PDA

View Full Version : Zzr-400/600



downhill
03/07/2005, 20:29
Ξέρει κανείς σε τί τιμές πωλούνται τα ZZR-400 &600;Επίσης αξίζει να πάρει κάποιος μιά τέτοια μηχανή;Τί ελαττώματα έχει;

AFTER
03/07/2005, 20:33
Τα 400 τα βρισκεις γυρω στα 2500-3000€ απ'οτι θυμαμαι!
Τα 600 λιγο παραπανω,αλλα ρωτα καλυτερα των DoctorS

:wave2:

DoctorS
03/07/2005, 20:43
hello καταρχήν, :wave2:

νομίζω ότι είμαι ο καταλληλότερος όλων για να σου απαντήσω!!!

1)τιμες από 1500 τα κυκλοφορήσιμα μέχρι 2000 τα πάρα πολύ καλά διατηρημένα, βέβαια υπάρχουν και κάτι έξυπνοι που χτυπάνε τριχίλιαρα αλλά μην ασχοληθεις καν
2)το δικό μου το έχω 3 χρόνια, μηχανικά είναι σκυλί και απ'ότι ξέρω θα είναι για μια ζωή, αλλά ηλεκτρικά μου έχει βγάλει τον αδόξαστο........κατά 90% όλα αντιμετωπίζουν προβλήματα με την ηλεκτρονική συχνά
3)είναι ότι πρέπει σαν πρώτη μηχανή
4)αν την πάρεις την παντρέυτηκες........δεν μεταπωλείται
5)έχω ταξιδέψει σχεδόν σε όλη την ελλάδα ανετότατα
6)ααα είναι πολύ βαριά για τα cc της και στρίβει πάρα πολύ δύσκολα αν δεν την ξέρεις
7)είναι πολύ καλά στημένο μηχανάκι
8) για περισσότερες πληροφορίες www.zzr-international.co.uk

ελπίζω να βοήθησα!!!!!!!!!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Rezeguet
03/07/2005, 20:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από DoctorS

6)είναι πολύ βαριά για τα cc της και στρίβει πάρα πολύ δύσκολα αν δεν την ξέρεις
7)είναι πολύ καλά στημένο μηχανάκι



εεεμ συγνωμη που ενοχλω και μπορει να κανω λαθος, αλλα αυτα τα δυο δεν ερχονται σε αντιθεση? Αμα ζυγιζει πολλα για τα κυβικα της και στριβει δυσκολα δεν παει να πει οτι ειναι σχετικα κακοστημενη? :confused: :confused:

DoctorS
03/07/2005, 20:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
εεεμ συγνωμη που ενοχλω και μπορει να κανω λαθος, αλλα αυτα τα δυο δεν ερχονται σε αντιθεση? Αμα ζυγιζει πολλα για τα κυβικα της και στριβει δυσκολα δεν παει να πει οτι ειναι σχετικα κακοστημενη? :confused: :confused:

φίλε κρητικέ δεν είπα ότι δεν στρίβει επειδή είναι βαριά
1)είναι βαριά για τα κυβικά της
2)δεν στρίβει εύκολα αν δεν την ξέρεις

άντε κάνε καμιά βουτιά στην πισίνα τώρα και καμάκωσε κανένα αγγλιδάκι............άντε λέμε!!!!!!!

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

Rezeguet
03/07/2005, 21:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από DoctorS
φίλε κρητικέ δεν είπα ότι δεν στρίβει επειδή είναι βαριά
1)είναι βαριά για τα κυβικά της
2)δεν στρίβει εύκολα αν δεν την ξέρεις



ολο δικαιολογιες εισαι
:rotflmao: :rotflmao:
πας να δικαιολογησεις τα αδικαιολογητα!
:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:


Αρχικά δημιουργήθηκε από DoctorS

άντε κάνε καμιά βουτιά στην πισίνα τώρα και καμάκωσε κανένα αγγλιδάκι............άντε λέμε!!!!!!!





καλα ντε μην βαρας, παω!
:lol: :rotflmao: :lol:

downhill
03/07/2005, 23:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από DoctorS


1)τιμες από 1500 τα κυκλοφορήσιμα μέχρι 2000 τα πάρα πολύ καλά διατηρημένα, βέβαια υπάρχουν και κάτι έξυπνοι που χτυπάνε τριχίλιαρα αλλά μην ασχοληθεις καν

Θυμάμαι το 1996 ότι τα 400αρια τα πούλαγαν περίπου 1,200,000 δρχ.Μετά απο 10 χρόνια τα δίνουν τόσο ακριβά;


2)το δικό μου το έχω 3 χρόνια, μηχανικά είναι σκυλί και απ'ότι ξέρω θα είναι για μια ζωή, αλλά ηλεκτρικά μου έχει βγάλει τον αδόξαστο........κατά 90% όλα αντιμετωπίζουν προβλήματα με την ηλεκτρονική συχνά
Ανταλλακτικά υπάρχουν ή θα ψάχνω;


3)είναι ότι πρέπει σαν πρώτη μηχανή
Δε θα είναι η πρώτη μου μηχανή...Πέρασα απο το σχολείο του ZXR 250!!!!


4)αν την πάρεις την παντρέυτηκες........δεν μεταπωλείται
Όλο και κάποιος θα βρεθεί να την αγοράσει!!!



5)έχω ταξιδέψει σχεδόν σε όλη την ελλάδα ανετότατα
Kι εγώ για φωτογραφικές εξορμήσεις ανα την Ελλάδα τη θέλω.
Απο κατανάλωση καυσίμων πως είναι;

DoctorS
03/07/2005, 23:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από downhill
Θυμάμαι το 1996 ότι τα 400αρια τα πούλαγαν περίπου 1,200,000 δρχ.Μετά απο 10 χρόνια τα δίνουν τόσο ακριβά;

κι ομως

Ανταλλακτικά υπάρχουν ή θα ψάχνω;

όλα τ'άλλα εκτος απ'το δικό μου που κυκλοφορεί ακόμα ανταλλακτικά είναι.....μη φοβασαι βρωμάει ο κόσμος

Δε θα είναι η πρώτη μου μηχανή...Πέρασα απο το σχολείο του ZXR 250!!!!

με αυτά τα λεφτά και γι'αυτό το σκοπό που τη θες είναι καλή επιλογή

Όλο και κάποιος θα βρεθεί να την αγοράσει!!!

μην το λες........................


Kι εγώ για φωτογραφικές εξορμήσεις ανα την Ελλάδα τη θέλω.
Απο κατανάλωση καυσίμων πως είναι;

δυστυχώς ρουφάει σαν πουτάνα.......

DoctorS
03/07/2005, 23:59
γενικά αν έχεις την οικονομική δυνατότητα για κάτι καλύτερο.....δεν θα σου συνέστηνα να την πάρεις............από την άλλη αν όχι ψάξε καλά γιατί τα περισσότερα είναι μαμημένα και μάπα.......

γενικά, χωρίς να ξέρω τι έχεις οδηγήσει δεν είναι μηχανάκι για πολλές απαιτήσεις........προσωπικά θα το χαρακτήριζα ένα μίνι ss touring. άλλωστε και η kawasaki το καινούριο το 600 εκεί το κατατάσει. τελική το 400 έχει γύρω στα 185 (κοντερίσια πάντα)...αλλά με 170 ταξιδεύεις άνετα γιατί όπως σου είπα είναι βαρύ μηχανάκι (περίπου 200 κιλά)

:wave2:

div400
04/07/2005, 09:42
φιλε downhill δεν ξερω τι χρηση θελεις να κανεις αλλα αν εχω μαντεψει σωστα θα σε βολευε και κανα cb 400 ισως? η αν θες kawa οποσδηποτε κανα zr 750 (ξερω παμε πολυ ψηλα σε €) η gpz 500.αλλα μαλλον θα τα εχεις σκεφτει ηδη :D

CyBeRseXX
04/07/2005, 10:45
itan i proti mou mixani, me voithise na matho polla, aneti sto taksidi, omorfi, alla poly zimiariki!!

downhill
04/07/2005, 22:06
Doctor αν πηγαίνει με 130-140 ανετα δε θέλω κάτι άλλο.Αλλα με ανησυχεί που μού είπες ότι ρουφάει...Αν είναι μέχρι τη Θεσσαλονίκη να θέλω 80? πάω και με το τρένο!

Div 400 θέλω μια μηχανή με φερινγκ τύπου ΖΖR, SUZUKI RF τουριστική δηλαδή...Θα δω.Θα αρχίσω να ψάχνω απο τον άλλο μηνα.

div400
06/07/2005, 10:14
[i]
Div 400 θέλω μια μηχανή με φερινγκ τύπου ΖΖR, SUZUKI RF τουριστική δηλαδή...Θα δω.Θα αρχίσω να ψάχνω απο τον άλλο μηνα. [/B]

SUZUKI GS 500 του '05 με φαιρινγκ οκ δεν βαζει φωτια στην ααφσαλτο (φτου!) ασφαλτο αλλα την δουλεια σου θα κανεις μια χαρα ειναι και μουρατο.
ακομα δεν ειναι μεταχ/νο, αντλακτικα θα βρεις παντου ακομα και απο παλιοτερα μοντελα (ειναι το ιδιο μηχανακι εδω και 20 (!!!!) χρονια νομιζω χεχε) και ειναι και μουρατο! απο μακρια ανετα το περνας για gsxr 05 δηλ ειναι πολυ μουρατο.
χμμμ
τελικα μονο μουρατο ειναι !!! χχαχαχαχα lol
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :beer:

div400
06/07/2005, 10:18
οχι πλακα πλακα καλο μηχανακι ειναι
αν δεν ηταν λιγο τσιμπιμενο σε € (το νεο του ΄05) θα το επερνα να αντικαταστησω το diversion μου!
παντος και το cb με μια aftermarket ζελατινα μια χαρα θα ειναι σε ταξιδακι εως τα 150 χλμ!

DoctorS
07/07/2005, 10:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από downhill
Αν είναι μέχρι τη Θεσσαλονίκη να θέλω 80? πάω και με το τρένο!



όχι ρε συ είπαμε...........:eek:

εμένα μέχρι τη λαμία που είμαι φοιτητής μου καίει γύρω στα 12 ευρώ (215 χλμ)

downhill
07/07/2005, 13:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από DoctorS
όχι ρε συ είπαμε...........:eek:

εμένα μέχρι τη λαμία που είμαι φοιτητής μου καίει γύρω στα 12 ευρώ (215 χλμ)

Εντάξει δεν είναι πολύ ρε.