (να μου πεις οτι τα φερνουν αεροπορικως απο HAWAI να με ¨ξεγελασεις")- ΕΞΩΤΙΚΗ ΕΙΝΑΙ Η ΤΙΜΗ σε σχεση με τις τιμες που αγοραζει KTM ο γερμανος...εγινα πιο κατανοητος;
γεια σου και σενα... :wave2:

ρε SVX τι λες τωρα?
Για πανε ζυγισε το πλαισιο του σπιντ τριπλ και πες μας τι ειδες.
Μετα ρωτα ποσο κανουν ενα ζευγαρι αναρτησεις της προκοπης για το ιδιο, μπρος-πισω.
Προσεθεσε αυτα τωρα στην τιμη του τριπλ αν γινεται. Και παλι +20 κιλα θα εισαι απο το ΣΜΤ.

Allst@rf
11/06/2010, 11:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
Οι κάτοχοι των APRILIA Tuono K mille δηλαδη λιγοτερα ακουνε ....απο απαξιωση και απο "ζηλεια"



με 12-13 χιλιαρικα ευρω στην τσεπη βγαζεις ΟΣΑ γουστα θελεις...χωρις να ειναι κουτι ή ΚΤΜ...παιρνεις ενα Speed Triple ...και σου μενουν ρεστα!αγοραζεις ενα Factory και σου μενουν και ρεστα ! Καβαλας ενα Hypermotard 1100 ΚΑΙ ΣΟΥ ΜΕΝΟΥΝΕ και ρεστα!!


το "εξωτικο" αναφερεται" στο οτι η τιμη ΔΕΝ δικαιολογειται ουτε απο την παραγωγη(δεν ειναι Limited edition) ΟΥΤΕ απο αλλους παραγοντες (να μου πεις οτι τα φερνουν αεροπορικως απο HAWAI να με ¨ξεγελασεις")- ΕΞΩΤΙΚΗ ΕΙΝΑΙ Η ΤΙΜΗ σε σχεση με τις τιμες που αγοραζει KTM ο γερμανος...εγινα πιο κατανοητος;
γεια σου και σενα... :wave2:

μάλιστα...δηλαδή εσυ δεν έχεις τίποτα με τα υπόλοιπα ευρωπαικα ,μόνο με τα ΚΤΜ .μήπως σου βαλε κανείς στο κρόταφο κανα περίστροφο να σου πει "αγόρασε ρε ΤΏΡΑ ένα ΚΤΜ αλλιώς αποχαιρετά τούτο τον κοσμο";
μήπως έχεις εντύπωση ότι τα ΚΤΜ είναι μια συνομωσία για να μας φανε τα λεφτά;
κοίταξε να στο πω απλά,αυτα που γράφεις δεν στέκουν...

LOUKILOUK
11/06/2010, 11:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
ρε SVX τι λες τωρα?
Για πανε ζυγισε το πλαισιο του σπιντ τριπλ και πες μας τι ειδες.
Μετα ρωτα ποσο κανουν ενα ζευγαρι αναρτησεις της προκοπης για το ιδιο, μπρος-πισω.
Προσεθεσε αυτα τωρα στην τιμη του τριπλ αν γινεται. Και παλι +20 κιλα θα εισαι απο το ΣΜΤ.

Καλύφθηκα...
Τελικά βέβαια πάλι θα πρέπει να απολογούμαστε ...γιατί ...χαλάνε....:lol: :rotflmao:

και φυσικά είναι προτιμότερο να αγοράζεις "Ιάπωνα" και να τον βελτιώνεις μόνος σου με αναρτήσεις, φρένα και ένα σωρό άλλα που ο Αυστριακός στα δίνει κούτα...

Άκρη δεν θα βγάλουμε πάλι... αλλά όπως έχω ξαναπεί ας μας πουν πόσοι κάτοχοι ΚΤΜ θα ξαναγόραζαν ΚΤΜ και πόσοι όχι...οι υπόλοιποι ας κοιμούνται τον ύπνο του δικαίου και ας συντηρούν αστικούς μύθους επειδή έτσι τους βολεύει...

:rotflmao: :wave2:

υ.γ. Το μούλτι 1200 τωμ 16000ευρώ έχει καμία σχέση με τον "εξωτικό ελέφα" των 260+ κιλών που παρουσίασε ο Ιάπωνας; ΠΛΑΚA μας κάνεις ρε Θεσσαλέ; Μπορείς και αντικειμενικότερα...πρόσπάθησε... :beer: :wave2: αν χρειαστεί καβάλα κάνα ΚΤΜ... :winka:

SVX
11/06/2010, 11:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK


Άκρη δεν θα βγάλουμε πάλι... αλλά όπως έχω ξαναπεί ας μας πουν πόσοι κάτοχοι ΚΤΜ θα ξαναγόραζαν ΚΤΜ και πόσοι όχι...οι υπόλοιποι ας κοιμούνται τον ύπνο του δικαίου και ας συντηρούν αστικούς μύθους επειδή έτσι τους βολεύει...


κι εγω θα μουν ευεξαπτος αν αγοραζα "τεχνολογια" και "στησιμο" 15 χιλιαδων και μου τρωγαν δυο ΣουΚου το μηνα οι ανακλησεις....





Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK


υ.γ. Το μούλτι 1200 τωμ 16000ευρώ έχει καμία σχέση με τον "εξωτικό ελέφα" των 260+ κιλών που παρουσίασε ο Ιάπωνας; ΠΛΑΚA μας κάνεις ρε Θεσσαλέ; Μπορείς και αντικειμενικότερα...πρόσπάθησε...

ειδες πουθενα να μιλαω για Ιαπωνια? :look:




Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK

Τελικά βέβαια πάλι θα πρέπει να απολογούμαστε ...γιατί ...χαλάνε....:lol: :rotflmao:


:beer: :wave2: αν χρειαστεί καβάλα κάνα ΚΤΜ... :winka:

Αυτό βγαίνει (http://www.moto.gr/forums/search.php?s=&action=showresults&searchid=4567016&sortby=lastpost&sortorder=descending) αν στην αναζητηση γραψεις "προβλημα" :wave2:


:smokin:

Gallos
11/06/2010, 12:02
Αυτές οι διαμάχες, κράξιμο χωρίς ουσιαστικά επιχειρήματα δεν βοηθάνε. Όταν ψαχνόμουν για μηχανη, ήμουν ανάμεσα σε ΚΤΜ και GS adv και με αυτά που διάβαζα εδώ μέσα είχα αποκλείσει το ΚΤΜ γιατί πίστευα ότι θα το πάρω και θα μου μείνει μέχρι να πάω σπίτι. Τελικά όλα μια χαρά έως τώρα. Αν χαλάσει στο μέλλον βλέπουμε,μηχανη είναι. Για το BMW διάβαζα πάλι θεωρίες για αγρίους που είμαι σίγουρος οτι δεν στέκουν. Τελικά είπα τo KTM με εκφράζει περισσότερο για την ηλικία μου.
Ότι αφορά το 1190 τώρα άποψη μου είναι ότι δεν χρειάζεται να πάει τόσο ψηλά.Η ΚΤΜ πάντα είχε συγκεκριμένο target group και πολύ σπάνια το αγοράζει καποιος επειδή είναι μόδα κτλπ.

Allst@rf
11/06/2010, 12:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
κι εγω θα μουν ευεξαπτος αν αγοραζα "τεχνολογια" και "στησιμο" 15 χιλιαδων και μου τρωγαν δυο ΣουΚου το μηνα οι ανακλησεις....






ειδες πουθενα να μιλαω για Ιαπωνια? :look:





Αυτό βγαίνει (http://www.moto.gr/forums/search.php?s=&action=showresults&searchid=4567016&sortby=lastpost&sortorder=descending) αν στην αναζητηση γραψεις "προβλημα" :wave2:


:smokin:

είχαμε δεν είχαμε πάλι στα προβλήματα και στις ανακλήσεις το ρίξαμε...είδαμε και το νέο VFR πόσο αξιόπιστο είναι ,που ακόμα δεν ήρθε και ανακλήθηκε ...ψάξε στο φόρουμ και θα το βρεις το θρέντακι...
Μη γράφεις αλλά μας έπεισες...

SVX
11/06/2010, 12:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
...ψάξε στο φόρουμ και θα το βρεις το θρέντακι...
Μη γράφεις αλλά μας έπεισες...

Ρε ειπε κανενας να συγκριθειτε με τα γιιαπωνεζικα? Ουτε εγω γουσταρω τα Honda...


Αλλα τωρα θελετε να μαλωσουμε πιο Χαλαει ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ; :(




δεν μιλησα ΠΟΥΘΕΝΑ για γιαπωνεζικα.....Ειπα απλα οτι δεν θα επρεπε να αγοραζεις ΛΙΓΑ με ΠΟΛΛΑ λεφτα ....


και τα Alfa Romeo γαμω τις αναρτησεις και τα στησιματα εχουν επι τη ευκαιρια.... :wave2:

DrBig
11/06/2010, 12:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX

.Ειπα απλα οτι δεν θα επρεπε να αγοραζεις ΛΙΓΑ με ΠΟΛΛΑ λεφτα ....


Ωραιααααααααα καπου παμε να καταληξουμε.

Μια και θεωρεις ας πουμε το 990adv λιγο για τα πολλα λεφτα του (η το SMT) δικαιολογησε λιγο την αποψη σου αν θες. Θα βοηθουσε αν το εκανες σε ορους:

1) ποιοτητας κατασκευης - φινιρισματος
2) ποιοτητας περιφερειακων (πλαισια, αναρτησεις, κινητηρας κλπ)
3) αξιοπιστια
4) οδηγικης κ@βλας

Τα παραπανω παντα σε σχεση με τον ανταγωνισμο. (Αν εχω ξεχασει κατι προσεθεσε το ελευθερα)

miscelano
11/06/2010, 12:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gallos
.Η ΚΤΜ πάντα είχε συγκεκριμένο target group και πολύ σπάνια το αγοράζει καποιος επειδή είναι μόδα κτλπ.

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
αδερφε τα πιστευεις αυτα που λες??????:wave2: :wave2: :wave2:

Gallos
11/06/2010, 12:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από miscelano
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
αδερφε τα πιστευεις αυτα που λες??????:wave2: :wave2: :wave2:

:confused: :confused: :confused:

Πες μας και καμιά άποψη να καταλάβω, τι εννοείς. Χαίρομαι που σε κάνω και γελάς όμως:D

LOUKILOUK
11/06/2010, 12:47
Ρε Τζίμάκο κουράστικα τα ίδια και τα ίδια... ούτε καν να τσαντιστώ δεν μπορώ πλέον με κάποιον που λέει κάτι τέτοια... Συνεργείο δεν το έχω πάει το 990 για τίποτε άλλο εκτός από σέρβις (ένα μεγάλο στις 30000 και 2 λάδια στα 25 και 35) στους 15 μήνες που το έχω και τα 18000 χλμ που του έχω κάνει (το πήρα με 21 και έχει σχεδόν 39). Στο δρόμο γαμεί και δέρνει, στο χώμα καταπίνει τα πάντα και στο ταξίδι δεν με κούρασε ποτέ... Πριν το 990 είχα το μικρό 640 και οι εμπειρίες μου από συνεργεία ήταν όπως και του 990 που περιέγραψα... με 55000 χλμ δεν με άφησε ποτέ πουθενά και με έκανε πάντα να χαμογελάω... εγώ αυτά έχω ζήσει με τα Αυστριακά και έχοντας σώας τας φρένας θα ξανάπερνα ευχαρίστως...
Πες μου τώρα την δική σου τραυματική εμπειρία γιατί αυτά που μου λες μου μοιάζουν γιαπωνέζικα....

Τον Ιάπωνα δεν τον ανέφερες εσύ...εγώ τον αναφέρω αλλά εσύ κάνεις το παγώνι... (γνωστό εξωτικό πουλί που συναντάς και στην όχι και τόσο εξωτική Ελλάδα... τυχαίο; δεν νομίζω...)

Αυτό με το "πρόβλημα" δεν το έγραψα εγώ και αδυνατώ και να καταλάβω τι βλέπεις που εγώ δεν...

Τεσπά... επειδή πραγματικά κουράστηκα δεν προτείθεμε να συνεχίσω την αντιπαράθεση που έχω ξανακάνει πολλάκις εδώ μέσα...(ίσως κάποια άλλη φορά...) μπορείς να κλείσεις εσύ την κουβέντα με μένα όπως επιθυμείς.
:beer: :wave2:

υ.γ. Πες μας μόνο τι οδηγάς και τι θα αγόραζες άυριο αν δεν υπήρχε κανένα οικονομικό ζήτημα αλλά μια μόνο μηχανή στο γκαράζ σου... Η δική μου απάντηση στο ίδιο ερώτημα είναι ΚΤΜ 990 ADV...μόνο, και νοιώθω πολύ τυχερός για αυτό που αισθάνομαι...:winka:

miscelano
11/06/2010, 12:50
ε οχι και δεν ειναι μοδα τα κτμ....για βγες μια βολτα μεχρι τις καφετεριες...πανε να ξεπερασουν και το vstrom εδω στη κοζανη...χωρις παρεξηγηση αλλα οι περισοτεροι που εχουν το 990 η το 950 χωμα εχουν δει μονο σε κατι γλαστρες...αντβεντουραδες της καφετεριας...γνωμη μου παντα :wave2: :wave2: :wave2:

Allst@rf
11/06/2010, 12:55
ρε παιδιά μη το κουράζετε ,δε χρειάζεται να εξηγούμαστε και να εξηγούμε τίποτε,έχει γίνει πολλές φορές εχω μέσα και θα ξανάγίνει.ο λούκι λουκ καλά λέει.ας γράψουν εδώ όσοι έχουν ΚΤΜ,αν θα ξανάαγόραζαν ΚΤΜ πάλι...

Αν άλλαζα τον υπέρδούκα μου θα έπαιρνα έναν υπέρδούκα R ή ένα RC8(Το απλό γιατί το R είναι κομμάτι ακριβούτσικο)...

Allst@rf
11/06/2010, 12:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από miscelano
ε οχι και δεν ειναι μοδα τα κτμ....για βγες μια βολτα μεχρι τις καφετεριες...πανε να ξεπερασουν και το vstrom εδω στη κοζανη...χωρις παρεξηγηση αλλα οι περισοτεροι που εχουν το 990 η το 950 χωμα εχουν δει μονο σε κατι γλαστρες...αντβεντουραδες της καφετεριας...γνωμη μου παντα :wave2: :wave2: :wave2:


σε αυτό φιλαράκι θα συμφωνήσω απόλυτα...συμβαίνει ,όπως και σε όλα τα αλλά μηχανάκια...σε λιγότερο βαθμό βέβαια γιατί φοβούνται τίς ζοφερες τρίτες και τέταρτες που ακούν στο πεζοδρόμιο...

Gallos
11/06/2010, 12:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από miscelano
ε οχι και δεν ειναι μοδα τα κτμ....για βγες μια βολτα μεχρι τις καφετεριες...πανε να ξεπερασουν και το vstrom εδω στη κοζανη...χωρις παρεξηγηση αλλα οι περισοτεροι που εχουν το 990 η το 950 χωμα εχουν δει μονο σε κατι γλαστρες...αντβεντουραδες της καφετεριας...γνωμη μου παντα :wave2: :wave2: :wave2:

Μόδα φίλε εγώ ονομαζω το να παίρνω κάτι που δεν αρμόζει στην κύρια χρήση που θα κάνω. Πχ τα vstrom που έχει πήξει ο τόπος δεν τα θεωρώ μόδα. Είναι ένα μηχανάκι value for money τα κάνει όλα και συμφέρει. Μόδα ειναι τα 1000αρια με φαγωμένα μόνο τα κέντρα στο λάστιχο και τα GSakia adv Οι περισσότεροι κάτοχοι ΚΤΜ 990/950 είναι εντουραδες. Τεσπα αυτό εννοώ,και πιστεύω οτι εσύ μάλλον αναφέρεσαι στους δουκες.

miscelano
11/06/2010, 13:07
οχι φιλε...στο 990 adventure αναφερομαι...εγω ξερω 4 ατομα τουλαχιστον που το μηχανακι το πηραν για να πηγαινουν στη δουλεια και για καφε γιατι ειναι και γαμω τις μουνοπαγιδες (οχι αδικα)....μαλιστα ο ενας απο αυτους εχει επι μονιμου βασεως και τις πλαινες βαλιτσες....χαχαχαχ...το ποιο μακρινο τους ταξιδι ειναι μεχρι τη χαλκιδικη μονο οποτε ειναι σιγουροι οτι δεν θα βρεξει....δε λεω οτι το μηχανακι δεν ειναι μαχημο.....καθε αλλο...οχι ομως οτι δεν ειναι και μοδα....:nono: :nono: :beer: :beer: :beer:

DrBig
11/06/2010, 13:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από miscelano
οχι φιλε...στο 990 adventure αναφερομαι...εγω ξερω 4 ατομα τουλαχιστον που το μηχανακι το πηραν για να πηγαινουν στη δουλεια και για καφε γιατι ειναι και γαμω τις μουνοπαγιδες (οχι αδικα)....μαλιστα ο ενας απο αυτους εχει επι μονιμου βασεως και τις πλαινες βαλιτσες....χαχαχαχ...το ποιο μακρινο τους ταξιδι ειναι μεχρι τη χαλκιδικη μονο οποτε ειναι σιγουροι οτι δεν θα βρεξει....δε λεω οτι το μηχανακι δεν ειναι μαχημο.....καθε αλλο...οχι ομως οτι δεν ειναι και μοδα....:nono: :nono: :beer: :beer: :beer:


Παντα ησασταν τοπικιστες οι κοζανιτες, αλλα ο κοσμος εχει και αλλους νομους, χωρες και ηπειρους
:D

Gallos
11/06/2010, 13:11
Εμένα πάλι γιατί δεν έχει πεταχτεί καμιά γκόμενα στο δρόμο να πέσει στις ρόδες μου αφού είναι μουνοπαγιδα?Φοράω και κράνος.....:confused:

miscelano
11/06/2010, 13:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Παντα ησασταν τοπικιστες οι κοζανιτες, αλλα ο κοσμος εχει και αλλους νομους, χωρες και ηπειρους
:D

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :beer: :beer:

miscelano
11/06/2010, 13:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gallos
Εμένα πάλι γιατί δεν έχει πεταχτεί καμιά γκόμενα στο δρόμο να πέσει στις ρόδες μου αφού είναι μουνοπαγιδα?Φοράω και κράνος.....:confused:

φιλαρακι για να γαμησεις πρεπει να εχεις και λιγο τακτ....οχι μονο 990:bigcry: :bigcry: :wave2: :wave2:

Gallos
11/06/2010, 13:16
Τα λεγόμενα σου μετέφρασα, δεν έκανα έκκληση...
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Πες μας τώρα για το 1190 γιατί μου κάτι μου λέει ότι σπαρουμε:D

DrBig
11/06/2010, 13:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gallos
Εμένα πάλι γιατί δεν έχει πεταχτεί καμιά γκόμενα στο δρόμο να πέσει στις ρόδες μου αφού είναι μουνοπαγιδα?Φοράω και κράνος.....:confused:

Ενα εκ των 4ων (η και τα 4)

1) Φορας κρανος
2) Το περτικαλι σου ειναι ασπρο
3) Εχουν ακουσει κακα λογια για τα ABS των ΚΤΜ


4) δεν μενεις στη κοζανη

Gallos
11/06/2010, 13:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Ενα εκ των 3ων (η και τα τρια)

1) Φορας κρανος
2) Το περτικαλι σου ειναι ασπρο
3) Εχουν ακουσει κακα λογια για τα ABS των ΚΤΜ

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

1) Δεν διορθώνεται
2) Δεν διορθώνεται
3) Δεν διορθώνεται
4) Λες?

Ρε τι έπαθα σήμερα....Πλάκα πλάκα ένα θρεντ ποιο μηχανάκι θεωρείται μουνοπαγιδα θα είχε ατελείωτα ποστ και χαβαλέ...

daz
11/06/2010, 13:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gallos
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Ρε τι έπαθα σήμερα....Πλάκα πλάκα ένα θρεντ ποιο μηχανάκι θεωρείται μουνοπαγιδα θα είχε ατελείωτα ποστ και χαβαλέ...

Διαφωνώ. Όλοι θα συμφωνούσαν πως είναι το Vstrom. :)

miscelano
11/06/2010, 13:41
το μεγαλητερο μουνοπαγιδομηχανακη ειναι το δικο μου....:bigcry: :bigcry: :bigcry: :beer: :beer: :beer:

Greg_950 S
11/06/2010, 16:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από miscelano
ε οχι και δεν ειναι μοδα τα κτμ....για βγες μια βολτα μεχρι τις καφετεριες...πανε να ξεπερασουν και το vstrom εδω στη κοζανη...χωρις παρεξηγηση αλλα οι περισοτεροι που εχουν το 990 η το 950 χωμα εχουν δει μονο σε κατι γλαστρες...αντβεντουραδες της καφετεριας...γνωμη μου παντα :wave2: :wave2: :wave2:

Σίγουρα το ράσο δεν κάνει τον παπά...
Αλλά και εκεί στο Σουρδιστάν, όλες οι Africάνες twin, είναι γεμάτες λάσπες και χώματα από το Πιέρια, το Βόϊο και τις όχθες του Αλιάκμονα ???:sun:

aelaras
11/06/2010, 16:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
.

η ΚΤΜ ελλάς ,βραβεύτηκε τον προηγούμενο μήνα σαν ένα από τα πιο αναγνωρίσιμα brands στην ελλαδα(περιοδικό ΜΟΤΟ προηγούμενου μήνα).
Το SΜΤ Σε καμία περίπτωση δεν κοστίζει όσο το νέο multi...
Δεν εχω δει πουθενά τα ΚΤΜ να παρουσιάζονται σαν exotic bikes.αν έχει γίνει,έχει γίνει από περιοδικά του ειδικού τύπου και πότε η ίδια η ΚΤΜ δε παρουσιάστηκε σαν τέτοια.έχει παρουσιαστεί σαν Ready to race ,το οποίο την χαρακτηρίζει απόλυτα.
Γειτονική χώρα είναι η ιταλία,και όχι η αυστρία, που βγάζει εξωτικές μοτο ,που και αυτές μεταξύ σοβαρού και αστείου στη "μπούκα" της έχετε ,αλλά δε γνωρίζω κανέναν που να μην του τρέχουν τα σαλία στη θέα μια 1198,streetfighter,f4,RSV Factory,tuono factory,ΤΝΤ...οποίος λέει ότι δεν καβλωνει έστω με μια από αυτές τότε για μενα δεν είναι μοτοσυκλετιστής...
Παντος γενικά βλέπω ότι υπάρχει μεγάλη εμπάθεια με τα ΚΤΜ.όταν δεν μασούλατε την καραμέλα του κάθε τρίτη μάστορα ,πιάνεται τις πωλήσεις τις τιμές ...
Υπάρχει κάποιος λόγος; sostooooooooooooooooooooooooooooos

KOSTAS-ER6
11/06/2010, 20:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από miscelano
οχι φιλε...στο 990 adventure αναφερομαι...εγω ξερω 4 ατομα τουλαχιστον που το μηχανακι το πηραν για να πηγαινουν στη δουλεια και για καφε γιατι ειναι και γαμω τις μουνοπαγιδες (οχι αδικα)....μαλιστα ο ενας απο αυτους εχει επι μονιμου βασεως και τις πλαινες βαλιτσες....χαχαχαχ...το ποιο μακρινο τους ταξιδι ειναι μεχρι τη χαλκιδικη μονο οποτε ειναι σιγουροι οτι δεν θα βρεξει....δε λεω οτι το μηχανακι δεν ειναι μαχημο.....καθε αλλο...οχι ομως οτι δεν ειναι και μοδα....:nono: :nono: :beer: :beer: :beer:

Δεν σημαινει πως οσοι εχουμε ADV ειμαστε φανατικοι εντουραδες ειναι κ αλλου καλο το μηχανακι, τωρα τι χρηση το κανει ο καθενας αυτος ξερει....αν θελει το βαζει κ στο σαλονι για διακοσμητικο!!!

lkol
12/06/2010, 07:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK
...
αλλά όπως έχω ξαναπεί ας μας πουν πόσοι κάτοχοι ΚΤΜ θα ξαναγόραζαν ΚΤΜ και πόσοι όχι...
:rotflmao: :wave2:


αυτό είναι το πιο σωστό... οι περισσότεροι κάτοχοι ΚΤΜ, όταν άλλαξαν μοτο, ξαναπήραν ΚΤΜ. Αυτό νομίζω τα λέει όλα... Εγώ είμαι στο 3ο μου κ ξερογλύφομαι για το επόμενο.... :a36:

Κατά τα άλλα, εννοείται ότι είναι ακριβά μηχανάκια τα ΚΤΜ, δεν είπε κανένας ότι είναι φτηνά... Ευτυχώς όμως που συντηρείται όλη αυτή η παραφιλολογία για να πέφτουν οι τιμές κ να ψωνίζουμε φτηνά μεταχείρο... :rotflmao:

τσιρς :beer:

alexioannides
03/07/2010, 06:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από lkol
αυτό είναι το πιο σωστό... οι περισσότεροι κάτοχοι ΚΤΜ, όταν άλλαξαν μοτο, ξαναπήραν ΚΤΜ. Αυτό νομίζω τα λέει όλα... Εγώ είμαι στο 3ο μου κ ξερογλύφομαι για το επόμενο.... :a36:


kai enas filos mou xtes phre to adventure 990 R
kai autos palia eixe ktm!!!!
opws ta les einai
kai epidi kai egw eixa ktm.... me blepw se 2-3 xronakia pali ekei 8a kataliksw!

telika h ktm 8a bgalei to adventure 1190 pou 8a exei stil Varadero - moultistrada 1200 - GS

ALLA tautoxrona 8a paragetai kai to adventure 990 gia tous endurades!!!!!


202935

vagtav
05/07/2010, 03:14
Η μοτοσυκλέτα αυτή ΔΕΝ κάνει για όλους._

Φυσικά και θα ξανααγόραζα το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ μοντέλο. Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από κάθε πλευρά.

:wave2:

Ravendark
06/07/2010, 09:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από lkol
αυτό είναι το πιο σωστό... οι περισσότεροι κάτοχοι ΚΤΜ, όταν άλλαξαν μοτο, ξαναπήραν ΚΤΜ. Αυτό νομίζω τα λέει όλα... Εγώ είμαι στο 3ο μου κ ξερογλύφομαι για το επόμενο.... :a36:

Κατά τα άλλα, εννοείται ότι είναι ακριβά μηχανάκια τα ΚΤΜ, δεν είπε κανένας ότι είναι φτηνά... Ευτυχώς όμως που συντηρείται όλη αυτή η παραφιλολογία για να πέφτουν οι τιμές κ να ψωνίζουμε φτηνά μεταχείρο... :rotflmao:

τσιρς :beer:
+1

'02 640 SixDays - 65.000km
'06 990 SuperDuke - 47.000km
'08 1190 RC8 - 10.000km και μετράμε...!
:wave2: