PDA

View Full Version : Αισθητηρας Abs ?



Panopticon7
26/06/2010, 05:03
Για πειτε ρε μαστορια, θα χρειαστει να ξυλωθω ?
Τι μπορει να ειναι...


Απο τοτε που χρειαστηκε να "λυθει" (το μπροστινο μερος, σταυρος, ροδα, σχεδον τα παντα) το μοτοσακο μου αναβει το λαμπακι ABS.

Τις περισσοτερες φορες αναβοσβηνει κ απ οτι καταλαβαινω το κανει σε εντελως τυχαια διαστηματα (οχι σχεση με κραδασμους), μπορει να κανω πχ 100km χωρις προβλημα κ μπορει να αρχισει.

Οταν αρχισει....επανεκκινω την μηχανη, τοτε σταματαει για λιγο, μεχρι την επομενη φορα
Μερικες φορες το κανει μετα απο φρεναρισμα.


(Hornet 08)

p@nos
26/06/2010, 05:11
σε μηχανακια που 200αριζουν δεν αφησουμε ισωμενους σταυρους/ζαντες καλαμια...

πηγαινε σε ενα σοβαρο συνεργειο και ζητα να στο φτιαξουν ολο μπροστα, τηλεδιαγνωσεις δε γινονται...


για οικονομια οτι χρειαστεις απο ανταλλακτικα ψαξου απο ebay

Panopticon7
26/06/2010, 05:22
Δεν εφαγα καμια στουκα γερη, λιγο ειχε παρει ο σταυρος...

Το θεμα μου ειναι αλλο, εχω αποφασισει τα σερβις να τα κανω μονος (ειμαι στα 12,500 km) και ξαφνικα μου βγηκε αυτο, οποτε δεν εχω την... ασφαλεια της εγγυησης


Στο συνεργειο τους ειπα οτι απο τοτε που εγιναν οι εργασιες μου κανει "νερα" αλλα δυστιχως απο τοτε εχει περασει αρκετος καιρος. (κανα δυο μηνες...)

Δεν πηγα απο την αρχη γιατι το εκανε σπανια κ δεν ειχα και χρονο, οπως ειναι λογικο ο μαστορας με αμφισβητησε...

Τωρα τι κανω...

Εχω σκεφτει να το παω για σερβις και στο μελλον βλεπουμε... Λετε ? (εντος εγυησης σε αυτην την περιπτωση)