PDA

View Full Version : ΡΕ ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ???????



ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
23/06/2010, 05:30
ΡΕ ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ???????
Αφορμή για αυτό το κείμενο είναι ένα ατύχημα που είχε ο πατέρας μου στης 12 Ιουνίου .
Σημειωτέων ότι είναι 76 χρονών έχει κάνει με το μηχανάκι την τελευταία 5ετια που έχει αυτό έχει κάνει 156000 χιλ . από όταν ήμουν μικρός τον θυμάμαι με ένα sachs 50cc να γυρνά δικαβαλος την Ελλάδα. Βόλος, Μεσολόγγι ,κλπ ήταν αστεία για αυτόν. Και ποτέ δεν είχε ατύχημα. Πάντα με κράνος, μπουφάν, αρβύλα και γενικά εξοπλισμένος για την ασφάλεια του υπήρξε παράδειγμα για εμένα και όταν το 1973 πήρα την πρώτη μου μηχανή να περνώ μέτρα για την ασφάλεια μου.
Το Σάββατο κατέβαινε την λ. ηρακλείου στο ύψος του περάσου κινούμενος δεξιιά με 50 χιλιόμετρα όπως λένε οι μάρτυρες ένας γρήγορος με παπί τον προσπέρνα από αριστερά και αμέσως στριβεί δεξιά να μπει στο βενζινάδικο, με αποτέλεσμα με τον πίσω του τροχό να παρασύρει τον μπροστινό τροχό του πατέρας μου και να πέσει κάτω.
Ξαφνικά κτύπα το κινητό μου και μου λέει ένας τύπος ότι είναι από το ασθενοφόρο του εκαβ και ότι είχε ατύχημα ο πατέρας μου ότι δεν είναι σοβαρό μάλλον κάποια πλευρά έχει σπάσει και ποναει., και τον πάνε στον ερυθρό.
Πάμε με τον γιο μου Τάσο στον ερυθρό και βλέπω στον φορείο τον πατέρα μου με το πρόσωπο αριστερό μάγουλο , μύτη και σαγόνι μελανιασμένα και νάρθηκα στον λαιμό και το αριστερό χέρι δεμένο επάνω του. Η εικόνα του μελανιασμένου προσώπου του μου ανέβασε το αίμα στο κεφάλι. << ρε πατέρα δεν φορούσες κράνος??? Τι είναι αυτά?>>
<< όχι αγόρι μου φορούσα , πάντα το φορώ το ξέρεις, αλλά όπως έπεσα έσκασα με το κεφάλι και τον ώμο κάτω και ευτυχώς που το φορούσα θα άνοιγε το κεφάλι μου>>
Τελικά έχει σπάσει την κλείδα του και έχει ραϊσμένα κάποια πλευρά. Την ημέρα που ήμασταν εκεί είπε ο νοσοκόμος ότι από της 8 το πρωί μέχρι της 12+30 το μεσημέρι είχαν φέρει πάνω από 200 τροχαία με μηχανές, μάλιστα μπροστά μας έφεραν και έναν νεκρό.
Τώρα ο πατέρας μου αναρρώνει αλλά ποναει και πολλές φορές τον παίρνουν τα δάκρια και λέει. << να κτυπήσω γιατί έκανα κάτι λάθος το καταλαβαίνω αλλά να πονώ για την βλακεία άλλου ? ??? τι χρωστώ να ταλαιπωρούμε έτσι? Έκανα κανένα έγκλημα?>> τι να του απαντήσει κάνεις????
Το μαγαζί της γυναίκας μου είναι στον παράλληλο της εθνικής στα Φιλαδέλφεια και κάθε ημέρα προπαντός Σάββατο και Κυριακή βλέπουμε μηχανές ακόμα και δικαβαλες να τρέχουν και να κάνουν σφήνες , φορώντας σορτσάκια και κοντομάνικα ξεκρανοτοι…. ΠΟΥ ΠΑΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ νομίζετε ότι το καλοκαίρι η ζεστή άσφαλτος είναι πιο μαλακιά? η θα πονάτε λιγότερο στο ατύχημα?
ΡΕ ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ???????????

DimChios
23/06/2010, 05:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
ΡΕ ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ???????
Αφορμή για αυτό το κείμενο είναι ένα ατύχημα που είχε ο πατέρας μου στης 12 Ιουνίου .
Σημειωτέων ότι είναι 76 χρονών έχει κάνει με το μηχανάκι την τελευταία 5ετια που έχει αυτό έχει κάνει 156000 χιλ . από όταν ήμουν μικρός τον θυμάμαι με ένα sachs 50cc να γυρνά δικαβαλος την Ελλάδα. Βόλος, Μεσολόγγι ,κλπ ήταν αστεία για αυτόν. Και ποτέ δεν είχε ατύχημα. Πάντα με κράνος, μπουφάν, αρβύλα και γενικά εξοπλισμένος για την ασφάλεια του υπήρξε παράδειγμα για εμένα και όταν το 1973 πήρα την πρώτη μου μηχανή να περνώ μέτρα για την ασφάλεια μου.
Το Σάββατο κατέβαινε την λ. ηρακλείου στο ύψος του περάσου κινούμενος δεξιιά με 50 χιλιόμετρα όπως λένε οι μάρτυρες ένας γρήγορος με παπί τον προσπέρνα από αριστερά και αμέσως στριβεί δεξιά να μπει στο βενζινάδικο, με αποτέλεσμα με τον πίσω του τροχό να παρασύρει τον μπροστινό τροχό του πατέρας μου και να πέσει κάτω.
Ξαφνικά κτύπα το κινητό μου και μου λέει ένας τύπος ότι είναι από το ασθενοφόρο του εκαβ και ότι είχε ατύχημα ο πατέρας μου ότι δεν είναι σοβαρό μάλλον κάποια πλευρά έχει σπάσει και ποναει., και τον πάνε στον ερυθρό.
Πάμε με τον γιο μου Τάσο στον ερυθρό και βλέπω στον φορείο τον πατέρα μου με το πρόσωπο αριστερό μάγουλο , μύτη και σαγόνι μελανιασμένα και νάρθηκα στον λαιμό και το αριστερό χέρι δεμένο επάνω του. Η εικόνα του μελανιασμένου προσώπου του μου ανέβασε το αίμα στο κεφάλι. << ρε πατέρα δεν φορούσες κράνος??? Τι είναι αυτά?>>
<< όχι αγόρι μου φορούσα , πάντα το φορώ το ξέρεις, αλλά όπως έπεσα έσκασα με το κεφάλι και τον ώμο κάτω και ευτυχώς που το φορούσα θα άνοιγε το κεφάλι μου>>
Τελικά έχει σπάσει την κλείδα του και έχει ραϊσμένα κάποια πλευρά. Την ημέρα που ήμασταν εκεί είπε ο νοσοκόμος ότι από της 8 το πρωί μέχρι της 12+30 το μεσημέρι είχαν φέρει πάνω από 200 τροχαία με μηχανές, μάλιστα μπροστά μας έφεραν και έναν νεκρό.
Τώρα ο πατέρας μου αναρρώνει αλλά ποναει και πολλές φορές τον παίρνουν τα δάκρια και λέει. << να κτυπήσω γιατί έκανα κάτι λάθος το καταλαβαίνω αλλά να πονώ για την βλακεία άλλου ? ??? τι χρωστώ να ταλαιπωρούμε έτσι? Έκανα κανένα έγκλημα?>> τι να του απαντήσει κάνεις????
Το μαγαζί της γυναίκας μου είναι στον παράλληλο της εθνικής στα Φιλαδέλφεια και κάθε ημέρα προπαντός Σάββατο και Κυριακή βλέπουμε μηχανές ακόμα και δικαβαλες να τρέχουν και να κάνουν σφήνες , φορώντας σορτσάκια και κοντομάνικα ξεκρανοτοι…. ΠΟΥ ΠΑΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ νομίζετε ότι το καλοκαίρι η ζεστή άσφαλτος είναι πιο μαλακιά? η θα πονάτε λιγότερο στο ατύχημα?
ΡΕ ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ???????????


Πες τα Γιωργο! ΠΕΣ ΤΑ μπας και σ ακουσει κανεις τουλαχιστον εσενα!

Περαστικα στον πατέρα σου!

Με τον πιτσιρικα τι εγινε?

XJR_Billy
23/06/2010, 05:39
Περαστικά στον πατέρα σου φίλε μου.
Ναι, έχει ξεφτιλιστεί τελείως το θέμα με "τα μηχανάκια"...

Γρήγορη ανάρρωση εύχομαι.

VANDA
23/06/2010, 05:42
Περαστικά και γρήγορα στον πατέρα σου, γερός να είναι.

Μήπως όμως είναι καιρός να αφήσει το.. άθλημα; Μπορεί να τα έχει τετρακόσια ο άνθρωπος και να είναι καλύτερος οδηγός από πολλούς εδώ μέσα (και προφανώς έχει φάει τους δρόμους με το κουτάλι), αλλα να... γίνεται μια στραβή, και ταλαιπωριέται με σπασμένα κόκκαλα τώρα, που δένουν δύσκολα στην ηλικία του. Δύσκολοι καιροί και πολλά νεύρα στους δρόμους, κανείς πια δεν κάνει χαλαρό "περίπατο", όλοι πάνε μανιασμένα και ο κίνδυνος είναι πάντα κοντά.

Πάντα όρθιοι να είστε, οικογενειακώς.

danaos75
23/06/2010, 05:45
Περαστικά και απο εμενα, γρηγορα ορθιος ο πατερας σου!!!

Cpt. Haddock
23/06/2010, 05:48
Περαστικά και γρήγορη ανάρρωση κι απο μένα, αλλα...


Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Μήπως όμως είναι καιρός να αφήσει το.. άθλημα; Μπορεί να τα έχει τετρακόσια ο άνθρωπος και να είναι καλύτερος οδηγός από πολλούς εδώ μέσα (και προφανώς έχει φάει τους δρόμους με το κουτάλι), αλλα να... γίνεται μια στραβή, και ταλαιπωριέται με σπασμένα κόκκαλα τώρα, που δένουν δύσκολα στην ηλικία του. Δύσκολοι καιροί και πολλά νεύρα στους δρόμους, κανείς πια δεν κάνει χαλαρό "περίπατο", όλοι πάνε μανιασμένα και ο κίνδυνος είναι πάντα κοντά.

+1050

Δύσκολο, αλλα πρέπει να του το πείτε πιστεύω.

makis206
23/06/2010, 06:02
Γρήγορα περαστικά στον πατέρα σου Γιώργη..:wave2:

Ichigo
23/06/2010, 06:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Περαστικά και γρήγορα στον πατέρα σου, γερός να είναι.

Μήπως όμως είναι καιρός να αφήσει το.. άθλημα; Μπορεί να τα έχει τετρακόσια ο άνθρωπος και να είναι καλύτερος οδηγός από πολλούς εδώ μέσα (και προφανώς έχει φάει τους δρόμους με το κουτάλι), αλλα να... γίνεται μια στραβή, και ταλαιπωριέται με σπασμένα κόκκαλα τώρα, που δένουν δύσκολα στην ηλικία του. Δύσκολοι καιροί και πολλά νεύρα στους δρόμους, κανείς πια δεν κάνει χαλαρό "περίπατο", όλοι πάνε μανιασμένα και ο κίνδυνος είναι πάντα κοντά.

Πάντα όρθιοι να είστε, οικογενειακώς.

Περαστικά :(

+656 θα συμφωνήσω

Αλλά άντε να του το πεις. Αν έχει συνηθίσει έτσι από τα νιάτα του! Αναρωτιέμαι τι θα κάνουμε εμείς αν φτάσουμε στην ηλικία του. :sick: Εδώ μου λένε για αμάξι και δε θέλω ούτε να το σκέφτομαι. Θα τρελαθώ αν με βλέπω να πήζω έτσι στην κίνηση
.:sick: .

vangelis 64
23/06/2010, 06:14
Περαστικά του ρε Γιώργο.:(

cityfly
23/06/2010, 06:15
περαστικά του:wave2:

Tpap
23/06/2010, 06:15
Περαστικά...:(

sapila racing
23/06/2010, 06:18
Kρίμα ο άνθρωπος να χτυπήσει έτσι εξ αιτίας του βλαμμένου. :mad:

Περαστικά του κι ευχομαι να μην ταλαιπωρηθεί πολύ.

Κι ο πατέρας μου με την R75 κυκλοφορούσε μεχρι τα 72 του που μας άφησε.

reinmeister
23/06/2010, 06:20
περαστικα πολλα και να μην του πειτε-κοψετε το μηχανακι για κανεναν λογο,γιατι παιζει να τον παρει απο κατω και να μαραζωσει...

τα @@ δεν τα κοβουμε σε κανεναν αντρα ειτε ειναι 20 ειτε 100...

η αποφαση,αν την παρει, ειναι δικη του και πρεπει να την παρει εντελως ανεπηρεαστος...

σιδερενιος...

:beer: :beer:

camen
23/06/2010, 06:23
Περαστικα στον ανθρωπο και γρηγορα σιδερενιος...:beer: :beer: :beer: :beer:

p@nos
23/06/2010, 06:24
perastika και αγυριστα να ναι...


μην του πειτε να κοψει τις μηχανες σε αυτη την ηλικια...ειναι μαγκια που μπορει και καβαλαει, ενω αλλοι μεχρι το καφενειο πανε και αν...


σε αυτες τις ηλικιες, αν ιεναι να παθεις κατι, καλυτερα να το παθεις απο μηχανη, απο κατι που σε βαζει σε εγρηγορση γενικοτερα, παρα απο αλσχαιμερ...

επειδη εχω ζησει την 3η ηλικια και τα αρνητικα της, δεν υπαρχει χειροτερο πραγμα απο το να βλεπεις εναν ανθρωπο να θελει και να μην μπορει να κανει αυτα που θελει...


περαστικα και παλι

:beer:

pkpl
23/06/2010, 06:25
Πανηγύρι κάθε μέρα εκεί έξω,διάβασα προ ημερών για μια κοπέλα στη Θεσσαλονίκη που έκανε σούζα ο οδηγός και έπεσε και έμεινε στον τόπο.Χθες ήμουν στο Μπραχάμι σε ένα φανάρι και μπροστά μου ένα Ζ,ακράνοτοι κι αυτός κι η κοπελιά και με το που ανάβει το φανάρι κάνει απότομο ξεκίνημα αυτός και βλέπω την κοπέλα να τον πιάνει τελευταία ώρα,θυμήθηκα αμέσως το περιστατικό στη Θεσσαλονίκη και πάγωσα.Περαστικά στον πατέρα .

vaska
23/06/2010, 06:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
περαστικα πολλα και να μην του πειτε-κοψετε το μηχανακι για κανεναν λογο,γιατι παιζει να τον παρει απο κατω και να μαραζωσει...

τα @@ δεν τα κοβουμε σε κανεναν αντρα ειτε ειναι 20 ειτε 100...

η αποφαση,αν την παρει, ειναι δικη του και πρεπει να την παρει εντελως ανεπηρεαστος...

σιδερενιος...

:beer: :beer:

Πάλι συμφωνώ μαζί σου, τελικά είσαι εθισμός.

Περαστικά στον πατέρα σου Γιώργο.

jimmis5
23/06/2010, 06:40
Περαστικα και ευχομαι γρηγορα την αναρωση οσο γινεται.


Παρολα αυτα νομιζω οτι το νουμερο 76 ειναι και αυτο τρομακτικο και ισως να κολαει και εκει το 'Ρε παμε καλα" νομιζω ολοι εμεις εδω θα κραζαμε τον παππου που παει σε αυτην την ηλικια στο δρομο με το δικυκλο μονο και μονο για τα αντανακλαστικα του,Σιγουρα μπορει να ειναι ο καλυτερος οδηγος σιγουρα υπαρχουν χειρεοτεροι στα 20 τους.Αλλα νομιζω οτι κατι δεν λεμε καλα.Ειναι οπως λεμε γιατις γυναικες οτι δεν κανουν πολλα ατυχηματα...Αλλα ισως προκαλουν καποια.

Και παλι περαστικα:wave2:

Gandalf dr685sm
23/06/2010, 06:50
Περαστικά στον πατέρα σου φίλε Γιώργο...

όσον αφορά το αν πρέπει να οδηγεί ή οχι... είμαι ο τελευταίος που μπορώ να κρίνω τι μπορεί να κάνει κάποιος άλλος. Αν ειδικά περνάει απο εξετάσεις και τον κρίνουν κατάλληλο, το μόνο που μπορώ να πω είναι να είναι γερός και να αντέχει...

Gandalf

soter3gm
23/06/2010, 06:51
Γιώργη Περαστικά στον Πατέρα σου και γρήγορα να είναι καλά και όρθιος.

Άστον να αποφασίσει μόνος του αν μπορεί και αν θέλει να παρατήσει το "άθλημα", μην τον δεις καμία μέρα μαραζωμένο.
Ρε κάτι άνθρωποι που κυκλοφορούν στο δρόμο και το παίζουν και τιμόνια αντί να παίρνουν συμβουλές από τους γηραιότερους τους τσακίζουν στα καλά καθούμενα :(

sober
23/06/2010, 07:08
περαστικα και γρηγορη αναρρωση !

devil's animal
23/06/2010, 07:25
περαστικα του και ποτε ξανα.
:beer: :beer: :beer:

alexxxcbr
23/06/2010, 07:56
Περαστικα.



:wave2: :wave2: :wave2:

sergiosm
23/06/2010, 08:22
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ

ο ... μάγκας βρέθηκε;;;

Shaolin Monk
23/06/2010, 09:36
Πρεπει να τρελαθηκες οταν τον ειδες ετσι...:mad:

Περαστικα να του μεταφερεις απο ολους μας...:wave2:

Red Rider
23/06/2010, 10:25
Περαστικα και παντα ορθιος:)

keepdreaming
23/06/2010, 10:42
Περαστικα του και ποτε ξανα! Σιδεροκεφαλος!

castoras
23/06/2010, 11:19
Περαστικά του και σύντομα όρθιος!:wave2:

nassosxlvbros
23/06/2010, 11:39
Περαστικά στο πατέρα σου Γιώργο και αγύριστα!
όσο για τους ξεκράνωτους...άσε μη λέμε τα ίδια...προχτές στην εθνική Αθηνών Πατρών με περνάει τυπάς με το στρόμα και τη γκόμενα ωραίοι και...ΞΕΚΡΑΝΩΤΟΙ...Από Αθήνα μέχρι Πάτρα.... ΞΕΚΡΑΝΩΤΟΙ! ε,από κει και πέρα τι να λέμε...

Red Rider
23/06/2010, 11:50
Βασικα θυμηθηκα αυτο το "site",περι προστατευτικου εξοπλισμου και οχι μονο.
Δεν ξερω εαν εχει ξαναμπει,και ειναι ιδιαιτερα σκληρο..Μακαρι να το εβλεπαν ολοι οι ξεβρακωτοι που καβαλανε...

http://home1.gte.net/res0ak9f/bike.htm

Ichigo
23/06/2010, 12:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Red Rider
Βασικα θυμηθηκα αυτο το "site",περι προστατευτικου εξοπλισμου και οχι μονο.
Δεν ξερω εαν εχει ξαναμπει,και ειναι ιδιαιτερα σκληρο..Μακαρι να το εβλεπαν ολοι οι ξεβρακωτοι που καβαλανε...

http://home1.gte.net/res0ak9f/bike.htm

:eek: :look: :hypnotize :uplate: :sick: :eyepop: :sad: :dizzy: :( :a53:

Πωπω ειδικά οι τελευταίες φωτό ήταν σκέτη απελπισία.

TROOPER
23/06/2010, 12:31
περαστικα ρε γμτ...:sick:

ERRIKA
23/06/2010, 13:18
Περαστικά του και να'χει πάντα την υγειά του να βολτάρει όπως του αρέσει!:wave2:

Gi_4ce
23/06/2010, 13:38
Ο Παππούς μου καλυτερεύει μερα με τη μέρα...

Το παληκαράκι παραδέχτηκε το λάθος του απο την πρώτη στιγμη. Μαλιστα περασε να δει και πως παει ο παππους...

Νταξ, ολοι σαν πιτσιρηκαδες τις κανουμε τις μλκιες μας... Ας επλίσουμε οτι αυτό θα έκρουσε τον κωδωνα για τον πιτσιρικα και θα αρχισει να ειναι πιο προσεκτικος...

Οσο για τον Παππου...
Δεν γινεται ρε παιδια να του το κοψουμε.
Δεν γινεται...

Στο νοσοκομειο που του το ειπε η γυναικα του, ειπε οτι καλυτερα ασε με εδω μεσα να πεθανω.
Και είμαι σιγουρος αν κρινω απο τον πατερα μου αλλα και εμενα, αυτο δεν κοβεται.

Αν "του το κοψουμε", θα παρει αλλο κρυφά. Ειμαι σιγουρος γι αυτο...

Και κατα βαθος με κανει και λιγο περηφανο...:sun:

konsttanttinos
23/06/2010, 13:44
Περαστικα στον παππου, και να του μεταφερετε απεριοριστο σεβασμο για τις επιλογες του και για τα κοτσια του.

Λευκάδιος
23/06/2010, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gi_4ce


Οσο για τον Παππου...
Δεν γινεται ρε παιδια να του το κοψουμε.
Δεν γινεται...

Στο νοσοκομειο που του το ειπε η γυναικα του, ειπε οτι καλυτερα ασε με εδω μεσα να πεθανω.
Και είμαι σιγουρος αν κρινω απο τον πατερα μου αλλα και εμενα, αυτο δεν κοβεται.

Αν "του το κοψουμε", θα παρει αλλο κρυφά. Ειμαι σιγουρος γι αυτο...

μαλλον αυτο ειναι η απαντηση στο ερωτημα 'ποιος ειναι μοτοσυκλετιστης' .περαστικα και σιδερενιος

Acacius
23/06/2010, 14:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gi_4ce

Αν "του το κοψουμε", θα παρει αλλο κρυφά. Ειμαι σιγουρος γι αυτο...


Παππούς με καρδιά εφήβου...αυτά είναι. :)

Περαστικά κι από εμένα.

takis-kk
23/06/2010, 14:16
Γερνάει καλύτερα όποιος γερνάει τελευταίος.

Αρκάς.

KaTaNaS
23/06/2010, 14:20
Περαστικά στον Άρχοντα σας Γιώργο και Υιοί! :wave2:

gixxerpap
23/06/2010, 14:34
περαστικά στον πατέρα σου! εύχομαι να τη βγάλει όσο πιο ανώδυνα γίνεται !!!
καλό θα είναι πάντως να το σκεφτεί πολύ καλά πριν ξανακαβαλήσει δίκυκλο, γιατί η ανάρρωση σε αυτήν την ηλικία είναι δύσκολη και οι αντοχές του πατέρα σου σίγουρα μικρότερες ...

ένας άνθρωπος που έχει γράψει τόσα χιλιόμετρα, που έχει περάσει μια ολόκληρη ζωη πάνω σε μια σέλα, αποκλείεται να μην ξανακαβαλήσει βέβαια ... μπορεί όμως να είναι πιο επιλεκτικός στις διαδρομές και τις ώρες που θα μετακινείται;)

μπορεί να το χρησιμοποιεί αποκλειστικά και μόνο για βόλτα & προσωπική ευχαρίστηση για να ελαχιστοποιήσει και την περίπτωση της ''στραβης''.

πάντα όρθιοι να είμαστε όλοι μας και νέοι στο μυαλό, όπως ο πατέρας σου!:beer: :beer: :beer: :beer:

blackbusa
23/06/2010, 15:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gi_4ce
Ο Παππούς μου καλυτερεύει μερα με τη μέρα...

Το παληκαράκι παραδέχτηκε το λάθος του απο την πρώτη στιγμη. Μαλιστα περασε να δει και πως παει ο παππους...

Νταξ, ολοι σαν πιτσιρηκαδες τις κανουμε τις μλκιες μας... Ας επλίσουμε οτι αυτό θα έκρουσε τον κωδωνα για τον πιτσιρικα και θα αρχισει να ειναι πιο προσεκτικος...

Οσο για τον Παππου...
Δεν γινεται ρε παιδια να του το κοψουμε.
Δεν γινεται...

Στο νοσοκομειο που του το ειπε η γυναικα του, ειπε οτι καλυτερα ασε με εδω μεσα να πεθανω.
Και είμαι σιγουρος αν κρινω απο τον πατερα μου αλλα και εμενα, αυτο δεν κοβεται.

Αν "του το κοψουμε", θα παρει αλλο κρυφά. Ειμαι σιγουρος γι αυτο...

Και κατα βαθος με κανει και λιγο περηφανο...:sun:

περαστικα...ωραια και καλα νεα για τον παππου σου...

golis
23/06/2010, 15:22
Περαστικά στον συνάδελφο ! Γρήγορη ανάρρωση !

VALES
23/06/2010, 16:51
Περαστικά του Άρχοντα. :beer: :beer:

chr1s_86
24/06/2010, 22:01
Περαστικά να είναι και καλη ανάρρωση....




Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
... Την ημέρα που ήμασταν εκεί είπε ο νοσοκόμος ότι από της 8 το πρωί μέχρι της 12+30 το μεσημέρι είχαν φέρει πάνω από 200 τροχαία με μηχανές....

:eyepop: ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!

GIXXERAKIAS
25/06/2010, 02:52
Περαστικα στο "Παλικαρι" σας φιλε Γιωργο.Του ευχομαι γρηγορη αναρρωση και ποτε ξανα!!:beer: :beer:

izzy
25/06/2010, 16:08
ΜαστροΓιωργο και Τάσο περαστικά στον άνθρωπο και πάντα υγειά να έχει !