PDA

View Full Version : Κούμπωμα ταχύτητας



xtzanos
04/07/2005, 13:14
Εχω ενα ss800 και όταν το εστρωνα είχε τύχει 5,6 φορες σε
α) κατεβασματα σε φαναρι απο 4-5 για νεκρα να κανει εναν ανατριχιαστικο ηχο σαν να προσπαθει να κουμπωσει ταχύτητα. Ο ηχος σταματησε ξαναπατωντας τον λεβιε
β) σε αλλαγη απο 4-5 να μην κουμπωσει η ταχύτητα και να εχουμε παλι αυτον τον ηχο.

Απο τοτε δεν το χει ξανακανει αλλα μερικες φορες οταν αλλαζω απο 4 σε 5 σαν να παρουσιαζει ο λεβιες μια αντισταση στην αρχη της διαδρομης του (νορμαλ) και μια στα 3/4 της διαδρομης του
Το χει παθει κανας αλλος?
Λετε να την ακουσε το κιβωτιο?

BILLS
13/07/2005, 13:12
AYTO POY PERIGRAFEIS MOY EIXE TYXEI OTAN ESTRWNA THN MONSTER MOY...ALLA MONO GIA MIA FORA. META TIPOTA MEXRI K SHMERA.

OTAN TO EIXA RWTHSEI SE ENA SYNEGEIO MOY APANDHSAN OTI ISWS DEN EIXA SYNITHISEI TIS ALLAGES SE DUCATI..."ME XADIA DEN ALLAZEIS TAXYTHTA SE DUCATI"...OPWS EIXA DIAVASEI SE ENA PERIODIKO.

GIA KALO K GIA KAKO PANDWS KANE MIA EPISKEPSI SE SYNERGEIO GIA MIA SIGOURI GNWMI!

xtzanos
13/07/2005, 17:41
Eiχα ρωτησει στο συνεργειο και μενα μου παν να τις κανω πιο αποφασιστικα. Ρωταω για να δω αν ολα τα διβαλβιδα Duc το παθαινουν ή μονο το δικό μου και αν εχει κακα μαντατα για το μελλον
Thanx

GST
14/07/2005, 08:00
οπως τα λετε παιδες θελει αποφασιστικοτιτα και το λεβιε των ταχυτητων και η μανετα του συμπλεκτη......μη φοβασε παντως δεν παθαινει τιποτα:beer:

Runner Ducati
16/07/2005, 03:37
υπο κανονικες συνθηκες, τα 800αρια, εχω ενα κοκκινακι Μονστερ 800, και οχι μονο, θελουν αντρικια πραγματα για να πανε ομορφα... κλωτσιες και τετοια, οποτε μην φοβασαι, πατα σωστα συμπλεκτη και χωστου την τσαμπουκαλεμενα μεχρι να συνηθησεις, εαν παλι κατι δεν σου καθεται καλα, πηγαινε σε εναν καλο μηχανικο να σου φυγει η εννοια και βγες στον δρομο ποιο κεφατος.........

Ducati rulesssss

:) :D :beer:

andrian
17/07/2005, 17:21
Παιδιά στο 749 λίγο πριν τα 1000km δεν έμπαινε εύκολα η νεκρά όταν σταματούσα. Τελικά ήθελε ρύθμση η μανέτα του συμπλέκτη (2-3 στροφές βίδωμα η βίδα που έχει για ρύθμιση). Κανένα πρόβλημα από τότε.