PDA

View Full Version : Αλλαγή αριστερό καπάκι βολάν - χρήζει αλλαγής λαδιών



Ichigo
18/06/2010, 14:19
Ύστερα από ένα γρατζούνισμα στη βαφή του καπακίου της μηχανής και αλλαγής αυτού κατάλαβα ότι έχει αλλάξει λάδια ο μηχανικός λόγω του ανοίγματος που είχε το μοτερ (αρκετά καλύτερο :D) αλλά και από τη στάθμη στο τζαμάκι (ποσότητα-χρώμα)! Αυτό το κατάλαβα αφού έφυγα!

Κι ερωτώ:

Είναι λογικό να αλλάξει τα λάδια και να μη μου βάλει ξανά το παλιό που ήδη είχα σημειωτέον ΧΩΡΙΣ να μου τα χρεώσει; Ούτε 1700 χμ δεν είχα κάνει πριν από το τελευταίο service! :confused:
Κι όχι τπτ άλλο πριν είχα castrol που θεωρώ ότι είναι καλύτερα σε σχέση με το motul αντιπροσωπίας που πιθανόν έχω τώρα... :yuck:

T.R.E
18/06/2010, 15:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ingenius
Ύστερα από ένα γρατζούνισμα στη βαφή του καπακίου της μηχανής και αλλαγής αυτού κατάλαβα ότι έχει αλλάξει λάδια ο μηχανικός λόγω του ανοίγματος που είχε το μοτερ (αρκετά καλύτερο :D) αλλά και από τη στάθμη στο τζαμάκι (ποσότητα-χρώμα)! Αυτό το κατάλαβα αφού έφυγα!

Κι ερωτώ:

Είναι λογικό να αλλάξει τα λάδια και να μη μου βάλει ξανά το παλιό που ήδη είχα σημειωτέον ΧΩΡΙΣ να μου τα χρεώσει; Ούτε 1700 χμ δεν είχα κάνει πριν από το τελευταίο service! :confused:
Κι όχι τπτ άλλο πριν είχα castrol που θεωρώ ότι είναι καλύτερα σε σχέση με το motul αντιπροσωπίας που πιθανόν έχω τώρα... :yuck:

Πες μας πόσο σε χρέωσε για αλλαγή καπακίου και μετά το συζητάμε... :lol:

Ichigo
18/06/2010, 17:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Πες μας πόσο σε χρέωσε για αλλαγή καπακίου και μετά το συζητάμε... :lol:

60+ΦΠΑ

Τιμοκατάλογος αντιπροσωπείας

Επίσης μΕ άλλαξε και φλάτζα :wave2:

camen
18/06/2010, 17:03
Για να καταλαβω,το προβλημα σου ειναι οτι σου αλλαξε ΚΑΙ τα λαδια παρολο που τα ειχες αλλαξει προσφατα?!

Ichigo
18/06/2010, 17:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Για να καταλαβω,το προβλημα σου ειναι οτι σου αλλαξε ΚΑΙ τα λαδια παρολο που τα ειχες αλλαξει προσφατα?!

Αυτό που βασικά θέλω να μάθω αν ήταν όντως απαραίτητο. δλδ συνηθίζεται σ αυτές τις περιπτώσεις από τους μάστορες; :confused:
Το μηχανάκι λειτουργικά δεν είχε τπτ απολύτως.

camen
18/06/2010, 17:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ingenius
Αυτό που βασικά θέλω να μάθω αν ήταν όντως απαραίτητο

Ισως και οχι ,αλλα σιγα μην κανει ο μαστορας την ζωη του δυσκολη για να γλιτωσεις μερικα ευρω εσυ:smokin:

Για τι μηχανακι μιλαμε?

Ichigo
18/06/2010, 17:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Ισως και οχι ,αλλα σιγα μην κανει ο μαστορας την ζωη του δυσκολη για να γλιτωσεις μερικα ευρω εσυ:smokin:

Για τι μηχανακι μιλαμε?

Ληστή :smokin:
Πάντως θερίζει καλύτερα το εργαλείο (λογικό με φρέσκα λάδια):D

camen
18/06/2010, 17:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ingenius
Ληστή :smokin:
Πάντως θερίζει καλύτερα το εργαλείο (λογικό με φρέσκα λάδια):D

Απο το ξαπλωνε ή εστω το εγερνε αρκετα προς την αντιθετη, ΜΠΟΡΕΙ μπορει να μην του χυνονταν τα λαδια.Αλλα σιγα τωρα που θα καθονταν να το κανει...:winka:

Ichigo
18/06/2010, 17:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Απο το ξαπλωνε ή εστω το εγερνε αρκετα προς την αντιθετη, ΜΠΟΡΕΙ μπορει να μην του χυνονταν τα λαδια.Αλλα σιγα τωρα που θα καθονταν να το κανει...:winka:

Βασικά περίμενα να κάνει το εξής:

Ξετάπωμα παξιμαδιού άδειασμα προσωρινά σε λεκανάκι όπως κάνει πάντα και μετά ξανά με χωνάκι στο κάρτερ. Καλοσύνη του πάντως αφού το κάνε με φρέσκο πράμα!! :D Και να φανταστείς ότι πλΕρώνει η ασφάλεια οπότε περίμενα να χτυπήσει κάργα! :winka:

camen
18/06/2010, 17:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ingenius
Βασικά περίμενα να κάνει το εξής:

Ξετάπωμα παξιμαδιού άδειασμα προσωρινά σε λεκανάκι όπως κάνει πάντα και μετά ξανά με χωνάκι στο κάρτερ. Καλοσύνη του πάντως αφού το κάνε με φρέσκο πράμα!! :D Και να φανταστείς ότι πλΕρώνει η ασφάλεια οπότε περίμενα να χτυπήσει κάργα! :winka:

Καλυτερα φρεσκα να εισαι σιγουρος ...:winka:

Cpt. Haddock
19/06/2010, 01:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ingenius
Πάντως θερίζει καλύτερα το εργαλείο (λογικό με φρέσκα λάδια):D

Αυτό πρέπει να το δούμε...

Για να μαζέψω τα υπόλοιπα ρεμάλια να σε πάμε μια... :evil: :smokin: :evil:

Ichigo
19/06/2010, 05:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Αυτό πρέπει να το δούμε...

Για να μαζέψω τα υπόλοιπα ρεμάλια να σε πάμε μια... :evil: :smokin: :evil:

Μισό λεπτό να ψάξω να βρω τα αδιάβροχά μου στη ντουλάπα!!! :evil: :smokin: :evil: