PDA

View Full Version : Υπάρχει κάτι για μενα?



@ggelos
27/06/2010, 09:40
Γεια σε όλους :wave2:

Είπα κ εγώ να αλλάξω επιτέλους τη μηχανή μου και να πάω σε κάτι πιο βολικό για ταξίδια εκδρομές και ομολογουμένως κάτι πιο γρήγορο από το cbfάκι μου!

Το έχω σκεφτεί πααααααααάρα πολύ αλλά τελικά άκρη δεν έχω βγάλει…θέλω κάτι για πόλη και ταξίδια…Πεθαίνω για ss μηχανές αλλά άμα είναι να σκυλοβρίζω που δεν θα μπορώ να κινηθώ μέσα στην πόλη καλύτερα να διαλέξω κάτι άλλο.

Μέχρι πρότινος είχα διαλέξει το er-6f που συνδυάζει χαρακτήρα ss μηχανής και ευκολία σε πόλη αλλά πολλά λεφτά ρε γαμώτο μου επειδή θέλω από το 09 και μετά. Επιπλέον δεν καίγομαι να πάρω και μια “του κουτιού” για πολλούς λόγους…
Το ξέρω ότι δείχνω εντελώς αναποφάσιστος αλλά εσείς τι θα κάνατε στη θέση μου???
Κάθε βοήθεια είναι δεκτή.

Ευχαριστώ
:beer:

konsttanttinos
27/06/2010, 09:49
Τuono.

:smokin:

bentouza
27/06/2010, 09:50
το er ειναι κομερσιαλ μηχανακι-πως τα λενε οι μανατζαρεοι- κανει λιγο απολα τιποτα καλα.
ειναι λιγο συσκολο αυτο που θες. κανα στρομ ισως; αλλα θες και κατι γρηγορο..
τι να σε πω.. πχ το shiver με φερινγακι(το gt) σου κανει γαι τη δουλεια που θες;; σαν σουλουπι δηλαδη..

devil's animal
27/06/2010, 09:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από konsttanttinos
Τuono.

:smokin:

ναι τρομερη προστασια απο τον αερα στα ταξιδια...:rolleyes:

θες ενα ταξιδιαρικο, με ζελατινα για ταξιδια που να μπορεις να το παιρνεις και στην πολη χωρις να σιχτιριζεις και να ειναι και σβελτο σε διαδρομες, βολτουλες κλπ...

σου αρεσει και το er...

οποτε εδω εισαι...


202471

@ggelos
27/06/2010, 09:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από konsttanttinos
Τuono.

:smokin:

πολύ όμοργο το tuono αλλά πολλά τα κυβικά πατριώτη...



το er ειναι κομερσιαλ μηχανακι-πως τα λενε οι μανατζαρεοι- κανει λιγο απολα τιποτα καλα.
ειναι λιγο συσκολο αυτο που θες. κανα στρομ ισως; αλλα θες και κατι γρηγορο..
τι να σε πω.. πχ το shiver με φερινγακι(το gt) σου κανει γαι τη δουλεια που θες;; σαν σουλουπι δηλαδη..

αυτό μπορώ να πω οτι μ άρεσε αρκέτα...σε τι τιμούλες παίζει??



ναι τρομερη προστασια απο τον αερα στα ταξιδια...

θες ενα ταξιδιαρικο, με ζελατινα για ταξιδια που να μπορεις να το παιρνεις και στην πολη χωρις να σιχτιριζεις και να ειναι και σβελτο σε διαδρομες, βολτουλες κλπ...

σου αρεσει και το er...

οποτε εδω εισαι.....

υπέροχη μηχανή γιατί τι έχω καβαλίσει αλλα εμφανισιακά δεν μου λέει τίποτα...

chr1s_86
01/07/2010, 00:58
CBF 600 ??

Εχετλαίος
01/07/2010, 01:01
ΤDM
:wave2:

Shaolin Monk
01/07/2010, 01:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από chr1s_86
CBF 600 ??


Ειναι αυτο που θελεις, ακριβως!

Δες κ αγγελιες, εχει εδω απο συμφορουμιτες σε τελεια κατασταση.

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=105768

Sapadak
01/07/2010, 01:24
Cbr 600 F ?

@ggelos
01/07/2010, 05:29
Ευχαριστώ τις απαντήσεις σας!!!
TDM και cbf δεν με τρελαινουν ιδιαίτερα αλλά τα σκέφτομαι...

το cbr f Sapadak μου φαίνεται καλό σαν ιδέα αλλά μέσα σε πόλη τι λέει???
θα με κουράσει ή θα είναι σχετικά άνετο???

Sapadak
01/07/2010, 07:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από @ggelos
το cbr f Sapadak μου φαίνεται καλό σαν ιδέα αλλά μέσα σε πόλη τι λέει???
θα με κουράσει ή θα είναι σχετικά άνετο???

Αναλογα ποια πολη.

Αθηνα, Σαλονικα που εχει μεγαλες αποστασεις και μεγαλους δρομους μεσα στη πολη δε θα εχεις προβλημα.

Γενικα ειναι θεμα συνηθειας και αν πας κατσεις και σε βολεψει δε θα εχεις προβλημα

dimr1
02/07/2010, 15:31
Cbf600, FZ600 S2, XJ Diversion σου κάνουν αυτά που θέλεις, στην πόλη όσο λιγότερα πλαστικά έχεις τόσο καλύτερο, στο ταξίδι ισχύει το αντίθετο. To cbr600f είναι μια μηχανή 10 ετίας πλέον, με ότι αυτό συνεπάγεται, μόνο σε πολύωρη χρήση πόλης θα σε κουράσει. Κατά τα άλλα είναι φθηνό και καλό για τη χρήση που φαίνεται ότι θα κάνεις.