PDA

View Full Version : Γιορτή μπίρας, Θεσσαλονίκη, 22-27/6/2010



VALES
18/06/2010, 05:06
Το «Κάστρο της Μπίρας» θα στηθεί στην Παραλία του Λευκού Πύργου από τις 22 έως τις 27 Ιουνίου, με στόχο να βομβαρδίσει τους επισκέπτες με έναν απολαυστικό καταιγισμό γεύσεων από όλο τον κόσμο.

Ολες οι μπιραρίες της πόλης προτάσσουν τα βαρέλια τους και από τις πολεμίστρες του κάστρου θα ρέει ξανθιά, κόκκινη και μαύρη μπίρα από την Ελλάδα, την Τσεχία, τη Γερμανία, την Ιρλανδία, την Ιταλία το Βέλγιο και άλλες χώρες. Για τους λάτρεις του Μουντιάλ θα έχουν στηθεί δύο μεγάλες οθόνες στον εσωτερικό χώρο του «Κάστρου της Μπίρας», ενώ στον ίδιο χώρο θα λειτουργεί και λούνα παρκ για όσους γονείς θέλουν να απολαύσουν την μπίρα τους πιο ανέμελα.

Καθημερινά, μετά τις 19:30, θα διοργανώνονται συναυλίες από διαφορετικά γκρουπ με ελληνική και ξένη ποπ ροκ μουσική, έντεχνα και λαϊκά τραγούδια.


Το ποστάρω μόνο και μόνο μήπως και μπορέσουμε να συναντηθούμε πάνω από 5 άτομα, μιας και οι Βόρειοι δεν... πως να το πω κομψά ρε γμτ... δεν κουνάνε τον κ*λο τους σχεδόν ποτέ.

Όσοι πιστοί... :wave2:

QSpec
18/06/2010, 06:01
Αν γίνει κανένα θαύμα και χαλαρώσω λίγο από δουλειά μπορεί να έθρω μια βόλτα. Θέλω καιρό τώρα να έρθω Θεσ/νίκη να δω κάτι φίλους αλλά δεν κάθεται...

Ελπίζω να μην είναι σαν τα φεστιβάλ μπύρας που είχαν γίνει εδώ και ήταν μια απογοήτευση.

Στην υγειά σας Βόρειοι!
:beer: :beer: :beer:

kalogeros
18/06/2010, 06:28
Είχα πάει πέρισυ και έχω να πω τα εξής:
1) Πολύ πρόχειρη κατασκευή μόνο με πανιά
2) Αρκετά τσιμπημένες τιμές.

Αν είστε λάτρεις της μπίρας ρίξτε μια ματιά σε ένα ενδιαφέρον blog

http://zythosgr.blogspot.com/

LARISEOS
18/06/2010, 06:40
αυτά είναι........!!!

:beer:

VALES
18/06/2010, 06:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από QSpec
Αν γίνει κανένα θαύμα και χαλαρώσω λίγο από δουλειά μπορεί να έθρω μια βόλτα. Θέλω καιρό τώρα να έρθω Θεσ/νίκη να δω κάτι φίλους αλλά δεν κάθεται...

Ελπίζω να μην είναι σαν τα φεστιβάλ μπύρας που είχαν γίνει εδώ και ήταν μια απογοήτευση.

Στην υγειά σας Βόρειοι!
:beer: :beer: :beer:



Aν γίνει το θαύμα ειδοποίησε από ΄δω μέσα. Θα χαρώ αν κεράσω την πρώτη εγώ.
Τώρα όσο για την προχειρότητα και την ακρίβεια, βλέποντας και κάνοντας. Άλλωστε για την γνωριμία γράφτηκε το ποστ.
Και να μου το θυμηθήτε... είναι πιθανότερο να γνωριστούμε άτομα από διαφορετικά μέρη της Ελλάδος, παρά οι Φραπεδόμαγκες μεταξύ μας. :rotflmao:

QSpec
25/06/2010, 03:33
Οι Big 4 πήραν όλα τα λεφτά μου οπότε δεν με βλέπω να ανεβαίνω. Καλά να περάσετε!
:beer:

Dennis-
25/06/2010, 04:37
μεσα εγω :wave2: οπου γαμος και χαρα :lol: