PDA

View Full Version : μία που το σκέφτηκα......και μία που το ξέχασα....



sarimarina
11/06/2010, 13:13
Πριν απο μισή ώρα βρισκόμουν στο αμάξι μου και επέστρεφα σπίτι απο την παραλία.
Κινούμουν στον παραλιακό δρόμο που ήταν τίγκα σε μηχανές και αυτοκίνητα.
Στο πίσω κάθισμα , πίσω απο την θέση του συνοδηγού, ηταν απλωμένο φαρδύ-πλατύ το υπέροχο μαυρο-κόκκινο colori μπουφανάκι μου.
Με την άκρη του ματιού μου το βλέπω κι αρχίζω να σκέφτομαι οτι φορώντας το , θα βγάλω την μπέμπελη καλοκαιριάτικα.
Αναρωτιέμαι μήπως ειναι υπερβολή το να φορέσω το μπουφάν ακόμα και για να πάω παραλία.....άσε που θα γελάνε οι υπόλοιποι λουόμενοι.
Με σκεφτομαι παπί απο τον ιδρώτα και το μπουφάν να εχει κολλήσει επάνω μου και ομολογώ οτι η ιδέα δεν μου φαίνεται καθόλου ελκυστική.
Μηπως ρε παιδάκι μου, οταν θα κινούμαι με αυτές τις ταχύτητες 30-50χλμ/ωρα (στον συγκεκριμμένο δρόμο λόγω κίνησης και να θες δεν μπορείς να πας πιο γρήγορα) , να μη φοράω το μπουφάν αλλα να το παίζω κι εγω χαριτωμένη όπως οι υπόλοιποι "αμπουφάνωτοι καβαλάρηδες" που έβλεπα γύρω απο το αμάξι μου?

Ξαφνικά ενας γδούπος και ενα απαίσιος μεταλλικος ήχος ακουγεται πίσω και πλάι μου.
Απο τους καθρέφτες βλέπω μια κοπελίτσα, η οποία ευτυχώς φορουσε κράνος αλλα απο κατω τιραντέ μπουζάκι και σορτσάκι, να φέρνει τούμπες και μετά να σέρνεται στην καυτή άσφαλτο για πολλά μετρα.
Μου κόπηκε η ανάσα!!
Παράτησα επιτόπου το αμάξι μου και έτρεξα προς το μέρος της......στο μεταξύ ομως δοξα τω θεω είχε σηκωθεί μόνη της και για καλή της τυχη τα διερχόμενα αμάξια πρόλαβαν και σταματησαν.
Δεν είχε τίποτα το σοβαρό , όμως ειμαι σιγουρη οτι τα εγκαύματα απο το σύρσιμο και οι επιδερμικές έστω πληγές της, θα την κάνουν να πονάει για πολυ καιρό ακόμα!!

Οπως καταλαβαίνετε.....μια που σκέφτηκα το θέμα του να μην φοράω μπουφάν......και μια που το ξέχασα..... :nono: :nono:

miscelano
11/06/2010, 13:16
:beer: :beer: :beer:

Cpt. Haddock
11/06/2010, 13:16
Για να πάρουμε θεση περιμένοντας τις κλασσικές απαντήσεις

:a014:

(ήδη εσκασε η πρώτη :lol: , εντιτ και η δευτερη )

nobody
11/06/2010, 13:16
:sun:

DimChios
11/06/2010, 13:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Για να πάρουμε θεση περιμένοντας τις κλασσικές απαντήσεις

:a014:

(ήδη εσκασε η πρώτη :lol: , εντιτ και η δευτερη )


κατσε ρε πστ μου να προλαβει και κανας αλλος!

Απο πανω καθεσαι?

:mad:

granazi
11/06/2010, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από sarimarina
Πριν απο μισή ώρα βρισκόμουν στο αμάξι μου και επέστρεφα σπίτι απο την παραλία.
Κινούμουν στον παραλιακό δρόμο που ήταν τίγκα σε μηχανές και αυτοκίνητα.
Στο πίσω κάθισμα , πίσω απο την θέση του συνοδηγού, ηταν απλωμένο φαρδύ-πλατύ το υπέροχο μαυρο-κόκκινο colori μπουφανάκι μου.
Με την άκρη του ματιού μου το βλέπω κι αρχίζω να σκέφτομαι οτι φορώντας το , θα βγάλω την μπέμπελη καλοκαιριάτικα.
Αναρωτιέμαι μήπως ειναι υπερβολή το να φορέσω το μπουφάν ακόμα και για να πάω παραλία.....άσε που θα γελάνε οι υπόλοιποι λουόμενοι.
Με σκεφτομαι παπί απο τον ιδρώτα και το μπουφάν να εχει κολλήσει επάνω μου και ομολογώ οτι η ιδέα δεν μου φαίνεται καθόλου ελκυστική.
Μηπως ρε παιδάκι μου, οταν θα κινούμαι με αυτές τις ταχύτητες 30-50χλμ/ωρα (στον συγκεκριμμένο δρόμο λόγω κίνησης και να θες δεν μπορείς να πας πιο γρήγορα) , να μη φοράω το μπουφάν αλλα να το παίζω κι εγω χαριτωμένη όπως οι υπόλοιποι "αμπουφάνωτοι καβαλάρηδες" που έβλεπα γύρω απο το αμάξι μου?

Ξαφνικά ενας γδούπος και ενα απαίσιος μεταλλικος ήχος ακουγεται πίσω και πλάι μου.
Απο τους καθρέφτες βλέπω μια κοπελίτσα, η οποία ευτυχώς φορουσε κράνος αλλα απο κατω τιραντέ μπουζάκι και σορτσάκι, να φέρνει τούμπες και μετά να σέρνεται στην καυτή άσφαλτο για πολλά μετρα.
Μου κόπηκε η ανάσα!!
Παράτησα επιτόπου το αμάξι μου και έτρεξα προς το μέρος της......στο μεταξύ ομως δοξα τω θεω είχε σηκωθεί μόνη της και για καλή της τυχη τα διερχόμενα αμάξια πρόλαβαν και σταματησαν.
Δεν είχε τίποτα το σοβαρό , όμως ειμαι σιγουρη οτι τα εγκαύματα απο το σύρσιμο και οι επιδερμικές έστω πληγές της, θα την κάνουν να πονάει για πολυ καιρό ακόμα!!

Οπως καταλαβαίνετε.....μια που σκέφτηκα το θέμα του να μην φοράω μπουφάν......και μια που το ξέχασα..... :nono: :nono:



ειπες στην κοπελα για το φορουμ να την κανουμε και αυτην αναβατη η πραμα δεν εκαμες?
:smokin:

koulis19
11/06/2010, 13:30
Μαρινα μην ξεχασεις αυριο να μας αναφερεις πως μαγειρεψες και αν πετυχε το φαγητο.Αναφορα πληρης ομως

sniper
11/06/2010, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Για να πάρουμε θεση περιμένοντας τις κλασσικές απαντήσεις

:a014:

(ήδη εσκασε η πρώτη :lol: , εντιτ και η δευτερη )


200.000 δισκοι....
:smokin:

billanti
11/06/2010, 13:34
Με σορτσάκι είπες;:a32: :a32:

koulis19
11/06/2010, 13:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από billanti
Με σορτσάκι είπες;:a32: :a32: Οχι με σκελεα

liakaros
11/06/2010, 13:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από sarimarina

Με σκεφτομαι παπί απο τον ιδρώτα και το μπουφάν να εχει κολλήσει επάνω μου και ομολογώ οτι η ιδέα δεν μου φαίνεται καθόλου ελκυστική.


Eμεις παλι σε σκεφτομαστε παπι απο τον ιδρωτα και το ασπρο μπλουζακι απο μεσα να εχει κολλησει πανω σου και μας φαινεται αρκετα ελκυστικο σαν ιδεα...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Αφου δεν επαθε τιποτα σοβαρο η κοπελια ολα καλα....:beer: :beer:

ziggΥ
11/06/2010, 13:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από koulis19
Οχι με σκελεα
μλκ σταμάτα! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

koulis19
11/06/2010, 13:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από lettas
μλκ σταμάτα! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: Τι ειπα ρε.Απλα βοηθαω τον φιλο να ξεπονηρευτει

billanti
11/06/2010, 14:23
Τι να ξεπονηρευτώ ρε!Γκέϋ είμαι και γράφοντας σορτσάκι σκέφτηκα γυμνασμένους ποδοσφαιριστές.
Και τώρα μου γράφεις σκελέα και το μυαλό μου πήγε στα κομάντα!!!
:bigcry: :bigcry:

jimmis5
11/06/2010, 14:26
Μπα δεν βλεπω επιτυχια στο συγκεκριμενο εχει παιξει σε πολλες επαναληψεις..Δυστυχως δεν εχει και φωτο απο το κοριτσι πριν τραυματιστη:lol: :lol: :wave2:

sarimarina
11/06/2010, 14:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Για να πάρουμε θεση περιμένοντας τις κλασσικές απαντήσεις

:a014:

(ήδη εσκασε η πρώτη :lol: , εντιτ και η δευτερη )
εισαι πάντα τόσο........... ή καμιά φορά το χαλιναγωγείς λιγουλάκι??:confused: :confused:

αντε καλό σας βράδυ!!:wave2: :wave2:

Cpt. Haddock
11/06/2010, 14:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από sarimarina
εισαι πάντα τόσο........... ή καμιά φορά το χαλιναγωγείς λιγουλάκι??:confused: :confused:


Υποτάσσομαι στα παθη μου :sad:

sotpag
11/06/2010, 14:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmis5
Μπα δεν βλεπω επιτυχια στο συγκεκριμενο εχει παιξει σε πολλες επαναληψεις..Δυστυχως δεν εχει και φωτο απο το κοριτσι πριν τραυματιστη:lol: :lol: :wave2:


για το κοριτσι δεν ξερω κατι


αλλα για την επομενη εβδομαδα παιζει πολυ.....

Ζεύκας
11/06/2010, 20:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από sarimarina
Με σκεφτομαι παπί απο τον ιδρώτα και το μπουφάν να εχει κολλήσει επάνω μου και ομολογώ οτι η ιδέα δεν μου φαίνεται καθόλου ελκυστική.

1.βγάζεις το μπουφάν
2.λούζεσαι με ένα μπουκαλάκι κρύο (το τονίζω, κρύο) νερό
3.γυρνάς τη διαδικασία σε βίντεο και μας στέλνεις το λινκ.

:smokin:

Akatanomastos
11/06/2010, 21:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
1.βγάζεις το μπουφάν
2.λούζεσαι με ένα μπουκαλάκι κρύο (το τονίζω, κρύο) νερό
3.γυρνάς τη διαδικασία σε βίντεο και μας στέλνεις το λινκ.

:smokin:

και σε μια εβδομαδα θα εχεις την απαντηση απο την εταιρια παραγωγης του μοτο.γρ

αν θα πρωταγωνιστησεις στο μοτοσυκλετιστικο "ντοκυμαντερ" που γυριζουν τα παιδια εδω

με "γαλλο" εκ Παρισιων συμπρωταγωνιστη:smokin:

sarimarina
12/06/2010, 03:09
καταρχάς καλημέρα σας!
απολαμβάνω αφάνταστα την πλάκα που μπορεί να δημιουργηθεί ακόμα και με την αφορμή ενος μη αστείου θρεντ, αλλα εχω ενα μικρό κόλλημα στο να αντιληφθώ την αγένεια.
γιατι ειναι γεγονός οτι ΚΑΠΟΙΟΙ θέλουν απλά να προσβάλλουν και ουχι να κάνουν χιουμορ.
εαν οποιαδήποτε στιγμή καποιος νιώσει οτι τον προσβάλλω προσωπικά με δημοσιευμα μου, μπορεί να με κάνει επισης δημόσια "ρόμπα".
πλάκα, αντέχω και το εχω αποδείξει, άλλωστε συνεχίζω να συμμετέχω κιολας.

θεωρώ το φορουμ ως κατεξοχην ανδρικό χώρο, επειδή ομως δεν ειναι αποκλειστικά τέτοιος, διεκδικώ το δικαίωμα μου να βρίσκομαι εδω.
μην πείτε οτι κάνετε πλάκα οπως θα κάνατε σε οποιοδήποτε άλλο μέλος του φόρουμ, γιατί ειναι σαφές οτι δεν ειναι έτσι.
χιλιες φορές να μου χώσετε γκάζια τυπου....."αντε ρε μλκ"...."τι π@π@ρ@ς που είσαι" και άλλα τετοια παρα να ειρωνεύεστε με γνώμονα το φύλο μου.
επισης θελω να υπενθυμίσω οτι υπάρχουν τα γνωστα πμ.
μπορείτε να μου στειλετε ένα και να με "περάσετε γενιες 14ες."
σαφέστατα αν κάνω μεγάλο ατόπημα εδω μέσα......χώστε μου γκαζια.... πειτε τα χειρότερα....κράξτε με ανελέητα......γελάστε μεχρι δακρύων!!
γενικότερα θα ήθελα δηλαδη ,κάθε δημοσίευση να αντιμετωπίζεται όπως ακριβώς της πρέπει.

σιγουρα υπάρχουν ευγενείς και αγενείς άνθρωποι......και θα πρεπει να συνηθίσω ότι άλλοτε αυτα που γράφω θα διαβάζονται απο τους μεν και άλλοτε απο τους δε!

θεωρω οτι το θρεντ θα πρεπει να κλείσει κάπου εδω, αλλα αν διαφωνειτε....be my guest!

οπως και να χει.....
καλημερα σε ολους σας... καλο σ/κ.....καλα να περνάτε...και παντα όρθιοι!
:sun: :sun: :sun:

TROOPER
12/06/2010, 05:02
αντε ρε μαλακα!!!!

τι παπαρας εισαι!!!!

:lol: :bigcry: :lol: :bigcry: :lol: :bigcry:

sarimarina
12/06/2010, 05:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
αντε ρε μαλακα!!!!

τι παπαρας εισαι!!!!

:lol: :bigcry: :lol: :bigcry: :lol: :bigcry:
τωρα μάλιστα!!
τωρα μιλάμε!!:beer: :beer: :beer:

VALES
12/06/2010, 05:06
Δίνεις 100-120 ευρουλάκια και αγοράζεις ένα διάτρητο μπουφανάκι. :wave2:

vaska
12/06/2010, 05:19
Γυναίκα στο μοτο ανοίγει θρέντ 200.000 δίσκοι.
Γυναίκα στο μοτο με παραμονή πάνω από 2-3 μέρες ανοίγει θρέντ 300.000 δίσκοι
Όμορφη γυναίκα στο μοτό με παραμονή εβδομάδα και πλέον ανοίγει θρέντ και ποστάρει κολημένα από τον ιδρώτα μπλουζάκια εεεε φυσικό είναι 600.000 δίσκοι.

@ Trooper

Ρε συ μαλλιά δεν έχεις τρόπους ρε

:bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

TROOPER
12/06/2010, 05:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
....

@ Trooper

Ρε συ μαλλιά δεν έχεις τρόπους ρε

:bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

απλα πιανω το σφυγμο ευκολα μπιλυμποι :winka:

VANDA
12/06/2010, 05:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από sarimarina
καταρχάς καλημέρα σας!
απολαμβάνω αφάνταστα την πλάκα που μπορεί να δημιουργηθεί ακόμα και με την αφορμή ενος μη αστείου θρεντ, αλλα εχω ενα μικρό κόλλημα στο να αντιληφθώ την αγένεια.
γιατι ειναι γεγονός οτι ΚΑΠΟΙΟΙ θέλουν απλά να προσβάλλουν και ουχι να κάνουν χιουμορ.
εαν οποιαδήποτε στιγμή καποιος νιώσει οτι τον προσβάλλω προσωπικά με δημοσιευμα μου, μπορεί να με κάνει επισης δημόσια "ρόμπα".
πλάκα, αντέχω και το εχω αποδείξει, άλλωστε συνεχίζω να συμμετέχω κιολας.

θεωρώ το φορουμ ως κατεξοχην ανδρικό χώρο, επειδή ομως δεν ειναι αποκλειστικά τέτοιος, διεκδικώ το δικαίωμα μου να βρίσκομαι εδω.
μην πείτε οτι κάνετε πλάκα οπως θα κάνατε σε οποιοδήποτε άλλο μέλος του φόρουμ, γιατί ειναι σαφές οτι δεν ειναι έτσι.
χιλιες φορές να μου χώσετε γκάζια τυπου....."αντε ρε μλκ"...."τι π@π@ρ@ς που είσαι" και άλλα τετοια παρα να ειρωνεύεστε με γνώμονα το φύλο μου.
επισης θελω να υπενθυμίσω οτι υπάρχουν τα γνωστα πμ.
μπορείτε να μου στειλετε ένα και να με "περάσετε γενιες 14ες."
σαφέστατα αν κάνω μεγάλο ατόπημα εδω μέσα......χώστε μου γκαζια.... πειτε τα χειρότερα....κράξτε με ανελέητα......γελάστε μεχρι δακρύων!!
γενικότερα θα ήθελα δηλαδη ,κάθε δημοσίευση να αντιμετωπίζεται όπως ακριβώς της πρέπει.

σιγουρα υπάρχουν ευγενείς και αγενείς άνθρωποι......και θα πρεπει να συνηθίσω ότι άλλοτε αυτα που γράφω θα διαβάζονται απο τους μεν και άλλοτε απο τους δε!

θεωρω οτι το θρεντ θα πρεπει να κλείσει κάπου εδω, αλλα αν διαφωνειτε....be my guest!

οπως και να χει.....
καλημερα σε ολους σας... καλο σ/κ.....καλα να περνάτε...και παντα όρθιοι!
:sun: :sun: :sun:



Επειδή είναι λίγο δυσδιάκριτο για μένα να καταλάβω πού τελειώνει το χιούμορ και πού αρχίζει η αγένεια για τα δεδομένα σου, μια και μέχρι στιγμής δείχνεις μάλλον να αποδέχεσαι τις αντιδράσεις των μελών, την επόμενη φορά που θα θεωρήσεις κάποιο ποστ αγενές ή ότι κάποιο θρεντ που άνοιξες παρεκτρέπεται, χρησιμοποίησε την "αναφορά σε διαχειριστή" και θα πάρει το δρόμο του.

Επίσης, δεν τίθεται θέμα να περάσεις κάποιου είδους τεστ εδώ μέσα, για να σου "χώσει κανείς γκάζια" κλπ. Τα όρια για το πώς θα σου φέρονται τα βάζεις ουσιαστικά εσύ.

Το παρόν κλειδώνει, μετά από αίτημα της δημιουργού.
:wave2: