PDA

View Full Version : Το ονειρο μου γκρεμιστηκε!!!!



Drake21
10/06/2010, 14:44
Το ονειρο μου τα 4 τελευταια χρονια ηταν να αγορασω το νεο VFR!!!Οταν βγει!!!!

ΒΓΗΚΕ!!!Τρελαθηκα,μαζεψα λευτα,κανονισα την ανταλαγη,και πηγα στο μαγαζι για ενα test ride με τη γυναικα πριν το αγορασω.....

το πηρα,βγηκαμε εθνικη....και παρακαλαγα να ερθει η ωρα να το παω πισω να παρω παλι το cbfακι μου....

ο αξονας κοπαναγε,πολυ νευρικο στις χαμηλες στροφες....σαν να ειναι φτιαγμενο μονο για εθνικη οδο και ταχυτητες απο 160 και πανω....

μηπως απλα μου κακοφανηκε η πρωτη βολτα???

το εχει οδηγησει κανενας απο δω να μου πει τη γνωμη του....

παντως οχι η καλυτερη μηχανη του κοσμου...

αυτα,ευχαριστω!!!

soter3gm
10/06/2010, 15:04
Να σου πω ένα άλλο όνειρο ??


BMW R1200 RT άμα το καβαλήσεις μετά δεν θα θέλεις να καβαλήσεις κανένα άλλο, πολλοί το έχουν πάθει αυτό μεταξύ αυτών και εγώ :beer:

giannis113
10/06/2010, 15:07
http://www.yamaha-motorcycles.org/09/images/2009FJR1300A.jpg

johnpan
10/06/2010, 15:33
μαγκια σου που δεν το πηρες παρολα σου τα όνειρα! :beer:

Sapadak
10/06/2010, 23:47
Μπορεις να γινεις συγκεκριμενος για να καταλαβουμε τι εννοεις?

"Κοπαναγε ο αξονας"?
"Νευρικο χαμηλα"?

jpag
11/06/2010, 00:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από soter3gm
Να σου πω ένα άλλο όνειρο ??


BMW R1200 RT άμα το καβαλήσεις μετά δεν θα θέλεις να καβαλήσεις κανένα άλλο, πολλοί το έχουν πάθει αυτό μεταξύ αυτών και εγώ :beer:

καλα
καβαλα ενα Fazer και τα ξαναλεμε μετα :D

soter3gm
11/06/2010, 01:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpag
καλα
καβαλα ενα Fazer και τα ξαναλεμε μετα :D

Αμέσως εσύ να πεταχτείς..!!!! Είχα ρε, δεν θέλω άλλο, τώρα χαλαρή βολτάδα και μουσικούλα και βεβαίως να μην πιάνετε η μέση μας :lol: :wave2:

:rotflmao:

Ιznogood
11/06/2010, 01:56
Δες το καλο της υποθεσης..., σου μεινε το "μαρουλι"
:smokin:

harisvfr
11/06/2010, 02:23
Εδώ ένα μίνι ταξιδιωτικό από το motojournal


http://www.youtube.com/watch?v=Stu45JW42W4&feature=player_embedded


Δεν φαίνεται άσχημο :)

makis206
11/06/2010, 03:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Drake21
το πηρα,βγηκαμε εθνικη....και παρακαλαγα να ερθει η ωρα να το παω πισω να παρω παλι το cbfακι μου....

Αυτό το κακό έχουμε εμείς με τα CBF, κακομαθαίνουμε στην τελειότητα...:lol: :beer:

kiloMeater
11/06/2010, 05:56
αν θες γράψε μερικά τεχνικά παραπάνω με λεπτομέρειες γιατι ότι άλλες εντυπώσεις εχω διαβάσει είναι 100% αντίθετες οτι δηλαδή εχει καταπληκτική αίσθηση στην οδήγηση και η μετάδοση είναι ποίημα

Drake21
11/06/2010, 10:45
για το βιντεο,δεν ξερω γαλλικα,δυστηχως....

για το fazer...ενα γιαναχα τα λεφτα μου ναχα φτανει νομιζω...

οσο για το αξονα...πας με 5η πριν τη στροφη...κανεις 3 κατεβασματα για να μπεις...ε,γαμα τα!!!
νευρικο χαμηλα εννοω σαν μονοκυλινδρο...ολο συμπλεκταρισμα θελει....και με 30-40 θες πρωτη,την δευτερα την ξεχνας...σπαστικο δεν ειναι αυτο...ισως βεβαια να ηταν αρυθμιστο αυτο τους test ride που πηρα εγω...

τα φρενα του βεβαια ειναι ΤΕΛΕΙΑ!!!ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!!!!

περισοτερες τεχνικες λεπτομερειες απο βδομαδα σε μιση ωρα πεταω για συνεδρι Σουηδια...το κερατο μου!!!

απλα ηθελα καμια γνωμη κατοχου του φανταστικου παλιου που να εχει οδηγησει το καινουριο αλλα απο οτι καταλαβα δεν το εχει κανει κανενας....

οσο για τις γνωμες περιοδικων...παντα ολα τελεια τα βγαζουν ρε παιδια,ειδικα τα Ελληνικα περιοδικα!!!!

οσο για ενα περιοδικο στη Γερμανια...αλοι δρομοι,αλλες συνθηκες....τελος παντων,αν καποιος κατοχος vfr800 το οδηγησει περιμενω με αγωνια τη γνωμη του...ισως μπω στη διαδικασια να το ξαναπαρω μια βολτα μπας και αλαξω γνωμη....

zersot
11/06/2010, 11:02
σημερα εκανα κι εγω τεστ ντραιβ αυτο το ασημι το vfr.....δεν σου κρυβω πως κι εγω εχω cbf 1000....κι εμενα ενα απο τα ονειρα μου ειναι να παρω η το vfr h to bmw k1300s...ας παρουμε ομως απο την αρχη το θεμα...
σημερα το μεσημερακι πηγα με το cbfακι μου στον πειραια για να κανω βολτα το vfr...πηγα επειτηδες μεσημερ νταλα κατα λιακου για να δω πως συμπεριφερεται στην κινηση και στον καυσωνα της κινησης.....το βεντιλατερ δουλευε υπερωριες....σε σχεση παντα με το cbf1000....το πηρα απο το μαγαζι και στο πρωτο φρεναρισμα τρελαθηκα...αν και πατησα ελαχιστα φρενο ειδα τρελη διαφορα...το οδηγησα λιγο σε τρελη κινηση (χωραει παντου και κινειται πολυ ευκολα για περιπου 260 κιλα),μπηκα στο λιμανι του πειραια απο εκει για να βγω γρηγορα στο δρομο της δραπετσωνας-απο εκει και μεχρι πριν το περαμα στο σκλαβενιτη που το πηγα και γυρια μπορω να πω οτι η μηχανη εμπαινε ωραια στις στροφες,φρεναριζε οποτε ηθελες και οσο ηθελες με τρελα και ανοιγε τρελα.αυτο που δεν μου αρεσε καθολου πανω στην μηχανη ηταν αυτος ο ηχος που ακουγοτα καποιες φορες απο τον αξονα μεταδοσης...ειδικα στις πρωτες ταχυτητες.....αλλα αυτο που μου αρεσε τρελα ηταν πως στα φαναρια ολοι το κοιταζανε αλλα και στο πηγαινε και στο ελα καποιοι τυποι με ρωτησαν ποι μηχανακι ειναι αυτο και ποσο κανει....γενικα σε ενα 25λεπτο test ride αυτα πιστευω ηταν αρκετα......κατι ακομα που ξεχασα να πω πως αν και σπορτιφ οι αναρτησεις ειχαν παρα πολυ καλη αποσβεση απο τους κακο τραχαλους ελληνικους δρομους....και δεν σας κρυβω πως τι κι αν εκανε υπερωριες το βεντιλατερ....δεν με πειραζει!!!!αλλα να κοπαναει ετσι ο αξονας σε μια honda μηχανη αξιας 17500 euro αυτο με ξενερωσε πολυ.......ειλικρινα ειναι το μονο που με χαλαει πανω της.....

stavrouliasp
11/06/2010, 11:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Drake21
...σε μιση ωρα πεταω για συνεδρι Σουηδια...το κερατο μου!!!

Ναι ρε πστη, ξενέρα.....άσε.........

karapialis
11/06/2010, 12:00
απλα ηθελα καμια γνωμη κατοχου του φανταστικου παλιου που να εχει οδηγησει το καινουριο αλλα απο οτι καταλαβα δεν το εχει κανει κανενας....


Ε οχι και κανενας,ολο και καποιος θα υπαρχει,ριξε μια ματια εδω:
http://vfrh.forumotion.net/forum-f7/topic-t1982.htm

:beer:

zolotas
11/06/2010, 12:18
αγοραζεις ενα cbr1000 ,ενα vfr800 και τα ρεστα ενα σκουτερ .......πλακα με κανεις ??:lol:

Semiaz
04/11/2010, 13:17
axaxaxaxaxaxaxaxax!!!!!!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

borbos
05/11/2010, 13:47
VFR και νευρικό χαμηλά? μήπως καβάλησες άλλο ? λέω εγώ τώρα.... :):):):)