PDA

View Full Version : Μονεμβάσια με cbf 250....



GyPsy
04/07/2005, 10:33
...Δικάβαλος....

Μην το δοκιμάσετε....πονάει....:blush: :blush:

Αλλα είναι οικονομικότατο...ούτε ενα ντεπόζιτο
δεν έκαψε :eyepop: :eyepop:

johnpan
04/07/2005, 12:51
πού πονάει?

Μικρή Λουλού
04/07/2005, 13:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
πού πονάει?





σιγουρα οχι στη τσεπη..!!:lol: :lol:

μαλλον "τουπιασε τον κωλο..":lol: :lol:

η Σοφουλα πως ητανε ρε Κωστα??

idi
04/07/2005, 13:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
μαλλον "τουπιασε τον κωλο..":lol: :lol:
η Σοφουλα πως ητανε ρε Κωστα??

Θαναση καλύτερα να είσαι προσεκτικός με τις εκφράσεις σου με τέτοιο άβαταρ...

Κάλλιστα μπορει καποιος να παρεξηγήσει αυτα που λες...


:lol: :lol: :lol: :lol: :bawl: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :lol: :lol: :lol:

crs-k
04/07/2005, 13:36
:winka: :smokin:

GyPsy
05/07/2005, 15:18
Και η Σοφι μια απο τα ιδια Θανάση...

Νταξ' πλακα ειχε ομως....

Πες το στοιχημα με τον εαυτό μου...

ΙΠΠΕΑΣ
30/07/2005, 09:44
Να κάνω μία ερώτηση :

Αν κάνει κάποιος μία φορά το χρόνο αυτό το ταξίδι(με μία στάση 30' π.χ στη Τρίπολη ), υπάρχει περίπτωση να πάθει ζημιά η μηχανή;

Κάνω 1-2 φορές το χρόνο ταξίδια των 300χλμ αλλά τον υπόλοιπο χρόνο το μηχανάκι μου δουλεύει σε μποτιλιάρισμα και δεν θα ήθελα να πάρω 600αρι για πολλούς λόγους. Πιστεύετε ότι αν πάρω το cbf250 και του κάνω 1-2 ταξίδια το χρόνο, θα εξακολουθεί να είναι αξιόπιστο ;

johnpan
30/07/2005, 13:54
κοίτα, εννοείται για ταξίδια δεν είναι ότι καλύτερο. Αλλά εγώ πάω Πάτρα - Αθήνα πολλές φορές το χρόνο, με 210 σταθερά. Αρκεί να κάνεις στάσεις να παγώνει λίγο το μοτέρ. Εγώ κάνω 1 ή 2 στάσεις.

bonepeeler
30/07/2005, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
κοίτα, εννοείται για ταξίδια δεν είναι ότι καλύτερο. Αλλά εγώ πάω Πάτρα - Αθήνα πολλές φορές το χρόνο, με 210 σταθερά. Αρκεί να κάνεις στάσεις να παγώνει λίγο το μοτέρ. Εγώ κάνω 1 ή 2 στάσεις.


210 με το cbf250;:confused: :confused: :confused: :eyepop: :hypnotize :uplate: :uplate: :eyepop:

ΙΠΠΕΑΣ
30/07/2005, 14:16
Μάλλον ήθελε να γράψει 120 και όχι 210

wild_cat/anima
30/07/2005, 15:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΙΠΠΕΑΣ
Να κάνω μία ερώτηση :

Αν κάνει κάποιος μία φορά το χρόνο αυτό το ταξίδι(με μία στάση 30' π.χ στη Τρίπολη ), υπάρχει περίπτωση να πάθει ζημιά η μηχανή;

Κάνω 1-2 φορές το χρόνο ταξίδια των 300χλμ αλλά τον υπόλοιπο χρόνο το μηχανάκι μου δουλεύει σε μποτιλιάρισμα και δεν θα ήθελα να πάρω 600αρι για πολλούς λόγους. Πιστεύετε ότι αν πάρω το cbf250 και του κάνω 1-2 ταξίδια το χρόνο, θα εξακολουθεί να είναι αξιόπιστο ; ειναι καλυτερα θεωρω να να κανεις μια σταση στο ισθμο και μια ακομα στη σπαρτη ..
θα ναι πολυ πιο ξεκουραστο το ταξιδι σου .
αν δε πας το μηχανακι στα ορια του συνεχεια μια χαρα θα σε βγαλει ..οχι μονο για 2 ταξιδια το χρονο αλλα για πολυ περισσοτερα!

Rezeguet
30/07/2005, 16:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
εγώ πάω Πάτρα - Αθήνα πολλές φορές το χρόνο, με 210 σταθερά.

τι λεε ρε... Για πε τι του φορεσες ρε του cbf? Υπερσυμπιεστη? Υπερτροφοδοτηση? Κομπρεσορα? Τουρμπο? Πες μου και μενα να βαλω τωρα που το φτιαχνω :lol: :rotflmao: :lol:

περα απο αυτο, το μοτερακι παει σταθερα με 130-40 περιπου αγ.νικολαο-ηρακλειο στις ευθειες. Η διαδρομη ειναι 35λεπτα υποθεση με το μοτερ (το λεωφορειο κανει 1.5 ωρες περιπου) και για την ιερπετρα περιπου 25 λεπτα (λεωφορειο κανει 1 ωρα και ενα τεταρτακι).
Παντως γενικα ειναι πολυ καλο μηχανακι και για μεγαλες διαδρομες, πλ πιστευω αν το δουλευεις 1-2 ωρες στο τερμα θα τα φτυσει λιγο

:cool: :wave2:

johnpan
31/07/2005, 14:18
χαχααχα πολύ αστείο. Ο κλασσικός Rezeguet με τις π@π@ριές του!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ασφαλώς εννοούσα 120.

Και καλό μηχανάκι για μεγάλες διαδρομές ΔΕΝ είναι. Μη λέμε ότι θέλουμε. Τρως αρκετούς στροβιλισμούς και ριπές αέρα. Καλό είναι για επαρχιακές και ορεινές διαδρομές. :wave2: :wave2:

Rezeguet
31/07/2005, 16:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
[B] Ο κλασσικός Rezeguet με τις π@π@ριές του!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

/B]

σεχω μπανισει εσενα τζονυ :lol: :rotflmao: :lol:

παντως δεν εννοω μεγαλες διαδρομες μεσω εθνικης, αλλα σε επαρχιακους, οπου ολα τα γυμνα ειναι στο στοιχειο τους. Εχει και την απαραιτητη ροπη για μια σχεση πανω (αρκει να μην το παρακανεις, για 250 μιλαμε παντα) και ο αερας στις ταχυτητες που αναπτυσει δεν ενοχλει καθολου κατα την γνωμη μου.
:wave2:

cityfly
01/08/2005, 09:21
τελικά πήγατε οδικώς έ


τη μοιράζατε τη διαδρομή να υποθέσω;




πάντως καλά περάσατε να υποθέσω

:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

Tigas
01/08/2005, 09:43
ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΩ ΟΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΑΛΑΞΕΙΣ Ο ΕΝΑΣ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ ΣΤΑ ΠΟΠΑΚΙΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΛΘΕΤΕ, ΧΑΡΑΣ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΑΣ :beer: :lol:

oulas
01/08/2005, 15:38
Αλλα είναι οικονομικότατο...ούτε ενα ντεπόζιτο

Λοιπον εγω βγαζω 380 χλμ αυτονομια στην πολη, και οποιος αλλος εχεο μεγαλυτερη τον προκαλω!:lol:

Ειχα σκοπο σε 1-2 χρονια να παρω ενα 650, αλλα με την χαμηλη καταναλωση που εχει θα μεινει για παντα το μηχανακι στα χερια μου - κανω απειρα χιλιομετρα μεσα στην πολη.

Μεγαλυτερo ua παρω για την καβλα μου πλεον, σε περιπτωση που εχω αρκετα παραπανω χρηματα στο μελλον, ενω παραληλα θα μεινει και το CBF.



Οσο για τα ταξιαδια η αυτονομια του ειναι 300 χλμ, με ταχυτητες 120 χλω. Δεν εχει κανενα προβλημα, ουτε στασεις και παπαριες χρειαζονται, εχω ερθει Ζακυνθο - Αθηνα, μονοκοματο σε 3.15 ωρες.

Φυσικα δεν ειναι ιδανικο ουτε φτιαγμενο για απειρα ταξιδια, αλλα δεν παιζει να χαλασει απο αυτα. Αν το πας στο ταξιδι τσιτα και κανεις πολλα σιγουρα θα χεις προβληματα μετα απο καποιοα ταξιδια. Αν πας μεχρι 120 δεν θα παθει ποτε τιποτα!

Krokodilos001
01/08/2005, 16:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΙΠΠΕΑΣ
Να κάνω μία ερώτηση :

Αν κάνει κάποιος μία φορά το χρόνο αυτό το ταξίδι(με μία στάση 30' π.χ στη Τρίπολη ), υπάρχει περίπτωση να πάθει ζημιά η μηχανή;

Κάνω 1-2 φορές το χρόνο ταξίδια των 300χλμ αλλά τον υπόλοιπο χρόνο το μηχανάκι μου δουλεύει σε μποτιλιάρισμα και δεν θα ήθελα να πάρω 600αρι για πολλούς λόγους. Πιστεύετε ότι αν πάρω το cbf250 και του κάνω 1-2 ταξίδια το χρόνο, θα εξακολουθεί να είναι αξιόπιστο ;

Fisika ke den exei problima to mixanima, esi isos...:) :)

Ego exo kanei xoris kanena problima katerini-patra me XL200...ke fortomeno.

Kalo taksidi.:wave2: