PDA

View Full Version : γληγοροι στο δρομο...



Σελίδες : [1] 2

p@nos
15/06/2010, 14:38
...με γληγορα ακριβα μοτορια




:eek:

http://www.youtube.com/watch?v=QJ_GVQRRCGg




εχει και happy end:a13:

georgis4
15/06/2010, 14:49
Oι κλασικοι μοτοπεφτουλες δηθεν γρηγοροι....
Εγω ενα ξερω....γρηγορος ειναι αυτος που ΔΕΝ πεφτει (ειδικα μονος του :rotflmao: ) ασχετα αν πηγαινει με 10 η με 1000 :smilea: :lol:

sniper
15/06/2010, 15:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από georgis4
Oι κλασικοι μοτοπεφτουλες δηθεν γρηγοροι....
Εγω ενα ξερω....γρηγορος ειναι αυτος που ΔΕΝ πεφτει (ειδικα μονος του :rotflmao: ) ασχετα αν πηγαινει με 10 η με 1000 :smilea: :lol:


edited.

tai
15/06/2010, 15:20
οπα! πλακώσανε οι γλήγοροι και παρεξηγημένοι :smokin:

sniper
15/06/2010, 15:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
οπα! πλακώσανε οι γλήγοροι και παρεξηγημένοι :smokin:

παρεξηγημένοι;

Μπα....

Γλήγοροι; ήρθε ο αμάνικος; :lol:

Cpt. Haddock
15/06/2010, 15:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από georgis4
Oι κλασικοι μοτοπεφτουλες δηθεν γρηγοροι....

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

sniper
15/06/2010, 15:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

500.000 δίσκοι λέμε... :lol:

makis206
15/06/2010, 15:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
500.000 δίσκοι λέμε... :lol:

Nαι καλά, στο δεύτερο βινύλιο "Αντιπαραθέσεις" (επειδή είστε εσείς δηλαδή) και μόλις πιάσει τρίτο τομπούλογλου...:D

:lol:

Panopticon7
15/06/2010, 15:30
Κατι παλικαρια σαν αυτα προτιμω να σκοτωνονται μονοι τους, παρα να κυκλοφορουν στον δρομο.

BLiTzER
15/06/2010, 15:48
Πολύ ωραία πιλοτάκια. Γρήγορη, αλλά όχι νευρική οδήγηση. Δεν υπήρχε λόγος να συμβεί αυτό.

PICASO
15/06/2010, 15:54
palikaria ego ime tis apopsi nai trekse oso thes kanto me asfalia orea evales ton eksoplismo sou mpes se mia pista kai kapsto .kai oso gia toys alous tipades pou kseroyn na krinoun kai den peftoun kai aftotheorounte grigoroi ine i tipades pou i mixani tous sta pente xronia exei 4000 km kai olla entos polis giati posa parapano mporis na kanis spiti-kafe kafe-spiti kai ola afta gia poza kai to pos tha toys kitaei o kosmos aftoi nai den prokite na pesoun pote ektos kai an ine toso keftedes kai gia na min kanoun kamia atelia tin ora poy tha katevenoun apo ti mixani eno toys kitane dimiourgisoun to apolita gelio topio na peftoun stamatimenoi.

p@nos
15/06/2010, 15:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Πολύ ωραία πιλοτάκια. Γρήγορη, αλλά όχι νευρική οδήγηση. Δεν υπήρχε λόγος να συμβεί αυτό.


shit happens...κριμα τα εργαλεια:bawl: :bawl: :bawl:


το λαθος τους ηταν οτι πηγαιναν κολλημενοι ο ενας στον αλλο...



ΥΓ:ο μπιμοτας ΠΟΛΥ κωλοφαρδος...δειτε για ποσο δεν επεσε στο γκρεμο:eek:

BLiTzER
15/06/2010, 15:58
Εγώ είδα να ανοίγει γραμμή και το πρώτο που σκέφτηκα ήταν ότι, εκεί που κατευθύνεται, θα κοπεί στα δύο. Πολύ πολύ τυχερός. Shit happens όντως. Και η κακοήθεια με τον φθόνο δεν απέχουν πολύ.

faraway
15/06/2010, 15:59
πρέπει να είναι από τις λίγες φορές που ένα κράσπεδο σώζει μια ζωή αντί να τη πάρει .

αν δεν ήταν αυτό θα είχε πετάξει από κάτω στη χαράδρα....

οι μλκιες πληρώνονται!!!:rolleyes:

TOLISTOLAROS
15/06/2010, 16:01
Το λάθος-μαλακία τους ήταν ότι κάνανε το δρόμο πίστα,απλά.Το φάρδος δεν ήταν ο γκρεμός,αλλά ότι το άσπρο φορτηγάκι δεν ήταν 30 μέτρα πιο μπροστά να τους πάρει παραμάζωμα ...
Ούτε είδα κάποιο happy end..Ηappy end έχει η βόλτα χωρίς πτώση.

filipp0s
15/06/2010, 16:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
shit happens...κριμα τα εργαλεια:bawl: :bawl: :bawl:


το λαθος τους ηταν οτι πηγαιναν κολλημενοι ο ενας στον αλλο...




+1 αλλα αλλιως δεν θα ηταν "Vs" :D

BLiTzER
15/06/2010, 16:06
Ε δεν ήταν ακριβώς "Vs". Ένας από τους δύο δεν ίδρωνε ιδιαίτερα :P

p@nos
15/06/2010, 16:07
βεβαια το ducati ειχε το bimota χαλλλλλαρα οπως ειδατε

:smokin:

Vagelis Gar
15/06/2010, 16:10
Ερώτησεις άσχετου on-offάκια

1) Πόσες πιθανότητες να ΜΗΝ πέσεις έχεις όταν οδηγείς ένα 1000ρι με τέτοιους ρυθμούς?
2) Και αν πέσεις με 180+ πόσες πιθανότητες έχεις να ΜΗΝ σκοτωθείς?
3) Τι σου φταίω εγώ που μπαίνω στην αριστερή μου στροφή και εσένα "σου έχει ξεφύγει η γραμμή?"
4) Τι ποσοστό ζώων μπορεί να γλυτώσει απο τον τροχό σου αν εκείνη τη στιγμή προσπαθήσει να διασχίσει το δρόμο?
5) Τι εμπειρία είναι αυτή και που την έχεις αποκτήσει ώστε να σου δίνει το δικαίωμα να κυκλοφορείς σε δημόσιο δρόμο με τέτοιες ταχύτητες?
6) Στην παιδική χαρά των SS (τον Μπράλλο) πόσοι "έμπειροι" έχουν αγοράσει οικόπεδο?

Χωρίς ίχνος διάθεσης γελιοποίησης του θέματος θα ήθελα κάποιος ο οποίος οδηγεί SS αν θέλει να μου απαντήσει.

BLiTzER
15/06/2010, 16:17
Ειλικρινά θες σοβαρή απάντηση σε ερωτήσεις του τύπου "πόσες πιθανότητες έχει να κλάσει το μπαρμπούνι"? Κατά τ'άλλα, μπλαμπλαμπλα.

sniper
15/06/2010, 16:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Roufianos
Ερώτησεις άσχετου on-offάκια

1) Πόσες πιθανότητες να ΜΗΝ πέσεις έχεις όταν οδηγείς ένα 1000ρι με τέτοιους ρυθμούς?


Πολλές

Αρχικά δημιουργήθηκε από Roufianos

2) Και αν πέσεις με 180+ πόσες πιθανότητες έχεις να ΜΗΝ σκοτωθείς?

Ακόμα περισσότερες.... σου μιλάει παθών

Αρχικά δημιουργήθηκε από Roufianos

3) Τι σου φταίω εγώ που μπαίνω στην αριστερή μου στροφή και εσένα "σου έχει ξεφύγει η γραμμή?"

Δεν φταις

Αρχικά δημιουργήθηκε από Roufianos

4) Τι ποσοστό ζώων μπορεί να γλυτώσει απο τον τροχό σου αν εκείνη τη στιγμή προσπαθήσει να διασχίσει το δρόμο?

Τα ζώα είναι έξυπνα κι ακούν καλύτερα απο εμάς... ειδικά αν δεν φοράς μαμα τελικό... αλλά αν συναντησει τον τροχό, δεν σε νοιάζει το ζώο, για να ειμαστε ειλικρινείς...

Αρχικά δημιουργήθηκε από Roufianos

5) Τι εμπειρία είναι αυτή και που την έχεις αποκτήσει ώστε να σου δίνει το δικαίωμα να κυκλοφορείς σε δημόσιο δρόμο με τέτοιες ταχύτητες?

Τα συγκεκριμένα άτομα έχουν τρελλές εμπειρίες.... ΄τωρα το τι έχει ο καθένας και που το απέκτησε το ξέρει μόνος του. Αλλά ακόμα και οι τύποι στο βίντεο μπορεί να φανούν αργοί σε κάποιον γρηγορότερο.....
Δικαιώματα δεν δίνονται...

Αρχικά δημιουργήθηκε από Roufianos

6) Στην παιδική χαρά των SS (τον Μπράλλο) πόσοι "έμπειροι" έχουν αγοράσει οικόπεδο?

Πολλοί, κι άλλοι τάφους.

Αρχικά δημιουργήθηκε από Roufianos

Χωρίς ίχνος διάθεσης γελιοποίησης του θέματος θα ήθελα κάποιος ο οποίος οδηγεί SS αν θέλει να μου απαντήσει.

Δεν δικαιολόγησε κανένας τους τύπους του βίντεο. Τις εξυπνάδες κάποιων σχολιάσαμε.

Vagelis Gar
15/06/2010, 16:19
Thnx sniper
Καλύφθηκα πλήρως απο τις απαντήσεις σου :beer:

TOLISTOLAROS
15/06/2010, 16:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Roufianos
Και αν πέσεις με 180+ πόσες πιθανότητες έχεις να ΜΗΝ σκοτωθείς?
Μακάβρια ερώτηση...
Φίλε κανείς δεν μπορεί να σου πει με σιγουριά,απλά γιατί αυτοί που σκοτώθηκαν δεν μπορούν πια να μιλήσουν...Και είναι πολλοί περισσότεροι αυτοί που σκοτώνονται πέφτοντας με 180+ απ'αυτούς που δεν σκοτώνονται.
Το ζήτημα είναι να μην πας γυρεύοντας για πτώση...Μπορεί φυσικά να σε τρακάρει κάποιος,σύμφωνοι, αλλά αν το κυνηγάς...καταλαβαίνεις πιστεύω...

BLiTzER
15/06/2010, 16:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
Και είναι πολλοί περισσότεροι αυτοί που σκοτώνονται πέφτοντας με 180+ απ'αυτούς που δεν σκοτώνονται.

Έχεις κάποια στοιχεία, που δε γνωρίζουμε, στα χέρια σου?

Cpt. Haddock
15/06/2010, 16:37
κουλάτζες ολοι σας... :smokin:

TOLISTOLAROS
15/06/2010, 16:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Έχεις κάποια στοιχεία, που δε γνωρίζουμε, στα χέρια σου?
Ρώτα στο ΚΑΤ.
Μπορείς βέβαια να κάνεις το εξής πείραμα:με 180+ βάλε 10 αναβάτες να πέσουν σε δημόσιο δρόμο και μέτρα πόσοι θα ζήσουν...
Εκτός βέβαια αν έχεις εσύ στοιχεία στα χέρια σου για το αντίθετο...
Πάντα όρθιοι παιδιά και για όσους ενδιαφέρονται http://www.svrider.com/articles/2001may_beginning.htm

p@nos
15/06/2010, 16:38
ρε παιδια τι ερωτηση ειναι αυτη?:sick:

τι να σκοτωθεις?μπορει να πεσεις απο το κρεβατι και να σπασεις κανα λαιμο και να πεθανεις επι τοπου...δε μπορεις ποτε να ξερεις...



πριν απο 4 χρονια αν θυμαμαι καλα, σε ενα συγκριτικο με 1000σσ σε αγγλικο περιοδικο, ενας δημοσιογραφος σε εθνικη με βρεμμενο επεσε με 230 με ενα cbr...δεν επαθε απολυτως τιποτα(φοραγε φορμα), και η μηχανη δεν επαθε ΑΠΟΛΥΤΩΣ τιποτα επισης, με εξαιρεση το καπακι του βολαν που βρηκε κατω και φαγωθηκε χωρις να τρυπησει ομως, και καποιες ΜΙΚΡΟγρατζουνιες στη μια πλευρα του φερινγκ...

υπαρχουν και αλλοι που επεσαν με 40 και εκαναν τα μηχανακια σωβρακα

Vagelis Gar
15/06/2010, 16:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
ρε παιδια τι ερωτηση ειναι αυτη?:sick:

τι να σκοτωθεις?μπορει να πεσεις απο το κρεβατι και να σπασεις κανα λαιμο και να πεθανεις επι τοπου...δε μπορεις ποτε να ξερεις...



πριν απο 4 χρονια αν θυμαμαι καλα, σε ενα συγκριτικο με 1000σσ σε αγγλικο περιοδικο, ενας δημοσιογραφος σε εθνικη με βρεμμενο επεσε με 230 με ενα cbr...δεν επαθε απολυτως τιποτα(φοραγε φορμα), και η μηχανη δεν επαθε ΑΠΟΛΥΤΩΣ τιποτα επισης, με εξαιρεση το καπακι του βολαν που βρηκε κατω και φαγωθηκε χωρις να τρυπησει ομως, και καποιες ΜΙΚΡΟγρατζουνιες στη μια πλευρα του φερινγκ...

Το θέμα φίλε p@nos είναι κατά πόσο προκαλείς την τύχη σου οδηγώντας μια SS σε ένα δημόσιο δρόμο όπου θα συναντήσεις τον πιτσιρικά με το κλεμμένο κουτάκι απο τον πατέρα του,τον αγρότη με το τρακτέρ,τον κερατά που πήρε το αμάξι για να "ξεδώσει" και 1000+1 αλλες κατηγορίες οδηγών στους υπέροχους Ελληνικούς δρόμους.

p@nos
15/06/2010, 16:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Roufianos
Το θέμα φίλε p@nos είναι κατά πόσο προκαλείς την τύχη σου οδηγώντας μια SS σε ένα δημόσιο δρόμο όπου θα συναντήσεις τον πιτσιρικά με το κλεμμένο κουτάκι απο τον πατέρα του,τον αγρότη με το τρακτέρ,τον κερατά που πήρε το αμάξι για να "ξεδώσει" και 1000+1 αλλες κατηγορίες οδηγών στους υπέροχους Ελληνικούς δρόμους.


σιγουρα οταν προκαλεις την τυχη σου οι πιθανοτητες δεν ειναι με το μερος σου...οι συγκεκριμενοι ειναι πολυ εμπειροι αναβατες, πανε ΤΑΠΑ γιατι μπορουν, και δεν οδηγανε και παπακια...

αν προσεξεις προσεκτικα το βιντεο, παροτι πανε πολυ γρηγορα, δε βγαινου απο το ρευμα τους καθολου, δεν κανουν ατσαλες κινησεις, και γενικα δεν πανε οπως να ναι...φυσικα την διαδρομη την ξερουν, οι δρομοι ειναι αψογοι, και το να πεσουν σε καποιον αλλο διερχομενο ασχετο οδηγο που κανει μαλακιες στο αντιθετο, ειναι πολυ μικροτερες, απ'οτι στην ελλαδα...

faraway
15/06/2010, 16:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
σιγουρα οταν προκαλεις την τυχη σου οι πιθανοτητες δεν ειναι με το μερος σου...οι συγκεκριμενοι ειναι πολυ εμπειροι αναβατες, πανε ΤΑΠΑ γιατι μπορουν, και δεν οδηγανε και παπακια...

αν προσεξεις προσεκτικα το βιντεο, παροτι πανε πολυ γρηγορα, δε βγαινου απο το ρευμα τους καθολου, δεν κανουν ατσαλες κινησεις, και γενικα δεν πανε οπως να ναι...φυσικα την διαδρομη την ξερουν, οι δρομοι ειναι αψογοι, και το να πεσουν σε καποιον αλλο διερχομενο ασχετο οδηγο που κανει μαλακιες στο αντιθετο, ειναι πολυ μικροτερες, απ'οτι στην ελλαδα...

αλλά παρόλα υτα τσακίστηκαν !!!

φαντάσου να μην ήταν και πιλότοι....:eyepop:

p@nos
15/06/2010, 16:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από teneres
αλλά παρόλα υτα τσακίστηκαν !!!

φαντάσου να μην ήταν και πιλότοι....:eyepop:


γι αυτο ειπαμε...shit happens...ολοι πεφτουν

VALES
15/06/2010, 16:57
Μπορούν όλοι οι ''προσεκτικοί'' οδηγοί να μου πουν ένα σοβαρό λόγο για να αγοράσω ένα R1... ένα RR... ένα GSXR?

p@nos
15/06/2010, 17:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
Μπορούν όλοι οι ''προσεκτικοί'' οδηγοί να μου πουν ένα σοβαρό λόγο για να αγοράσω ένα R1... ένα RR... ένα GSXR?


δε μπορω να καταλαβω γιατι μερικοι ανθρωποι συμβιβαζεστε με μετριοτητες...



:D


201527

drspeed
15/06/2010, 17:06
Αυτό μετράει για σοβαρός λόγος?????


201528

vassilis88
15/06/2010, 17:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από drspeed
Αυτό μετράει για σοβαρός λόγος?????

:D :D


201529

BLiTzER
15/06/2010, 17:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
Ρώτα στο ΚΑΤ.
Εκτός βέβαια αν έχεις εσύ στοιχεία στα χέρια σου για το αντίθετο...


Και στο ΚΑΤ ΞΕΡΟΥΝ???? !!!! !@!@!33213

Όχι, δεν έχω και γι'αυτό το λόγο δε βγαίνω να υποστηρίξω τέτοιες μαλακίτσες. Αποτελεί δική σου υπόθεση και πιθανότατα λανθασμένη.

Το θέμα είναι χιλιοειπωμένο. Ψευδομαθήματα ηθικής δε δουλεύουν σε σκεπτόμενους ενήλικους ανθρώπους. Αν θέλετε να είστε πειστικοί για τον τυχαίο άσχετο με το άθλημα, τουλάχιστον χρησιμοποιήστε γεγονότα. Υπάρχουν τόσα.

granazi
15/06/2010, 17:22
ακυρη απορια ισως αλλα............1 η 2 καμερες τραβουσαν? πως υπαρχει τετοιο πλανο στην πτωση?
οσο αφορα την υπολοιπη συζητηση δικο σας προβλημα εγω εχω v-strom :smokin: :lol:

Λευκάδιος
15/06/2010, 17:22
οι τυποι αυτοι ειναι απο το περιοδικο fastbikes.ειχαν κυκλοφορησει διαφορα dvd.ενα ειχε τις καλυτερες διαδρομες της ευρωπης και ειχε κυκλοφορησει και στην ελλαδα απο ενα μοτοπεριοδικο.η ειρωνια του βιντεο που εβαλε ο Πανος ειναι οι ποδηλατες.λιγα δευτερα, πριν τους περασαν απο αποσταση εναμισυ μετρου.μετα οι ποδηλατες περασαν σαν την χελωνα στον μυθο του Αισώπου.ενα παρομοιο τελος με τους ιδιους συντελεστες http://www.youtube.com/watch?v=kUrLFSg9ybs&feature=related (υπαρχουν και αλλα)

Vagelis Gar
15/06/2010, 17:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos76
οι τυποι αυτοι ειναι απο το περιοδικο fastbikes.ειχαν κυκλοφορησει διαφορα dvd.ενα ειχε τις καλυτερες διαδρομες της ευρωπης και ειχε κυκλοφορησει και στην ελλαδα απο ενα μοτοπεριοδικο.η ειρωνια του βιντεο που εβαλε ο Πανος ειναι οι ποδηλατες.λιγα δευτερα, πριν τους περασαν απο αποσταση εναμισυ μετρου.μετα οι ποδηλατες περασαν σαν την χελωνα στον μυθο του Αισώπου.ενα παρομοιο τελος με τους ιδιους συντελεστες http://www.youtube.com/watch?v=kUrLFSg9ybs&feature=related (υπαρχουν και αλλα)

Δλδ αυτοί όποτε καβαλάνε αγοράζουν και οικόπεδα? Ωραίοιιιιιιιιι :beer: :beer: :beer:

TOLISTOLAROS
15/06/2010, 17:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Και στο ΚΑΤ ΞΕΡΟΥΝ???? !!!! !@!@!33213
Έχουν δει περισσότερα από μένα και από σένα άρα ξέρουν περισσότερα

Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Όχι, δεν έχω και γι'αυτό το λόγο δε βγαίνω να υποστηρίξω τέτοιες μαλακίτσες.
Δεν χαρακτήρισα τα γραφόμενά σου μαλακίτσες,οπότε αν μπορείς γράψε επιχειρήματα και όχι χαρακτηρισμούς

Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Αποτελεί δική σου υπόθεση και πιθανότατα λανθασμένη.

Τότε αφού αμφισβητείς ότι πέφτοντας με 180+ σε δημόσιο δρόμο είναι πιο πιθανό να μη βγουν οι περισσότεροι ζωντανοί κάνε το πείραμα και πες μας...

Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Το θέμα είναι χιλιοειπωμένο. Ψευδομαθήματα ηθικής δε δουλεύουν σε σκεπτόμενους ενήλικους ανθρώπους. Αν θέλετε να είστε πειστικοί για τον τυχαίο άσχετο με το άθλημα, τουλάχιστον χρησιμοποιήστε γεγονότα. Υπάρχουν τόσα.
Ούτε ηθική ούτε τίποτα.Απλά δε γουστάρω να'ρθει πάνω μου κάποιος που κάνει το δρόμο πίστα.Παράλογο σου φαίνεται;

Vagelis Gar
15/06/2010, 17:30
Τυχαία στο tube ο Έλληνας γλήγορος.
Το συγκεκριμενο δώθηκε και δώρο σε dvd με το περιοδικό moto για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νεότεροι?
Ε, ρε κάγκουρες...........

http://www.youtube.com/watch?v=hOKBW-KANno&feature=related

BLiTzER
15/06/2010, 17:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
Έχουν δει περισσότερα από μένα και από σένα άρα ξέρουν περισσότερα

Όχι δεν ξέρουν.


Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
Δεν χαρακτήρισα τα γραφόμενά σου μαλακίτσες,οπότε αν μπορείς γράψε επιχειρήματα και όχι χαρακτηρισμούς

Οκ το παίρνω πίσω αν σου φάνηκε τόσο βαρύ. Δε νομίζω ότι αυτό αξίζει να κρατήσεις απ'όσα είπα.


Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
Τότε αφού αμφισβητείς ότι με 180+ σε δημόσιο δρόμο είναι πιο πιθανό να μη βγουν οι περισσότεροι ζωντανοί κάνε το πείραμα και πες μας...

Εξαρτάται τι εννοείς "δημόσιο δρόμο". Αν εννοείς τη διαδρομή του βίντεο, τότε 180 είναι πάρα πολλά και οι ελπίδες ελάχιστες. Αν εννοείς την Αθηνών-Κορίνθου, τότε σου εγγυώμαι ότι ΟΛΟΙ θα έβγαιναν ζωντανοί.


Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
Ούτε ηθική ούτε τίποτα.Απλά δε γουστάρω να'ρθει πάνω μου κάποιος που κάνει το δρόμο πίστα.Παράλογο σου φαίνεται;

Ήταν γενικό σχόλιο, με αφορμή τα λεγόμενά σου. Όχι, δε μου φαίνεται παράλογο. Αλλά προτιμώ αυτούς δίπλα μου στο δρόμο παρά το κάθε κουλάδι που συναντώ καθημερινά.

BLiTzER
15/06/2010, 17:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Roufianos
Δλδ αυτοί όποτε καβαλάνε αγοράζουν και οικόπεδα? Ωραίοιιιιιιιιι :beer: :beer: :beer:

Σε περίπτωση που δεν το προσέξατε/ακούσατε, ο τύπος αναφέρει ότι 2 μήνες πριν είχε σπάσει την "back" (πλάτη?) του. Οπότε μάλλον το κάνουν συχνά :P

jimmis5
15/06/2010, 17:34
Αυτο που ειδα παντως και πονεσα ειναι ο δευτερος αναβατης που αφησε τα καλαμπαλικια του στο ντεποζιτο..Αυτο πρεπει να πονεσε πολυ..
:eyepop: :eyepop: :sick:

Vagelis Gar
15/06/2010, 17:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Roufianos
Τυχαία στο tube ο Έλληνας γλήγορος.
Το συγκεκριμενο δώθηκε και δώρο σε dvd με το περιοδικό moto για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νεότεροι?
Ε, ρε κάγκουρες...........

http://www.youtube.com/watch?v=hOKBW-KANno&feature=related

Και μόλις διάβασα ότι ο συγκεκριμένος οδηγός ήταν ο Σάκης Σινιόρης συντάκτης του περιοδικού moto.

ΑΣΧΟΛΙΑΣΤΟ

faraway
15/06/2010, 17:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Roufianos
Τυχαία στο tube ο Έλληνας γλήγορος.
Το συγκεκριμενο δώθηκε και δώρο σε dvd με το περιοδικό moto για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νεότεροι?
Ε, ρε κάγκουρες...........

http://www.youtube.com/watch?v=hOKBW-KANno&feature=related

μιά χαρά πάει το παλικάρι ..όπως πρέπει να πηγαίνει ο μέσος αναβάτης μοτο.

αντίστοιχα έτσι πρέπει να οδηγούμε τα αυτοκίνητα μας στο δρόμο

http://www.youtube.com/watch?v=W0DqDTavuI4

μη δω κανέναν από αύριο να μη στρίβει έτσι ...πιπέρι στο στόμα :lol:

και αντίστοιχα έτσι πρέπει οι επαγγελματίες

http://www.youtube.com/watch?v=MOdeNq-x1pQ

πίστες και μλκιες !!! τόσοι άσφαλτος και με δικά μου λεφτά και φόρους να πάει χαμένη!!

:smokin:

p@nos
15/06/2010, 17:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos76
οι τυποι αυτοι ειναι απο το περιοδικο fastbikes.ειχαν κυκλοφορησει διαφορα dvd.ενα ειχε τις καλυτερες διαδρομες της ευρωπης και ειχε κυκλοφορησει και στην ελλαδα απο ενα μοτοπεριοδικο.η ειρωνια του βιντεο που εβαλε ο Πανος ειναι οι ποδηλατες.λιγα δευτερα, πριν τους περασαν απο αποσταση εναμισυ μετρου.μετα οι ποδηλατες περασαν σαν την χελωνα στον μυθο του Αισώπου.ενα παρομοιο τελος με τους ιδιους συντελεστες http://www.youtube.com/watch?v=kUrLFSg9ybs&feature=related (υπαρχουν και αλλα)



καπου το χω το dvd

:a13:

Vagelis Gar
15/06/2010, 17:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από teneres
μιά χαρά πάει το παλικάρι ..όπως πρέπει να πηγαίνει ο μέσος αναβάτης μοτο.

αντίστοιχα έτσι πρέπει να οδηγούμε τα αυτοκίνητα μας στο δρόμο

http://www.youtube.com/watch?v=W0DqDTavuI4

μη δω κανέναν από αύριο να μη στρίβει έτσι ...πιπέρι στο στόμα :lol:

και αντίστοιχα έτσι πρέπει οι επαγγελματίες

http://www.youtube.com/watch?v=MOdeNq-x1pQ

πίστες και μλκιες !!! τόσοι άσφαλτος και με δικά μου λεφτά και φόρους να πάει χαμένη!!

:smokin:

Τέτοια posts ανεβάζεις και βάζεις ιδέες :eek:

TOLISTOLAROS
15/06/2010, 17:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Όχι δεν ξέρουν.
Ξέρουν.'Οσο και να μην σ'αρέσει έχουν δει τα πάντα.

Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Εξαρτάται τι εννοείς "δημόσιο δρόμο".
Οποιοσδήποτε δρόμος εκτός πίστας είναι δημόσιος.

Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Αν εννοείς την Αθηνών-Κορίνθου, τότε σου εγγυώμαι ότι ΟΛΟΙ θα έβγαιναν ζωντανοί.
Μ'αρέσει που το γράφεις με κεφαλαία το ΟΛΟΙ.
Δεν έχουν σκοτωθεί δηλαδή στην Αθηνών-Κορίνθου;Εγγυάσαι φίλε για μια πτώση;Πλάκα μας κάνεις;

Σκεφτείτε ρε σεις τί γράφετε...
ΕΓΓΥΩΜΑΙ;Για πτώση με μηχανάκι;;!!!

Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Αλλά προτιμώ αυτούς δίπλα μου στο δρόμο παρά το κάθε κουλάδι που συναντώ καθημερινά.
Αν προτιμάς τους χεράδες που πέφτουν επειδή το κυνηγάνε και μπορεί να πέσουν πάνω σου πρόβλημά σου.Εγώ προτιμώ τους κουλούς που δεν πάνε γυρεύοντας να πέσουν πάνω μου.

Vagelis Gar
15/06/2010, 17:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
καπου το χω το dvd

:a13:

Τυχαίο ? Δεν νομίζω :D :D

benny
15/06/2010, 17:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
Ξέρουν.'Οσο και να μην σ'αρέσει έχουν δει τα πάντα.

Οποιοσδήποτε δρόμος εκτός πίστας είναι δημόσιος.

Μ'αρέσει που το γράφεις με κεφαλαία το ΟΛΟΙ.
Δεν έχουν σκοτωθεί δηλαδή στην Αθηνών-Κορίνθου;Εγγυάσαι φίλε για μια πτώση;Πλάκα μας κάνεις;

Σκεφτείτε ρε σεις τί γράφετε...
ΕΓΓΥΩΜΑΙ;Για πτώση με μηχανάκι;;!!!

Αν προτιμάς τους χεράδες που πέφτουν επειδή το κυνηγάνε και μπορεί να πέσουν πάνω σου πρόβλημά σου.Εγώ προτιμώ τους κουλούς που δεν πάνε γυρεύοντας να πέσουν πάνω μου.

ειλικρινα χαρα στο κουραγιο σου που συνεχιζεις τον "διαλογο"


:confused:

BLiTzER
15/06/2010, 17:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
Ξέρουν.'Οσο και να μην σ'αρέσει έχουν δει τα πάντα.

Ξέρουν ότι έχουν δει. Δε βγάζεις στατιστικές έχοντας τα μισά στοιχεία ;)


Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
Οποιοσδήποτε δρόμος εκτός πίστας είναι δημόσιος.

Ναι, αλλά δεν πας σε οποιοδήποτε δημόσιο δρόμο με 180+. Σε αυτούς που πας, συνήθως κινδυνεύεις λιγότερο απ'ότι σε αυτούς που πας με 100.


Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
Μ'αρέσει που το γράφεις με κεφαλαία το ΟΛΟΙ.
Δεν έχουν σκοτωθεί δηλαδή στην Αθηνών-Κορίνθου;Εγγυάσαι φίλε για μια πτώση;Πλάκα μας κάνεις;

Σκεφτείτε ρε σεις τί γράφετε...
ΕΓΓΥΩΜΑΙ;Για πτώση με μηχανάκι;;!!!


Περίμενες κάτι σοβαρότερο στο "ΚΑΝΕ ΤΟ ΤΕΣΤ"? :P ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ (έτσι για να κρατάω το ενδιαφέρον σου) είναι πολύ πιο απίθανο να βρεις σε σταθερό εμπόδιο στην εθνική παρά σε επαρχιακό. Ατυχήματα συμβαίνουν και στις πίστες. Δυστυχήματα επίσης. Ποια η διαφορά? Θες να παίξουμε με τους αριθμούς?


Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
Αν προτιμάς τους χεράδες που πέφτουν επειδή το κυνηγάνε και μπορεί να πέσουν πάνω σου πρόβλημά σου.Εγώ προτιμώ τους κουλούς που δεν πάνε γυρεύοντας να πέσουν πάνω μου.

Προτιμώ αυτούς ναι. Παρά τον καθένα που δεν έχει δει ποτέ στο κοντέρ πάνω από 60, δεν έχει στρίψει ποτέ στη ζωή του, μιλάει στο κινητό, καπνίζει, είναι 85 χρονών κι ακόμα οδηγάει και και και...

benny
15/06/2010, 17:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR


Το θέμα είναι χιλιοειπωμένο. Ψευδομαθήματα ηθικής δε δουλεύουν σε σκεπτόμενους ενήλικους ανθρώπους. Αν θέλετε να είστε πειστικοί για τον τυχαίο άσχετο με το άθλημα, τουλάχιστον χρησιμοποιήστε γεγονότα. Υπάρχουν τόσα.








Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR


Εξαρτάται τι εννοείς "δημόσιο δρόμο". Αν εννοείς τη διαδρομή του βίντεο, τότε 180 είναι πάρα πολλά και οι ελπίδες ελάχιστες. Αν εννοείς την Αθηνών-Κορίνθου, τότε σου εγγυώμαι ότι ΟΛΟΙ θα έβγαιναν ζωντανοί.





:a11:

BLiTzER
15/06/2010, 17:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από benny
:a11:

Αν θες να ανεβάσεις το ποστ κάουντερ, υπάρχει το "ανέκδοτα".

VALES
15/06/2010, 17:54
Μάλιστα... ο ένας προσεκτικός, δεν έχει δει πάνω από 160 στο κοντέρ του κι ας έχει το εργαλείο. :smokin:

Ο δεύτερος μία από τα ίδια... γιατί δεν έχει το εργαλείο. :D

Ο τρίτος... δεν γνωρίζω/δεν απαντώ.
:winka:

Εμένα θα που πει κάποιος από τους 3, ένα σοβαρό λόγο για να αγοράσω ένα μοτό που στρίβει και 300ρίζει?

Άλλες φωτό με ημίγυμνα μοντέλα, δεν θα τις λάβουμε υπ΄όψιν. :wave2:

Λευκάδιος
15/06/2010, 17:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
καπου το χω το dvd

:a13: στο σπιτι μου :lol:

benny
15/06/2010, 17:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR



Αν θες να ανεβάσεις το ποστ κάουντερ, υπάρχει το "ανέκδοτα".






Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR



Οκ το παίρνω πίσω αν σου φάνηκε τόσο βαρύ. Δε νομίζω ότι αυτό αξίζει να κρατήσεις απ'όσα είπΕΣ .




:wave2:

BLiTzER
15/06/2010, 17:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES

Εμένα θα που πει κάποιος από τους 3, ένα σοβαρό λόγο για να αγοράσω ένα μοτό που στρίβει και 300ρίζει?


Για τον ίδιο λόγο που εσύ θα αγόραζες οτιδήποτε άλλο (η ανάγκη μετακίνησης εξαιρείται :P).

Vagelis Gar
15/06/2010, 17:59
Μήπως σου κάνει κάτι τέτοιο?

Με τη μοτοσικλέτα μπορεί να σκοτωθείς είναι αλήθεια, αλλά δεν υπάρχει καλλύτερος τρόπος να ζήσεις το χρόνο που σου έχει παραχωρηθεί …:smokin:

faraway
15/06/2010, 17:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
Μάλιστα... ο ένας προσεκτικός, δεν έχει δει πάνω από 160 στο κοντέρ του κι ας έχει το εργαλείο. :smokin:



for me???:smokin:

Sephiroth5
15/06/2010, 18:02
Blitzer,
Δεν σε βλεπω να γερνας...
Αλλο να τρεχεις κ αλλο να πηγαινεις γυρευοντας στο οριο.
Εγω προτιμω να πηγαινω με 20κμ/ωρα λιγοτερο απο το να σπασω την μηχανη κ το σωμα μου.
Αμα σου αρεσει εσενα νταξ...
Εγω ουτε λεφτα για μηχανη αλλη εχω,καθως επισης δεν εχω κλωνοποιησει τον εαυτο μου ωστε να κανω μεταμοσχευση εγκεφαλου.
Πως θα κοιμηθω με τοση ζεστη?

VALES
15/06/2010, 18:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Roufianos
Μήπως σου κάνει κάτι τέτοιο?

Με τη μοτοσικλέτα μπορεί να σκοτωθείς είναι αλήθεια, αλλά δεν υπάρχει καλλύτερος τρόπος να ζήσεις το χρόνο που σου έχει παραχωρηθεί …:smokin:



Μου κάνει, αλλά κρατάω το δεύτερο σκέλος της πρότασης. Αααα, και δεν εννοώ τον δικό σου καλλύτερο τρόπο, αλλά τον δικό μου. :wave2:



Tenerakia... yesssssss. :lol:

BLiTzER
15/06/2010, 18:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sephiroth5
Blitzer,
Δεν σε βλεπω να γερνας...
Αλλο να τρεχεις κ αλλο να πηγαινεις γυρευοντας στο οριο.
Εγω προτιμω να πηγαινω με 20κμ/ωρα λιγοτερο απο το να σπασω την μηχανη κ το σωμα μου.
Αμα σου αρεσει εσενα νταξ...
Εγω ουτε λεφτα για μηχανη αλλη εχω,καθως επισης δεν εχω κλωνοποιησει τον εαυτο μου ωστε να κανω μεταμοσχευση εγκεφαλου.
Πως θα κοιμηθω με τοση ζεστη?

Τα συμπεράσματά σας σκοτώνουν πάντως. Πότε ανέφερα ότι πάω στο όριο? :P

Αυτό που με ενοχλεί σε τέτοια θέματα είναι ότι πετάγεται ο καθένας να κατηγορήσει όσους μπορούν να πάνε ταχύτερα από τους ίδιους σε "δημόσιο δρόμο" επειδή "κι εγώ τι φταίω ρε φιλαράκι να πέσει πάνω μου?".

Ότι είπες, είμαι 100% σύμφωνος. Παρολαυτά, επειδή το θέμα ξεκίνησε από το βίντεο, οι συγκεκριμένοι τύποι δε φάνηκε να πηγαίνουν στο όριο, όπως ανέφερα και στο πρώτο μου ποστ. Ήταν απλά κακή στιγμή.

faraway
15/06/2010, 18:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES


Tenerakia... yesssssss. :lol:

αααααα.....είχα εξελίξεις ρε στο θέμα ,

190 και συνεχίζω !!!:lol: :lol:

(στην ιονία βέβαια και με άδειο δρόμο )

Vagelis Gar
15/06/2010, 18:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
Μου κάνει, αλλά κρατάω το δεύτερο σκέλος της πρότασης. Αααα, και δεν εννοώ τον δικό σου καλλύτερο τρόπο, αλλά τον δικό μου. :wave2:



Tenerakia... yesssssss. :lol:

Δν γνωρίζεις τον δικό μου καλύτερο τρόπο οπότε τσάκω μια mentos :D

Whatever όμως
η δικιά μας κόντρα κρατάει και απο άλλα thread :beer:

dond4le
15/06/2010, 18:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos76
οι τυποι αυτοι ειναι απο το περιοδικο fastbikes.ειχαν κυκλοφορησει διαφορα dvd.ενα ειχε τις καλυτερες διαδρομες της ευρωπης και ειχε κυκλοφορησει και στην ελλαδα απο ενα μοτοπεριοδικο.η ειρωνια του βιντεο που εβαλε ο Πανος ειναι οι ποδηλατες.λιγα δευτερα, πριν τους περασαν απο αποσταση εναμισυ μετρου.μετα οι ποδηλατες περασαν σαν την χελωνα στον μυθο του Αισώπου.ενα παρομοιο τελος με τους ιδιους συντελεστες http://www.youtube.com/watch?v=kUrLFSg9ybs&feature=related (υπαρχουν και αλλα)

Αν τους επερναν παραμαζωμα ομως :a015: :a015:


Στην πιστα κυριος τις μακακιες...........οι αλλοι τι σου φταινε.

faraway
15/06/2010, 18:11
vale για να σου απαντήσω και στο ερώτημα ,

εγώ αν θα έπαιρνα ss θα ήταν σαν δεύτερο
και κυρίως για να πηγαίνω και γω πίστα όποτε μπορώ
και να γίνομαι καλύτερος οδηγός μέσα όμως πάντα στη πίστα.

είναι στα σχέδια μου αυτό αν τα καταφέρω ποτέ οικονομικά ...

αλλά στο δρόμο όπως πήγαιναν οι κύριοι του βίντεο ποτέ !!:wave2:

VALES
15/06/2010, 18:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από teneres
αααααα.....είχα εξελίξεις ρε στο θέμα ,

190 και συνεχίζω !!!:lol: :lol:

(στην ιονία βέβαια και με άδειο δρόμο )




:beer:



Θα συμφωνήσω με τον BLiTzERR, κι ας μην το κατάλαβε. Και επειδή μία απάντηση της προκοπής δεν πήρα, θα απαντήσω εγώ. :smilea:
Αγοράζεις ένα μοτό που στρίβει και 300ρίζει, για να το στρίβεις και να 300ρίζεις.

Sephiroth5
15/06/2010, 18:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από teneres
vale για να σου απαντήσω και στο ερώτημα ,

εγώ αν θα έπαιρνα ss θα ήταν σαν δεύτερο
και κυρίως για να πηγαίνω και γω πίστα όποτε μπορώ
και να γίνομαι καλύτερος οδηγός μέσα όμως πάντα στη πίστα.

είναι στα σχέσια μου αυτό αν τα καταφέρω ποτέ οικονομικά ...

αλλά στο δρόμο όπως πήγαιναν οι κύριοι του βίντεο ποτέ !!:wave2:

Εγω θα επαιρνα κ το R6 για να το εχω να πηγαινω για καφε, ειναι πανεμορφο

:a07: :a07:

1000αρι δεν θα επαιρνα ποτε εκτος αν εμενα διπλα απο τις Σερρες.

Tpap
15/06/2010, 18:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
Αγοράζεις ένα μοτό που στρίβει και 300ρίζει, για να το στρίβεις και να 300ρίζεις.

.+_


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

BLiTzER
15/06/2010, 18:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από teneres
vale για να σου απαντήσω και στο ερώτημα ,

εγώ αν θα έπαιρνα ss θα ήταν σαν δεύτερο
και κυρίως για να πηγαίνω και γω πίστα όποτε μπορώ
και να γίνομαι καλύτερος οδηγός μέσα όμως πάντα στη πίστα.

είναι στα σχέδια μου αυτό αν τα καταφέρω ποτέ οικονομικά ...

αλλά στο δρόμο όπως πήγαιναν οι κύριοι του βίντεο ποτέ !!:wave2:

Το θέμα είναι ότι οδηγώντας στην πίστα, δε γίνεσαι καλύτερος οδηγός. Γίνεσαι καλύτερος οδηγός στην πίστα. Οι πραγματικές συνθήκες, τις οποίες καλείσαι να αντιμετωπίσεις καθημερινά όμως, καλώς ή κακώς, δεν είναι εκεί.


Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
συμφωνήσω με τον BLiTzERR, κι ας μην το κατάλαβε. Και επειδή μία απάντηση της προκοπής δεν πήρα, θα απαντήσω εγώ. :smilea:
Αγοράζεις ένα μοτό που στρίβει και 300ρίζει, για να το στρίβεις και να 300ρίζεις.

Να προσκυνήσω τώρα ή κινδυνεύω?

VALES
15/06/2010, 18:20
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Roufianos
[B]Δν γνωρίζεις τον δικό μου καλύτερο τρόπο





Βαρκάδες να φανταστώ? :lol:
Δεν έχει να κάνει αυτό το θέμα με τις άλλες αντιπαραθέσεις μας φίλε. :beer:
Επειδή δεν συμφωνήσαμε σε 2-3-5-80 θέματα :lol: δεν σημαίνει πως κάαααποτε δεν θα συμφωνήσουμε κάπου.

Σπαμάρουμε όμως και δεν κάνει.:nono:

Vagelis Gar
15/06/2010, 18:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Roufianos
[B]Δν γνωρίζεις τον δικό μου καλύτερο τρόπο





Βαρκάδες να φανταστώ? :lol:
Δεν έχει να κάνει αυτό το θέμα με τις άλλες αντιπαραθέσεις μας φίλε. :beer:
Επειδή δεν συμφωνήσαμε σε 2-3-5-80 θέματα :lol: δεν σημαίνει πως κάαααποτε δεν θα σωμφωνήσουμε κάπου.

Σπαμάρουμε όμως και δεν κάνει.:nono:

Έτσι ακριβώς,βαρκάδες.Με κυματάκι ή χωρίς.
Ααααααα μια λέω να την ξεκινήσω σε κάποιες μερούλες.
Σε χώρες που θα βρίσκω θάλασσα και λίμνη.Ξες εσύ :wave2:

benny
15/06/2010, 18:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
:beer:



Θα συμφωνήσω με τον BLiTzERR, κι ας μην το κατάλαβε. Και επειδή μία απάντηση της προκοπής δεν πήρα, θα απαντήσω εγώ. :smilea:
Αγοράζεις ένα μοτό που στρίβει και 300ρίζει, για να το στρίβεις και να 300ρίζεις.


κοιτα πως το βλεπω εγω.

και υπολογιστη παιρνεις που εχει τρομερες δυνατοτητες και χρησιμοποιεις το ενα χιλιοστο απο αυτες!

αλλος παιρνει ηχοσυστημα για το σπιτι και τρομερα δυνατα ηχεια αλλα συνηθως χρησιμοποιει το ενα μερος απ τις δυνατοτητες τους!

καποιος αλλος εχει πουτσ@ 30 ποντους και χρησιμοποιει μονο του μισους

και παει λεγοντας

με αλλα λογια εχουμε πραγματα των οποιων τη χρηση δεν φτανουμε στα ορια τους

αν η κατοχη τους αξιζει ή οχι τον κοπο ειναι αλλο θεμα


:beer:

Sephiroth5
15/06/2010, 18:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από benny
κοιτα πως το βλεπω εγω.

καποιος αλλος εχει πουτσ@ 30 ποντους και χρησιμοποιει μονο του μισους

:beer:

Τον διπλωνω στην μεση, παλιο κολπο που τον κανει κ πιο παχουλο.

faraway
15/06/2010, 18:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Το θέμα είναι ότι οδηγώντας στην πίστα, δε γίνεσαι καλύτερος οδηγός. Γίνεσαι καλύτερος οδηγός στην πίστα. Οι πραγματικές συνθήκες, τις οποίες καλείσαι να αντιμετωπίσεις καθημερινά όμως, καλώς ή κακώς, δεν είναι εκεί.





νομίζω πως η πίστα είναι ένα πολύ καλό σχολείο , όταν συνοδεύεται από μαθήματα από έμπειρους αναβάτες ,
και σε αναβαθμίζει σαν αναβάτη γενικότερα.

και στο πως θα στρίψεις
και πως θα επιταχύνεις
και πως θα φρενάρεις,

το ζητούμενο είναι αυτά που κάνεις σε μία πίστα να μένουν εκέι και να μη μεταφέρονται σε δημόσιους δρόμους.

δείτε ξανά αυτά τα βίντεο που ανέβασα και σκεφτήτε πως αύριο πάτε στη δουλεία σας και όλοι στο δρόμο πάνε έτσι .

γιατί αν ένας κάτοχος ss έχει το δικαίωμα να οδηγεί σαν να είναι σε πίστα γιατί να μην το έχω και γω με το ιχ μου, το φορτηγό μου, το τρίκυκλο μου ...κτλ,κτλ

:wave2:

VALES
15/06/2010, 18:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από benny
κοιτα πως το βλεπω εγω.

και υπολογιστη παιρνεις που εχει τρομερες δυνατοτητες και χρησιμοποιεις το ενα χιλιοστο απο αυτες!

αλλος παιρνει ηχοσυστημα για το σπιτι και τρομερα δυνατα ηχεια αλλα συνηθως χρησιμοποιει το ενα μερος απ τις δυνατοτητες τους!

καποιος αλλος εχει πουτσ@ 30 ποντους και χρησιμοποιει μονο του μισους

και παει λεγοντας

με αλλα λογια εχουμε πραγματα των οποιων τη χρηση δεν φτανουμε στα ορια τους

αν η κατοχη τους αξιζει ή οχι τον κοπο ειναι αλλο θεμα


:beer:





Είσαι έξω από το θέμα αλλά θα κάνω μία προσπάθεια να σε επαναφέρω.
Τους τύπους του βίντεο (γιατί περί αυτών πρόκειτε) πως τους είδες? Το έχουν ή όχι?

granazi
15/06/2010, 18:30
πιλοταδια κουλαδια μουρλαδια και ολα τα ......αδια της παρεας ευχομαι μονο υγεια καθαρο μυαλο κ καλη τυχη!
τπτ αλλο.........:beer:

Vagelis Gar
15/06/2010, 18:31
Είναι απο τα λίγα posts που το έχουμε κρατήσει σε επίπεδο και είμαστε εντός θέματος ή κάνω λάθος? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Λευκάδιος
15/06/2010, 18:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από benny


με αλλα λογια εχουμε πραγματα των οποιων τη χρηση δεν φτανουμε στα ορια τους

αν η κατοχη τους αξιζει ή οχι τον κοπο ειναι αλλο θεμα


:beer: και πρωτο απ'ολα το μυαλο μας :wave2:

zephyr1
15/06/2010, 18:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Το θέμα είναι ότι οδηγώντας στην πίστα, δε γίνεσαι καλύτερος οδηγός. Γίνεσαι καλύτερος οδηγός στην πίστα. Οι πραγματικές συνθήκες, τις οποίες καλείσαι να αντιμετωπίσεις καθημερινά όμως, καλώς ή κακώς, δεν είναι εκεί.



+999

BLiTzER
15/06/2010, 18:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από teneres
νομίζω πως η πίστα είναι ένα πολύ καλό σχολείο , όταν συνοδεύεται από μαθήματα από έμπειρους αναβάτες ,
και σε αναβαθμίζει σαν αναβάτη γενικότερα.

και στο πως θα στρίψεις
και πως θα επιταχύνεις
και πως θα φρενάρεις,

το ζητούμενο είναι αυτά που κάνεις σε μία πίστα να μένουν εκέι και να μη μεταφέρονται σε δημόσιους δρόμους.

δείτε ξανά αυτά τα βίντεο που ανέβασα και σκεφτήτε πως αύριο πάτε στη δουλεία σας και όλοι στο δρόμο πάνε έτσι .

γιατί αν ένας κάτοχος ss έχει το δικαίωμα να οδηγεί σαν να είναι σε πίστα γιατί να μην το έχω και γω με το ιχ μου, το φορτηγό μου, το τρίκυκλο μου ...κτλ,κτλ

:wave2:

Ναι, είναι ένα καλό σχολείο. Αλλά αυτό που λέω είναι ότι καλείσαι να αντιμετωπίσεις ένα σωρό καφριλίκια στο δρόμο καθημερινά και η πίστα ΔΕ σε προετοιμάζει γι'αυτό. Οι καλύτεροι χρόνοι δε θα σε βοηθήσουν να αντιδράσεις σωστά όταν χρειαστεί, όταν το μόνο που έχεις μάθει είναι να ξύνεις αυτιά σε άδειο δρόμο με 3 γιατρούς σε κάθε στροφή.

Αν μιλάς για το βίντεο του moto, ο τύπος έχει τόσο καταπληκτικό έλεγχο της μοτοσυκλέτας, ΑΣΧΕΤΑ αν τον χρησιμοποιεί ηλιθιωδώς (για κάποιους) ή όχι... Δε μπορεί να το αρνηθεί κανείς αυτό και οι περισσότεροι απλά κράζουν επειδή δε μπορούν να οδηγήσουν έτσι ούτε το παπί τους. Δε διαφωνώ ότι το παρακάνει, αλλά παραμένει καταπληκτικός οδηγός και σίγουρα σας πατάει όλους εντός και εκτός πίστας :P Αν οδηγείς κι εσύ έτσι το ΙΧ σου, σε συγχαίρω ;)

Vagelis Gar
15/06/2010, 18:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Ναι, είναι ένα καλό σχολείο. Αλλά αυτό που λέω είναι ότι καλείσαι να αντιμετωπίσεις ένα σωρό καφριλίκια στο δρόμο καθημερινά και η πίστα ΔΕ σε προετοιμάζει γι'αυτό. Οι καλύτεροι χρόνοι δε θα σε βοηθήσουν να αντιδράσεις σωστά όταν χρειαστεί, όταν το μόνο που έχεις μάθει είναι να ξύνεις αυτιά σε άδειο δρόμο με 3 γιατρούς σε κάθε στροφή.

Αν μιλάς για το βίντεο του moto, ο τύπος έχει τόσο καταπληκτικό έλεγχο της μοτοσυκλέτας, ΑΣΧΕΤΑ αν τον χρησιμοποιεί ηλιθιωδώς (για κάποιους) ή όχι... Δε μπορεί να το αρνηθεί κανείς αυτό και οι περισσότεροι απλά κράζουν επειδή δε μπορούν να οδηγήσουν έτσι ούτε το παπί τους. Δε διαφωνώ ότι το παρακάνει, αλλά παραμένει καταπληκτικός οδηγός και σίγουρα σας πατάει όλους εντός και εκτός πίστας :P Αν οδηγείς κι εσύ έτσι το ΙΧ σου, σε συγχαίρω ;)

Το θέμα δεν είναι αν μας πατάει όλους εντός και εκτός πίστας αλλά να μην τον πατήσουμε εμείς αν τύχει και κυκλοφορήσουμε στους δρόμους που πέφτει (συνέχεια απ' ότι φαίνεται) :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

BLiTzER
15/06/2010, 18:42
Αν είναι όντως ο Σινιώρης δε νομίζω ότι πέφτει πολύ συχνά ;)

VALES
15/06/2010, 18:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sephiroth5
Τον διπλωνω στην μεση, παλιο κολπο που τον κανει κ πιο παχουλο.



Χαχαχαχαχαχαχα... τώρα το είδα... να προσέξεις μόνο να τον διπλώσεις προς τα κάτω, γιατί αν το κάνεις προς τα πάνω, μπορεί να ''φτύσεις'' τα μούτρα σου. :lol:

benny
15/06/2010, 19:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
Είσαι έξω από το θέμα αλλά θα κάνω μία προσπάθεια να σε επαναφέρω.
Τους τύπους του βίντεο (γιατί περί αυτών πρόκειτε) πως τους είδες? Το έχουν ή όχι?

χεστηκα αν οι τυποι το χουν ή οχι!και δεν ειναι ΜΟΝΟ αυτο το θεμα!



η απαντηση μου πριν ηταν σε αυτο:



Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
Και επειδή μία απάντηση της προκοπής δεν πήρα, θα απαντήσω εγώ.
Αγοράζεις ένα μοτό που στρίβει και 300ρίζει, για να το στρίβεις και να 300ρίζεις.


γιατι η προηγουμενη σου ερωτηση ηταν αυτη, την οποια απαντησες τελικα μονος σου



Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
Μπορούν όλοι οι ''προσεκτικοί'' οδηγοί να μου πουν ένα σοβαρό λόγο για να αγοράσω ένα R1... ένα RR... ένα GSXR?

και προφανες εννοουσες οτι ενας σοβαρος λογος να αγορασεις ss ειναι για να τρακοσαριζεις και να το στριβεις.



ξαναδιαβασε τι εγραψες και τι απαντησα και αν επιμενεις οτι ειμαι εκτος θεματος ή εγω ειμαι χαζος ή εσυ.





:confused:

Allst@rf
15/06/2010, 19:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Το θέμα είναι ότι οδηγώντας στην πίστα, δε γίνεσαι καλύτερος οδηγός. Γίνεσαι καλύτερος οδηγός στην πίστα. Οι πραγματικές συνθήκες, τις οποίες καλείσαι να αντιμετωπίσεις καθημερινά όμως, καλώς ή κακώς, δεν είναι εκεί.


σωστό αλλά όχι απόλυτο...
Το target fixation ,για παράδειγμα θα σε βοηθήσει και στο δρόμο...
Υπάρχουν πολλά παραδείγματα σε ορολογίες που μπορώ να σου πω ότι χρησιμεύουν και στην καθημερινή ζωή μας με την μοτοσυκλέτα μας...

BLiTzER
15/06/2010, 19:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
σωστό αλλά όχι απόλυτο...
Το target fixation ,για παράδειγμα θα σε βοηθήσει και στο δρόμο...
Υπάρχουν πολλά παραδείγματα σε ορολογίες που μπορώ να σου πω ότι χρησιμεύουν και στην καθημερινή ζωή μας με την μοτοσυκλέτα μας...

Δεν υποστήριξα ότι η πίστα και τα μαθήματα είναι άχρηστα. Έχω κάνει κι εγώ CSS και με βοήθησε ΠΟΛΥ. Αλλά ως ένα σημείο.

Δες το έτσι. Ένας ταχύς αναβάτης "του δρόμου" θα είναι ταχύς και στην πίστα. Το αντίστροφο, σπανίως.

VALES
15/06/2010, 19:19
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από benny






Να υποθέσω πως αναφαίρεσαι σε ΄μένα δλδ? Αν ναι... με γνωρίζεις?
Θα μπορούσα να απαντήσω μονολεκτικά στην απορία σου, αλλά δεν το κάνω.

Ρε φιλαράκο, η ερώτηση που έκανα δεν αφορούσε εμένα. Γενικά μιλούσα, για αυτούς που έχουν τέτοια μηχανάκια. Εγώ δεν είμαι γρήγορος. Αυτό βέβαια δεν μου δίνει αυτομάτως το δικαίωμα να κατηγορώ τους πραγματικά γρήγορους, ή απλά να τους ονομάζω κάγκουρες.
Όσο για το ''προφανές'' ρώτησε τον BLiTzERR, τον rein, ή κάποιον που δηλώνει και είναι πραγματικά γρήγορος.

arazw.ara.zw
15/06/2010, 19:20
Ρε παιδιά τι συζητάμε εδώ;αν πρέπει να 300ρίζουμε σε δημόσιους δρόμους και οτι ο πιο γρήγορος είναι και ο καλύτερος;είναι άλλο καλός χειριστής και άλλο καλός οδηγός!!μακάρι να τά είχαμε όλοι και τά δύο αλλά δεν γίνεται!δεν είμαι κουλαδι,ούτε ροσσι.τη μηχανή την πήρα για να την ευχαριστηθώ ζωντανός.φυσικά και υπάρχουν πιο γρήγοροι από μένα και στην παρέα μου πολύ πιο έμπειροι και καλοί χειριστές από μένα.Οι 2 φίλοι μου όμως που το ΞEPΩ οτι έχουν καλύτερα χέρια από μένα έχουν λαμες στα πόδια και τά χέρια όχι επειδή φταίνε αυτοί (ο ένας τουλάχιστον)αλλά από τους άλλους που κυκλοφορούν στο δρόμο και όλους αυτούς τους παράγοντες που δεν μπορείς να ελέγξεις μιας και δεν είσαι μόνος σου!Ναι δυστυχώς μαζί με τον άσχετο θα κυκλοφορήσεις και ναι κάποια στιγμή κι εσυ θα κάνεις λάθος!και αν το κανείς με 250 κλαυτα χαραλαμπε!και φυσικά δεν είναι ασφαλές να πηγαίνεις και με 60 στον αυτοκινητόδρομο!θέλετε να στυψετε τα μηχανάκια σας;γι'αυτό υπάρχει το ασφαλές περιβάλλον της πίστας.ασφαλές και για τους άλλους από εσάς αλλά το βασικότερο για εσάς από τους άλλους!για να πας γρήγορα στο δρόμο πρέπει να είσαι ριψοκίνδυνος και όσοι τρέχουν ( και εννοώ τρέχουν,όχι ευχαριστιούνται τη μοτοσυκλέτα τους )το ξέρουν!
Και για να καταλήξω κάπου,θεωρώ οτι οποίος αγοράζει μοτοσυκλέτα για να μετράει τά αρ...δια του στο δρόμο και να το παίζει γρήγορος ναι είναι και επικίνδυνος και μαλάκας!ας ζήσουμε την αγάπη μας για τη μοτοσυκλέτα αλλά με μυαλό ρε παιδιά γιατί δυστυχώς ξεκληριζόμαστε στους δρόμους
καθημερινά ρε γαμώτο!ΠΆΝΤΑ ΌΛΟΙ ΌΡΘΙΟΙ!

Allst@rf
15/06/2010, 19:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Δεν υποστήριξα ότι η πίστα και τα μαθήματα είναι άχρηστα. Έχω κάνει κι εγώ CSS και με βοήθησε ΠΟΛΥ. Αλλά ως ένα σημείο.

Δες το έτσι. Ένας ταχύς αναβάτης "του δρόμου" θα είναι ταχύς και στην πίστα. Το αντίστροφο, σπανίως.

γι'αυτό είπα όχι απόλυτο...
:winka:

VALES
15/06/2010, 19:48
Το γεγονός πως το δικό μου όριο, κάποιου του μοιάζει γελοίο, μας περνάει από το μυαλό?
Τι θέλω να πω? Ας θυμηθούμε όλοι μας τον εαυτό μας όταν ξεκινήσαμε να καβαλάμε μηχανάκια.
Μετά από όσα χλμ έχει κάνει ο καθένας μας, πάμε το ίδιο στον δρόμο?
Τα 120 χλμ/ώρα που πάει ο Χ προσεκτικός σε μία στροφή, για κάποιον αργό, δεν μοιάζουν υπερβολικά?
Έχω φίλους (ελάχιστους ευτυχώς) που μετά από 3 χρόνια μοτοσυκλετισμού, ακόμη στρίβουν με το τιμόνι. Για αυτόν, δεν μοιάζουν υπερβολικά και επικίνδυνα τα 80 χλμ/ώρα και το πλάγιασμα σε μία στροφή? Δεν είναι όμως, γιατί το όριο της στροφής είναι 110 χλμ/ώρα.
Θέλω να πω πως οι εμπειρίες και η μάθηση, είναι για να σε κάνουν καλύτερο, ταχύτερο και ασφαλέστερο οδηγό.

georgis4
15/06/2010, 19:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Φιλε δεν σε ξέρω αλλά καταλαβαίνω ότι είσαι πολύ μαλάκας!
Απο αυτο και μονο το μήνυμα καταλαβαινω ΠΟΛΛΑ περισσοτερα αγαπητε για την αφεντια σου αλλα δεν πειραζει...υγεια :lol:

Panopticon7
16/06/2010, 01:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
οι συγκεκριμενοι ειναι πολυ εμπειροι αναβατες, πανε ΤΑΠΑ γιατι μπορουν, και δεν οδηγανε και παπακια...





:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Panopticon7
16/06/2010, 01:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Δε μπορεί να το αρνηθεί κανείς αυτό και οι περισσότεροι απλά κράζουν επειδή δε μπορούν να οδηγήσουν έτσι ούτε το παπί τους. Δε διαφωνώ ότι το παρακάνει, αλλά παραμένει καταπληκτικός οδηγός και σίγουρα σας πατάει όλους εντός και εκτός πίστας :P Αν οδηγείς κι εσύ έτσι το ΙΧ σου, σε συγχαίρω ;)


Αυτο ειναι το βρηκες... Ζηλευουμε...


Ε ρε προβληματα που μαστιζουν την κΕνωνια μας :lol: :lol: :lol:

p@nos
16/06/2010, 02:49
παντως ουτε καν προσεχετε οτι ΟΥΤΕ στο αντιθετο δε βγαινουν...


επισης ειμαι περιεργος πως θα οδηγουσατε, αμα σας εδιναν μια μηχανη τυπου 996R(!), με εξατμισεις επανω και ολα τα συναφη με ηχο που βγαινει απο την κολαση, σε ενα επαρχιακο στροφιλικι με ασφαλτο γυαλοχαρτο, και χωρις τον κινδυνο να πεταχτει ο μπαρμπας με το ντατσουν...βασικα δεν ειμαι περιεργος...ειμαι βεβαιος οτι θα πηγαινατε με 50 που ειναι το οριο

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

jimmis5
16/06/2010, 02:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
παντως ουτε καν προσεχετε οτι ΟΥΤΕ στο αντιθετο δε βγαινουν...


επισης ειμαι περιεργος πως θα οδηγουσατε, αμα σας εδιναν μια μηχανη τυπου 996R(!), με εξατμισεις επανω και ολα τα συναφη με ηχο που βγαινει απο την κολαση, σε ενα επαρχιακο στροφιλικι με ασφαλτο γυαλοχαρτο, και χωρις τον κινδυνο να πεταχτει ο μπαρμπας με το ντατσουν...βασικα δεν ειμαι περιεργος...ειμαι βεβαιος οτι θα πηγαινατε με 50 που ειναι το οριο

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ειμαστε κουλαδια ρεει 50 ειναι πολλα, ξερεις τι γινεται αμα σου ερθει ο σερσεγκας απο απεναντι :lol: :lol: Μηπως εχεις στο γκαραζ καμια που δεν χρειαζεσαι να περασω να την παρω να κανω το τεστ:wave2:

p@nos
16/06/2010, 03:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmis5
Ειμαστε κουλαδια ρεει 50 ειναι πολλα, ξερεις τι γινεται αμα σου ερθει ο σερσεγκας απο απεναντι :lol: :lol: Μηπως εχεις στο γκαραζ καμια που δεν χρειαζεσαι να περασω να την παρω να κανω το τεστ:wave2:


εχω ενα ΜΒ 21 ταχυτητες αλλα δε ξερω αμα θα μπορεσεις να το πας ειανι πολυ γληγορο

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

alexxxcbr
16/06/2010, 03:25
:a014: :a014: :a014: :a014: :a014:



Aν και ειναι νωρις ακομα.....

faraway
16/06/2010, 03:32
καλημέρα ,

βλέπω συνεχίζεται η κουβεντούλα αλλά νομίζω πως έχουμε μπερδέψει τα μπούτια μας...:lol:

καταρχήν ο blitzerr έχει δίκιο όταν λέει πως κάποιοι ΄συμπέραναν πως οδηγάει με τον ίδιο τρόπο στο δρόμο με τους κυρίους του βίντεο ,
το ότι πήρε θέση όπως και ο vales υπέρ αυτής της οδήγησης δεν σημαίνει πως και ο ίδιος κάνει τα ίδια ,

όταν κάνουμε μία κουβέντα πρέπει να υπάρχει και ο αντίλογος προς όφελος της κουβεντας!!!
:winka:

στο θέμα μας τώρα, :ninja:

προσωπικά εγώ αλλά υποθέτω και άλλοι που διαβάζουν το θέμα δεν αναφέρθηκα στης οδηγικές ικανότητες των δύο αναβατών ,
σίγουρα είναι πολύ καλοί , και το χουν 99% , και μπράβο τους,

αυτό όμως που με ενοχλέι είναι να συμβαίνουν αυτά σε δημόσιους δρόμους και ειδικά τέτοιους , δλδ επαρχιακούς με τυφλές στροφές ...κτλ

το να πας με 250 ή 300 στην εγνατία , στην ιονία , στην αττική οδό όταν δεν θα βρεις πολύ κίνηση δεν με απασχολεί και ιδιαίτερα ,

αλλά σε τέτοιους δρόμους είναι επικινδυνο , ανεύθηνο και πραγματικά ανούσιο που το συζητάμε κιόλας.

σίγουρα έχουμε διαφορές μετάξύ μας σαν άνθρωποι , σαν βιώματα , παιδεία, εμπειρίες αλλά θεωρώ πως όλοι θα έπρεπε να καταδικάζαμε τέτοια βίντεο και τετοιες συμπεριφορές σε δημόσιους δρόμους.

ξαναλέω δε ζηλεύω ούτε κατηγορώ τις οδηγικές τους ικανότητες , αλλά κατηγορώ την οδηγική τους παιδεία !!

δεν αποτελούν για μένα παράδειγμα προς μίμηση αλλά προς αποφυγή ...

υγ. φανταστείτε αύριο 10 "πιτσιρικάδες" που είδαν το βίντεο και νομίζουν πως το έχουν να πάνε να κάνουν το ίδιο και να κατάληξουν διαφορετικά ,
και ναι ξέρω θα φταίει το μυαλό τους το κλούβιο ,
οι γονείς τους που της πήραν ....κτλ,κτλ...
αλλά θα φταίνε και αυτοί οι κύριοι που δημιουργούν και επικροτούν δημόσια τέτοια βίντεο ,
μιας και άθελα τους επηρρεάζουν .

αυτά ....ξέφυγα λίγάκι :wave2: