PDA

View Full Version : εγκληματιας καδος απορριματων



apolon10
04/07/2005, 11:09
Καδος απορριματων, διπλα σε κολωνα της ΔΕΗ, σε γωνια οικοδομικου τετραγωνου, μεταξυ κεντρικου δρομου ταχειας κυκλοφοριας και μικρου δρομου, κρυβει το οπτικο πεδιο των οδηγων που θελουν να βγουν στον κεντρικο, οι οποιοι εχοντας μονο ως εκτιμηση το τι ερχεται απο τον κεντρικο βγαινουν κανοντας και το σταυρο τους.
Βεβαια εχουν γινει ατυχηματα με το πιο προσφατο χθες, οταν σκουτερακι προσεκρουσε με εξερχομενο αυτοκινητο εχοντας κυριως υλικες ζημιες (ολη η δεξια πλευρα του σκουτερ και στο κουτι βαθουλωμενο αριστερο φτερο και ο προβολεας ειχε ερθει καθετα με το καπο) και ελαφρα αγκωνα, γονατο και μεση οδηγου σκουτερ.(φοραγε κρανος το οποιο απο τα σημαδια φαινεται οτι εσωσε σιγουρα καποια τουφα μαλιων και οτι βρισκεται απο πισω της!!!!!!)
Ρωταω λοιπον. Ποιος εφταιγε χθες?
1.ο οδηγος του σκουτερ που οδηγαει σκουτερ και δεν εκατσε σπιτι του?
2. η μοιρα (μαλον κακια) του οδηγου σκουτερ?
3. ο ηλικωμενος οδηγος του αυτοκινητου που δεν μαντεψε καλα, αλλα θεωρησε αυτον τον μικρο ογκο που κρυβοταν καλα απο τον καδο και εκανε θορυβο, οτι μαλον ηταν κατι αναξιο προσοχης?
4. Ο Δημος της περιοχης που εβαλε εκει τον καδο αδιαφορωντας για την επικινδυνοτητα του σημειου?
5. Η τροχαια που δεν ελεγχει τους δρομους για επικινδυνα σημεια?(θυμιζω οτι ο ΚΟΚ δεν επιτρεπει την σταθμευση σε αποσταση καποιων μετρων απο τις γωνιες των δρομων για αυτο ακριβως το λογο)
6. Το Υπεχωδε που ειναι αρμοδιο για την κατασταση των δρομων?
7. Η ελληνικη νοοτροπια και οι περιοικοι που αδιαφορουν και δεν κανουν κατι? (εγω εχω ηδη φωτο της γωνιας να τις στειλω μολις ανακαλυψω τους αρμοδιους).


Το αστειο ειναι οτι βγηκε περιοικος απο δ/μα 4ου οροφου και φωναζε απο μακρια στον οδηγο του σκουτερ αν ειναι καλα και περιμενε απαντηση κιολας οταν ο κακομοιρης μαζευε το σκουτερ απο τη μεση του δρομου οντας χτυπημενος σε διαφορα σημεια που ανακαλυψε αργοτερα. Νοειται οτι τελικα τον βοηθησαμε αλλοι που πηγαμε να δουμε με το θορυβο τι γινεται.

free rider
04/07/2005, 11:43
η αδιαφορία φίλε..
η αδιαφορία ΜΑΣ..για οτι συμβαίνει γύρω μας..
:sad: :sad:

dankannn
04/07/2005, 14:00
:( :( :(

Το πήρες το TDM ρε apolon?????
:wave2: :beer:

apolon10
04/07/2005, 14:31
ναι το εχω εδω και κανα μηνα. Τι κανεις βρε?

dankannn
04/07/2005, 18:32
Mα χαρά είμαι.
Αντε καλορίζικο το TDM και αμα θες κανονίζουμε για καμία βόλτα να γνωριστούμε αν θες.
Αν πας βόλτα και θες παρέα στείλε pm τις Κυριακες είμαι ελεύθερος.:wave2: :wave2:

Tropeas
04/07/2005, 19:41
Εγω δηλαδή θα φανώ κλασικός αμα πω , να πάς στο δήμο και να ζητησεις να μετακινηθεί απο εκεί ο κάδος γιατί εμποδίζει...?
:D :smilea:

apolon10
05/07/2005, 16:06
εχω τραβηξει φωτο και θα γινει αυτο που λες εντος των ημερων. Θα σας ενημερωσω για τη συνεχεια.
Ενταξει, λεμε και εμεις σα μελη της κοινωνιας να κανουμε αυτο, να αλλαξουμε εκεινο για το καλο του τοπου.
Το θεμα ειναι γιατι να χανουμε ενεργεια και χρονο για κατι που δεν θα επρεπε να ειναι ετσι εξαρχης. Γιατι οι $αρμοδιοι$ (ο θεος να τους κανει αρμοδιους) δεν εχουν στοιχειωδη λογικη, γνωση, εμπειρια, αντιληψη και ευθυνη. Δε σας τρομαζει οτι θα πρεπει πολλα να ειναι στραβα και εμεις να τα διορθωσουμε, αφου ομως καποιοι εχουν χασει υγεια, ηρεμια, περιουσια κλπ.
Δηλ γιατι ειναι τοσο δυσκολο να βαλουν αλλου τον κολοτενεκε ( τενεκε sorry δεν εχω κατι μαζι σου) μελετωντας το σημειο με σεβασμο στο συνανθρωπο και συντοπιτη. Ενταξει να προσπαθησουμε αλλη μια φορα. Αλλα βαρεθηκα να βλεπω στραβα και να πρεπει να ανακαλυψω τον αρμοδιο, να κανω αιτηση, να παρω αριθμο πρωτοκολου και να με γραψουν στα τετοια τους μεχρι λιγους μηνες πριν τις επομενες εκλογες.
Και μεχρι τοτε να κινδυνευω καθε μερα εγω και πολλοι αλλοι, γ@μω τα σκουπιδια μου .
Να σας πω και αλλα.
Τρυπα σα κρατηρας στο φαναρι μπροστα στο δημαρχειο.
Το ενα αμαξι μετα το αλλο να πεφτουν μεσα και να σταματανε με αλαρμ για να αλλαξουν λαστιχο (και στραβωμενη ζαντα).
Μετα απο μερες μπαλωνουν την τρυπα , μαλον με αερα και κατι σκονες γιατι μετα απο λιγο νατη παλι η τρυπα ετοιμη να καταπιει οποια ροδα περασει απο κει. Και καταλαβαινεται τι θα γινοταν αν επεφτε μηχανη μεσα. Δεν ξερω αν επεσε τελικα καποια μηχανη, γιατι μαλον ειμαστε ολοι καλα εκπαιδευμενοι και τις αποφευγουμε. Καποιους που ειδα εγω πραγματι την επεφυγαν με μαεστρια. Αλλα Τουτουνια πολλα μεσα. Τελος παντων μετα απο πεντε δεκα μπαλωματα η τρυπα εκλεινε μεχρι την επομενη δυνατη βροχη. Τωρα νομιζω οτι εβαλαν καλο υλικο και εχει κλεισει για τα καλα.
Το θεμα λοιπον ειναι ποσες τετοιες μαυρες τρυπες υπαρχουν, ποσο μενουν ανοικτες, ποιος εργολαβος φταιει, ποιο υλικο ειναι για τον π....ο, ποιοι τσεπωσαν τα χρηματα για την λειψη κατασκευη και το σημαντικοτερο ποσοι γνωρισαν τη μπουρδελοοψη των πραγματων the hard way και τα παθηματα τους γινονται posts σε τετοια forum?
Ειναι κλασικο τελικα