PDA

View Full Version : ανταλλακτικα εξωτερικου-συναρμολογηση εδω τυχαίο????μάλοον αδύνατο



bikas
25/06/2010, 17:11
εδώ και λίγο καιρό και ως λάτρης του μπομπο z50 και αφου ειναι πολυ δυσκολ να βρεις στην ελλάδα σκέφτηκα το εξής.Με μια προχειρη ματια στο ebay βρηκα σκελετό και κινητηρα οπότε είπα πριν κάνω οτιδηποτε να ρωτησω και την αστυνομια τι χρειάζεται για να είμαι και νομιμος..................:cry: :cry: :cry: :nono: :nono: :nono: η αστυνομία όμως μαλλον δεν θελει τους νομιμους
λοιπόν επειδή με έπιασε πονοκέφαλος με τα κωλοχαρτα που μου ζήτησαν κράτησα μόνο ένα απ όλα
Βεβαίωση εισαγωγέα....
είναι πολύ δυσκολο να εξηγήσεις σε κάποιον ότι θα αγοράσεις σκελετό σαν να αγοράζεις από έναν που εχει στην ελλάδα ένα μηχανάκι χαλασμένο κι εσυ ενδιαφέρεσαι μόνο για το σκελετό.το αντίστοιχο και για τον κινητήρα.

Ίσως δεν τα εξήγησα εγώ καλά αλλά γιατί τσαντίζονατι όταν σου λένε έναν νόμο και σε πέρνουν τα γέλια??????δεν καταλαβαίνουν ότι μερικές φορές οι νόμοι βασίζονται σε προ χριστού διατάξεις????και φανταστείται ο αστυνομικός που παρεξηγήθηκε είναι και πολύ γνωστός μου.Τι παθαίνουν όλοι?????

hidefnick
26/06/2010, 05:33
Οι τιμές στο ebay είναι ίδιες με τις τιμές στην Ελλάδα αν το ψάξεις λίγο. (με εξαίρεση τους original σκελετούς που απλά δεν υπάρχουν στην Ελλάδα)

Το πιο εύκολο που μπορείς να κάνεις, είναι να ψωνίσεις ένα κινέζικο Z, όχι 50αρι, και μετά να αλλάξεις σκελετό και μοτέρ. Στο 50αρι δεν αλλάζει εύκολα ο σκελετός. Στα μεγάλα αλλάζει (για την άδεια μιλάμε)

Ετσι καταλήγεις με έναν original μπόμπο, με λίγα λεφτά, που απλώς η άδεια γράφει skymaster ή whatever και είσαι και τελείως ΝΟΜΙΜΟΣ :wave2: :wave2: :wave2: