PDA

View Full Version : Κωδικός χρώματος



pipis
26/06/2010, 06:59
Καλησπέρα!!

Έχω ένα Gsxr 600 2004 το μπλέ άσπρο, και ήθελα να βάψω το πλαστικό κάτω απο τον κόλο:blush: την ουρά. αλλά επειδή δεν είναι ακριβώς λευκό το χρώμα της ουράς αλλά έχει πέρλες είναι εύκολο να βρώ απο κάπου τον κωδικό για να γίνει ακριβώς ίδιο??

Γιατί στον φανοποιό που πήγα μου είπε ότι η suzuki δεν δίνει κάπου τους κωδικούς και θα πρέπει να παίξουμε με τις πέρλες για να το πετύχουμε στο περίπου.


202400

McTalas
26/06/2010, 07:38
μπορει να ειμαι και εκτος θεματος,
στο δικο μου (cbr 600 RR) εχει κατω απο την σελα του συνεπιβατη ενα αυτοκολητο με το κοδικο του χρωματος, αλλα και εκει να μην το ειχε παω μια βολτα στον μηχανικο μου το ζηταει και μου τον δεινει...

ρωτα σε ενα αξουσιοδοτημενο σερβις σιγουρα θα ξερουν...

samoure
26/06/2010, 09:36
H SUZUKI δε δινει κωδικους χρωματων. Σε εξουσιοδοτημενο και να ξερουν δε θα σου πουν.Με φασματογραφο ισως μπορεις να κανεις κατι.
H απο εδω --->>www.colorrite.com

pipis
28/06/2010, 15:30
ευχαριστώ πολύ παιδιά!! θα το ψάξω λιγάκι..

:beer: :beer:

pipis
28/06/2010, 15:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από samoure
H SUZUKI δε δινει κωδικους χρωματων. Σε εξουσιοδοτημενο και να ξερουν δε θα σου πουν.Με φασματογραφο ισως μπορεις να κανεις κατι.
H απο εδω --->>www.colorrite.com


samoure και πές ότι βρήκα αυτόν (http://www.colorrite.com/product/suzuki-ybd-pearl-splash-white-1653.cfm) εδώ τον κωδικό... τι να τον κάνω αφού είναι για το site κωδικός και όχι για τα μαγαζιά που βγάζουν χρώματα... ή λαθος νομίζω??