PDA

View Full Version : Ελλάδα είναι αυτό...??



aisxos
21/06/2010, 08:35
http://www.youtube.com/watch?v=lGL2L7xAnSI
ελλάδα είναι μολις διαπιστωθηκε..
πολύ γρήγορο μου φαίνεται..
Ε ρε τρέλα που κουβαλάμε..Ίσως το παλικάρι να είναι και απο εδώ μέσα..
ας μην παρεξηγηθει αλλα με το αμάνικο στα 300 μου φαινεται καπως..οχι τα υπολοιπα ειναι φυσιολογικα..το μονο μου μπορω να πω μπραβο ειναι για το tuning.

Giorgos19
21/06/2010, 08:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από aisxos
http://www.youtube.com/watch?v=lGL2L7xAnSI
ελλάδα είναι μολις διαπιστωθηκε..
πολύ γρήγορο μου φαίνεται..
Ε ρε τρέλα που κουβαλάμε..Ίσως το παλικάρι να είναι και απο εδώ μέσα..
ας μην παρεξηγηθει αλλα με το αμάνικο στα 300 μου φαινεται καπως..οχι τα υπολοιπα ειναι φυσιολογικα..το μονο μου μπορω να πω μπραβο ειναι για το tuning.


Ελλαδα ειναι και το παληκαρι που εχει αυτο το μηχανακι, πρεπει να γραφει εδω, αν δεν κανω λαθος!

liakaros
21/06/2010, 08:42
Ελλαδα ειναι...και υπαρχει και αναλογο θρεντ εδω :winka:

aisxos
21/06/2010, 08:47
ειναι το busa που φυγουράρει στις εκθέσεις?

dmf
21/06/2010, 08:48
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=87815

keepdreaming
21/06/2010, 09:26
Απο Ελλαδα ειναι ο Τακης και το Bastardακι του ειναι διαολεμενο, οχι απλα γρηγορο!


Αν και στα video δεν πηγαινει με το αμανικο :nono: Αν παρακολουθησεις και τα υπολοιπα video του θα δεις οτι εχει full εξοπλισμο.

:wave2: :wave2:

aisxos
21/06/2010, 09:35
ναι το ειδα αργοτερα μιας και παρατηρησα και τα ποστ και τα βιντεο..εχει τυχει πολλες φορες να σχολιασουμε το συγκεκριμενο μηχανακι με την παρεα..καλα χιλιομετρα φιλε τακη(εαν το δεις) περιμενουμε να δουμε στο μελλον τι θα το κανεις.

konsttanttinos
21/06/2010, 09:40
Που'σαι ρε τακηηηη???
Σε πηρανε πρεφα!:lol: :lol:

kalogeros
21/06/2010, 13:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από keepdreaming

Αν και στα video δεν πηγαινει με το αμανικο :nono: Αν παρακολουθησεις και τα υπολοιπα video του θα δεις οτι εχει full εξοπλισμο.


Α, εντάξει! Δηλαδή επειδή φοράει φούλ εξοπλισμό, αν γινει καμια στραβή στα 300+ χαω, δεν θα γίνει φέτες ο τύπος. Αντίθετα, θα σηκωθεί και θα φύγει περπατώντας. Μάλιστα...

Ωραίο το tuning, αλλά ελπίζω αυτό το βίντεο (και άλλα όμοια) να μην γίνει παράδειγμα προς μίμηση για κάτι πιτσιρικάδες που έχουν τα μυαλά πάνω από το κεφάλι.

tai
21/06/2010, 13:36
και απ'οτι έμαθε και πίνει μπύρες και καπνίζει και ξενυχτάει:mad:

και το χειρότερο!!!

ειναι μάλλον αριστερός αν και κάποιοι λενε οτι ειναι αναρχικός.

θα πέσει φωτιά να μας κάψει με ολα αυτα τα 1000αρια που έχουν κυκλοφορήσει:smokin:










:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: πόσο παράνομος νιώθω δεν λέγετε:rotflmao: :rotflmao:

keepdreaming
21/06/2010, 15:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalogeros
Α, εντάξει! Δηλαδή επειδή φοράει φούλ εξοπλισμό, αν γινει καμια στραβή στα 300+ χαω, δεν θα γίνει φέτες ο τύπος. Αντίθετα, θα σηκωθεί και θα φύγει περπατώντας. Μάλιστα...

Ωραίο το tuning, αλλά ελπίζω αυτό το βίντεο (και άλλα όμοια) να μην γίνει παράδειγμα προς μίμηση για κάτι πιτσιρικάδες που έχουν τα μυαλά πάνω από το κεφάλι.

Ο πρωτος ειναι ή ο τελευταιος που παει με τοσα χιλιομετρα?

Ο καθενας μπορει να κανει οτι γουσταρει με τη μηχανη του, δικο του το κεφαλι. Τουλαχιστον αυτος εχει το μυαλο να φορεσει τα δερματα πανω του εν αντιθεση με αλλους που βγαινουν με τη διχαλα και το αμανικο εξω και πηγαινουν...

:beer:

kalogeros
21/06/2010, 16:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από keepdreaming
Ο πρωτος ειναι ή ο τελευταιος που παει με τοσα χιλιομετρα?

Ο καθενας μπορει να κανει οτι γουσταρει με τη μηχανη του, δικο του το κεφαλι. Τουλαχιστον αυτος εχει το μυαλο να φορεσει τα δερματα πανω του εν αντιθεση με αλλους που βγαινουν με τη διχαλα και το αμανικο εξω και πηγαινουν...

:beer:

Δεν αντιλέγω, το κεφάλι δικό του είναι. Αλλά συνήθως σε ένα τροχαίο με μηχανή εμπλέκονται και άλλοι (είτε με οχήματα είτε πεζοί). Και φαντάσου το παρακάτω σενάριο. Εκεί που πάει με 300, ένα αυτοκίνητο που οδηγάει στην μεσαία λωρίδα αποφασίζει να αλλάξει λωρίδα αλλά δεν τον καταλαβαίνει με τόσα που πάει και τον στέλνει αδιάβαστο. Για ποιον λόγο αυτός ο οδηγός να χάσει τον ύπνο του και να τραβιέται στα δικαστήρια; Για ποιον λόγο η ζωή αυτού του ανθρώπου να γ@μηθεί επειδή σκότωσε έναν συνάνθρωπό του που πήγαινε με την ταυτότητα στο στόμα;

Και μου δημιουργήθηκε η εξής ερώτηση. Μήπως η αστυνομία να ψάξει να τον βρει και με αποδεικτικό στοιχείο το βίντεό του να του κόψει το κ@λο; Αλλά..., τι λέω τωρά; Αυτά συμβαίνουν στα πολιτισμένα κράτη.

Όσο για τα δέρματα που είπες, η άποψή μου είναι, ότι αν είναι να πηγαίνει έτσι, τζάμπα τα λεφτά που έδοσε. Τα δέρματα τον προστατεύουν, αλλά δεν τον κάνουν αθάνατο.

keepdreaming
21/06/2010, 16:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalogeros
Δεν αντιλέγω, το κεφάλι δικό του είναι. Αλλά συνήθως σε ένα τροχαίο με μηχανή εμπλέκονται και άλλοι (είτε με οχήματα είτε πεζοί). Και φαντάσου το παρακάτω σενάριο. Εκεί που πάει με 300, ένα αυτοκίνητο που οδηγάει στην μεσαία λωρίδα αποφασίζει να αλλάξει λωρίδα αλλά δεν τον καταλαβαίνει με τόσα που πάει και τον στέλνει αδιάβαστο. Για ποιον λόγο αυτός ο οδηγός να χάσει τον ύπνο του και να τραβιέται στα δικαστήρια; Για ποιον λόγο η ζωή αυτού του ανθρώπου να γ@μηθεί επειδή σκότωσε έναν συνάνθρωπό του που πήγαινε με την ταυτότητα στο στόμα;

Και μου δημιουργήθηκε η εξής ερώτηση. Μήπως η αστυνομία να ψάξει να τον βρει και με αποδεικτικό στοιχείο το βίντεό του να του κόψει το κ@λο; Αλλά..., τι λέω τωρά; Αυτά συμβαίνουν στα πολιτισμένα κράτη.

Όσο για τα δέρματα που είπες, η άποψή μου είναι, ότι αν είναι να πηγαίνει έτσι, τζάμπα τα λεφτά που έδοσε. Τα δέρματα τον προστατεύουν, αλλά δεν τον κάνουν αθάνατο.

Αυτο το σεναριο μπορει να συμβει ειτε με 300 πηγαινεις, ειτε με 50! Απλα με 300 ειναι περισσοτερες οι πιθανοτητες για ενα θανατηφορο ατυχημα.

Απ'οτι ξερω (χωρις να βαζω και το χερι μου στη φωτια) του ειχαν παρει το διπλωμα και την πινακιδα για 1 μηνα οταν ειχε πρωτοβγαλει το video με το Bastard σ'ενα περιοδικο.

Το γκαζι παντως ειναι γλυκο, δεν πιστευω πως υπαρχει ΕΝΑΣ ο οποιος πηρε ενα SS 1000 κυβικων η ακομη χειροτερα 1300+ (με 310 αλογα τροχο κιολας) και δεν εχει ψαχτει με το γκαζι του.

:beer:

aisxos
21/06/2010, 17:05
παιδες...δεν ηταν αυτος ο σκοπος που ανοιξα συζητηση..απλως μου εκανε εντυπωση ολο το θεμα..μπραβο για το tuning,τωρα το τι κανει ο καθενας ειναι δικο του προβλημα..δεν ενθαρυνω ποσο μαλλον το εαυτο μου αλλα και κανεναν αλλον για κατι τετοιο..μου αρεσει να τα βλεπω αλλα οχι να τα κανω.ωστοσο καλα κανει το παλικαρι και το γουσταρει..οσοι απο εδω μεσα λενε οτι δεν εχουν σχετικα κατι τετοιο αναλογο με την ταχυτητα πιστευω οχι μονο κοροϊδευουν εμας αλλα και τον εαυτο τους.για αυτο ας αφησουμε τα περιττα και ας απολαυσουμε το εργαλειο.