PDA

View Full Version : Αποσύρεται οριστικά ο Troy Bayliss



fzr1000exup
12/06/2010, 18:12
Αποσύρεται οριστικά ο Troy Bayliss

"Δεν επιστρέφω είμαι συνταξιούχος και ευτυχισμένος"

Ο τρείς φορές παγκόσμιος πρωταθλητής στα Superbikes, Troy Bayliss, έδωσε μια συγκλονιστική συνέντευξη μέσα στο πλαίσιο της “Παγκόσμιας Εβδομάδας Ducati”στο Misano. Μετά από πολλές δοκιμές στο Mugello και σε άλλες πίστες, με άριστα αποτελέσματα, απέκλεισε οριστικά την επιστροφή του.



Ο θρύλος των Superbikes ματαξύ άλλων είπε:



“Φέτος έκανα κάποιες δοκιμές για τα Superbikes. Πήγα στο Mugello όρμησα πάμω σε μια μοτοσυκλέτα, και όπως όλοι γνωρίζουμε τα πήγα πολύ καλά. Πάντα το ένιωθα αυτό πολύ εύκολο και έτσι είπα ότι θέλω να επιστρέψω. Μια φήμη που ξεκίνησε από μένα.”



“Λατρεύω την οδήγηση μοτοσυκλέτας, όπως λατρεύω και τις νίκες στους αγώνες, αλλά βγήκα από αυτήν την διαδικασία γιατί δεν μπορεί να γίνεται για πάντα. Είναι τελειωτικό έχω αλλάξει το σκεπτικό μου και το λέω πολύ νωρίς.”



“Δεν θέλω να επιστρέψω στους αγώνες, δεν θέλω κάποιες συμμετοχές ‘wild card’, είμαι συνταξιούχος και είμαι ευτιχισμένος!”.



Check here.!!! (http://www.motograndprix.gr/content.aspx?id=4757)

menelaos46
12/06/2010, 18:19
Για μενα μεγαλος μαγκας και ειδωλο με ολη τη σημασια των λεξεων.

fzr1000exup
12/06/2010, 18:31
Τα ίδια και από μένα , και τον συγκρίνω και με Rossi πολύ άνετα. O τύπος δεν είχε την τύχει του Rossi να μπει στο MOTOGP από την αρχή και να διακριθεί.

Αλλά για μένα όπως και για πολλούς είναι ένας LEGEND του χώρου.

Και είχα την τιμή να τον συναντήσω και από κοντά στην Valencia που νίκησε με DUCATI DESMOSEDICI. Απλά ο τύπος είναι πολύ cool :beer: ,τον συμπαθής με την μία , και μέσα στο χαμόγελο συνέχεια.

Θα ήταν ευχή όλων να ζούσαμε μια κόντρα ROSSI - TROY .
:eyepop: :eyepop: :eyepop:

menelaos46
12/06/2010, 18:34
Ξεκινησε και μεγαλος και απο χαμηλα και με προσωπικο του κοστος
δεν ειχε στρωμενο χαλι μπροστα του οπως rossi κι αυτοι...
Εγινε πρωταθλητης μονος του
και το καλυτερο οπως δειχνουν ολα ξερει ποτε να εγκαταλειψει.

menelaos46
12/06/2010, 18:37
http://www.youtube.com/watch?v=VTN_9RwND10&feature=fvsr