PDA

View Full Version : Ταξιτζής με μαχαίρι



johnpan
04/07/2005, 17:45
Μέρα μεσημέρι και κατεβαίνω την Πειραιώς με σκοπό να στρίψω στην Π. Ράλλη. Πάω σπίτι μου στη Νίκαια και οδηγώ κυριλέ. Είμαι στην αριστερή λωρίδα, πηγάινω περίπου 70, και μπροστά μου έχω ένα ταξί, ενώ δεξιά μου και πιο πίσω άλλο ένα ταξί. Ο δρόμος κατά τα άλλα είναι σχετικά άδειος.

Θα ξέρετε ένα στενό πριν το φανάρι για Π.Ράλλη που οδηγεί δεξιά και παρακάμπτει το φανάρει έτσι? Βγαίνει σχεδόν πάνω στη γέφυρα.

Περνώντας από αυτό το στενό επί της Πειραιώς, και ενώ είμαι πάντα στην αριστερή λωρίδα, ο ταξιτζής μπροστά μου κοκαλώνει το αυτοκίνητο, προκειμένου προφανώς να περάσει τέρμα δεξια στο στενό. Δεν έχει βγάλει καθόλου φλας, και έχει σταματήσει στο γρήγορο ρεύμα. Περιμένει σταματημένος μέχρι το άλλο ταξί που έρχεται από πίσω δεξιά μου να περάσει, και κατόπιν κόβει όλο το τιμόνι και χώνεται στο στενό. Εγώ ευτυχώς έχω καταλάβει από νωρίτερα τη μ@λ@κία του και έχω πέσει στα φρένα κρατώντας και την κόρνα πατημένη. Σχεδόν έχω σταματήσει και απέχω λιγότερο από 2-3 μέτρα από τον προφυλακτήρα του όταν ξεκινάει να στρίψει, και από τα νεύρα μου δεν αφήνω την κόρνα ενω ήδη απομακρύνομαι.

Τον βλέπω με την άκρη του ματιού μου ενώ έχει μπει στο στενό και συνεχίζουμε για λίγο παράλληλα, να βγάζει το χέρι και να με μουντζώνει !!!!!!! Σημειωτέον, εγώ απλά τον βλαστημούσα μέσα από το κράνος, και μόνο κόρναρα. Δε του φώναξα καν ούτε μια βρισια τίποτα! Ανταποδίδω τη μούντζα και τρέχω προς το φανάρι με σκοπό να δω τη φάτσα του, αφού ξέρω ότι θα τον ξαναπετύχω πανω στη γέφυρα.

Σταματάω στο φανάρι ακριβώς μετά τη γέφυρα και μετά από λίγο φρενάρει κι αυτός πίσω μου. Γυρίζω και τον κοιτάζω, και τον δείχνω με το χέρι μονολογόντας "κοιτα ρε ένα καραγκιόζη" πάντα μέσα από το κράνος. Αυτός βλέπει τη χειρονομία μου και σηκώνει ένα μαχαίρι δίπλα από το χειρόφρενο, τουλάχιστο 40 εκ. και μου το δείχνει απειλητικά. Σημειώστε ότι μέσα έχει πελάτες δύο γυναίκες!!!

Θέλω να βάλω σταν και να κατέβω να του κάνω το ταξί μπουρ.έλο αλλά σκέφτομαι ότι είναι αρκετά παρανοϊκός ώστε να περάσει πάνω από τη μηχανή μου και να φύγει, ή ακόμα χειρότερα να βγει από τα ταξί και να προσπαθήσει να με μαχαιρώσει. Δε θα με προλάβαινε βέβαια, εκτός και αν μου πέταγε κάτω τη μηχανή.

Οι πελάτισες μέσα γελάνε με αμηχανία, και εγώ οταν είδα το μαχαίρι του κάνω για πολλή ώρα τη χειρονομία "τον παίζεις". Επίσης ένας φορτηγατζής δίπλα μου βλέπει τη φάση και μου λέει "κατέβα ρε φίλε να τον γ@μήσεις, θα κατέβαινα κι εγώ αλλά έχω να παραδώσω."

Μέσα στην ταραχή μου δεν πήρα ούτε αριθμό ούτε τίποτα. Αναψε πράσινο και εξαφανίστηκα. Ετρεμα από τα νεύρα μου και σκέφτηκα τι ατυχία να σταματήσει πίσω μου, αν ήμασταν παράλληλα και δεν κινδύνευε η μηχανή μου θα του είχα μπάσει τις πόρτες την οροφή και το καπώ και ότι άλλο μπορούσα.

Ηταν περίπου 45άρης, με άσπρα πολύ αραιά μαλλιά που πετάγαν σαν του Αινστάιν. Φορούσε γυαλιά. Παιδιά προσοχή, είναι σίγουρα ψυχανώμαλος. Αν τον δείρετε ποτέ δώστε του και κάτι από μένα να με θυμάται. Κοιτάω πάντα τους οδηγούς ταξί, κάπου θα τον πετύχω....

tifoefs
04/07/2005, 18:06
Αμαν !!

:eyepop: :eyepop: :eyepop: :uplate: :look: :eyepop:

gtsiros
04/07/2005, 18:09
ΕΓΩ ΤΟ ΛΕΩ ΚΑΙ ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ

ΜΗ ΜΠΛΕΚΕΤΕ ΜΕ ΜΑΛΑΚΕΣ/ΤΡΕΛΟΥΣ

ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ

ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΧΑΝΕΤΕ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ
ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ, ΤΗ ΖΩΗ ΣΑΣ

Ήμουν στο αμάξι, οδηγούσα και γύρναγα ένα φίλο από τα προάστεια... Ένα ζώον άρχισε να με βρίζει. Το λόγο ας τον αφήσουμε, προς το παρόν, θυμήστε μου να σας τον πω αργότερα.

Ο φίλος μου να μου λέει "αυτός σε βρίζει", του λέω "δε με νοιάζει τι κάνει ο μουρλός!" μετά αυτός λέει "θα πάρω το τηλέφωνό του" και κάθεται και το διαβάζει... και του ξαναλέω... μην ασχολείσαι με μουρλούς! και αυτός να επιμένει... ΡΕ ΠΑΣ ΓΥΡΕΥΟΝΤΑΣ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ ΖΗΜΙΑ! Μ Η Ν Α Σ Χ Ο Λ Ε Ι Σ Α Ι.

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=6398

giorgosxt
04/07/2005, 18:13
Αν τον ξαναπετύχεις κάπου,γιατί η Αθήνα είναι μικρή σε τέτοιες περιπτώσεις, κράτα τον αριθμό του και βγάλτον στο forum.:mad:
Το παλιάρχ...ο!!!!!!:mad: :mad:

CyBeRseXX
04/07/2005, 18:51
me tosous xiliades tarifes, xlomo to kovo na ton petixeis ksana...

apo tin mia kala ekanes kai efiges giati glitoses ta xeirotera. apo tin alli omos, enas dithen "tarif the ripper" nomizei akoma oti auto pou kouvalaei, ton kanei poio isxiro ara mporei na sinexizei anenoxlitos tis tarzanies tou stous dromous.

einai megalo to thema kai exei sizitithei k sto parelthon.

pantos se paromoies periptoseis nomizo, kalo tha itan na kratousame se simeiosi toulaxiston tin pinakida tou.

Lazio
04/07/2005, 19:27
Δεν αξιζει να ασχολησε με τετοιες περιπτωσεις ανθρωπων γιατι απλα ταραζεσαι και χαλας την ψυχολογια σου.

:sad: :sad:

Γνωριζοντας ποσοι τρελοι κυκλοφορουν εκει εξω αλλα και ξεροντας την συμπεριφορα των περισσοτερων οδηγων κουτιων εχω αποφασισει να μην δινω σημασια.

:smokin:

mbjp
04/07/2005, 21:31
μου θυμιζει κατι περιστατικα τα προηγουμενα χρονια που εβγαιναν οι ταριφες ουρλιαζοντας οταν καποιος συναδελφος τους ειχε πεσει θυμα κλοπης κλπ..
προφανως βρηκαν τροπο αυτοαμυνας..!

ρε μολοτοφ που θελουν :mad:

gcrook
04/07/2005, 22:19
Δεν ειναι να ασχολεισαι με τετοιους τρελους.
Πριν απο χρονια στην Εθνικη με αμαξι εγω, ενα τυπος με γυναικα και μωρα μεσα στο κουτι του, με εκλεισε απο κομπλεξ σε ΚΑΡΑνομιμο και ΑΣΦΑΛΕΣ προσπερασμα με 120 χλμ σε αριστερη λωριδα, και μου εβγαλε πιστολι απο το τζαμι.

Αφηνω τις λεπτομερειες, σας λεω μονο οτι απλα με κυνηγουσε για καμμια 20αρια χλμ βραδυ καθημερινης με κινηση μεχρι τον Σειριο (Αθηνων-Λαμιας στο ρευμα προς Αθηνα), και με το που με ειδε να καλω την τροχαια απο το κινητο, (μπηκα απο πισω του και πηρα τον αριθμο κυκλοφοριας του και αργοτερα εμαθα οτι ηταν απο πυργο Ηλειας το ζωο), την εκανε με χιλια με την γυναικα του να με μουτζωνει και τα μωρα να κλαινε στο πισω καθισμα.

Μεσα σε 15 λεπτα ειχε γεμισει ο τοπος μπλοκα.
Ουτε που θελω να ξερω ποιος ηταν και αν τον πιασανε.

mbjp
04/07/2005, 22:30
διαολε..ποιο ειναι το τηλ της τροχαιας; τελικα αξιζει να το εχεις μαζι σου. Ελπιζω να τον βουτηξανε. Αρκει η ταλαιπωρια να τρεχει στο τμημα με γυναικα και παιδια για να βαλει μυαλο το καθικι.

SF
04/07/2005, 23:20
100 :)

ή από όλα τα κινητά
112

(Το διεθνές νούμερο ανάγκης - δωρέαν φυσικά, ακόμα και ΧΩΡΙΣ SIM!)

free rider
05/07/2005, 14:06
τι λέμε τώρα..

σε αρένα είμαστε...

GTZ750
05/07/2005, 14:20
δυτυχως εξω κυκλοφορουν πολυ ψυχανομαλοι!!!:mad: :mad:
και εγω παντως ειμαι της αποψης να μην ασχολεισαι!!!δεν προκειται να βγει τιποτα!!!αυτοι δεν βαζουν μυαλο με τιποτα!!!πιο σιγουρο ειναι να σου βγει σε κακο παρα σε καλο!!!!:wave2: :wave2:

idi
05/07/2005, 14:31
Γι αυτο κουβαλα και εσυ κανα μαχαιρακι πανω σου καλου κακου :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


18872

McGyver
05/07/2005, 14:44
Μου φαίνεται θα πουλήσω το σουγιά για κρητιτσή μασαίρα :D !!!

Καλημέρα!!!

sonic22
05/07/2005, 15:11
egw den katalavenw giati exete auto to kako sinithio na koranrete kai na kanete xironomies i akoma kai na kinigieste me ton kathe lakama pu kanei oti tun volevei ston dromo...

to mono pu katafernete einai na eknevrizeste kai telika na prokalesete atixima ston eauto sas (me ton ena i ton allo tropo)

otan kapoios kanei paravsi (epitopou storfi, paraviasi tou stop ktlp) kai to xerei... oti kai na tou peis den prokite na katalavei tipota... to mono pu tha kataferete einai na piasteite sta xeria...
ama ton direte kati tha katalavei.. alla to na dernete agnostus (pou pigan na sas skotosoun den lew) den einai lisi...

ama kapoios kanei lakamia xwris na to katalavei ligaki korna einai arketi pisteuw gia na katalavei to psoso lakamas einai...

ola ta alla einai exoterikeusi tou eknevrismou kai tsabukades, kai den voithoun...

prosoxi!!! kai na ipologizete tus giro sas san tus xiroterus lakamades pu einai etimoi na kanoun tin xiroteri lakamia pu bori na fantastite...

gnomi mou...

:sun: :beer: :beer: :beer: :sun:

johnpan
05/07/2005, 15:57
δηλαδή να γλυτώσω από το να καρφωθώ πάνω του για ένα μέτρο και να μην του κορνάρω γιατί έτσι κι αλλιώς δεν πρόκειται να βάλει μυαλό? Μήπως να του έλεγα και ευχαριστώ? Εκείνη την ώρα που έχει κινδυνεύσει η ζωή σου δεν θες να του το δείξεις ότι πήγε να σε σκοτώσει? Να κάνω σα να μη συμβαίνει τίποτα? Και να με μουντζώσει κιόλας το @ρχίδι σα να έκανα εγώ τίποτα λάθος ή επικύνδυνο?

Ναι, πολύ κακό πραγμα να κορνάρεις σε κάποιον που δεν έχει πρόβλημα να σε σκοτώσει

XTMPAM
05/07/2005, 16:43
ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΘΙΜΙΣΕ ΕΝΑ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΟΠΟΥ Ο ΤΑΞΙΤΖΗΣ ΤΟΛΜΙΣΕ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΜΑΧΑΙΡΙ ΕΝΩ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΜΑΛΑΚΙΑ...ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΠΟΙΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ....

ΤΟ ΤΑΞΙ ΑΧΡΗΣΤΟ ΓΥΑΛΙΑ ΚΑΡΦΙΑ....ΑΥΤΟΣ ΑΙΜΟΦΥΡΤΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΔΥΟ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΡΕΙΣ ΗΤΑΝΕ ΧΙΛΙΟΙ ΔΕΚΑΤΡΕΙΣ...
ΕΕ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΚΑΙ ΕΝΩ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΜΑΛΑΚΙΑ ΒΓΑΖΕΙΣ ΜΑΧΑΙΡΙ??ΣΤΟΝ ΚΩΛΟ ΘΑ ΣΤΟ ΒΑΛΟΥΝ ΠΑΛΙΟΠΟΥΣΤΑ!!!

gtsiros
05/07/2005, 17:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
δηλαδή να γλυτώσω από το να καρφωθώ πάνω του για ένα μέτρο και να μην του κορνάρω γιατί έτσι κι αλλιώς δεν πρόκειται να βάλει μυαλό? Μήπως να του έλεγα και ευχαριστώ? Εκείνη την ώρα που έχει κινδυνεύσει η ζωή σου δεν θες να του το δείξεις ότι πήγε να σε σκοτώσει? Να κάνω σα να μη συμβαίνει τίποτα? Και να με μουντζώσει κιόλας το @ρχίδι σα να έκανα εγώ τίποτα λάθος ή επικύνδυνο?

Ναι, πολύ κακό πραγμα να κορνάρεις σε κάποιον που δεν έχει πρόβλημα να σε σκοτώσει

ΜΗΝ ΜΠΛΕΚΕΙΣ

ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΧΩΝΕΨΕΙΣ;

ΟΚ, δε σου αρέσει το "μην μπλέκεις". Καλά λοιπόν, πήγαινε και μπλέξε. θα σου κάνει κακό ο άλλος, σοβαρό, και συ μετά θα αναρωτιέσαι.

sonic22
05/07/2005, 17:26
re si johnpan den prospathw na se pisw gia kati..

o kathenas analoga tu ti katalavenei kanei kai analoga me ton psixismo tu adidra (kai den iparxei ixnos ironias i oti allo se auto pu lew etsi :beer: :beer: :beer: )

alla des ta senaria...

1. ta perneis ton kinigas kai kuvenda stin kuvenda plakoneste. erxete i astinomia kai pernas mia nixta sto kratitirio

2. san to parapanw alla epidei o allos einai trelos kai kouradomagas se klinei kai su prokalei atixima or epidei einai edelos psixakia vgazei maxeri, tsekouri, bazouka, minigun, sistixia patriot kai den simazeuete..

3. tou kornareis kai tou alazeis thriskia sta kadilia.
eknevrismenos kai agriemenos me ton lakama den odigas psixrea kai exeis allo atixima

4. tu kornaris gia na katalavei oti "iparxoun kai alloi vre zow sto dromo" kai ama se kleisei asxima tou fvnazeis kai kana EEEEEEE!!! kai afu den epathes tipota (doxa o alax) iremeis kai sinexizeis tin zwi su mexri ton epomeno lakama... kai telika vgazeis to axti su paizontas gta san andreas sto pc... (ekei katharise me opoion den gustareis aneta)


prosopika me exoun kleisei polles fores... kai ithela na kanw megales fasaries ekini tin stigmi... alla akoma kai tin korna tin pataw spania (exw dinates exatmiseis!!:D :D ) giati prospathw na sosw tin katastasi...

distixos apo ena simio kai meta den pisteuw oti oi adidraseis exoun thetiko apotelesma (sofronistiko) ston ipaitio
ase pu epidrun asxima stin psixologia su...

kai prosoxi stou lakamades

:beer: :beer: :sun: :sun: :beer:

AFTER
05/07/2005, 17:26
Παιδια εχουμε πει,

αυτα τα ατομα δεν θα καταλαβουνε ουτε με βρισιες ουτε με κλοτσιες!

Ζημια αλλου πρεπει να τους κανεις.
Τωρα δεν ξερω αν ειναι σωστο να του σπασεις το τουτου,το κοτετσι κτλ.,αλλα αν θελετε να κανετε κακο σε καποιον υπαρχουν χιλιαδες τροποι

AFTER
05/07/2005, 17:28
tou kornareis kai tou alazeis thriskia sta kadilia.


:lol: :rotflmao: :bawl: :lol: :bigcry: :rotflmao: :lol:

sniper
05/07/2005, 18:14
Εγώ θα πρότεινα αυτοσυγκράτηση....


Σε τέτοιες περιπτώσεις είναι κατανοητός ο εκνευρισμός (όλοι μας λίγο πολύ έχουμε ζήσει τέτοιες καταστάσεις) αλλά το κυριότερο είναι να μην εμπλακούμε σε ατύχημα ή σε μία κατάσταση η οποία μπορεί να μας κάνει να μπλέξουμε τόσο πολύ που δεν φανταζόμασταν το πρωι που ξυπνήσαμε....


Σενάριο 1 : κατεβαίνει κάτω ο ταρίφας, τον διαλύεις στο ξύλο, σε πιάνουν και περνάς αρκετό καιρό με τις φίλες σου στον κορυδαλλό ή σε άλλο ορνιθοτροφείο

Σενάριο 2 : Αντί να τον διαλύσεις στο ξύλο, παθαίνει καρδιακό/εγκεφαλικό και μένει στον τόπο. Περισσότερος ο καιρός του τανγκό :winka:

Σενάριο 3 : Δεν τον δέρνεις αλλά σε στέλνει εκείνος στο νοσοκομείο :sad:

Σενάριο 4 : Σε στέλνει (με οποιονδήποτε τρόπο) στον Α. Πέτρο......


Κι όλα αυτά επειδή σε είπε "κάτι".... Αξίζει;

Πάρε το νούμερο της πινακίδας του, και στον πρώτο αστυνομικό που θα βρεις το δίνεις για τα περαιτέρω.....
:smokin:

johnpan
06/07/2005, 00:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
ΜΗΝ ΜΠΛΕΚΕΙΣ

ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΧΩΝΕΨΕΙΣ;

ΟΚ, δε σου αρέσει το "μην μπλέκεις". Καλά λοιπόν, πήγαινε και μπλέξε. θα σου κάνει κακό ο άλλος, σοβαρό, και συ μετά θα αναρωτιέσαι.

Ρε Τζίρο συγγνώμη κιόλας, πας καλά? Θεωρείται μπλέξιμο το να κορνάρω? Δεν έγραψα ότι άνοιξα γκάζι και εξαφανίστηκα? Κι εγώ αυτά λέω σε όλους, μην ασχολείστε με τους μ@λ@κες. Ήμαρτον. Γράφεις και με κεφαλαία λες και είμαι ηλίθιος. Διάβασε ΚΑΛΑ αυτά που έγραψα και μετά απαντάς. Η αντίδρασή μου ήταν στο ότι είπαν μερικοί ότι δεν έπρεπε καν να κορνάρω. Αυτό

Πάντα φιλικά, Τζωννάκης

gtsiros
06/07/2005, 01:04
μην κορνάρεις.

johnpan
06/07/2005, 03:24
Εντάξει άντε γεια

ktm640lc4
06/07/2005, 09:01
Καλημερα

Απο οταν βγηκαν τα σιδερικα χαθηκε η μαγκια. Αυτος που το ειπε μαλλον ειχε δικιο.

Αμα ειναι να παω να αγορασω και εγω ενα σπαθι σαν του κροκοδειλακια Νο2 και να γυρναω στους δρομους.

Εγω προσωπικα δεν τσακωνομαι ποτε (σχεδον), για κατι τετοια περιστατικα.

Θα παω αμερικη να με χτυπησει ακτινα να γινω HULK και τοτε τα ξαναλεμε. ΠΛακα πλακα καλη φαση.

Dog eat dog world!!!!!!!!!!!!!!!

Προσοχη γενικοτερα.

johnpan
06/07/2005, 11:16
Τζίρο, μόλις διάβασα ένα παλιό ποστ που κάποιος μαχαίρωσε κάποιον επειδή του κορνάρησε στο πράσινο!!

Επισήμως έχω να σχολιάσω......







ΣΚΑΤΑ

:beer: :beer: :beer: :beer:

no hard feelings ok tziros?

artech
08/07/2005, 10:35
Εγώ λέω κατεβαίνεις και ορμάς πάνω στο ταξί σαν ταύρος με το κράνος!:wacko:

gtsiros
08/07/2005, 12:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan

:beer: :beer: :beer: :beer:

no hard feelings ok tziros?

ποτέ! Αμα είναι να κρατάω μούτρα στους φίλους μου, ποιοί θα μου μείνουν;
:beer:

Boxer
08/07/2005, 12:45
Το εγραψα και αλλου το γραφω και εδω

Του φευγατου η μανα ποτε δεν εκλαψε

Φιλια:beer:

pepenaxos1
09/07/2005, 23:28
πσσσστ! δικε μου?!?! Αν δεν αλλαξει η νοοτροπια να γινουμε σε μερικα πραγματα πιο ευρωπαιοι, χωρις βεβαια να χαλασουμε το ελληνικο στυλ τελειως, θα κυκλοφορουν παντα κατι τετιοι μαλακες και δεν προκειται να αλλαξει τιποτα!!! Ετσι κι αλλιως Η ΓΑΜΗΜΕΝΗ Η ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ.......... κοιταζει μονο να κοψει τις απαραιτητες κλησεις καθε μηνα και να κυνηγαει τις μηχανες για κρανη κλπ. Ποτε δεν εχω δει ρε που$τη μου να σταματανε ταριφες και να τους κοβουν τον κ@λ@!!! και ποτε βεβαια δεν ειναι εκει που πρεπει να ειναι και να κανουν μπλοκο! Οποτε τα διαβαζω τετοια ποστ τρελαινομαι!!! που ζουμε τελικα? ειναι οντως ωραια η Ελλαδα ετσι οπως την εχουν κανει καποιοι η μηπως πρεπει να αντιδρασει ενα μεγαλο κομματι πολιτων που σημερα αδρανουν? Σημερα εσυ ρε φιλε αυριο εγω και μεθαυριο καποιος θα την πληρωσει με την ζωη του... και επεται η συνεχεια...!!!
:sad: :sad: :sad:

johnpan
11/07/2005, 00:49
πραγματικά δεν έχω καμία αισιοδοξία ότι θα εκαναν κάτι αν τον είχα καταγγείλει για παράνομη οπλοκατοχή. Αν και είμαι αισιόδοξος άνθρωπος, η αστυνομία με έχει απογοητεύσει ΕΝΤΕΛΩΣ. Είναι απλά ανύπαρκτοι και απαίδευτοι.

gtsiros
13/07/2005, 02:04
Τώρα πια καταλαβαίνεις φαντάζομαι γιατί το λέω και πως το εννοώ το "μην ασχολείσαι"...

Αν θές να κάνεις κάτι, δηλαδή αν νοιώθεις την ανάγκη να δράσεις κάπως, κάτσε σκέψου για κάθε καινούρια μαμακία που συμβαίνει και έναν καινούριο ασφαλέστερο τρόπο να αποφεύγεις κακοτοπιές.

Π.χ. προσωπικά, είτε δω είτε δε δω φλας, δεν προχωράω αν ο άλλος δεν ξεκινήσει να στρίβει. Δεν διασχίζω διασταύρωση αν ο άλλος δεν έχει σταματήσει (δεν αναφέρω καν τη λέξη "stop").

Τέλος, αυτά ισχύουν είτε οδηγώ αμάξι, είτε καβαλάω τη μηχανή μου είτε είμαι πεζός.

Spike
14/07/2005, 22:41
Kala leei o sniper , polla mporoun na symboun kai o xeiroteros exthros mas einai oi tarifes......
Min mplekete paidia ston dromo giati o kathe m@l@k@s pou exei apothimena koubalaei ena oplo , maxairi kai stin kalyteri ena ropalo..... mporei na tou anoixete to kefali alla kai pali ton mpela mas tha broume.....
As pane sto kalo kai sigoura tha to broune apo allou.....:ninja: :ninja:

johnpan
15/07/2005, 13:23
έχω ένα φίλο που κατεβαίνουμε μαζί ΤΕΙ με τη μηχανή μου και ο πατέρας του ήταν ταξιτζής, δυστυχώς τον έχασε νωρίς.

Κάθε φορά που γίνεται μ@λ@κία με ταξί ξεχνιέμαι και για να τα πω κάπου τα λέω σε αυτόν! Και τι φονιάδες και αδιάφοροι άνθρωποι, και θα σε σκοτώσουν και θα φύγουν, και δεν τους καίγεται καρφί, κλπ κλπ και ο δόλιος δε μιλάει. Μετά καταλαβαίνω τη μ@λ@κία μου και το γυρίζω "εντάξει σε όλα τα επαγγέλματα υπάρχουν καλοί και κακοί και μην ακούς που τους βρίζω δεν πιστεύω ότι είναι όλοι έτσι κλπ κλπ" και επανορθώνω. Το καλύτερο παιδί ο Μήτσος, πιο ανθρώπινος άνθρωπος δεν υπάρχει.

Γεια σου ρε φίλε Μητσούμπα!

orla13
04/03/2007, 12:00
paidia den xriazontai maxeria yparxoun ptisomena glop pou xorane mesa sto tsantaki mia xara katebeneis apo ti moto kai an mporeis ton kanonizeis..pantos sxetika einai ola

sonic22
04/03/2007, 12:26
sxetika odos...
opws kai o xronos... :sick:
pws pernane 2 XRONIA telika etsi grigora...:rolleyes: :dizzy:

slacker
04/03/2007, 12:29
1. Κρατήστε νούμερα και ειδοποιήστε την τροχαία ή αστυνομία, η απειλή με όπλο είναι σοβαρό παράπτωμα και αν το βρούνε σε έλεγχο πάνω του θα τον σκίσουν.
2. Ειδοποιήστε και την εταιρία ραδιοταξί που ανοίκει. Μπορούν να τον τιμωρήσουν με τρόπο που θα τον τσούξει -έστω- οικονομικά πχ. αποκλεισμό από το cb για ένα μήνα, συν το ότι τον παίρνουν χαμπάρι έτσι και τον έχουν στο φτύσιμο οι σωστοί ταξιτζίδες μετά. Αυτά δεν τα αναφέρω τυχαία, έχουν ξαναγίνει.

mob rules
09/03/2007, 16:46
kateba kai spastou ta moutra na 3e8umaneis kiolas!:p

KivraZ
09/03/2007, 17:53
Σορρυ κιολας το να βαλεισ την ουρα αναμεσα στα ποδια και να την κανεις ειναι οτι χειροτερο..
πρεπει να του δοσεις να καταλαβει την χοντραδα που εκανε το οτι ι απερισκεψια του μπορει να σου στοιχιζε τι ζοη.........ετσι και το καταλαβει αυτο και δειξει μια συγνομη εστω με νοημα η σκυβοντας και μονο το κεφαλι οκ καντην.......ετσι και προσπαθησει να σου την βγει και απο πανω......τοτε σαπισε τον στο ξυλο η κανε οτι γουσταρεις.........δεν θα κερδισεις βαζοντας του μιαλο γιατι δεν θα βαλει αλλα θα ξεσπασεις και θα φυγεις με καλυτερη πσυχολογια ..........και αυτα περι βιας.,.,,,,,,ετσι
δεν καταλαβει την μαλακια του ειναι σαν να δερνεις ζοο και τιποτα παραπανο.......(αν και τα ζωα λυπαμε να τα ακουμπισω ο ταριφας(της περιπτοσης μας) ειναι κατι λιγοτερο σπουδεο απο αυτα).Τωρα ετσι και βγαλει κανα μαχαιρι καντηνα σιφουνας παρε πινακιδες και καταγκελια.........(εκτος αν εισαι ο jack noris)

johnpan
11/03/2007, 21:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από KivraZ
... πσυχολογια .........

καλά τα υπόλοιπα ορθογραφικα... αλλά αυτό, μπορείς να μου το κσαναπείς?

Για το νόημα των γραφομενων σου δε σχολιάζω, είναι προφανές ότι είσαι κοντά στα 18 έτσι δεν είναι?

Να προσέχεις φίλε μου... Κυκλοφορούν πιο τρελλοί από σένα... πολλοί !!!

:beer:

KivraZ
12/03/2007, 16:51
για το νοημα των γραφομενων.....παρασυρομαι απο το μισος μου για τους ταριφες....δεν ξερω τωρρα αν υπαρχουν εδο περα συγκενεις και γνωστοι παντως οσοι γνωρισα εγω δεν ηταν και οι καλυτεροι ανθροποι....
τωρα για το
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Ψηχολογία.....
/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
ε σορρυ τα greeklish ειναι σινηθησμενα στο ιντερνετ..........και ειμαι επηρεασμενος απο αυτα....
psixologia..........το συνηθηζω....

johnpan
12/03/2007, 21:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από KivraZ
παντως οσοι γνωρισα εγω δεν ηταν και οι καλυτεροι ανθροποι....


οι άνθρωποι ειναι καλοι και κακοι ανεξαρτητως επαγγελματος

πάντα όρθιος φίλε μου:beer:

KivraZ
13/03/2007, 00:28
ισος ομως το επαγκελμα του ταξιτζη τους κανει ετσι ξερω ισως το να εισαι ολη μερα στους δρομους οδηγοντας να σου μαμαει την ψηχολογια και να βλεπεις και να αντιμετοπιζεις τους αλλους γυρο σου διαφορετικα......
επισης για τον ιδιο λογο ισος γινονται και λιγοτερο προσεκτικοι στην οδηγηση ειναι κατι σαν να νιοθουν οτι ε'φ οσον ειναι ποσες ωρες στους δρομους τους διμηουργηται η εντυπωση οτι
ειμαι το λιμερι τους η κατι τετοιο αν με πιανεις και κανουν οτι νανε

cbanthropos
25/04/2007, 11:06
εγω σταματησα να τσακωνωμαι. Ουτε βρισιες, ουτε τιποτα.
Την ωρα που παω να φουντωσω απο νευρα για τον καθε κοπανο, απλα σκεφτομαι οτι

1)δε θα μπορεσει ποτε να 'μαθει' τιποτα. Ξυλο θα του εχουν ριξει αλλοι, αλλα οπως φαινεται παραμενει ζωο ντυμενο

2)αμα τον αγνοησω, θα συμβαλω στο να παραμεινει ζωο και να βασανιζεται για παντα με το χαζο μυαλο που κουβαλαει...

Και αυτο ειναι ευχαριστο....:rotflmao: :rotflmao:

=> Τον εχω χεσμενο. Συνεχιζω να απολαμβανω την οδηγιση μοτοσυκλετας... :p

------

Καποτε με ειχε βρισει καποιος γιατι με πηγαινε απο πισω στο χιλιοστο. Εγω δικαβαλος με την κοπελα μου. Οταν του εκανα κινηση οτι "περνα, αμαν! Περνα απο αριστερα" ηρθε διπλα και μου κατεβαζε καντηλια. Εγω απλα τον κοιταξα και τον αγνοησα. Οσο τον αγνοουσα τοσο ελεγε.. Η γκομενα του διπλα του τον κοιτουσε και αυτη. Ειπε, ειπε, και μετα απο λιγο επηξε στην κινηση. Εγω απλα περασα απο διπλα και χαθηκα.
Φανταζεστε ποσο μαυρο του εκανε το βραδακι η γκομενα μετα? "Και πως μιλας ετσι. και βλεπεις οτι δε σου ειπε τιποτα ο μηχανοβιος...".

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
τσαμπα η εξοδος. ...εχασε το sex του... :rotflmao: :rotflmao:

FestoNero
25/04/2007, 15:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από cbanthropos
2)αμα τον αγνοησω, θα συμβαλω στο να παραμεινει ζωο και να βασανιζεται για παντα με το χαζο μυαλο που κουβαλαει...
Μπα..
Μερικες φορες η αγνοια ειναι ευτυχια..


Αρχικά δημιουργήθηκε από cbanthropos
τσαμπα η εξοδος. ...εχασε το sex του... :rotflmao: :rotflmao:
:uplate:
DONT.EVER.DO.THAT.TO.A.MAN.-
:bigcry:


:lol: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

bartlal
25/04/2007, 16:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από FestoNero
Μπα..
Μερικες φορες η αγνοια ειναι ευτυχια..



said Joe R. and then he died... :sad:

Akefalos
25/04/2007, 19:54
Kαλά ρε μάστορες που το ξεθάψατε αυτό το ποστ?2 χρόνια πριν είχε γίνει!!
:hypnotize

johnpan
25/04/2007, 20:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akefalos
Kαλά ρε μάστορες που το ξεθάψατε αυτό το ποστ?2 χρόνια πριν είχε γίνει!!
:hypnotize

Από τότε μου έχουν τύχει άλλα δύο ακυρα περιστατικά με ταξιτζηδες... ενας με ακολουθούσε κιολας για να μου κανει τσαμπουκα... αντε γεια με τους ψυχανώμαλους ρε :wave2: :wave2: :wave2:

peskandritsos
07/07/2008, 10:35
Το σωστο ειναι να φευγεις και να δινεις τοπο στην οργη αλλα διαβαστε και μια περιπτωση με εναν κολλητο μου (κουμπαρος γαρ).

Ο φιλος εχει πολυ τσαγανο ,ειναι τερατακι,(τουμπανο) αλλα ποτε μα ποτε δεν προκαλει και μαλιστα επειδη εχει γνωση της δυναμης του προσπαθει να αποφευγει τους καυγαδες.

Εχουμε βγει παρεα βραδακι και ειναι αυτος μπροστα με την κοπελια του και εγω πισω σε αποσταση περιπου 50 μετρα.

Κατεβαινουμε την λ. Συγγρου δεξια λωριδα με σχετικα χαμηλη ταχυτητα, και πεταγεται ενας κιτρινιαρης απο εναν καθετο δρομο που ευτυχως ο φιλος προλαβε και τον ειδε και πατησε φρενο και κορναρε λιγο επιμονα.

Ο κιτρινιαρης σταματησε στην μεσαια λωριδα με χειροφρενο και κατεβηκε μαζι με αλλους δυο φιλους του (δεν ηταν πελατες μαλλον παρεα ηταν) και ζηταγαν τα ρεστα απο τον φιλο μου ο οποιος επειδη ειχε και την κοπελα μαζι του κοιταγε να αποφυγει τον τσαμπουκα.

Σταματαω κι εγω απο πισω παρακολουθωντας την φαση περιμενοντας οτι θα τελειωνε γρηγορα και θα φευγαμε.

Ξαφνικα αρχιζουν να τον ταρακουνανε οπως ηταν επανω στην μηχανη και βλεπω την κοπελα να πηδαει και να τρεχει προς εμενα ο φιλος πεταει την μηχανη κατω (τραιουμφ 1200) να βγαζει το κρανος και τους αρχιζει και τους τρεις σε κατι κλωτσιδια κρανιδια και μπουνιδια που δεν εχω ξαναδει.

Πηγα να τους χωρισω αλλα δεν προλαβα τους ειχε ξαπλωσει και τους τρεις και ειχε πεσει επανω στον ταριφα και του τραβαγε το σκουλαρικι απο το αυτι και του το εσκισε.

Εντωμεταξυ ειχε μαζευτει και κοσμος μπολικος, φωναξανε αστυνομια και μεχρι να ερθει η αστυνομια μου ξεφουρνισε γιατι εγινε ολη αυτη η φαση...

Την ωρα που βριζοντουσαν ο ταριφας του εδειχνε τον σουγια που ειχε στην τσεπη και του ελεγε οτι θα τον σουβλισει και αυτον και την κοπελια...

Στο δικαστηριο εγω ειχα παει μαρτυρας και ο ταριφας επειδη ειχε ξανακανει κατι παρομοιο καταδικαστηκε και πληρωσε μπολικα για εξαγορα.

Ο φιλος αθωωθηκε.

Aggelos_SV
07/07/2008, 10:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos

Την ωρα που βριζοντουσαν ο ταριφας του εδειχνε τον σουγια που ειχε στην τσεπη και του ελεγε οτι θα τον σουβλισει και αυτον και την κοπελια...

Στο δικαστηριο εγω ειχα παει μαρτυρας και ο ταριφας επειδη ειχε ξανακανει κατι παρομοιο καταδικαστηκε και πληρωσε μπολικα για εξαγορα.

Ο φιλος αθωωθηκε.


Κι αυτός ο μούλος κυκλοφορεί ελεύθερος ,ανάμεσά μας και "σίγουρα" σωφρονισμένος :a023: :a023:

:a57: ελληνική δικαιοσύνη

peskandritsos
07/07/2008, 10:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Κι αυτός ο μούλος κυκλοφορεί ελεύθερος ,ανάμεσά μας και "σίγουρα" σωφρονισμένος :a023: :a023:

:a57: ελληνική δικαιοσύνη Ο ιδιος και οδικηγορος του υποστηριζαν οτι επειδη ηταν ο κλασικος ελβετικος σουγιας τον ειχε μαζι για την καθημερινη χρηση. π.χ.να ανοιγει κονσερβες...:mad:

Bavarian
07/07/2008, 10:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Κι αυτός ο μούλος κυκλοφορεί ελεύθερος ,ανάμεσά μας και "σίγουρα" σωφρονισμένος :a023: :a023:

:a57: ελληνική δικαιοσύνη








Αμα σας τα λέω είμαι κακός,φασίστας κλπ κλπ...Δεν υπάρχει αρχή και τέλος εκεί έξω στο τρελλοκομείο που λέγεται Αθήνα μάγκες καταλάβετέ το...



Βέβαια αν μου έβγαζε εμένα πχ μαχαίρι θα έβγαζα κάτι άλλο :winka: που θα τον έκανε να καταπιεί το μαχαίρι και να κλαίει σαν πουτανίτσα :winka:



:beer:

Bavarian
07/07/2008, 11:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akefalos
Kαλά ρε μάστορες που το ξεθάψατε αυτό το ποστ?2 χρόνια πριν είχε γίνει!!
:hypnotize




:lol: :rotflmao: σωστός...παραγράφηκε και το αδίκημα :lol: :rotflmao:

low__rider
07/07/2008, 11:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από GTZ750
δυτυχως εξω κυκλοφορουν πολυ ψυχανομαλοι!!!:mad: :mad:
και εγω παντως ειμαι της αποψης να μην ασχολεισαι!!!δεν προκειται να βγει τιποτα!!!αυτοι δεν βαζουν μυαλο με τιποτα!!!πιο σιγουρο ειναι να σου βγει σε κακο παρα σε καλο!!!!:wave2: :wave2:




Είναι Απλό


Σε παρόμοιες περιπτώσεις ...μην ασχολειθήτε!!

απλά ενα p.m. σε μένα με την πινακίδα του...

και θα γίνει η σχετική έρευνα

Road67
07/07/2008, 12:12
Τρια περιστατικα...

α. Πριν αρκετα χρονια ηταν ενα παλικαρι απο τους πρωταθλητες στην Ελλαδα σε καποια πολεμικη τεχνη. Κατεβαινει με την τουριστικη μηχανη του τη Συγγρου. Η μεσαια και η δεξια λωριδα σπανιο βεβαια, πηγμενες. Την ωρα που κατεβαινει απο την αριστερη χαλαρα ενα αυτοκινητο ακριβο ξεμπλοκαρει απο τη μεσαια λωριδα και παει να βγει μπροστα του. Το παιδι κορναρει και τελικα περναει με ελιγμο. Ο τυπος αρχιζει να βριζει και παιρνει στο κατοπι το παλικαρι. Ουτε λιγο ουτε πολυ δεν ξερω πως και ποση ωρα μετα βρεθηκανε στην Πειραιως. Σε φαναρι σταματαει ο τεραστιων διαστασεων τυπος το κουτι του και κατεβαινει και στολιζει με ονοματα το παλικαρι και το ταρακουναει. Το παλικαρι κατεβαινει απο τη μηχανη, βγαζει το κρανος, στεκεται μπροστα του και του λεει να σταματησει, να μπει στο αυτοκινητο του και να φυγει. Σαν κινηματογραφικη ταινια με τον Τσακ Νορρις ο τυπος προσπαθει να τον χτυπησει και το παιδι τον αποφευγει. Δεν τον ακουμπησε, τον απεφυγε ομως.

β. Πριν καποιο καιρο γυριζω απο Πειραιως με τη μηχανη και σε καποιο σημειο βρισκεται πισω μου ενα Καγιεν. Με κλεινει σε καποιο σημειο και αρχιζει να τρεχει σαν παλαβος. Απο Γρηγοριου Λαμπρακη στριβει Μεραρχιας. Συνεχιζω, μπαινω απο Σκουζε [μαλακεια μου αλλα το πατησα πολυ το γκαζι μεσα στο στενο και βγαινω τελικα μπροστα του στην Ηρωων Πολυτεχνειου. Καθομαι μες στη μεση και πηγαινω με πεντε. Οταν αρχισε να παταει και ν' αφηνει το γκαζι για να με προκαλεσει. Παω ακομα πιο αργα κι εκει που εχει απελπιστει και κοιταει να με περασει απο τα δεξια, αμολαω το γκαζι κι αντε γεια.

γ. Την περιοδο με τα χιονια στην Αθηνα τη θυμαστε; Πρωτο βραδυ εχω αφησει τη μηχανη και τελικα ακινητοποιουμαστε στη Χατζηκυριακου με το αυτοκινητο της κοπελας μου. Μαζι μας ενας κυριος σε αλλο αυτοκινητο. Εχουμε κατεβει και κοιταμε να βρουμε ενα τροπο να φυγουμε. Απο τη Χατζηκυριακου πανω ακουμε κατι σπινιαρισματα. Αναμεσα στα διαφορα αυτοκινητα που ειχαν μεινει καταμεσης της λεωφορου περνουσε με σπινιες ενα Ραγκλερ. Το οποιο οταν εφτασε σ' εμας που σημειωτεον τα ειχαμε ακινητοποιησει στην ακρη του δρομου, περασε ξυστα απο μας με τον κωλο του λιγα εκατοστα απο μας. Αν το πετυχω πουθενα το κωλοπαιδο αυτο θα μετανιωσει την ωρα που γεννηθηκε.

johnpan
08/07/2008, 15:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από low__rider
Είναι Απλό


Σε παρόμοιες περιπτώσεις ...μην ασχολειθήτε!!

απλά ενα p.m. σε μένα με την πινακίδα του...

και θα γίνει η σχετική έρευνα

Αυτό το λες σοβαρά? Θα ενδιαφερείς δηλαδή? Και αν επιτρέπεται, με ποια ιδιότητα? :beer:

low__rider
08/07/2008, 15:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
Αυτό το λες σοβαρά? Θα ενδιαφερείς δηλαδή? Και αν επιτρέπεται, με ποια ιδιότητα? :beer:

Σε τέτοιες περιπτώσεις όλοι πρέπει να ενδιαφερόμαστε ...δεν ζούμε σε ζούγκλα! και προπαντώς δεν μπόρει ο καθένας να κάνει οτι θέλει εις βάρος κάποιου άλλου.

Ναι αν χρειαστεί ίσως μπορέσω να βοηθήσω...

trigger
08/07/2008, 16:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
Απο τη Χατζηκυριακου πανω ακουμε κατι σπινιαρισματα. Ρε λες να ήταν αυτός; :confused:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


136094

p@nos
08/07/2008, 16:43
Παιδια του φευγατου η μανα ποτε δεν κλαιει.

Δε ζουμε σε ταινια ουτε ειμαστε ο Ραμπο η ο Σβαρτζενεκερ...


Αμα μαλακιζεται ο αλλος δεν ειναι αναγκη να συμετασχουμε στη μαλακια του γιατι αν η στραβη συμβει τοτε δε διωρθωνεται τιποτα...

apav
08/07/2008, 17:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
Παιδια του φευγατου η μανα ποτε δεν κλαιει.

Δε ζουμε σε ταινια ουτε ειμαστε ο Ραμπο η ο Σβαρτζενεκερ...


Αμα μαλακιζεται ο αλλος δεν ειναι αναγκη να συμετασχουμε στη μαλακια του γιατι αν η στραβη συμβει τοτε δε διωρθωνεται τιποτα...

+72

mats8282
08/07/2008, 17:58
Ναι ενω οσοι τσακωνονται στον δρομο εχουν μαχαιρι/ροπαλο/οπλο/μαυρη ζωνη/μπλε παπαρια...

Ενταξει σαν γενικος κανονας και για το παραμικρο δεν λεει να τσακωνεσαι,ουτε καν να χαλιεσαι....Αλλα αν ο αλλος παει να σε σκοτωσει του το σκας το μπουνιδι με το κεβλαρ αν παει να βγει και απο πανω....

Δεν πα να ειναι ο Σβαρτζενεγκερ....

p@nos
08/07/2008, 20:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Ναι ενω οσοι τσακωνονται στον δρομο εχουν μαχαιρι/ροπαλο/οπλο/μαυρη ζωνη/μπλε παπαρια...

Ενταξει σαν γενικος κανονας και για το παραμικρο δεν λεει να τσακωνεσαι,ουτε καν να χαλιεσαι....Αλλα αν ο αλλος παει να σε σκοτωσει του το σκας το μπουνιδι με το κεβλαρ αν παει να βγει και απο πανω....

Δεν πα να ειναι ο Σβαρτζενεγκερ....



de παει να πει ντε και καλα οτι ο αλλος εχει μαχαιρι/οπλο/μπαζουκας/βιολογικο οπλο μαζι του.

Ακου μια ιστοριουλα...


Βγαινεις εξω ενα βραδυ και παπαρας απο τους κλασικους πεταγεται απο ενα στοπ.Εσυ κορναρεις γιατι το παραβιασε(μπορει να πεις και κανα γαλλικο κιολας)και αυτος επειδη εχει και τη γκομενα διπλα δε μπορει να αντεξει με θιγμενο εγωισμο(μπορει να τα εχει τσουξει και λιγο) και κατεβαινει να σου ζητησει και τα ρεστα.Εσυ λοιπον επειδη τσακωθηκες με τον αδερφο σου πιο πριν εχεις ζοχαδες μπολικες οποτε κατεβαινεις και εσυ απ'τη μηχανη.
Ερχεται αυτος και με μπολικο τσαμπουκα και υφος πορτιερη σε κλαμπ της παραλιακης σε πλησιαζει παρα πολυ κοντα αρχιζοντας μερικα γαλλικα και αυτος.
Εσυ ομως οντας πολυ εκνευρισμενος απο πριν και επειδη σε πνιγει το δικιο σου του ριχνεις μια δυνατη σπρωξια, αυτος πεφτει και κοπαναει το κεφαλι του στο πεζοδρομιο.Γεμιζει ο τοπος αιματα,η γκομενα στο αμαξι ουρλιαζει και εσυ ξαφνικα παγωνεις και δε μπορεις να κανεις τιποτα ουτε να σκεφτεις.Μολις κατεστρεψες τη ζωη σου και τη συνειδηση σου για παντα.Και ολα ξεκινησαν απο μια μαλακια...

Δεν ειναι αναγκη να εχει οπλο ο αλλος για να γινει μαλακια.
Η ζωη ΔΕΝ ειναι ταινια που βαρανε αλυπητα τους προταγωνιστες και αυτοι δε βγαζουν αχνα ουτε απο τα πυρωμενα σιδερα, ουτε απο ηλεκτροσοκ αλλα διχνουν να πονανε λιγο στο τελος που τους βαζει γαζες η πρωταγωνηστρια με τα μεγαλα βυζια...

AntoD
09/07/2008, 07:53
Παιδια σωστα ολα αυτα...απλα υπάρχουν στιγμές που δυσκολα ελεγχεις τα νευρα σου.....

Σιγουρα δεν ειναι ολοι γ@μηκουλες αλλα απο την αλλη δεν μπορει ο καθε μ@λ@κ@ς να σε προσβαλει μπροστα στους δικους σου κλπ...χωρις τιμωρια....

Καλεσε την αστυνομια, βρες τον αριθμο του...η αν μπορεις παιξε του και 2-3 να βαλει μυαλο.

Σε ολους μας εχει συμβει κατι αντιστοιχο...απλα καλο ειναι και να το αποφευγουμε και να γνωριζουμε τα ορια μας.

Εγω αν και γενικα ειμαι ηπιων τονων εχω πιαστει 2 φορες χοντρα στα χερια...διοτι δεν γινοταν αλλιως.

Τι να κανεις εαν ο αλλος παει να σε πεταξει απο πισω απο την μηχανη κατ εξακολουθηση....οταν σου κανει επιθεση με λοστό(!!!) ... ποιον και πως να παρεις τηλεφωνο...

Εαν εισαι στην μεση του πουθενα...

Συμπερασμα ...δεν υπάρχει...απλα αμα βλεπεις προβληματικο....κρατα αποσταση...

notakos600
09/07/2008, 08:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
de παει να πει ντε και καλα οτι ο αλλος εχει μαχαιρι/οπλο/μπαζουκας/βιολογικο οπλο μαζι του.

Ακου μια ιστοριουλα...


Βγαινεις εξω ενα βραδυ και παπαρας απο τους κλασικους πεταγεται απο ενα στοπ.Εσυ κορναρεις γιατι το παραβιασε(μπορει να πεις και κανα γαλλικο κιολας)και αυτος επειδη εχει και τη γκομενα διπλα δε μπορει να αντεξει με θιγμενο εγωισμο(μπορει να τα εχει τσουξει και λιγο) και κατεβαινει να σου ζητησει και τα ρεστα.Εσυ λοιπον επειδη τσακωθηκες με τον αδερφο σου πιο πριν εχεις ζοχαδες μπολικες οποτε κατεβαινεις και εσυ απ'τη μηχανη.
Ερχεται αυτος και με μπολικο τσαμπουκα και υφος πορτιερη σε κλαμπ της παραλιακης σε πλησιαζει παρα πολυ κοντα αρχιζοντας μερικα γαλλικα και αυτος.
Εσυ ομως οντας πολυ εκνευρισμενος απο πριν και επειδη σε πνιγει το δικιο σου του ριχνεις μια δυνατη σπρωξια, αυτος πεφτει και κοπαναει το κεφαλι του στο πεζοδρομιο.Γεμιζει ο τοπος αιματα,η γκομενα στο αμαξι ουρλιαζει και εσυ ξαφνικα παγωνεις και δε μπορεις να κανεις τιποτα ουτε να σκεφτεις.Μολις κατεστρεψες τη ζωη σου και τη συνειδηση σου για παντα.Και ολα ξεκινησαν απο μια μαλακια...

Δεν ειναι αναγκη να εχει οπλο ο αλλος για να γινει μαλακια.
Η ζωη ΔΕΝ ειναι ταινια που βαρανε αλυπητα τους προταγωνιστες και αυτοι δε βγαζουν αχνα ουτε απο τα πυρωμενα σιδερα, ουτε απο ηλεκτροσοκ αλλα διχνουν να πονανε λιγο στο τελος που τους βαζει γαζες η πρωταγωνηστρια με τα μεγαλα βυζια...




Το πιο δυνατό ποστ που έχω διαβάσει εδώ και καιρό...
Η ελεύθερη και ανέμελη ζωή από τα ισόβια απέχουν μόλις μια γροθιά ή ένα σπρώξιμο.
Τελικά αξίζει η θυσία;

mats8282
09/07/2008, 15:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
de παει να πει ντε και καλα οτι ο αλλος εχει μαχαιρι/οπλο/μπαζουκας/βιολογικο οπλο μαζι του.

Ακου μια ιστοριουλα...


Βγαινεις εξω ενα βραδυ και παπαρας απο τους κλασικους πεταγεται απο ενα στοπ.Εσυ κορναρεις γιατι το παραβιασε(μπορει να πεις και κανα γαλλικο κιολας)και αυτος επειδη εχει και τη γκομενα διπλα δε μπορει να αντεξει με θιγμενο εγωισμο(μπορει να τα εχει τσουξει και λιγο) και κατεβαινει να σου ζητησει και τα ρεστα.Εσυ λοιπον επειδη τσακωθηκες με τον αδερφο σου πιο πριν εχεις ζοχαδες μπολικες οποτε κατεβαινεις και εσυ απ'τη μηχανη.
Ερχεται αυτος και με μπολικο τσαμπουκα και υφος πορτιερη σε κλαμπ της παραλιακης σε πλησιαζει παρα πολυ κοντα αρχιζοντας μερικα γαλλικα και αυτος.
Εσυ ομως οντας πολυ εκνευρισμενος απο πριν και επειδη σε πνιγει το δικιο σου του ριχνεις μια δυνατη σπρωξια, αυτος πεφτει και κοπαναει το κεφαλι του στο πεζοδρομιο.Γεμιζει ο τοπος αιματα,η γκομενα στο αμαξι ουρλιαζει και εσυ ξαφνικα παγωνεις και δε μπορεις να κανεις τιποτα ουτε να σκεφτεις.Μολις κατεστρεψες τη ζωη σου και τη συνειδηση σου για παντα.Και ολα ξεκινησαν απο μια μαλακια...

Δεν ειναι αναγκη να εχει οπλο ο αλλος για να γινει μαλακια.
Η ζωη ΔΕΝ ειναι ταινια που βαρανε αλυπητα τους προταγωνιστες και αυτοι δε βγαζουν αχνα ουτε απο τα πυρωμενα σιδερα, ουτε απο ηλεκτροσοκ αλλα διχνουν να πονανε λιγο στο τελος που τους βαζει γαζες η πρωταγωνηστρια με τα μεγαλα βυζια...

Οπως ειπα σε ενα αλλο ποστ λιγο παρακατω


Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Εγω δεν εχω τσακωθει ποτε μεχρι στιγμη στο δρομο....Ακομα και μετα απο ατυχημα....


Αλλα το εχω κανει ταμα....Την επομενη που θα μου την φορεσουνε,χτυπα ξυλο,ο επικινδυνος της υποθεσης θα ειμαι εγω αν σηκωθω....


Αμαν πια με τους τρελους εκει εξω ο καθε μαλακας κανει ο,τι γουσταρει.....

Μιλαω για σοβαρες καταστασεις και οχι 1-2 βρισιες κτλ....Δεν αξιζει οπως λεω παραπανω ουτε καν να χαλιεσαι....

Αν ομως ο τυπος βγει απο το ΣΤΟΠ και μου την καρφωσει ενω με εχει δει ή επειδη μιλαγε στο κινητο η συνειδηση μου θα ειναι πεντακαθαρη αν καταφερω να σηκωθω....



ΥΓ Μην διαβαζεις επιλεκτικα αλλα ολη την προταση :)

native
16/07/2008, 13:52
Χωρίς να θέλω να θήξω κανένα τίμιο και σοβαρό επαγγελματία ταξιτζή οι οποίοι και εξαιρούνται

από αυτά που έχω να πω όλοι οι άλλοι είναι πέρα για πέρα επικύνδινοι.


Επειδή δεν οδηγώ ακόμα ούτε αμάξι ούτε μηχανή κυκλοφορώ πολύ συχνά με ταξί και τα μάτια

δυστηχώς έχουν δει πολλά και έχουν να δουν ακόμα περισσότερα.


Πέρα του ότι είναι επικυνδινοι ακόμα και για το πελάτη τους (πηγε να μου βάλει χέρι ταρίφας και

παραλίγο να τρέχαμε ) είναι και οι πιο επικύνδινοι οδηγοί. Κυρίως στο κέντρο της Αθήνας όπου

είναι και ο τόπος εργασίας μου, οι ταρίφες οδηγούν σα ΜΟΥΡΛΟΙ.

Παιδία σχεδόν κάθε φορά που είμαι σε ταξί και περνάει μηχανή από δίπλα κοντεύει ο ταρίφας να

τη φάει. Τι να πρωτοπώ? Οτι πάνε με χίλια σε δρόμους που δε πρέπει? Οτι σταματάνε σε μεσαία

λωρίδα να πάρουν πελάτη? Οτι αλλάζουν λωρίδες απότομα χωρίς να κοιτάνε καθρέφτες?


Και τώρα ακούμε και για μαχαίρια και δε ξέρω γω τι άλλο.


Προσοχή στους ταρίφες είναι ΜΕΓΑΛΟΣ ΚΙΝΔΥΝΟΣ.


Το σκέφτομαι πλέον πολύ σοβαρά πριν μπω σε ταξί...

johnpan
16/07/2008, 15:32
ένας άλλος ψυχάκιας ταρίφας είχε κατέβει από το ταξί του στο κόκκινο και είχε έρθει μπροστά στο αμάξι μου να μου κάνει τσαμπουκά να βγω έξω να πλακωθούμε... προφανώς ζήλεψε την κοπέλα που είχα μαζί μου. Και να σκεφτείς ότι είχε και πελάτη μέσα. Είναι πολλοί οι ανώμαλοι... τι να πρωτοθυμηθώ:confused:

Opisthogonia
26/07/2008, 14:25
ena exo na po.....to exo di se enan tixo kai marese.....ston kero ton dolofono kai i athoi kratane pistoli......

mipos prepi na paroume kana pistolaki?

okipouros
28/07/2008, 01:18
me ekleise mia fora enas me ena papi (me papi ego) kai mou zitise ta resta kiolas

ton perno apo piso, ton xano kai ton ksanapetixeno

kai ti kanei o theos? katefthinete sto astinomiko tmima, vlepei ena peripoliko kai tou kornarei kai ton kleinei gia na ton glitosoun

kai otan katevenoume ti mou leei (o batsos na einai metaksi mas)

"file ta exo parei tora kai den kratieme"
"pao tae kwon do"

kala poso rombas prepei na eisai gia na kinigas tous mpatsous na se glitosoun kai meta na les oti ksereis karate kai kratiste me

Lazio
28/07/2008, 08:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Opisthogonia
ena exo na po.....to exo di se enan tixo kai marese.....ston kero ton dolofono kai i athoi kratane pistoli......

mipos prepi na paroume kana pistolaki?


Το πιστολακι η σε κανει αδελφη γιατι δε θα το χρησιμοποιησεις ποτε η σε κανει δολοφονο..... :wave2:

kyrtasos
28/07/2008, 09:43
EGO PANTOS TO MONO POU KANO SE TETIES PERIPTOSIS EINAI NA AFINO TO AYTOKINITO NA PERASI KAI APLA NA TOU KATEBEZO TON KATHREFTI......


KAI POU ME IDATE META.......:look:

Lazio
28/07/2008, 13:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από kyrtasos
EGO PANTOS TO MONO POU KANO SE TETIES PERIPTOSIS EINAI NA AFINO TO AYTOKINITO NA PERASI KAI APLA NA TOU KATEBEZO TON KATHREFTI......


KAI POU ME IDATE META.......:look:


Φερνεις το ποδι παραλληλα με το εδαφος και χωνεις το κλωτσιδι με την πατουσα και τη φορα της μηχανης δεν μπορω να φανταστω αλλο τροπο να κατεβασεις ενα καθρεφτη :lol: :lol:

kyrtasos
29/07/2008, 09:26
AA...!!! DEN MPORO NA SOY PO......:rolleyes:

AYTA EINAI MISTIKA TOY EPAGGELMATOS......:) :) :)

LARISEOS
29/07/2008, 10:58
ston kosmo authn thn epoxh oloi exoume mia anagkh ....omoadopoihsh!

auta ta k@riola epeidh xeroun pws ana pasa stigmh exoyn thn dunatotita na sfurizoun kai na mazeuontai san sfukes 10 tarifes ..... exoun xasei teleios ton elengxo kai antidrane opws 8elounai h otan exoun dikaio h otan den exoun kai akoma kai me pelates mazi!

giauto kai euxomai na pa8ainoun to idio apo kapious allous!

palio trifes .......

devil's animal
29/07/2008, 13:48
ου μπλεξεις ειναι γενικα, αλλα με ενα γαντακι με κεβλαρ ή τιτανιο και το καρανακι σου μπορεις να κανεις θαυματα.
:rotflmao:

s12original
04/08/2008, 19:45
Παιδες εχω να κανω καποιες παρατηρησεις

1 . Δεν πρεπει να τσακωνομαστε στο δρομο γιατι οποια εκβαση και να εχει ο καβγας το πιθανοτερο ειναι να την πληρωσουμε αν η υποθεση παει στο δικαστηριο ( κανενας δικαστης δεν οδηγει μοτοσυκλετα !!!! )

2 . Οι περισοτεροι ανθρωποι προτιμουν να πεθανουν παρα να σκεφτουν . Αυτο το ειπε ο Ainstain οταν γνωρισε τους ηλιθιους αμερικανους. Που να ειχε γνωρισει και τους εν Ελλαδη ταριφες , οδηγους λεοφορειων , νειπλουτους με SLK και τον καθε λογης ψυχανομαλο που νομιζει οτι το κουτι του ειναι προεκταση του πεους του.

3 . Ειναι εντελως φυσιολογικο οταν καποιος εχει θεσει τη ζωη σου σε κινδυνο να σε εκνευριζει και να κανει το ......... στροφομετρο των νευρων και της πιεσης σου να χτυπαει κοκκινα ......... αλλα εκει πρεπει να δωσεις τοπο στην οργη , αυτο ειναι η αλληθινη μαγκια . Πρεπει παντως να παρεις τηλ στην τροχαια και να τον/την ......... δωσεις στεγνα . Που ξερεις μπορει να πεσεις σε σωστο μπατσο ( ναι ειναι σπανιο αλλα υπαρκτο ειδος ) και να του ......αλλαξουν τα φωτα .

4 . Αν παρολα αυτα νιωθετε οτι πρεπει ο/η μ@λ@κ@ς να παρει ενα καλο μαθημα , τοτε να θυμαστε οτι η εκδικηση ειναι το ιδιο ....... νοστιμο πιατο και ζεστο αλλα και κρυο . Ακολουθηστε τον δειτε που παρκαρει και που μενει και μετα πατε για .....καφε στην πλατεια εξαρχειων. Ανοιξτε κουβεντα με τους "γνωστους αγνωστους" (ναι ξεχωριζουν ευκολα ) για τους γ@μημενους μπατσους και δωστε τον μ@λ@κ@ λεγοντας οτι ειναι κολομπατσος που σας εκανε τη ζωη δυσκολη . Για τα υπολοιπα μην ασχολειστε θα τα αναλαβουν οι "γνωστοι αγνωστοι" . Το ξερω ειναι σατανικο αλλα μην ξεχασετε να του στειλετε ενα ανωνυμο γραμμα που να εξηγει γιατι επαθε οτι επαθε . Ετσι για το γαμωτο .

5 . Ολα τα παραπανω σας τα λεει καποιος που ασχολειτε 12 χρονια με την μελετη και σπουδη των παραδοσιακων πολεμικων τεχνων της Οκιναβας ( καρατε και κομπουτο ) , υπηρετησε στο στρατο στις ειδικες δυναμεις ( αμφιβιος καταδρομεας ) , εχει εκπεδευτει να αντιμετωπιζει ενοπλους αντιπαλους και να σκοτωνει με γυμνα χερια και .......... οταν καταλαβε ποσο επικινδυνος πραγματικα ειναι ....... επαψε να τσακωνετε , γι΄αυτο παρακαλω επικεντρωθειτε μονο στις τρεις πρωτες παρατηρησεις .

johnpan
04/08/2008, 19:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από s12original

5 . Ολα τα παραπανω σας τα λεει καποιος που ασχολειτε 12 χρονια με την μελετη και σπουδη των παραδοσιακων πολεμικων τεχνων της Οκιναβας ( καρατε και κομπουτο ) , υπηρετησε στο στρατο στις ειδικες δυναμεις ( αμφιβιος καταδρομεας ) , εχει εκπεδευτει να αντιμετωπιζει ενοπλους αντιπαλους και να σκοτωνει με γυμνα χερια και .......... οταν καταλαβε ποσο επικινδυνος πραγματικα ειναι ....... επαψε να τσακωνετε , γι΄αυτο παρακαλω επικεντρωθειτε μονο στις τρεις πρωτες παρατηρησεις .

- "Φύγε Στέλλα, ξέρω να σκοτώνω με γυμνά χέρια" :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

s12original
04/08/2008, 20:15
Αυτο που θελω να πω ειναι οτι μπορω πολυ ευκολα να σπασω τα μουτρα οποιουδηποτε ακομα και αν ειναι "φουσκωτος" . Το θεμα ειναι οτι δεν πρεπει να αντιδραμε ετσι για κανενα λογο .

johnpan
04/08/2008, 20:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από s12original
Αυτο που θελω να πω ειναι οτι μπορω πολυ ευκολα να σπασω τα μουτρα οποιουδηποτε ακομα και αν ειναι "φουσκωτος" . Το θεμα ειναι οτι δεν πρεπει να αντιδραμε ετσι για κανενα λογο .

τώρα μιλάς σωστά. τεχνικές θανάτου, ήμουν κομάντο κλπ κλπ δε χρειάζεται να τα λες. :beer:

LsKostas
04/08/2008, 23:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από s12original


4 . Αν παρολα αυτα νιωθετε οτι πρεπει ο/η μ@λ@κ@ς να παρει ενα καλο μαθημα , τοτε να θυμαστε οτι η εκδικηση ειναι το ιδιο ....... νοστιμο πιατο και ζεστο αλλα και κρυο . Ακολουθηστε τον δειτε που παρκαρει και που μενει και μετα πατε για .....καφε στην πλατεια εξαρχειων. Ανοιξτε κουβεντα με τους "γνωστους αγνωστους" (ναι ξεχωριζουν ευκολα ) για τους γ@μημενους μπατσους και δωστε τον μ@λ@κ@ λεγοντας οτι ειναι κολομπατσος που σας εκανε τη ζωη δυσκολη . Για τα υπολοιπα μην ασχολειστε θα τα αναλαβουν οι "γνωστοι αγνωστοι" . Το ξερω ειναι σατανικο αλλα μην ξεχασετε να του στειλετε ενα ανωνυμο γραμμα που να εξηγει γιατι επαθε οτι επαθε . Ετσι για το γαμωτο .




δεν το θετεις στην σωστη του βαση το θεμα ...

Τελος παντων ...

s12original
05/08/2008, 17:43
........................γι΄αυτο παρακαλω επικεντρωθειτε μονο στις τρεις πρωτες παρατηρησεις .

Παρακαλω διαβαστε ολοκληρο το post και οχι μονο τα χουμοριστικα αποσπασματα
Θα με γλιτωσετε απο τον κοπο να δινω ανουσιες απαντησεις

volioths
29/09/2008, 23:46
an matheis poy parkarei o/h poy ekane thn mamakia ena neropistolo me ygra frenwn mesa!! kanei kalh douleia

liakaros
30/09/2008, 12:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από s12original
5 . Ολα τα παραπανω σας τα λεει καποιος που ασχολειτε 12 χρονια με την μελετη και σπουδη των παραδοσιακων πολεμικων τεχνων της Οκιναβας ( καρατε και κομπουτο ) , υπηρετησε στο στρατο στις ειδικες δυναμεις ( αμφιβιος καταδρομεας ) , εχει εκπεδευτει να αντιμετωπιζει ενοπλους αντιπαλους και να σκοτωνει με γυμνα χερια και .......... οταν καταλαβε ποσο επικινδυνος πραγματικα ειναι ....... επαψε να τσακωνετε , γι΄αυτο παρακαλω επικεντρωθειτε μονο στις τρεις πρωτες παρατηρησεις .

Ωπα τις..Ο Στηβεν Σηγκαλ σε Greek edition...

Bασικα αδερφε προσεχε γιατι κυκλοφορουν κατι τυποι που με την πρωτη μπουφλα που θα φανε,τραβανε πιστολι πιο γρηγορα και απο την ιδια τους την σκια...σαν τον λουκι λουκ ενα πραγμα...

Δεν αμφισβητω οτι εισαι πολεμικη μηχανη :bawl: αλλα ασε τα αυτα για το hollywood καλυτερα...

Road67
30/09/2008, 13:10
Υπάρχουν τίποτα εξαρτήματα άμα παιχτεί καμιά στραβή να βγάζω την εξάτμιση να τις τα βάζω και να τη μετατρέπω σε ΑΚ-47; :bawl: :bawl: :rotflmao: :lol:

mats8282
30/09/2008, 18:47
Οχι αλλα κυκλοφορουν τετοιες εξατμισεις...Με λιγα φραγκα παραπανω ποτε δεν ξερεις τι πατεντα μπορεις να κανεις


:lol:


143756

s12original
01/10/2008, 19:43
Οσο υπαρχουν καποιοι σαν τους liakaro και Road67 που εχουν κανει την ανοησια τροπο ζωης , τοσο θα υπαρχουν ταριφογλου με μαχαιρια και "σιδερικα" για να τους αντιμετωπιζουν . Και οσο για το οτι ασχοληθηκα μαζι τους , ζητω συγννωμη απο τους υπολοιπους του φορουμ . Δεν θα το ξανακανω , το υποσχομαι !!!

liakaros
01/10/2008, 23:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από s12original
Οσο υπαρχουν καποιοι σαν τους liakaro και Road67 που εχουν κανει την ανοησια τροπο ζωης , τοσο θα υπαρχουν ταριφογλου με μαχαιρια και "σιδερικα" για να τους αντιμετωπιζουν . Και οσο για το οτι ασχοληθηκα μαζι τους , ζητω συγννωμη απο τους υπολοιπους του φορουμ . Δεν θα το ξανακανω , το υποσχομαι !!!

Ναι εμεις φταιμε για τους ταριφες με τα μαχαιρια...αλλο παλι και τουτο:lol: :lol:

Οσο για το ανοησια sorry αδερφε αλλα δεν το ξεκινησα ουτε εγω ουτε ο road67

ακους εκει ''σκωτωνω με γυμνα χερια'' και ''καταλαβα ποσο επικινδυνος ειμαι'' ελεος ρε μαγκα και κοψε και μερικα μετρα απο την σαρδελα για να μη σκωτωσω και γω ολο το χωριο βραδυατικα...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: