PDA

View Full Version : Πρόβλημα; με ντεπόζιτο



Highsider
14/06/2010, 13:52
Αυτό που μου συνέβη έχει ως εξής: προχθές ανοίγοντας το καπάκι του ντεπόζιτου παρατήρησα ότι ήταν στεγνό αν και το μηχανάκι είχε βενζίνη την τελευταία φορά που το είχα αφήσει (περίπου μισό λίτρο). Απ' ότι είδα δεν υπήρχε κάποια διαρροή οπότε σκέφτηκα ότι μπορεί να εξατμίστηκε επειδή τομηχανάκι το χτύπαγε ο ήλιος για καμιά βδομάδα που ήταν ακίνητο και το καπάκι του ντεπόζιτου δεν ήταν εντελώς κλειστό. Εχει κάποια πιθανότητα αυτό το ενδεχόμενο ή σκέφτομαι μ@@@@ες και είναι κάτι άλλο;

megalexandros
14/06/2010, 16:42
Σωστα η βενζινη ....εξατμιστικε:cry:

OldMan
15/06/2010, 08:34
Αν το ρακόρ της βενζίνης ήταν κλειστό, τότε εξατμίστηκε από την "αναπνοή" του τεπόζιτου ..

Highsider
15/06/2010, 11:41
Ναι το ρακόρ ήταν κλειστό. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις να στε καλά.:beer:

DeusEx
15/06/2010, 11:56
με την τιμη που εχει παει η βενζινη δεν θα πρεπε να την αφηνεις να εξατμιζεται

:cry:

αν ειναι το ξαναφησεις μια βδομαδα το μηχανακι, ρουφα την με ενα καλαμακι, βαλτη σε ενα μπουκαλακι κ κλειστο!

εναλλακτηκα κλεισε την "αναπνοη" της μηχανης με ενα μανταλακι

;)

zeke
15/06/2010, 12:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx
με την τιμη που εχει παει η βενζινη δεν θα πρεπε να την αφηνεις να εξατμιζεται

:cry:

αν ειναι το ξαναφησεις μια βδομαδα το μηχανακι, ρουφα την με ενα καλαμακι, βαλτη σε ενα μπουκαλακι κ κλειστο!

εναλλακτηκα κλεισε την "αναπνοη" της μηχανης με ενα μανταλακι

;)

hahaha ωραία η σάτιρα, αλλά έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα θα πρεπε να πιούμε καλύτερα ένα μπουκάλι βενζίνη για να φύγουμε από αυτή την ζωή !
:wacko:

xtasi
24/06/2010, 05:07
τομηχανάκι το χτύπαγε ο ήλιος για καμιά βδομάδα που ήταν ακίνητο και το καπάκι του ντεπόζιτου δεν ήταν εντελώς κλειστό.

ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΝΤΕΛΩΣ ΚΛΕΙΣΤΟ?ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΗΝ ΚΛΕΨΑΝΕ,ΜΕ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ 2-3 ΦΟΡΕΣ..

Gandalf dr685sm
24/06/2010, 06:39
Εμένα μου κάνει εντύπωση πως ειχε μόνο μισό λίτρο μέσα... δηλαδή αίντε μέχρι την γωνία και μετά σπρώξιμο;

Χώρια που μπορεί να πάρεις και καμιά αντλία βενζίνης στο χέρι έτσι και ΤΣΟΥΖΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ μετά να πάρεις άλλη.

Gandalf

odt
24/06/2010, 08:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Εμένα μου κάνει εντύπωση πως ειχε μόνο μισό λίτρο μέσα... δηλαδή αίντε μέχρι την γωνία και μετά σπρώξιμο;



αν ο φίλος έχει το μηχανάκι που γράφει στο προφίλ του, με μισό λίτρο...πάει μέχρι Θεσσαλονίκη :lol:

dirtbird
24/06/2010, 09:00
Πάντως είχε αρκετά προβλήματα μέχρι τώρα......:confused: :confused:




Άλλα 893 για την ακρίβεια.... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Highsider
24/06/2010, 14:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από odt
αν ο φίλος έχει το μηχανάκι που γράφει στο προφίλ του, με μισό λίτρο...πάει μέχρι Θεσσαλονίκη :lol:
Το πρόβλημα δεν το έχει αυτό το μηχανάκι αλλά ένα παπί που έχω. Όσο για την κατανάλωση που λες στο σκούτερ είσαι λάθος μετρημένα 5 λίτρα στα 100 χιλιόμετρα (δεν είναι πειραγμένο το μηχανάκι)

Highsider
24/06/2010, 14:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Πάντως είχε αρκετά προβλήματα μέχρι τώρα......:confused: :confused:




Άλλα 893 για την ακρίβεια.... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Τα σύμβολα και τους αριθμούς δεν τα έγραψα εγώ αλλά μάλλον έγινε κάτι με το site.Μάλλον δεν αναγνώρισε αυτό που έγραψα επειδή τα έγραψα απ το κινητό.

Highsider
24/06/2010, 14:52
Όσον αφορά το πρόβλημα δεν υπάρχει πια